Új privát üzeneted érkezett!

Lányok! :P
Köszönöm a vásárlási tippeket!

Kata!
nálunk a 10. héten a nyaki redő vastagabb volt a kelleténél, ezért javasolták a koriont, viszont érdekes módon a 12. heti uh-on épp benne volt a 'megfelelő' tartományba.


Hunci!
Az ülést már én is kérdeztem nem túl régen. A bébihordozó egészen addig jó, amíg vállszélességben befér Hunor, nem baj, ha lelóg a lába. A másik meg, ha vesztek, akkor olyat érdemes, amiben még háttal ül a gyerek, mert úgy biztonságosabb. Az, hogy milyen a márka, az sztem abszolút szubjektív, nekünk maxi-cosi hordink van, én nagyon meg vagyok vele elégedve.
De majd jönnek a tapasztalt anyukák, és elmondják mi a pálya! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


hunci írta:Ami még érdekelne, hogy érdemes beruházni,olyant keressek, ami 36kg-ig bír rögtön, vagy inkább kétszer vegyek, vagyis 18 kg-ig majd utána 36 kg-ig???
És honnan tudom, hogy a hordozó nem jó???Mert oké, nem ül még a gyerek (igazán nem csinál a forgáson kívül mást), de hosszú, nagyon hosszú és már eléggé lóg a lába....

a kisebb súlytartományú ülések biztonságosabbak.

a hordozót akkor növi ki a gyerek, ha a vállánál már nem tudod feljebb húzni az övet, vagy a feje elérte a hordozó tetejét.
A lába irreleváns, az egy idő után el fogja érni a háttámlát, ez a normális.

Megfordítani gyereket szerintem 1 év alatt nem jó, nagyon nehéz még a feje.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hunci írta:ja és milyenek a pierre carden ülések?mert hordozóban pl bejött ez a típus, találtam elég jó árban akciós pierre carden üléseket 9-36 kg-ig....

a PC az noname

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Szia Donika!

Petinek is most hétvégén lesz a keresztelője:-) Neki a keresztmama hozza a ruhát.

Fanni!
Gratulálok a 2 gyönyörű legénykéhez!

Mi megyünk aug elején nyaralni egy wellness hotelbe Gyenesdiásra, de kicsit izgulok, milyen lesz egy ilyen kis tökmaggal. Eddig csak anyatejet evett, szerintetek vigyek tápszert? De csak nem pont akkor megy el a tejem.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Hunci

nekünk ilyen autósülésünk van. nagyon szeretjük, Olivér jókat alszik benne. ez 9-18 kg-ig van, kb. 4 éves koráig jó lesz, addigra úgyis leamortizálódik, én azért nem vettem 9-36 kg-sat.

http://www.recontra.hu/index.php?pg=mar ... 1%20NIGHTO

Kép
zsuzsi73
 
 


gömböcske írta:Mi megyünk aug elején nyaralni egy wellness hotelbe Gyenesdiásra, de kicsit izgulok, milyen lesz egy ilyen kis tökmaggal. Eddig csak anyatejet evett, szerintetek vigyek tápszert? De csak nem pont akkor megy el a tejem.

a tej nem tud elmenni :wink:
teljesen felesleges a tápszer, ha eddig elég volt az anyatej, ezután is elég lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm a segítségeteket!Zsuzsi, én is ezt néztem ki :lol:

Gömbi, ha elég tejcitd van,felesleges a táp, de ha megnyugtat, vigyél magaddal, így is lesz annyi cuccotok, eggyel töb vagy kevesebb már édes mindegy.
Vendég
 


zsuzsi73 írta:kb. 4 éves koráig jó lesz, addigra úgyis leamortizálódik, én azért nem vettem 9-36 kg-sat.

http://www.recontra.hu/index.php?pg=mar ... 1%20NIGHTO

minőségfüggő szerintem, hogy leamortizálódik-e vagy nekem.
Nekem a fiúk ülései 9-25kgsak, most 3 évesek és abszolút tökéletes állapotban vannak, nem szakadt el a huzatuk,jól bírja a gyűrődést.
és még 1.5 évig tuti ez lesz az ülésük.

tehát elvileg az ülésnek bírnia kell, csak a nagy súlytartományosak kevésbé biztonságosak, mint a kisebbek.

ez a maxi-cosi meg szerint is egy nagyon jó kis ülés, párszor már én is szemeztem vele.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, eza z ülés a német ebayen 145 eurtól van, erre jön még ca. 20-30 eur posta, érdemes esetleg onna megrendelni.
(vagy segítek, ha vkinek kell)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

amikor én vettem az ülést, még 250 volt az euro, és én 46000-ért vettem újonnan, szóval nekem nem érte meg az ebay-ről rendelni, de most ezt tenném a mai árfolyam mellett meg ha 55000-ért kellene megvennem.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni! Ne haragudj, nem válaszoltam... :oops: :oops: :oops:
Progihiányra Duphastont kaptam, mert az Utro hiánycikk volt pont akkor. De én nem bántam, hogy nem kell dugdosni, viszont kb. a 16 héten hagytam abba teljesen (mert az egyik vetélésem majd'12 hetesen volt, a lepény ugye 14. hét körül veszi át a progitermelést, adtam még neki 2 hetet. :lol: ) Egyébként ugyanúgy kezdtük, mint bárki, kivizsgálások, de a férjemet nem nézték csak a kettőnk összeférhetőségét, illetve nálam mindent, mert én nem teherbe esni nem tudtam, hanem megtartani. :cry: És akkor a menet ugyanaz volt, mint inszemnél, Clostilbegit, utána még Merional pár ampulla, és megmondták mikor kell Bálintot "megcsinálni". :oops: :oops: :oops: A második ilyen "terminált" ciklusban sikerült. A dolog érdekessége, hogy mi MINDENT fizettünk, mert ezt a "beavatkozást" (be nem avatkozást) a TB nem fizette. (Persze a vetélések utáni táppénzemet + műszeres befejezést igen. :twisted: :twisted: :twisted: ) De legalább széf van mindenhol.

dkata
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

amikor én vettem az ülést, még 250 volt az euro, és én 46000-ért vettem újonnan, szóval nekem nem érte meg az ebay-ről rendelni

igen, emlékszem, hogy néztük is akkor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Nézd, ezt neked találtam! Nem tudom, mennyiért sikerült ráakadnod, de ez elég jó árnak tűnik:
http://www.arzuhanas.com/Babab%FAtorok- ... t6606.html

Bandika,
Tök jónak tűnik a hely, de már lefoglalóztunk egy másikat. Remélem nem lesz béna! Az első kullancs ellenire nekünk azt mondta a dokink, hogy nem elég, a másodikkal együtt is 90%-os a védettség. Ugye innen még egy év, hogy megkaphassa a harmadikat.

Kata,
Hú, neked is volt missed ab?! Részvétem… Képzeld, én azt hallottam, hogy a 10. hét után használt progipótlás (max. 12. hétig lehet állítólag ), káros lehet a kisfiúkra, mert okozhatja a húgycsőnyílás helyének megváltozását. Konkrétan a húgycsőnyílás nem a hímvessző csúcsán helyezkedik el, hanem a hímvessző alsó részén, középen. Talán az NG-n vagy a Discoveryn volt egy műsorban, de pontos címre nem emlékszem. Én a 10. hét végén abba is hagytam az utrot, nem mertem tovább dugni.

Gömböcske,
Szerintem se kell tápi. Ha nagy gáz lenne (de nem lesz! ), hazai terepen vagy. Itthon nincs lehetetlen! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Nézd, ezt neked találtam! Nem tudom, mennyiért sikerült ráakadnod, de ez elég jó árnak tűnik:
http://www.arzuhanas.com/Babab%FAtorok- ... t6606.html

köszi :lol: :lol: :lol: :lol:
ez tényleg nagyon jó ár :)
én is ennyiért vettem, igaz abban nincs benne ez a betét.
(65 eur volt a betét nélküli és 82 eur a betétes - Lilinek ilyet vettem - + 30 eur a posta a 3 székre)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
nekem erről az utrodugásról meg az a véleményem, hogy
1. ha nincs szükség progipótlásra mert nincs prog hiány - lombiknál biztos ami biztos alapon adják, nem lenne indokolt minden esetben -, akkor abbahagyható a 10. héten
2. ha kell, mert a sárgatest nem termeli, akkor az a terhesség megszakad, ha a 10. héten abbahagyják, mert a méhlepény csak a 12-13. héten veszi át ezt a funkciót. Tehát az a baba sosem születik meg.

nincs választási lehetőség.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
igazad lehet, de ez annyira megmaradt bennem, és tökre féltem a lehetséges következményektől. Azt meg észre lehetne venni, ha nem termel eleget a sárgatest, nem? És max. újra jön az utro.
20140901102739
 
 


ha beindul egy vetélés, azt nem biztos, hogy meg lehet állítani....
X év sikertelen próbálkozás után én nem kockáztatnám a gyerekem életét :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi:D ,
gondolod, hogy 3x2 utro olyan sokat számít? Vagy főleg a duphaston?
20140901102739
 
 


én is a 14. hétig használtam az utrot, mert a 12. héten még véreztem. sőt a doki még azt is mondta, hogy ne úgy hagyjam abba, ahogy szokásos, hanem 2 naponta csak 1 szemmel csökkentsem a napi 6 db-ot.

Kép
zsuzsi73
 
 


Nekem a mostani spontánnál alacsony volt végig a progim. Pedig mikortól megtudtam, dugdos 3x2-t. A műtétnél mondta is a dokim, hogy lehet, ha szedem az utrot, akkor megmaradt volna.... Pedig szedtem.
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi:D ,
gondolod, hogy 3x2 utro olyan sokat számít? Vagy főleg a duphaston?

ha nem számítana miért adnák???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


biztos, ami biztos alapon :wink:
20140901102739
 
 


Lányok, kölesgolyó mikortól mehet? Arra gondolok, hogy gyümölcsbe keverve, mivel négy foga van, rágni nem tud még. :lol:
Ja tényleg, mikor tud majd rágni? És hogy fogok rájönni, hogy már tud rágni? :shock:
Na most jó hülyéket kérdezek. :roll:

Kép
jud71
 
 


jud71 írta:Lányok, kölesgolyó mikortól mehet? Arra gondolok, hogy gyümölcsbe keverve, mivel négy foga van, rágni nem tud még. :lol:
Ja tényleg, mikor tud majd rágni? És hogy fogok rájönni, hogy már tud rágni? :shock:

fog nélkül is profin rágnak.
kölesgolyót gyümölcsbe keverni szerintem nem lehet
4 foggal bármt meg lehet már enni
(rágni a felnőtt a rágójával rág, az meg 2 év körül jön ki, előtte is esznek már mindent a gyerekek, az ínyükkel profin elrágják)
adhatsz neki kölesgolyót már most

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok!
Nálam pont az volt az oka a lepényleválásnak,hogy hamar lett abbahagyva a progi!
Igy amikor bekerültem egyböl kaptam dupla dozisba a 16-ik hétig!
Nálam a progi nulla!Egyszerüen nem termeli a szervezetem!
Szerintem nagyon sok megszakadt terhességnél ez a probléma!

Kata!
Én uuugy de uuugy útálom ezeket a rohadt békákat!
Tegnap este kinéztem hogy na adok a cicáknak enni....3-om rohadt állat (béka) kaszinozott a teraszon igy én kinem nyitottam az ajtot....éhen maradtak a cicáim! :?
Kérdeztem egy szomszédot hogy mit lehet csinálni(pont jotol)azt mondja:ezek védett állatok és nem szabad bántani öket hagyni kell......!Persze..... :evil: !
Igy jön az öcsém holnap(ő bátor) és összefogdossa és elviszi!De ezt már megcsináltuk és mindig visszajönnek....! :evil:
Én megfogom az egeret a pokot bármit de ettöl a gusztustalan állattol irtozom...a hideg futkos rajtam amikor meglátom öket!Szerintem el is ájulnék ha rámugrana! :shock:

Bandika!
Nagyon szupi helyen voltatok!!!
Tegyél majd képeket is!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


anikó,
jó sokat utaztok! :D A bepakolás tényleg csak az elsőnél banyás, a másodiknál én már csak aznap pakoltam be reggel és egyáltalán nem paráztam. Egy idő után megvan a rutin...
Gratula Ágostonnak a járáshoz! Édi lehet! Norina is olyan élvezettel totyog, hogy megzabálom!

kata,
borzasztóan szomorú, hogy ilyenek vannak. Engem is nyomott a dokim, elküldött a SOTE-re is genetikai tanácsadásra, ahol persze jó bunkók voltak és beparáztattak valami hülyeséggel, csak hogy megcsináltassam az amniot, aztán engem is Hajdú dr.nő "mentett meg" , aki csak úgymond nevetett az egészen, amit a SOTE-n mondtak. Ha jól emlékszem, nekem valami 1:17.000-hez volt az esély az istenhegyis eredmény szerint, ezért is voltam bátor kihagyni. Ne hibáztasd magad, ha jobban mondod, lehet, hogy akkor is ellenállt volna a te véleményednek.

Hihetetlen, hogy ti hogy emlékeztek utróra meg progira meg mittomén. Én már szinte semmit nemtok arról, ami a Kaáliban történt. Csak Krizsa mágus kedves profizmusára emléxem! :D

hajni,
azért eSsszméletlen, hogy micsoda étkezés-tudós lettél; ilyen pehely, olyan tejpép! Ahhoz képest, hogy nemrég még a tojás sárgájáról kérdeztél minket! :wink:

aanda,
köszi a nyugtatást! Bencsinek külön tehetsége van a fejreeséshez! Ma átszáguldott rajtam fejjel lefele a padlónak! (mostanra múlt volna el az előző monokli!) Megőőőrülök!
Tieid bent maradnak még a karámban? Enyimek külön sértésnek veszik, ha csukom a rácsot! Aztán persze megsajnálom őket, szétszedik a lakást, én meg már reggel 9-kor hulla vagyok a fáradságtól!

jud,
nekem a kölesgolyó volt az első szilárd, szintén pár foggal. Meglátod, ki se tudod majd venni a kezéből! :D
Ma almát ettem egészben, és elkunyizták tőlem, hogy ők is egészben akarják harapni! Olyan édesek voltak!!!

KépKép
pompomlány
 
 


ja és kata,
gratula a vizsgádhoz!!! :D

Columbóné :lol: 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni! Én is olvastam valahol (lehet, hogy a Duphaston papírján :lol: ), hogy feleslegesen használva káros lehet. De annál károsabb, mint az hogy elveszítem a babát, mi lehet? Nekem ez volt a megmentőm, szó szerint. A Te esetedről meg az a véleményem (nem vagyok hozzáértő, csak próbáltam jópárszor... :cry: ), hogy megfelelően beállított ciklussal összejöhet a spontán baba Nektek is. Csak a megfelelő progihoz kell a ciklus elejének rendes lefutása is - azaz ciklusmonitorozással jól be kell állítani a hormonokat, hogy oda érkezzen a baba. Én csináltam 1 olyan ciklust, amikor az utrot a 28. naptól kezdtem, a pozitív teszt után - késő volt, elindult ugyan a terhesség, de nem jutottunk sehová. Szóval nekem nemhogy számított, hanem ez volt a megoldás. Nekem is azt mondta Kovács doki, abbahagyhatom a 9. héten, de közöltem vele, hogy nem fogom, írjon csak fel még egy adagot, mert addig abba nem hagyom, amíg a 11. héten túl nem jutok. Aztán elmentem a saját nőgyógyászomhoz, neki előadtam ugyanezt, hozzátéve, hogy a 14. hétig nem hagyom abba. Mind a kettő szó nélkül írta a Duphaston, és én is nagyon lassan csökkentettem, a 14. hét után. Szerencsére Bálintnak semmi baja, és ennek köszönhetem, hogy Ő van. (Egyébként a 3 petesejtből kettő kezdett beágyazódni, de már az első uh-n látszott, hogy az egyik petezsák jóval kisebb - aztán volt egy kis vérzésem, valszeg emiatt - akkor fel is emeltük a Duphastont.)

Csajok, nem durva, hogy nincs az országban kullancs elleni oltás?! Most hoztak, de csak annak adnak, aki már benne van az oltási sorozatban. És ha én most akarom beoltatni magam, akkor nem tudom. Még szerencse, hogy Bálint is meg Ádám is megkapta.

dkata
 
 


Húúúúú, épp hogy elküldtem az üzenetet, 1 pillanatra rá lehibernált a gépem... azt hittem elszállt az egész, de látom, mákom van! :lol:

dkata
 
 


Pompi! Köszi! Egy fél éve azért egy lyukas garast se adtam volna azért, hogy ennek most ilyen klassz vége lesz! :lol:

Aanda! Te mit tanulsz? És mi a munkád, amit ott kell hagyni?

Ti hogy tudjátok a gyerekeket "becsukni"? Nekem kezdettől fogva birtokolja a lakást, akkor teszem kiságyba, ha nagyon nem haladok valamivel és muszáj 2 pillanatot egyedül lennem. Nekem úgy elmolyol, most is idehordta az ágyam mellé a dobozos tejeket + gyümölcsleveket! :lol: De a főszeres zacsik is a kedvencei + a kézkrémem. Amióta meg tudja, hogy odavagyok az "anya gyere" (pontosabban aja deje/jeje) szövegéért, állandóan azt kiabálja, ha egy pillanatra eltűnök. :lol:

dkata
 
 


Anikó! Ja, béka... Enyém párom eredetileg biológia szakon végzett, nekem is előadta a védett állat dumát, meg hogy a kedvencei és hasznos, mert megeszi a szúnyogot. Hát ez tök jó, csak én a kellemes nyári estéken nem tudok a teraszon olvasgatni a békák miatt. :twisted: Valamelyik este meg feküdnék le, és az ablakban a levendula bokrom mellé lapulva ott sasol be egy zöld levelibéka. Hát majd elájultam! :twisted: :twisted: :twisted: Azóta nem tudok a virágládához nyúlni, mindig nézem ott van-e.
Eldugultam. Jó éjt.

dkata
 
 


pompomlány írta:Bencsinek külön tehetsége van a fejreeséshez! Ma átszáguldott rajtam fejjel lefele a padlónak!

csak infónak írom, aztán odateszed, ahova akarod.

Nálunk Máté volt ilyen fejreesős, mert nem volt védekezőreflexe, ez is egy mozgásprobléma. Normál esetben egy gyerek, ha a fejére készül esni, akkor felemeli a karját és kitámaszt, és elsőnek a keze ér le, utána a feje.
Ha szimplán a fejére esik, és semmit nem védekezett, akkor ez utalhat gondra (pl. lehet, hogy hipotón a felkarja, és azért nem használja megfelelően).
Máté most a fél évnyi torna után ha fejre készül esni kitámaszt, sőt, meg tud állni kézenállásban, mág 2szer is volt rá példa, egyáltalán nem esett fejre.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mi tévő legyek, mert az elmúlt 1 hónapban a fiam csak 250 gr-ot hízott (6560-ról 6810-re). Van olyan hét, h 0 a hízás. Nagyon mozgékony, egész nap forog, mozog minden porcikája, de szerintem ez akkoris kevés. Eddig csak anyatejet kapott.

Köszi előre is! A védőnő szerint adjak gyümit.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Emma,
BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK ZALÁNNAK!!!

Pompi,
enyémek délelőtt még elég jól elvannak bent,most a motorozást gyakorolják.Mivel szemben van a konyha,látjuk egymást,így szuper!
Én minden olyan szekrényt,fiókot bezárok,ami veszélyforrás lehet,és amit nem akarok,hogy kipakolják!Én nem tudnám elviselni,hogy szétszedjék a lakást!

Kata,
én is a 14.hétig utroztam,de a szájon át szedhetőt irattam fel!
Hihetetlen,ami ebben az országban folyik kullancsoltás téren!Mi az hogy nincs??? :twisted: Én is örülök,hogy a fiúkat időben beoltattam!
gyerekek "becsukása":szerintem ez gyerek és anyafüggő dolog,inkább gyerekfüggő!Pl.a barátnőm 1 db kislánya már babakocsi nélkül sétál az anyja mellett a járdán(!),-pedig 3 hónappal fiatalabb a fiúknál-enyémeket csak egy tágas parkban merem elengedni,ha egyedül vagyok velük,de akkor is felkapom az egyiket,ha a másik után kell szaladnom!Szóval a fiaim extra elevenek,ezért muszáj becsuknom őket,ha dolgom van!

Azért tanulok,mert előtte egy multinál dolgoztam 12 órás műszakban éjjel is,és mivel a férjem 3 műszakozik,sokszor váltanánk egymást,így nem is találkoznánk és a gyerekeket sokszor kéne anyósékra bízni,vagy anyósnak kéne itt aludni,ha pl.mind2-en 4-kor kelnénk......szóval megoldhatatlan lenne és én nem is akarom Őket így rájuk bízni!Anyum még dolgozik,és sajnos nem Ő lakik velünk egy lakótelepen!
Amúgy imádtam a munkámat,a minőségellenőrzésen belül folyamatellenőr voltam.
Most felsőfokú Okj-s suliba járok,Kisgyermekgondozó-,nevelő leszek.Mivel imádom a kölyköket,ez elég teshezálló meló lenne,és nem kell műszakozni,a hétvégék szabadok,nyári szünet,elfogadható fizetés.Bölcsiben szeretnék elhelyezkedni,remélem sikerül!

Te mit tanultál?

Megint sz@r idő van,és lassan megyünk nyaralni,bele fogunk fagyni a Balatonba! :cry:

Andi
Kép
aanda
 
 


gömböcske írta:Sziasztok!

Szerintetek mi tévő legyek, mert az elmúlt 1 hónapban a fiam csak 250 gr-ot hízott (6560-ról 6810-re).

100 gr almának annyira magas a tápértéke (35 Kcal, 50 ml anyatejjel egyenértélű), az biztosan megoldaná a hízást :?

szerintem nincs ezzel a hízással semmi gond. Ennyi idősen egyik enyimgyerek sem hízott már ennyit se.
egészségesek, okosak, szépek... csak nem a súlyversenyben indulnak :wink:

én szoptatnám vidáman tovább és lexarnám az "így kellene hízni" károgókat.
ha meg valakinek 500 grot hízik a gyereke azért baxogatják...
védőnőknek semmi sem jó :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Na megvettem a kölesgolyót, kiváncsi vagyok hogy tetszik majd Daninak. :D

Gömböcske! :D Szerintem ne izgulj, ahogy "korosodnak" a babák, annál jobban csökken a növekedési ütem. Szerintem jó a havi 250 gr. hízás, én még nem adnék gyümit. Főleg, hogy a banánon kívül a többi nem igazán hízlal, banánt meg aztán végképp nem kellene kapnia. De ez csak az én véleményem.
Dani amúgy 9 hósan 7100 gr :lol:, igaz nálunk senki sem "túlsúlyos", én 50 kg vagyok.

Anda! :D Jövő héten már jó idő lesz, lubickolhattok majd a Balcsiban! :lol:

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

Köszi, nagyon aranyosak vagytok, hogy megnyugtattok!!!

Én is azt látom rajta, h rendben van, de a mérleg számomra a legmegnyugtatóbb, bár tudom, ez hülyeség.

Amúgy én is vékony vagyok, az apja húsosabb tipus.

A Ti gyerekeitek nem voltak nyűgösek éjszaka? Peti nem aludt jól, az időjárás változásokat nagyon megérzi.

Én pont a 12. héten használtam utoljára utrót, és a 9. héttől lassan csökkentettem az adagot. Egyszer megjelent egy ici-pici vércsepp, akkor újra többet használtam, + feküdtem.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Anikó,
Megfogod az egeret? Bátor csaj vagy! Nálam egér, béka egyre megy, fúúú de úútálom őket!

Pompi,
Jó, hogy írtad, tojásfehérjét még mindig nem adtam neki.

Kata,
Nekem Olivérrel nem volt baj a progival. A Szabolcs u.-ba is, meg a nőgyógyászomhoz is jártam ciklus-monitorizálásra, amíg nem tudtuk, hogy látóterenként 1-2 spermium van. Ezért is volt csoda a mostani eset, amíg az volt… Márpedig a látóterenkénti 1-2-ből nem lesz nyolcvanszázmillió sajna…

Zsebi,
Olyan keveset írsz!

Még az amnio-ról, amit elfelejtettem:
Amikor elmentem a schöpfibe is genetikára, meg hogy keressék meg a vérem és nézzenek beta hcg-t is, annyi de annyi kismama várakozott ott velem együtt! Ahogy beszélgettünk várakozás közben, egyik se kérdőjelezte meg a vizsgálat fontosságát. Ha az orvos azt mondta, hogy kell, mert már elmúlt 35, vagy alacsony/magas lett az afp, akkor persze, hogy kell! Nagyon durva, ment az összes önként! Szerintem nagyon kevés a tájékozott kismama, és annyira könnyű őket befolyásolni. Semmi alternatívát nem ismernek, az orvos meg persze menti a bőrét, hogy utólag ne lehessen perbe fogni, hogy ő nem küldte el!
20140901102739
 
 


itttartokazolvasásban :oops: ;)

Zsebi azért nem ír, mert gallyra ment a gépük :(

wish
 
 


Gömböcske! :D
Nálunk majd szeptemberben lesz keresztelő, csak előkészülök! :lol:
Szerintem se vigyél tápszert, biztos lesz elég tejcsid, ha meg valami mégis indokoltá teszi, akkor gyógyszertárban bármikor vehetsz!
Nekem a nagy melegben kicsit megcsappant, de mostanában viszont ismét több van, ennek úgy örülök!!!!! A hízásról meg Orsinak igaza van, én most kivételesen lemértem 1 hét alatt 100 g-ot hízott, így 6,43 kg.
Zsombi is rengeteget mozog, fordul jobbra, balra. Tegnap éjszaka ő sem aludt jól!

Anikó!
A béka védett állat! :D Én is úúúúúúúúúúúúúútálom, és undorodom tőle, és nagyon félek, fújjjjjjj! Egyébként a sót ők sem szeretik.

Hajni!
Mikor mentek kistesóért?

Kép

Kép
donika
 
 


Jud,
remélem igazad lesz a jó idővel kapcsolatban!

Gömböcske,Donika,
kicsinek az enyémek is sokszor fent voltak éjszaka,mindig ráfogtam a frontokra,teliholdra...stb.6-7 hónaposan elkezdtek kibújni a fogaik,és sajnos minden darabbal megszenvedtünk,(pontosan 2x16-al)! :cry:

Wish,
de jó,hogy írtál Zsebiől,már kezdtem aggódni!

Olyan sokan "eltűntetek"!Kismókus,Lili,Melcsi,Petyaanya,Tiko,Napszemcsi,Erika!
?????????????????????????

Andi
Kép
aanda
 
 


Nagyon köszönöm mindenkinek a szülinapi gratulációkat. Nagyon jól sikerült a buli. Most apa szabizik a héten és jövő héten, meg megyünk Tapolcára, de utána aktívabb leszek.
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Kérdésekkel jönnék:

11 óra óta üvölt mindkét gyerekem :(
Ettek, tiszta a pelus, nem fáznak, nincs melegük. Ha felveszem őket akkor is. Látszólag poci sem fáj.
Mi lehet?

+ Milán nagyon sokat bukik. Szerintem a megevett kaja kb. ötödét. Szerintetek ez normális?

Köszi,
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :cry:

Hát ha biztos nem a poci fáj akkor sajnos nincs sok ötletem. Nálunk egyszer volt ilyen durva hosszú, órákon át tartó sírás, akkor végül beraktam az autóba (éjjel háromkor) és elmentünk autózni, három perc múlva aludt és megnyugodott. Megnyugtatásra picinek nekünk még bejött a porszívó és a hajszárító hangja.

Tudom, sokat nem segítettem. :cry:

Kép
jud71
 
 


Fanni :D
van ilyen :?
tényleg van olyan sokszor, hogy nem tudjuk a probléma okát, és sehogy sem jó a gyereknek...túl kell élni. Mást tényleg nem tudok javasolni, csak ennyit.
Az első 6 hónap rázós, ebből is a legrosszabb az 1., mert akkor kell megszokniuk a külvilágot.
Sírhatnak a sok inger miatt - akkor is, ha szerinted semmi extra nem történt -, vagy tényleg bármi miatt, olyan miatt is, ami neked fel sem tűnik, észre sem veszed.

Bukás ügyben Anikó és Kata tudnak segíteni, sajnos nekik van tapasztalatuk.
Amit én mondani tudok. Löttyints ki 10 ml vizet valahova, az iszonyú soknak tűnik, míg kajában annyira nem sok... tehát nagyon nagynak tűnő bukásmennyiség még belefér a normálisba.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

két babaautós-ülés maradt, ami tetszett, a maxi cosi priori, és ez szerinted ez milyen???

http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... ts_id=3394
Vendég
 


a gracohoz nem találtam töréstesztet.
a maxi-cosit ismerem.

a graco ülések elég vegyesek,d e az újabbak már jobb helyen vannak az adac listáján.
Előnye, hogy háttal beköthető, tehát 13 kgis háttal tudod benne tartani a nagyfiút, és mivel 0-18as ülés, kicsit nagyobb mint a hordozó.

őszintén, nem tudom :oops: :oops:

még megpróbálok utánaolvasni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni!Bukással én semmit nem tudtam tenni, sírógörcsöt akartam kapni, annyira sokat bukott, én meg sajnáltam a tejet... :? Amit tudsz tenni: sok büfiztetés, akár szopi közben is, különböző testhelyzetekben próbáld etetni (minnél függőlegesebben) - nekem ezek se jöttek be, úgyhogy a mai napig fekve szopizunk, mert úgy kényelmes. :lol: Ha a súlygyarapodása jó a gyereknek, nem csinálnak vele semmit, ha nem, van speciális tápszer, amivel előetetve a gyereket, besűríti a pocakjában a tejet. Mi nem kaptunk semmit, uh-val egyébként meg lehet nézni a refluxot, de még nálatok nem érdemes: túl kicsike, ilyenkor még gyakori, főleg fiúknál. Ja, én mindig hasra fektettem, hogy ki tudjon folyni a tej, és megemeltem az ágy fejvégét is, de ben segített. Ezek a tippjeim, de mondom, nekem egyok se jött be (mai napig képes kibukni a tejet vagy vizet, pedig már voltunk uh-n - állítólag nem refluxos. :? )

dkata
 
 


Fanni, azt akartam írni, hogy az ágy fejvég-emelése se segített. :?

dkata
 
 


dkata írta: úgyhogy a mai napig fekve szopizunk, mert úgy kényelmes. :lol:

ezek szerint nemcsak Lili szopik még :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: