Új privát üzeneted érkezett!

fanni73 írta:igaz, nekem nincs is előtejem...

nekem se volt sosem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! De csak szoptatás előtt nem? Vagy végig? Akár már most is?

Kép
zölddisznó
 
 


Orsi :P
Én is azt vettem :wink: De most még nem kell elkezdeni, csak szoptatáskor, nem? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

fanni73 írta:Orsi :P
Én is azt vettem :wink: De most még nem kell elkezdeni, csak szoptatáskor, nem? :shock:

igen, majd csak szopikor.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah és szopi _után_ kell majd rákenni. tehát nem mellretétel előtt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, köszi.
Én is így gondoltam, hogy nem kell kenni korábban, csak már szopikor. Nem úgy, hogy sosem :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni nem is akarom, hogy aggódj :wink:

Katica nekem is már régóta van előtejem... :?

Kiskirályfi elég a készülődésből ám! :wink:
Vendég
 


Cicikrém: nekem elég volt a baba nyálát+rajta maradt tejcsit hagyni megszáradni (ezt javasolták a szopt. szaktanácsadók), és ez nagyon bevált, sosem kellett krém. Pedig az enyém aztán érzékeny! De max. annyira volt rossz a helyzet, hogy kipirult, és a felszíne kissé hámhiányos lett. Vérzés, nagy seb, stb. - állítólag ennek köszönhetően - nem alakult ki.
Ja, és tényleg igaz, hogy a pihentetett mellbimbó nem gyógyul gyorsabban, mint a gyakran "használatba vett". Nálunk is úgy alakult, hogy akár mellgyulladásom volt, akár ez a kezdeti hámhiányos fájó cici, mindig sokat lógott rajta, és hamar meggyógyult :D

Lányok :P
Most néztem utána, hogy Lilla a régi rendszerben való számolás szerint 39+6-ra született, de ez azt jelenti, hogy a mostani szerint pedig 40+1-re :shock: Na, most már nagyon kíváncsi vagyok :roll:

Véda
Vendég
 


Véda :P
Lilu 2 napos embrikeként került a pocidba? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nekem is véresre szopizta Dóri a cicim, kaptam rá krémet a kórházba, de végül az anyatej segített rajta. Utána, ha megszokja a cici ezt a nagy kiképzést, akár a kutya is megrághatja :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Cici-kérdés: tényleg nem kell előre kenni. Anyatej+babanyál a legjobb gyógyszer. De ha van segítségetek a kórházban az első szoptatásoknál, akkor meg lehet rögtön az elején tanítani a babákat ügyesen bekapni a cicit. Nekem volt segítség, nem is voltam sebes egy percig sem. Ha mégis érzékeny, fáj, akkor Bepanthen popsikrémet rá lehet kenni, ezzel akkor sincs baj, ha a baba lenyalja.

Rólam: holnap UH, és még mindig végigköhögöm a fél éjszakát. Nem sok alvás van...
vovanda
 
 


Sziasztok Lányok! :P

Most van egy kis időm írni Nektek! Követem nagyjából az eseményeket, de mire eljutnék addig, hogy írok Nektek, addigra vagy felébred Gréta vagy én kidőlök! :wink:

Fanni, Véda!
Nagyon nagyon drukkolok Nektek és nagyon sokat gondolok Rátok! Kívánom Nektek, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy megálmodtátok és szeretnétek! :D

Véda!
Holnap fogsz szülni! 8)

Katica!
Nekem is 16. héttől volt előtejem! Volt, amikor, totál eláztattam reggelre a pizsamám! :?

Boniko!
Jó volt olvasni a Balcsis élményeket, biztos nagyon jó volt!

Zöldi!
Remélem ti is jól vagytok!

Vovanda!
Drukkolok a holnapi uh-hoz!++++++++++++

Nők!
ti jól vagytok?

Icsilya!
Jó volt a nyaralás?

Pandácska!
Megnéztem a blogotokat! Dóri még mindig zabálni való, nagyon édes! :D

Cici: Nekem az elején kicsit sebes volt a mellbimbóm, használtam bimbóvédőt, ami arra volt jó, hogy áztatta jobban Gréta! A végén mindig tejet kentem rá, hogy rászáradjon!

Rólunk kicsit:
Gréta elég sokat eszik, alszik is rendesen. Este fél 12kor eszik utoljára és általában fél 6kor kel fel. Ez így nagyon szuper, mert fél 1 körül lefekszünk mi is. Én elég éberen alszom, éjszaka is ránézek Grétára, így vagyok nyugodt! :D

Apa nagyon sokat segít nekünk, itthon lesz még 2 hétig, és ez így olyan tökéletes, mert rengeteget vagyunk együtt. Voltunk már csavarogni is. Voltunk a szüleimnél 1 napra, Gréta végig aludta az utat oda-vissza!
Nagyon szeret sétálni! Imádja a babkocsit!

Már vannak éber szakaszai is, amikor egyhuzamban fönnt van, és már nézelődik. Vettünk neki pihenőszéket, amit nagyon szeret! :D

Rakok fel képeket is!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kép Kép Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Jajjjj, de édeeees! Az a kis tokahurkácska! Zaba-zaba!

Köszi, mi jól vagyunk!

Kép
zölddisznó
 
 


Kisfóka,

Gréta nagyon édes baba! Milyen kis kerek a pofija :lol:

Cici:
Nekem is az első napokban véresre szívták a lányok a cicimet. Most kezd beállni, megszokja lassan a cicim a 3 óránkénti kiképzést :lol: Én is csak rászárítom a babanyálas tejcsit. éjszakára általában bekenem bepantennel is.

Kép
viri8
 
 


Fanni :P
Igen, 2 napos embrike volt Lilu, mikor volt a transzfer :D

Bő órája 10 perces keményedéseim vannak. Most megyek a jó meleg vízbe :D Jelentkezem, ha van valami!

Véda
Vendég
 


Ezt még muszáj: ÉDES A KIS GRÉTI!!!

Véda
Vendég
 


Köszi lányok a cici segítséget! Mire mennék nélkületek!? :D Elkezdtem jegyzetelni a tanácsokat. :lol:
Én csak a csíkok miatt kenem, de akkor a bimbóudvart kihagyom ezentúl.
(Remélem akkor amikor tényleg szükség lesz a tejcsire, akkor sem hagy cserben.)

Kisfóka
nagyon édi Gréta!Olyan jó ránézni majd kicsattan ez a baba. :D

Vanda
jobbulást! És jó uh-zást holnapra!

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Kisfóka! Viri! Gyönyörűek a csajok!

Orsi! Üdv itthon. :)

Fanni! Kitartás

Boni! Jó pihenést.

Véda! Hajrá!!!!

Mindenkinek nagy üdv!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Véda+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
katica_75
 
 


Hanna! Hogy vagytok?

Védagombóc! Jeeeeeeeeeeeeeeeee!

Kép
zölddisznó
 
 


Véda,
Hajrá :lol:

Fóka,
Gréta nagyon édes kislány :D Várunk a másik topicban is :wink:
Vendég
 


Kisfóka, Viri!
Tündérbabák!!!

Véda!
Olyan szülést kívánok neked, amilyen az enyém volt!!! Hajrá!
vovanda
 
 


Zöldi! Köszi az érdeklődést. Fekszem. Barna már kevéske, de nem mászkálhatok még. Hanna hogy van? :wink:

Vanda! Hogy vagy?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna,

Feküdj, a dokim szerint az csodákra képes!

Véda,

Jaj, de izgi! Gondolok rád minden felsírásnál éjszaka!

Vanda, Köszike!

Kép
viri8
 
 


Hanna! Akkor kitartás! Hanna, köszöni, jól!

Kép
zölddisznó
 
 


Viri! Köszi. Más lehetőségem sajnos nincs a helyzetben.

Zöldi! Érzed már a mozgását?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szerintem nem, de lehet, hogy ez a bélmocorgás-szerű, ez már az.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Ez már szuper érzés lehet.

Véda?????? Drukk ezerrel!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Végre van gépem!!!

Viri,
bocs,hogy csak utólag,de gratulálok a lányokhoz!!!
Gyönyörűek!

Véda,Fanni,
de izgi!!!

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok :?
Fél 10-kor már kornyadoztam, a székben többször leesett a fejem, aztán feljöttük és azóta egyik oldalamon sem tudok aludni, mert úgy nyúlnak a szalagjaim, hogy lényegében moccanni sem tudok a fájdalomtól, nemhogy elaludni. Ötletem sincs, mit tehetnék. Ülve nem fáj, úgy viszont aludni nem tudok. Pedig egész nap nem fájt semmi :( Hosszú lesz még ez a 7,5 nap...

Kisfóka :P
Nagy fazon Gréta :D

Hanna :P
Akkor azért bíztató a helyzet, örülök neki nagyon!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Véda, Fanni++++++++++++++++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jó reggelt!

Véda ?
+++++++++++

Fanni
Remélem el tudtál aztán aludni egy kicsit.

Kisfóka,
Gréta baba tündéri.
Vendég
 


Jó reggelt!

Véda????????

Fanni! Már csak 7,5 nap. Ügyesek vagytok!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :P
Nem is, mert most már csak tényleg 7 :wink:

Bella :P
Köszi, igen... f3-kor, onnantól meg már csak a szokásos óránkénti ébredésben voltam... azért dél felé próbálkozom majd egy nagy szunyával :roll:

Baba :P
Köszi!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hanna!
Megvagyok, a legnagyobb baj az, hogy éjszakánként a lelkem kiköhögöm.
Ma lesz UH, remélem, jó hírek!

Fanni!
Nem segít, ha párnát teszel a pocakod alá? Kicsit megtámaszt.

Véda??

Bocs, megyek. Botrány van. Manó hisztizik). :?
vovanda
 
 


Vanda :P
10. héttől párnával a hasam alatt alszom. Most haskötőként egy törölköző volt rajtam és 2 párna a hasam alatt.
A köhögés miatt ne aggódj, én az első harmadban 2x voltam lázas-influenzás-köhögős-tüsszögős-orrfújós...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hali Csajok!

Véda!Talán már meg is született a királyfi?
jelentkezz majd valahogy.

Hanna!!!!!!!!!!!Jó reggelt nektek is.


Fanni!Pihike délben jól hangzik,és amilyen rossz idő van....................


Cocika!Hogy vagytok ma?

Kép
csiperke
 
 


Zöldi :P
Jelentem véda nem működik. Véda agya beszűkült. Véda csak és kizárólag szülni akar. Véda-Apa picit morog, mert szerinte ő nagyon hathatós segítséget nyújtott volna :oops: :lol:

Lányok :P
10 percenként keményedek, igen, ennyi... Nem sokára indulok NST-re, persze sejtem az eredményt. Holnap viszont július 1. Akkorra vagyok kiírva, hát akkor kis királyfim elő kell, hogy bújjál! Most már nincs kifogás!

Fanni :P
Sajnálom, hogy ennyit kínlódsz még a végére :( De jövő héten ilyenkor lesz a fiúk szülinapja!!! :D :D :D Látjuk az alagút végét!

Hanna :P
De jó, hogy itt vagy! Már hinyoltalak!

Véda
Vendég
 


Hello LÁnyok!

Húúú, látom Véda nem jelentkezett, nem kapott senki sms-t??? :lol:
Végre tudok egy kicsit írni, leánykám nagymamánál nyaral. Túlvagyunk egy családi fosós-hányós víruson. Engem nagyon megviselt hányni látni a kicsi lányom... ő még a 27 hónap alatt sosem hányt. :( Aztán jött az idegeskedés, hogy mi is elkaptuk, mi lesz BabszemJankómmal... de milyen érdekes a természet, a baba valószínüleg védhetett engem, mert nekem még a hasam sem ment, csak ez a rettenetes hasfájás volt rajtam 24 órán át, aztán mára elmúlt minden. Mindez egy 2 órás Paskál strandolás miatt... :?

Hanna drága! Örülök, hogy jobban vagy!!! Lassan itt a 12. hét és már fel is kelhetsz!!! :wink:

Fanni szegénykém, mindig Te jutsz eszembe, amikor itt fetrengek a melegtől és nem tudok aludni (pedig már leköltöztem a földre a nyitott teraszajtóba...).

Vanda! Nekem 10 napon keresztül nem akart elmúlni a köhögés, már minden homeot kipróbáltam. A végén tudod mi segített??? A dr Tess féle kenőcs, amit a mellkasra kell kenni. Alvás előtt jól bekentem elől-hátul és 3 nap alatt elmúlt. Próbáld meg!!!

Cici témához nem tudok hozzászólni, mert én mázlista voltam. Pötyi rácuppant és 5 perc alatt végzett... ideje sem lett volna kisebesednie a cicimnek... :lol: :lol: :lol:

Kisfóka!!! Gréta valami álomszép!!! Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen jól alszik éjjel! Akkor nem is érzed magad fáradtnak?

Én is most fogom feltölteni a szopipárnám, mert már ki kéne egy kicsit támasztani az oldalam... Pötyivel is elég korán használtam és jó volt még ráfeküdni is. Én innen rendeltem: www.szopiparna.hu
Szerintem itt a legolcsóbb. És nagyon elégedett voltam a minőségével is, pedig mi aztán cincáltuk magunkkal mindenhova...

Na megyek vasalni. :roll:
Kitartás mindenkinek! Valaki nem tud valami biztatót mondani meddig tart még ez az agyament meleg???????

Bartiék

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Na mire leírtam a monológom előkerültél Véda! :lol: :lol:
NST-re már mondtam, hogy senki ne alapozzon... arra jó, hogy a baba szívhangját megnézze, másra szerintem nem. :roll:
Akár még ma is szülhetsz édes! Sőt akkor fogsz, amikor a legkevésbé számítasz rá!!! :lol:

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Véda-Apa picit morog, mert szerinte ő nagyon hathatós segítséget nyújtott volna
Volnaaaaa? Hát tessék engedelmeskedni! Irgum-burgum!

Kép
zölddisznó
 
 


sziasztok!

veda, fanni: drukk++++++

rakok táblát:

Kép

kati
katica30
 
 


Megjöttem az NST-ről: csupán annyiban különbözött a többitől, hogy Csabus szívhangja még lassabb. Már csak 110-130 között mozog alapból, és mozgáskor 140-150. De ez még elmegy így a 40. betöltött héthez közeledvén. Méhtevékenység: 4 percenként 50-es erősségű összehúzódás. Ami persze még napokig megmaradhat, és persze pillanatokon belüli szülést - is - eredményezhet. Tudom, hogy nincs sok jelentősége. Tehát várunk. ahogyan eddig is :roll:

Köszi mindenkinek a bíztatást!!! Olyan aranyosak vagytok!!!

Véda
Vendég
 


Sziasztok!
UH szerint egy 11 és egy 12 mm-es babó lakik bent. A jelek szerint minden rendben.

Fanni!
Azt tudom, hogy nekik nem lesz bajuk, az a bajom, hogy a köhögéstől nem tudok aludni. :cry:

Bartika!
Mi tavaly voltunk benne ebben a hasmenős-hányós dologban, fel a fejjel. Elég ijesztő, de hamar talpra állnak belőle a kicsik. Nálunk is engem viselt meg jobban, Manó hamar kiheverte.

Véda!
Meglátod, hamarosan kint lesz a királyfi!
vovanda
 
 


Vanda! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Jelentem Fanni-hiányom van!!!
Remélem, csak a délutáni sziesztádat töltöd, és nem a vihar indította be nálad azt, amit nálam kellett volna :roll:
(Most már "csak" 10 percenként keményedem :? )

Véda
Vendég
 


Vanda :P
Én is jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Véda
Vendég
 


Véda :P
Vagyok :lol:
Lepihenni még nem sikerült, most megpróbálom... veszettül húzódik az oldalam... de a remény hal meg utoljára...
Még jövök :wink:

Vanda :P
Szuper 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


No, ez nem sikerült :(
Apa húzott fel, közben visítottam. Mi lesz velem éjszaka? :shock: :evil:
Talán egy Paramax megint... csak ilyenkor tényleg azon gondolkodom, nem lenne-e jobb a gyerekeknek is pár nappal előbb kijönni, minthogy fájdalomcsillapítókat kapnak... :?:
Ez persze nem nekik szól, hanem inkább a dokimnak... aki nagyon nem akarja előbb kiszedni őket... csak nem tudom biztosan, hogy ez tényleg a gyerekeim érdeke-e....

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: