Új privát üzeneted érkezett!

Katyerina! :)
Szegény Maja! Jobbulást neki!

Anikó! :)
Nekem gyanús volt, hogy sokáig nem írtál. Gondoltam, hogy megint nyaraltaaok egyet. :wink:
Nekem is a tesós kép tetszik a legjobban, annyira édesek, ahogy nevetnek egymásra! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Édes Maja! huh, elég ijesztő!!! Gyógyulást, és fejtsétek meg mielőbb, mitől van ez!

Alvás: idegen helyen mindig sok felsírás van:( Zalán nem egy klassz alvó itthon sem, hát még, ha elmegyünk....

Férjeitek is foci-lázban?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Katyerina!
Az ígért kép. És itt már szép a gyerekem bőre. Nálunk a torka is kezdett szűkülni nagyon féltem...

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

 
 

Katyerina

szegény Maja :(
nem viszket neki? vagy nem piszkálja?
milyen gyümölcspürét evett, ami új? a barátnőm babája egyszer valami trópusi gyümölcspürétől lett allergiás.

Mi Ausztriában Graz mellett voltunk, Bad Gleichenberg a falu neve, hegyekben. Strandoltunk, bicikliztünk, Dinó-parkban voltunk.
Nálunk minden szuper volt, Olivérrel semmi gond nem volt, csak az alvásnál. Kereste a helyét. Hiába kértem neki kiságyat, azonnal felállt benne, érezte, hogy az nem az ő helye.
Aztán közénk fektettem, de ott se volt jó neki. A végén, fél 11 körül végkimerülésben elaludt. (itthon fél 9-kor szokott aludni)

Zsebi

Eszti bőre se semmi a képen, én is megijednék, ha ilyet látnék.
Olivér is pöttyös a nyakán most, de az a melegtől van, legalábbis remélem.

Tényleg lányok, ti most miben altatjátok a babáitokat?
Nálunk nincs klíma, 28,5 fok van Olivér szobájában. Elég egy szál rövid ujjú body? úgy, hogy takaró sincs rajta?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi,
én most olyan "bodykat" vettem nekik (nemtom, ezt hogy híjják :roll: ), aminek van egy kis rövidgatyája is (egybevarrva persze) és rövid ujjú is (persze). Mivel ők sem tűrnek meg semmi takarót és reggelre jéghideg a lábuk, ezért szegények zoknit is kapnak.
Jaj, gyönyörű Olivér mosolya! :D Nagyon édes!
Még régebbi hsz-hoz, hogy a mienkből nem adunk-e nekik enni? Hát, szemlesütve, de még mindig rendelünk, nemigen főzök, sőt mondhatni szinte egyáltalán nem, úgyhogy az idegenben meg annyira nem bízom, így marad az üveges.

Alvás máshol:
első éccaka felpörgés, kidőléses elalvás, reggel sokáig alvás, aztán második naptól már tényleg helyreáll.

Katyerina,
jobbulást nektek!

Enyimek nyaka is csupa pötyi, tuti a melegtől! Ti erre adtok valamit?

Anikó,
ééédesek így összebújva! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Óhh, nézzétek azt a sok egyest ott a vonalzómon! (De csak ma!)

C.né :lol:

ui.: Orsi meg laptop nélkül??? Nahát...! 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Katyerina,
Szegény Maja! :( Remélem, elmúlik hamar a Fenistiltől! Mi is belazultunk kicsit, a hétvégn pl. kürtős kalácsot evett meg a fagyis kanalamat nyalogatta.:?


Melcsi,
Ti merre voltatok? Hol van ez a jó kis tengerpart?


Anikó,
Ne fogd vissza magad! Szertjük olvasni a nyaralós sztorikat, képeket nézegetni meg főleg! :lol: Nagyon helyesek a fiúk! Merre voltatok Spanyolo.-n belül? Ott kapta a szandit Ágoston? Én is most nézegetem Balunak, valszeg Pablosky lesz, azok olyan jó puhák és szépek is. Bár még nem indult el, de már egyre inkább állva próbálja megoldani a közlekedést, nyújtózkodik egyik helyről a másikra meg néha egy-egy lépés már megesik. Gondolom, most már nem soká belendül.

Zsuzsi,
Nagyon édes Olivér!
Balázs a nagyiéknál az utazóágyában szokott aludni, így azt már ismeri, ha idegen helyen vagyunk. Egyébként meg az éjszakák itthon is elég rapszodikusak mostanában, van, hogy szépen elalszik reggelig, de van, hogy altatni kell vagy felsír.
Én csak egy bodyt adok rá ebben a melegben és egy pelussal betakarom, de azt általában hamar lerúgja.

Pompi,
Az a rövidgatyás body a napozó! 8)


Mi strandolni voltunk a hétvégén. Kipróbáltuk az úszógumit (duplakörös sárga), nagyon jól tartotta a koffert és Balunak is tetszett nagyon. Két hét múlva megyünk Lellére 5 napra, augusztusban pedig Gárdonyba és Kehidára, már nagyon várjuk!

Lányok,
A bőrcipők nektek nem keményednek be a mosástól? Balunak picit feltörte a bokáját :( a gumis részen, csak zoknival tudom ráadni.

Kép
bandika
 
 


Wish,
Milyen édi lehet Balázs, hogy már beszél! Én is alig várom! Olivér most állandóan azt mondja ’dicsá’! Mondjuk van, hogy megnézi velem a Győzikét! :oops: :lol: :lol:

Anikó,
Nagyon tutik a képek! Ágoston mekkora most, tényleg úgy tűnik, sokat nőtt! Már akartam kérdezni, de mindig elfelejtettem, mennyi tápit eszik és hányszor naponta? Olivér 2x még mindig.

Pompi,
Gartula Norinának a járáshoz! Fura, hogy Bencsi előbb kezdte, hisz sokkal nehezebb! Mi King kong-nak hívjuk, de vicces a Toldi Miklós is! :lol: Bencsi már kimondja, hogy körte? :shock: Mi ettől szerintem fényévnyire vagyunk! Az én fiam csak sziszeg meg romául beszél… :lol:
Az ujjas rövidgatyás egyben szerintem napozó, enyim is abban alszik!

Melcsi,
Lukunak boldog szülinapot! Tegyél képeket!

Zsú,
Nahát, milyen szöszke lett Borka! Kis vigyori! :lol:

Kismóki,
Klári babának is boldog szülinapot! Jól elsunnyogtad itt! :lol: Mesélj, tegyél képet is!

Jud,
Orsi mintha azt mondta volna, hogy ilyen korban már jobb a bhrg. Esetleg vidd el oda is állapotfelmérésre.

Emma,
Részvétem a rossz éjszakákért. Jaj, én úgy utálom, hogy ember mindig meccset néz!:twisted: Ha nem foci, akkor valami más idiótaság vmelyik sportadón! Én nagyon utálom!:twisted:

Zsuzsi,
Nagyon kis cuki Olivér! Nem ijedt meg az úszógumitól? Az én Olivérem visít tőle! Én napozóban altatom, kap egy vékony takarót, ami persze sosincs rajta. Ja, zoknit is kap! Bár nálunk „csak” 25 fok van!

Katyerina,
Hú, nagyon durva!:shock: Tényleg jó lenne tudni az okát! Amúgy már én is elég sok mindent adok Olivérnek.

Mi Szoboszlón voltunk néhány napot. Olivér csak apjával tudott fürödni, én még nem mehetek vízbe. Úgyhogy így nem volt olyan élvezetes. Elég csimpaszkodós gyerek! Mindenfajta úszógumitól üvöltött, amúgy elpancsolt. Az én fiam is tiszta kiütés, remélem csak a melegtől. Majd holnap (ma :lol: ) úgyis jön a doki, kullancs ellen oltani, megkérdezem. Szerintetek adhatok neki sima fagyistölcsért? Már adtam neki kétszer, mikor el akartam varázsolni.
Kép




Kép

így eszik villával:
Kép

ilyen a háta:
Kép
20140901102739
 
 


Bandika,
Olivérnek is van Pablosky, imádja! Megmártóztatta véletlenül a strandvízben, szinte azonnal megszáradt és a világon semmi baja! Melyik bőrcipőt mostad már? A Liliputist? Én még nem mostam.
20140901102739
 
 


Zsuzsi, Katyerina ! :D Köszi! Jövő héten majd én is beszámolok nálunk mit csinált a gyógytornász.

Hajni! Mi az a bhrg? :roll: Nagyon aranyos Olivér, és milyen ügyi a villával. Ennyi gyümit megeszik egyszerre? :shock:

Nálunk még csak a Kolpingban volt idegen helyen éjszakázás. Én vittem a kiságyba saját lepedőt és a rácsvédőnket - ettől talán itthon érezte magát, ugyanúgy nézegette rajta a macikat-, nem volt semmi gondunk az alvással.

Jud

Kép
jud71
 
 


Jud,:D
http://home.hu.inter.net/lkhrg/
Pontosan én sem tudom, hogy foglalkoznak a gyerekkel, csak azt tudom, hogy ez nem fájdalmas, mint a dévény.
Ennyit azért nem eszik meg, de nagyon szereti. Úgy vagyok vele, hogy inkább gyümit nassoljon, mint babakekszet pl., szerintebb mindenképp egészségesebb, mégha nem is itthon terem az a gyümi.
20140901102739
 
 


Hajni,
Igen, a liliputi cipőnk keményedett be.
Nagyon jók a képek és a fotóalany is! Apa fotózott?
Balunak is ilyen piros pöttyei vannak, de ez sztem is csak a meleg miatt.

Kismóki,
Boldog szülinapot Kláribabának!!!

Kép
bandika
 
 


Bandika,
köszi! :D Igen, apa fotózott. De érdekes, én minden képén szörny vagyok! :twisted: :lol:

Wish, Katyerina,
már akartam kérdezni, csak tiszta szita az agyam... :roll: Amióta nincs szopi, Ti adtok vmit helyette? Tápit kapnak a bébik? Ha igen, akkor miből isszák? Vagy eszik?
20140901102739
 
 


Hajni! Köszi! :D

Kép
jud71
 
 


Hajni! :) Bandika! :)
Köszi a köszöntést!
Egy kis családi buli volt nálunk mamikkal, papával és az egyik unokatesóval.
Megsütöttem életem első tortáját (sütit már sokszor csináltam, de tortát még soha :oops: ), és szerintem egész jó lett. 8) Nem baba-torta, hanem normális felnőtt csoki-torta. Kláribaba nem is evett belőle, de mint 1 éves ünnepelthez illik, szépen belenyúlt, majd belekente a ruhájába. :lol:

Hajni! :)
Csak nem tenisz meccset néztetek? Látszik a tévé sarka az egyik képen. :lol:
Ja, és nagyon édes Olivér! :lol:

Emma! :)
Én párom utálja a focit, és minden más sportot nézni. Nálunk én nézek (bár mostanában már ritkán) sportközvetítést (pl. Forma1, tenisz). Az Olimpiát is nagyon várom már!


És egy kép a szülinapról, és a saját készítésű tortáról:
Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Lányok

de jó, hogy most, este volt már mit olvasni, írtatok ma jó sokat.

Kismókus

nagyon boldog szülinapo kívánok én is Klári babának, nagyon guszta a csoki torta. És Klári baba is aranyos, látom megint hosszú haja van.
nem szoktál a feje tetjére csutit kötni? nekem az úgy tetszik kislányoknál.

Jud

szerintem a Dévényes gyógytorna nem fájdalmas. Olivér csak az elsőnél sírt, de akkor is szerintem csak azért , mert idegen piszkálta.
Ő utána többet nem sírt, csak nyekergett kicsit, ha unta a vége fele, mindig 1 órás volt.


Pompi

sajnos én se főzök magunknak, a párom szerencsére mindig megebédel valahol étteremben útközben, én meg rendelek magamnak.
Nincs időm egyáltalán. Ma meg szomorú voltam nagyon, 45 percig főztem, spenót csirkehússal, egy falatot nem evett belőle. Aztán felbontottam egy üvegest, azt bevágta.
Nekem sincs már minden nap időm főzni Olivérnek, mert reggel, ahogy felébred, 7 körül, megetetem és megyünk sétálni, 10-ig. Amióta meleg van, korán megyünk le.

A kicsattogást én hintőporozni szoktam, és el is szokott múlni pár napon belül.

Délutánonként meg az a legújabb program nálunk, hogy az erkélyen fürdünk, kiskádban. úgy élvezi Olivér, üvölt, amikor kiveszem a vízből.

Hajni,

nálunk meg nagyon tetszett az úszógumi Olivérnek.
Jó stabilan tartja, hogy bele tudja tenni a lábát abba a két lyukba.
Olivér már eszik darabost? Te is panaszkodtál régebben, hogy nem hajlandó csak a pépeset enni.
vagy csak a gyümölcsöt eszi meg?
én a ti korotokban már mernék fagyitölcsért adni.

Én meg azon gondolkodom, hogy mit rakjak a kenyérre? már kétszer adtam kenyeret, de mostmár akarok kis falatkákat adni, valamit rárakni a kenyérre.

Bandika

jó sokszor mentek nyaralni a nyáron. én is szeretnék még vagy 3*3 napra, de csakis Magyarországon.
Az ausztiriai út 7 órás autóút volt, ezt nem vállalom be egy darabig, max 3-4 órás lehet az út.

Én is szeretem olvasni a nyaralós sztorikat, meg a képeket nézegetni, úgyhogy tegyetek fel lányok, minél többet.

Kép
zsuzsi73
 
 


Na. Megmutatom, hogy tegnap este hova jutottunk a kiütéssel. Kép Kép
Szerencsére, így viseli. Semmi vakarózás, levertség. A doki ma majdnem be is dugott minket a kórházba. Reggel be kellett adnom a kúpot, de délig nem volt semmi változás. Szerencsére 5 órára mire jött, addigra már hatott a kúp, valamennyit, az arca már nem olyan, viszont a lábai kicsit ödémásak lettek, így a piros foltok mellett van kék is. A beutalót azért, megírta, de bíztató, hogy húzódik vissza.
Bár azt mondta, ha ezt tegnap is látja akkor tuti a kórház.

Egyébként, nem megijeszteni akarlak benneteket, de először én is azt hittem, hogy melegkiütés, mert pár pötty volt a nyakában, majd a hajlatoknál.
Nem is akartam kihívni az orvost, hogy biztos hülyeség... Aztán végül felhívtuk, ő meg jött, hogy azért meg kell néznie...

Ja, meg megkérdeztem tőle, hogy a strandszezonba hova menjünk, ő azt ajánlotta, hogy természetes víz legyen aminek van átfolyása, vagy olyan medence ami vízforgatós.

Bandika,
Nekem a liliputis cipőben, Gaja beleült a kádba. :) kicsit keményebb lett. Próbáld meg pici vazelinnel bekenni, azt nem baj, ha lenyalja.
egyébként meg nekünk már cafatokban van a liliputink...:)

Hajni!

nagyon édes Olivér a pólós képen. Jó fehérbőrű... szerintem a pöttyöket mutasd meg dokinak, főleg, ha nyaralásból jöttetek.
Te hogy vagy?
Szopi elhagyás után, mi próbálkozunk a simma tejjel is, de nem eröltetem, mert túl sok az új dolog...
aztán kapták a hipp tejet, üvegeset, most meg a milupának a junior tejét, ez por alapu. Kicsi nesquicket rakok bele, mert csak így isszák, meg. Általában lefekvés előtt kapják, csőrösből. De nem sokat szaroznak vele, odaadom a poharat, van úgy hogy állva ledöntik, majd eldobják a poharat és mennek is tovább....

Kismókus!

Boldog születésnapot Kláribabának! Lassan, megint lehet neki, hajat vágni.

Nagyon szép a tortája is, hihetetlen kreatívak tudunk lenni... :)

katyerina
 
 


Kismókus!
Klári babának nagyon sok boldog születésnapot kívánok. Gyönyörű a torája. :) és bizi fini is volt. Ügyi anyuka vagy :)

Hajni!
Én alvásidejükben szoktam főzni. :)
Mi is fürdünk az erkélyen imádják enyémek is :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Katyerina!
:(:( Az viszon jó hogy hatott a kúp.REmélem nálatok kiderül mitől volt ilyen volt az én Esztim is. A hétvégén betegek voltak és nekem is péntken volt pár pötty rajta én is azt gondoltam a melegtől aztán lázasak lettek és eszti ismét allergiás kiütéses. :( a doki néni azt mondta valószínű a virusokra reagál így. Lehet nálatok is ilyesmi lappangott és nem a kaja.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kismóki,
nahát, már tényleg megint mekkora a haja! :lol: Olivér tortáján is ugyanilyen szám volt! :D Nahát, hogy Te nézel sportot! :shock: De látszik, mert tényleg a Szávay meccset nézte apa!

Zsuzsi,
jó kis kondiban lehetsz a napi 3 órás sétától! Olivér nem unatkozik közben, simán elül a babakocsiban 3 órát?
Csak gyümit adok neki, ami darabos, üveges kajában nem bírja. Kenyérre az unokatesóm sokszor tesz tojáskrémet, mondjuk nem tudom, azt adhatsz-e már. Sárgáját talán igen... Meg tehetsz rá saját készítésű májkrémet, amiben nem tudom mi van, de itt a lányok írtak róla, biztos leírják majd neked! Vaj esetleg sonkával? Nemtom... Én nem adtam még neki ilyesmit, mert nálunk a tápi a reggeli.
A hintőport ajánlotta nekünk is a gyerekorvos a kipattogásra.

Olivér megkapta ma a 2. kullancsot, szegénynek jó lila lett a helye! Képzeljétek, mondta a doki, hogy a 15 hós oltásig etessünk a gyerekkel tojás sárgáját és -fehérjét is, mert annak az oltásnak az egyik komponense csirkeembrióból van kitenyésztve, és fontos, hogy ne akkor találkozzon a gyerek először a tojással! :shock: Mik vannak! :shock:
20140901102739
 
 


Katyerina,
megnézte a doki a pöttyöket, és szerinte is csak a meleg miatt van. De talán már múlik is. Viszont Maja tényleg nagyon durván néz ki, szegény, még szerencse, hogy csak a látvány ilyen és Őt nem viseli meg! Most akkor hogy derül ki, hogy mi okozta? Egyesével adogatsz neki olyanokat, amiket akkortájt evett?
Mi a különbség a junior tej és a tápi között? Hogyhogy nem azt adsz nekik?

Zsebi,
nagyon jó lehet egy erkély, sajnos mi a földszinten lakunk egy pici bérházban, aminek olyan pici udvara van, hogy nem akarok mindenki "szájába" kiülni a gyerekkel... :( A lakásunkban meg egy légtérben van a konyha, meg ahol Olivér alszik. Úgyhogy én a főzésemmel felébreszteném. Még a mentségem is megvan, hogy ne kelljen főznöm! :lol: Amúgy néha összeütnék ezt-azt, tényleg! :roll:
20140901102739
 
 


Hajni

nem 3 órát sétálunk naponta, hanem ötöt.
este 6-8 ig is lent vagyunk minden nap..
Imádja Olivér. már a lépcsőházban, amikor megyünk le, úgy kiabál örömében, hogy zeng az egész ház. Bármennyit elücsörög a babakocsiban, és nézelődik, soha nem unja meg. meg nekem tényleg jó, mert ritkán vagyok egyedül, mindig összefutok valamelyik anyuka - barátnőmmel.

Katyerina

szegény Maja :(
de ha valami kajától kapta, akkor Gaja meg nem allergiás rá? mert gondolom ugyanazt ették.
A kórházban mit csináltak volna vele?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsebi!

Azt hittem, nektek már lefutott dolog ez az allergia. Akkor most újra előjött, és vírus okozta?

Hajni, Zsuzsi!

Valószínűleg a következő allergiás reakciónál derül ki, hogy na ez lehetett. A doki azt mondta, hogy amíg friss az élmény addig üljünk le, és írjunk össze mindent mit evett, mivel kerülhetett kapcsolatba, ha legközelebb ilyen van, akkor szűkítsük a kört.
A kórházban vénásan kapná a szteroidot.
Gaja meg más kisgyerek, neki, nem kell feltétlenül allergiásnak lennie arra, amire a Maja. Talán ha egy petéjüek lennének, nagyobb esély lenne rá, hogy az allergénekre is ugyanúgy reagálnak.

Hajni!

Igazából a doki azt mondta, hogy már nem kell nekik kifejezetten tápszert adni. Tejpép, tejtermékek. Egyébként meg amiket próbáltunk tápszereket (voltak, mintáim) azokat meg sem ették.

katyerina
 
 


Lányok! :)
Köszönjük a szülinapi jókívánságokat! Aranyosak vagytok!
Mi délután megyünk Balatonfüredre 1 hétre, úgyhogy most egy időre elköszönök!
Majd ha visszajöttünk, teszek fel én is ilyen volt és ilyen lett képet.

Katyerina! :)
Hú, ez nagyon durván néz ki! Jobbulást Majának, legyetek rajta túl minél hamarabb.

Kép Kép
kismokus
 
 


Katyerina
hát ezek a fürdős képek aztán megmutatják a kemény valóságot. Bár édesek nagyon így is!!! Férjemnek volt tökugyanez 2 hónapja, azóta sem jutott el allergia vizsgálatra. Szurit + gyógyszert+ krémet kapott, 1 nap alatt elmúlt neki.

Zsuzsi
5 óra séta??? Azta! Mi is kint vagyunk 3-4 órát, de csak 1 óra babakocsis sétálós, a többiben Zalán az udvaron mászik, feláll, nyüzsög. 1 óránál többet nem tudom a kocsiban tartani. Ti 2x mentek 1 nap? Az nagyon szuper, hogy van társaságod, nekem is olyan kétnaponta összejön, úgy repül az idő, ha dumcsizol közben. H nincs társaság, én a telefonokat szoktam lebonyolítani
Olivéred nagyon helyes!

Hajni
nagyon jók a pancsolós képek! Nagyon tetszik nekem a fiad!:)

Kismókus
Kláribabának nagyon sok boldogságot! Klassz lett a tortája! És annyira helyes kicsi lányzó!

bandika
A liliputi mamuszkát nem tettem be vízbe még, csak lemosom. Én zoknira szoktam adni, és ugyanúgy nem mosom, mint egy cipőt... Ez gáz?

Pompi
Norinádnak gratuláltam már a járáshoz? Ha nem most megteszem!

Én hullafáradt vagyok. Alig alszunk továbbra is. Fogzás-gyanús a helyzet, ráadásul szerintem a 2 alvás napközben már sok, az 1 még kevés, szóval megy a küzdelem..........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni!
Hát nekem messzebb is van a szobájuk a konyhától így tudok csak főzni és az ajtót is rájuk húzom hogy ne kelljenek fel a zörgésemre. Kicsinek nem kelltek fel most nagynak már előfordul :(
Jó is az erkély ha már kert nincs. :(

Katyerina!
Akkor a csípésre gyanakodtunk mert azt láttam rajta többet is de kaját akkor sem kaptak újat most sem és akor kaptuk a 15 hós szurit és avval is ugye vírust vittek a szervezetébe meg most is elkapott valmi enyébb dolgot igazából csak lázas volt meg ezek a kiütések és ebből gondolja a doki néni hogy talán a vírusokra reagál ilyen hevesen. Szerencsére nem sokat volt beteg így ez is csak tipp de remélem kiderül hogy mitől van.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! A Kaális Párok- topicban lakom, és az volna a kérdésem, szerintetek normális, hogy bár lassan 7 éve, hogy szültem (és azóta nem tudok teherbe esni), még mai napig pár csell tejet ki tudok préselni a melleimből. Ezt idáig nem is gondoltam, hogy fontos lehet, így nem említettem a kaális dokimnak. Melyik hormon felelős ezért? (Lehet, hogy ez is oka annak, hogy nem jön a kistesó? :roll: - a 3. lombikra készülünk októberben) Előre is köszi:
Till

tillidian
 
 


csell--csepp

tillidian
 
 


Till,

A 'szoptatós' hormon a prolaktin, hívják még stressz hormonnak is és manapság elég gyakori betegség, hogy magasra szökik. Ez pl. okozhat tejszivárgást, de nem minden esetben. Sztem említsd meg mindenképpen a dokinak.

Andi

Kép
bandika
 
 


no, megjöttünk.
jó volt.
majd mutatok képet :)


hajni777 írta:Jud,
Orsi mintha azt mondta volna, hogy ilyen korban már jobb a bhrg. Esetleg vidd el oda is állapotfelmérésre.

8 hósan még a dévény is jó lehet. Az a gond, hogy már mászó, járó gyerekkel kínlódás a kezelés.
Feszes ygerekre viszont nagyon más módszer nincs, ha hipotón, akkor viszont lehet már bhrg-re vinni, ők otthoni gyakorlatsort adnak, lehet, hogy az egyszerűbb.

puhatalpú cipőket én sosem mostam még ki

Kismókus :)
boldog szülinapot a lánykádnak!

Tillidian :)
prolaktin, és ne nyomkodd a melled.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tillidian!
Gyógyszerrel rendbe szedik a prolaktin szintet és minden rendben lesz. Csak azt nem értem eddig hogy nem nézték ezt nálad. :oops:

Orsi!
Már el is telt egy hét :shock: :shock: :shock:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:Orsi!
Már el is telt egy hét :shock: :shock: :shock:

5 napra mentünk :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismóki,
Jó nyaralást!

Emma,
Köszi!

Till,
Nekem is magas (volt ) a prolaktinom, és bromot szedtem rá. Bár nekem ezt a magas prolaktint az agyalapi mirigy jóindulatú mikrodaganata okozza. Szerintem ha nálad a prolaktin lenne, K. doki biztos észrevette volna a leleteidből, és kaptál volna rá gyógyit. Pikk-pakk be lehet állítani vele.

Orsi,
Tényleg nagyon gyorsan eltelt az idő! Milyen volt laptop nélkül? Gyerekek szerették?
20140901102739
 
 


Essszméletlenű telnek a napok! Én pl. nem is emléxem, most írtam-e, amiket most fogok, vagy csak gondoltam... :roll: :oops: (Hát ez jól hangzik! :lol: 8) )

Hajni,
naGGGyon édi a képeken Olivér!

Zsuzsi,
Nnna, ez megnyugtatott, h te sem tudsz főzni! Én úúúgy szégyellem magam, de tényleg nincs időm... Mi is most már reggel szaladunk sétálni, előbb is kelnek, meg szét is szedik a lakást, ha nem történik valami érdekes (mint pl. egy séta vagy egy vendég), délelőtt egy óra alvás (lehetőleg séta közben), ebéd, 2 óra lakásszétszedés, 2 óra alvás, séta késő délután - hát nekünk most így telnek a napjaink.
Simán lehet 3 órákat sétálni - az enyimek már nagyon jól elvannak a játszótéren, még ha éppen nem is csinálnak semmit azon a három szeren, ami van, akkor is imádnak nézelődni. Még ha összeesnek a fáradtságtól, akkor is úgy kell onnan elvonszolni őket! Aztán meg ott van a kerítés, a mellett nagyon jól tudnak menni kapaszkodva, nem beszélve a kapuról, amit órákig ki-be hajlítgatnak.

emma,
köszi, ari vagy! :lol:

kismóki,
nagyon boldog szülinapot Kláribabának!!! :D és szép nyaralást!

zsebi, katyerina,
együttérzek... húú, nagyon ijesztő lehet...! főleg, hogy nem tudják, mitől van! Remélem, nem lesz kórház mostmár. :?

orsi,
milyen volt? csak mint máskor, vagy...?
nem válaszoltál, mit sportolsz hasizomra! :x

KépKép
pompomlány
 
 


hajni777 írta:Milyen volt laptop nélkül? Gyerekek szerették?

gyerekeknek irreleváns volt a laptop :wink:
de értem én, tök jó volt, nekem nem hiányzott.

Pompi :)
jó volt.
hasizom: arra alapvetően 2 dolog kell, 1. kardio (ez nálam elipszis tréner), mert a hason a zsír azzal múlik a legjobban 2. hasizomgyakorlatok dögivel.
aztán majd kiderül.
(felületesen olvastam csak vissza)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


felhívás
van ca. 10-15 üveg bébikajám, 4-6 hósak (tehát kezdő zöldségés gyümölcspépek). Lili nem ette meg. Lejárati időn belül bőven.
Bárkinek elpostázom, dobjon egy pü-t akit érdekel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Oris!
Akkor is hamar eltelt. :):)
Nagyon jó a lányod kendője.:)

Hasizom nekem is kéne csinálni de nekem annyira nincs kedvem energiám. :)

Pompi!
Hogy állsz a fogyókurával?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zseboroszlán írta:Hasizom nekem is kéne csinálni de nekem annyira nincs kedvem energiám. :)

nálam a hiúság győzött :)

(bár a Kolpingban azért rá kellett jönnöm, hogy az átlagnál semmivel sem vagyok rosszabb, még így sem :oops:

lehet, hogy én vagyok a túl kritikus, de ahányan bikinit felvettek....)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hasizom? az miiiii????
már 2x majdnem elmentem tornázni, csak nem jutottam el. egyenlőre a szomszéd csajjal kölcsönösen győzködjük egymást, hogy miért nem megyünk éppen... :)

Képzeljétek, ma nem volt már egy darab pöttyünk sem!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Orsi!

Tényleg nagyon jó, Lili kendője, hol szerezted?

Igazán kimerítő beszámoló volt a nyaralásról! :lol:

katyerina
 
 


Sziasztok Anyukák!

Köszi a tanácsolást prolactin ügyben!
Icsilya :P
becsszó, nem szoktam fejni :lol: , csak havonta, mikor aktuálisan ellenőrzöm, mindig meg kell állapítsam, hogy továbbra is "tejelek"...
Akkor feldobom a labdát KP dokinak! :D

Köszi, és minden jót Nektek és a gyönyörű Csodalurkóknak! :D
(Remélem, egyszer majd mi is betársulhatunk! :wink: )

tillidian
 
 


Lányok,
nemááá, hogy tornáról meg hasról beszélget az összes csontika! :lol: Az én hasam nagyságával amúgy se ér fel semmi sem... :cry: És különben is tökjól feladom délutánra a reggelenként elkezdett koplalósjojófogyókúrámat. :? :lol:
Kis Cilubilum ügyesen lefejelte ágyról való esésében a tv-állványt, úgyhogy fölrepedt a feje. Most figyelném, hogy nem veszti-e el az eszméletét meg ilyenek, de elaludt. Szegényke... :cry:
Amúgy se nagyon vidámkodom, mert apát kinevezték, és egy elég durva melót kell megcsinálnia határidőre, úgyhogy szopódunk itthon egész nyáron a gyerekkel a bunkerünkben... :cry: Jaj, pedig már tök jókat tervezgettem! Pedig örlülnöm kéne apa miatt, dehát én most önzősködöm. Egyébként a tél, de főleg a nyár nálunk mindig uborkaszezon, sehol egy meló! Most meg annyi van, hogy nekem is el kéne menni, bevállalnom apa melójának egy részét... Nemtom...
20140901102739
 
 


katyerina írta:Orsi!

Tényleg nagyon jó, Lili kendője, hol szerezted?

Igazán kimerítő beszámoló volt a nyaralásról! :lol:

örülök, hogy elmúltak a pöttyök :)
nyaralásról meg sokat írni nem tudok :) alapvetően pancsoltunk.

Lili kendőjét a keszthelyi brendonban vettem, nagyon megtetszett.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok!

2 kérdésem lenne Hozzátok:

1)a babám utolsó héten alig hízott (kb. 7 dkg-ot), előtte viszont 25 dkg-ot. Megijedtem, kínáltam tápszerrel az esti szopi után, de nem fogadta el. Amúgy a vizet sem fogadja el. Ez normális? Lehet, hogy el kellene kezdeni a hozzátáplálást? És nem olyan odaadóan szopik, mint régen, hanem unottabban.

2) A babám nem tud egyedül ellenni, és egész nap alig alszik. Pl. ebédelni is úgy ebédelek, hogy mellettem ordít az autósülésben. Ha foglalkozom vele egész nap, akkor szépen elvan. Szerintetek elkényeztettem? Felvegyem, amikor bömböl, vagy hagyjam sírni néha egy ideig, hogy pár dolgot meg tudjak csinálni a lakásban? Ejjel is kel szopizni (kb 5-kor), és utána már nem alszik vissza, nagyon fárasztó baba (amúgy persze imádnivalóan édes).

Előre is köszi a választ, véleményt!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
a babák gyarapodása egyre lassul, az a lényeg, hogy ne fogyjon! Szerintem a tápszer tök felelleges! Ha elkezdted már a hozzátápit, akkor adhatsz neki vizet, ha nem, akkor az is felelsleges. A szopi a vízivást is helyettesíti. Az én fiam május 23-án született, december tájékán kapott először vizet, egész nyáron sem! (Addig csak szopott. )

A második kérdésedre nem tudok válaszolni, mert az én fiam is ugyanilyen! Még mindig üvölt, ha eszem pl., és nem vele foglalkozom.

Orsi,
tényleg nagyon szép kiskendő! Van húsos üvegesed? Milyen főzik maradtak?
20140901102739
 
 


gömböcske írta:1)a babám utolsó héten alig hízott (kb. 7 dkg-ot), előtte viszont 25 dkg-ot.

Lehet, hogy el kellene kezdeni a hozzátáplálást?

2) A babám nem tud egyedül ellenni, és egész nap alig alszik.

Felvegyem, amikor bömböl, vagy hagyjam sírni néha egy ideig, hogy pár dolgot meg tudjak csinálni a lakásban?


teljesen normális a 70 gr hízás egy hét alatt.
4 hósan már felesleges hetente mérni. Ha havi szinten a 300-400 gr megvan, az normális.
Hozzátáplálást felesleges elkezdeni.

Az, hogy mikor és hogy van el magától gyerekfüggő. Amíg nem tud mozogni sok baba nincs el s foglalkoztatni kell.
5kor én tuti nem venném ki, hanem hagynám az ágyában, tanulja meg, hogy akkor még aludni kell.
Napközben néha szerintem hagyni kell kicsi, hogy maga legyen, kevés idővel elkezdeni és folyamatosan növelni azt.

Felvenni én sosem szoktam egyiket sem, mellé ülök, és úgy játszunk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:Az én fiam május 23-án született, december tájékán kapott először vizet, egész nyáron sem! (Addig csak szopott. )

Orsi,
tényleg nagyon szép kiskendő! Van húsos üvegesed? Milyen főzik maradtak?

Gömböcske :)
az én lányom meg 1 hete iszik bármit is a szopi mellé, napi ca. 100 ml.

Hajni :)
húsosom nincs, 4-6 hós kaják, alap (ált. 1-2 komponensű) bébiételek.
Húsost nem is vettem Lilinek, mert nem eszi a pépest.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske!

a szopit már megválaszolták a lányok. Az ordítás témához meg lassan nem tudok mit mondani. Inkább én is csak kérdezni tudok.

Szóval én sem veszem fel őket, ha ordítanak, hanem legugolok hozzájuk, ölelés, játék, de Maja egyretöbbször játsza el, hogy nyújtja a karját, hogy vegyem fel, ha nem veszem fel, akkor toporzékol, vagy a lábamba csimpaszkodik. A délutáni alvást többször kihagyja, pedig fáradt, de ha leteszem és próbálom hagyni, akkor olyanszinten behergeli magát, hogy a végén fel kell locsolnom, mert az sem nyugtatja meg ha kiveszem az ágyból. Hajnalban egyre gyakrabban landol nálunk az ágyban, mert csak így alszik vissza. Ja és ma egész reggel sírt álmában és nem ébredt fel.
Nem tudom, hogy erre mi lenne a jó stratégia.

Ja a cukkini télire elrakásához nincs senkinek sem ötlete?

katyerina
 
 


katyerina írta:Nem tudom, hogy erre mi lenne a jó stratégia.

szerintem az engedés nem... tudom, terrormutter vagyok, de akkor sem.
Lili is próbálkozik már, de ez az 1 éves hiszti tényleg semmi a 2-3 évesen produkálthoz képest.
Én ilyenkor hagyom, hogy főjön a levében ill.leguggolok, megölelem, de fel nem veszem, ágyamba nem jön, csak ha beteg...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Tihanyban voltunk egy pár napot!
Nagyon jo volt kivéve persze hogy a Club Tihany olyan mint 20 évvel ez elött!Igy picit Szoc.-reál feelingem volt! :?

Jud!
Ez egy TFK babakocsi!
Iszonyat picire csukhato és nagyon jol dönthetö a háta!
Nekem a designe tetszett nagyon azért is ezt választottam!És a repülös utak miatt!Arra nagyon parktikus!
Végül voltatok Dévényesnél?

Katyus!
Szegény kis Maja!
Nagyon komoly a kép!De szerencse hogy ilyen jol viselte!
Örülök,hogy már el mult!!!Szuper!

Kismoki!
Boldog szülinapot Kláribabának! Kép
Nagyon fincsi lehetett a torta!!
Gyönyörü a kis leányzo még mindig!!!
Most olvasom…nagyon jo nyaralást nektek!!

Zsebi!
Emlékszem mikor irtad Eszti kiütéseit!!!Most látom a képet….nem semmi!!
Hogy haladtok a játszoterezéssel 3-asban?

Emma!
Én férjem teljesen!
Most is örjöng(örömében) mert rugtak egy golt a Spanyolok! :lol:

Bandika!
Marbella-n voltunk (mindig oda járunk,szeretjük nagyon)
Ágostonnak geoxot vettem 1,:azért mert szeretem és Marcinak is ezt a márkát veszem mindig 2,:mert a hematoma Ágo achillesze fölött van és nem tudok kérges szandit venni és kevés amelyiknek nem magas a hátulja!Sokat probáltunk de ez volt amelyik nem ért a "sebéhez"!Nekünk a puhatalpu-börcipö nem jött be sajnos mert megfogta a zoknit és nagyon melege volt a kis lábának benne!Egyébként van egy kicsit jobb minöségü is mint a Liliputi de az sem volt külömb ilyen téren igy nem használjuk!
Hu de jo sok helyre mentek! :D

Wish!
Nagyon kis édes Lehet Balázs ahogy igy beszél!
Nálunk is van már egy két szo a vava és a cicca az nagyon megy meg a pipi!
Merre voltatok nyaralni?

Hajni!
Nekem Ágo 4x eszik tápot mert még éjjel is eszik 2x! :oops: :?
Szerintem igy megyünk suliba is! :shock:
Most már rég nem mértem de szerintem már 11 kg fölött van!
Nagyon édes Olivér a képen!!
Egyébként Ágo is ilyen pöttyös de azt modta a doktornéni hogy a melegtöl!
Szegény Olivér,remélem már jobb a kis fjecskéje?!
Apa miatt meg …sajnálom!Nálunk is majdnem ugrott Spanyol egy projekt miatt de egy hetet lehett csusztatni!

Pompi!
Gratulálok a kislánykádnak a járáshoz!
Ügyes nagyon!!
Nagyon édesek lehetnek ahogy elvannak a játszon!

Orsi!
Örülök hogy jo volt!
Tényleg hamar elszaladt ez az 5 nap!
Nagyon csinos Lili a kendöben!

Tllli!
A csajok már meg is válaszoltak mindent! :D
Csatlakozz minél hamarabb!! :wink: :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Tudom, hogy ilyenkor már kevesebbet híznak, de 15 dkg/hét mindig megvolt (minimum). Ti az igény szerinti, vagy az órára szopi mellett vagytok?

Ő már megfordul hasról hátra és hátról hasra is, de mikor beteszem a járókába, egy forgás után nekimegy a rácsnak, és hatalmas ordításba kezd. De ha a földre teszem, ott sincs el, csak ha mellette vagyok. Az a baj, hogy a járókában nem tudom megölelni.

Az én gyerekem is nagyon kitartó, valamelyik nap hagytam ordítani, de 40 perc után sem hagyta abba, hanem még jobban belehergelte magát. (amíg ettem, elmosogattam, és fürdőszobát elintéztem).

Hajni, és Te mit csinálsz a gyerekeddel? Néha hagyod sírni?

Egy ikres anyuka azt mondta, ő nem cicózott, hanem hagyta ordítani a gyerekét, mert lakás rendberakás, anya, apa gyerekek, szóval szerinte akkor van szimbiózis, ha mindenki elégedett, nem csak a gyerekek körül forog minden. De annyira rossz érzés látni, hogy sír, látványosan szenved, panaszkodik.

Kép
Kép
gömböcske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: