Új privát üzeneted érkezett!

Megyek, mert már megint ordít! :shock:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Nono: beleizzad de nem vészes...főleg hogy végre vmi amiben jól érzi magát és csendben van...:)
Nekem Máté 140et eszik napi 6szor szóval gondolhatod..nálunk is heti 2-3 doboz...nem olcsó mulatság de tényleg nem fáj azóta se poci semmi..:D

Pumpikám: várom várom várom :) és köszi a bókot :D annyira szerelmes is vagyok a fiamba :) csúcs zsivány egy kölök..:D
és örülök hogy találtál kocsit..:) mi is néztük illetve láttuk ezt a neten..apa szerint olyan mint egy irodai szék :D

Virág: nagyon tágas :) olyan jól elvan benne..a másik hordozónkban alig volt helye.ja és még a szükítő is benne van igy is nagy a hely..ugyh bizti sokáig jó lesz.


Bezzeg mikor én szültem volna nem jött front :D :D :D

na ennyi időm volt...Máté üvölt :D
Vendég
 


Virág:köszi a netes oldal infot az oltásokról, jó hasznos, nekem a gyerekdoki semmit sem mondott még ilyemsikről :roll:

Zsuzsa: jó, hogy nem voltatok sokan szülők akkor a kórházban, nekem is frontot sikerült kifognom és amikor vajúdtam úgy tűnt nem lesz szülőszoba szabadon plusz utána ágyam is másik osztályon lesz... De mázlira (no meg mert fizetett dokim és szülésznőm volt) lett minden :D De ha első baba lett volna hát bepánikoltam volna rendesen az akkora helyzettől...

[quote]A írta: lefagyasztott és felengedett anyatejet max 24 órán át lehet tárolni még sima hűtőben. Az egyszer felmelegített és el nem fogyasztott tejet pedig ki kell önteni.

Szóval ha kiveszem a fagyasztóból és felengedem meleg vízben lábosban akkor utána öntsem ki, ugye? De ha kiveszem a fagyasztóból és a sima hűtőben enged fel akkor egyszer melegíthetem? De egy melegítés után kuka (ill lefolyó). Ugyanakkor mindenképpen melegítenem kell mielőtt odaadom, nem? Hát elég béna vagyok ezen a téren tudom, de Launál mázlim volt és sosem kellett (max a főzelékébe később)

Bolygó: üdv újra itt és gratula az átaludt éjszakáért, ügyesek vagytok! Nekünk is tegnap volt az első ilyen :D

Kép Kép
celesztina
 
 

 
 

ó tényleg, és ma 2 hós Julinka :D

Ma voltak nálunk szüleim és papám megkérdezte, hogy mit is csinálok napközben?... :roll: :lol:
celesztina
 
 


Celesztina
:lol: :lol: és mit mondtál, mit csinálsz egész nap???
Gratula a hófordulóhoz :)

Egyébként az Erste bankról van szó. Ők nem voltak képesek jó címre kiküldeni a kártyát.

Lilike ma megint megfordult, de csak egyszer. Viszont már egyre többször próbálkozik :) :)

Kép
emi29
 
 


Emi: gratula a forduláshoz Lilinek! Ügyes! :D
(azt mondtam, gyerekekkel foglalkozom :wink: )
köszönjük a gratulát és nekem máshol van szlám de onnan se küldtek kártyát, hétfőn felhívom őket mi van (cib)

Kép Kép
celesztina
 
 


Virág, szerintem jobban jársz, ha beadatod magadnak a penumo23-at. Mi is beoltattuk magunkat a férjemmel, így tuti nem hoz sem ő, sem én haza semmit a gyereknek. De ne makarok beleszólni, csak hátha nem jutott eszedbe :)

A gyerek tényleg gyorsítja az ügyintézést, mivel nem szeretem másra bízni őket, ezért majdnem mindenhova jönnek velem, és mindig előreengednek, a gyógyszertárban is, a postán is, mindenhol. NAgyo nritka hogy nem, de annak legtöbbsör az az oka, hogy épp egyik sem üvölt :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Bolygó, Celesztina! Gratula az átaludt éjszakáért! Nálunk még mindig nem volt ilyen. Most is a hajnali etetés után vagyok itt, a saját tejeskávémat iszogatom (mindjár viszafekszem, mert szerencsére visszaaludt).

Zsuzsófi, köszi a tippet, de inkább nem. Allergia miatt nekem nem biztos, hogy tanácsos lenne(emiatt nem kaphatok influenza elleni védőoltást sem). Én máshogy védekezem, csak nem mindig hatásos. A védőnővel beszéltem a dologról és úgy gondoltuk, megér egy próbát, hogy prüntyi allergiás lesz-e rá vagy nem. Ha nem, akkor talán megéri. Eddig minden rendben.

Emi!
Ez érdekes, én rendben vagyok az Erste bankkal, igaz, még nem volt lakcímváltozásom, mióta náluk vagyok. Az Otp viszont eljátszotta ugyanezt.

Litu!
Köszi az infót. Közben úgy döntöttünk, hogy újszülöttnek való babakocsit már valószínűleg nem veszünk Trudinak, kihúzzuk ezzel, majd a következő babának.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.02 20:56-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

Virág, oké, te tudod :) MIlyen allergiád van?

Pumpi, nekünk nem sűrűn sikerülnek ilyen mutatványok, nálunk a térdplezúr a gyakori csak. Amúgy Bencével nem is emlékszem mikor történt utoljára nagyobb baleset...

KAta viszont tud :) Székről leesni, oszlopoknak nekimenni stb :)

BEncének alapból vérzik az orra, bármitől...szerintem elég csak ránézni hozzá :) És az a bosszantó, hogy egyszer már kiégették azt az eret... kb 1 hónapig nem vérzett, és utána szép lassan visszatért a napi 2-3x-i vérzés :(

Jah csiga: apjuk kiadta a parancsot a kölköknek hogy gyűjtsenek csigát, mert ő meg akarja enni...boáááá. Merthogy néze a Gordon Ramsay műsorát, aki elmondta hogy a szabadon élő csigák ehetőek..

Na megyek Lizának vmi nem okés ma...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok! Látom hétvége van!
Holnap megyünk a hidegfronttal a Balcsira! De nem bánom, a szállodában van medence és amúgy sem szívesen mutogatnám magam a parton fürdőruciban...sajnos olyan embert is jön velünk aki ki van élezve rám és hamar megtalálja azt amivel szekálhat.... :?

Jah, zsuzsófi totál igaz amit írtál. De én felülmúltam ám már mindenkit itt! Mármint a kisebb balesetekkel...illetve Szonja.
Van 3 hatalmas esésünk:
1. mikor hintázott és a hinta ahogy dörgölte a tartóját úgy apró szemmel szinte nem látható fémforgácsok estek le...és naná, hogy a szemébe...csak altatással lehetet kivenni, mert ha nem altaták volna el, akkor ahogy mozog a szeme megsérül mégjobban...ez 1 éves korában volt

aztán:
2. elesett az ágynál a saját lábába és bevágta a szeme alatt 2 mm-el, dőlt a vér és feldagadt egy pillanat alatt az egész arca és nem láttuk h a szeme is sérült e vagy csak alatta, izzadtunk míg a vértől láthatóvá vált hogy csak a fél arca dagadt fel 10x akkorára. ekkor 2 éves volt.

3 a csúcs meg az ez évi volt, mikor elesett álló helyzetbe a kismotorral és felrepedt a szája kívűl belül és varrni kellett...ez 3 évesen volt és naná, hogy altatásban...

nekünk minden évre esik egy két ilyen nyeremény.....remélem megvol a 3 magyar igazság és nem akar jövőre is egy kört menni a kórházba...
Vendég
 


tudja ezt valaki überelni?
Vendég
 


Sziasztok!

Épp megőrülni készülök...írta egy csomót, és elszállt :evil:

Csak címszavakban :lol:

A kis balesetes manóknak gyors gyógyulást! Emi lányzójának gratula a forgáshoz, bolygóéknak pedig az éjszaka átalváshoz:)
Enyém manó még 2-3szor tuti ébred, de gyors tankolás után alszunk tovább:)

Majd olvasgtaok tovább..

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nono, hugom 7 hónaposan szalmonellás lett- 2 hét fertőző
11 hónaposan megette a szobanövényünk bogyóit, amit nem vettünk észre időben hogy leesett-gyomormosás, 2 nap megfigyelés az intenzíven.

1,5 évesen kiugrott a hugom kezéből, annyira hisztizett, eltörött a combcsontja. 2 hétig húzták vissza a helyére, hanyatt fekve mindkét lába gipszben fellógatva.

2 évesen megitta a hugom körömlaklemosóját-gyomormosás, 2 nap megfigyelés.

2,5 évesen elesett és kiugrott ak önyöke a helyéről. Ez nem igényelt kórházi tartózkodást.

Ezen kívül volt 3x kórházban, 3 hónaposan megfázott, és fulladva köhögött, megfigyelésre volt bent, 2 évesen nem ment le a láza, és nem ivott-3 nap infúzió...
A 3.at nem emlékszem miért volt, de az nem volt gáz.

Ezzel szemben Bence baleset miatt sose volt, 1 hónaposan megfigyelték, nem kapta-e el a szalmonellát, 1 évesen infúziót kapott 1 éjszakát, mert nem ment le a láza és nem ivott, 1,5 évesen kivették a manduláját, ez 1 éjszaka volt, és 3 évesen tüdőgyulladás miatt benfogták a hempiben. De az is 3 nap volt.

Szerintem a hugomat nemigen leeht egy amúgy egészséges gyereknek űberelni :) De azért Szonjád se semmi....

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy mostanában nem voltam, de nagyon sok volt a program. Mindig megyünk valahová!
Most hétvégén a Balcsin voltunk. Gyerkőc nagyon jól bírta, bár a széltől egy kicsit begyulladt a füle, de a kövirózsa virág gyorsan helyre tette.

Alvás: Mi most aludtuk át először az éjszakát! Este 8-tól reggel 5-ig aludt, és 6-tól még mindig alszik. :)

Oltás: Túl vagyunk az első oltáson is. Összeszorította a szemét és kész. Semmi üvőltés!
Utána egész nap aludt. Másnap volt egy kicsit nyügi és hőemelkedése volt, de szerencsére a kúp hamar levitte.

Litu: Nagyon jó a kép rólatok!

Boldog szülinapot és névnapot kívánok mindenkinek! Még benne vagyok a 8 napban. :)

Bolygó: Gratula az átaludt éjszakához!

Babyteve: Nem semmi!! Két babával! Komolyan mondom, csodállak!

Hasfájósoknak: Azért se voltam sokáig, mert rend szerint 3 naponta kakilt a fiam, és mindig fájt a hasa.
Az Espumisán nálunk nagyon segített. Igaz így is 2 naponta van kaksi, de sok a puki és nem fáj a hasi.

Tejügy: Nekem úgy van tejem, hogy mindig hozzá kell pótolnom. Van hogy csak 20-at eszik két cici után, de van hogy 90-et.
Nem túl nagy étkű a babám, mint az apja, de hízik rendesen.
szül: 3250
legkisebb: 3040
jelenleg: 5500

Kocsiban etetés: Tegnap mikor jöttünk haza, az M7-esen meg kellett szoptatnom. Nagyon jó volt mindkettőnknek. Rajta volt úgy 5 percig, aztán visszaraktam a hordozóba és elnézelődött úgy másfél órát!

Tesz-vesz: Én is szoktam ott nézelődni. Jelenleg pihenőszék után kajtatok, mert a hordozójában tök jól elvan, csak lásson.
Így szoktam elmosogatni, kiteregetni, stb.
Van valakinek tapasztalata pihenőszék ügyben?

Bocsi, mennem kell! Próbálok majd visszaolvasni és még írni.
Most egy hétig itt volt a dédi is, úgyhogy szinte mindig kézbe volt a gyerkőc. Remélem azért bírni fogok vele!
Nagyon hiányzott a fórum, csak mindig főznöm kellett valami a vendégek miatt, meg takarítani, vagy babázni kellett....

Edina


Kép
medina83
 
 


zsuzsófi! okés! nyertél!

no úszunk nyaralni ...szó szerint mert szakad.
Vendég
 


Sziasztok!

Ismét itthon, úgy volt hogy ma kap oltást Mazsi, de aztán végül holnap jön ki a doki beadni. Bevallom nem bánom hogy nem ma kell ilyen időben elverekednünk magunkat a tanácsadásra... Az előbb akkora eső volt hogy a fürdőszoba közepén jött fel a víz! :shock: :shock: És mi a másodikon lakunk!

Csak az utolsó oldalt olvastam vissza, láttam szó volt a védőoltásokról. Nekünk egyelőre nem kötelező nem jött szóba, mert ugye itt pluszban össze kell hangolni a műtéttel is, mert a műtét előtt (bevallom elfelejtettem mennyivel, azt hiszem 2-3 hónappal) már nem kaphat semmiféle oltást. Viszont ha így haladunk szeptemberben vihetjük is kontrollra a kisasszonyt, mert tegnap már 4840 grammot nyomott. :) (6 kilósan kell vinni). 2 hónap alatt majdnem 2 kiló, büszke vagyok rá! (Tudom, ez alap, de akkoris... Mindig volt bennem olyna para hogy nem tápláló a tejem, de ezek szerint igen :) )

Apropó tej. Már napi 1x, uszonnára mindig tápszert kap. Tejem van még ugyanannyi, napi 600-650 milli, viszont az ő kajaigénye meg már nem kimondottan 600 milli/nap.

Gratulálok Emi Lilinek az átforduláshoz! :) És utólag is boldog névnapot neki! Mazsi már egyre többet "billeg" de át még nem fordult, csak segítséggel.

Nono, nagyon kifogtátok az időt.... :( Bár az jó ha a szállodában el lehet ütni a ilyen napokat. Szösszeneték is megérkeztek Balcsira tegnap, Anyu szerint is cukorfalat Alíz! :D Remélem azért ilyen szar időben is feltalálják magukat.... :(

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok,

Köszönjük a névnapi köszöntéseket! Minden szülinaposnak és névnaposnak sok jót kívánunk!

Esküvőn voltunk szombaton, jó volt kimozdulni és előtte 1 hétig anyumnál, szupi volt!

Csajok én nem büfiztetek éjjel, Ti????? éjszaka nincs is gond ezzel, de reggel 6 körül elkezd szenvedni a kaKIVAL. nehezen megy neki nyűglődik nyőg vagy egy fél-1 óráig. Lehet ez attól, hogy nem büfiztetem??????????

KépKép
kisfruzsi
 
 


Én se szoktam büfiztetni és nem jelentett eddig még problémát.
Ati is mindig reggel szokott kakilni, 2 naponta. Neki is nehezen ment, de mióta adok neki Espumisánt, vagy iszok őszilevet, azóta sokkal jobb.

Edina


Kép
medina83
 
 


sziasztok, csak fél kézzel...


kisfruzsi, én sem büfizetek éjjel. És nem okoz problémát. De Lóci éjszaka hason alszik, ezért merem letenni büfi nélkül.

szőlő, jaj, klassz hogy ilyen szépen nődögél a lányka!! És szuper, hogy ilyen jól tudod tartani a tejcsimennyiséget. Ügyes vagy :wink:

medina, úgy etesz autóplyán menet közben, hogy mentek? vagy megálltok?

phenőszék: nekünk FP van, L. imádja, általában 10 perc után bealszik benne. rezgős.

zsuzsófi, hű, nemsemmi miken ment keresztül a hugod. :shock:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


csöppke: most úgy etettem, hogy mentünk, de jobb szeretem állva, csak siettünk, mert hosszúra sikeredett az út egy baleset miatt! :?

Edina


Kép
medina83
 
 


Mi megálltunk az autópályán etetésnél, pedig az a két kölökkel, pelenkázással majdnem egy óra volt....de megér ennyit a biztonság.

A fehérvári turné remekül sikerült, az utat oda-vissza végigaludták, pedig sikerült beleszaladnunk a szombat délelőtti dugóba (baleset). Déltől fél nyolcig nem aludt egyik babó sem, de nem is bömböltek, teljesen lenyűgözte őket a társaság :D

Kép
babyteve2
 
 


Csöppke, köszi, én is nagyon örülök hogy még van tejci, azt hittem hogy 2-3-4 hétnél tovább így nem fogja húzni. Mondjuk fejek is 5-6x egy nap, majdnem mintha szopizna, éjjel bár enni nem kel fel, én azért hajnalban felkelek fejni, szóval úgy tűnik mégis ér ez valamit.

Emi, látom még korábban kérdezted a K vitamint, igen, azt kapott még kb 1 hetes korától minden héten egyszer, amíg el nem fogyott az a doboz, azt hiszem 5 volt benne.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Magi:, Babyteve: Nagyon sok boldog szülinapot kívánok Nektek így utólag is!
Kisfruzsi: Boldog névnapot Almának!
Nono: Szonjának is sok boldogságot!

Igény szerinti szopi: Eddig én is ezt csináltam, de tuti attól fáj a hasa, így igyekszem órához igazítani a szoptatást, hogy a min. 2 óra meglegyen a két szopi között, de inkább a 3-4 lenne az ideális már neki. Meg a hasfájás mellett iszonyúan gyorsan is nő, amiatt is aggódok, nehogy később túlsúlyos legyen. Ma sikerült 2,5-3 óránként szoptatni, de sajnos csak cumi bevetésével. Ti hogy álltok a cumival? Az enyém nagyon igényli, de jobb lenne, ha majd az ujját szopná, ha már felfedezi a kezét (sokat olvastam a témában - pl. Ranschburg Jenő, Pinkler Emmi könyvei).

Szőlő: Tényleg ügyi vagy a fejéssel! A te babád már nem kap K-vitamint?

Medina: Nálunk is volt a dédi is és nagyi is, plusz anyósom egyik nap besegített, mert ínhüvelygyulladásom volt. Azóta nem bírok vele, azóta van cumi is. :?

Kisfruzsi: Éjjel én sem büfiztetem, de nincs tőle problémája. Meg valamikor fekve is büfizik. :shock: :)

Jaj, úgy látszik a babám jobban bírja a 3 órát szopi nélkül, mint én, mindjárt kidurrannak a melleim! :shock: :lol:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Medina, Csöppke, Virág, Celesztina: Köszi a gratulákat, de csak egyszeri eset volt. Mostanában úgy 22 óra körül alszik már el (régebben 23 óra és éjfél között), és 2 körül szopik, aztán 5 körül.

És érdekes, mert miért van az, hogy éjjel hangtalanul kakil, ha kakil, de nappal, főleg délutánonként meg ordít közben??? Arra jutottam, hogy tényleg az igény szerinti szopi miatt lehet, hiszen éjszaka nincs annyira tele a poci, mint nappal, amikor gyakrabban szopik. Van valakinek ebben is valami tapasztalata?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Medina, Csöppke, Virág, Celesztina: Köszi a gratulákat, de csak egyszeri eset volt. Mostanában úgy 22 óra körül alszik már el (régebben 23 óra és éjfél között), és 2 körül szopik, aztán 5 körül.

És érdekes, mert miért van az, hogy éjjel hangtalanul kakil, ha kakil, de nappal, főleg délutánonként meg ordít közben??? Arra jutottam, hogy tényleg az igény szerinti szopi miatt lehet, hiszen éjszaka nincs annyira tele a poci, mint nappal, amikor gyakrabban szopik. Van valakinek ebben is valami tapasztalata?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sikerült 2x is elküldenem. :?

megyek is, mert ordít!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


bolygó, nem, nekem csak azt az 1 doboz K vitamint kellett neki beadnom.

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="medina83"][ írta:medina83b]csöppke: most úgy etettem, hogy mentünk, de jobb szeretem állva, csak siettünk, mert hosszúra sikeredett az út egy baleset miatt! :?


Én soha nem venném ki menet közben az autósülésből a babát, főleg nem autópályán. Én is szoktam menet közben etetni, de szigorúen úgy, hogy Lóci be van kötve a hordozóba! Kicsi macerásabb ugyan, de megoldható ;)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nekem még egy doboz K vitamint be kell adnom! Biztos attól függ, hogy anyatejes vagy tápszeres.

Edina


Kép
medina83
 
 


Bolygó, én inkább cumira szavazok! A cumit idővel eltudod tőle venni, az ujját nem, és az ujjai nem igazán mondhatók fogszabályzósnak :) Tegyük hozzá, hogy nem erőltetema cumit sem, akkor adom oda, ha tényleg úgy érzem, hogy szükséges, ennek ellenére, Szandi eszméletlen nagy cumis volt, éjjel nappal a szájában lógott, de mikor eljött az ideje, elmagyaráztam neki, hogy erre a cumira más kicsi babáknak szükségük van, így karácsonykor betettük a fa alá, és elvitte a Jézuska nekik :)
Anyuék jól megszívták anno velem, mert Ők is cumit adtak nekem, viszont a bölcsiben kitalálták, hogy minek az, ott az ujjam, és elvették, bedugták a számba az ujjam... szépen rá is szoktam... mondanom sem kell, hogy még 6 évesen is szoptam az ujjam, és előre is állnak (bár szerencsére cseppet sem látszik ez kivülről) a fogaim :roll:

Szőlő, örülök, hogy jelentkeztél, és grat a tejcsihez még mindig :)

Medina, jó hogy jöttél, már hiányoltalak :) Grat az éjszakához :)
Én továbbra is stagnálok a 200-300 milli/napnál :?

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


A tejem mennyiségét a Szőlőhöz fűzött mondandómhoz írtam, kivi lennék hogy került alulra :roll: :lol:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nici: Én sok ellenérvet hallottam már cumiügyben, most mégis azért adom neki, mert cicin azért mégsem lehet egész nap, és főleg akkor kell neki a szájába valami, ha fáj a hasa. Szóval ha egész nap szopik, akkor fáj a hasa, ha meg fáj a hasa, akkor cicit akar. Ez egy ördögi kör, ebből akarom kiléptetni a cumival. Én is szoptam az ujjam 6 éves koromig, és gyerekkoromban volt fogszabályzóm emiatt. :? De a cumi sajnos önállótlanságra neveli a gyereket, mert te veszed el tőle, te adod oda neki, és nehezen is szoknak le róla, mert cumizás közben tud manipulálni-játszani, viszont sokszor két kéz kell a játékhoz, stb., így elméletileg az ujjszopás hamarabb abbamarad.
Én úgy vagyok most vele, hogy meglátom, hogy igényli, aztán fokozatosan elhagyjuk, ahogy lehet. Szandi meddig cumizott?

Medina: K-vitamin: Akkor már értem. Mi még csak anyatejen vagyunk, így adjuk is neki minden héten. Csak néha a felét kiköpi, akármit csinálok. Az nagy gáz? Most látom: neked is gratula az éjszakához! (Nálunk egyszeri eset volt csak.)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Hát nem vagyunk egyformák... én ezt máképp látom :) Szandi ahogy tudott fogni, nem kellett neki odaadogatni... és aránylag könnyen le is rakta, mert megértette, hogy erre másoknak nagyobb szüksége van! Már karácsony előtt elkezdtem neki mondogatni, hogy mi fog történni, így felkészült, és sírás, hiszti nélkül tette a fa alá, másnap meg nyugtázta, hogy nincs... 3 éves volt!

K vitamin... elvileg az kizárólagos anyatejes táplálás esetén kell, ez is van ráírva!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Ja, és Szandi nagyon hamar vált önállóvá, mert erre szoktattam... néha be kellett keményíteni a szívem, de így utólag is érzem, hogy megérte! Mai napig tökéletesen leköti magát, ügyesen, okosan játszik, értelmes dolgokat csinál! Járt fél évet bölcsibe is, és ott is azt mondták, hogy hihetetlen önálló, és talpraesett kislány :wink:

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Bolygó, grat Boginak a hófordulóhoz :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok!

Én naponta egyszer adok tápszert a milánnak és azt mondta a doki,hogy akkor ne adjak K vitamint,mert a tápszerben benne van.

Mi nagyon jól vagyunk. milán nagyon jó baba.

Mi sajna nyaralni nem megyünk, páromnak nincs szabija.Így sorvadok itt benn és még szólni sincs kihez. Néha már magamban beszélek:)

Rakok fel pár képet a Milánról ha nem baj.

Kép

Kép
mannogab
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1216040460.0177.jpg[/img]

Aludni készülök[/img]

Kép

Kép
mannogab
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1216040609.1604.jpg[/img]

Vagány az úszónacim? :D [/img]

Kép

Kép
mannogab
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1216040681.3166.jpg[/img]

Imádok fürödni!!![/img]

Kép

Kép
mannogab
 
 


Nagyon tündéri Milán! :D (Főleg a pancsis!)

Kép
babyteve2
 
 


Nici: Ez nagyon jól esett. :) Én is cumi párti vagyok inkább! Atinak mondjuk se cumi, se az ujja nem kell. Egyenlőre! De ha meglátom, hogy az ujját szopja, akkor ki fogom cserélni cumira.

Bolygó: Szerintem nem nagy gáz, ha a felét kiköpi. Nálunk is előfordult már! Nekem még azért kell adnom neki, mert anyatejezünk nagy részben, csak pótolok néha és az anyatejben nincs K vitamin.
Nálunk is most volt az első átaludt éjszaka. Eddig fél 3-kor mindig felkelt. Remélem, hogy továbbra is át fogja aludni.
Hozzáteszem, biztos a hűvös is hozzájárult a jó alváshoz.

mannogab: Tök jó az az uszónaci! :) Hol vetted?
Sajnálom, hogy nem tudtok menni nyaralni. Mi is csak augusztus végén, mert a párom fagyis cégnél dolgozik. :?
Jó a fürcsis kép! Én is rakok fel párat mindjárt!

Edina


Kép
medina83
 
 


Nici: Biztos vannak kivételek, mástól is függhet az önállóság, nemcsak a cumitól, gondolom én. Ezért is adom én is mostmár Boginak, mert úgy látom, hogyha nem adom, akkor rosszabbat teszek vele... Hiszen sokszor csak a cumitól/cicitől nyugszik meg, sajnos... (Egy a lényeg: legyen valami a szájában.)
Köszi, hihetetlen, hogy már 2 hónapos!

Mannogab: Nagyon édes Milán, szép nagy szemei vannak. :)

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Akkor egy pár kép!

Kép apa hasán :)

Kép apával a kádban

Kép Jajj anya, ne fényképezz már!!!

Kép a csörgömmel

Kép tegnapi kép

Kép kis vagány

Kép És végül egy mai mosoly

Bocsánat ha sok lettem.

Edina


Kép
medina83
 
 


Első napjaink! Kép még a ruhánk is óriási :)

Két hónaposan
Kép

Nagyon rohan az idő! :(

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina!
Gyönyörű a kisfiad és szerintem teljesen jó súlyban van.

Mannogab!
Milán is gyönyörű és tündéri az a rugi!

Bolygó!
Én is igény szerint szoptatok, de én csak annyit tartok be, hogy egy óránál sűrűbben nem akarok neki adni. Anyatejes táplálástól elvileg nem lehet később túlsúlyos. (Egyébként Trudi gyarapodása most erősen mérséklődött, már csak 15-20 dkg hetente a korábbi 35 dkg helyett.) Mikor nagy melegben szinte egész nap óránként-félóránként kért, akkor adtam neki forralt vizet, el is fogadta. De késő délután mostanában is eszik másfél óránként, ennyitől szerintem nem lesz hasfájása. Éjjel nálunk már vagy 3-4 hete egyáltalán nincs kaki, hanem minden reggel egy óriási adag (ehhez külön pelenka kell), ami könnyen ki is jön. A napközbeni kaki egy kicsit nehezebben jön valóban, nem tudom, mitől.

Trudi viszont eddig egyáltalán nem fogadta el eddig a cumit. Szerintem hasfájás ügyben ez kétélű dolog: ha tényleg csak cumizni akar, akkor nagyon gyengén cuppogtatva elcummog, így ellazul rajtam, megszűnik a hasfájás. Ha közben nagyon elkezd dőlni a tej, el is kapja a fejét olyankor. Másrészről próbálom nem feltétlenül cumival (vagyis mellen) nyugtatni: hordozgatom kendőben, vagy elkezdek biciklizni a lábaival, ilyesmi. Ez is szokott segíteni. Ha viszont valóban éhes, és esetleg még a hasa is fáj, akkor előbb teszünk róla máshogy, hogy kimenjenek a szelek, és utána etetem meg. Én úgy tapasztaltam, ha egy kicsit mozgatva van, egy kicsit ültetve ölben, úgy sokkal könnyebben jön neki. Utána pedig lehet enni.
Vendég
 


Virág: Köszi! :) Én is inkább hurcibálom a gyerkőcöt. Én azt vettem észre, hogyha nehezen megy a kaki és bültetem a hordozójába, akkor kb 10 perc múlva nyőgés nélkül sikerül neki!
De a biciklizés is bevált.

Edina


Kép
medina83
 
 


Mannogab, Milán nagyon édi baba, a fürcsis kép nagyon aranyos! :D

Medina, Attila is nagyon cuki, hogy ül! Hihetetlen, és olyna nagyfiús pofit vág! :)

Én is teszek pár képet Linzerkéről

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép
szõlõ
 
 


Medina: Attila nagyon édes -Launka is olyan csörgője volt és nagyon szerette :D Julinka ugyan csak pár nappal fiatalbb Atinál de neki a csörgők még ne jönnek be :(

Mannogab: Milán nagyon helyes kispasi :wink: :D nyaralni mi sem megyünk: se pénz se szabi -már 4 éve nem voltunk, kicsit már hiányzik (ugyan tavaly voltunk szüleim víkendházában egy hosszú hétvégére)

Szőlő: "Linzerke" szép baba és aranyos is :D

büfi: mi már csak elvétve büfiztetjük, ugyan bukósabb (Launál) de mindegy büfizik-e és mikor teszem hasra, ha kell kijön így is úgy is

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="celesztina"]
írta:
celesztinaSzőlő: "Linzerke" szép baba és aranyos is :D



köszi :D annyi beceneve van hogy kész, lassan jó lenne legalább Melinek hívni hogy majd hallgasson rá :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?