Új privát üzeneted érkezett!

Andi :lol:
főz, takarít és vasal...ez aranyos. Nálunk három hónapig senki nem főzött, vasalt, és takarítani is csak úgy, hogy néha végighúztam a felmosófejet a vizesblokkok padlóján :D A kaja dobozos volt vagy simán csak nasi, mert amúgy sem tudtunk meghatározott időben reggelizni, ebédelni meg vacsizni. Hú, de rég volt, de jó, hogy már jobb idők járnak :lol:
Fanni, kitartás! Jobbat tényleg nem lehet írni!

KépKép
lili73
 
 


Szülinapra ezt a verset választottam Zalánomnak:

Amikor születtem, nem jeleztek nagyot
messiás-mutató különös csillagok,
csak az anyám tudta, hogy királyfi vagyok.

A többiek láttak egy síró porontyot,
de anyám úgy rakta rám a pólyarongyot,
mintha babusgatná a szép napkorongot.

Maga adta nékem édessége teljét,
úgy ajándékozta anyasága tejét,
hogy egyszer a földnek bennem kedve teljék.

Isten tudja, honnan, palástot kerített,
aranyos palástot vállamra terített,
fejem fölé égszín mosolygást derített.

Ma is úgy foltozza ingemet, ruhámat,
ma is úgy szolgál ki, főzi vacsorámat,
mint királyi ember királyi urának.

Amerre én jártam, kövek énekeltek,
mert az édesanyám izent a köveknek,
szíve ment előttem előre követnek.

Amíg ő van, vígan élném a világom,
nem hiányzik nekem semmi a világon,
három bánat teszi boldogtalanságom.

Az egyik bánatom: mért nem tudja látni
egymást a sok ember, a sok-sok királyfi,
úgy, ahogy az anyjuk tudja őket látni?

A másik bánatom: hogyha ő majd holtan
fekszik a föld alatt virággá foszlottan,
senki se tudja majd, hogy királyfi voltam.

Hogyha minden csillag csupa gyémánt volna,
minden tavaszi rügy legtisztáb gyöngy volna:
kamatnak is kevés, nagyon kevés volna.

Hogyha minden folyó lelkemen átfolyna
s ezer hála-malom csak zsoltárt mormolna,
az én köszönetem így is kevés volna.

Hogyha a föld minden színmézét átadom,
az ő édességét meg nem hálálhatom,
ez az én bánatom, harmadik bánatom.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Andi :P
Van. Kb. 5 hetes korukig a férjem többnyire itthon van velünk.
Mos, főz, takarít, gyereket tápiztat, s az éjszaka legdurvább része is az övé.
Az enyém a világ legjobb férje és Apája... :oops: :D

Zsu :P
Köszönjük!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Zsu :)
Sorstárasam ;) ma kapcsoltam be múlt hét szerda óta a gépet elöször.

Fanni :)
Sok szeretettel gratulálok :) Gyönyörűek a fiúk, a férjed nagyon meghatóan ír rólatok.
A férjemnek aznap van a szülinapja, mint Márknak és Milánnak. Nagyon igyekszik a sors :lol:

wish
 
 


Hajni

szerinted a rizspép vagy a sinlac a jobb?
mert írtad, hogy te régebben használtad a sinlacot mostanában meg a holle rizspépet sűrítésre

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuska,Wish,
üdv.,gyertek gyakrabban!

Lili,
akkor Nektek extra nehéz lehetett segítség nélkül!

Emma,
szép verset választottál!Hétvégén lesz a buli?

Fanni,
húúúú,szuper!Meglátod,mire letelik az 5 hét,addigra könnyebb lesz egy kicsit!

Többiek?

Andi
Kép
aanda
 
 


Wish :P
Köszi. Tényleg érdekesek nálunk ezek a dátumok :lol: :wink:

Íme (balról) MÁrk és Milán:
Kép
Szaladok, mert dupla üvöltés van :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!

Gyönyörűek a fiúk ,gratulálok hozzá :D :D :D
dalmácia
 
 


Anda,
szegény kutya csak fejet hajtva menekül a gyerek elől. :lol: Amúgy ügyesen símogatja, eddig még nem ütötte, meg nem húzta a farkát vagy ilyenek! :D Az üvegasztal sarkaira ha tesztek sarokvédőt, akkor szerintem nem olyan veszélyes. Elég nehezen törnek azért ezek az asztalok, nem? A tesóméknak is olyan van a nappaliban, de nem volt még baleset.

Emma,
szép a vers! Írásos formában kapja Zalán vagy elmondod neki?

Fanni,
én is szívesen olvasok meg nézegetek képeket rólatok! :D

Zsuzsi,
már nem rizspépet használok, hanem teljes kiőrlésű búzadarát. A rizspép szerintem nem finomabb, mint a sinlac, mert ez utóbbi (gondolom )a szentjánoskenyérmagtól édesebb picit. Ha nem vezetted még be a glutént, akkor szerintem inkább kölespépet adj, mert az jó az emésztésének (a Hollénél az is teljes kiőrlésű ), az íze pedig semmivel se rosszabb, mint a rizspépnek. Ha már bevezetted a glutént, akkor meg miért nem adsz vmi teljes kiőrlésű gabonát neki sűrítésnek, hogy jobb legyen az emésztése?
20140901102739
 
 


Sziasztok! Nem vesztem el, "csak" levizsgáztam, végre... Ezzel vége a tanfolyamnak, a másiknak meg majd októberben, ott már csak az az 1 vizsgám van, de most belehaltam voltam, nagyon hosszú volt december óta minden nap tanulni... Most hirtelen olyan jó időmilliomosnak lenni (Bálint szobáját már kipakoltam és végigtakarítottam a csillártól a padlóig, és ez a tervem az egész házra... hát, ráfér... :oops: :oops: :oops: )

Sűrítés: 7 gabonás pehely (Milupa), én teszek kicsit a tejpéphez is.

Szerintetek az normális, hogy Bálint joghurt és sajt függő? Ha meglátja, csak mutogat, kiabál hogy adjak. Ez sima és gyümölcsös is lehet, ebéd után pl. még bevágja a felbontott joghurtot (szoktam a főzelékébe keverni is). Ma pl. 4 dobozzal evett meg... :?: :?: :?:

Lenne egy kérdésem: Mi a véleményetek az amniocentézisről? Ha valaki pl. 35 felett babát várna, és a dokija "csak" ezzel indokolva küldené?

dkata
 
 


Kata

gratulálok a vizsgádhoz :D
akkor mostmár ide is sűrűbben jössz, ugye?

én azért csináltattam meg az integrált tesztet, mert attól tettem függővé az amniocentézis gondolatát. ha pl. 1:50 -hez jött volna ki, lehet, hogy megcsináltattam volna, de 1:10000-nél rá se tudott volna a doki venni.

Az tök jó, ha Bálint sok joghurtot, meg sajtot eszik.

Fanni

én is nagyon örülök, ha teszel fel sűrűn képeket.

Hajni

adok glutént pár napja, óvatosan, pár csipetnyi kenyér. Imádja :D de ha teszek valamit a kenyérre, úgy nem fogadja el.
A sinlacot Olivér is szereti, az a vacsi már régóta, csak a változatosság kedvéért vettem rizspépet - meg azért, mert mondtad :D :D :D

Kép
zsuzsi73
 
 


chorionbiopszia a 14. hétig... szerintem.
Amnioellenes vagyok, iszonyú későn van eredménye, iszonyú későn kell dönteni. SOkkal könnyebb lezárni valamit a 14. héten, mint a 22-23on adott esetben.

önmagában a kor nálam nem indok.

gratulálok a vizsgához!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok

Olivér tegnap elesett, felrepedt az ínye. a dentinox jó rá? azzal kentem be, nem volt jobb ötletem.
miről kellene gondoskodnom balesetek esetére? pl. ha felreped valamije és vérzik?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Lányok

Olivér tegnap elesett, felrepedt az ínye. a dentinox jó rá? azzal kentem be, nem volt jobb ötletem.
miről kellene gondoskodnom balesetek esetére? pl. ha felreped valamije és vérzik?

én nem szoktam semmivel kenni az íny-szájvérzéseket.

elsősegélyre:
betadin
ragtapasz
kötszer
leukoplaszt

más nálam nincs itthon.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
gratulálok és végre, hogy vége! Remélem most már tényleg gyakrabban jössz és nemcsak ígéred! :D
Én tuti, hogy nem csináltatnék amniot, velem is akartak a rossz AFP miatt, de én elküldtem őket...! :twisted: Utólag főleg összetettem a kezem, hogy megcsináltattam az Istenhegyin a kombinált tesztet! Most is így tennék!

Zsuzsi,
Ha megetetted vele a rizspépet, aggyá neki kölest is! :lol: Az ínyét sajnálom, a fogai nem sérültek? Dentinox fogalmam sincs, jó-e rá. Szeritnem a nyál is gyógyítja. :roll:
20140901102739
 
 


Hajni

Olivérnek nincsenek fent fogai. szerintem kitört volna, ha már lenne.
jó, akkor majd kölest adok, ha elfogy a rizspép :D
Ti esztek már kenyeret margarinnal, meg ilyenekt? én már szívesen adnék ilyesmit. bár egyelőre annak is örülök, hogy a kenyeret magában elcsócsálja.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok!
Nálunk apa dolgozik a gépen igy én levagyok pattintva rola...! 8)
Igaz keveset is vagyunk itthon!
Jövöhéten megyünk Olaszországba 2 hétre igy már elkezdtem a készülödést lassacskán(elméletben).
Vasárnap megtartottuk Ágoston keresztelöjét!Gyönyörü volt és nagyon meghitt!De tudom mindenkinek megvan erröl a véleménye igy nem is fárasztalak ezzel benneteket!

Fanni!
Nagyon édesek a fiuk!
Én sem ébresztettem Ágostont de az igazság az hogy nem tudom ikreknél mi a jobb...ha egyszerre probálod öket etetni vagy ha hagyod és mindenki akkor kel és eszik amikor akar...nem tudom!
A more milket szeded esetleg?Nekem nagyon bejött!
20-30ml volt egy cicimbe és utána 120-140ml(szerintem ettöl)!!!

Kata!
Gratulálok,ügyes vagy!
Szerintem jo hogy ennyi joghurtot eszik Bálintod!De ha jol emlékszem te is nagy sajt szeretö vagy!
Én nem csináltatnám meg semmikép az amniot,igaz többször elhangzott a lombik miatt de mondta a dokim hogy hallani sem akarok rola igy végül nem erösködtek!
Mellettem lévö szobába feküdt egy lány (amikor 4 hosan bekerültem a placenta leválás miatt) és azért feküdt mert ikerterhes volt és két szurást csináltak neki 43 éves volt(ez volt az indok)és sérült a magzatburok és szivárgott a vize!A 28 hétig feküdt szinte mozdulatlanul és utána megcsászározták!Borzasztoan sajnáltam....iszonyu volt! :(
Szoval minden más szobajöhet akármit bevállalok de a hasbaszurás semmiképpen sem!

Emma!
Gyönyörü ez a vers!
Kérünk képeket a bulirol és a tortárol hagy csorgassuk a nyálunk! :D

Pompikám!
Ne hibáztasd magad semmiért!
Nekem Marcinak akkor tört el a keze amikor mind a ketten mellette álltunk...! :? :(

Hajni!
Még én is néha süritek Ágostonnak de csak a gyümit délelött!
Egyébként innen rendelem a pelyheket mert nem csak a Holle a jo! :wink:
http://www.biofalva.hu/
Elindult Ágoston brutál modon!
Mint egy kis olomlábu goliát emberke és eszméletlen modon riszál hozzá....megzabálom! :lol:
Már mindenhova egyedül megy és élvezi nagyon!Hihetetlen hogy egyik naprol a másikra mennyit fejlödnek(tudom hogy már itt volt az ideje de 1 hete még csak mászott 1000-el)!

Katyus!
Nem is csodálom hogy a párod szereti rajtad a crocs papucsot te egy magas vákony lány vagy hosszu lábakkal!
Én egy alacsony rövid lábakkal és ez a papucs nem az elönyös formámat hozza ki!De hihetetlen kényelmes és csak akkor hordom ha apa nincs velem! :wink: :?
Nagyon édesek a csajocák a képen!

Orsi!
Lili nem kormányoz összevissza amikor tolod a bringával?
A pedál nem forog amikor rajta van a lába?

Bandika
Merre vagy?
Lehet hogy pont nyaraltok ....?!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Köszönöm lányok, jól esik hogy gratuláltok és örültök nekem.
Igen Hajni, végre vége! :lol:

Apróbetűs, mert nem tartozik ide, de le kell írnom:
Amiért feltettem a kérdést: én is amnio ellenes vagyok, tudni szerettem volna, mennyire vagyok ezzel egyedül...
A barátnőmnek is ezt mondtam: "én nem csináltatnám meg", de azt nem mondhattam, hogy Te se csináltasd meg... 36 éves, és az orvos annyira mondta, hogy ebből mindent meg lehet tudni. De amúgy is egy instabil terhesség, 12. héten vérzés, kórház (ahol semmit nem láttak, de az uh-ot csak hétfőn akarták megcsinálni, mert a természet úgyis eldönti -ez egy szombati nap volt...). Aztán kiengedték, hogy nem tudják az okot, a baba jól van. Ezek után ment el az amniora (pedig még az Istenhegyi lapját is mutogattam, hogy oda menjen, de a dokija azt mondta, hogy az uh+vérvétel kevés.) Szóval hétfőn Debrecenben amnio. Kora délután sms: "Elfolyt a magzatvíz, beindították a szülést." :cry: :cry: :cry: Ma szerda van, és Ő ott fekszik még mindig... Egyszerűen megőrülök ettől az egész eljárástól, hogy elb@szták, és most semmi nem történik... Mikor megszúrták, véres volt a magzatvíz, ezért a doki megmozdította a tűt, mert azt hitte, rossz helyre szúrt... szóval eltalálták a hematómát, amit addig nem láttak, és a vérzést is okozhatta... Utána kiültették a folyosóra :!: :!: :!: :!: :!: , rosszul lett és elfolyt a magzatvíz. Erre felrakták neki a zselét, hogy beinduljon a szülés, mert túl sok víz folyt el (csináltak uh-t, a baba élt!). Semmi nem történt, kedd reggel bekötötték az oxitocint, és ma már szerda van és még mindig semmi... Én orvosilag és orvosetikailag is erősen kifogásolom az eljárást... 16 hetes volt, és éppen előkészítette a kismamaruháit... 2 éve vártak erre a babára, és a legjobb anya, akit ismerek. Egyedül a kora volt az indok az amniora. Azért írtam le, hogy aki esetleg olvassa, és kétségei vannak, tudjon erről is... és biztos azért érint ennyire mélyen, mert az én lelkemet is megviselte a vetélés, de most egy szerető, jó családba nem születik kisbaba, ahová pedig nagyon várták. :cry:

dkata
 
 


Fanni,
köszi a képet,gyönyörűek a fiúk!

HAjni,
az üvegasztel sarkai kerekek,az a gond,hogy a 2 gyereket nem hiszem,hogy elbírná!
Tegnap extra hisztisek voltak,nem találták fel magukat, egész nap rajtam lógtak.Fürcsi után visszaszereltem az ajtórácsot,és egyből csönd volt,szépen eljátszottak a játékaikkal!Ma délelőtt sem engedtem őket ki,és nem volt gond!Szerintem furcsa nekik még,hogy kijöhetnek,és nem tudnak játszani,csak a rosszalkodáson jár az eszük!Asszem délelőtt a szobában maradnak,és csak délutánra engedem majd ki őket,amikor már nem lesz dolgom a konyhában!

Kata,
gratulálok a vizsgához!
Integrált tesztet csináltatnék,amniot nem!

Zsuzsi,
Nemrég kellett vennem Bepanten Pluszt,az jó vágott sebekre ,felületi bőrsérülésre és fertőtlenítő is!
Szájon belülre nem kell semmi sem,magától gyógyul.

Anikó,
gratulálok Ágostonnak!
De jó Nektek,hogy folyamatosan nyaraltok!

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata,
ez szörnyű!

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata ez szörnyű :cry:

(nekem is akartak amniót és én nem engedtem végül, voltunk istenhegyin, 1:1200 lett, ezért négyes tesztet csináltattam, 0,7-es afp, de istenhegyi azt mondta, jó ez ,nem kell amnió, nem is csináltattam meg, de a Söpf Méreiben lehülyéztek stb és nem csináltak uhut - oda küldött a dokim- amnio nélkü, sztük túl alacsony az afp, elmnetünk megint istenhegyire, Hajdu drnő cask legyintett....megnyugodtan, Söfit nem hívtam vissza....ja és 27 éves voltam terhesen akkor...de jól döntöttem...de nehéz kérdés ez, tudom.)
Vendég
 


aniko24 írta:SOrsi!
Lili nem kormányoz összevissza amikor tolod a bringával?
A pedál nem forog amikor rajta van a lába?

A kormányt le lehet fixálni, nem tudja forgatni.
A pedált forog, de nem éri még el a lába :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata

sajnálom nagyon a barátnődet. persze, Te nem mondhatod neki direktbe, hogy ne csináltassa meg. talán ha ő többet olvasott volna az esetleges kockázatokról, vagy ilyen fórumokon erről a témáról, nem hagyta volna magát rábeszélni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata :)
nekem egész más ok húzódik meg az amnioellenességem hátterében.
Nem mondhatod neki, hogy ne csináltassa meg, nem is Te viseled a döntés következményeit - sem a vetélését, sem a beteg babáét -.
Nekem az a bajom, amit leírtam, hogy túl későn van eredménye.

Szörmyű, ami velük történik :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Valamit elfelejtettem:

Emma

nagyon boldog szülinapot kívánok Zalánnak, képeket várjuk.

Anikó

vannak keresztelős képek? tehetnél fel.
de jó neked, hogy nyaraltok megint. kocsival mentek?
akartam már kérdezni, hogy Te tudsz pihenni ezeken a nyaralásokon?
mert mi a 3 napos Ausztria után hulla fáradtan jöttünk haza.

Képzeljétek,
ma reggel vizsgálgatom Olivér ínyét, ahol felrepedt tegnap, s mit látok? 2 fog kint van. hogy ezek mikor jöttek ki?
irigykedett is ma a barátnőm, hogy bárcsak ő is így venné észre a fogakat, s nem 39 fokos láz + átvirrasztott éjszakák kísérnék :wink:

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:ma reggel vizsgálgatom Olivér ínyét, ahol felrepedt tegnap, s mit látok? 2 fog kint van. hogy ezek mikor jöttek ki?

fiúknak is így jöttek ki a fogaik :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:Kata :)
nekem egész más ok húzódik meg az amnioellenességem hátterében.
Nem mondhatod neki, hogy ne csináltassa meg, nem is Te viseled a döntés következményeit - sem a vetélését, sem a beteg babáét -.
Nekem az a bajom, amit leírtam, hogy túl későn van eredménye.

Szörmyű, ami velük történik :(


Orsi! Egyetértünk, ezért is mondtam azt neki, hogy pusztán azért, mert 36 éves vagyok, engem senki nem tudna elküldeni egy amniora. De a döntés természetesen az övé volt, próbáltam nem befolyásolni, csak utólag bennem van a "rossz érzés", hogy miért nem mondtam neki nyomatékosabban, hogy csináltasson vérvételt. Én pl. 4D-n se voltam és semmiféle teszten, de a dokim minden alkalommal megnézte Bálintot uh-on, meg nálunk az Afp-vel csinálják a 4-es tesztet (de annak is 20. hétre van eredménye... :twisted: ). Mostani fejjel elmennék 12 hetesen az Istenhegyire és utána annak fényében gondolkodnék. Egyetértünk: későn van eredménye, ezt is mondtam a barátnőmnek, hogy akkor 20 hetesen mit csinál majd?
De nálam az amnio elleni legfőbb érv az, hogy amíg a beavatkozásnak nagyobb a kockázata, mint az, hogy beteg a baba, addig én nem csináltatnám meg. (3 vetélés után nekem is mondhatták volna hogy indokolt (és 34 éves voltam), mert az itteni összes orvos szerint "biztos beteg volt", közben meg progi hiányom volt. Érdekes, hogy ez eszükbe se jutott. :twisted: :twisted: :twisted: Csak annak az egynek, akinél végül szültem, és aki örült, hogy a Kaáliba megyünk.)

Zsuzsi, osztom a véleményedet, én is akkor gondolkodtam volna el, ha kijön valami reális esély arra, hogy beteg a baba.

Lemaradtam ám köszöntésben, nem kívántam boldog szülinapot Bandikáék Balujának és Orsi Lilijének, úgyhogy most pótolnám... És Emma, Zalánnak is boldog szülinapot!

dkata
 
 


Emma!
Isten éltesse a kis Zalánt elsö születésnapja alkalmábol!
Kép

Kata!
Borzalmas ez az egész történet! :(
Nem csodálom hogy megrázott téged!
Megszakad a szivem a barátnödért!Ez az egész eljárás és hozzáállás felháborito! :evil:
Nálam is csak addig hajtogatták az amniot amig a placenta leválásom volt mert utána hogy feküdtem már szoba sem jöhetett mert az orvosom állitott le mindenkit erröl!

Zsuzsi!
Gratulálok a kisfogacskákhoz!
Nem semmi hogy igy kijöttek!
Képet teszek de még nincsenek nálam mert fotost kértünk hogy mindannyian rajta legyünk és hogy a szertartást teljes egészébe megörökitse!! :D Nyaralás nekem sem pihenés,fáradtabb vagyok mint amikor elmegyünk! :?
De a fiuk jol érzik magukat és a környezetváltozás engem is kicsit feldob!Egyébként már csak akkor tudok igazán pihenni amikor ketten megyünk apával!Az még egy kicsit odébb van! :roll:
Ma vettem a Corába egy uj fajta tönköly pelyhet azzal süritettem a gyümit és izlett Ágostonnak!Megnézem a nevét.

Orsi!
Mi"örököltünk" egy autot kicsit viseletes állapotban van,összevisszakormányozza Ágoston igy mindenfele megy csak arra nem amerre szeretném! :?
De azt hiszem biciklit veszek ezt meg visszaadom mert nehéz vele közlekedni! :?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :)
ez a bicikli amilyen a mienk - berchet baby too- nagyon jó, én nagyon szeretem.
A pedálnál annyit lehet tenni, hogy a hátramenet kiikatatható, tehát amígnem tud előrefele tekerni, addig nem tudja akadályozni a hátramenettel a tolást.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Szörnyű, ami a barátnőddel történt! :(
Egyetértek Orsival, én voltam corionbiopsián 10 hetes terhes voltam. Kedden volt a beavatkozás, és pénteken tudtam az eredményt. Ott mindenkinek, a 16 hetes kismamáknak is azt csináltak Bp-en.

Emma!
Boldog szülinapot Zalánnak! :D

Fanni!
Nagyon szépek a fiúk, olyan aranyosak!!!!!!!!!!! :P :P
A férjed egy főnyeremény! :lol:
Nekem is bevált a moremilk!

Csajok!
Zsombinak a keresztelőre szeretnék valami szép kis ünneplő rucit venni, szerintetek hol lenne érdemes szétnéznem?

Kép

Kép
donika
 
 


Kata! :)
Iszonyat ami a barátnőddel történt, nagyon sajnálom. :cry: Felháborító ez az orvosi hozzáállás, ami sajnos nem egyedüli ma Magyarországon. :evil: Azt gondolom, hogy még nagyon sok évnek kell eltelnie ebben az országban, hogy minimum egy olyan eü. szemlélet alakuljon ki, mint amit pl. a Kaáli Intézetben tapasztal az ember. És ez most nem a reklám volt.

Anikó! :)
Én is nagyon irigy, irigy ...., hogy ilyen sokat utaztok :D Bár asszem ki is lennék purcanva.

Fanni!
:) Gyönyörűségesek a fiúk!!! :lol:

Orsi, Emma, Zsuzsi ! :D
Köszi a véleményeteket a tornával, dévényessel kapcsolatban. Igen, azt hiszem kissé türelmetlen vagyok. Mentségemre legyen, hogy az utóbbi három hétben kivannak az idegeim. A férjemet három hete műtötték a Bőrklinikán, azóta lázas folyamatosan 38-39°C, bőrgyógyász szerint nem a beavatkozástól, minden lelete negatív. :shock: De pár napja kapott antibiotikumot, így hál Isten tegnap el kezdett javulni a helyzet, most már csak hőemelkedése van. Ja és tegnap angol vizsgám is volt. Szóval heti egyszer megyünk gyógytornára és végülis minden alkalommal kicsit többet csinál Dani. Azt hiszem, ha türelmes vagyok és én is többet "gyakorlok" vele, akkor hamarosan meg lesz az eredménye.
Azért olyan jó, hogy vagytok és segítetek, amikor egy kicsit elborul az agyam.

Jud

Kép
jud71
 
 


Donika! Nálad miért kellett elvégezni? (Tényleg jobb a korionbiopszia, mert időben történik és gyorsan van eredménye - "csak" itt is az a gondom, hogy nagyobb a vizsgálat kockázata (2% vetélés), mint pl. egy 36 éves nőnél a 0,3%-os kockázat a beteg gyerekre. :cry: )

Anikó, tényleg jó lehet nektek, hogy sokat utaztok, de én azért belehalnék, ha állandóan fel kellene pakolnom a fél házat. Én most mondtam is a férjemnek, hogy el ne képzelje, hogy 2-3 napokat nyaralgatunk... vagy megyünk min. 5 napra, vagy sehová. 1 ottalvásra pont annyi cuccot kell vinnem, mint akárhányra, és a gyerek nem is tudja élvezni, mert csak jövünk-megyünk.

dkata
 
 


Emma,
Boldogságos szülinapot Zalánnak!

Anikó,
Köszi a linket, azért itt is a holle van többségben. Amúgy adtam már neki biobambinit is pl. meg sunvalt. De a szomszéd utcában 3 biobolt is van, legtöbbször ott veszem, ott leginkább holle van.
Gratulálok Ágoston járásához! Én is kíváncsi vagyok a keresztelőre, majd tegyél fotót!
Olivérnek olyan bicije van, hogy a pedálok nem az első keréken vannak. Lényegében ezen kívül nem is láttam még ilyesmit. Az a bajom az összes többi triciklivel, hogy tök idióta helyzetben kéne próbálkoznia, hogy elérje a pedálokat, meg hogy tekerni is tudja. A rendes bicikliknek se az első keréken van a pedáljuk, nem? Tényleg nem értem, hogy miért oda teszik?! Ilyen Olivéré, a szülinapjára kapta:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=5512
A pedálokat eléri, ha vízszintesen vannak. Nem forognak, csak hátrafelé, tehát míg én tolom, addig ő pihenteti rajtuk a lábait. A kormány épphogy eléri, de kormányozni amúgy se tud. Viszont én tudom irányítani a karral. És tökre masszív! Olivér egész nap rajta ülne!

Zsuzsi,
Nem eszünk még kenyeret, mert egyelőre nem akarok neki egy étkezést se lecserélni, most így tök jó. Amúgy már adnék… De sajtot pl. szokott kapni a kezébe, a mai tápis reggeli után is azt evett, amíg én kajáltam. Kiflit is próbáltam már adni neki, de az nem kellett.
Gratula a fogakhoz!

Kata,
Tényleg durva a story, de hát tényleg mindenki maga felelős a tetteiért. Te a progi-hiányodra csak utro-t kaptál?

Hunci,
Nekem is 0,7 lett az afp-m, és engem is lehülyéztek a söpfiben!

Anda,
Én is bepanthen plusszal kenem a sérüléseit!

Donika,
Próbálj szétnézni a h&m-ben, hátha találsz. Talán még next, ha van időd addig rendelni, mert a west endben nem túl nagy a választék kisfiúruhákból…
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Az a bajom az összes többi triciklivel, hogy tök idióta helyzetben kéne próbálkoznia, hogy elérje a pedálokat, meg hogy tekerni is tudja. A rendes bicikliknek se az első keréken van a pedáljuk, nem? Tényleg nem értem, hogy miért oda teszik?!

azért nem éri el, mert biciklit tekerni nem az 1 évesek szoktak :wink:
jó helyen vannak a többin is a pedálok, de ca. 2-3 éves kortól tekerik azt a gyerekek, korábban nem tudják még tekerni.
A fiúk simán tekerik Lili triciklijét.

Első a kismotor, amit lábbal hajtanak, ha azt kinövik, akkor jön a tricikli, majd a biciklik.

(a mienknek állítható a kormány-távolsága, így Lili eléri, de szét lehet úgy húzni, hogy Levinek is kényelmes)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni :D
ez a bringa tényleg 12 kg???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
de miért nem középre rakják a pedálokat? Tök ésszerűtlen! A bici lehet annyi, elég nehéz, masszív szerkezet! :D
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi,
de miért nem középre rakják a pedálokat? Tök ésszerűtlen! A bici lehet annyi, elég nehéz, masszív szerkezet! :D

azért, mert a gyerektricikliken - általában - nincs lánc, bonyolítja a szerkezetet.
és a gyerek testarányai miatt, ha alacsonyan ül - ahol biztonságosabb -, akkor oda előre ér a lába.
Ennek magasabban van az ülése, hogy maga alatt is kényelmes legyen tekerni.

A tricikli pont az alacsony súlypont miatt sokkal kevésbé borulékony, mint a normál biciklik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
Kicsit lemaradtam, de gyorsan pótolom a fontosakat! :oops:

Fanni! :)
Kicsit ugyan megkésve, de nagy-nagy szeretettel gratulálok a két csodaszép kisfiatokhoz! :lol:
Annyira tündériek! :)

Anikó! :)
Ti annyit utaztok, hogy szerintem Neked már rutinból megy a csomagolás! ;)

Emma! :)
Nagyon boldog szülinapot a nagyfiadnak! :)

Kata! :)
Szörnyű ez a történet! :( Fáj a szívem a barátnődékért!

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus! Kihagytam Klári babát... :oops: Boldog szülinapot Neki!!!
Pedig akartam Neked írni, hogy én is sportrajongó/néző vagyok... Forma1, vizilabda, űszás, sőt még a focit is néztem... :oops: Az olimpia alatt nem tudom, mi lesz velem, mert az időeltolódás tuti be fog tenni nekem... (pl. az első vízilabdameccs élőben 4 óra után kezdődik... ráadásul Montenegro ellen!, azaz fel fogok kelni megnézni... :oops: )
A barátnőm fizikailag túl van a nehezén. Lelkileg nehezebb lesz. Remélem, a magzatvíz vizsgálatot a végkimeneteltől függetlenül megcsinálják, mert a továbbiak miatt fontos lenne. Bár most azt mondja, nem lesz legközelebb, nem lesz több baba. :cry:

dkata
 
 


Kata! :)
Végre egy másik sportnéző! :lol: :lol: :lol: Ezen az Olimpián már én is gondolkodom egy ideje, hogy hogy is legyen. Vegyen fel DVD-re, aztán majd megnézem? Dehát úgysem bírom ki, hogy ne nézzem meg az eredményeket, akkor meg már nem sok értelme van megnézni a felvett műsort (na jó, van amit meg lehet nézni utólag is, meg akár többször is :oops: ). Vagy keljek fel hajnalban(éjszaka) ? Még nem tudom mi lesz. :?
Ja, és köszönjük a köszöntést! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi!
Nagyon szupi a járgányotok tényleg!
Körülnézek majd kinnt ha nem találok valami jopofát akkor veszek itthon egy ilyet!Egyébként a kocsin is van lábtarto és egyböl feldobja a kislábait,nem is akar hajtani!A bringát sem hajtaná szerintem!De viszont a kormány nem fixálhato a kocsin és kormányoz össze-vissza! :roll:

Kata!
Igen az elsö pár utazásnál én is befontam a szemöldököm mire elindultunk.....! :?
De most már nem!Tudom mi az ami kell és mi az ami tök felesleges!
Igy pl nekem 2 nap a komplett pakolás!Olyan dolgokat nem viszek amit kinnt is megtudok venni mert ugy is elhasználom egy-két hét alatt és nem cipelem feleslegesen!Egyébként nem a pakolás ami lefáraszt ha nem az hogy idegen környezetben jobban toppon kell lenni mert minden uj és uj veszélyforrás!

Jud!
Sajnálom a férjed nagyon!
Hogy sikerült a vizsgád?

Kismoki!
Igazad van! :wink: :D

Hajni!
Csucsszuper a bringátok!!!
Nagyon design-os!
Én is sokszor használok Hollét de már másfajtát is veszek pl hajdina Hollébol nincs(azt hiszem)!
Képet teszek ha már meglesznek,egyforma ruhába voltak a fiuk és nagyon édesek voltak!

Donika!
Szerintem is nézd meg a H&M-et és esetleg még a váci utcai Zarát!
Ami biztos hogy tiszta fehér inget vegyél mert az kell!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Kata,Kismoki!
Mi már lecseréltük a UPC-t digitálisra még az eb elött pont ezért! :wink: Lehet vele felvenni!

Csajok a békákkal mit lehet csinálni???
Én ugy útálom öket és itt randaliroznak a teraszon ilyenkor! :evil: :evil:
Megörülök.....! :evil:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi:D ,
ja, szóval a magassága miatt van elöl a pedál! :o Sose jöttem volna rá! :lol: De akkor minek van? Mert amíg kicsi, úgyse tekeri, amikor meg már elérné, akkor meg más célszerszám az izgis... :roll: Legalábbis Lorcsi és kortársai így tettek! :D

Anikó:D,
a bepakolás még izgis is, de a kipakolást nem utálod? Ágoston hogy bírja, amíg pakolászol? Olaszo. melyik részére mentek?
20140901102739
 
 


Kata,
Ez borzasztó! Még, ha meg is volt az amnió, akkor sem így kellett volna történnie.... qrva doki...:evil: :evil: :evil: :evil:
Én is azért mentem integráltra az Istenhegyire, hogy ne kelljen az esetleges fals AFP miatt aggódni és szúratni magam. Akkor még nem voltam 35, de legközelebb már túl leszek rajta, de csak a korom miatt tuti nemfogok amniora menni.
Köszi a köszöntést!
Gratulálok a vizsgáidhoz, nagyon ügyes vagy!

Katyerina,
Neked is gratula a jogsihoz! Tetszik a vezetés? Először én is féltem egedül vezetni, de később meg inkább így szerettem menni. Pl a parkolást mindig akkor bénáztam el, ha Apa is mellettem ült.

Emma,
Boldog szülinapot Zalánnak! Szép verset találtál Neki!

Fanni,
Gyönyörűek a fiúk!!!

Donika,
Én a Zarában láttam tök édes matrózos ünneplős szerkót, de ez már 1-2 hónapja volt.

Anikó,
De jó, Ágoston is beindult, gratulálok! Ahétvégén Balu is tett három lépést önállóan, de azóta semmi. Nagyon megfontolja a dolgot. :D
Két hét Olaszország? 8) Én is irigy! :lol:
Békák??! :shock: Nem tudom, hogy kell őket elriasztani. Talán egy gólyával?:lol:

Hajni,
Szuper a bicótok! Balunak nem jött be a HA-s tápi, de lehet, hogy nem is volt már éhes. Szopi után próbáltam adni neki, mert nem akart leszállni a cicimről, de az üvegből persze nem akart inni.

Mi most voltunk Lellén, persze kifogtuk a nyár leghidegebb napjait. Sajnos csak a hétvégén tudtunk strandolni, pedig Balu annyira élvezte a vizet. Az időt leszámítva jó volt nagyon, Balu egy tündér volt, élvezte a zsizsegést és a gyerektársaságot. Itt szálltunk meg: http://www.clubregatta.hu/ nagyon kedvesek voltak, a strand közel van és sztem tök jók az áraik!

Lányok,
Én olyan hülye vagyok, most jutott eszembe, hogy nem váltottam ki kullancse elleni szurit, dokink meg pont szabin van. Szerintetek érdemes még? Már az első is védelmet nyújt? Mikor kell a másodikat beadatni?

Kép
bandika
 
 


Bandika! Lehet, hogy most hülyeséget írok, de mintha úgy emlékeznék, hogy 1. oltás után 80% körüli, második után 90% körüli a védettség. Az első kettő között 1 hónap van, utána 1 év múlva. Bálintot legalábbis az első kettőnél így oltotta.

Anikó! Békák: :twisted: :twisted: :twisted: Ha valamit kitalálsz, szólj, mert nálam is itt tanyáznak, a teraszon is, most is alig mertem kimenni a kint felejtett dömperért, de erőt vettem magamon, mert elképzeltem, ahogy beleugrik a béka, másnap meg Bálint... :twisted: :twisted: :twisted:

Nem tudom, nálunk mi lenne megoldható tv ügyileg, se vezetékes telefon, se kábel nincs az utcában. Ami jön, az mind rádióhullám vagy műhold. 1 évig tv-nk se volt, csak a padlásra felhajított antennáról, 3 csatorna, az is hangyásan. (És pont akkor voltam itthon fekvő babaváró, de kibírtam valahogy... :wink: )

dkata
 
 


Sziasztok, lenne egy kérdésem, nézelődünk autósülések között, ez még csak nézelődés, milyent nézzek, tudom, ez a téma soxor előfordult már, nálunk lassan most aktuális.Tudom azt is, ki erre, ki arra esküszik, de legalább valami táppont kellene. Köszönöm, ha valaki válaszol.
Vendég
 


hajni777 írta:Mert amíg kicsi, úgyse tekeri, amikor meg már elérné, akkor meg más célszerszám az izgis... :roll: Legalábbis Lorcsi és kortársai így tettek! :D

nem tudom, az én fiaim állandóan Lili triciklijén kapnak hajba, nem az biciklijük az érdekes... ők szeretik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci :D
én a márkás ülésekre szavazok (Concord, Römer, Maxi-cosi, BBConfort).. minden törésteszten az jön ki, hogy a noname ülések eléggé rosszak.
Ezeken belül meg már gyerek és autófüggő.
(Mindenképp bele kell próbálni a kocsiba mielőtt megveszitek, mert nem minden ülést lehet stabilan minden kocsiba bekötni pl. a concord trimax nem kompatibilis a toyota corollával és yarissal)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


öszönöm, nekem a maxi cosi jött be, valahogy szimpi is meg szép is, noname-t nem vennék, inkább drágább legyen, de biztonságos.
Ami még érdekelne, hogy érdemes beruházni,olyant keressek, ami 36kg-ig bír rögtön, vagy inkább kétszer vegyek, vagyis 18 kg-ig majd utána 36 kg-ig???
És honnan tudom, hogy a hordozó nem jó???Mert oké, nem ül még a gyerek (igazán nem csinál a forgáson kívül mást), de hosszú, nagyon hosszú és már eléggé lóg a lába....
Vendég
 


ja és milyenek a pierre carden ülések?mert hordozóban pl bejött ez a típus, találtam elég jó árban akciós pierre carden üléseket 9-36 kg-ig....
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: