Új privát üzeneted érkezett!

Cat!

Köszi a megnyugtatást.
Két nap max az erős. Amúgy annyira nem.
De ez azért van, mert elég vékonyka a méhnyálkahártyám.
picimami
 
 


Prolaktin

Nőknél <15ug/ml, férfiaknál <10ng/ml.
Terhesség során: kb. 500ng/ml.
Koncentrációja éjjel a legnagyobb, reggel a legalacsonyabb.
Az eredmény az adott laboratórium normálérték-tartományához viszonyítandó.




nyomtatható verzió Cikk betűmérete:


A szérum prolaktin-szint emelkedése férfiakban, és nem terhes, nem szoptató nőkben az agyalapi mirigy hormontermelő daganatára hívhatja fel a figyelmet. A magas prolaktin-szint a meddőség egyik oka lehet. A hormonvizsgálat mellett sor kerülhet koponya MR-vizsgálatra az agyalapi mirigy állapotának megítélése céljából.

Speciális előkészület:
Nem igényel.


Mit mér a vizsgálat?
A prolaktin egy az agyalapi mirigyben termelődő hormon. A terhesség alatt több más hormonnal együtt részt vesz az emlőmirigy kiépülésében, illetve szoptatás során serkenti a tejelválasztást. A szülés után gátolja a női nemi ciklus beindításáért felelős hormonok termelődését, így a tüszőérést.


Mikor indokolt a vizsgálat elvégzése?
Menstruációs zavar, meddőség esetén bizonyos hormonális betegségek diagnosztikájában van rá szükség.


Ha értéke a normál tartománynál alacsonyabb:
Bizonyos gyógyszerek, pl. egyes Parkinson-kór kezelésében használt szerek (pl.: Madopar), ill. az agyalapi mirigy pusztulása miatt lecsökkenhet a szintje.


Ha értéke a normál tartománynál magasabb:
Magas prolaktin-szint következtében nőkben elmarad vagy rendszertelenné válik a menstruáció, megduzzadnak az emlők, tejcsorgás is kialakulhat. Ez a meddőség egyik oka lehet. Férfiakban csökken a nemi működés, potenciazavar alakul ki, illetve ritkán férfiaknál is okozhat tejcsorgást.


Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?
Bizonyos gyógyszerek vagy az agyalapi mirigy pusztulása miatt lecsökkenhet a szintje. Ha szoptató nőkben nem termelődik elég prolaktin, ez tejelválasztási zavart eredményezhet, elapadhat a nő teje.


Mitől lehet magasabb, és mit tegyünk, hogy csökkentsük?
Sok természetes tényező hatására emelkedhet a szintje, ilyenek a stressz, szopás, alvás, terhesség, gyermekágy, csökkent vércukorszint, fizikai munka. Egyes gyógyszerek, például ösztrogének, nyugtatók, egyes gyomorvédő szerek, valamint a kokain fogyasztása is fokozhatják a termelődését. Kóros esetben az agyalapi mirigy nyelének átmetszésekor (véletlenül, műtét során vagy balesetkor), az agyalapi mirigy hormontermelő daganata esetén, csökkent pajzsmirigyműködéskor, vese- és májelégtelenségben, policisztás ovárium szindrómában, herpes zooster, mellkasi sérülés esetén emelkedhet a szintje.

Úgynevezett dopamin-agonista gyógyszerekkel szintje visszaszorítható, ezzel nőkben a menstruációs ciklus zavara is rendezhető.
picimami
 
 


Cat!

Valahogy próbáld elkapni apát. :wink: :roll:

Nyaralás, babát terem :!: :P :oops:
picimami
 
 

 
 

cat : simán lehet péd most nekem is a múlt hónapban kb a 7. napon volt igy három hetes volt a ciklusom :)

nika70
Salgótarján
 
 


na mi van mindenki punnyad a lakásban és nem ül gép elé:):):)

Én ma befőztem vagyis csak segédkeztem anyósnak 6 kg meggyből befőtt lett meg 5kg sbarackból lekvár :) barack is befőttnek lett induláskor de mire hazaértünk már arra nem volt jó :):):):) jól elfáradtam így szerintem hamar el is megyek ma csicsizni :):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


no mi van senki nem ül el a gép elé? néha öt-hat oldalt is kell olvasnom most meg semmi:

csajok gyertek

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Újra itthon vagyunk!

Ha a szállástól eltekintünk, akkor nagyon jó volt a hétvége. :D :D :D

Kánikula, ami az árnyékban elviselhető. Jó meleg balcsi. Beninek játszótársak, nekünk barátok...

Nektek milyen volt a hétvége?

Csak azt sajnálom, hogy tegnap este amikor felmentünk a szobába lefeküdni, és rákészültünk egy kis akciózásra, Beni felébredt... Nem tudom most mi lesz... Ha tényleg volt már pém, akkor nem túl nagy az esélyünk. Vagy lehet, hogy az az egy alkalom pont elég lesz. :D
Vendég
 


nekem van egy zárt topikom ott most két kismama is van akik csak egyszer voltak együtt a hónapban :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Most én leszek a harmadik.
Vagy mégsem?
Szerintem azért nem hagyjuk ki a mai estét sem. Holnap van Jónás napom. Biztos ami biztos. :)
Vendég
 


akkor hajrá én drukkolok hogy neked is sikerüljön :)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!

Tegnap este kimaradt. :(
De már azt sem tudom, hogy valóban volt-e pém... :roll:
Vendég
 


Jó reggelt csajok.
Bocsi, én dolgoztam.
Utána pedig ért egy baleset.
Kiment a bokám.

Cat!
Szorítok neked
picimami
 
 


Nika!

Mire gondoltál, hogy a nyálkahártyát vastagítani a legegyszerűbb?

Puszi
picimami
 
 


picimami: bocsika nem igy gondoltam hanem hogy talán ez a legnagyobb gond akkor ez nem is olyan nagy gond de lehet hülyeséget mondok vannak akiknek komolyabb problémáik vannak erre gondoltam bocsika:):):):)

Pihentesd a bokádat nekem is nagyon sokat kiment már eddigi életemben borogasd ha beduzzadt ecetes vizes borogatással nekem nagyon bevált gyorsan lehúzza a duzzanatot.és persze fásli és kimélés

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, mindjárt vissza olvasok!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nika!

Semmi gond.
Csak azt hittem, tudsz valami jó kis gyógymódot
picimami
 
 


Asiye!
Csak óvatosan azzal a szurival :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Cat!
Majd apát megkérem, hogy fényképezzen le benne és akkor megmutizom magamat valóságomban.
A prolactin szint a tejtermelésért felelős.... ha nagyon magas, kevés az esély a teherbe eséshez... én már csak tudom:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Nekem volt, hogy 1000 felett volt :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Nika!
Nincs is annál jobb, mint a házilag elrakott befőtt és lekvár :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pici!
Lábad javul :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Próbáld meg fáslizni és felpolcolni, ha tudod bent a munkahelyeden is :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

Fáslizva van.
De iszonyúan fáj.

Neked is magas volt a prolaktin szinted?
Nekem még nem tudom milyen..
Majd csak most megyek vérvételre, egyik nap
picimami
 
 


Itt olyan rossz idő van...
Szakad az eső. :?
picimami
 
 


Itt kb. 15 percig sütött a napocska, de most pillanatok alatt beborult újra..... biztosan jön megint az eső :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Pici!

Nekem is nagyon magas volt a prolactinom sajnos.... de gyógyszer segítségével a dokim szerint most tökéletes :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Három egér beszélget egy bárban az éjszaka közepén. Az első egér legurít egy Jack Danielst, odavágja a poharat a pulthoz, majd a második egérhez fordul:
- Amikor találok egy egérfogót, akkor a hátamra fekszem, a lábaimmal kiveszem a sajtot, majd a lecsapódó kart elkapom a fogaimmal, így elvégzek 20 felülést - amolyan étvágygerjesztő gyanánt -, aztán meglépek a sajttal!
A második egér rendel két Bloddy Maryt, felhajtja mindkettőt, a két poharat odacsapja a pulthoz majd így szól:
- Na igen. Én, amikor patkánymérget látok, akkor igyekszem minél többet összeszedni, hogy hazavigyem. Otthon bedarálom, majd minden reggel egy jó adagot adok a kávémhoz, hogy megadja az alaphangot a nap további részéhez.
Ezen is jót bólogatnak, majd a harmadik egérhez fordulnak. Az felsóhajt, majd nyugodt hangon megszólal:
- Nekem nincs kedvem itt veletek hülyéskedni. Haza kell mennem megdugni a macskát.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Milyen gyógyszert kellett szedned? Most már minden ok veled?
nem csak p szintre értem
picimami
 
 


Asiye!

Hogy vagy?

Andy!

Milyen volt a hétvége?

Gabi!
Jó nyaralást neked.

Encike??
Merre vagy

Cat!
Hiányzol..
picimami
 
 


Sziasztok Lányok!

Hazaértünk anyuéktól, igen vegyes élményekkel...
Nekem szombaton megjött piri, de úgy rendesen, ma reggel még az ágyneműmet is le kellett cserélnem. Ez iszonyat! Ennyire erős még sosem volt. Na mindegy. Így tegnap elkezdtem szedni a Clostit, iszom a teát és szedem a barátcserjét. A ciklus.hu-n meg valamit elbaltáztam, mert sem a gyógyszereimet nem tudom beírni, se a ciklusomat nem mutatja. De most írtam nekik, hogy segítsenek.

A másik, hogy lent voltunk a Balatonon szombaton, erre Dani vasárnap reggelre belázasodott (ezt már másodszor játszotta el), és ráadásul panaszkodott, hogy fáj a pocija és hányt is.
Most nem vittem el bölcsibe, meglátjuk mi lesz ma, ha megint lázas lesz, viszem a dokihoz, ha nem, akkor csak egy kis gyomorrontás lehetett neki. Merthogy ettünk jó kis lángost....

Pici!
Sajnálom a bokádat! Akkor most mibel is sántikálsz?? :wink: :lol:

Cat!
Képzeld!
Ebben a ciklusban most a legalacsonyabb hőm 36,3 volt, de csüt-ön 36.5, ma pedig 36.7. Ezt nem értem. Eddig sosem volt ennyi így a ciklus elején!!! :roll:

Kép
oriandy
 
 


Bromocriptin a neve és napi másfelet kell szednem.... egészen a terhesség 12. hetéig.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Andy!
Ismerős a helyzet, nálam is most ilyen a hőm :shock: :shock: :shock: :shock:

Ja, Encikéék nyaralnak egy hétig :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Még szedned kell most is?
Azta..
Hát nekem elválik jövő kedden minden.


Szorítsatok.

Andy!

:-)

Most nekem is magasabb, pedig ébredés után rögtön mérem.
És 36.8 volt.

Gyógyljon meg a kicsikéd.

Azta téged akkor jó pár napja üldöz a piri.
picimami
 
 


Most már félek..
Olvastam a tüneteit a prolaktin túltengésnek.
Remélem tudják orvosolni..
picimami
 
 


Sziasztok lányok!

Én már nem értem ezeket a hőket. :oops: :roll:

Gabi!

Azért volt olyan erős a mensid, mert sokáig tartott a luteális (?) fázis és nagyon megvastagodott a méhnyálkahártya. Szerintem. Vagy nem?

Az nem lehet, hogy mensi alatt volt egy péd? ha igen, az pár napon belül úgyis kiderül. Vagy egyszerűemn csak szórakozna a hormonok. Vagy kevesebbet aludtál. Vagy nem tudom. De ez utóbbi a legvalószínűbb.

Picimami!

Sajnálom a bokádat.
Jobb már?
Vendég
 


Picimami!

Nyugi!
Minden rendben van!
Vendég
 


Pici!
Igen, szerencsére tudják már orvosolni :lol: :lol: :lol: :lol:
Egy hónap alatt rendbe hozta a gyógyszer.... csak hát folyamatosan szedni kell, nehogy vissza álljon :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Cat!
Köszönöm.
Jobb már, picikét.

Csak csúnya dagadt.

Köszi Zsuzska!

De bízom benne normális lesz az eredményem.
Majd kiderül.
Addig inkább nem is gondolok rá.
picimami
 
 


Szerintem sem kell..... biztosan minden rendben lesz vele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


:-)
Én is úgy érzem.
Úgy legyen.
picimami
 
 


Sziasztok!

Újra vagyok.
Csak itt annyira esik, hogy néha megszakad az internet kapcsolat is. (Mobilinternetet használok.)

Zsuzska!

Várom a bikinis képet!

Addig is kettő Beniről ami hétvégén a Balatonnál készült:

Kép Kép
Vendég
 


Andi!

Beninek is ment a hasa tegnap.
És én sem tudom mitől. Igaz, mi folyamatosan a strandon kajáltunk a büfében. De én is ettem mindent amit ő, és nem volt semmi bajom.
Bár én nem kortyoltam a Balaton vizéből. :roll: :)

És Beni még mindig alszik.
Igaz, hogy pénteken és szombaton nem aludt napközben, csütörötkön és vasárnap pedig csak 1-1 órát. Lehet, hogy most piheni ki a hétvége fáradalmait. :D
Vendég
 


Cat!
Nagyon jók a képek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Keresztfiamnak is ilyen gumi kocsija van,mint Beninek, csak a Marcié kék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

Köszi!

A kocsi nem Benié. Az egyik kislányé aki velünk volt. Csak kölcsönvettük/kaptuk. :D
Beni élvezte. Neki valami állatos van, de mivel az a sajátja így nem is érdekli. :roll:
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát igen, mindig jobb a másé :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy a kistesó azért nem akar jönni, mert mi nagyon kislányt szeretnénk. És ha egy fiú akar jönni, csak nem mer?
Úgy döntöttem, hogy ha fiú, akkor legyen fiú. Beni nagyon fog örülni egy játszópajtásnak, és aztán később lesz majd egy kishuguk. :D
Így most nincsenek elvárásaink. Jöjjön aminek (akinek) jönnie kell! Csak siessen már egy picikét végre! :D
Vendég
 


Úgy hallom Beni ébredezik végre.

Bekukkantok hozzá.
Később még jövök.
Vendég
 


A Zoénak szerintetek sincs férfi megfelőleje, ugye?
Most találhatunk majd ki fiúnevet is. :roll:

(Miért érzem úgy, hogy fiú lesz a második is, és csak a harmadik lány?)
Vendég
 


Beninél még mindig csend van.

Kap még 15 percet. Aztán ébresztő. :shock: :D
Vendég
 


Picimami!

Mi történt pontosan a bokáddal?
Vendég
 


Hát a Zoénak nem tudok én sem fiú megfelellőt :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Lehet, hogy neked fiús anyukának kell lenned :shock: :shock: :shock:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska!

De én szeretnék kislányt is! Apa pedig főleg!
Úgyhogy az a terv, hogy ha most is fiú lesz, akkor addig csináljuk, míg össze nem jön egy kiscsaj is. :D
Vendég
 


[quote="catherine"]A írta:catherinepa pedig főleg!


:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Miket tudok írni? Van ennek értelme egyáltalán?

A lényeg, hogy Apa nagyon szeretne egy kislányt, aki rajong érte. Bár nem tudom, hogy egy kislány jobban imádná-e őt, mint Beni?
Vendég
 


Ha jobban belegondolok, akkor arra kell rájönnöm, hogy lehet, hogy csak fiaim lesznek.
Keresztanyám idősebb Anyukámnál, és neki két fia van. Nekem egy hugom. Nálunk fiú született először, a hugomnak kislány... Remélem nem ismétlődik a családi felállás!

Én rózsaszín fodros ruhákat is szeretnék vásárolni! És csattokat, és babákat és... Mindent, amit egy fiúnak nem lehet.
Vendég
 


Most pedig megyek és felébresztem a fiamat, ha már egyedül maradtam itt ma délelőtt.
Vendég
 


Bementem hozzá, átfordult a másik oldalára és alszik tovább...
Ki érti ezt?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?