Új privát üzeneted érkezett!

Remélem, Fanni már jobban van.Tud róla valaki bármit?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni nincs még teljesen jól, nagyon gyenge, 2szer megpróbált felkelni, de szédült, így még visszafektették.
A fiúk jól vannak és már szoptak is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya, köszönöm. Remélem, gyorsan felépül.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

Orsi ha üzensz neki, vagy beszélsz vele..puszilom...

épp most voltunk randizni a szülésznővel meg ,megnéztük a szülőszobát...stb stb... azé enm is zavartam FAnnit mert gondoltam, hogy fáradt... :lol:
Vendég
 


Fanni, Fanniapuka, Márk, MIlán
Nagyon sok boldogságot és minden jót kívánok nektek. Nagyon aranyosak a fiúk.:)

Remélem azóta már Fanni is jobban van.
Vendég
 


Fanninak és apának szeretettel gratulálunk a 2 gyönyörűséghez!!!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Fanni és Apa!
Nagyon szépek a fiúk, még 1x gratulálok! :P
Császár után én is elég rosszul voltam, minden nap egyre jobb lesz! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Jó reggelt!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanniapa,
Gyönyörűek a fiúk :D Nagyon szépen leírtad a születésüket!
Fanninak, gyors felépülést!!
Vendég
 


Jaj már 2 napja senki nincs aktívan... :cry: remeélm azért mert mindenki vízparton hűsöl...
Tanácstalan vagyok.. 3 különböző lista van...
1,
Spir.salycil.(köldökre)
Koleszterines popsikenőcs vagy vmi házi specialitása
Hidrofiles fürdetőkrém
Ezeket mind megveheted Rp nélkül is,de 50% TB támogatás van rá,tehát azért érdemes feliratni.
Rp. nélkül:Bepanthen v. Neogranormon popsira,Sudokrém(super jó)
Betadine oldat-Neked gátsebre.
Ramofix háló,Baba köldökének leszoritására,6x6-os steril géz
St. vatta(kicsit vegyél,mert addig steril amig nincs nyitva;-)
Paraffin oldat hajlatok tisztitására
Laktoherb te,Milupa Milusan-szopizás elősegitésére& homeopátiás bogyók:Urtica Urens,és Ricinus
----------------------------------------------------------------
2,
Ami receptKÖTELES, anélkül nem adnak: Germicid, vagy Amidazophen kúp, Vigantol olaj (D-vitamn), és Konakion ampullák (K-vitamin)

Ami receptre olcsóbb, de nem kötelező felíratni: Kamilla tea (a virág), géz lapok, Hexachlorofenes hintőpor, mosakodó krém

Ami nem olcsóbb, ha fel is van írva: alkohol, Neogranormon, Sudocrem, napraforgóolaj, Tena betét, vatta stb...

----------------------------------------------------------------------
3,
Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak
 Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
 Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
 „Szoptatós” tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)
 Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
 Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
 Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)


bocs az offért..valaki tudna nekem ebből csinálni egy olyan listát amit be kell szereznem a gyógyszertárból?

málnalevél teát a 37.hetet amikor elkezdem akkor kell elkezdeni inni?
valaki írt homeopátiás bogyót is.....

Köszi

Priviben is küldhetitek!
Vendég
 


Boniko,
Amikor betöltöttem a 36. hetet, tehát 36+0 voltam, akkor kezdtem el szedni a homeost, és pár nap múlva már ittam a teát is. Homeos: CAULOPHYLLUM 5CH napi 5 golyó
Vendég
 


Még annyi, hogy én Urtica Urens helyett, More Milket szednék, ha anyagilag nem megterhelő. A gátsebre én nem tettem semmit, nem is mostam semmi különleges izével, szerintem felesleges, így is tökéletesen meggyógyult. Ha fáj, van rá homeos: Staphysagria 30 Ch napi 2*5 golyó

Lista szerintem:
Neked tenna betét!
Homeos bogyók!
Babának:
Patikai olaj
Köldökre hintőpor,
Külön Naturland hintőpor a hajlatokba, mert dagi babáknál kell :lol:
Alkohol egy kupica babának, egy meg a mamának :lol:
Steril vatta
Mi ennyit használtunk, és még él a gyerek :wink:
Szerintem nem kell ennyi car izé, mert a felét nem használod majd.

Szopistea: én nem innám, mert fájhat tőle a baba hasa.

Majd kapsz receptet:
Vigantol, Lázcsillapító, Konaikon, Mosakodókrém,meg popsikrém (nekünk csak ezek kellettek)

Sudocrem: Nekünk van, szerintem semmivel sem jobb, mint a gyógyszertári, pedig Dóri bőre extra érzékeny. Ha pötyis lesz a Neogranormon a legjobb.

Ramofix háló, Baba köldökének leszoritására? Mi ilyet nem használtunk, de a kórházba se, nem is mondták, doki se!

Gátsebre olajat azért nem tennék, mert amikor masszíroztuk szülés előtt, ott is írták, hogy le kell mosni, mert a gombák vagy bacik így jobban terjednek.
Vendég
 


Cicire kenőcs: Volt két féle is, és végül a nyálas anyatej segített a sebemen. Rengeteg pénzt megspórolhatsz, ha nem veszel meg előre mindent. Én nem vettem mellszívót se pont ezért, még szerencse, mert nem is kellett. Apa is megvehet bármit, ha nagyon kell.
Vendég
 


Boniko, köldök leszorításra ez a háló fölösleges!Ha leesik, és neadjisten köldöksérves lesz, akkor kell majd leszorítani, de én megoldottam, vatta+mefix ragtapasszal és 1 hó eltelt, a köldöksérv visszahúzódott!
Meg ennnyi sok kenőcs fölösleges...amit doki kiír popsikrém, fürdető, hintőpor, alkohol, olaj, vigantol, konakiol, germicid-kúp és kész.
Vendég
 


Pandus köszönöm

azért is nem kezdtem el vásárolgatni, mert előtte tapasztaltakkal szerettem volna konzizni róla
:lol:
Vendég
 


köszi lányok..

ugye hogy érdemes volt feltennem a kérdést? :lol:
Vendég
 


Boniko,
Ugye :lol: Az a baj, hogy első gyereknél még kérdések mellett is sok felesleges dolgot fogsz megvenni. Én is így jártam, jobb lenne rögtön a második gyerekkel kezdeni :lol:
Vendég
 


jaja ! de azért vagytok ti, hogy ne shoppingoljak feleslegesen! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Donika: Köszi igyekszem majd gyakrabban jönni. Ti jól vagytok?

Coca: Csini pocakod van és drukk a kiscsajszihoz.

Szöcske:
Gratula a 12+5 naphoz. Nagyon ügyik vagytok. Vigyázz magadra.

Évi : Gratula az ikrekhez, vigyázz magadra nagyon.

Viri:
Remélem minden rendben lesz a kicsi Dorkánál és nem okoz nektek ilyen izgalmakat.

Boniko: Hogy tettszett Zsiginek az Abigél musical?

Csiperke: Jó pihit a hétre

Fanni: :P :P :P
Hatalmas Gratula a fiuknak. Mielőbbi felépülést és sok boldogságot kívánok nektek. :P :P :P Nagyon édesek a picik!!!

Kisfóka: Jó pihenést a szüleidnél. Biztos örülnek majd hogy mentek.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


(Fanniról és a 2 kispasiról van fent kép az iwiwen, nagggyon édesek!)

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Kép

Nos az első nap is eljött...Talán hagyjuk a reggelt és a fájdalmakat, meg az akaraterőt, ami ilyenkor megjelenik egy anyukaszemben.... Délelőtt Fanni felkelt, kiment és nagyon akart... furcsa ahogy két hét kialvatlanság mellett egy liliomból lassan előbújik az anyaoroszlán... a tekintete a zölden révedt az egy emelettel lennebb lévő kisemberek felé, akiket két órán át szemlélhetett az intenzíven, majd délután együtt is megkaptunk....
Egy műanyag kis bevásárlókocsiban érkeztek a kis jövevények, hála korábbi ismeretségemnek, egy kis külön szobában fedezhettük fel a szemeket (zömmel zárva), szájakat, a szende orrokat, füleket és az ujjakat, amik számomra a természet hihetetlen csodái.... pontosan az én körmöm hosszúságú kis giliszták tekeregtek Fanni arcán és hajtókáján, kapaszkodtak a a könnyeimbe, izlelgették a sós cseppeket, de aztán a nagyobbik ugy döntött inkább a mam célszerve felé fordul... bár egynlőre sikertelenül, de ez még csak az elős nap...
Mint két utazó egy panoptikumban, vagy Kazohiniában, teljes transzban töltöttük el azt a másfél órát, ami egy percnek tűnt....
Egy biztos....
Az én száztíz klilóm száz grammra zsugorodott a kisdedek súlya alatt, szinta a mellkasomba forrtak egyenként és a mélységes bariton hangokon előadott tentetentézés valami távoli, elfeledett gyermekkori önfeledt világ felé repitett, amire oly sokan oly gyakran vágyunk, de nem merünk, tudunk elérni, és amire oly nagy szükségünk van.....
Furcsa, de valahogy úgy éreztem, nem én kellek nekik, nem én vagyok értük felelős, hanem ők jöttek el, nekem, hozzánk, bekopogtak Fanni hasába, beleültek, tapadtak, akartak, velünk ettekittak, velünk lélegeztek, mozdultak és most itt vannak, értünk és nekünk, csak adva a grimaszukba olvadt világgal és az ujjbegyükön táncoltatott Mindenséggel....
Szavak nélkül mindent elmondva, mint egy haiku, háromsorbazártbölcseletisége...
Fannit nem tudom leírni... Százszor beleszerettem és megkönnyeztem egyetlen kis ráncot a szeme alatt, ahogy egybeolvadt Velük.. és a harmonia megtestesítői lettek.....
Ereznyi szorítás Nektek, amik segítettétek őt, minket és a két csokigolyót ( M and M ) hogy Fanni és Ők egymásra találhassanak!
Ölelés Mindannyióknak..
Fanniapa

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanniapa: gyönyörűek soraid, megint könnyes lett a szemem a végére....

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Puszedli,
Igen, pont most találtam meg én is azt a képet :D

Fanniapa,
Olyan szépen írsz róluk, szerencsések a fiúk, hogy te vagy az Apukájuk, és Fanni is, hogy ilyen párja van! Legyetek nagyon, nagyon boldogok, de már tudom, hogy azok vagytok :) Mikor jöhetnek haza?
Vendég
 


fanniapa: nagyon meghatóan írsz, megint könnyes lett a szemem a soraidat olvasva. nagyon szépek a fiúk. nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

kati
katica30
 
 


Fanniapa
Még egyik apa sem írt ennyi sok gyönyörűséget nekünk. Köszönjük! Kérlek, ne hagyd abba a történetet!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Fanniapa! Árad a szeretet az írásodból. Puszi a Családnak!

Véde! Ti már otthon vagytok?


Kisfóka! Ügyes csaj Gréta baba. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Véda! :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanniapu..csak csatlakozni tudok a többiekhez...annyira meghatóan és könnyeket csalogatóan irod le az általatok megélt gyönyörűséges perceket! a fiúk még mindig gyönyörűségesek!
Vendég
 


csajok már reggel óta fájogat a pocim... :?
Vendég
 


Boniko,
Hogy fáj?
Vendég
 


hát mensisen.. bár tegnap is éreztem a köldököm körül de csak egy két mpre, mintha megrázna gyengén az áram...nem tom máshogy leírni

:roll: :lol:

mostanra elmúlt, abbamaradt..most pici fiam rodeózik odabennt, amennyire azt fejjel lefelé lehet :wink:
Vendég
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Dobok egy 34+6 napos pocakfotót... egyébként hiába a gondos kenegetés azért a poci aljáán lettek csíkocskák... :?
holnap tök jó nap lesz 35.hetet töltöm és csak 35 nap lesz hátra :lol:

Kép
Vendég
 


Boniko,
Szép pocakod van :wink: Szerintem a csíkok , ha olyan alkat vagy, hiába is kened, jönni fognak :( Ez olyan, mint a hízás terhesség alatt, szerintem az is alkati kérdés. Hamar elszaladt ez a 35 hét nem? Na majd az utolsó napok, ha addig egyben maradtok, olyanok lesznek, mint a 35 hét együtt :lol:
Vendég
 


Drága Lányok :P
Először is szeretném megköszönni Nektek azt a sok segítséget, tanácsot, szorítást, amit kaptunk! Nem tudom elmondani, milyen sokat jelentett úgy szülni, hogy ennyi "jó" ember gondol ránk közben. Örökké hálás leszek érte.

Péntek óta itthon vagyunk, de az első 3 nap nagyon kritikus volt. Szeretném a kisfiamat kizárólag anyatejjel táplálni, de ugye az ő méretei megkövetelik a sok-sok tejcsit. Ezért az utóbbi napok nem szóltak másról, mint szoptatás, alvás, sírás, szoptatás, alvás, sírás, stb... És közben kis tündérem - aki előtt le a kalappal, olyan gyönyörűen csinálta végig ezt a pár nehéz napot nélkülem - szemében látni azt a hiányt, amit az én lekötöttségem okoz. DE: ma már jobb éjjelünk volt, kipihentebb vagyok, és úgy érzem, napról napra könnyebb lesz.

Képekkel még ma szeretnék jönni. Remélem, sikerül!

Szülés: szeretném mielőbb megírni a történetet, és feltenni nektek. Annyit elöljáróban, hogy egy CSODA volt az első pillanattól az utolsóig! Iszonyatos erős fájdalmaim voltak, de hatékonyak, és ezáltal siettették a vajúdást. Az, hogy elkerültük a gátmetszést, még ilyen méretek mellett is, nekem óriási fegyvertény. Igaz, repedtem kicsit, ami nem is csoda egy ekkora baba világrahozatalakor, de ez a repedés korántsem olyan fájdalmas, és lelkileg nehéz, mint volt nekem a metszés korábban.

Visszaolvasni csak hanyagul tudtam, de:
Fannikám!!! Végtelenül boldog vagyok a soraitokat olvasva, és persze bőgök hevesen :oops: GRATULÁLOK a 2 gyönyörű kis ember érkezéséhez! Teljen bennük rengeteg boldogságotok!

Véda
Vendég
 


PAndus köszi :lol: én is úgy gondolom..

a szülésznőm elvileg 8-18.áig szabin lesz.. de én úgyis kitűztem a 8.át az még belefér :wink: ha mégsem, akkor ad maga helyett mást.. bár nekem annyira szimpatikus, hogy szeretném ha vele csinálnánk végig..

Véda de jó hogy otthon vagytok.. várjuk a képet a királyfiról... puszi
Vendég
 


Szisztok :P
szétbőgtem a munkábamenő sminkem, először Fanniapun, aztán még Védán is. :shock: :lol:
Csak úgy árad mind két írásból az a csodálatos szeretet amit csak a gyermekei irán érez az ember.
Gyönyörűek a Csokigolyók! Véda várjuk Csaba királyfi képeit is.
Majd írsz bővebben a gátvédelemről is, légyszi?

Boni
De szép nagy pocid kerekedett "hirtelen" neked is! :shock: :P
És Zsebi Zsigi a trónra tőrt :lol:

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Véda! Megható, ahogy írsz. Várjuk a képet Csabiról.

Boni! Álomszép Zsigi lak! :) Kívánom azt, amit álmodtam!

Többiek???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanniapa, fogadjunk, TE arra hajtasz, hogy minden nap sírjunk. :lol: :lol: :lol: Nagyon szépeket írsz, átjön rajta az a hatalmas szeretet és boldogság, amit éreztek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hazaértünk!

Jajj, de szépeket írtál Fanniapa! Hüpp-hüpp!

Véda! Nagyon várom a képeket!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Üdv itthon!

Kihaltunk???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Kép
Vendég
 


Boni! :lol:
Mindenki babázik, vagy a tengerparton sütteti magát.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Véda,
Képeket nagyon várjuk. Örülök, hogy neked is ilyen szép élmény volt szülés. Részletekre kíváncsi vagyok :wink:

Boniko,
Akkor drukkolok, hogy 8-a legyen, bár Zsebi Zsigi választ :D Emlékszem, mi mennyi dátumot megbeszéltünk Dórival, és persze neki egyik se tetszett :lol: a magzatok ilyen makacsok :lol:
[size=9]Blogodat nem akarod folytatni?[/size]
Vendég
 


panda de vaalmikor rászánom magam :lol: :oops:
Vendég
 


Drága Fanni-család :)

Szívből gratulálok a két gyönyörűség születéséhez ! Legyetek nagyon boldogok !

Niki
mniki
 
 


Kedves Fanni Papa,
Ma már többször olvastam a tudósításodat és mindannyiszor könnyek szöknek a szemembe.
Farkasok J
farkasok
 
 


Kedves Fanni Papa,
Ma már többször olvastam a tudósításodat és mindannyiszor könnyek szöknek a szemembe.
Farkasok J
farkasok
 
 


Kedves Fanni Papa,
Ma már többször olvastam a tudósításodat és mindannyiszor könnyek szöknek a szemembe.
Farkasok J
farkasok
 
 


Gyorsan rakok fel néhány képet! Időrendi sorrend van.

Kép búcsúpuszi a pocaknak

Kép a vajúdás

Kép 42 perccel szülés előtt

Kép a nagy találkozás

Kép első reggeli

Egyelőre ennyi. később még hozok arcképeket is róla!

Véda
Vendég
 


Véda,
:cry: :cry: Gyönyörűek vagytok!!!

Boniko,
Mondjuk holnap? :wink: Hamarosan lesz mit írnod, bár szerintem már most is van. Én nagyon bánom, hogy nem kezdtem el akkor írni, amikor szerttem volna.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: