Új privát üzeneted érkezett!

Orsi
ó, dehogynem, a 10 ujjunkat megnyaltuk :D
mindmegetté-n találtam recepteket

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:Orsi
ó, dehogynem, a 10 ujjunkat megnyaltuk :D
mindmegetté-n találtam recepteket

és mi adta az ízét? :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kb ami a te cukkinis tésztádnak: hagyma, fokhagyma, petrezselyem, ja és a húsleveslé

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

köszi :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!

Most kapaszkodj meg, találtam cukkiniből lekvár receptet!!!! :lol:
Ja és azt hiszem ki is fogom próbálni, mert tetszik... :)

Hajni!

Én a tápszerhez, vagy tejhez nesquick kakaót teszek.

Tornázni meg megyek minden héten. Ha lecseng a vezetés, akkor lehet heti 2x. Nagyon elszánt vagyok?

katyerina
 
 


katyerina írta:Orsi!

Most kapaszkodj meg, találtam cukkiniből lekvár receptet!!!! :lol:
Ja és azt hiszem ki is fogom próbálni, mert tetszik... :)

háááát :D
én tuti nem :D

vagy csak marha sok fűszerrel :) de bármi lehetne az alap akkor már :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :lol:


háááát
én tuti nem

vagy csak marha sok fűszerrel de bármi lehetne az alap akkor már


Cukros, citromos! :) ahogy írtad az a jó benne, hogy a cukkininek semleges íze van.

Szerintem annyira meghökkentő, hogy muszály kipróbálnom. :)

katyerina
 
 



Katyerina! Cukkini simán fagysztható (mint ahogy a tök is). Én szoktam, mert imádom, és Bálint is. Megpucolom és felszeletelem, úgy fagyasztom. (Gyalulva is lehet, ha főzeléket vagy szószt gyártasz majd belőle, és pucolni se muszáj, ha szép és nem keserű a héja.)
Amit imádok: sütőt kikenni pici olajjal (vaj is lehet), cukkini karikára vágva, só, frissen őrölt színes bors (esetleg kakukkfű) rá, és be a sütőbe, grillezni pár percig... nagyon finom magában is! :lol:

Cukkinipüré Bálintnak (minden héten van ilyen, mert kedvenc): Csirkehúst megpirítok olivaolajon, utána kicsi barnarizs megy hozzá. Fűszerek: fokhagyma, bazsalikom, petrezselyem, pár karika paprika, paradicsom. Végül bele a cukkini és összeturmixolni vagy ha már eszik darabosat, azt sem kell. Nagggyon szereti! :lol:

:lol: :lol: :lol: (Má' most nem részletezném, de van cukkini pörkölt, lehet rántani... mindenhogy finom!)

dkata
 
 


Bandika,
már adsz fehérjét Balunak, igaz?

Katyerina,
Olivér simán issza (eszi ) a tápikát, a tieid nem isszák meg magában, azért kő bele kakaó? Vagy mér'? Az a lekvár elég gyíkul hangzik, én tuti kihánynám! Mondjuk én elég konzarvatív vagyok a kajákat illetően.

Kata,
nagyon állat recepteket írtál, rögtön éhes is lettem! Te kísérletezel vagy vhol találod ezeket? Ha főznék, esküszöm megcsinálnám őket... :D

Hogy fárasszalak Titeket, lábujjköröm-vágáshoz tanács? (Nem az enyém, a gyereké. :wink: )
20140901102739
 
 


Hajni, én családom NAGYON főzős, vasárnaponként minimum 5-6 féle kaja van... Anyukám, apukám remekül főz, és apa emellett cukrász... Szóval én ösztönből főzök, és a véremben van :lol: :lol: :lol: , ami meg nem hagyományos (mint pl. a pacalpörkölt :lol: - amit még soha nem főztem, de imádom :oops: :oops: :oops: ), azt "összerakom". Bálint leginkább az ilyen összerakottakat szereti. :lol: :lol: :lol: (Vannak amiket azonban megnézek, az arányok miatt - aztán lehet kísérletezni vele - ez legutóbb a gofri volt. :lol: Ezer éve vágytam gofrisütőre, és végre szert is tettem rá. :lol: ) Jó dolog ám a főzés! :lol:

No vajon miért is nem tudok én lefogyni?!!!! :shock: :shock: :shock:

Mi baj van a lábujjköröm vágással? :lol:

dkata
 
 


A gofrisütő nálunk is óriási sláger :)

Lili lassan már mindent evett. OK, tejeset nem, vagyis nem savanyítottat, de azon kívül lassan nem volt olyan, amiből ne evett volna pár falatot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,
cukkiniről jut eszembe, hogy Dániában cukkinitortát is csinálnak (úgy, mint a répatortát), és nagyon finom!!! :lol:

KépKép
lili73
 
 


LKT,
a mi utazóágyainkoz is csak a zizegős matrac van,ezért én majd beleteszem a kiságyból a kókuszmatracot,ha megyünk nyaralni.

Hajni,
a körömvágást úgy oldom meg,hogy reggel a kakaót a bébihordozóban isszák meg,utána adok nekik valami olyan dolgot,amit addig nem,azzal elvannak,és gyorsan levágom a körmüket.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi! Körömvágás: én csak úgy tudok körmöt vágni, ha a gyerek úgy "áll", ahogy én, vagyis szemből nem tudok.
Nektek mekkora autótik van, hogy 2 kókuszmatracot bedobsz a nyaralós cucc mellé és befér? :lol: :lol: :lol:

LKT! Nekem is van matracom az utazóágyba, kb. 5 cm vastag szivacs, össze lehet hajtani egy kis táskába. Ilyen:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=37

dkata
 
 


főz már a lányom is.
(sk mászik fel ODA :D) Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dévényesnél. :D Daninak tényleg van egy kis izomgyengesége, kb. 40 percig masszírozta és utána forgatta hátról-hasra hasról-hátra kb. 10 percig. Egyenlőre hetente egyszer kell mennünk, remélem gyorsan lesz eredmény, bízom benne! :D
Ja, gyerekdokink még két napja is azt mondta, hogy tök rendben van a gyerek. :roll:

Ja, ha már evésnél tartunk. Én még nem adtam sajtot, túrót, joghurtot. Szerintetek 9 hósan már lehet? Táblázat szerint igen.

Orsi! :D Azta milyen kis kuktád van!

Kép
jud71
 
 


sziasztok!

Mi is járunk dévényeshez, de az ortopéd orvos szerint semmi baja a gyereknek, csak azért járatnak, mert ebből élnek. Balra folyamatosan forog, jobbra még nem, de jobbra is át tud fordulni. (dévényes szerint merev). És a jobb kezecskéjét jobban használja (a másikat is, csak elsősorban azzal nyúl a tárgyakért).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Orsi,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon édes!

Hajni,
Tojásfehérjére gondoltál? Konkrétan egész tojást még nem adtam, de már kapott tésztát, amiben van tojás.
Balázs általában szeret körmöt vágni, kacag közben, biztos csikizem a kis tenyerét, talpát.

Zsuzsi,
Ugye Neked volt rossz alvó Olivér és vmi könyv alapján sikerült "megtanítanod" az alvásra? Mi a könyv címe? Barátnőmék küzdenek a 3,5 hós fiával, neki ígértem, hogy megkérdezem.

Kép
bandika
 
 


Orsi!

Hogy lehet gyerekek mellett főzni? Én rendelem a kaját, mert Peti kb 5 percet bír ordítás nélkül.
Nagyon kis formás a lányod!

Jud!

Az "én dévényesem" csak 30 percet foglalkzik a gyerekkel. Azért, mert még kicsi a gyerek??

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Kata,
jó nagy kocsink van,Seat Altea XL.Én azt hittem,hogy befér,de Apa felvilágosított,hogy pár centi híjján nem,de sebaj,erre az egy hétre nem veszek külön bele szivacsot.

Orsi,
aranyos a kép Liliről!

Jud,
dévényhez nem igazán tudok hozzászólni.A fiúk mindent később csináltak,(31.hétre születtek),16 hósan indultak el,előtte már hívtam a dévényes csajt,ha nem indultak volna el addigra,akkor kellett volna csak menni,így megúsztuk.
Sajtot,túrót,joghurtot már adtam ilyenkor.Sajttal vigyázz,mert sós és zsíros,enyémeknek fájt a hasuk tőle,pedig csak nagyon keveset kaptak.

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata,
az még lemaradt,hogy a kókuszokat mindenképpen visszük,max az egyik oldalon felgyűrődik a csomagtartóban!

Andi
Kép
aanda
 
 


gömböcske írta:Orsi!

Hogy lehet gyerekek mellett főzni? Én rendelem a kaját, mert Peti kb 5 percet bír ordítás nélkül.

:)
gond nélkül.
de a Te babád még kicsi, ha már majd maga is mozog, te is rájössz, hogy lehet mellette.

Amikor főzök Lili a konyhában molyol. Fel le mászik, pakol, kap fakanalat... stb.
Ha picit nagyobb lesz ő is felülhet már majd a pultra, ahogy a fiúkkal is főzök/főztem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!

2 hetes Dorkánk egyik este elfelejtett levegőt venni :cry: Mentő, kórház, kivizsgálás, minden negatív. Jövő szerdán ikertesóval együtt bevonulunk a Madarász alváslaborjába. Volt valaki hasonló vizsgálaton? A neten csak Heim pálos videot találtam! Kíváncsi lennék, hogy zajlik le pontosan egy ilyen 24 órás vizsgálat?

Köszi a segítséget!
Viri

Kép
viri8
 
 


Viri!
Én az Egyből ketten című könyvben olvastam róla...
http://www.libri.hu/hu/book/csalad_es_s ... ?p_id=4349 (Én ezért írtam, vigyétek mind a 2 gyereket - a könyvben is vitték...)
De ezt találtam még Neked: http://www.madarasz.hu/alvas.html

dkata
 
 


Bandika

Dr. Eduard Estivill és Sylvia de Béjar: Aludj jól, gyermekem a könyv címe. Én is Olivér 3 hónapos korában olvastam el.
Vannak a neten a könyvvel kapcsolatos fórumok is.

Jud

Olivérrel is 1 órát foglalkozik mindig a dévényes csaj.
A táblázat szerint lehet már adni a tejtermékeket, én csak 1 éves korában kezdem el.

Lányok,
cukrozott kakaóport mikortól lehet adni?
Azt hiszem Katyerina kever azt a tápszerbe?
én nem merek még, pedig ez lenne az utolsó reményem, hogy megissza a tápszert.

Orsi

a diszlexia hogy függ össze azzal, ha a mászás kimarad és kúszás után egyből járni kezd a baba?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

a diszlexia hogy függ össze azzal, ha a mászás kimarad és kúszás után egyből járni kezd a baba?

ööööö erről könyvet lehetne írni :oops: :oops:

nagyon röviden (de ha kúszik az már fél jó pont, vagy kúszni vagy másznia _kell_, ahhoz, hogy vélhetően ne legyen gond)
de ez nem összefügg, hanem egy azon problémának két okozata a mászás kimaradás és a diszlexia is.
A mászás azért nagyon fontos, mert a folyamatosan aszimmetrikus inger (ellenétes kéz-láb mozgás) a két agyfélteke közötti kommunikációt erősíti. Ha ez a kommunikáció hiányos, akkor az később nagymozgásbeli problmákat okoz, és diszlexia hajlamot generálhat.
Ha nem mászik egy gyerek, akkor mászatni kell, mert az nagyon fontos.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri!
Borzasztoan sajnálom!!! :cry:
Gondolom min mentetek keresztül....! :cry:
Sajnos nem tudok segiteni neked ebben a dologban igaz egy idöben nagyon sokat olvasgattam erröl a dologrol söt az egyik csatornán volt egy nagyon komoly dokumentum film,(most lehet jo nagy hülyeséget fogok irni) de ott arrol volt szo hogy ez lányoknál egyáltalán nem, csak fiuknál fordult elö!!És persze sorolták azokat a tényezöket amiket ök okozati tényezönek állitanak fel vagy is amire csak tippelnek!
Kivánom hogy minden rendben legyen és együtt otthon legyetek minél hamarabb!!!
Szoritok nagyon!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Gyors kérdés:

Jön a dinnyeszezon, lehet nekik dinnyét adni? sárgát is, meg görögöt is?
én most visszaléptem óvatosba...

Orsi!

Helyes a kuktád!

Mostmár én is főzök mellettük, eleinte csak nekik, de mostmár a mi étrendünk alakult az övékhez. Elkezdtünk egészségesen enni mi is... :)

De nekem a főzés nem megy mellettük. Nagyon kicsi a konyha és túl aktívak ahhoz, hogy kint legyenek. Csavargatják a gázpalackot, kipakolják a szekrényt, letapizzák a sütőt, és kirámolják a kukát. meg hasonló.

Ma a szobájukban próbáltam rendet rakni, egy darabig lelkesen segítettek, aztán a végén mégiscsak inkább kifelé pakoltak mindent...

katyerina
 
 


Katyerina :D
elvleg lehet.
a dinnye viszont jó pár dologgal keresztallergén (pl. parlagfű...)
egy próbát megér.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina :D
az én pestikonyhámnál nem lehet kisebb a tied :D :D
(még egy tűzhely van a képbal oldalán és annyi :) szélessége meg mint a hűtő széle)


Kép


Kép

a pakolászás fiúknál is volt, de azt elég gyorsan elhagyták ill. legyen egy rész, ahol pakolhatnak, megtanulják, hogy ott lehet máshol nem.

(most meg /fő vetítve kicsi a konyha, ha mind a 4en ott vagyunk tuti rálépek valamelyik gyerekre :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina!
Nálunk is megy az együtt főzés elején úgy ahogy Orsi írta kaptak fakanalat tálat és egy kis szerkényrészt pakolhattak kedvükre. Most meg már úy hogy vagy a pultra ülnek és nézik ahogy teszek veszek amibe lehet segítenek vagy a nagy asztalnál a székből szépen felérik és én is ott ténykede. :) imádnak a konyhában lenni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi, Zsebi!

Köszi. hát ezek az allergia dolgok most elrémisztenek. Mostmár szerencsére eltelt egy hét és nem jött elő a múltkori. kopp-kopp.
Most újra elkezdek kísérletezni, de óvatosabban, mint eddig.
Nekem most van igazából új dolog. jön a paradicsom, paprika idény, dinnye, szőlő... egy csomó új, és igencsak érdeklődőek minden iránt, amit mi eszünk, főleg mivel együtt eszünk, elég nehéz leszerelni őket, egy babapiskótával, vagy mással, miközben, mi pirosat, zöldet, sárgát eszünk.... :) Szerintem ez nehezebb, mint elkezdeni a hozzátápit.

Hát a konyhám meg 5 lépés hosszú és 1 lépés széles. Vagyis a pulttól, csak odafordulok a mosogatóhóz, a csajok éppenhogy el tudnak menni mögöttem.
Ennek ellenére, ma vagy 5-en nyomorogtunk benne. a konyha a legjöbb hely! :) De az biztos, ha saját lakásom lesz az amerikai konyhás lesz! :D

katyerina
 
 


Katyerina!
Na az én konyhám sem egy nagy valami sajnos de át ezt sem én terveztem :lol: :lol: :lol: :lol: De tudod sok jó ember kis helyen is :)

A kajálás téma hát igen nem könnyű.... nekem a Balázzsal vannak bajaim a paradicsom és az uborka is kiüti igazából amikor eszi a szája körül tötál piros lesz foltokban kb. fél óra és elmúlik... de nem merek adni neki. Ubiból mindegy miylen formában. Így mi sem esszük mert ő ha meglátja örjöng ezekért. :oops: :oops: :oops: :oops:

Orsi!
A Katyerinának írtakban a kiütésekre mit mondasz adjam neki vagy ennyi már elég hogy ne kapjon többet.
Meg azt akartm kérzeni a pult elé a dobozokat a fiúknak te raktad direkt oda vagy ők vitték oda?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :D
én semmi olyannal, amire minimális allergiás reakció is van nem provokálnám.
Ha most nyugton hagyod jó eséllyel jövőre már nem okoz gondot, de ha folyamatosan találkozik az allergénnel, akkor egy életre allergiás maradhat rá.

A dobozokat már nem tudom ki tett és hova :D

de Lili magának tolta oda a pirosat és maga mászik fel rá, 1 percig nem segítettem neki - eszembe sem jutott volna, hogy neki már a konyhapulton lenne a helye :D -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok SOS!
Tegnap este sógoromat megbíztuk, hogy vegyen ki s fagyóból 1 zacsi fagyaztott tejcsit, de nem a hűtőbe tette, hanem a konyha pulton volt. Szóval kérdés: tegnap este 7 órától ma délután 2-ig (akkor értünk haza) szobahőmérsékleten volt. Oda lehet adni a gyerkőcnek?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika
én nem adnám oda....

Kép
Kép
emma1976
 
 


nem lehet

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi, én is így gondoltam.

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi!
köszi :) Akkor idén mellőzve a pardicsom (lehet az egész étrendünkből mert ő rá van kattanva ha mi esszük). Viszont még egy kérdés eddig ilyen püréket meg paradicsomléket kapott soha nem volt baja csak a tömény paritól akkor azt sem adhatok neki?

Úgy eltűnt mindenki csak nem megint mindenki nyaral ????

Anikó??

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


más a savtartalma a konzerv meg a friss paradicsomnak.
Akkor valószínűleg viszont nem allergia, hanem csak a sav üti ki.
Ettől függetlenül én nem adnám.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
szeretnélek megkérni, hogy a tutti szemészed számát lsz. írd meg még egyszer. Nagyon rég már írtad, csak akkor nem írtam be a telefonomba. Zalánt szeretném így 1 évesen megnézetni, sztem már kinőtte a kancsalságát, de azért lássa inkább szakember. KÖSZI!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Hol lehet habtapit kapni?

Nálunk az 1. 2 hétben jelezgetett a légzésfigyelő, és most kb. 3 hete szinte minden éjjel bejelez, amióta a baba sokat mozog. Mindig, amikor az ágynak nagyon a szélén van a gyerek, pedig mindkettő érzékelő bent van. Mit csináljak? Állítsak az érzékenységén? Úgy látom, szépen szuszog a gyerek, nem hiszem, h probléma lenne.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
mid van?
az érzékenységen kell ált. állítani.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szemész:
dr. Sényi Katalin
Budapest
i.ker
tigris u. 28.
(párduc utcból a bejárat)
+36 (30) 5223719

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi

mi is volt az a tejmentes margarin, amit egyszer írtál?

Lányok

Akartam már kérdezni, hogy akiknek 1 év körüli babáitok van, ugye nem használjátok már a légzésfigyelőt?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy miket ezsnek a babáitok?
hogy néz ki egy átlagos nap kaja szempontjából?
érdekelne minél több beszámoló.

ui. ötletet szeretnék tőletek.

Már nem tudom mit adjak Olivérnek enni. Tápszert nem eszik. darabos gyümölcsöt nem fogad el (csak a frutta purát) A főztömet alig eszi meg. az üveges főzelékeket viszont mindig elfogadja.
most akkor mit csináljak? adjak üvegeset?
szerintem az én főztöm finomabb, friss zöldségből és húsból készül, mégis kb. minden harmadik alkalommal a kukában landol.

üvegeset bármilyet felbontok, aminek a szagától a gyomrom forog, Olivér meg imádja. én ezt nem értem. pedig biztosan nem zért, mert az pépesebb, hisz én is paszírozok a mai napig.

Nálunk most az van, hogy reggelente tejpép, amibe belecsempészek egy kis tápszer port.
10 körül adnám a friss gyümölcsöt, ha megenné, általában nem, akkor felbontok egy 100 gr-os dobozosat.
délben jön a főzelék. du is általában főzelék, de most szeretném a kenyeret bevezetni. kis falatkákat margarinnal, vagy májassal. szerintetek?
este sinlac van ismét tápszerporral.
vagy néha a Humana tejmentes almapép, amit Kata ajánlott.
A tejpépeket viszont mindig elfogadja, szerintem ha minden etetésre azt adnék, az is jó lenne Olivérnek.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:mi is volt az a tejmentes margarin, amit egyszer írtál?
Akartam már kérdezni, hogy akiknek 1 év körüli babáitok van, ugye nem használjátok már a légzésfigyelőt?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy miket ezsnek a babáitok?
hogy néz ki egy átlagos nap kaja szempontjából?
érdekelne minél több beszámoló.

bio margarin - pl. tesco ill. a delma és a liga is tejmentes.

légzésfigyelőt én kb. 3 hete vettem ki Lili alól, fiúk alól bőven 1 év után.

Lili mindent eszik, amit mi is, egyedül direktbe tejet, tejfölt, tejszínt nem kap.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi,
-nesquik kakaóport szerintem próbáld ki,én is régóta adom nekik.Attól féltem,hogy szorulást fog okozni,de nem lett gond.
-Légzésfigyelőket asszem 10 hónapos korukig használtuk,mert mindig lemásztak róla,és bejelzett.
-nem emlékszem,hogy Te már bevezetted-e az erjesztett tejtermékeket,mert ha igen,akkor a leturmixolt friss gyümölcsöt dúsíthadod túróval,natúr joghurttal.Én a mai napig Milupa grízporral is szoktam a gyümit összekeverni,ha éppen nem darabosan kapják,vagy ha keveset ebédeltek.Pontos neve:Miluvit Gyermekgríz mézzel,tehéntej,tejcukor és szójamentes.
500 g-os,és 1000 ft,nagyon megéri.
-sztem nem baj,ha nem eszik még darabos gyümit.
-nem az lehet a gond a főzikkel,hogy esetleg sósabb vagy fűszeresebb,mint az üvegesek?Szerintem is tök rosszak,és túl sűrűnek is találom őket.Próbáld meg úgy kicselezni,hogy a főztödet átrakod üvegbe,hátha...!
-délután már nem adnék főzeléket,enyémek mindig pépeket kaptak gyümölccsel,pár hónapja kapnak kenyeret,kiflit,vagy kalácsot uzsira.Kenőmájast imádják,kb.3 hónapja kapnak.
Remélem azért sikerült segítenem!

Andi
Kép
aanda
 
 


Kata,
Lábujjkörme nagyon idióta, tök bénán nő, egyszerűen nem tudom elkerülni, hogy ne nőjön be vmelyik oldalon egy picit is legalább. Ráadásul mindig elhúzza, rugdos, úgyhogy nem tudom rendesen levágni neki.

Anda,
Köszi neked is a köröm-tippet, de sajna nem tudom elterelni a figyelmét semmivel. Ált. úgy szoktam, hogy egyik nap levágok neki 2-3 körmöt suttyomban nagy gyorsan kb. 10-15 percig, aztán köv. nap megint amennyit hagy. Elég gyíkos!

Bandika,
Savanyított tejtermékekre gondoltam, hogy adsz-e már neki. Én most már minden nap adok Humana joghurtot, merthogy a dokink mondta, hogy tök fontos nekik a fehérje. Ebben meg nincs cukor, aminek tök örülök. Az az egy nem tiszta, hogy miért nem kell hűtőben tárolni??? Meg az üveges Hipp túró- és joghurtdesszerteket se…

Jud,
Én szinte mindig csak mozarella sajtot adok a fiamnak. Az nem hizlal és egészséges.

Viri,
Nagyon sajnálom, ami történt! Nekem nem volt ilyen tapasztalatom. Bár csak pár hétig használtuk a légzésfigyelőt, mert Olivér velem alszik tök régóta. Azért nem mondom, hogy így nem aggódtam! Írd majd meg, hogyan zajlik egy alvásvizsgálat, érdekel! De úgy tudom vannak hajlamosító tényezők is, kérdezz rá ezekre!

Katyerina,
A dinnye 8 hós. Persze erre is lehetnek allergiásak. Már biztos adtál neki, ízlett nekik? Nem volt gond, ugye?

Emma,
Ha gondolod én is meg tudom adni annak a babaszemésznek a számát, akinél mi voltunk pár hónapja. Elképesztően kedves volt Olivérrel, viccesen mutogatta neki a műszereket, mondókázott neki, és az egész vizsgálat csak annyiból állt, hogy egy gépbe kellett kb. 1,5 méterről néznie, ami villogott meg hangokat hallatott. Semmi pupillatágítás vagy hasonló szörnyűségek! 10ezer forint volt.

Zsuzsi,
Nem adsz túl sűrűn enni neki? 2 óránként az én fiamba bele nem tudnék semmit se tuszkolni! Ha nem friss gyümit eszik, hanem fruttapurát, akkor abba én is mindig szórok pépet, ami már teljes kiőrlésű, a sinlacot is elhagytuk, ez van helyette. Én is főleg grízt adok, de teljes kiőrlésű az is. Szerintem abban meg nincs semmi rossz, hogy az üvegest eszi. Ha az kell neki, azt adj neki! Ezek amúgy is direkt nekik vannak csinálva, annyi ellenőrzésen mennek keresztül, hogy mocsok tuti, hogy nincs benne. Biztos eljön majd Nála is az az idő, amikor a Ti kajátokat kívánja, de addig szerintem nyugodtan adhatsz neki üvegest.
20140901102739
 
 


Egy játszós kép:
Kép
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: