Új privát üzeneted érkezett!

hú,lányok!micsoda aktív csapat :) kis éjszakai baglyok!
szly!
hol vagy?rég írtál.
kindertoji!
én már úgy várom,h külön tojik legyetek,thök izgi.kisfiú vagy kislány lesz?bocsi,ha már írtad.neve?
a korom pedíg titok,elég annyi,h ha gyorsan szülném a 2.at,akkor már tuti 35 lennék és nem biztos,h az én "bogaraimmal"végigcsinálnám mégegyszer a terhességet :oops: na,meg ez a kialvatlanság?! :shock:

holnap lesz Dodó első bulija :lol: 6hetes "szomszédoknak bemutató" bababuli :) na nem ,mintha eddíg nem látták volna,de jó alkalom kicsit társasági életet élni.kaja,pia stb :)

Kép
berni1
 
 


Berni!
Tegyük hozzá,éjjel aktív,mert ma még rajtad kívül senki sem írt! :lol: Na jó,még Adri,de ő is csak épp átcsúszott :lol:
Tök jó ötlet ez a baba-buli,jó szórakozást hozzá!
Mi ma voltunk Márkkal az "ókori piacon",őt most is leginkább a kaja vonzotta!!! :oops: Meg hát meg volt élete első lovas élméye! Befizettem pónilovazni,aztán hazafelé pedig felültünk a jó kis 12-es buszra!!! :lol: Jó kis nap volt,de végül z alvásokat ma nem tudtuk összehangolni,így azobis szülinap sajna elmaradt!
Többiek merre vagytok? Mindenki kihasználta a mai gyönyörű napot?
Deako,te má régen jelentkeztél!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sly!
Jázminnak is boldog hófordulót! :) Iszonyat hogy megy az idő,nem??? :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 

 
 

pat!
hol volt addíg a picilány?hol szoptattál?
amúgy most nézem,tényleg mindenki éjszaka él :)

Kép
berni1
 
 


Berni!
Kiscsajt otthon hagytam! :wink: Úgy időzítettem,hogy jó legyen,és míg nem voltam otthon csak picit sírdogált,aztán végig aludt! Most viszont ébredezik.Éjfél körül "kellett volna" ennie,úgy gondoltam megvárom,aztán csak nem ébredt fel!
Elteszem magam én is mára! :lol:
Jó éjszakát mindenkinek! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Berni,
nekem már többször kellett szoptatni kint, főleg a játszón. Érdekes, hogy ott sokkal jobban megy a dolog, mint otthon, mert egyből rákap, szépen betolja, amennyi kell neki és alszik is tovább. Itthon meg mindig eljátsza velem, hogy befejezte, aztán újra visszasírja magát. A jó levegő hatása. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Mi egy elég nehéz éjszaka után vagyunk...Vagyis hajnal fél6-tól másfél órás sirdogálás után aludtunk csak vissza...
De mostmár kezd teljesen rendszeressé válni az este 8-11 ig tartó sirás, teljesen vigasztalhatatlan, biztos, hogy fáj a hasa, mert látszik, hogy fel is van puffadva szegénykémnek...
De hogy lehet az, hogy csak este? Nálatok is igy megy? Ti tartotok valami diétát? Nekünk azt modta a doktornéni, hogy ha rosszabbá válik a helyzet, akkor próbáljam ki a tejmentes étrendet...Hát nem nagyon füllik hozzá a fogam...se tejecske, se joghurt, se sajt, se vajkrém, se fagyi,.....Ha ez lenne a hibás, akkor egész nap kéne hogy fájjon a hasa nem csak este!?

berni! én még csak autóban szoptattam, meg az orvosi rendelőben egy sarokban.

szép vasárnapot mindenkinek!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Neirda! Ez a sírás nálunk is most kezd rendszeresség válni este 22-től kb 23-ig. de volt már hogy fél egyig szenvedtünk. Ő nem vígasztalhatatlan, csak ha a kiságyban van. A kezemben szépen elvan. Pedig nem mondhatom hogy fel van kapva, mert egész nap csak etetni, meg ellátni fogom. egyébként a kiságyban van, vagy a babakocsiban. És még ringatni sem kell a kocsit. Elalszik magától! Szóval én sem értem.

Meg vagyunk egyébként, jól vagyunk. Tegnap strandon voltunk. roli fél a víztől :cry: De annyit elértem, hogy velem belement a gyerekmedencébe (csak az a gáz, hogy én nem mehettem volna bele, mert rámszóltak). Egyszer szegénykém el is merült, mert a hülye biztonságiőr nem engedett bele. Na kíváncsi leszek belemegy-e még többet. Utána kibéreltük a lábmosót és ott tök jót játszottak. Pedig a lábmosó ugyanolyan méyl volt, mint a medence. Mindegy, majd megyünk sűrűbben és hátha hozzászokik.

Köszi a hófordulós hszt. Tényleg rohan az idő, ugye Kindertojás! De már te is hamarosan babázol. Mostmár azért pihenj egy kicsit, élvezd ki a végét, mert utána nem lehet ám akkor aludni amikor te szeretnél!

Patr! Hát nem is tudom, hogy el mernék e menni nyaralni egy ekkora babával. Lehet hogy egyszerűbb, mint egy egyévessel! De mi jövőre tervezzük a nyaralást. Roli már egész nagy lesz, Jázmin meg egy éves! Hát majd meglátjuk!

Kép
szly27
 
 


CSilla! Nem semmi mennyiségeket eszik Bogi! Na látod, van ott tejcsi! Vagy kipróbáltál valami csodaszert?

Kép
szly27
 
 


nerida!
nyűgös éjszaka?a tiétek semmi.Dorián 4kor evett,aludt 1 órát és 5től ment a mulatság:sírás,üvöltés,nyűglődés,alvás picit apa mellkasán,evés,de a sírás dominált 9ig!utána is csak a hasamon aludt el fél 11ig.nagyon durva volt!!!mondjuk így alhattam vele még 1 órát,csak elzsibbadt a karom :) ja,és nem elhanyagolható,h ma bababuli lesz. :roll: kaja még nincs kész én meg ülök a nappaliban köntösben,mellemen a gyerekkel :D lehet,h ma megtanulok nyitott szemmel aludni??? :) persze Dodó 5 perce már csak alszik a cicin :)

Kép
berni1
 
 


Tényleg Berni! Írni akartam, hogy tök jó ötlet eze a bababuli! Csak így kicsit fárasztó lesz! De legalább eltereli a fáradtságról a figyelmedet!
Úgy látszik most minden baba belehúzott a nyűgösködésbe. Csak a z a gond, hogy úgy tűnik nálunk állandósul . Ahogy az óra üti az este tizet, Jázmin felébred és nem hajlandó aludni!

Kép
szly27
 
 


Pat: mi is megvagyunk, kösz a hiányolást.
Az esti hasfájás náunk is megvan, és én sem értem, miért épp este?
Aztán szegény kicsikém olyan hasfájós lett, hogy már egész nap nyűgi volt. Amíg szoptattam, addig csöndben volt, de ahogy befejezte kezdődött a tekergés, nyögés, morgás, stb. Most kipróbáltunk egy új szert: SabSimplex. Úgy néz ki ez most bevált. De mostanában sokkal tovább szopizik (majd' 1 órát!!!):shock: :( Ez így jó a hétvégén, merthogy a nagylányomat "lenyúlta" a nagymama :lol: de mi lesz holnaptól?
Gabuska: el tudod mondani, hogy hogyan szoptatod a kicsit mikoözben csúszdázol a naggyal????
Ma meg mérjük a picúrt, kiváncsi vagyok.

Kép
Kép
deako
 
 


Deako,
honnan jött ez a kérdésed? :lol: Írtam ilyesmit? Akkor bocs, biztos rosszul fogalmaztam valamit. :oops:
Annyi, hogy odamegyek én is a csúszdához, mert szeretem látni mit csinál, de nem csúszok le vele. Azért látom magam előtt a szitut. :lol: :lol: :lol:
Szóval úgy néz ki a dolog, hogy ha Nóri enni kér, akkor megcsinálom neki a kis "bunkert" takaróból vagy textlipelusból magamra, leülök egy padra, szopizik, de ha Livihez oda kell menni, vagy olyan dolgot kér, amit 1 kézzel meg tudok csinálni (levenni a pulcsit róla vagy visszatenni a kalapkát a fejére, vagy odavinni játékot, ilyesmi), akkor megyek. Ja, meg hintáztatni is tudom. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Pat, mi kihasználtuk a jó időt tegnap! Éjfél után jöttünk haza a piknikezésből :oops: Igaz Csanád csak 2 órát volt kint a zöldben, a többit bent töltöttük a házban. Ti is mehettek már nyaralni, ha a pici jól bírja a kiruccanásokat. Én is bevállalom 3 hét múlva a 700 km autózást.
Adri, én is majd minden nap eszek fagyit :) Az biztosan számít a hasfájásba, hogy mit eszel, én a tegnap pár szem szilvával jól betettem a picuromnak :oops:
Berni, az én fiam is sokszor lusta szopni a kifogyóban levő mellből, ha átteszem a másikra, akkor meg jól eszik :) milyen volt ma a buli?
Gabuska, én felébresztem, ha bealszik és nem evett eleget. Főleg ezért is méricskélem. Persze azért van, hogy 2 óra múlva újra éhes :lol: Látom nagy vagy a bűvész a játszótéren :D
Szly, Roli biztosan hozzászokik a vízhez, de az elmerülés biztosan nem tett jót :(
Kindertoji, mi van veled, jelentkezz ha még egyben vagy azért, ha már nem akkor azért!
Orsi, mennyit mutatott ma a mérleg? Sajnálom a hasfájásokat, úgy néz ki, hogy egy baba sem tudja elkerülni. Na meg az esti sírásokat is, remélem hamar leszoknak róla a picurok!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Kicsi Leventém 4770 g :lol: :lol: :lol: A kórházból 3370-nel jöttünk haza, szóval szűk hónap alatt 1,4 kg hízás. :lol:
Gabuska: persze nem úgy értettem , hogy te is csúszdázol :D csak hogy hogy kötöd magadra a kendőben, hogy tudjon szopizni, te meg tudjál mászkálni.De ezek szerint nem is kendővel oldod meg.

Kép
Kép
deako
 
 


Deako!
Azta mindenit!!!!!! :shock: :shock: Cseppet "beles" a legény,nemde? :lol: Nagyon szép hízás,ügyik vagytok! :)

Mi is túl vagyunk a vasárnap esti mérlegelésen,ezen a héten 32 dkg-ot hízott! 3 hete vasárnaphoz képest pedig 92-t! Egy a gondunk,hogy már tegnap sem kakilt,meg ma is csak egy picit,így én ennek tudom be,hogy ma olyan kis nyűgi volt délután.Húzogatta a pici lábát nagyon erőlködött,de olyan igazi "rotyi" nem sikerült szegényemnek,pedig ma megdöntötte saját rekordját és egyik kajára 150-et evett! :)

Berni!Milyen volt a babauli? Remélem a mai éjszakátok már pihentető lesz!

Adri!
Nekem azt mondta a védőnő,hogy nem feltétlenül attól fáj a babák pocija amit te megeszel,sokkal inkább az evési technikától.Ha ugyanis nagyon mohók,hirtelen akarnak sokat enni,sok bubit nyelnek,felpuffadnak,és nagyobb valószínűséggel lesznek hasfájósok! Viszon a napi tejtermékmennyiséget 500ml-nél "kellene" maximalizálni.(tej,tejföl,sajt,túró-összesen)

Hogy a hasfásá miért este jön ki nem tudom,de mi nagyon megszenvedtünk 2 éve Márkkal,mert ő nagyon pocakfájós volt,és keservesen sírt minden este pár hétig!

Sly!
Volt segítséged a strandon?Nem egyedül voltál 2 gyerekkel ugye?És nem nézték az emberek :shock: ilyen szemmel Jázmint? :lol: Már nekem is megfordult a fejemben a strand,de most megint nem lesz jó idő...Sajnálom,hogy Roli fél a víztől,de biztos gyorsan változik ez még ilyen korban! :lol: Csak szépen fokozatosan!!!Nekünk van olyan beülős úszógumink,és abban akkor is elvan,ha a szülő nem mehet a medencébe,csak a széléről kell "igazgatni" Bár Márk Thaiföldön úgy ugrált a 2,5 méteres vízbe,hogy az apja kapott néha szívinfarktust,mert ott ugye az ő lába sem ért le... alig győzte elkapkodni :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


A sok bubit nyelnek,természetesen azt akarja jelenteni,hogy sok LEVEGŐT nyelnek! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Joli,
nekem a gyerekorvos le akarta harapni a fejem :lol: még Livinél, hogy ne ébresszem fel enni, az alvás is legalább olyan fontos az újszülöttnek, mint az evés. Viszont mivel pici súllyal született, nem ártott volna neki 2 óránként enni (nem azért, hogy meghízlaljam, hanem ők hamarabb éhesek lesznek, mert egyszerre keveset esznek csak), szóval onnantól nem ébresztettem fel. Meg most Nórit sem, csak 3 óra elteltével, és csak azért, mert a mellem nem bírja tovább.

Deako,
a játszóra babakocsival megyünk.
Mikor a kh-ba kellett bemennem Nórival 2 hete, és kendőben volt, akkor ott az alagsori pelenkázó szobában kivettem, megetettem. Simán lehet úgy szoptatni, hogy a kendőt nem veszed le. Legalábbis nekem pont úgy jött ki a keresztpánt, hogy a két mellem között volt az X, így szabadon maradtak.
Amúgy a papírok meg a kiskönyv meglettek azóta...

Mi múlt héten mértük a védőnőnél, 5 nap alatt 20 deka. Nemtom az jó vagy nem, de annyi oszt jónapot. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


gabi!
20 deka?az király! :D a nagykönyvben "előírt"(gusztustalan szó)átlag:heti 150-200gr,2hónaposan170-210gr.úgyh még túl is teljesítettétek :D

a bababuli elég jó lett a végén.4re elkészült a kaja és mi is :) aztán Dodó szépen végigaludta a bulit,csak enni kelt fel meg picit nézelődött.ja,és a fürdetés alatt elkápráztatta az érdeklődőket,h milyen "tündéri"jófiú :D persze,ha kettesben fürdetjük,akkor a nagyját végigüvölti :)

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak a hétvége nekünk is kicsit sűrű volt! Én strandra még nem mertem menni, de nem is nagyon tudnék még vízbe menni, bár már csak kicsit vérezgetek.

Pat!
Violka most nem jár oviba nyáron, majd csak szept.ben kezdjük, de val.leg csak fél napos lesz, legalábbis most így tervezem. Amúgy neki is vannak hisztijei, főleg ha fáradt, és leginkább, amikor szoptatom a picit. De már sokkal jobb a helyzet, mint az elején! Szereti a kistesót, csak fél hozzányúlni, vagy max. csak a kis kezét, lábát, hasát simizi, de azt is csak épphogy érintve! De nem is baj, attól legalább nem kell félnem, hogy nagyon "összenyomkodja"!

Sajnos mi is gyarapítjuk az esti hasfájósok táborát, azt én sem értem, miért csak este, ő mindig mohón szopizik, de csak este nyűglődik! :? :shock:
Képzeljétek ma rekordot döntött, fél 10-kor 170-et evett, persze azóta is alszik! :) És este 9-kor evett, utána meg csak reggel fél hétkor! :shock: Hát, nem bánnám, ha így maradna, de ez csak kivétel lehetett, amúgy nekem is az a gondom, amit asszem Sly írt, hogy vagy korán elalszik, de akkor éjjel kel, vagy nyűglődik, későn alszik el, de akkor hajnalig kihúzza!

Én eddig ittam a Lactoherb-et, most két napja nem, hátha attól fáj a pocija. a tejtermék nálam is kényes kérdés, nagyon lecsökkentettem, de teljesen nem tudnám elhagyni!

Berni!
A hajas baba kép nagyon édes!

Kindertoji!
Nagyon a finisben vagy, drukkok mennek!

Pat!
Mi is jövőre tervezünk nagyobb nyaralást, most csak annyi lesz, hogy jövő hét vége felé "felmegyünk" Bp-re a tesómhoz 3 napra, nekünk az is kb. 3-4 órás út, de talán ennyi belefér. Szüleim is jönnek, Párom viszont nem, ő "kimenőt" kap, egy biciklitúrára megy el.

Nekem is nagyon hiányzik a mozgás, főleg a kerékpározás, de én se merek nagyon sokat mozogni a tejcsi miatt, na meg nem is tudnék annyi időre elszabadulni a szopi miatt! De ami késik nem múlik, majd lesz még rá alkalom bőven!

Én nappal sem ébresztem már Vincét, tegnap izgultam is, hogy milyen lesz az éjszaka, mert délután fél 1-től este fél hétig nem evett, na nem aludt végig, csak 3 körül aludt el, aztán látjátok, már írtam milyen jó kis éjszakánk volt! Úgyhogy nem ébresztem, majd kel, ha éhes!

Én se fejek továbbra sem, és érdekes, nem is feszülnek a melleim, pedig van bennük, bár lehet, hogy pont azért nem feszülnek, mert nem fejem, tényleg "csak" annyi van bennük, amennyi Vincének kell!

Megyek kajálni, üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Még mindig egyben... ma voltam ctg-n, minden oké, manó végigrandalíroztta a vizsgálatot. A méhszájam 1000-es, de már szépen puhul. (Szerencse, hogy hétvégén még nem akart semmit sem drasztikusan, csak a szokásos jóslókkal szórakoztatott, mert a dokinénim, meg a gólyanénim is góbéföldön tekergett... :shock: , de már itthon vannak :lol: aztán szabad a szülés:wink:)
A hasam meg úgy néz ki, mint egy drapp-piros csíkos görögdinnye :oops: de az ember szerint még mindig gyönyörű (vszínűleg valami alternatív esztétikai skálát használ)
Puszi mindenkinek, drukkoljatok!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Berni,
ügyes vagy, hogy megszervezted a bulit!

Kindertojás,
drukk!!!!!!!!!!!! :wink:

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


kindertojás!
ez a várakozás nagyon izgi :) a szomszédunkban is mindennapos a lány és mivel én császáros voltam,ez így kívülről izgalmasnak tűnik.

gabi!
nagyon jó a kép,Dodó is folyton úgy fexik,ahogy odabenn kucorgott,a férjemmel mindíg ezen mosolygunk.

nálunk most a mosolygás és a nevetés a favorit,legjobban a reggeli etetés után nyomja a pelenkázón.mosolyog mindenre.a kislámpára, a képre a falon és hát persze rám :D ami nem csoda a kora reggeli fejemmel :lol: annyira édes,ahogy elkezdi húzogatni a szája sarkát,majd teli szájjal mosolyog :)

Kép
berni1
 
 


Sziasztok lányok!

Egy nem túl fényes éjszaka után jó reggelt mindenkinek... Tegnap délután és este nagyon sokat aludt a kicsim, már sejtettem, hogy ez nem sok jót tartogat az éjszakára...És tényleg, 3.30-5.30-ig sétáltunk fel alá a lakásban. biztos, hogy fájt a hasa, mert tegnap alig sikerült valamit "produkálni", és csak erőlködött és sirt szegénykém...

Jevi és Pat!
Ami a tejterméket illeti, én ugy tudom, hogy a lecsökkentésnek semmi értelme. Vagy teljesen abbahagyod, vagy úgyis mindegy...Most úgy gondolom, hogy a napi 1-2 óra hasfájás miatt még nem érdemes abbahagyni.

Lányok! a hasatok hogy áll? mennyire ment le? És az előző gyerek után mennyi idő kellett, hogy "visszamenjen"? Tegnap kipróbáltuk a Rubint Réka baba-mama DVD-t. Az állva történő gyakorlatokat Artemisz nagyon élvezte :) De aztán amikor le kell fektetni a földre, akkor az már nem tetszett neki. Lehet, hogy ma megint megpróbáljuk :)

Gabi! És akinek még van kendője! Én tegnap kaptam kendőt (mivel itt nem lehet kapni, nem is ismerik!! ugyhogy otthonról kellett hozatnom) És annyira élvezte Artemisz!! És én is, hogy a kenguruval ellentétben sokkal jobban ráfekszik az én hátamra is. ti melyik kötést szoktátok alkalmazni? Én ugy láttam, hogy ilyen picinek a keresztkötés, vagy a bölcsőt lehet.

Deako! 4770g!!!! Kezdek megijedni, nálunk csak 1 kg hizás volt 1 hónap alatt...De talán az is számit, hogy Artemisz lány..

Szly! Te már fürdesz a strandon? Én vasárnapra tervezem az első fürdést,(5 és fél hét...) mert már nem birom tovább, hogy minenki hüsöl a tengerben, én meg fövök a 40 fokban...

Berni! a bababulin hányan voltatok? És a többiek is babások voltak?

most igyekeztem bepótolni az elmaradást :) szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

A strandonén nem fürödtem! Még fürdőruhát sem vettem fel. Egyedül a gyerekmedencébe mentem be, ami térdig ér. Addig míg el nem megyek a 6 hetes kontrollra, nem terveztem fürdőzést a strandon.
Meg még van egy kis folyásom is olykor olykor.

A hasam egész jól visszament, csak még nem olyan feszes. Én egyébként Roli után kb 1,5 évvel lettem olyasmi mint a terhhesség előtt. Súlyra ugyanannyi voltam mint terhesség előtt, de azért változtak rjatam dolgok.

Adrien! Sajnálom a rossz éjszakát. Még jó hogy csak néha néha van ilyen. van olyan baba, aki állandóan így csinálja, na szerencsére nem az enyém kopkopkop.
De jó neked! Fürödhetsz a tengerben. Mi is voltunk már Paralian. az volt az életemben az első, amikor tengert láttam.

GAbuska! Tényleg sokszor tartják úgy magukat, mint a pocakban. Jázmin is hasonlóan tartja a kezét néha.

Patr! Nem egyedül voltunk. Jött tesóm, a barátnője, az én barátnőm a kisfiával és úgy volt hogy apa is utánunk jön, de inkább az osztálytalálkozós bulira ment!
Én a tejet ilyen régi üvegbe adom le, ami régen infúziós üveg volt. Nincs rajta mérce. Hát nagyon remélem, hogy nem mérnek kevesebbet!

A nyaralás meg szerintem egy ilyen picivel könnyebb, mint egy egyévessel. A pici még átalussza az utat, de egy egyéves türelmetlen, nem ül egyhelyben. A babakocsiban sem szeret órákat lenni, szóval macerásabb. De mi is jövőre akarunk menni.

Deako! Szép kis súly! Jázmin most 4300 g. Tehát ő nem hízott egy kilót sem egy hónap alatt. De hát ő kislány. Így is szépen kerekedik a pofi, meg a combikák is hurkásodnak!

Joli! Hát nem tett jót az elmerülés, de utána rögtön vittem be megint, szerencsére velem bejött. Remélem megszokja egyszer és még élvezni is fogja.

Berni! Örülök hogy jól sikerült a buli.

Kindertojás! Már csak egy hét!
:shock:

Kép
szly27
 
 


szerintem annyira felesleges ez a túlzott méricskélés,csak stresszeli az anyukákat,ha esetleg épp nem úgy gyarapodik,ahogy azt a szülők eltervezik.én is ilyen cipőben járok folyton.olvasom a hízásokat és csak depis leszek,de rá kell jönnöm,h ez hülyeség,minden gyerek más és amíg jókedvű,kiegyensúlyozott,addíg letojom,hány grammot hízott.majd az orvos szól,ha gáz van.amúgy sem terveztem dagi gyereket,így majd csak szálkásítania kell az izmait :lol:

Kép
berni1
 
 


Neirda,
az 1 kiló hízás éppen elég, nem kell minden babának mini Fekete Lászlónak lennie. :wink:
Mi ma mértünk védőnéninél, már hármassal kezdődik. Sok baba meg már ennyi idősen 4 kiló felett van. Milyen különbözőek ezek a gyerkőcök. :lol:

Kendő
Kép
Kép


http://www.babakozelben.hu/praktikusinf ... _kendo.htm

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


[quote="berni1"]s írta:berni1zerintem annyira felesleges ez a túlzott méricskélés,csak stresszeli az anyukákat,ha esetleg épp nem úgy gyarapodik,ahogy azt a szülők eltervezik.én is ilyen cipőben járok folyton.olvasom a hízásokat és csak depis leszek,de rá kell jönnöm,h ez hülyeség,minden gyerek más és amíg jókedvű,kiegyensúlyozott,addíg letojom,hány grammot hízott.majd az orvos szól,ha gáz van.amúgy sem terveztem dagi gyereket,így majd csak szálkásítania kell az izmait :lol:


Egyetértek.

De imádom a 4 kilós újszülötteket is ám! :wink: :D

"szerintem annyira felesleges ez a túlzott méricskélés,csak stresszeli az anyukákat,ha esetleg épp nem úgy gyarapodik,ahogy azt a szülők eltervezik."
Na ezért nincs mérlegünk a második gyereknél.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


bocsi a kiakadásért,de a legtöbb topic másról sem szól,csak,h egymást próbálják lepipálni az anyukák.ha nem lett volna ez a hülye sárgaság,ami miatt mérnünk kell,már én is rég visszaadtam volna a mérlegünk.ilyen külső hatásokra az összes első gyerekes anyuka meginog.
gabi!
2hetesen 4 kg felett?szerintem ahhoz kell nézni,h mennyivel született és önmagához,h mennyire kiegyensúlyozott.ja,és mi kb. 1hónaposan értük el a 4 kg-t,ami teljesen megfelel a nagkönyvben "előírtaknak".ha szőrszálhasogató akarnék lenni,akkor a heti 1kg még több is.
más:
ti milyen nem kötelező oltást adattok be?

Kép
berni1
 
 


Berni! Szerintem is felesleges állandóan mérni, de az első gyereknél én is azt csináltam. Összesítettem nap végén. Minden nap tiszta súlyt mértem, szóval vezettem a statisztikát. 4 hónapig volt mérlegünk. Utána is csak azért adtam vissza mert már annyira ficánkolt rajta, hogy nem nagyon tudta megmérni.
Most meg! Jó ha egy nap egyszer megmérem mennyit eszik, általában este, mert akkor szokott nyűgösködni és ha tudom hogy rendesen evett, akkor nem kap többet, mert volt már, hogy a sok tejcsi miatt fájt a pocak.
Tiszta súlyt is hetente mérek, ha el nem felejtem.

Tegnap este megmértem, 160-at szopizott! :shock: így néztem. Szerencsére nem lett belőle baj, mert mindig félek ha túl sokat eszik, mert volt már belőle nyűglődés. Este 21-kor aludt el és aludt fél 1-ig. Utána természetesen három óránként kelt. De ezzel kiegyezek.
amikor kilenckor elalszik, rohanok én is aludni! Úgyhogy korán fekszek.

Oltások! Az agyhártyát beadatom, de csak ha egy éves elmúlt, mert akkor elég egy szuri. Meg szeptembertől valamelyik ingyenes lesz, most nem tudom a nevét pontosan és nem akarok hülyeséget írni. Azt mondják azt is érdemes beadatni, így azt is megkapja. Kb ennyi amit akarok.
Kullancs ellen nem oltatom, mi inkább tengerhez szeretünk menni nyaralni, nem erdőbe.
Bárányhimlőt nem adatom be, főleg azért mert Jázmin kislány és az oltás olyan 20 évre nyújt védettséget. Na tehát pont akkor jár le, amikor esetleg babát szeretne és akkor meg már megkaphatja. Szóval akkor inkább kapja meg gyerekként és akkor valószínűleg védett lesz felnőtt korára.
Én tudom milyen rossz, ha nem vagy védett. Ugyanis én sem vagyok, még nem voltam bárányhimlős. Mivel iskolában tanítottam mikor Rolit vártam, féltem, nehogy elkapjam. Most meg amikor Jázmin született, az unokatesók lettek himlősek és féltem, nehogy Jázmin elkapja, mert így az anyatej sem védi. Szerencsére megúsztuk mindkétszer.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!
Ma nagyon jó kis éjszakánk volt, Éjféltől 5.40-ig alvás, szopizás, majd 7.30.kor kelés és szopizás. Azt megfigyeltem, ha 4-5 órát átalszik, akár éjszaka, akár nappal, akkor utána hamarabb megéhezik, akár 2 óra múlva is. De jobb is ez igy, az éjszakáért hálás vagyok!

Szerintem én "aggódom" legkevésbé a súlygyarapodás miatt, mert nekünk nincs is mérlegünk...De nem is hiányzik. Biztosan észrevenném, ha "éhezne" és fogyna.

GAbi! nagyon köszi a képeket, nagy segitség, ha felébred a picim ki is próbálom, mert én eddig nem igy kötöttem, és a tied jobban tetszik. ( nekem a a "keresztpántok voltak kivül), és köszi a linket, nagyon jó a fényképes leirás. Aztán kalandoztam még azon az oldalon, vannak "érdekes" dolgok, mint a biliztetés, meg a jelelés...azokat lehet, hogy konzervativ vagyok, de nem fogom kipróbálni :)

megyek, mert már hallom a hangját, és itt a szopizási idő!

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


nerida!

irígyellek az éjszaka miatt.Dorián a szokásosat hozta.evett 9kor,utána 1 kor,4kor és negyed7ko,de közben volt hasfájás is,bár most legalább nem volt vigasztalhatatlan.meg is éreztem magamon,úgy keltem negyed 10kor,mintha legalább 8 órát aludtam volna egyben. :)

akkora beszólása volt a férjemnek vmelyik nap.kérdezem:szerinted mikor lesz az,h legalább 5-6órát alhatunk egyben?erre ő:szerintem már soha :lol: :lol: :lol: akkora volt,majd bepisiltem a röhögéstől.

kendős lányok!
mielőtt leszúrtok,leszögezném,h nekem nincs és nem ismerem a kendőt.kérdés:ez nem árt a gerincének úgy,mint a gyerekülés,merthogy nem fexik benne?

Kép
berni1
 
 


ja és kb.két hete Doránnál favorit lett a mosolygás.szerencsére úgy indítja a reggelt a pelenkázón,h mosolyog a kislámpára,rám,a pelenkákra és mindenre,amit lát :)

Kép így indul a nap

Kép
berni1
 
 


Berni! Dorián irtó cuki! Már Jázmin is nevet néha ha bezsélünk hozzá. Hihetetlen hogy telik az idő. Bezzeg a terhesség utolsó két hetében! :shock:

alszanak a gyerekek, alhatnék én is, de várom anyut mert mennem kell tüdőszűrőre. Mivel nem vagyok még 30 éves, 1500 ftot kell fizetnem. Jó mi? Kapom a csekket irány a posta, utána vissza és csak akkor szűrnek meg. Ráadásul lesznek vagy 100-an, mert ez az utosló hét. Remélem Jázmin kibírja itthon anyuval!

Elállt az eső és világosodik az ég! Hurrá!

Jázmin is pont úgy kel éjszaka mint Dorián! Én nem bánom, mert az este 10-től való üvöltés megszűnt! Inkább kelek többször, mint minden este végigjátszam azt amit a múlt héten!

Adrien! Irigy vagyok azért az éjszakáért! De majdcsak jobb lesz egyszer.

Patrícia! Nagyon eltűntél!
Joli?

Kép
szly27
 
 


Berni,
ha nem fél napig van benne a kendőben, csak amíg valahova elmész és nem tudod másképp megoldani, akkor biztos nem okoz nagy problémát. Egyébként csak kívülről tűnik úgy, hogy nem tartja a gerincét, mert a keresztpánt nagyon jól tartja, csak arra még rá van húzva a vízszintes rész is, így nem látni.

"2hetesen 4 kg felett?szerintem ahhoz kell nézni,h mennyivel született és önmagához,h mennyire kiegyensúlyozott."
Pont erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy mennyire különbözőek. :wink:

Neirda,
örülök, hogy tudtam segíteni.

Ezt a biliztetés-jelzés dolgot egy nagy marhaságnak tartom én is. Volt szó róla itt a bneten is, pelus nélküli baba néven, de egy 2-3 hónapos gyereknél sztem nonszensz.
Erről ennyit, hosszú és unalmas lenne kifejtenem bővebben. :lol:

De akinek ez bejön, semmi bajom vele, hajrá. :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Berni!
A kendő nagyon jól tartja a gerincét, és Artmisz egyenesen imádja. Én teljesen "kendő-rajongó" lettem, mert ez végre egy biztos módszernek tűnik arra, hogy megnyugtassam és elaltassam. Már a kenguru is bevált erre, de az nem tartja a hátát olyan jól (legalábbis az ami nekem van) és nekem is nagyon kényelmetlen volt. A kendő viszont szorosan fogja a babát is, és nekem is sokkal kényelmesebb, mert eloszlik a súly.

Nehéz egyébként a "közvéleménnyel" szembeszállni, közelebbi/távolabbi rokonok, ismerősök folyton azt hangoztatják, hogy rászoktatom, hogy ölben van, és folyton cipelteti majd magát nagyobb korában is, stb. stb..Mivel első baba, nehéz őket meggyőzni, mert még nincs "bizonyitékom", de úgy érzem helyesnek, hogy ne hagyjam a kiságyban, babakocsiban sirni, hanem vegyem fel olyankor. Jobban hiszek abban az elméletben, hogy ha piciként kialakul benne a mama iránti bizalom, hogy amikor baja van "számithat" a mamára, és amugy is a testközelségre szüksége van ebben a korban, akkor később bátrabban fedezi fel a világot, mert tudja, hogy ha baj van, akkor a mama mindig ott van, és nem lesz félénk, vagy bizalmatlan.

Nektek erről mi a véleményetek? Nagyobb tesóknál mi a tapasztalat? Gabi, te Liviánál is használtad már a kendőt, és meddig?

Ma egy kicsit tartok az éjszakától, mert 8 óta édesdeden alszik...

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Mindjárt sírva fakadok! Megírtam a hsz-t, rákatt az elküldre-, erre amikor frissít, akkor kéri, hogy jelentkezzek be :( Úgy két órámba telt megírni a hsz-t.
Szóval most csak beköszönök, hogy tudjátok, nem vesztem el és megyek lefeküdni...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!
Vagyok ám én is csak picit elhavazva... :) Kedden olyan fejfájásom volt kora estétől,hogy ihaj! Ez már az 5. vagy 6. alkalom volt,mióta megszületett Mircsi! :evil: Elég fejfájós vagyok amúgy is,de terhesség alatt teljesen megszűnt! Olyan migrénes jellegű,mert általában hányinger.stb. társul hozzá!Na egy ilyen este után volt olyan borzastó éjszakánk! Ha nem kelt Mira 10-szer,akkor 1-szer sem!És nem tom miért! :idea: Tegnpra megjavult,csak tegnap vendégünk volt,így nem tudtam jönni,este meg elvitte a sógornőm a laptopot!
Mindegy,a keddi éjjelt leszámítva a lányom még mindig egy tünemény.8-szor eszik naponta,és ugyan felkel éjszaka is,de visszalaszik egyből,nappal meg nincs is ébren,csak össz-vissz 1 órát maximum! Így tudok legalább Márkkal foglalkozni! :) Tegnap volt 4 hetes és 4070 g-mal mérlegeltünk,de holnap lesz csak izgi,mert 1 hónaposak leszünk.A születési súlyához (3200g) képest biztos nem hízott 1 kg-ot,de 3040g-ra visszafogyott,ahhoz képest meg meg van! Meg amúgy is kit érdekel? Nem,de? Kukába a mérlegekkel! :lol: Bár nappal hébe-hóba én is mérem mennyit szopizik! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Joli!
Tudom milyen bosszantó ez! :evil: :evil: azért ha holnap lesz lekierőd,írd le mégegyszer! :wink:

Berni!
Nagyon jó ez a kép Doriánról! Cukipofi! :) Nekem még nem sikerült fényképezővel mosolyt elkapni,de anélkül minden nap látk többször!

Sly!Neked miért kell fizetned a tűdőszűrésért???? Én sem vagyok még 30 éves mégsem kellett!

Adri!
Nekem Márkkal kb. 1-2 hét után olyan volt a pocakom mint előtte,de akkor csak 6 kg-ot híztam! Na most még nem olyan! :oops: Már visszament majdnem,de hol van még ez a lapos,feszes pocaktól! :lol: Nekem is meg van a RR baba-mama dvd,de én Márkkal később kezdtem,és akkor már olyan nehéz vol,hogy össz-vissz 2-zer csináltam végig! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


...előbb csináltam vagy 50 kókuszgolyót,kér valaki? :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patr! Nem tudom miért kellett, de itt mindenkinek kellett, aki az idén nem tölti be a 30-at. Ráadásul csekken postán. Lehetett rohangálni meg sorban állni. Mindegy össz-vissz kb egy órámba került.

Éjszaka kókuszgolyót sütsz!
:shock: Én örülök, ha párnát ér a fejem!

Joli! Ha túl sokáig vagy bejelentkezve és írsz egy hozzászólást és nem nyúlsz hozzá egy ideig, akkor kidob. De te ezt nem látod mert nem frissítesz csak akkor amikor az elküldre kattintasz. De ha a vissza gombra mész, visszajön amit írtál és másolással be tudod illeszteni az új hszbe!

Neirda! Én nem vagyok híve a kendőnek, igaz még nem próbáltam, de nem is fogom. Amíg nem olyan nyűgös a babám, hogy hurcolni kelljen, addig biz én a kiságyban, vagy a babakocsiban hagyom. Persze ha állandóan üvöltene, biztos kipróbálnám, de szerencsére nem kell.

Kép
szly27
 
 


Jó, tudom nem kell sütni, most hogy így visszaolvasom, de akkor is!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Lassan én is "dobom" a mérleget, a hajnali mérés szerint 300-at :shock: :shock: :shock: evett Vince, hát ez vicc, ennyi hova fért volna belé? Egyébként most már nem ritka, hogy 150-et is eszik, de hát ő nagy súllyal született, gondolom az igénye is nagyobb.
Én is baromságnak tartom az összehasonlítgatást, minden baba más, mint ahogy mi felnőttek is!

Na, mennem kell, felébredt, majd még próbálok jönni!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


[quote="patricia83"]. írta:patricia83..előbb csináltam vagy 50 kókuszgolyót,kér valaki? :lol:


Nyitom az ablakot, jöhet! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


[quote="szly27"]N írta:szly27eirda! Én nem vagyok híve a kendőnek, igaz még nem próbáltam, de nem is fogom. Amíg nem olyan nyűgös a babám, hogy hurcolni kelljen, addig biz én a kiságyban, vagy a babakocsiban hagyom. Persze ha állandóan üvöltene, biztos kipróbálnám, de szerencsére nem kell.

Én is ódzkodtam tőle, míg ki nem próbáltam. :lol:

Neirda, Livinél nem kendőztem, csak kenguruztam, de azt is csak 5-6 hós korában mertem először kipróbálni. Tudod, első gyerekes paramami voltam, nem mertem előbb beletenni,nehogy baja legyen. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


évi!
nem romlott el a mérleged?3dl?azt még én sem tudnám meginni,főleg nem hajnalban :) eléggé fitt lehetsz,h még hajnalban is van energiád mérlegelni :D hogy csinálod?

Kép
berni1
 
 


Kép Kisangyal

KépKép
Kép
el..né
 
 


Gabuskaaaaaaa!
Nem szóltatok időben,bevágtuk az összes golyót!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Sly!
Tegnap délután szóltak ide ismerősök,hogy ma délelőtt jönnek,így az egy egyszerű édesség,gondoltam megcsinálom este,mert reggel úgysem tudok annyival korábban kelni,h még arra is legen időm! :oops:

Szerintetek mi van a levegőben, az én kiscsajom alig aludt ma valami! :shock: Ja,és túl vagyunk(talán az utolsó) mérlegelésen 4,17 kg. 3,2 kg-mal született! 97 dkg... :)

Holnap is jönnek babalátogatók,meg még hétvégén is,sőt jövő hétre már 2-en is bejelentkeztek!!! De mit kéne sütnöm/készítenem ennyiszer?Persze a lényeget anyu csinálja,én csak egy kis desszerttel segítek be!Ha van ötletetek egyszerű sütire várom!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Kép

KépKép
Kép
el..né
 
 


pat!
gyors süti:tálba babapiskóta sorba,rádarabolni barackot(konzerv pl.),tejföllel beborítani(1 nagy tejfölbe 2 van.cukorral),rá piskóta,rá barack,rá tejföl amíg be nem telik a tál,amibe rakod.felül a tejföl legyen.reggel szoktam megcsinálni,délre,koradu.ra jól megszívja magát.de bármilyen más gyümi is mehet bele,csak mi evvel szeretjük és szoptatósan ez ehető :)
amúgy én egybesült fasírtot szoktam csinálni előző nap és hidegen vmilyen salival szoktam kínálni.de ennél gyorsabb,egyszerűbb süti szerintem kevés van :) kicsit tucsakos mikor szeditek a tányérba,de isteni.

Kép
berni1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?