Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztik Anyukák!

Rég jártam erre,mert nagyon el voltam havazva.

Látom,hogy volt téma a babaúszás. Itt Dunavarsányban is van kimondott babaúszás oktatás. Ajánlom Mindenkinek,akinek valamennyire is közel van. Én 4 hónapos korától fogom vinni úszásra.
Itt találtok bővebb információt: http://www.babauszas.atw.hu/

Mi ma voltunk 3 hós oltáson. Megkapta a kötelezőt és a választottat is ( MEnjugate,ami agyhártyagyulladás ellen véd )

De sajna van egy rossz hírem.Szegénykémnek nem szállt le az egyik heréje,így holnap vinnem kell a Heim Pálba.
Van valakinek valami tapasztalata e téren?
A doki azt mondta már le kellett volna szállnia. Annyira aggódom miatta!

Minden baba nagyon szép és nagyon jó gyönyörködni ezekben a képekben!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztik Anyukák!

Rég jártam erre,mert nagyon el voltam havazva.

Látom,hogy volt téma a babaúszás. Itt Dunavarsányban is van kimondott babaúszás oktatás. Ajánlom Mindenkinek,akinek valamennyire is közel van. Én 4 hónapos korától fogom vinni úszásra.
Itt találtok bővebb információt: http://www.babauszas.atw.hu/

Mi ma voltunk 3 hós oltáson. Megkapta a kötelezőt és a választottat is ( MEnjugate,ami agyhártyagyulladás ellen véd )

De sajna van egy rossz hírem.Szegénykémnek nem szállt le az egyik heréje,így holnap vinnem kell a Heim Pálba.
Van valakinek valami tapasztalata e téren?
A doki azt mondta már le kellett volna szállnia. Annyira aggódom miatta!

Minden baba nagyon szép és nagyon jó gyönyörködni ezekben a képekben!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Sziasztik Anyukák!

Rég jártam erre,mert nagyon el voltam havazva.

Látom,hogy volt téma a babaúszás. Itt Dunavarsányban is van kimondott babaúszás oktatás. Ajánlom Mindenkinek,akinek valamennyire is közel van. Én 4 hónapos korától fogom vinni úszásra.
Itt találtok bővebb információt: http://www.babauszas.atw.hu/

Mi ma voltunk 3 hós oltáson. Megkapta a kötelezőt és a választottat is ( MEnjugate,ami agyhártyagyulladás ellen véd )

De sajna van egy rossz hírem.Szegénykémnek nem szállt le az egyik heréje,így holnap vinnem kell a Heim Pálba.
Van valakinek valami tapasztalata e téren?
A doki azt mondta már le kellett volna szállnia. Annyira aggódom miatta!

Minden baba nagyon szép és nagyon jó gyönyörködni ezekben a képekben!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 

 
 

téjé: írtó furi a nagyszülők hozzáállása...sajnálom,nem lehet könnyű!De miért csinálják vajon?

írtátok csomóan hogy édes Blanka baba,köszönjük a dícséretet! :wink:

jezsek: sajnálom,hogy ilyen szenvedős ez a dolog,hogy jóllakjon a pici fiad :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, félreértessz! Én teljesen megértem, akik tápszerrel etetnek, és azt is, ha elkezdik a hozzátáplálást! Tudom, hogy nem "jókedvetekből" csináljátok!! Csak miért kell bántani azt, aki fél éves koráig anyatejet akar adni a babájának? Nem bántsuk egymást, csak ennyi! :wink: És azt is tudom, hogy vannak olyan babák, akiknek nem elég a tápi. Ismerek olyan babát, akinek 3 hónaposan a fél éveseknek való táp kellett, mert amúgy éhes volt. Nincs is ezzel semmi gond!

De nem akarok veszekedést szítani, mindenkinek megvan a maga meggyőződése, és ez így van jól! Nekem tényleg csak az fájt, hogy támadják az anyatejeseket, hogy túl van spilázva... :(

Na, de mindegy! Fő a vidámág! :lol: De tényleg ám! :wink:

ercsi_3
 
 


Atizka: köszi! :oops: :lol:

Mannogab: én ebben nagyon műveletlen vagyok... :oops: Mit csiánálnak vele, ha nem szállt le az egyik heréje?

ercsi_3
 
 


ercsi: oké! :wink: amúgy én nem támadom az anyatejcsiseket :wink: de ez szerintem kiderült :wink: inkább picit irígykedem :oops: 8) :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mos már egyáltalán nem tudom, mit csináljak. Katasztrófa ez a nap!
Mint írtam, 8 órakkor megetettem, evett fél 9-ig. 11-kor eszeveszetten elkezdett üvőlteni, és az öklét rágni, és a cicimet kereste. Felhívtam a védőnőt, hogy most már mondjon valamit ( hozzáteszem 5 hete nem volt nálunk, és eze ágában sincs kijönni)!
Kérdezte, hogy mennyi a súlya. Mondam neki, hogy már majdnem 7kg! Erre közőlte, hogy hát igen, kb. fél éves korára kéne megdupláznia a súlyát, és igen, egy kicsit tényleg sok! Azt javasolta , adjak neki főtt krumplit, 2 kockát a tápszerbe, mert ez tényleg nem ok, hogy két óránként halálra eszi magát.
Én közben langyos vízzel probáltam nyugtatni a gyereket, de ahogy kivettem a szájábol az üveget, megint üvőlt. Gyorsan föltettem főni a krumplit, de még sosem csináltam ilyet, így előszőr villával próbáltam a krumplit összetőrni, és felhigítai a tápszerrel, de túl darabos volt, így szűrőn passzíroztam át, és higítottam, de túl folyós lett. Nem tudom ki próbált már egy torkaszakadtábol üvőltő gyereket kiskanállal etetni, de nekem nem ment. attol féltem félrenyel. Persze ezt szoptatás után próbáltam( 50gr.)
Majd gondoltam egyet, és mivel jó híg lett, beleöntöttem a cumisüvegbe, ami természetesen eldugult a krumlplitól. Így is evett kb. 30gr.-ot, de már nagyon sajnáltam így jött a cumisüvegből a tápszer még benyomott 100gr-ot, mire végre megnyugodott. Majd 3 órakkor kellmegint ennie ( akkor telik le a 3 óra), most még csönd van. Alszik. Egy fél órája felébredt, de hasra tettem, és vissza aludt.
Légyszi segítsetek, hogy hogy kell ezt a krumplis témát készítemi, mert ha sűrű félek, hogy megfullad, ha híg, meg nem érdekli kanálból.
Ja, és nem tudtok valami online babaruha boltot? Már minden ruhánk kicsi, és kéne egy pár 68-as. Az a baj, hogy üzletbe ahol voltam csak nyári ruhák vannak, napozók meg rövid újjuak, és nincs hosszú újjú rugi. Szegénykémkicsit fázik ebbe a hülye időbe. Most jó melegen be van takarózva, így most jó.
Bocsi, hogy sok voltam, de kicsit ki vagyok. :oops: :cry:
Vendég
 


ercsi! én folyamatosan képben vagyok de nem értettem, hogy melyik hsz volt az amelyik szerinted bántotta a szoptatós anyukákat. Én is tápozom a babát és elhiheted nem jókedvemben teszem. Én nem adok neki ht-t 5 hós koráig kivéve ha nagyon látom rajta h igénye van rá. Nem ítélem el azokat akik adnak nekik de vannak azért fenntartásaim. Mindenkinek saját gyerkőce és szíve joga úgy nevelni/etetni ahogy akarja.
A megértésről pedig? Nos én inkább irigykedem h másnak megy a szopi és úgy de úgy cserélnék velük. Persze ez nem olyan "ha nekem nem megy neked sem" típusú irigység. Engem viszont nagyon soxor igen kínos helyzetbe hoztak azért mert tápszerezem a babát és magyarázkodásra kényszerítettek emiatt. Ma már ha idegen megkérdi : van tejed? a válasz: van. mert nézőpont kérdése. Nem hazudok. Tejem az van. Boci tejem. evvan. nem fogok magyarázkodni h miért alakult így és elegem van abból h folyton lelkiismeretfurdalásom volt. Nem megy és kész. ez van. Bár másképp lenne. De nincs. Sztem az a jellemző h azokat bántják akik tápoznak.
És amúgy sokan azért is adnak plusz kaját mert qva drága a táp és nem mindenki engedheti meg magának. A mi tápunk potom 24ezerbe fáj egy hónapban. Nem beszéltem még a plusz baba-vízről mert én csapvizet nem adok. Akkor 30e. És a gyerkőcöm még nem eszik soha 140 nél többet. Azt is csak ritkán. Ha 200akat fog enni még több lesz. Én adok neki tápot és az anyagiak miatt nem adok ht-t. De megértem azt akinek ez is szempont. nem mindenki engedheti meg magának h havonta 30-40 ezreket adjon ki tápra.lehet h ezért elítélik azokat akik emiatt is adnak ht-t de ha tetszik ha nem pénzből élünk. Ki többől ki kevesebből. És szar lehet hó végére totál lenullázódni v akár kölcsönből kihúzni. Ha ezen anyukák ingyen kapnának tápot nem biztos h 3 hós babákat ht-nak. Nem beszélve arról h vannak babák akik bizony igénylik h kapjanak mást is.

Remélem nem bántottalak meg mert megértem azt is h te dühös lettél. annyi rosszat hallani manapság és annyit fejlődött a világ. A csirkecomb meg?? No az sztem is durva. De a bari, alma stb nem hinném h kárt tenne. Ha nem érett rá a baba nem fogadja el. Szonja 1 éves koráig nem fogadott el szinte semmit.
Vendég
 


Téjé

igen a családi házas, most bővítik majd egy picit.

bosszantóan viselkednek a nagyszülők, mondhatnám szánlamas:( sajnálom, hogy így alakul.

Marjan

Kép
marjan78
 
 


jezsek! igazából csak annak alapján amit elmondtál merem azt mondani, hogy én babát nem éheztetek. Ha a baba hosszú is és nem iszonyat kövér nem hiszem h túleteted. Én nem adnék neki ht-t. A 3 hót azért meg kéne várni. Elképzelhető, hogy növekedési ugrása van és azért kér többet. Márk majdnem 6300gr. ha hozzáadok egy hetet kb a te babád korát éri el és kb 6600 gr lesz. azaz nincs sokkal lemaradva tőled csak 300 gral. Én nem aggódnék. Ha a napi max adagot ami kgx150gr azaz egy 7 kg-os babának ez 1050 gr egy nap. (nem tom jól számoltam e...) Ha a gyors növekedés 1 éves kora körül leáll és nagyon belassul. Annak aki ducibb nagyon lassú lesz annak aki sovány pedig nem lassul le annyira. Barátnőm babája 4800!!!! al született. Egy évesen 12 kg volt. Most 2,5 éves és 14 kg. teljesen okés. Szonja egy évesen 7900 volt. Ne aggódj és ha nem muszáj ne táplálj hozzá. Ez csak enyém vélemény.

Sorry a kérdésért, de eddig mindenkire hallga belttál és mindenkitől 1001 féle vélemyént és módszert elfogadtál. Ha a kicsi anyai szívedre hallgatsz az mit súg neked? Azt hogy baj van? Vagy azt h van egy duci halál édes zabagép babóm aki amúgy jókedvű? első gyereknél az ember halálra tudja aggódni magát. Tudom. De ne tedd. Én továbbra is azon a véleményen vagyok h semmi baja a gyereknek. Csak az anyjának! :wink: Belebetgszik az aggódásba!
Szval sztem ne parázz. Enmnél nagyobb bajod ne legyen mint h éhes a gyerek! adj neki. Ha elérted a 3-3,5 hós kort és továbbra is kitart a sok kaja mellett esetleg egy kis almát adj. De a krumplo mindjárt az elején sztem nem okés.
Vendég
 


[quote="virág5"]B írta:virág5olygó!
Szerintem nekem is annyi tejem van, amennyi kell. Az egyik mellemben valamivel több, úgyhogy időnként érdekesen asszimetrikusan nézek ki.


Ez ismerős, Szandinál nekem is jóval több volt mindig az egyikben, és sajnos nekem ez mai napig látszik is, látható különbség van a két mellem között! Egyébként most is ennél a picike tejcsimnél is ugyanaz az a helyzet, mint anno, nem sokkal, de mindig több van benne...

Ercsi, én örülök, hogy jöttél ITT is :)
És méghogy nem hasonlít egyikőtökre sem Lillus???? Hát tiszta apja!!! Szerintem legalábbis :)
(ht... én is ugyanígy láttam Szandinál, ő tápszert sosem látott, és szilárdat, vagyis gyümipépet is 6 hósan kapott először, ahogy írtam is, 5 és fél hósan kapta az alma levét, 6 hósan magát a gyümit... most ugye más a helyzet, mert nincs elég tejem... de! én sem szándékozom 4-5 hónál előbb a ht-t, épp ma beszéltünk erről a védőnönkkel is, és Ő is így látja jónak... ettől függetlenül ahogy írtam is, ha valakinek csak azzal megy, hát nincs mit tenni, de ha nem kötelező, én kihagyom!!!)

Mango, örülök, hogy jelentkeztél! Képet képet Kisatiról... még nem is láttuk :(

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Téjé!

Elég durva a nagyszülőktől, hogy nemkíváncsiak az unokájukra... :roll:


Emi!

Lili is elég bukós. De ő kaja után büfizik 2-3-at, akkor általában nem jön semmi, pedig 120-170 között szokott szopizni. Aztán 1,5-2 óra után jön a "túró". Van, hogy szopi után alszik, 1,5 óra múlva felsír, felveszem, és mindig akkor jövök rá mi volt a gond, mert óriásit bukik. És olyan büdös. :lol: Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha majd el kezd szikárdat enni, és ülni, akkor már nem fog bukni. Remélem, mert ilyenkor ált.-ban body csere van.


Szis Szösszenet!

Nagyon jók a képek, nagyot nőtt Alíz, nagyon cuki még mindig. :D
Örülök, hogy azért tudtatok nyaralni a szeszélyes idő ellenére is, és pihenni. :D

Kép
adri0422
 
 


Nono, mi is babavízzel csináljuk a tápszert :) Csak végső esetben nyúlok a csapvízhez... (tényleg nem olcsó a tápszer, de azért szerencsére mi kicsit olcsóbban ússzuk meg... még :roll: )

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nono!

Tényleg ilyen sokba kerül a tápszer? :shock: Ez nagyon durva, havi 25-40 ezer??? :roll: Jesszusom!

Kép
adri0422
 
 


Nono, köszi, hogy megvígasztaltál, csak tudod mindenhonnan azt hallom, higy már 4 óránként kéne ennie, meg végig kéne aludnia az éjszakát, meg hogy a tápszerrel túl lehet eteni, és féjni fog a hasa, és csak fölfújja, meg azt is, hogy nem normális, hogy ahogy kinyitja a szemét őrjöng a kajáért. Az Anyám azt mondta, hogy kizártnak tartja, hogy éhes, az Anyósom, meg azt, hogy ez a műkaja csak felfujja, és nem lakik jól és ő már mittudomén hány hetes kortól feles meg hányas tejet adott a páromnak, meg főzeléket. Az ember már totál' BECSAVARODIK!
Na mindegy, majd pénteken megyünk a dokihoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani. Már feltéve, ha lesz ránk ideje, mert a multkor is 3-an voltunk bent nála egyszerre, és két szót nem tudtam vele beszélni. Egy kicsit nagyüzembe nyomja...!
Vendég
 


Mezsó!

Nagyon tetszik a vonalzódon az írás! :D Találó! :D

Kép
adri0422
 
 


Mármint azért ússzuk meg olcsóbban, mert Barbi nem eszik még olyan sokat... :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


[quote="téjé"][ írta:téjéb] Végleg fel kell adnom, hogy a fiamnak lesznek nagyszülei. (anyukám persze imádja) csak a párom szülei elzárkóznak. Eddig csak 1x látták és telefonon sem érdeklődnek. Most hívtuk őket kerti partyzni. (az ő születésnapjukat ünnepelve, nem is a gyereknézésre) Anyukája közölte nem jönnek, és mi se menjünk. Szíven ütött, de el kell fogadnom, hogy tahók. (bocs :oops:
Ja de a párom mehet, ha akar.


téjé! nagyon sajnálom. bár ha szeretnéd h szeressék a babádat akkor sztem az apukájával engedd el egy órára h láthassák és megszerethessék. A gyerekeknek az a jó minél többen szeretik őket. Ha rád nem kiváncsiak akkor nem. ezen úgysem tudsz változtatni de én a helyedben azért elengedném a babám az apukájával. Persze csak ha azt szeretnéd h szeressék a kicsit is. Végülis ha nem ismerik nem is tudják megszeretni.

emi! asszem te kérdezted h Márk megy e babaúszni. Nem. Nekem nem jön be h 3 hós babáknál egy olyan reflexet akarnak életben tartani aminek normális esetben el kéne múlnia. a tejfogakat sem akarjuk egy életre megtartani hát miért tennénk ezt egy ilyen reflexxel? persze az mindjárt más ha nem nyomják a babát víz alá. akkor nem rossz dolog az úszás. De inkább élmény ez anyának semmint a babának. A baba-zene, ahol viszont éneklenek az sokkal inkább fejleszti a piciket. tapasztalat. te viszed Lilit?
Vendég
 


Ebben a hónapban 2 doboz (750 g/doboz) tápszer fogyott el nálunk, ami 4000 Ft, plussz a babavíz, az dobozonként 159 Ft, nem tudom mennyi fogy el, talán 10 doboz, sosem számoltam...
De mi 640 millinél nem nagyon eszünk többet egy nap, amiből 200 milli még tejcsi, remélem legalább ez a kis 200 milli megmarad jó sokáig, mert az immunanyag azért ebben is benne van!
Szóval ebben a hónapban szerintem mi nagyon olcsón úsztuk meg... nem tudom mi lenne, ha 2x ennyit enne :D

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


nono: ja,tényleg nem olcsó a tápszer...de a babavíz se... :? Én tápszert forralt vízből készítek,babavízet pedig a teához használok,de úgy is sok fogy a babavízből.Sajna ha teához,táphoz is azt használnánk nem futná anyagilag.Tápszert mi térítéssel kapjuk,mert tehéntej allergia diagnózissal írja fel a dokink :oops: 8) ,mert igazából bukott és ezért kaptuk,de valami diagnózissal fel kellett írni.És ma váltottam ki tápit,néztem a blokkot,2600ft-ba kerülne egy 400grammos doboz,ami nekünk már csak 2 max 3napig elég...de mi térítéssel/HÁLA A MAGASSÁGOSNAK/,584ft-ért vehetjük meg.szóval az anyagiak tényleg rendesen bejátszanak...

És szerintem is azokat jobban támadják akik tápszerrel etetik a babájukat.Én is rohadtul unom már a kérdést..."van tejed?"A hideg veríték kiver,mert jöhet a magyarázkodás,hogy nem mert....pedig én szoptatnám...pedig tényleg rohadtul szoptatnám!!

jezsek:
hát szerintem ne szenvedj a krumplis megoldással...elég durva.Ez azért már hozzátáplálás amit a védőnőd javasolt,azt pedig nem így kellene elkezdeni,és nem is most kellene kezdeni,és pláne nem a krumplival.

Kép

Kép
mezsó
 
 


jezsek! még valami eszembe jutott: férjemnek anno 3 hós korára kijött az első foga. férjem családjában ez nem ritkaság. valakitől hallottam h a baba azért is képes sokat enni mert jön a foga és ahogy a cumisüveget bennt tartod a szájáben maszírozza neki és nem fáj. Márk is tömi az öklét és nem éhes formán hanem mint akinek a foga jön. És iszonyat rág mindent ami a szájába kerül. Soxor megmaszírozom neki ujjvéggel az alsó fogrészt és akkor megnyugszik dentinox nevű géllel. Ez enyhe fájdalom csillapító. Hátha nektek is ez a bajotok. A cumi nekünk nem jön be csak alváshoz így azt nem tartja bennt és nem is szereti ha azzal maszírozom.

no evezek mert kisfőnök felkelt és Szo most aludt el nem szeretném ha felsírná.
Vendég
 


Ercsi!

Üdv újra köztünk! :lol: Lillus nagyon szép, jól áll neki a sapka. :D Tényleg hihetelen mennyit változnak 2-3 hónap alatt ezek a babák. :lol:

Én is szeretném Lili babát minél tovább szoptatni, de legalább 6 hónapos koráig, és szerencsésnek érzem magam, hogy ez eddig is összejött.

Lillus délig alszik, ez igen kérem szépen. Mi ma 10-g aludtunk, de most kivételesen 2-szer keltünk éjszaka 2-kor meg 7.45-kor, aztán 10 -ig szunya. :lol: Így kipihentem a kétszei kelést.

Én meg azokat irígylem akik végig alusszák az éjszakát. Mi 20.30-kor fürdünk, 21-kor eszünk, 21.30-kor már alszik Lili, hála minden ringatás nélkül. De 3-4 között eszik, aztán 7-8-körül megint eszik, és utána 9-ig alszunk.

Lili egyébként 6-szor eszik 1 nap, de nekem ez teljesen jó, a tejtermelődés miatt is, Inkább azt szeretném már 3-4 helyett 5-6-kor kelne fel először. :) Na majd egyszer eljön ez is.

Kép
adri0422
 
 


nici! nekünk 2300 ft egy 400gr-os doboz. nem ócsó no. de adom ha kéri. Milyen babavizet adsz neki? Mert a Humana 240 ft a Hipp meg 200,-. Mást nem ismerek. Van olcsóbb is ahogy írtad. Mi a neve.

...jah üvölt....
Vendég
 


Én Janát adok,v Szentkirályit. Mind a kettő jó, a doki után, még a gyártó céget is felhívtam, megkérdezni. Mi már rendeltünk víz autómatát, és 5 nap alatt elfogyott egy 19l-es ballon. Persze mi is ezt isszuk, és én nem kis mennyiséget! Az éhség rohamaim mellett egyfolytába iszok. Borzasztó, hogy mennyit vagyok képes megenni! Szerintem még terhesen sem ettem ennyit. És egész nap iszok, főleg a szoptatás után, pedig hát minimális tejem van.
Vendég
 


Ercsi: énis nézegettem a fotóitokat, jók, olyan aranyos Lillus :D Kérdezni szeretném, hogy mennyire élvezte az állatparkot? Tudta már "értékelni"? Egy budapesti állatkertezést mi is beiktatnánk de nem tudom, mennyire untatná a kisebbet.

Mezsó: nem azt mondják eleve, hogy a tápis babáknál előbb el lehet kezdeni a hozzátáplálást? Asszem ezt olvastam, pont 4 hós kortól írták, hogy lehet, de mint sokan írták-tuk ahány könyv/szakértő annyi nézőpont... :roll:
jó a vonalzó-szöveged :)

Mannogab Edina: sajnálom, hogy nem szállt le :( drukkolok, bár nem tudom, ilyenkor mit csinálnak

Téjé: ez a nagyszülő-dolog tényeg fura, de ha ilyenek talán jobb is, ha nem akarnak részt venni a kicsi életében. Nehéz ügy , mert persze a gyereknek fontosak lennének... :(

Jezsek: nem semmi :( kár, hogy a védőnő érdemben nem segít :devil: üvöltőt gyereket kiskanállal szerintem lehetetlenség etetni -nem lehet, hogy fáj az ínye vagy csak cumizna? Van robotgéped? Ha jól emlékszem (de rég volt) akkor eleinte azzal passzíroztam össze a krumplit, miegymást, olyan trumix-szerűs robotgéppel, mi is a neve -talán aprító? ezeket mindig keverem, De ha jól emlékszem ezzel elég passzírozott lett. ruhát sokan vettek online aukción, teszvesz, vatera, ott olcsók vannak, de talán hosszabb, amúgy azt tudom, hogy a brendon is szállít házhoz, de az meg drága, majd utánanézek

Kép Kép
celesztina
 
 


Nono, a humana-t adom pedig neki, a fél lieterest veszem, a tescoban és az auchanban is 159 ft! Sosem veszek nagy dobozzal, mert ugye azt írja, 48 után forralni kell, így célszerűbb a kicsit venni, ami elfogy ennyi idő alatt, és hűtőben eláll!
Igen, Te írtad, hogy drága a tápszeretek... nekünk a beba ha 1900 ft a 750 grammos, és nem volt még vele gondunk, így jó ez...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Most néztem a képeket!

Zorróné!

Hát Beni irtó helyes kispasi már most. Azok a nagy szemei. :D

Nono!

Nagggyon jó az a kép, ahol Szonja kis piros meciben ül. Te is jól lefogytál, gratula az alakodhoz,csini vagy két gyerek után nagyon. :wink:

Kép
adri0422
 
 


[quote="nici"]. írta:nici..mert az immunanyag azért ebben is benne van!


no ölbenjani lett egy picit még vagyok ha bírja...

szval nici! ez az elsődleges okom amiért én úgy de úgy szoptatnám...a többi nem is lenne fontos...csak az immunanyag.... :cry:
Vendég
 


jezsek: a szoptatás folyadékveszteséggel jár,ezért is iszol mindig utána! :wink: Mi is Janát használunk,de szerintem tök drága akkor is 1literért 159ft...de megvesszük attól,de drágának tartom akkor is.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nono! Szívemből szóltál, mármint a szoptatással kapcsolatban. Egy csomó ember reagál úgy arra, hogy nem tudok szoptatni, és nincs tejem, mintha nem tettem volna meg mindent azért hogy legyen. Mintha én lennék a hibás, hanyag, aki csak az egyszerűség kedvéért nyúl a tápszerhez. Mindenki minden okosat ajánl, mindeki szerint az ő módszer tuti. Nekem sajnos egyik sem jött be, pedig én nagyon szoptatni akartam. Ja, és nem Babanetes anyukákról van szó, hanem másokról!)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Jezsek: próbáld talán a babaruha.lap.hu-t ott rengeteg online rendelős van, amúgy ruhát én is csak aukcióztam edig netről, így azt nem tudom, honnan érdemes venni. Várj csak, egysezr rendeltem vhonnan , megvan, megtaláltam, innen: www.gyerekshop.hu Jó volt a ruha minősége és hamar ideért Pécsről. Szóval ezt tudom még ajánlani. Sok sikert!

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok Mamik!

Sajnos rossz hírrel jöttem!

Ma meghalt párom mamája! :(

Szegény párom szerintem még fel sem fogta, mert csak odamondta, h "ja anyám hívott, mama meghalt"..
Én meg ledobbentem, de itt volt barátnőm, és igazából nem is tudtam mit mondani..

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Íme két kép Lili babáról, hála mos alszik 1,5 órája!!!! :lol: :lol:
Kép


Kép

Kép
adri0422
 
 


Kiscica sajnálom. :cry:
Celesztina, köszi az ötleteket, meg fogom nézni.
A krumplit meg azt hiszem még hanyagolom! Azt hiszem próbálkozom továbbra is az anyatej tápszer kombinációjával, varok még 1-2 hetet, aztán majd meglátom.
És ha fölébredt megnézem az ínyét.
Vendég
 


Édes Lili :D

Kiscica: részvétem :cry:

Jezsek: nagyon szívesen

Kép Kép
celesztina
 
 


Kiscica részvétem Balázsnak!

Az én mamám Dávid születése után két héttel ment el:(

Kép
marjan78
 
 


:shock: ilyen ára van a tápoknak? Ráadásul receptre?? Itt kint nem írják fe, rendesen boltban lehet kapni... Na, majd megnézem, hogy mekkora kiszerelés mennyibe kerül, de sztem drágább, mint otthon. Már csak abból kiindulva, hogy pl a Hipp Natal otthon 799.- volt, itt meg 7 EURO 99... :shock:

Jezsek, nem semmi napotok van... :( Tényleg lehet csak egy fejlődési ugrás... :roll:

Nici: pont azután írtad a blogomra, hogy Lillus tiszta Levi, hogy leírtam ide, hogy ne hasonlít senkire... :lol:

Ilyenkor úgy rülök, hogy itt vagyunk kint, és nem ..szogat senki ilyen kérdésekkel, hogy van-e tejem? Most nem azért, de kinek mi köze hozzá?? Ez olyan, mint hogy idegenek meg akarják simizni a pocakot... :evil: simogassák a .... :evil: szerintem ez akkora bunkóság!

Adri: Lilu csak azért alszik délig, mert leghamarabb éjfélkor alszik el... Jó esetben 5 után kel csak, akkor magam mellé veszem, de a napokban többször is volt, hogy már 3 körül keltünk... :? jó lenne átállni egy 9-től 9-ig alvásra...

Írta vki, hogy nem alussza át a babája az éjjelt... Az enyém sem. De szerintem ez még nem "feladatuk". vmelyik átalussza, vmelyik nem, de szerintem többen nem. Akiknek igen, azokra meg csuda irigy vagyok! :lol: De igyexem türelmes maradni...

Kiscica: sajnálom! :cry:

Celesztina: Jól érezte magát a parkban. Hol aludt, hol ébren volt, egyszer megetettem... Nem tudom mennyit "fogott fel" belőle, de elnézegetett. Voltunk már 2 hete is, akkor is "tetszett" neki!

Most a napokban tervezem, hogy visszaköltözök a hálószobába... Eddig a gyerekszobában aludtam Lillussal... Biztos nehéz lesz az elválás... Mármint nekem... :D

ercsi_3
 
 


adri! Köszi szépen! jó volt a fotósom! :wink: valójában van rajtam plussz. kb 5 kg. csak az a baj vele h bár nem sok de olyan mint a kocsonya, rezeg és puha mint a puding, és narancsos mint egy narancs ültetvény.....szval pfúj. Nem is éreztem jól magam fürdőruhában. :? talán egyszer majd leadom....ha dolgozom és nem leszek állandóan hűtő közelében. Addig meg?.....álmodozom egy plasztikai sebészről.

Halál: sajnálom. Férjem papája kb 1,5 hónapja ment el.
Vendég
 


nono: nagyon találó ahogyan leírtad a nagy poci maradványát...magamra ismertem én is... :oops: 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


nono: ó, ha csak 5 kg plussz lenne rajtam... :roll: Úgy szeretnék strandra menni, de félek a tükörképemtől... :cry: nekem még mindig plussz 8-9 kg van, meg csííííííkok ("csak" az oldalamon, combomon, hasamon nincs... nehogymár egyberészes fürdőrucival el lehessen takarni...), amiktől visítani tudnék... :cry: :evil:

ercsi_3
 
 


hát az én hasamon is annyi csík van,hogy a zebrán sincs annyi... :? :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


celesztina,Adri: köszi a vonalzó dícséretet,nekem is nagyon megtetszett ez a szöveg :wink: sok az igazság minden egyes szavában :wink: frappáns

celesztina: hát 4-5 hónapos kort írnak a tápszeres babák hozzátáplálásának kezdetére valóban,de mégse mindenki vélekedik úgy hogy helyes ha ilyen "korán"kezdi valaki az egyebek kóstoltatását.Mindegy,mert én látom Blankán hogy nem elég neki a csak tápi...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kiscica, nagyon sajnálom, részvétem!

Nono, igen, a közelség, az érintkezés mellett az immunanyag is nagyon fontos, ezért örülök nagyon annak is, hogy ennyi van, és már feladtam a küzdelemet abban, hogy több legyen (súlyos huszon-harmincezrekben van...), örülök, hogy ez van!
Te hol veszed a humana-t olyan drágán? vagy az a nagydobozos?

Adri, Lili nagyon helyes, olyan szép nagy szemei vannak :)

Ercsi, igen ott is írtam, mert szerintem le sem tagadhatnák egymást, a szája is pl. tiszta Levi :) szerintem...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Emi!

Mi is tervezzük baba uszit. Mi Tatán lakunk vagy Oroszlányba vagy Mórra fogunk járni, ugyanaz a csapat csinálja mindkét helyen. 5000 Ft/5 alkalom.

Én már Lilit 2 hónapos kora óta a nagy kádban fürdetem, kb 10 cm vízben, Már a fejét sem fogom, nagyon élvezi, mindig produkálja magát, látja hogy mosolygok rá és annál inkább csapkod a kis lábaival. Imádom, amikor ezt csinálja. Élvezi az esti fürdést, ezért gondoltuk, hogy megpróbáljuk a baba uszit, lehet az is tetszene neki. :D

Kép
adri0422
 
 


Emi!

Mi is tervezzük baba uszit. Mi Tatán lakunk vagy Oroszlányba vagy Mórra fogunk járni, ugyanaz a csapat csinálja mindkét helyen. 5000 Ft/5 alkalom.

Én már Lilit 2 hónapos kora óta a nagy kádban fürdetem, kb 10 cm vízben, Már a fejét sem fogom, nagyon élvezi, mindig produkálja magát, látja hogy mosolygok rá és annál inkább csapkod a kis lábaival. Imádom, amikor ezt csinálja. Élvezi az esti fürdést, ezért gondoltuk, hogy megpróbáljuk a baba uszit, lehet az is tetszene neki. :D

Kép
adri0422
 
 


Nici: igen, a szájuk tényleg egyforma. Lillus is fel tudja ugyanúgy húzni a szája egyik sarkát, ahogy az Apja szokta. :D

Mi is megyünk majd babauszira! (Még a végén belerázódok a németbe, annyi babás programra megyünk... :roll: Az elsőre Levi is elkísér, de aztán mélyvíz... :shock: )

ercsi_3
 
 


Sziasztok!

Ennek a remek időnek köszönhetően ma hazajöttünk. Annyira hideg volt hogy Mazsi hálózsákban aludt. Legalább használtuk és nem feleslegesen vbettem meg anno :?

Ercsi, én sem értettem hol éreztél bántást a csak szoptatós anyukák felé, szerintem inkább csak irigykedés van. Én is irigykedem, pedig egy szavam nem lehet azzal hogy 2 percet sem szoptattam és még így is van napi kb 600-650 milli tejem.

A "túlmisztifikálni"-t pont én mondtam, ezzel pontosan azt értettem amit Nono mondott, hogy ha manapság azt mondod hogy nem szoptatsz vagy nincs tejed és tápszert kap a gyerek, akkor úgy néznek rád mint egy gyerekgyilkos hanyag anyára, holott azért szerintem max 1000-ből 1 olyan nő van aki kényelemből nem szoptat... Plusz én ugye elég sok szopis anyagot elolvastam mikor Mazsit megpróbáltam visszaszoktatni, és kb az összes úgy indul hogy a babák megfelelő tápláléka az anyatej és a megfelelő táplálás a szoptatás. Kissé tele lett a t.köm tőle...

A hozzátáplálás kérdésével meg én úgy vagyok hogy tényleg mindenki maga döntse el.

Mezsó, nagyon örülök hogy itt vcagy újra és hogy minden rendben veletek! :)

A nyaralóknak üdv újra itt, örülök hogy jól éreztétek magatokat! :)

Kisscica.... Részvétem :(

Kép Kép
szõlõ
 
 



Sziasztok, mi még mindig telelünk. Mocsok hideg van, ma még az utcára sem lehet kimenni.

Szőlő, mi vettünk Tapolcán egy hálózsákot a nyaralás alatt. fasza, nem?

Szössz, helyesek a képek, már meglestem a blogdoban:) Sztem ti többet strandoltatok, mint mi, pedig már itt vagyunk 13 napja.
nem baj, így is jó.

Kiscica részvétem...

Marjan, nem hívtalak, mert beszart a tlcsim és nem tudtam a számod, meg most úgysem kellett.igaz azóta megjavult a telóm, nem tudom mi baja volt. majd személyesen remélem kiokosítasz ebből a szarból. Nagyon jó az a kép rólatok.

Téjé, sajnálom a nagyszülőnélküliséget. ez egyszerűen elképzelhetetlen, hogy ne legyenek kíváncsiak az unokájukra.

Jezsek, sajnálom a kálváriádat. Melyik kerületben laksz, hogy a védőnő ki sem hajlandó menni?

Ercsi, megnéztem a képeidet. szépek vagytok, de felfigyeltem rá, hogy hordozzátok Lillust. Bemásolok ide valamit. Ne haragudj, hogy beleszólok...

"Az utcán járva gyakran találkozunk hordozó anyukákkal, apukákkal akiken a különféle hordozóeszközökben a baba elöl, kifelé fordítva lóg. Leggyakrabban azért fordítják kifelé a babát, mert már igényli, hogy többet lásson a világból, megunta a szülő felé fordított pózt. A szülők pedig jóhiszeműen alkalmazzák a hordozóeszköz használati utasításából, reklámjából, vagy az utcán a többi szülőtől látott megoldást erre a helyzetre.

Sok hordozógyártó ezzel a hordozási képpel hirdeti termékét, anélkül, hogy felhívná a figyelmet annak ártalmaira. A szülők pedig jóhiszeműen hordoznak így, annak ellenére, hogy a kifelé fordítva hordozás káros az egészségre!

Miért nem jó kifelé fordítva hordozni?

Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki.
Nem lehetséges a béka-lábtartás, így a csípő nem fejlődhet megfelelően.
Ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz.
Nincs szemkontaktus a baba és a hordozó között, a túlterhelt baba az esti sírással vezeti le a feszültséget.
Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki.
A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki. A keskeny, sokszor rosszul párnázott vállpántok csak rontanak a helyzeten.
Így ne hordozzunk, mert

ebben a helyzetben a gyermek háta egyenes, lábai egyszerűen lefelé lógnak,
a gyermeknek nincs lehetősége hozzábújni a mamájához, hordozójához ha ezt igényli.
Alternatívák

Ha úgy látod, hogy a babád többet szeretne látni a világból, próbáld ki a csípőn vagy a háton hordozást! Csípőn- és hátonhordozás során a lábak a helyes béka-lábtartásban vannak, a gyermek kilát oldalra, és ha szükséges hozzábújhat a mamájához.

Az egészséges hordozás

Az optimális hordozás ismérvei: a hát megfelelően meg van támasztva, a lábak békatartásban, a baba hozzábújhat a hordozó személyhez.

Ha helyesen szeretnéd hordozni a babádat, vedd figyelembe az alábbiakat:

béka-lábtartás: a térdek a baba köldöke magasságában legyenek
a baba hasa a te hasadhoz simul
a baba szorosan hozzád simul - a kendőt, hordozót kösd/állítsd szorosra.


Szöveg: Antje Mattig, Magyar szöveg: Török Katalin

Források: saját tapasztalatok, Dr. Evelin Kirkilionis: “Menetirány szerinti hordozás” (AFS Stillzeit, 03/2004), “A menetirány szerinti hordozásról” (Deutsche Hebammenzeitschrift, 04/2004), www.rabeneltern.org, www.didymos.de"


mi egysébként lehoztuk nyaralni a babakocsit, egyszer vettük elő, akkor is felesleges volt. én imádok hordozni. nagyon rákaptam. mei tait és kendőt használunk. időjárástól függően.

Nono, Adri, hogy ti mennyire csinosak vagytok szülés után...irigykedem. én nem is tudom hogy mertem megjelennia strandon. pedig megjelentem. szerencsére szigligeten sok a kisgyerekes anyuka, így nem csak én vagyok ronda. de bunkó vagyok...


bocs, akit kihagytam, de nem bírok 2 hétre visszamenőleg felfogni mindent.

hozzátápláláshoz nem bírok hozzászólni, szerencsére még van tejem, ezt sztem nagy mértékben az igény szerinti szopinak köszönhetem, ahogy anno Bolygó is írta. de nem parázok semmin. nagyon a serkentőket sem szedem. és így jobb.

nem tudom mit tennék, ha tápszereznék. fogalmam sincs mi a jó a babának. én remélem 6 hós kora előtt nem kell adnom neki semmit. De nem okoskodom, mert ki tudja mit tennék, ha nem lenne tejem.

lolka_zs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?