Új privát üzeneted érkezett!

Szép napot nektek!

Na még nem jött meg és ez a lányeg:) tesztem van de majd reggel ellővőm.

Andy: A tábliba én is szeretnél tag lenni. Csucsu-Erika vagyok, 34éves, A hivatalos próbálkozás 2007-07-15. De azóta volt pihnő időnk szóval 2008-06-15 től kezdtük. Van egy lányom Szabina Ő 2005-12-20-án született. Ma vagyok a ciklusom 31napján. Ciklusom hossza 30-31nap. Gravidát szedek .
köszi. :)

Kép
csucsu05
 
 


Andy!

Mi volt az a szörnyeteg a zsepiben?
Egy kicsi rák?
Vendég
 


Na puff neki..... mire beértem, megint egy oldalt teli írtatok :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 

 
 

Csucsu!

Megkaparintottad a laptetőt!
Biztosan pozitív lesz a reggeli teszt! :D
Vendég
 


Ma nem rendelek több könyvet.
Apa kikészül, ha meglátja megint mennyit fogok fizetni. :shock:
Pedig 20%-kal olcsóbb minden könyv, mintha a boltban venném.
Vendég
 


Cat!
Privit küldök mindjárt a mesékkel kapcs.! OK?

Kép
oriandy
 
 


nálunk is rendszerint ebéd előtt megy aludni :):):) ma is pl fél 11- mostanáig aludt :):):)
csucsu: reggel kérünk egy + tesztet :):):):):):):)

cat: régebben én is baromi sok könyvet vettem de olyan marha drágák a mostani pénzekhez hogy csak na pedig én nagyon szeretek olvasni :)
na megyek majd este jövök :) megesszük a grízes tésztát :):):):)

picike: aztán szép legyen az a gyűrű:):):)
puszi mindenkinek :)

nika70
Salgótarján
 
 


Pici!
A 202.5 tökéletes, pont középen van:idea:
Jó gyűrűvásárlást nektek…. Milyen alkalomból lesz :?: :?: :?: :?:

Andy!
Basszus, ez a „skorpió” nem semmi, hát az biztos, hogy sikítottam volna egy nagyot…. És honnan szedtétek össze????
Igen, ilyen táblicsekre gondoltam….. tényleg, ezt már megcsináltad, csak buta szőke fejem elfelejtette.
Ugyanezt csináltam reggel én is.... már túrós tésztát szalonnával :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ötletekhez csatolnám rakott krumplit, vagy rakott karfiol :?: :?:

Cat!
Mindjárt szétnézek, hogy mostanában mit szeretnek a gyerkőcök….

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Andy!
Tutira nem fogunk össze veszni a táblázaton :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Akkor gyógyszerekhez beírhatnád a Bromo+Closty+palástfű tea.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Régebben a Bookline-on ha három könyvet rendeltél minimum, akkor már 25% (vagy 30%?) kedvezményt adtak.
Később úgy módosították, hogy néha küldtek egy mailt, és pár napig volt egy kódod, amivel minden könyvet 30% kedvezménnyel vehettél meg.
Jelenleg is a kódos rendszer működik, de csak meghatározott kategóriákra. Az utóbbi három alkalommal egyikben sem volt olyan könyv amit szerettem volna.
Így most megrendeltem a sima 20%-kal. Még így is sokat spórolok ahhoz képest, mintha a boltban venném meg.
És most már nem is vásárolok havonta, csak kb. negyedévente.
De Apának így sem árulom ez összeget. :oops: :)
Vendég
 


Ibici!

Rosszul emlékszem, vagy azért ismerős a neved, mert régebben már írtál ide?
Vendég
 


Nálunk a Thomas, a Kisvakond és a Tesz-Vesz város a legnépszrűbb.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Ja, és Franklin, a teknős.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

Te egy kincs vagy! :D
Várom, hogy mik a jó könyvek a gyerekeknek!

Jó lenne könyvtárba is járni, ha lenne a közelben, nem lennék ilyen lusta, és nem szeretném, hogy meglegyenek nekünk a könyvek... Szóval én olyan gyűjtögető fajta vagyok. Néha eszembe jut valami és előkapok egy régebbi könyvet, újra elolvasom. Hangulat kérdése. Vagy csak egy részletre vagyok kíváncsi.
A dolgozószobába szeretnék majd csináltatni egy plafonig érő könyvespolcot. :)
Vendég
 


Na lányok nekem lassan mennem kell Daniért!
Elbúcsúzok!
Majd ha tudok, eset még jövök!!!
Pussz!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Ezek közül talán a Kisvakondot megrendelem majd. De a majd csak legközelebb.
A többit meg kell néznem előbb könyvesboltban.
Vendég
 


Puszi, Andy!
Várunk vissza!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Andy!

Ha este elaludt Dani gyere!
Vendég
 


A Franklin nagyon aranyos..... olyan bűbájos könyv :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Egy érdekes hír mára is:

"Szenzációs ikrek: egyik fehér, a másik fekete
2008. július 16. 14:23 | Forrás: MTI

Világszenzációt okozó, felettébb ritkaságszámba menő ikerszülés történt a német főváros egyik kórházában.


Egy anyának ugyanis - mint Berlinben szerdán ismertté vált - fehér és színes bőrű ikrei születtek. Félreértés a hivatalos közlemény szerint nem történt, a gyerekeket nem cserélték el, a bőrszínt egyszerűen a sors rendelte így. Az apa pedig minden kétséget kizáróan ugyanaz.

Az orvosok szerint a legfontosabb az, hogy a fehér bőrű Leo és a színes bőrű Ryan - édesanyjukkal együtt - egészségesek. A boldog anya egyébként ghánai, az apa viszont született német, s potsdami.

A lichtenbergi klinika szülészeti osztályának vezetője a "színes" eseménnyel kapcsolatban utalt arra: a világtörténelemben mindeddig kevés példa volt arra, hogy eltérő bőrszínű ikrek szülessenek, de egyáltalán nem kizárt. Lichtenbergben - illetve Németországban azonban - ebből a szempontból Leo és Ryan mindenképp "úttörőnek" számít.

Németországban az elmúlt időszakban több alkalommal is előfordult, hogy "frissen" született csecsemőket cseréltek el. A közelmúltban például nagy port kavart az az eset, amelynek során egy-egy édesanya több mint egy éven keresztül saját gyermekeként a másikét nevelte, s csak azután derült ki, hogy "hiba" történt. A két család ezt követően egy időre összeköltözött, hogy a természetes "felállás" helyreállítása se az édesanyák, se gyermekeik számára ne okozzon traumát."
Vendég
 


Sziasztok!

köszönöm a holnapi ebédhez az ötleteket,már volt amit felajánlottam a kis családomnak,úgyhogy mostmár az övéké a feladat,hogy válaszanak.

chaterine!
Nem emlékszel rosszul,talán a 2.oldalra 1x írtam.Más honnan is ismerős lehetek.pl.2009-ben szeretnék szülni topikból.

Kicsit más jellegű könyvről :shock: Viki most megy szeptemberbe 1.-be képzeljétek Zuglóban tankönyv centrumban kell megvenni a tankönyveket.Ma érdeklődtem,hogy megvannak-e a könyvek stb,áráról kicsit hanyadt vágódtam több mint 12000.-ft és van amelyik könyv még nincs is benne.Ez csak a könyv :roll: :roll: Szép?!

Kép
Kép
a.ibici
 
 


IGen,iszonyatos árak vannak tankönyveket illetően :shock: :shock: :shock: :shock:
És ez évről évre drágább lesz csak

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Az a baj a tankönyvekkel, hogy abból sehol nincs kedvezmény!
Még akkor sem, ha interneten rendeled meg. Max annyi, hogy nem kell elmenned a boltba és hazacipelni.
Vendég
 


hát igen a tankönyveket ingyen kéne adni mindenkinek hiszen az oktatás kötelező akkor vagy adjanak rá annyi pénzt hogy meg tudd venni a könyvet vagy pedig adják ingyen nem?
vagy hülyeséget mondok?

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Teljesen igazda van :!: :!: :!: :!:

Cat!
Még a Geronimo Stilton által írt egeres mesék nagyon jók és aranyosak, pont most nézegettem őket....

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Amikor még én jártam gimibe, akkor Franciaországban az volt a szokás, hogy a tankönyveket kölcsön kapták a diákok.
Igaz, azok kemény kötésű, vastag lapú, tartós könyvek voltak. Év elején elhozták, év végén visszaadták. Senki nem firkált bele, nem tete tönkre. Ha valaki sajátot akatt, az megvette. (Ja és ezekből a könyvekből a mi sulink is kapott olyat amit már évekig használtak, de jó volt.)
Munkafüzeteket természetesen ott is meg kellett venni, de az már nem volt olyan nagy összeg.

Szerintem valami hasonlót itt is lehetne. Ha jó állapotú a tankönyv év végén, akkor mondjuk az iskola féláron visszavásárolja tőled és a következő évben a rászorulóknak eladja szintén féláron.

Vagy ahogy mi csináltuk a fősulin, az előző évfolyamoktól vásároltuk meg féláron a jegyzeteket.
Vendég
 


Hát igen, valamit ki kéne találni, mert ez így rablás :shock: :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Az ingyen tankönyvvel csak az a baj, hogy rengetegbe kerülne az államnak. És azt is velünk fizettetnék meg.
Néhány cég már ad a dolgozóknak iskolakezdési hozzájárulást és abból lehet tankönyvet is venni. Azt hiszem ez adómentes, bár erre nem esküszöm meg.
Sőt, talán az önkormányzatok is támogatják a rászorulókat.
És ha jól emlékszem, nálunk a könyvtárból is lehetett kölcsönözni, ha elég gyors voltál. Bár nem tudom ez minden iskolában így működik-e.

Persze a szép és idilli valóban az lenne, ha mindenki ingyen kapná, de szerintem ez nem megoldható.
Én is örülnék majd neki, pedig tudom, hogy nekünk valószínűleg nem fog gondot okozni, hogy kifizessük.
Vendég
 


Mi például gimiben egy csomó tantárgyhoz nem használtunk könyveket. Csak az órai jegyzetekből és a tanárok által kiadott jegyzetekből tanultunk.
Vendég
 


Nem is írtam még, hogy ma terhességgel kapcsolatos könyveket is rendeltem.
Remélem ez a pozitív hozzáállás jelzi a babónak, hogy itt az ideje a pocakomba költözni.
:D :D :D :D :D
Vendég
 


Nilsson, L. - Hamberger, L.
Gyermek születik
Geographia Kiadó, 2004

és

Campbell, Stuart dr.
Terhesség napról napra
Alexandra Kiadó, 2006
Vendég
 


Asiye!

Hol vagy már?
Mi volt az orvosnál?
UH képek?

Nagyon kíváncsi vagyok!
Vendég
 


Picimami!

Megvan a gyűrű?

Kérek róla képet!
Vendég
 


Úgy hallom Beni ébredezik.

Megyek és adok neki enni valami finomat.

Senki nem válaszolt, hogy milyen szósz lenne jó a raviolihoz. :(
Vendég
 


Én betöltöttem a lap alját.

Kíváncsi vagyok ki kaparintja meg a laptetőt. :) :wink:
Vendég
 


Sziasztok!!!

Itt vagyok, mert a fiam miután mondtam neki,hogy feljövünk valami kis iszikéért már nem akart lemenni az udvarra, hanem inkább kakaózik és mesét néz!

Rengeteget írtatok megint.....
Gyorsan egy kis Dani duma, amíg el nem felejtem, hogy is mondta:

"Anya! Képzeld! A Hannának kint vannak a fogai! Az összes fogai!"
Én: Igen? És azt tudod, hogy neked is kint van már mind??
Erre Ő: "Nem! Nekem bent van a számban az összes fogaim!"

Kép
oriandy
 
 


sziasztok!

minden rendben, de csak este tudok jönni,meg van 25 képem :lol: nem rakom fel mind,de kicsinyítrenikell egykicsit őket. :lol:

andy! engem már be sem raksz a táblába??? :( :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Lassan elkezdhetem felírni a Dani aranyköpéseket, hogy úgy 5-10 év múlva nagyokat nevessünk együtt rajta!! :lol: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Asiye!

Dehogynem! Benne vagy!!! Vagyis a mostaniban már talán mindenki! Amit korábban felraktam, az csak egy kezdetleges táblácska volt!!!!
Mindjárt teszek egy újat!!!!!!

Kép
oriandy
 
 


Hát Szabó Ervin Könyvtárban például abszolúte nincsenek tankönyvek, csak főiskolásoknak, meg egyetemistáknak....

Nálunk lehetett azt is választani kaffetériában.... és adómentes!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Andy!
Nagyon jó ez a "fogas" szöveg Danitól :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Asiye!
Neme???

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Andy!
Jó ez a fürdőrucis? kép is rólad!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


annyira fiú mint amennyire én lány!
bizonyítékom van rá :?
ekkora(már bocsánat)csiklója csak egy elefántnak lehet :lol:
a szonográfus végig tökikének meg manuskának nevezte.
én meg alig bírtam ki hazáig visszatartani a sírást :oops: :cry:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


este rakok képet a babáról meg a "tökiről"

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Akkor Picurka is fiúcska lesz?????

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Köszi Zsuzska!!!!

Íme a tábla! (igaz még hiányos!!!!!)

Kép

Kép
oriandy
 
 


Hú-Ha!

Nem igen lehet így látni, igaz???
Na, próbálok alakítani rajta!!!

Kép
oriandy
 
 


Én abban reménykedtem, hogy kislány lesz!!!!

Így elég nagy férfiuralom lesz nálatok :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Addig is még 1 Dani duma:

"Én kicsi vagyok, de ha a mama levágja a hajamat, akkor majd ráülhetek a nagy biciklire! Jó lesz nekem???"

És ez 3 különböző beszélgetés vagy történés összeollózása, mert mindig mondjuk neki, hogy nem kell neki cumi mert már nem kicsi, hanem nagyfiú. Meg a mama levágta a haját szombaton és mondtuk, hogy milyen ügyes nagyfiú volt, mert nem is sírt. és a bicikli.. Ezt ma találta ki! Hogy neki kell egy bicikli, mert a szomszéd gyereknek is van!!!

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?