Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,sajna ma szaladnom kellett a nődokihoz,mert valószínű a Balcsiban összeszedtem egy csúnya kis gombás fertőzést!!! :shock: Na puff!!!Kaptam hüvelykúpot 6 db-osat,remélem hamar elmúlik,mert félek minden ilyen nyavajától,ami fellszállhat a babához.Azonkívül a méhem fundusa a köldök felett van,a külső méhszájam pedig egy ujjnyira nyitva!!!Ami rettentő korai,úgyhogy a mai nappal rettentően vissza kell magam fogni,és sokat pihizni! :cry: Meg a fürdésnek lőttek,pedig majd csak augusztusban megyünk nyaralni,én meg majd üldögélhetek a medence szélén... :x

Ezekről a homeós szerekről egyre többet és egyre jobbakat hallani.Tehát biztos hogy segitenek is.Aztán ennyi,mert én még sosem próbáltam egyet sem,de talán majd most...

zsula gratula az óriásodhoz!!! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!
Szia ancsi-pancsi. bár én ritkán vagyok :oops: , de üdv köztünk :D
Húú már nagyon a végén jársz :)
A vizesedéssel nem tudsz mit tenni, nekem estére lett dagadt mindíg tök mindegy volt hogy mászkáltam e egész nap vagy nem, de szülés után hamar lement.
Én is ezeket a bogyókat szedtem, nekem az orvosom ajánlotta, és sztem tényleg használt. Másfél óra alatt megvolt a bébym :) ,hogy ezeknek köszönhetem-e nem tudom.
Igaz én málnalevél teát nem ittam :wink:
Ki a szülésznőd, ha megkérdezhetem?
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van.

Én ma reggel herpesszel küszködöm.

És mosom a kisruhákat, leszedtük a padlásról a Lili régi ruháit.

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsula: Gatulálok a szép nagy babádhoz :)

Sarmon: Sajnálom. Gyógyulj meg gyorsan! :)

Tucsinke: Csak óvatosan a munkával :)

Képzeljétek: Mint kiderült kicsi fiamnak le van nőve a nyelve.

Gólyanéni: Ezt a kórházban nem kellett volna észrevenniük? (csak kérdezem)
Szóval kaptunk beutalót a fül orr gégészetre (én azt hittem szájsebészetre kell menni). Nem tudom mi lesz vele aggódok.
Aztán aphtákkal van tele szegény kicsim torka. Valami vírusos fertőzéses valami ez. Egész szépen viseli csak éjjel sír fel sokszor.
Azt mondta a telefonba: Meg fogok gyógyulni anya ne aggódj. Olyan tündér!!!
Szóval összejött neki. Annyira sajnálom szegénykémet. Izgulok a nyelve miatt is, de megvárom míg az aphták elmúlnak.
Remélem tényleg bódításban csinálják. (ügyeletes doktornő ezt mondta)

Kukiját is megnézték a doktornő azt mondta hogy ninc steendő vele, huzogatni kell esténként. Eszem ágában sincs megkérdőjelezni de én úgy tudom hogy ebben a korban (4 lesz augusztusban) már kinn kellene lennie a makkocskának, és neki nincs kinn.

Kipanaszkodtam magam bocsi...

Anyany: Gyere és mesélj! Ezek szerint kisbabód megvan amihez GRATULÁLOK!!! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Mindenki nyaral vagy mi a helyzet lányok? :shock:

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok! én jól vagyok.Pihengetek.
Trundike,mi már nem is tudom mióta de már elég rég(talán egyéves kora óta) fürdésnél felhúzzuk kisfiam kukiján a bőrt,megmossuk,szépen fel is jön a vizben.Neki teljesen kinnt van a makkja.Te eddig nem húztad fel neki? :shock:

tücsi,Lili lány ruháit adod majd Marcira??? :lol: Vagy csak az unisexeket? :wink:

Csajok nekem ma egész nap nagyon fáj a fejem,de gyógyihoz még mindig nem akarok nyúlni...

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Sarmon: Dehogynem. Huzogatjuk és huzogattuk mi is minden este nem jön ki teljesen a makkocska.
Remélem a fejfájás elmúlt mára :)

Tucsinke: Én is itt vagyok. Majd 14-től megyünk megint nyaralni. :)
Már alig várom :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Köszi törp, remélem nekem is ilyen gyorsan jön majd a babuci. Már nagyon várom, hogy a karjaimban tarthassam.

Szülésznőnk Némehtné Gyöngyi lesz. Épp most államvizsgázik pénteken, úgyhogy remélem nem akkor akar kijönni a kicsike. Még van ideje. Bár már éjjelente érzek valami jóslófájás szerűségeket. Meg a pocóm is gyakran bekeményedik.

Akkor ez azt jelenti, hogy közeleg az idő???

Aki megy nyaralni annak jó pihenést, nyaralást.

Sarmon, én is voltam a Balcsin vasárnap, de csak az árnyékban üldögéltem. A vízbe nem mentem be. Csak a lábfejem dugtam bele egy picit, pedig szívem szerint belerohantam volna lehűteni magam, és úszni egy jót. (Ez büntetés, mert vízimádó vagyok) De majd jövőre!!! Addígra már a picilány is jöhet velünk! :))
ancsi_pancsi
 
 


Sziasztok!

Ki hogy bírja ezt a meleget?

Én kissé ki vagyok purcanva tőle, tegnap óta görcsölget picit a pocóm jobb oldalon. De baj szerencsére nincs, mert tegnap elrohantam dokihoz és megnyugtatott, hogy a méhszáj teljesen zárva, szóval csak pihenjek.. csak egy a baj.. még a hónap végéig dolgozom. :(

Vigyázzatok magatokra!
zsula
 
 


Sziasztok!

Lányok, ha szúrkál a hasam, felhívjam a dokit, vagy csak a görcsölésnél kell?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Tündi,lehet hüle kérdés, de mióta van lenőve a nyelve, mert az én törpémnek is levan de csak picit, nekem azt mondta a gyorvos ha rendesen tud szopizni nem kell megnyisszantani. Bár tudom hogy a te fiad nagy csak ha pici korától ilyen hogy -hogy eddig nem vették észre :roll:

Van egy 3évesem is neki sajna műteni kellett a kukiját mert annyira le volt tapadva rajta a bőr, csoda hogy tudott pisilni.Műtét után most kezd neki leválni, de még neki se tökéletes :lol:

Sarmon
Remélem már nem fáj a fejed :wink:

Ancsi
Örülök ha tudtam segíteni.Nálam is ezek voltak bár keményedésem elég korán volt amire magnéziumot szedtem.Jóslóim meg azon a héten voltak a mikor szültem előtte nem, néha azt hittem na most kell menni, de aztán elmúltak. ha meg igazán itt lesz az idő azt tudni fogod :wink:
Nyákdugom meg 3 nappal szülés előtt ment el.
Csak nem akar még kibújni :D Bár holnap jön egy kis lehülés :wink:
Szülésznénidet nem ismerem csak gondoltam megkérdezem hátha... Neve megvan már?

Mi is megyünk 7végén a balcsira remélem nem lesz rossz idő.

Anyany ha olvasol gratulálok a babádhoz, várjuk a történeted :lol:

Nah most ennyi sikerült. Szép napot mindenkinek
Vendég
 


szosz

Hasonló panasz miatt rohantam dokihot tegnap én is. Állítólag a meleg is hatással van rá.
Szerintem a biztonság kedvéért hívd fel, ő legalább meg tud nyugtatni. Nekem rögtön a méhszájat nézte meg, de az zárva. Mondta, hogy pihenni kell, felpolcolt lábakkal.

ZsuLa
zsula
 
 


Zsula, köszi. Végülis vettem be Magne B6-ot, és nagyjából elmúlt. Hétfőn voltam dokinál, akkor teljesen zárt volt a méhszáj, úgyhogy szerintem azzal nincs gond. Lehet tényleg csak nagyon meleg van.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Törp: Hát nem tudom miért nem vették eddig észre. Gondolom az elejétől le van tapadva neki. Nem vészesen de beszélni nem tud tőle szépen

Ma voltunk a sebészeten . Sejtes letapadás. Megcsinálták neki. Kisfiam üvöltött. Azt hiszem ma bőgök még néhány sort :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sarmon!

Az unisexeket. :D
Amikor megszületett tudatosan semleges színű ruhákat vettem, de aztán ahogy nagyobb lett mindenkitől rózsaszínt kaptunk.
Azért egy rózsaszín hálózsákot beraktam a mosnivalókhóz. Azt ugysem látja éjszaka rajta senki, csak mi. :P

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Lányok!

Eddig is egy kicsit féltem ettől a témától. De remélem nálam nem lesz ilyen probléma majd a kisfiamnál. Fura lesz majd neki húzogatni. :D
Főleg egy kiscsajszi után.

Jövő héten szerdán megyünk mi is megint a Balcsira, de majd meg evett engem is most hétvégén a fene, hogy csak combig mehetek be, úgyanis én is vízimádó vagyok.

Szerintetek az utolsó hónapban is még lemehetek a balcsira egy kicsit?

Tündi!

Sajnálom Barnikát és jobbulást neki. De biztos igy jobb lesz neki.


Képzeljétek ma másfél órát vártam Móron az SZTK-ban vérvételre. Ilyen még azért nem volt. És még egyszer kell majd mennem. Ráadásul úgy hogy kismamákat előre vesznek. Nagyon lassú a melegtől a rendszer. :x

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Tündi
Remélem hamar túl lesztek rajta. Tudom milyen érzés lehet.Én mikor a fiamat műtötték olyan tehetetlennek éreztem magam,azért is mert nem mondtak semmit csak annyit hogy nem mehet 6 hétig pl a balcsiba. Meg még akkor beszélni se nagyon tudott, hogy mondja hogy fáj. :cry:
Fel a fejjel jobbulást a fiadnak.

Megkérdezhetem hogy csinálták, meddig tartott, milyen érzéstelenítést kapott? Ambulánsan csinálták ugye?
bocsi ha sokat kérdezek, de nem szeretnék így járni.
Mert ugye mostmég nem vészes a kis letapadás,de később akkor lehetnek bajok a beszéddel.
Tényleg ez hogy volt nálatok?
Miért a fül orr gégészetre kellett vinni?
Tényleg bocs hogy ennyit kérdeztem :oops:
Vendég
 


Törp: Nu a kukit ambulánsan érzéstelenítővel csináltak ami csípte a kukiját. Valami műszert vezettek a bőr alá és úgy választották el a bőrt, de én nem mertem odanézni így nem tudom. :(
5 mp-es volt a beavatkozás, szóval sokáig nem tartott.
Doktornő nem tagadta hogy fájni fog. Fájt is neki, de nemrég hívott a párom, megvolt ez első pipilés ami gond nélkül zajlott, tehát úgy néz ki hogy nem fáj már neki. Remélem így marad.
Huzogatni kell neki este a melegvízbe bátran de nem durván és akkor ez elkerülhető.

Nem tudom miért oda kell menni a nyelvével. Mivel őó már nagy ezért altatásban vagy bódításban fogják végezni a beavatkozást. Ha pici gyorsan nyess aztánkész, de szerintem az is olyan hogy üvölt a baba, de rről nem tudok.
4 hét múlva viszem a Barnit a fül orr gégészetre, hagyom hogy megnyugodjon akis Drága...

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Csajok!

Haskeményedésre én is magnéziumot szedem már a 22.hét óta. Akkor éreztem kis görcsöket is. Aztán a magnézium hatására elmúltak. Ne aggódjatok. Lehet, hogy a pocaklakó is úgy fészkalódik. Ráadásul nekem nyitódott is a méhszájam. Azzal ijeszgettek, hogy már a 36. hét előtt megszülök, és tessék, már lassan a 38. hétnek is vége, és még egyben vagyunk. És a méhszáj sem nyílott tovább szerencsére. Tehát ne idegeskedjetek. Sok pihi és magnézium!

Törp: köszi az infókat, figyelek minden jelre. Épp ma du. megyünk doktorbácsihoz. Kíváncsi vagyok mit mond, múlt héten már 3 kg 15 dkg körül volt.
Dóra Jázmin lesz a neve a kiasasszonynak..

Jajj, ezek a szegény picifiúk, de sajnálom őket. Sok a gond a kukijukkal. Jobbulást kívánok Barnikának!
ancsi_pancsi
 
 


Az jó ha már volt pipi én arra fél napot vártam mert gondolom annyira csípte neki hogy nem mert.
Nekünk is ambuláns volt csak neki annyira le volt tapadva, hogy altatásba csinálták. Egy kis metszést kellett csinálni függőlegesen amibe aszem 3 varrat volt. :cry: Azóta hiába húzogattam a makkájánál visszatapadt :(
Bocsi hogy ilyen részletes voltam :oops:

Nyelvét ha megyek legközelebb dokihoz rákérdezek, meg megmondom neki nézze meg mert inkább most csinálják míg pici mint mikor nagy.

Tucsinke bízom benne hogy nem lesznek ilyen gondjaid. Balcsi én nem mennék be a helyedbe, annyi mindent el lehet kapni én nem kockáztatnék esetleg lábat lógatni :lol: Bár ez az én véleményem
Vendég
 


Ancsi
Akkor szép nagy lánykád lesz :lol: és a neve is szép. Jaj engem is hasonlókkal rémisztgettek hogy idő előtt meglesz mert a 36.héten 2100 volt a méhszájam és mégis kihúztam a 40.hétig :lol:
Majd mesélj mi volt a dokinál.
Vendég
 


http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38

Akik még az elején járnak nézzétek meg :lol: persze nem csak nekik szabad :) nekem tetszett.
Vendég
 


Lányok!

Köszönöm Barnika nevében is a kívánsgokat. Úgy néz ki annyira nem viselte meg a dolog, szépen eszik (aphták is gyógyulnak) és pisilni is tud gond nélkül.
Úgy tűnik jól van :) Én még nem rázódtam vissza, de nem én vagyok a fontos :)

Ancsi_pancsi: Szép neve lesz a kisasszonynak :) Mi még tanácstalanok vagyunk ami a nevet illeti.

Törp: Varratok miatt nehezebben gyógyulhatott. Nekem úgy tűnik volt egy kis fitymaszűkülete ha vágtak, azaz a bőr szűk volt. Barni fitymáját egy hártya vagy bőr tartotta amiatt nem lehetett lehúzni.
Letagadt? Hogy hogy? Mennyi idő után? Mire kellene figyelnünk?
Most ltom ét hónapos a Manócska? Tényleg pici még akkor még azzal ne foglalkozz hogy nincs kinn a makkocska. Ilyen korban még huzogatni sem kell mert változik.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Igen szűkület volt,de neki születése óta :( ,most az ugye elmúlt, helyette visszatapadt,és most nekünk is ilyen hártya van rajta vagy mi és amiatt nem megy le a bőr.
A műtétünk után tök jó volt, le is ment neki. De egyszer anyumra kellett bízzam néhány napra és ő nem húzogatta neki olyan hamar visszatapadt.... Mikor megláttam azt hittem agybajt kapok :cry: Azóta vagyunk most így. Remélem nálatok nem lesz ilyen.

A picurnak hál' istennek nincs ilyen baja,csak hát a nyelve :cry:
Vendég
 


Törp: Neked van egy másik kislurkód is Maszatka mellett? Ezt nemtudtam. Ő mennyi idős?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


sziasztok!
nagy nehezen ideértem, de ha jól látom, a hírem megeleőzött.
június 21-én 9:35kor megszületett a kisálnyunk, Csúri Zsófia Noémi, 3220g és 54cm.
20án este féltíz körül már éreztem, hogy valami máshogyan fájdogál, mint eddig, de még kitakarítottam a lakást, elrendeztem még ezt-azt. aztán a párom hazajött a délutános műszakból és ráparancsoltam, hogy szakadjon le a számítógépről, menjen aludni, mert szerintem hamarosan szülünk. fél óránként jött egy-egy kisebb fájás.
aztán még én is aludtam. óránként felébredtem valamire, figyeltem, mértem az időt, de nem történt semmi. megnyugodtam, na jó, akkor pihenek. 3/4 4kor akkorát pukkant a hasam, hogy nagyon megijedtem, utána persze jött a spricc is, elfolyt a magzatvíz. fél 5re értünk be a kórházba, akkor már 5 perces fájásokkal és 2,5 ujjnyira ki is voltam tágulva, a magzatvíz meg csak csordogált szépen nyugodtan.
az 5percesek még nem voltak annyira vészesek, de amikor fel akarták ajánklani a labdát meg mindenféle okosságokat, közöltem, hogy egy helyet mutassanak inkább, ahol feküdni lehet.
szülőszoba... persze, tökéletes.
aztán minden ment, mint a karikacsapás. szépen tágultam, szenvedtem, mint akutya, párom segített, mutatta, hogy is kell csinálni a levegővételt, megigazította a műszereket is, amikor le akartak csúszni a hasamról. 9kor már alig volt méhszáj, és ki voltam akadva, hogy nem nyomhatok, de nem is fordulhatok a hátamra, mert a baba szívhangja akkor romlott. párom tartotta bennem a lelket, de közben kiabáltam is rendesen, úgyhogy hoztak egy maszkot és a gáz, amit azon át belélegeztem, segített, hogy túllegyek a fájásokon és szépen lassan eljutottunk a kitolásig.
20 perc volt az egész, de nekem óráknak tűnt. a feje elég gyorsan, egy nyomásra kint volt, de itt már nagyon fáradt voltam, nem bírtam nagyot nyomni, csak kicsiket, úgyhogy a doki felpattant a szülőágyra és erőnek erejével segített kinyomni a babát. a harmadik nagyobb nyomásra sikerült is.
némi csend, aztán apuka valamit matatott odalenn- elvágta a köldökzsinórt és egyszercsak felhangzott egy nagoyn panaszos hangocska: felsírt a kislányom.
nem akarták a hasamra tenni, csak miután követeltem, mert kicsit oxigénhiányos lett, de semmi komoly.
hát amikor rámnézett, úgy véresen, csatakosan, elolvadtam a gyönyörűségtől...

aztán még letudtuk a méhlepényt is gyorsan, amíg apukája ismerkedett a kislányával. megnézte a fürdetést, a mérést meg mindent amit ilyenkor csinálnak.
volt gátmetszés, aztán még ugyanannyit repedtem is hosszan hátrafelé, de semmit nem éreztem belőle. a varrásból viszont annál inkább, úgyhogy a gázt visszaadták, jól betéptem :lol: és már nem akartam lerúgni a doki fejét.

a bonyodalmak csak eztán kezdődtek. behozták a kislányomat szopizni, de egyáltalán nem ment a dolog. nem tudta bekapni a mellbimbómat, sem akkor sem később, úgyhogy a bimbóvédő megváltást jelentett. azt hittem. 20miliket szopizott, de mindenki azt mondta, hogy nem gond, adtak neki cukros vizet és csendben maradt. tapasztalatom egy szál sem, elhittem, amit mondtak.
aztán elkezdett a harmadik napon sárgulni, aluszékony lett, de hiába látta az összes gyerekorvos, hiába panaszkodtam, hogy egyáltalán nem eszik, az egyik csecsemős-nővér volt egy kicsit segítőkészebb csupán, berakta fény alá éjszakára, reggel már szopizott is egy minimálisat.
utána hazaengedtek, azaz két lábbal rúgtak ki minket a kórházból. sok a szülés, aznap amikor Zsófi született 17 szülés volt.
hazajöttünk, de nemhogy szpotatni, még felébreszteni sem tudtam, úgyhogy ugyanazzal a lendülettel megfürdettük és a gyerekorvossal megbeszélve visszavittük a kórházba.
sárga, ki van száradva egy kicsit, sokat veszített a születési súlyából. "adott a gyereknek enni, anyuka?"
hát persze, csak nem igazán tud szopizni. "kicsi még és gyenge"
újabb 6 nap a kórházban, infúziókat kapott két napig, mértem, szoptattam 2,5 óránként, fejtem a maradékot, beledöntöttem cumisüvegből, aztán egyszercsak meglett a hatása. néha már magától felébredt, hogy éhes.
mostmár jól vagyunk, ellenőrzésen is csak jókat mondtak, icipicit gyarapodtunk is, de pici Zsófit tömni kell, mert különben nagyon vigyáz a vonalaira...
röviden ennyi.


Kép pici Zsófi aznaposan
Vendég
 


ha már szoptatás: valakinek valami ötlete?
esetleg tudtok itt fehérváron valaki hivatalos szoptatási tanácsadót?
Vendég
 


és végül köszönettel tartozom Dr. Blaskó Ervinnek és egy Mónika nevű szülésznőnek, akik segédkeztek a szülés körül, illeltve még egy nagy köszönet a páromnak, aki mindvégig mellettünk volt, 13 napja boldog apuka, és eddig remekül csinálja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anyany: :) Gratulálok mégegyzser gyönyörű édes kicsi lányodhoz. Sajnálom hogyilyen gondok voltak az elején. Sárgán aluszékonyak a babák nagyon és enni sem akarnak biza.
Remélem jól vagytok, és tejci is van bőven és Zsófika ügyesen szopizik.

Blaskó Ervin volt a doki? Ő a választott dokim :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szia Anyany!

Gratulálok a kisbabádhoz! Nagyon aranyos, szép kislány!

Köszönjük a beszámolót is!

Én új vagyok itt a babnet-en. 38. hét végén lévő kismama.

Én is kislányt várok (és elsőt).


Tegnapi nap a dokinál: elkezdett kinyílni a belső méhszáj. Törp: nekem is ennyi volt a cervix index-em. Most 2111 lett.
Megint megnézte a babucit ultrahanggal is. Azt mondta, hogy a múlt héten rosszul mérte....Most 3 kg 60 dkg-ra saccolta, és mosolygott, hogy szép nagy babuci....Hű, és még van hivatalosan két hetem. Meg lehet egy ekkora babát szülni sima szüléssel????
Te jó ég. Mostmár tudom miért nézek ki úgy, mint aki lenyelt egy húszkilós dinnyét egészben.
NST rendben, flowmetria rendben. A dokibácsi szerint nem fog kijönni jövő héten sem. Pedig én mondtam neki, hogy úgy érezem....


Szóval lányok, a kisasszony csak nődögél, és nődögél...(a fizikai korlátam már úgy érzem végesek, és már nem nagyon fér el a pocakomban :))

Éjjel megint sokat fájdogált a hasam. Már egyre nehezebben alszom. Mindenhogy kényelmetlen.

Trundike köszi! Ha ti is kitaláltátok a nevet, akkor oszd meg velünk. Kíváncsi vagyok.
ancsi_pancsi
 
 


Anyany!

Nagyon gratula a kisbabátokhoz! Remlem most már nem lesz semmi probléma!!! :)

És örülök, hogy meg voltál elégedve a dokival, nekem is ő a választott orvosom. :D

Szösz

KépKép
szosz
 
 


anyany
GRATULÁLOK a pici hölgyhöz!
Édes kis csöppség, szép nagy szemekkel!
Apropó.. olvastam nálad a cukros vízről
Többi kismama figyelmébe, ha valakit érdekel..
Nem szabad, hogy kapjon, mert elnyomja a picit és nem jelez ha baj van vagy ha éhes!!!!! Tiltakozzatok ellene kézzel-lábbal!!
Nekem védőnéni is ajánlotta és már szült kismamák is.

anyany mégegyszer gratu, ügyes voltál!
zsula
 
 


KÖSZÖNÖM KÖSZÖNÖM!

zsula!
akkor nem szabad beadni az őrzőbe éjszakára sem,mert ott ha egyet nyekken a baba máris kapják elő a cukros vizes flaskát, hogy csendben maradjon.
egyébként a cukros víznek annyi haszna van, hogy amíg az előtej is nagyon kevés, nem hagyja, hogy a babának leessen a vércukra és beájuljon, mert akkor infúziózni kell.


A dokiról meg annyit, hogy kicsit izgultam, mert nem akartam valami vén csontnál szülni, mert azok már annyira begyepesedtek, és az idős dokikkal csak rossz tapasztalatom van...
most viszont azt mondom, hogy igen, jöhet majd pár kistestvér is!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anyany hatalmas Gratula a kislányodhoz, nagyon cukorfalat. :lol:

Sajna nem tudok tejci ügyben segíteni talán annyi hogy amikor manóm nem akart enni pedig tudtam hogy éhes, tejcit spricceltem a szájába és úgy elkezdett mohón enni :lol:
Elég korán kezdi hogy vigyáz a vonalaira:D

Ancsi

Igen meglehet szülni simán az enyém 3800gr volt és simán gátvédelemmel szültem,a szomszéd csaj lánya 4120gr volt és ő is simán szült :lol: Remélem ne ilyesztettelek meg. Jelzi már a bébid hogy hamarosan látni szeretné az anyuciját :)

Trundike

A nagy fiam májusba múlt 3 éves.
Vendég
 


anyany!

gratulálok a pici kislányodhoz. Hát ő egy tüneményes szép baba.
Sajnálom hogy nehezebb szülésed volt, talán majd a második. :)

A csecsemősőktől én is tartok egy kicsit, mert nem sok jót hallottam róluk.

Viszont a szülésznőkről csak jót. Remélem én megtapasztalhatom második gyereknél milyen gátvédelemmel szülni, mert az nekem sem volt kellemes élmény.

Szoptatós ügyben én sem tudok segíten, bár 20 hós koráig szopott a lányom. Ő egyből a szülőágyon már rákapott a cicire.

A bimbóvédő és a bepanthen nagyon jó gyulladásra. És hogy jó közel tudd rakni a pici fejét a cicihez, akkor tudja jól bekapni.

Hál istennek hogy már minden oké. És boldog babázást kívánok neked és a párodnak.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


anyany nagyon nagy gratula Zsófi babához.Csuda aranyos!!! :lol: :lol: :lol:

Lányok nekem a kérdésem az lenne hogyha kezemben van az AFP eredménye akkor hova kell vele mennem uh-ra?És oda be kell jelentkezni???

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Köszi Törp, majd igyekszem nagyon ügyes lenni!
Akkor nem lehetetlen ilyen nagy babucikat simán szülni. Jó lenne a gátvédelem. Már említettem a szülésznőnek. Azt mondta, ha muszáj, csak akkor vágnak....(majd kiderül).

Nem is tudom, hogy jelzi-e a bébi, valami furit érzek úgy a lelkem mélyén. De lehet, hogy csak a türelmetlenség váltja ki ezt belőlem.

A szülésznőkről én is csak jót hallottam, de a csecsemős nővérekre mindenki panaszkodik. Képzeljétek, olyat is hallottam, hogy egy kisbabának leragasztották ragtapasszal a száját, mert sírt. Még jó, hogy anyuka észrevette, és kiverte a dilit.
Hát ez nem semmi!! Azt hiszem résen kell lenni! Már amennyire az ember ilyenkor tud.
ancsi_pancsi
 
 


Szia Sarmon!

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy az Afp eredménnyel a CSNK-ba kell menni, a második kötelező uh-ra. Oda nem kell bejelentkezni, csak türelmesnek kell lenni, mert időnként elég sokat kell várni. Bár nekem pont ezen az uh-on szerencsém volt, mert kb. csak egy fél órát ültem.

De ha Neked az első kötelezőt a saját dokid csinálta, szerintem hozzá is mehetsz.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sarmon, most látom, hogy ma voltál Apf vérvételen. Nem a Távirda u-n voltál, kb. 10 körül? Mert beszéltem ma egy lánnyal ott, aki szintén ma volt Afp-n. Nem te voltál?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Sziasztok!

Anyany hatalmas gratula a kis Zsófihoz, sok tejcit remélem minden rendben lesz! Jó olvasni, hogy pozitiv élményed volt a dokinál szülni nekem is ő a dokim.
Balcsin voltunk, élveztem nagyon a fürdést, megúsztam gomba nélkül és isteni barna szint szedtem össze. :D

Jövö héttől dolgozok ismét többet jövök majd felétek is!
Szép hétvégét!

KépKép
winchi
 
 


szoasz nem,nem én voltam,én az új sztk-ban voltam!!!Puszi mindenkinek én ma nagy :lol: takarítok.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sarmon!

Nem vagy egyedül én is nagytakarítok. Csak egy pár percre ültem le.

Mindenkinek jó hétvégét.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Lányok!

Még nem vettem mellszívót, és nem is tudom, hogy milyet vegyek. Elég a kézi, vagy jobb az elektromos?
Az Avent-es kézi-re gondoltam. De nem tudom, hogy érdemes-e megvenni, vagy a hagyományos gyógyszertári mellszívó harang is jó?
Hányszor kell majd fejni? Minden etetés után?
Tanácstalan vagyok. Írjatok véleményt!!!!

A kórházba is már be kell vinni? Vagy majd ha hazajövünk ráérek akkor venni?
ancsi_pancsi
 
 


ancsi_pancsi
Az avent mellszívó(kézi)az tökéletesen jó.Nekem chicco volt aminek lehet szabályozni a szívás erősségét is.De nem is biztos hogy nagyon szükséged lesz rá,talán az első időszakban.Mert az igény szerinti szoptatásnak épp az a lényege hogy épp annyi tej termelődik mint amennyire a babának szüksége van.Mindig akkor és addig szoptass ameddig és amennyit a baba akar.Nem szabad az órát figyelni,csak a pici jelzéseit.Az elején egy kicsit talán segit abban hogy hamarabb beinduljon a tej termelődése.Sokan tesznek el lefagyasztott tejet,aminek rendszerint az szokott lenni a következménye hogy a macska issza meg,mert felengedve a baba nem isssza már meg.Kihangsúlyozom ezek saját tapasztalatok,a kisfiamat 13 a kislányomat 10 hónapig szoptattam.Éjjel nappal 2 óránként.Fárasztó volt sokszor,de megérte mert jó fizikumú egészséges,kiegyensúlyozott gyermekek.Imádtam szoptatni,és nagyon remélem (de miért is ne) a harmadikat is fogom majd .pusszancs

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


ancsi pancsi!

Nekem Avent kézi mellszívóm volt és azt fogom újra használni. Nagyon jó, rendesen ki tudod vele fejni a tejcit. Én minden szoptatás után egy kicsit még kifejtem abból a ciciből amiből szoptattam, na meg a másikból is egy kicsit hogy bírjam a következő szoptatásig. Én felválltva adtam neki mindegyikből.
Nekem már az első napon eléggé beindult a tejem és megörültem volna ha nincs a mellszívóm benn velem a kórházban.

A fagyasztott tej nálunk sem vált be. Még főzelék keveréshez sem.

De nálunk is az éjjel-nappal szopi vált be. Igaz ahogy Sarmon írja fárasztó, de a babáért megéri.
ÉN 20 hónapig szoptattam és remélem most is addig fogom a kisfiamat is.

Húha te is már a finishben vagy. Össze is készítetted már a kórházi cuccot?

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Hello Lányok!

Köszi a tanácsokat! Remélem nekem is lesz sok-sok tejcim, és tudom majd a kis hölgyet szopiztatni. Igen, én is hallottam, hogy az igény szerinti szoptatás a legjobb, csak még rutintalanul nem tudom, hogy s, mint működik ez mellszívós dolog.
Akkor azt hiszem az Avent-es kézit fogom választani.
Az biztos, hogy az anyatejcinél nincs táplálóbb, és immunerősítőbb csodaszer. Biztos szupi dolog lesz majd szoptatni. Végül is kéznél van, és a testi kontaktus sem utolsó a babókával.

Igen,már összekészítettem a batyumat, bár még hivatalosan van két hetünk.
Finish-ben vagyunk már!! Már nagyon várom, hogy túllegyek rajta...és hogy a karjaimba foghassam a kis pocaklakót!

Mégegyszer kösz a tippeket lányok!! Még lehet, hogy lesznek kérdéseim, mielőtt bevonulok a szülészetre...

Szép vasárnap délutánt mindenkinek!
ancsi_pancsi
 
 


ancsi_pancsi!
a mellszívó tök jó, nekem is aventes van, meg is őrülnék nélküle... bár az én babám nem tud szopizni rendesen...
a kórházba is érdemes szerintem magaddal vinni, mert ha a mellet masszírozod, meleg vízzel zuhanyoztatod, de ha nem szív a baba rendesen, akkor a tejbelövellést a mellszívóval lehet segíteniül.

de kívánom, hogy ne legyen rá szükséged és a babád már a szülőágyon rákapjon a cicire, és ne legyen semmi nehézségetek!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!Én is csatlakozhatok hozzátok?Én veszprémi vagyok és a fehérvári kórházba fogunk szülni most vagyunk a 31-ik héten.Azt szeretném kérdezni hogy mit kell vinni a babának a kórházba?És hogy nekünk kell-e hálóing?Ancsi-pancsi:te a Deák Csabához jársz?
Vendég
 


Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni, hogy mivel lehet az éjszakai kiságyban való forgolódást "megakadályozni"? Milu egy pár napja elkezdett forogni - álmában is. :roll: Van úgy, hogy este leteszem szépen az ágyába, és pár óra múlva elkezd sírni, mert a kiságya végében fekszik keresztben hanyatt. :shock: Ő sem tud aludni rendesen, és én sem.

ancsi pancsi!

A tejelválasztást úgy tudod növelni, hogy szoptatás után 10-15 perccel nekiállsz fejni. Lehet, hogy csak pár csepp lesz, de az agy úgy reagál, hogy a következő szopira több tejet termel, mert azt hiszi, többre van szükség. Én sajnos nem tudtam Milut szoptatni sokáig ciciről, de 5 hónapos koráig fejtem neki. (Avent mellszívóval)

Szerintem a szájberagasztós story nem igaz. Nagyon durva lenne. Annyian járnak ott. Gyerekorvos, szülész, főnővér...stb. nem gondolnám, hogy meg mernék csinálni...

Tényleg szörnyű, hogy 3 nap után hazavágnak egy nem szopó újszülöttet. Ja, és utána ki a hibás? természetesen az anyuka, aki "nem tudja megetetni" a gyerekét. :evil: És ki a felelős ha kiszárad egy újszülött emiatt? Hát nem az anyuka, hanem az a szakember aki hazaadta ilyen körülmények között. Ja, és mégis az anyukára néznek ferde szemmel.
Sajnos a házi gyerekorvos nem szoptatási tanácsadó, a védőnő meg nem ülhet egész nap az anyuka mellett, mert akkor megkérdezik tőle, hogy miért nem látogatott meg 5 másik családot?

Sajnos kis hazánk nincs még felkészülve arra, hogy ilyen korán hazaadjanak egy újszülöttet. Több csecsemős nővér is kéne, nem csak 3 ,18 gyerekre. Plusz amelyik már megcsömörlött a sok gyerektől, menjen át másik osztályra, ne készítse ki a kismamák idegeit.

Jaj, bocs hogy ennyit írtam, de nagyon felbosszantott ez az egész! :x Minden anyuka arra készül, hogy élete legcsodálatosabb szakasza következik, és ez a nagy magyar valóság.
Szörnyű!

Mindenkinek szép napot, és köszi ha valaki válaszol! :)

Kép
jaffa4
 
 


lara,szülni csak a kórházi hálóingben szabad,de utána már használhatod a sajátodat...legalábbis ez közel 3 éve még így volt.Javitsatok ki ha tévedek.A babának sztem nem kell semmi különösebb dolog arra a kőkemény három napra.

mellesleg ehhez hozzáfűzném,hogy én egyenesen örülök hogy 3 nap után hazavágják az anyukát meg a babát,mert az a hülye hideg kórházi léggkör,a folytonos zaj,nem is teszi lehetővé hogy összeszokjon a baba a mamával,és rendesen megtanuljanak együtt szopizni/szoptatni!!!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?