Új privát üzeneted érkezett!

jó reggelt!

Lora
ez jó!mármint h egyenlőre akkor nem kell műtét...
és Brigit gondolom még esztétikailag sem bántja a köldöksérve :wink:

kikaptak :cry:

fogas kérdés :lol:
a 4-es fogacskák kb mennyi idő alatt bújtak ki ?
Leának a jf4-es már kb 1,5-2 hónapja jön de még mindig csak a 4 kis csücske látszik :shock:

Holnap elkísérjük apát vizsgázni,kirándulunk egy kicsit 8)
Most megyek megetetem ezt a kis éhenkórászt :lol: :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


sehol senki? :shock: :cry:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi,

A rágófogakat kérdezed ugye? Pont ma volt szerencsém (?) egy ordítás során megtekinteni Sebi foghelyzetét, és meglepődve tapasztaltam, hogy a bf4-ének még mindig csak a csücske van kint pedig én már 100 éve azt hittem, hogy kinőtt :shock: Szóval nálunk is bazi lassan megy.

Képzeljétek, Sebő ma megdöntötte az egyhuzamban alvás rekordját: 21-5-ig, tehát gyakorlatilag átaludta az éjszakát (életében először), fantasztikus! (erre elég, ha csak Mazsi, Nanica, Helga reagál :lol: )
Sajnos a katartikus kipihentség érzés elmaradt, mert gyakorlatilag a max 10 perces éjszakai ébrenlétemet cserélte fel egy 2-3 órával korábbi kelésre :cry:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 

 
 

sziasztok!

Timo: játszótér 1. : ha nincs ott a szülő és a gyerek olyat tesz, ami az Én gyerekemnek kárt okoz (szemébe szórja a homokot, fellöki...) akkor finoman rászólok. (A kiskamasz azért megérdemelte az anyatigrist... 8) )
játszótér 2. : mi is kerültünk már hasonló szituba, ott a szomszédasszonyom nyugtatgatott (tanító), hogy a 6-10 éves kislányok ilyenek, "babázni akarnak" . Neki 11 hós a kislánya, és ő hagyta, hogy nyúzzák a nagyok - mondván azt is meg kell szoknia. Nálam hamarabb elszakadt a cérna és én leszereltem a kislányt: "Nem kell cipelni, tud sétálni egyedül. Süss neki inkább homoksütit, azt jobban szereti. Gyere, berakom a kicsit a hintába, és te lökheted... Nem volt könnyű, de én is ilyen voltam ennyi idősen...

SNO: gratulálok... !!! Milyen volt?

Én sem mertem elkiabálni eddig, de amióta Linus is jár (kb 2-3 hete), ő is csak 5 felé kel először ( néha néha azért még nyöszörög kicsi 11-12 tájban - néha cicizik is, de olyan fura, hogy nem kel fel, csak hajnalban... )

nanica
 
 


sziasztok!

Timo: játszótér 1. : ha nincs ott a szülő és a gyerek olyat tesz, ami az Én gyerekemnek kárt okoz (szemébe szórja a homokot, fellöki...) akkor finoman rászólok. (A kiskamasz azért megérdemelte az anyatigrist... 8) )
játszótér 2. : mi is kerültünk már hasonló szituba, ott a szomszédasszonyom nyugtatgatott (tanító), hogy a 6-10 éves kislányok ilyenek, "babázni akarnak" . Neki 11 hós a kislánya, és ő hagyta, hogy nyúzzák a nagyok - mondván azt is meg kell szoknia. Nálam hamarabb elszakadt a cérna és én leszereltem a kislányt: "Nem kell cipelni, tud sétálni egyedül. Süss neki inkább homoksütit, azt jobban szereti. Gyere, berakom a kicsit a hintába, és te lökheted... Nem volt könnyű, de én is ilyen voltam ennyi idősen...

SNO: gratulálok... !!! Milyen volt?

Én sem mertem elkiabálni eddig, de amióta Linus is jár (kb 2-3 hete), ő is csak 5 felé kel először ( néha néha azért még nyöszörög kicsi 11-12 tájban - néha cicizik is, de olyan fura, hogy nem kel fel, csak hajnalban... )

nanica
 
 



Sziasztok!

Este emgyünk anyósékhoz.

Emili öntudatra ébredt!!:DPozitív a tükör próba!Már egy pár napja észrevettük, hogy ahomlokára kent krémet már nem a tükörképén keresi, hanem a szeméhez kapott.:)Most meg meglátta magát benne, és észrevette a pelusát(nincs most rajta más ruha), és egyből megnézte saját magán!:)

Emőke!
Emili bizonyos szavakat felejtett el :twisted: Vagy csak néha jut eszébe. :(
Gratula a foghoz!

Timi!
Én is szépen rászólok, úgy beszélek vele mintha Emilinek mondanám.Persze van 1-2 ökörállat, na attól megkérdezem, hogy normális-e? :twisted: :lol: (múltkor volt 2 nagyobb gyerek, akik a kicsiket riogattál az ordításukkal)
2:én sem hagynám hogy zaklassák.Bár emili el szokta hajtani a zaklatókat.De hoszasan még nem is zaklatták.

Mazsi!
Hát ez a temetős babatali nagyon bizarr, és morbid :lol: Bár én is vagyok olyan perverz, hogy szeretek temetőbe járni, de csakabba ahol a dédimamám is van. :wink:

Emili nagyon rákapott erre a hajnali evésre, mostmár kezd idegesíteni.2x reggelizik így.És az előbb sem kellett neki semmi, csak tej! :shock: 200 ml.

Na megyek még pakolászni, dög meleg van.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


:lol: Temitali nem olyan bizarr mint ahogy hangzik, ne úgy képzeld mint a többit, ahol egymás hegyén hátán sírban nyugszik a pór nép. Ez kb egy nagy park, néhol egy-egy fontos ember mauzóleuma, legalábbis azon a részen ahol mi piknikeltünk :wink: :lol:

Mi a jövő héten nem leszünk itthon, úgyhogy sajna kimaradunk, de utána benne lennénk ha ismételtek, vagy ha addig nem jön össze 8)

4-es fogak marha lassan, hónapok kérdése. De minden semmi ehhez a szemfoghoz képest, ez naggyon durva, minden bajunk forrása.

Lora, ez megnyugtató. Apropó oltás, Boldi is bepöttyösödött kb 10 napra rá, nagyon hálás vagyok annak aki előre szólt, h ez lesz. Pann talán :)

Gyereksziget is kimarad ezen a két hétvégén amíg nagyszülőzünk.

Sebinek gratula az átalváshoz. Tudom, nem vagyok illetékes, mert ez nálunk kb 13 hónapja megtörtént, de ezek a momentumok tanítják meg értékelni ezt :lol: :lol: és ebből merítek erőt a Boldi hátulütőihez.

Pl. ma megvolt az első publikus, klasszikus nyilvános hisztéria külszínen. Egy barátnőmmel kiültünk eédelni egy térre, és Boldit mikor szabadon eresztettem csak a téren rohangálhatott, szökőkút miegymás, viszont ő konkrétan az úttestre az autók közé/alá vágyott, és én a konzervatív paramama ezt nem engedtem. Levetette magát több ízben a járdán az aszfaltra hanyatt, és vörös fejjel ordított, hanyatt fekve kapálózva. Klassz, mi? Mindenki őt nézte (engem amúgy ez nem zavart), én ignoráltam :roll: Asszem ez még nem a nevelés hiánya nem? :shock:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nanica,
hm, nem is tudom, nem így képzeltem az elején, amikor még alig vártam, hogy megtörténjen, most meg már több, mint fél éve nem foglalkoztat a kérdés, úgyhogy inkább csak, mint érdekességet kezelem, meg nem is számítok komoly folytatásra.

Ágiboldi,
akkor jogos a megelőlegezett rettegés a szemfogaktól?
A két éves kori hiszti elmúltáig nevelést emlegetni egy kis földön fetrengésnél ugyan. Meg aztán szerintem nagyon szomorú lenne egy ekkora gyereken a nevelés nyomait látni (kivételesen nem a verésre gondolok :wink: ). Te vagy az egyik leghősiesebb anyuka, erre büszke lehetsz. Persze gondolom annyira nem volt komoly a kérdés, de azért megnyugtatásul...

Panka,
a temitalit először mindenki bizarnak gondolta, aztán voltunk, és elmúlt.

Jó pihit minden utazónak (Panka, üdv anyósnak :twisted: )!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pankaa
a temitaliról eőször én is ezt gondoltam,de meggyőztek a csajok, h tök jó (ennek ellenére mi még nem vettünk részt egyiken sem) :wink:

Ágiboldi
nálunk is most kezdődik az "eldobommagammertnemtetszik" korszak... :twisted: eddig zömében itthon produkálta magát én ott hagyom... :roll: sztem ez vmi életkori dolog lesz mert minden ismerősömnél hasonló a helyzet (az csak nem lehet h mindenki elrontotta :lol: )

Sno
egészségetekre! :wink: mármint a nyugis éjszakát :lol:
megérdemelted már!

Leát még meg tudom győzni, h a 4-5 órai szopi után aludjunk kell min 8-ig :oops: :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!


Ma voltunk strandon, a kozeli csillaghegyi strandra mentunk. Es sajnos, nem jott be :( Annyira hideg volt a gyerekmedencebe a viz, hogy Aron egy ido utan csak orditott, ha megkozelitettuk a medencet :( Kb egy orat a kezemben toltott, annyira feldulta ez a hideg viz.... pedig holnapra terveztuk a romai furdonel levo strandot... megpunnydunk ebben a melegben itthon.

Gyereksziget: annyira nagy hoseg varhato, hogy lehet, hogy mi is inkabb elnapoljuk!

Agiboldi,
Felelmetes lehetett a hiszti :shock: Es pont Bolditol????? Annyira felek, hogy mikor erobol hanyat vagjak magukat, akkor nagyon beverik a fejuket. Aron is csinalt mar hasonlot....
Jo pihenest a jovohetre! Kapcsolodj ki, toltodj fel!!!

Sno,
Gratula az egybealvashoz!!! Bar en is ugy vagyok vele, hogy az 1x-2x-i keles meg nem zavar annyira, csak reggel hagyjon aludni! Mostanaban Aron hajnalban nagyon sokszor kel, viszont utana 6-fel7 magassagig alszik, es azt nagyon birom :) Mazsiek fele magassagokban (8-ig aludni) nem is remenykedem!

Temitali: nagyon tetszik ez az uj szo :) kicsit valoban morbid!

Panka,
Gratula a teszthez! Mi mar eleg reg probaltuk, lehet, hogy erdemes lenne egy probat megejteni???

Lora.
Fog: :D

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga,
Sebi pont Áron ellentéte, ő ma a fentiekben már tárgyalt hisztit csinálta vagy tízszer, mert nem mehetett bele a dézsába, ami csapvízzel volt feltöltve. Először simán megengedtem neki, gondoltam ha beleér a lába megmásítja a döntését, de boldogságtól sugárzó arccal beleült nyakig, és akadozó hangon ismételgette (nagy vigyorral), hogy hideg, hideg... alig bírtam kihúzni belőle :roll: Kicsinek is ordított, ha nem hűvös-langyos volt a fürdővize, így nem fogunk nagy közös fürdőzéseket csapni, mert én kb. a forrásban lévő vízben érzem úgy ahogy komfortosan magam.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


A "Panka, gratula a teszthez"-en egy pillanatra megakadt a szemem :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


thelga
esetleg vigyetek neki egy kis felfújható medencét, abban hamarabb megmelegszik a víz és lehet, h elég is neki egy kis pacsálás

ágiboldi
micsoda anyák vannak, h nem mehet még az autó alá sem a gyerek :lol: az ilyesfajta tiltás kelénél is heves ellenállásba ütközik, de én vagyok az erősebb (hahahaha) és engem sem hoz zavarba egy kis üvöltözés, illetve az azt kísérő megjegyzések a körülöttünk állóktól.
ma mi is étteremben ettünk, ez volt hosszú idő óta az első viszonylag normális kajálás házon kívül. mondjuk szerencsénk is volt, mert szinte rögtön hozták is a kaját, nem kellett sokat várni, úgyh kele hajlandó volt nagyjából nyugodtan ülni az etetőszékben és még evett is ezt-azt

alvás
csatlakozom, az éjjeli ébredés nem annyira gáz, mint a hajnali kelés (hja, kérem, akinek semmi sem jó :twisted: ). most már hetek óta simán alszik este 8-tól, viszont a félhetes napkezdésből nem enged és onnan már nincs vissza :cry:

temitali
ha szabadtéri a tali, akkor sztm ez a legjobb verzió. biztonságos a terep (kutyasz.r, autó tekintetében), nincsenek sokan (izééé :roll: ) és van pisilde :wink:

timo
én sokszor rászólok nagyobb gyerekekre, ha a babák körül bicigliznek, v fociznak, v bármi olyat csinálnak, ami sztm veszélyes lehet :oops:

majus3
 
 


Helga, miaz h "pont Bolditól??" Belőlem jobban kinézted volna mi? :wink: Amúgy Boldi mindig is akaratos makacs nyűglődős fajta volt :roll:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Látom mindekinél kitört a hétvége.

Nálunk is leves kész, apuka kinnt süti a husit a grillen, medence takarító megy.(szűrő) Ébéd után ha elég meleg a víz kinnt az udvaron pancsi, majd délután babaúszás.

Cseresznye leszedve, 42 üveg befőtt plusz 40 üveg maradt tavalyról is és a 300 literes fagyasztó tele (csersznye csak a fele benne a többi más gyümi, zöldség,husi)

Mazsi

Hogy sikerült a befőtt elrakás ????? :wink:

Éhenkórászságról jut eszembe, hogy Tomi is eszik mindekivel aki eszik, velem, apukájával és persze a saját étkezési idejében is, viszont annyit mozog, hogy nem hízik egy grammot sem.

Temitali elég morbid tényleg, először azt hittem vicc :lol:

Helga

Hiszti nálunk is előfordul ha nem minden úgy van ahogy az "ifiúr" óhajtja. Már pedig van ilyen is !!!!
Nem kerítek neki nagy feneket próbálom elterelni a figyelmét, általában bejön ! :wink:

Sno

Nálunk Tomi is képes belecsobbanni a leghidegebb vízbe is, mikor mostuk a cserkót magozás előtt egy nagy műanyag edénybe lett téve kb 50 literes, Tomi nyakig benne pancsolt pedig jéghideg csapvízzel volt feltöltve. A szerencse az volt, hogy nagyon meleg volt kinnt. :lol:

Ágiboldi

Hát tényleg ilyen kegyetlen, szigorú anya vagy ??? Még ezt az egy kis örömet sem hagyod meg annak a drága gyermeknek ????(útra történő kiszaladgálás) :wink:

alvás:

általában minden éjszakát végig alszik, kivéve ha este apa besonkáztatja (házi füstölt sonka saját), mert akkor óránként felkel inni és ha kifogy a teás akkor bedobja hozzánk a másik szobába, hogy ébresztő !!! :P

Erről jut eszembe KÖRKÉRDÉS : én fertőtlenítőzöm még Tomi cumisüvegét és edényeit, de ha a mi ételeinkből eszik az ugye csak mosogatva van plusz egy csepp hypót szoktam bele tenni, de utána öblítés folyó vízzel. Szóval fertőtleníti még valaki a gyerkőc edényeit ????

Pankaa

Gratula a teszthez, mi régen próbáltuk, de akkor még nem volt eredményes.

Emőke

Tomi is sem használ minden szót amit mindjuk régebben használt.
Tegnap reggel elmagyarázta apjának, hogy hívják fel a mamát.(odavitte a mama fényképét és az apja telefonját és mamázott)

Május

Milyen az, hogy strandon felfújtható medence ????? :wink:

Gratula kelének az éttermi jólviselkedéshez. Én ilyet meg sem merek megpróbálni, Tomi az első pillanatban köbeszaladna a konyhától a teremig mindent, mindenki meneküljön ki merre lát, nálunk csak a szabadtéri dolgok a menők egyenlőre.Bár már fordult elő, hogy amíg mosogattam addig szépen üldögélt az etetőszékében.

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Dana, Mazsi, köszi a hiányolást!

Mintha nem is nyár lenne, olyan sokszor betegeskednek a babák, mamák. Mi is többet jártunk mostanában az orvosnál, mint a télen. Először Öcsi volt lázas, harmadnapon elmentünk orvoshoz, de nem talált semmi különlegeset, de azért átküldött fül-orr-gégészhez is. Ha már ott jártunk megnézettem Bálint orrmanduláját is. Sajnos még mindig elég nagy (mitől is menne össze), de azt javasolta várjuk meg a 3 éves kort (ez egy bűv szám mandula ügyben) és szeptemberben meglátjuk. Pár napra rá beadattam az agyvelőgyulladás elleni szert Botinak, és ha már orvosnál járunk beugrottunk a sebészetre is Bálint fütyijét rendezni. Én nem húzogattam soha a fütyijét, kaptunk kenőcsöt, ezzel hellyel közel kenegettem, aztán most már csak a pereme volt letapadva ezt egy mozdulattal felrántotta a doktornő. Aznap még csípett neki a pisi, de már másnap nem volt semmi fájdalma. Igaz már aznap este belázasodott és napokig 39 körüli láza volt, de ez fütyitől függetlenül mandulagyulladás volt. Én bevenném a hasznosságok közé a füllázmérőt, főleg amikor éjszakánként majd óránként néztem, hogy hol tart a láza. Amikor visszavittem kontrollra sajnos a doktornő szerint a garatmandula sem ment vissza, de mivel már nem volt lázas egyelőre így marad. Lehet, hogy majd egyszer mind a kettőt ki kell venni, mint ahogy nekem is így volt. Közben, ha már ott jártunk megmutattam Öcsi pöttyeit, mert újra kijöttek. Arra jutottunk, hogy valami allergia féle, de hogy mitől, az kérdéses. Közben Öcsinek volt egy kis orrfolyása, de az már nem igényelt orvost, csak orszi-porszit.
Ráadásul pont ebben az időszakban kaptunk értesítést arról, hogy egyik óvodába sem vették fel ahova jelentkeztünk, így kénytelen voltam ovit keresni neki. Szerencsére a körzetibe befogadták.
Szóval ezeket leszámítva jól vagyunk, néhány képet fel is teszek bemutatva mivel mulatjuk az időt.

Sokat járunk a vidéki házba a Mátrába, mivel felújítjuk többnyire saját erőből a belső festést. Ilyenkor rokonokat is látogatunk a közelben.
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Segítünk apának gombászni. Kedvencem a két maki ordibál kép.
Kép Kép

Nap, mint nap játszóterezünk
Kép Kép
Kép Kép

Néha ünnepelünk
Kép Kép

Végül: Öcsi nem bárányhimlős, csak meggyet eszik
Kép

Szobatisztaság
Le vagyok nyűgözve, hogy milyen lelkesek vagytok. Én ebben is a kényelmesebb verziót választottam. Elméleti alapozással kezdtünk, már egy éve hajtogatja Bálint, hogy a WC-be, illetve bilibe kell pisilni. A gyakorlati kivitelezés sehol nem tart, egyáltalán nem érdekli a pisi téma, a kakilásról nem is beszélve. Úgyhogy hamarosan a tettek mezejére kell lépnünk, mivel szeptemberre szobatisztának kell lennie. Ha rászánom magam, egész egyszerűen nem kap többet pelust, kivéve persze éjszaka (nem akarok én éjjel ágyneműt cserélni).

Játszótér
Nekünk kert híján lételemünk. De szerintem másfél –két évesen egyre kevésbé tudjuk kielégíteni társas igényeiket. Későbbiekről nem is beszélve. Aligha tudnék órá(ko)n keresztül motorozni körbe-körbe, ahogy kis játszópajtásával teszi Bálint. Hátrányát még egyáltalán nem tapasztaltam a gyerekekre nézve. Boti március óta játszóterezik rendszeresen úgy, hogy két hónapon keresztül csak mászott a játszótéren. Semmivel sem volt betegesebb, mint más gyerek. Lelki sérülést sem látok rajta, hogy néha nem Ő szórja magára a homokot, hanem más kisgyerek teszi. Egyébként, ha tényleg napi szinten játszóterezünk a gyerekekkel akkor nagyon ritkák az atrocitások. Kialakul a játszótéri etikett, amit a törzstagok tartanak és az arra tévedőkkel, pedig megpróbálják betartatni. A miénk egy kisebb játszótér és nagyon klassz törzsgárdája van, a cikkben megjelenő sarkos kategóriák egyike sem fordul elő. Egyébként is szerintem az ember több arccal van jelen. Néha nincs kedvem menni és én is üldögélnék inkább egy kávézóban, ilyenkor a kispadon trécselek valakivel. Néha szinte csak a gyerekekkel játszok, alig beszélgetek az anyukákkal, néha előtör az anyatigris, ha olyan jelenet van. Vigyázunk egymás gyerekeire, alapvetően mindenki a sajátját fegyelmezi, de ha nincs a közelben az anyuka, akkor simán rászólunk normális stílusban az éppen rendetlenkedőre. Az is nagyon jó, hogy végig lehet nézni egy-egy babakorosztály „felnövését”, illetve a kismamák pocakodását. Most sorban születnek a második babák és ez jó érzés és nosztalgia. Sok tapasztalatot lehet szerezni, pl arról is, hogyan szelídülnek meg „rossznak” mondott gyerekek, vagy hogyan megy keresztül a legszelídebb gyerek is a vadóc korszakán, ahol elég agresszív, önző és kezelhetetlen lesz. Ilyenkor az anyukát sajnáljuk és látjuk, hogy igyekszik, de túl kell ezen is jutni, mindegyik gyereknél elmúlt ez. Volt pl. egy kislány aki a kistesó születése előtt rendkívül agresszív lett. Boti sírva is fakad többször a közelében, pedig nem is csinált vele semmit. Aztán a tesó jövetele után megnyugodott, még szeles egy kicsit, de sokat javult és már Boti sem sír tőle. Természetesen amíg a rosszabb korszaka volt, igyekeztem Botit távol tartani tőle.
Ha kertes házunk lenne, persze könnyebb lenne (kivéve, ha olyan szép kertet tartanánk fenn mint ditkééké), mert csak „kicsapnám” őket néha a kertbe egy-egy órára, nem pedig lebumliznék 20 percet oda, húszat vissza a két gyerekkel. Viszont akkor is később meg lehet oldani, hogy találkozzon a korosztályával a gyerek, gondolom átjárnak egymáshoz, vagy valami program (zene, torna, úszás) révén.

Fertőtlenítés
Max. az első hónapban volt, azóta nem és nem is hiányzik.

Na ezt most elküldöm…

mmónika
 
 


Hol vagytok??? Már 2 napja nem írt senki! :(

Moni
Hihi, asszem megdöntötted a leghosszabb hsz rekordját! :lol:
Milyen göndör Boti! :o Bálint is ilyen volt? Brigi is most elég göndi, de azért nem ennyire.
Felháborít az ovihelyzet. :evil: Ezekszerint az oviba bekerülés is ilyen nehéz? Eddig azt hittem inkább csak a bölcsi lesz nehéz. :?

Mit csináltok ilyen dög melegben? Eddig mi is napi 2x mentünk a játszóra, de de. odasüt a nap, így inkább de. főzök, ill. bevásárolunk. Du. alvás, aztán játszó. Ez a napi menet.

Panka
Ajánlom figyelmedbe a picasán a "Temitali" nevezetű mappát. :wink: Amúgy én is furcsállottam, de tényleg nagyon jó volt. És volt egy csomó magamutogató mókuska is! :D

Fertőtlenítés:
Mivel Briginek nincs cumija, cumisüvege nem fertőtlenítek. Amíg az Aventes itatót használtuk, addig annak a szívókáját fertőtlenítettem, de most a másiknál már semmit. Kanalat, tányért sosem.

Orsi
Akkor én nem is gratulálhatok az éjszakátokhoz? :lol: Ha tudnád, hogy most mennyire irigyellek érte. Brigi ma is kb. 6-8x fent volt. Különben én is azt a korszakot szerettem a legjobban, amikor kb. 3-4 körül felkelt egy szopira és utána aludtunk 8-f9-ig.
Eddig én is azt hittem, hogy Brigi utálja a hideg vizet. (Az usziban a 30fok is kevés volt neki!) De most hétvégén alig tudtuk eltávolítani a medencéből a telken, pedig az "csak" 24 fokos volt.

Ágiboldi, Május
Irigyellek titeket, hogy nem zavartatjátok magatokat 1-1 nyilvános hisztinél! Bár engem inkább az zavar, hogy nem igazán tudom, hogy kéne ezeket kezelni.

Hétvégén Brigi egyik este kimászott az utazóágyából. :shock: Hallottam, hogy sír, de mire bementem már hallottam a koppanást. :( Végül is állva fogadott és szerencsére nem történt baja, de én nagyon megijedtem. El nem tudtam képzelni, hogy ki tudjon belőle mászni. :shock: Így szerintem a rendes itthoni kiságyból is ki tudna mászni. :?
lora7
 
 


Még mindig senki? :(

És mikor megyünk Temitalizni?
lora7
 
 


hahó!

szombaton Gyömgyösön voltunk apával vizsgázni...
(Sensi! jártunk Gyöngyöshalászon is :wink: )

azután elmentünk a Tropicariumba, miután apának nem nagyon volt kedve sétálgatni a Mátrában ebben a hőségben...
Utólag sztem jobban jártunk volna a Mátrában :wink: a trópusi levegő nem volt túl üdítő :lol:
Lea imádta az egészet :lol: hagosan rikácsolt a madarakkal,az akváriumok előtt hangosan kiabált,örült a temérdek halnak :lol:
Olyan jó volt nézni :lol:

Hazafelé én vezettem,apa hátul ült Leával aki éppen almát uzsizott...Sikerült egy nagyobb darabot a szájába vennie és elkezdett fuldokolni :shock: Nagyon durva volt ui apa alig bírta kicsatolni az öveket,én ordítottam h vegye már kis és állítsa fejre miután nem tudta (merte) igazán fejre állítani kézifék be vészvillogó és kiugrottam az autóból (a M0-n jártunk épp egy többsávos csomópontban) majd lógattam a gyereket...Sikerült felköhögnie az almadarabot de iszonyatosan sírt szegény, nagyon megijedt velünk együtt :cry: Az erőlködéstől kipattogott az arca :? Apának elsősegély tanfolyamot szervezek ,mert mondtam neki, h meg kell tanulnia mit lehet ilyenkor tenni... :cry:

Tegnap pedig anyukámék voltak itt nálunk,míg mi Atival kicsit kertet rendeztünk a háznál.Lea tök jól érezte magát anyával :lol:
A lakásban 28-30 °C van Lea szobájában nem lehet megmaradni úh elővettük az utazóágyat és a hálóban alszik mellettünk.

Lora
Kis lüki Brigi :lol: Ezek szerint szerencsésen földet ért :lol:
a mi utazóágyunk oldalát le lehet cipzározni (bár eddig felcipzároztam ha Lea benne aludt, csak napközben volt nyitva mert Lea élvezi a ki-be mászkálást :lol: )
Talán megoldás lehet Brigi akrobatikái ellen :wink:

Hogy mit csinálunk? Tikkadozunk :lol: Reggel gyors bevásárlás,séta, azután gyors főzés ,ebéd , alvás, benti játék és csak 5 után vagyok hajlandó kimozdulni....

Ditke
én már régóta nem fertőtlenítek semmit :lol:
befőtt: jól néz ki az üvegben,majd télen beszámolok az ízéről :lol:
Én nem engedem, h 100x egyen naponta :roll:

Mmónika
jó h jelentkeztél :wink:
Botondnak ma van a szülinapja? :shock: Vagy csak nem váltottatok a vonalzóval? :wink:
Látom ti is törzsvendégek vagytok a dokinál :cry:
Egy saját mátrai házikó :shock: De jó nektek! :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


kérdés
ismertek olyan gabonapelyhet, ami nincs agyon cukrozva?
keresgetem Leának valami fincsiséget, de mindegyikben van cukor, még a fittnes termékekben is :shock:
vagy ez a normális?

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!


Gondolom, mindenkit iszonyuan megvisel ez a hoseg. Mi is csak punnyadozunk a lakasban, alig megyunk ki, amit mindenki nehezen visel :( Velunk igy tul sok minden nem tortent. Aron ma bemutatta a "jatszoter reme" arcat, mindenkitol mindent azonnal meg kellett szerezni, ha ez nem sikerult, akkor egtelen nagy hisztivel probalta elerni, hogy megis megkapja. Majd mikor - szerintem mindenki nagy oromere - tavoztunk, akkor bevagta a "hatra vetem magam" hisztit, mivel nem engedtem, hogy a jardan es az uton masszon :twisted: :twisted:
Egyebkent tortent nagyon meghato dolog is, delben ramnezett a gyonyoru szemeivel, es azt mondta "Ana". hat konnybe labadtak a szemeim :) Eddig meg nem mondta, mar irigykedve olvastam, hogy forumon szinte minden gyerkoc mondja mar.

Azert nem semmi, hogy milyen veszelyes dolgok tortentek a babakkal, Brigi kimaszik az agybol, Lea fulladozik. :shock: :( Mazsi, Neked aztan van lelekjelenleted! Le a kalappal elotted!
Az agybol valo kimaszas nekem is param volt, ezert nem is eroltetem, hogy a kisagyba szoktassam vissza Aront.

Korkerdesek: Aron kb egy eves kora ota nem fertotlenitek, elotte is csak hetente 1x foztem ki a cumisuveget, meg a kis muanyag talkait. Mostmar egyatalan nem fertotlenitek, fozok ki semmit.
Sot mosogatashoz nem hasznalok hipot. Kellene szerintetek???

Muzli: Sajnos nem ismerek ilyet :(

Monika,
De jo, hogy jelentkeztel! Nagyon aranyosak a gyerkocok! Boti furtjei!!! Hat nem semmi imadnivalo!
Sajnalom, hogy ennyit betegeskedtetek az utobbi idoben, bevallom, nem is tudtam kovetni a leirasodat.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Halihó,

Papóéknál hűsölünk, mert:
- apa elutazott, és csak szerdán jön vissza
- a házban jó a klíma, ellentétben a panellel
- vettek egy medencét (majd teszek fel képeket a nyár mappába)

fertőtlenítés,
cumi, cumisüveg hijján sosem voltam egy nagy fertőtlenítő, és mikor elkezdett mászni, és végignyalni mindent, akkor végképp felhagytam vele. A sok fertőtlenítés, hypo, domestos, meg ismereteim szerint többet árt, mint használ.

Mazsi,
a DM-es Alnatura gabonapelyheit adom Sebőnek, de most nem tudom megnézni, hogy cukrozott vagy sem.
Hú, az autós-almás sztori igen kemény volt, ezért ülök én is még mindig hátul.

Móni,
te vagy a példaképem strapabíró anyukában, egyik húzós időszak a másik után, mégsem érzem rajtad a megtörtséget (az írásaid alapján). Bálint mekkorát nőtt :o :shock: !!!

Lora,
nálatok azért volt olyan időszak, amikor Brigó átaludta az éjszakát, nem? De szívesen visszaveszünk a "mi gyerekünk nem alussza át az éjszakát" csapatba, ha ragaszkodsz hozzá :lol: :lol: :lol: vagy Brigó ragaszkodik hozzá. Ágyból kiesés :shock:

Temitali,
nem lesz már ingerszegény a környezet a gyerekeknek egy játszótérrel szemben?

Nanica, Bigsis,
köszönöm a dödöllés eligazítást, még nem ástam bele magam, de igyekszem.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Helga,
éljenek az ANÁK!

Sebi ma egész nap egy kis-közepes markolót hurcibált, és mutatta, hogy "bele", "oda", és így tovább a végtelenségig. Először magyaráztam neki, hogy nem tud beülni a vezetőülésbe, mert vagy neki kéne durván 80 cm-el kissebbnek lennie, vagy a markolónak nagyobbnak. Aztán megpróbáltam, hogy ha egy kis plüss nyuszit belegyömöszölök a pilótafülkébe, akkor jobb lesz-e neki, de féltékenyen kitépte a nyuszit az ő helyéről. Aztán feladtam, és mondtam neki, hogy akkor üljön bele, ha annyira fontos a dolog, úgyhogy a nap folyamán többször tanúja lehettem, ahogy kétségbeesve próbálta hol a lábát, hol a kezét begyömöszölni a vezetőoldali ablakon (épp hogy az ujjával meg tudja érinteni a kormányt). De annyira átéreztem a vágyakozásást...
Előtte már eljátszotta ezt egy játék teherautóról készült képpel is (hát, ha vannak a beteljesületlenségnek fokozatai...)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Mazsi, ez aztán a lélekjelenlét. Gondolatban már 100x lejátszottam, remélem meg tudnám csinálni. Ráadásul folyton erről van szó a tévében nyári veszélyforrások címen, h a torkán akad valami. Mintha erre nyáron nagyobb lenne az esély? :shock:

Kditke, 8 hónapos kora óta semmit nem fertőtlenítek, és már akkor is úgy éreztem én vagyok az utsó aki le bír jönni a témáról. Eszembe se jut. Sztem a hipó se kéne, sőt.

Nálunk még nincs anázás :cry:

Lora, rámhoztad a frászt az utazóággyal.. ugyanis pont anyósoméknál voltunk mikor olvastam, az emeleten gyakorlatilag olyan a lépcsőkorlát, mintha nem is lenne, vagyis csak felnőtteknek jó, simán egyenesen leesne vagy 5 métret ha egyedül hagynánk. és éjszaka ezen filóztam, h mi lesz ha már ki tud mászni az utazóágyból, mi alszunk, kimegy és leesik.. Erre olvasom, h ez tulképp akár máris esedékes :cry:

Sno, pont az embergyerekben volt, h még egész sokáig nem fogják érteni az arányokat. Kb 2-3 évesekkel csináltak kísérletet, és mind megpróbált belemászni a kisautóba, ráülni a babafotelre stb.. (előtte volt nekik való méret, csak kicserélték minire mire visszajöttek a szobába)

Amúgy Debrecenben vagyunk! Pihenés! :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Bejött a nyár, nálunk dühöng az influenzaszezon. Szabi megfázása pattog ide-oda a családban, most Natit kapta el. Volt közben mellékesen egy kötőhártyagyulladás is. Élvezte a két gyerek a szemcseppeket.

A hétvégén voltunk picit kirándulni azért. Eger nagyon szép. Bár már tudom, hogy a törökök azért nem tudták bevenni, mert babakocsival voltak. Öngól volt feltolni a várba, inkább felvettem és cipeltem. Jót tett a lelkivilágomnak, hogy lejtőn felfelé, köveken bukdácsolva cígoltam a vagy 25 kilót. Robi valahol kószált Natival, úgyhogy életmentő volt egy srác, aki megszánt a 40 fok+verőfényben és segített egy darabon. Aki arra honos, arra nagyon irígy voltam a szépen rendbentartott házak és a város közepén lévő nagy park miatt.

Orsi,
:lol: Remélem, az együttérzés valamelyest tompította a frusztrációját.

Mazsi,
Műzlit esetleg ha darabokból rakod össze, akkor nem cukros. Lehet kapni puffasztott rizst meg hasonlókat, azután szépen összeöntöd egy kis tejjel és vágsz hozzá gyümit. Iszik már Lea tejet? Cornflakesből a Spárost szoktam adni, szeretik. Nekem pont az agyoncukrozottak ízlenek sajna, nincs túl jó izlésem. Biztos a hozzám hasonlóakra építik a termékkínálatukat. :wink:
:shock: Nekem valószínűleg csak a hangos visításhoz lett volna lélekjelenlétem.

Móni,
Jók a képek. :D A mátrai ház az nyaralóként funkcionál?

Kditke,
Edényt soha nem fertőtlenítettem, hypo tán nincs is itthon. Néhány kósza cumisüveg kifőzés az volt, de már az is a feledés homályába veszett.

Mazsi,
A rágók nálunk is iszony laaassssann nőnek. A hétvégén tettem némi erőszakot Szabi szerénységén, fog téren. Mind a négy négyest növeszti. Ezzel összesen 6-ot indított ebben a hónapban. Majd valamikor ősszel megint megnézem a helyzetet. 8)

Lora,
Natinál egy elszúrt szuri kb fél évig megvolt. :?

Timo,
1. A legtöbb gyereket ismerem a téren. Akinek nincs ott valakije, az egy kicsit kaszton kívüli, simán arrébbrakom, lefogom a kezét, amikor fejbe akarja vágni mondjuk Szabit. Nálunk nem szokták jó szemmel nézni az ilyen kószálókat, de a szüleiket sem, ha véletlenül megjelennek.
2. Attól függ, hogy reagálnak rá. Ha zavarja őket, enyémgyerek ordít, mint akit ölnek, Szabi a klasszikus kezek a magasba, rongybaba le a földre. Eléggé el szokott menni tőlük a kedve a zaklatóknak. Nehéz őket zaklatni. 8) Ha mégis elfajul a dolog, közbelépek, rászólok, hogy elég, vagy fogom és arrébbviszem őket. Ha nincs vele gond, akkor hagyom.

Emőke,
Emiatt a megtanul-elfelejt miatt sem tudom sokszor, hogy Nati mikor kezdett el dolgokat.

Helga,
Azt hiszem, dokinénink a védőnőd adjunk egy túrórudit a bilihez ötletet elég rosszul fogadná. :lol: Nagy rudiellenes.
Szerintem sem egy túl jó ötlet jutalmat adni.

Bili-pelus:
Szerintem a bili megrázóbb. :lol:

Tali:
A Köztársaság téri játszi körülkerített, kutyahmm mentes. :D Temitali is jöhet, minden, ami a közelünkben van. :lol: Amikor nem tanítok... :roll:

Alvás:
Nálunk is az egyik nap van alvás, a másik nap nincs elv működik. Most már pontosabban 2:1 arányban vezet a napi egy alvás a kettővel szemben. Drukkolok, hogy minél előbb nyerjen, mert olyankor Szabi 2-3 órát is tud délután aludni.

Lora,
A nagymama dolgozik "divatot" azt hiszem, egy kicsit másképp értem, mint ahogy lejött az írásomból. Nagyon kevés olyan nagymamát ismerek, aki amolyan meleg kedvességgel, elfogadással néz aprónépre, mint ahogy én a nagymamámra emlékszem. Ő nem segített szüleimnek, 400 km-re laktak, esélytelen volt. Ránk sem vigyáztak (csak unokatesóra vagy hat évig), mégis valahogy ott volt a kiegyensúlyozottságával, nyugalmával. Most sok olyan nagyszülőt ismerek, hallásból, akikre ismerősök panaszkodnak, hogy nem foglalkoznak az unokákkal, nem érdeklődnek, mert dolgoznak, sietnek, élik a saját életüket, nem érnek rá. Maga a munka nem lehet akadály, nagyszüleim faluban, tanyán éltek, ott ismeretlen a munka nélküli élet, kortól függetlenül, a nap hajnalban kezdődik, akkor is, ha már elmúlt 80-90. Az a békés derű hiányzik nekem sok nagyszülőből, amit ismertem, nem az, hogy segítsenek levinni a játszótérre a gyerekeet. Természetesen ez nem vontatkozik sem most, sem akkor mindenkire. (Az, hogy az élet most nehezebb, nagyon messze van az igazságtól, nem lehet indok.)

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak inkább olvasó módban. Azt hittem, sokkal könnyebb lesz a "feldolgozás", de nem.... tök magam alatt vagyok, semmihez sincs kedvem, sokszor sírva fakadok... és nem csak a baba miatt vannak ezek, hanem sztem most jött ki a közel másfél éves bezártság... hiányzik a felnőtt társaság, hogy ne csak mindig a játszira kelljen menni, hogy végre normális rucikat vegyek fel, hogy kisminkelhessem magam stb. Remélem értitek, mit akarok mondani... próbáltam olyan bölcsit/magánbölcsit/családi napközit keresni, ahová heti 2-3 alkalommal pár órára el lehetne vinni Lillust, de kábé egész Bp-en nincs ilyen!!! :twisted:

Mindegy, próbálom összeszedni magam, majd jövök.
Ja, és bocs a panaszáradatért.. :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


sziasztok, jó reggelt!

Napok óta vagyonnyilatkozatot készítünk! Rosszabb mint az adóbevallás…

Hétvégén itt voltak anyósomék Linusra vigyázni, addig mi meg hetek/hónapok óta elmaradt munkákat csináltunk meg (akváriumpucolás, gyerekzárak felszerelése…)

Linus tegnap mutatott be egy féltékenységi jelenetet és széttolt minket, mikor megöleltük egymást és ő kezdett ölelgetni és puszilgatni. Olyan édes volt! Apukáját utána nem is engedte a közelembe…

Ditke: körkérdésre. Linusnak már nem használok külön főzőedényt, abból eszik amiből mi, gyakran hozatott menüt… amit még néha sterilizálok az ivós cuccai (Lorához hasonlóan Avent …) de nem vegyszerrel, csak gőzölős sterilizálóval!

Amikor írod, mennyi mindent el tudtok rakni befőttnek vagy fagyasztóba, akkor irigykedek csak igazán! Nekünk se kamránk, se fagyasztó ládánk, se cseresznyefánk nincs

Lora: mi nagyon szenvedünk a melegben, tetőtérben lakunk és még nem érkezett meg a megrendelt légkondi :evil:

Ha tudunk még 10 előtt el szoktunk indulni a játszótérre, van egy igen jó árnyékos, jó kis öreg platánfákkal, ott még 11 körül is elviselhető a hőség. 11re megyünk az ebédért, délután meg valahogy kihúzzuk 5ig és akkor dugjuk ki az orrunkat… vagy ha hamarabb elfogy a türelme a Linusnak, akkor megy az erkélyre pancsolni

felébredt...

nanica
 
 


Mazsi: a tropikárium jól hangzik, a fulákolás nem… hihetetlen milyen lélekjelenléted van!

Kérdés: Linus gyakran fordul úgy alvás közben, hogy nyekken/nyöszörög is… engem meg a fársz kerget közben, mert mindig azt hiszem, hogy felébredt…

SNO: hihetetlen hogy fejlődik Sebi, Ágiboldi is látta azt a műsort amit az előbb bepötyögtem…

Timo: gyere panaszkodni nyugodtan! A bezártságot megértem, szerintem ebben a hőségben rosszabb, mint télen! Az öltözködésnél én kerülöm a rövidnadrág póló sportcipő irányzatot, bár lehet, hogy kényelmesebb lenne néha, de én szeretek felöltözni.. .ok, nem kiskosztüm, de volt már hogy blézerben mentem ki játszóterezni. Ki lehet mosni azt is, de legalább nem érzem magam tramplinak… (bár egy két anya furán nézett rám a játszótéren…)
Gondolom a hangulatodnak a hormoningadozás sem tesz jót, nem tudom, mennyi idő kell, míg azok rendeződnek…

nanica
 
 


jó reggelt!

ma volt a 2. regel, h Lea f7kor ébresztőt fújt :shock: nagyon rosszul esett :oops:
Persze így már f11-től nyüszögés van de csak f12 körül engedem elaludni,miután ebédelt vmit.
Bár ebben a melegben gyakorlatilag megint alig eszik :? Inkább csak a gyümölcsöt...

Én bezzeg tudok enni :oops: Ez azért furi számomra mert eddig nyáron én is gyümölcsön ,vízen, fagyin éltem de mióta szoptatok nem megy :lol: ennem kell :lol:

gabonapehely/cornflakes
köszi a tippeket megnézem...
naná h nekem is az édesebbek ízlenek :oops: ,de Leának nem szívesen adom...
az is lehet ,h tényleg ehetetlenek cukor nélkül és nem véleltlenül cukrozzzák :roll:

a bioboltban kérdeztem lehet-e kapni cukormenteset, de ott is azt mondta a csaj, h össze kell szedegetni a hozzávalókat és sk összeállítani...ehhez nincs nagy kedvem, mert pl. ki kell előre főzni a zabpelyhet stb.

Timi
igaza van Nanicanak sztem is nehezebben viselhető el ez a kánikula miatti bezártság :cry: és a hormonok vszínű ugyancsak dolgoznak még... biztos ,h ez sem segít a regenerálódásban ,de hagyj időt magadnak!

mindjárt megkérdezem anyát, h ismer-e esetleg olyan pesti családi napközi vezetőt aki néhány órára is vállal bébit... :roll:
nem értem egyébként őket, miért nem megoldható?
anyukámnák pl működik ez a hetente pár órás felügyelet :lol:

Helga
sztem felesleges a hypo, én soha nem is használtam

Sno
markolós sztori nagyon édes :lol:


Lorca
Lea még nem kap tejet, de az általam kreált gyümölcsjoghurttal finom lenne a cornflakes :wink:

de jó h nem bumliztunk el Egerbe várat mászni szombaton (mint lehetséges célpont felmerült az is :lol: ) apa tuti kidobta volna a babakocsinkat :wink:

az azért jó hallani, h vannak még segítőkész emberek :lol:

Most elmegyünk egy nem tudom hanyadik orrszívót beszerezni mert sikerült egy újabb darabot "elmososgatnom" :twisted:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


néhány újabb kedvenc :lol:

elcsent 1 csokis nápolyit,de lebukott :wink: :lol:
Kép
Kép Képcápák között :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Halihó!

Mi is megvagyunk, de Gergő extra nyűgös ha nem vele foglalkozom, gondolom azért is, mert csak rövideket alszik a meleg miatt. :? Este 11-kor még simán fent van, úh már egy szusszanásnyi időnk sincs este, napközben meg jó ha 45-50 perc összejön. :( N fárasztó, nem tudom, h h fogjuk bírni, és még csak június van! :shock: :shock: :cry:

Egyébként szinte pontosan Nanicáék napirendjét követjük, de másképp nem is nagyon lehet.

Most mennem kell, mert sír. Én is sírok, ha még sokáig tart ez a meleg! :cry:

megnéztem: a hálószobánkban 28 fok van! :shock: :shock: Teljesen meg vagyok döbbenve...pedig már fel sem húzzuk a redőnyöket....
Vendég
 


Újra itt, írok amíg megebédel. :D Nyugi, azért látom közben, h mit művel! :wink:

Mazsi!Húúú, Lea mekkorát nőtt, mióta nem láttam! Vagy ha nem is nőtt, de az arca sokat változott, és n helyes! :wink:
Cornflakes: ezt most nem egészen értem, olyat keresel, ami nem cukorbevonatos, vagy olyat, amiBEN sincs cukor?

Befőzés, elrakás: hát most sok kéne ahhoz, h odaálljak mondjuk lekvárt főzni! Csináltam két üveg kovi ubit, ezzel részemről a befőzés egyelőre kipipálva. :lol:

fertőtlenítés: :lol: ha felmosok, akkor a felmosóvízbe teszek egy kis fertőtlenítőt, az számít? :wink:

Közben Gergő végzett a ebéddel, úh nem tudom, meddig hagy. :?

Timo! Még csak most történt, persze, h még nem vagy túl rajta! Ez teljesen természetes! És nyugodtan gyere panaszkodni!
Bébiszitter nem megoldás? Bizti, h drágább, de ha csak néhány órára kéne hetente, akkor lehet, h megéri. :roll:

Sno! Sebi és a markoló: :lol: :lol: :lol:

Úgy tűnik, még elvan egy kicsit, úh megírom, h vasárnap megejtettük az első Balatonozást Gergővel. Iszonyúan élvezte, egy olyan sárga úszógumival "közlekedett", mint amilyennel Sebi úszott vmikor. Jó találmány, de Gergő azért bemutatta, h kellő vehemenciával előre lendülve ebből is ki lehet ám jönni! :? Sajna kép nincs, mert el voltun foglalv a az őrzésével.

Ennyit bírt. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk tegnap este anyóséktól, és képzeljétek most nagyon jól éereztem magam!!!Mint a réi szép időkben!!Nagyon örültem neki.Mondjuk ehez talán az is hozzájárult, hogy após nem volt otthon :wink: :lol: Mondjuk kicsit még sajnáltam is szegényt, ui. előtte 2 hétig otthon ült, nem volt munkája, lenyrta a füvet, lepermetezte a szőlőt,megcsinált mindent hogy ne akkor kelljen mikor mi is ott vagyunk!Erre pénteken szóltak neki, hogy menjen dolgozni.Hát kicsit sem volt pipa!De azért estére hazajött, vasárnap megint melózott, csak akkor találkoztunk mikor éppen be akartunk szálni a kocsiba :wink:
Anyós főzött, gyerekre vigyázott!, kutyát elzárta!!!lehet hogy kezdi megtanulni? :wink: Nem dumált bele semmibe!Úgyhogy tök jól éreztük magunkat.Szombaton babás buliban voltunk, bográcsozás, dumcsizás.Emili nagyon élvezte, kapott medencét is, persze egész nap abban lubickolt.
Pénteken még megtanítottam bukfencezni a mi ágyunkon :wink:
És szombaton kimondta, hogy céca a cicára :D
És az ANYA is szépen elhangzott már 2x tőle!
Ja, és vasárnapra kijött 3 foga!!! :shock: A 2 alsó 2es fog, és a bal alsó 4es(de lehet hogy 5-ös, majd még megvizslatom).Pénteken még nem látszott semmi az ínyén!!!, vasárnap pedig már kocogott a fogacska!Úgyhogy megvna az éjszakai zabálások, és a nappali étvágytalanság oka! :wink:
Na nem ömlengek itt többet magunkról, bővebbena blogban, akit érdekel :wink:

Ágiboldi!
Akkor lehet Emili megcáfolja a 4-es fog hónapok kérdése dolgot, hacsak nem az 5ös jött ki. :lol: De majd megpróbálom kiszámolni, hány hely maradt ki. :lol:
Nyilvános hiszti még biztos lesz, Emili is csinálta már, de még működik a figyeleme elterelés. :wink:
Most olvasm:még mindig itt vagytok???Talizhatnánk!!

Helga!
Sajnálom hogy nem volt jó a strand, talán a másik?
Na Emili a Jeges-tengerbe is belemenne, neki nem számít, csak víz legyen :lol: (szombaton mikor töltöttük fel a medencéjét még csak kútvíz volt benne, de ő már bele is mászott, nem izgatta, hogy kockára fagy(na, ha hagytam volna:)).)
Ana:én is meghatódnék, de Emili már régóta mondogat any féle szavakat.Bár a szemembe nézve még nem mondta, majd akkor én is el fogok érzékenyülni szerintem:)

Temitalis képeket már láttam a Picasán, csak akkor sem tudtam hogy mit jkelent a szó, azt hittem vki nick neve :lol:

Sno!
Teszt: :lol: , főleg akkor vicces, ha tovább is olvasod:Gratula a teszthez! Mi mar eleg reg probaltuk, lehet, hogy erdemes lenne egy probat megejteni???
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Egyébként minap pont azt álmodtam, hogy 2 csíkos lett a teszt. :oops: :roll: :lol: Pedig biztos nem :wink:
Dlgozik a tudatalattim :wink:
Nyáron is koppó vízben fürdesz?Én azt csak télen szeretem.
De Emili a hűtőfürdőt is imádja, szerencsére:D
Emili a kis játék babakocsijba próbál beleülni, de sikerül lebeszélnem róla:)

Mónika!
Nagyon sajnálom a sok betegeskedést!:(Jó nagy adag egészséget kívánok Nektek!!:)
Nagyon jók a képek, nagyot nőttek a gyerkőcök!!

Lora!
Hú, hogy mászhatott ki Brigi az utazóágyból???Volt benne vmi amire ráállhatott?vag ycsaka lacsonyabb, és kihajolt?Anyáéknál nekünk is utazóá. van, ezért kérdem.A lényeg, hogy nem lett baja :wink:

Mazsi!
Ez a fuldoklás nálunk is volt már többször is sajnos:(, de apa simán lelógatja Emilit :wink: Viszont már meg tudja enni az almát, nem fuldoklik tőle, és elég csak meghámozni, lerágja csutkáig:)
1x Emilinek is bevérzett egy kicsit a szeme egy ilyen lógatás után, mert persze közben köhögött is, gondolom ezért.
Gabonapehylben, műzliben szerintem azt nézd, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz.Talán így könnyebb eligazodni rajtuk.De bio boltokban szerintem kell lennie cukrozatlannak is.De műzlit te is összeállíthatsz, vegyél magokat, zabpelyhet, stb. :wink: Ja ezt már írtad is, akkor passz...
Nekünk Ariana orrszívó van, nem üveg, és szertintem elég jó, lehet hozzá kapni kis mosólefét is, 300 ft-ért!:)
Csókos Lea nagyon ééédiii!!!:D

Lorca!
Mostmár leszállhatna Rólatok ez a betegséglánc!!!
Eger az angyon jó, mi is nemrég voltunk :wink:
Várig mi is felcaflattunk, de be már nem mentünk;)

Nanica!
Na akkor mostmár te is tudod, hogy milyen az ha féltékeny a gyerek!
:wink: :lol:
Emili koppanni szokott alvás közben, csak gy reccsen az ágy, de őneki meg se kottyan
:roll: Engem ez zavar, pedig van rácsvédője, de szerintem az egész testével nekifordul az ldalának, és az dübben. :?

Emili f2 óta alszik, hogy már nem sok van hátra...de legalább sikerült visszaolvasnom!

Ja, nálunk a lakásban csak 23 fok van :wink: 8)
Megy a légondi csutkán, 16 fokra állítva :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Timi
írtam privit!

Pann
gondoltam ha nem kell nem tömnén cukros dolgokkal,de eddig mindben találtam cukrot...cukormázas tuti nem lesz! :wink:
én már meg sem lepődöm a 28-29 °C láttán (nálunk mindenhol ennyi van :cry: ,de Lea szobájában -ez a legkisebb-elviselhettelen, ezért hoztuk ki onnan)

Lea sem enged gépezni,de mától apa itthon van úh most leszereli... :wink:

Pankaa
akkor ezek szerint nálatok van remény anyós javulására :lol: :wink: nálunk nem úgy néz ki :twisted:

most én is műanyag Arianna-t vettem :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Pann,
Idén mi is vettünk magunknak egy olyan biztonsági úszógumit (a képeken lévő a fürdőjé volt), és tavaly amilyen jól bevált idén annyira nem :cry: Sebi egy percet sem hajlandó benne tölteni, és ha nem vesszük ki, akkor ő is előredőlve "kiszájsz". Ezért vettünk egy karúszót, mert ugye Danáéknak milyen jól működött, de ez a fajta nem tartja fent eléggé Sebőt a vízen, így el sem lehet engedni, pedig az lenne a lényeg, mert már leszakad a derekam...ja meg persze akkor ő is szabadon mozoghatna. Majd nézünk egy másik fajtát.

Most itt az udvaron pelenka nélküli rohangálás van, az eddigi mérleg:
- Sebi képes percenként pisilni, csak az élmény kedvéért (extra kiszáradás veszély! :lol: ), sőt kakilni is.
- a medencéből kikéretszkedik pisilni, kakilni (eddig legalább is).
- az üres medencébe viszont simán belekakilt, és mindent képes lepisilni (szőnyeg, törölköző, napágy).
- ma megállt a WC-nél és mondta, hogy pisi, az ülőkére ráállva bele is pisilt.
- ezután láttam rajta, hogy "sunnyog", úgyhogy ráültem a WC-re és az ölembe véve mondtam neki, hogy kakiljon, és belekakilt a WC-be!!! Egész jól funkcionálok ülésszűkítőként 8)

Mazsi,
ez az első kép, ahol látok valamit Lea szemén. Nagyon komoly nőci!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Lora,
Bálintnak mindig is egyenes haja volt. Minket is meglepett, hogy Boti haja ennyire göndörödik, egy ideig vártuk, hogy mikor egyenesedik, de nem akar. Végül is van mindkét családban hullámos, göndörödő haj, de nem ennyire gyűrűs. Kíváncsi leszek mi lesz a végére. Egy nagymama mesélte, hogy unokájának is ilyen haja volt 4 éves koráig, aztán amikor levágták többet nem göndörödött.

Ovi és bölcsi helyzet kerületfüggő, sőt kerületen belül is változó. Elég, ha felhúznak egy nagyobb lakóparkot és már be is telik a létszám. Bölcsibe a kistesó miatt be sem kerülhetett Bálint, Botit 2007 augusztusába beírattam, így valószínűleg 2009. szeptemberében már járhat is.

Szívesen benne lennék egy szabadtéri taliba, mondjuk csütörtök? A köztársaságtéri játszó talán jobban bejönne a gyerkőcöknek, de felőlem lehet temitali is.

Utazóágy - :roll:

Mazsi,
Almát ezek szerint érdemes likvidálni utazás közben. Jó a lélekjelenléted.
http://netbio.hu/ - itt van cukormentes müzli.

Evés nálunk is hasonló, a gyerekek ellennének egész nap gyümin, bezzeg én eszek rendesen, pedig nem is szoptatok.
Lea nagyon édes és aranyos huncutka.

Mazsi, Lorca,
Mielőtt beindulna a fantáziátok a Mátrai vityillóval kapcsolatban… Párom nagyszüleinek háza volt, amolyan kocka, sátortetős típus. Sajnos elég lepukkant állapotban van és mindenféle kacattól mozdulni sem lehet benne. Kis faluban van pénzt nem adnának érte, így inkább megtartjuk. Most kifestjük és lakhatóvá tesszük, hogy az ilyen nyári kánikulák elől el lehessen menni, meg néha ha elegünk van elugorjunk oda.

Helga,
Időben nem volt sok csak két hét, inkább csak sűrű.

Orsi,
Köszi, hát megtört semmiképpen, inkább csak fáradt néha. Többnyire akkor jövök ha van időm, ilyenkor általában kedvem is jó, már csak azért is mert van időm jönni…

Timi,
Gyere nyugodtan panaszkodni.
Itt vannak fél napos játszóházi lehetőségek 2000 Ft.-ért, ami szerintem elég húzós, de végül is hetente egyszer akár bevállalható.

Nanica,
Botond is akkorákat tud puffanni a rácson, hogy félek összetörik az ágy. Öt ez nem zavarja az alvásban.

Üdv: Mónika

mmónika
 
 


hali!

Megjött a hűvös ---> Gergő alszik ---> HURRÁ!
Kár, h holnapra még melegebbet mondtak. :(

Sno! Húha! Ez már valami! Sőőőt! Sztem ti esélyesek vagytok idén nyáron a szobatisztaságra. :wink: Nálunk ezek közül csak a 10 percenként szőnyegre pisilős rész megy, úh sztem mi ezt elhalasztjuk jövő nyárra. :roll: Pont most olvastam újra Ranschburg bácsi könyvének ide vonatkozó részét, úh hagyom a "dolgokat" a saját medrükben folyni. :lol:

Karúszó: van, de még nem próbáltuk. Ádámnak felvetettem a karúszó-úszógumi kombi alkalmazását, de vétózta, mondván akkor még ennyire sem tud mozogni. Igaz, de így meg én nem érzem jól magam, mert folyton a vízbefordulós mozdulatsor pereg a szemem előtt. Nem is az zavar, h lemerül, henem az, h a Balcsi nem átlátszó és ha 20 centinél lejjebb süllyed már csak kaszálni lehet a víz alatt, hátha pont beleakadok! Ezt már leírni is szörnyű, megélni semmiképpen nem szeretném!! :?

Ádám jött ---> jóccak!
Vendég
 


Pann,
hát az vicces lenne, mert én is olvastam, plusz nálunk a családban az utolsó pillanatra szobatisztaság volt a menő, meg engem amúgy sem mozgatnak olyan jellegű ambíciók, hogy jaj a gyerek már szobatisztán született :roll: , szóval abszolút berendezkedtem a türelmes várakozásra, de ez a férjem vére, pont mint a beszéd, meg a járás. Nem is lenne ezzel gond, csak ha tényleg így van, akkor ez majd lelassul, és szépen elhúznak mellette a többiek, ennél végeredményt/sikerélményt tekintve szerencsésebb az én későnérő fajtám. Reménykedem a két típus ötvözetében (kissé ellentmondás).
Messzemenően megértem a kovászosuborkalében eltűnő gyerek rémképét. Egy úszót kéne madzagon a bokájára kötni, ami fenn marad a vízen :?

Timo,
a legjobbkor jött a kiszabadulási vágy, tényleg csodákat művel az ember lelkivilágával ennyi idő után újra szép ruhában, sminkelve, babakocsi nélkül stb. Ha Lillus felügyeletét meg tudod oldani, akkor a munkád/munkahelyed leheetővé teszi, hogy pár napot dolgozz egy héten? Az minden szempontból nagy nyereség lenne.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!


Tegnap delutan felallitottam a nappaliba a felfujhato kismedencet..... Erdekes modon Aron nehezen oldodott, eloszor nem is lehetett Ot beletenni, par ora hosszan at csak ismerkedett a vizzel, neha belepacsalt, aztan kesobb mar annyira belejott a dologba, hogy minden csupa viz lett. Nem tudom, miert tartott ilyen sokaig, mig megbaratkozott a vizzel, lehet, hogy a multkori kudarc, vagy amiatt mert O nem jart babauszasra..... Nalunk a doktorno nem igazan tamogatja a babauszasra jarast a betegsegek miatt...
Ja, es tegnap vegre sikerult szallast talalni es foglalni Balatongyörökön (északi part, Keszthelyhez kozel). Hat nem volt konnyu menet... iszonyu telitettek az apartmanok, felhivtam vagy 200 szallast....
Gondolom, Pann Ti a hetvegen mentetek-jottetetek a Balcsira.
Ezek utan nagyon kivancsi vagyok, hogy fog majd Aronnak tetszeni a hideg Balaton, bar lehet, hogy addigra lekuzdi ezt a viztol valo felelmet. Nekunk is van bebiuszogumink, kivancsi leszek, ezek utan mennyire fog majd bejonni Aronnak.

Sno,
Azert ez nem semmi! Jocskan beelozott Sebi mindenkit! A szobatisztasag itt van a kuszobon! Egyebkent itt is van egy anyuka, akinek majdnem szobatiszta mar a masfel eves kislanya (nem tudom, emlekeztek e ra, meg regen irtam roluk), es ugy tunik, sikerul nekik a dolog.
Ja, ha Sebi dumalasarol sikerul vegre videot kesziteni, majd velunk is oszd meg legyszi!!!
Ja, es az meg jo messze van, mig Aron eleri/utoleri Sebit .....

Timo,
Nalunk is van ilyen lehetoseg a bolcsiben, es nalunk is 2000 ft/ alkalom. Kar, hogy Bekasmegyer Nektek ennyire kiesik. Kerdes meg az is, hogy a nyaron van-e ez a szolgaltatas.
A meleg es a bezartsag betesz mindannyiunknak, en is mar kezdek begolyozni itthon. Ha a hetvegen nem megyunk sehova, megorulok!
Jo lenne megnezni a Santana koncertet is, de Aronnal a tomegbe nem megyunk.

Mazsi,
A Rossmanos biomuzlikben sajnos van nadcukor, de lehet, hogy erdemes azert megnezni, lehet, hogy nem annyira edesek.
Ja, es mi a velemenye a kecskemetieknek a Mercedes gyarrol?

Panka,
23 fok! :shock: Irigy! Bar az meg mar tul nagy kulonseg a kinti homerseklethez kepest es en felnek, hogy megfaznak....

KépKépKépKép
thelga
 
 


Timi

Adj időt magadnak, hogy feldolgozhasd a történteket, te egy nagyon klassz és stram csajszi vagy, a blogod olvasva ezt az állítást csak erősíteni tudom, van egy gyönyörű családod minden oké lesz nyugi. (írja neked egy kissé paramami) :wink:

Sno

Pont ma délelőtt a szobatisztaság volt a téma az RTL-en azt mondták ott is, hogy minden gyereknek a saját fejlődési üteméhez kell mérni legyen 8 hónapos avagy 3 éves, siettetni semmi esetre sem kell és a mások gyerekeihez nem szabad hasonlítgatni, mert minden gyerek más.(bár szerintem is Sebi beszélőkéje sokat lendít a dolgokon nálatok.)

Pann

Még olvasni is szörnyű a balatoni rémálmaidat.

Tegnap előtt feltött medencében Tomi elcsúszott és hanyatt esett, ő csak nyitott szemmel feküdt a víz alatt míg mi ezerrel kotortuk ki a víz alól apjával, már ez is szörnyű volt, ő nem ijedt meg játszott tovább pancsolt, bugybérkolt a víz alatt, tehát egyáltalán nem viselte meg a dolog de engem nagyon. (pedig semmi baj nem történt, de olyan rossz volt látni a víz alatt, talán a babaúszás és a víz alatti merülések segítettek benne, hogy nem ijedt meg egyáltalán, mégcsak nem is köhögött) :twisted:

Mónika

Nagyon aranyosak a fényképek, ilyenkor kicsit sajnálom, hogy Tominak nem lesz testvére. Látszik, hogy milyen elmélyülten játszanak, jól érzik magukat.

Én is sokat gondolkodtam a nagyszülői ház megtartásán,(tanyasi ház, hatalmas telekkel) annak idején, de győzött a férjem aki Balaton párti, úgyhogy a következő cél egy balatoni nyaraló.(bár lehet csak egy lottó 5-ös után válik valóra)

Mazsi

Fuldoklás :twisted:

Egy gyerekorvos nyilatkozott a héten az RTL klub-on,(Dr.Dolowsiák Annamária személyesen ismerem) hogy nem szabad minden fajta fuldokláskor fejre állítani a gyereket, mert pont akkor juthat a főhörgőbe az idegen test ami azonnali halálhoz vezethet.

A fényképeken egyre jobban hasonlít rád a pofija !!!!!! :wink:

Ágiboldi

Látod nem te vagy az utolsó mohikán fertőtlelítés téren !!! :wink:

Van egy betegünk aki ÁNTSZ-nél dolgozott és ő modta a hypo+2 öblítéses mosogatást. Iskolákban és nagyüzemi honyhákban is használták. Tehát bajt biztos nem okoz !!!!!!

Jó pihenést nektek !!!! :wink:

Pankaa


Az én anyósomnál is fejlődő tendenciát látok,( ami hatalmas dolog, elég öntörvényű) úgyhogy megnyugtatlak van remény a megjavulásukra !!! :wink:

Nálunk is akart a férjem légkondit, de én féltem Tomit nagyon tőle.
(lehet felesleges) Még az autóban is homloküreg gyulladást kapok tőle ha messzebb megyünk hiába van lábra állítva.
Plusz a házszigetelés azért sokat jelent, most is 24 fok van a szobában.

Nanica

Sajna a befőzéseket nem tudjuk elkerülni, mivel megoldható, hogy ellenőrizhető gyümit egyen így télen is Tomi.

De már rettegek mivel apa megrendelte egy volt kolegájától a sárga és őszibarackot is befőzés és lekvárkészítés céljából.

Lorca

Az edényeit és a cumiját is Chicco fertőtlenítővel fertőtlenítem, de már unom kissé azért kéredeztem így valószínű ha elfogy nem veszek többet.

Jobbulást nektek !!!

Dana hol vagy ???

No megyek borsőfözeléket főzni husival apuka lassan jön ebédelni.
Bocsi, hogy túl hosszúra sikerültem !!!

Kép
kditke
 
 


Hali!

Új felfedezést tettünk: 7:50-kor üres a játszi. :twisted: Gergő "kicsit" korábban kelt az átlagosnál, úh korábban mentünk ki, de n megérte, mert nyugi volt és hűvös. :D

Ditke: Nálunk a gép mosogat (hála a jó égnek, és Ádámnak), úh nem is tudnék hypós mosogatást végezni, de soha még csak eszembe sem jutott. :roll: Mondjuk én legnagyobb veszélyforrásnak a háztartásban előforduló vegyszerek benyelését tartom, úh nincs is itthon hypo, meg nem is tudom, hányszor kéne öblítenem ahhoz, h nyugodt lelkiismerettel használatba tudjam venni az adott edényt/evőeszközt.
Ha már itt tartunk: medencét hogy/mivel fertőtlenítitek? Csak mert nekem nem sikerült felmelegíttetnem a Nappal a vizet du-ig, úh gondolom már előző nap meg kéne tölteni, de ennyi állás után már nem érezem tisztának. :roll:
Fuldoklás: és mit javasolt a doki, mit csináljunk fejreállítás helyett?

Helga! Igen, mi ált. jövünk-megyünk Balcsira. Az utazás (M7) jó nagy szívás lefelé és fölfelé is, de vmit vmiért. Ha tudjátok, esetleg kerüljétek el a péntek du-i, szombat de-i csúcsforgalamat, mert nem egy nagy élmény az autópálya 40 fokban, lépésben.:x

Kk: Gergő üt, és szerinte ez vicces, pedig minden alkalommal elmondjuk, h ezt nem szabad, ne csinálja mert fáj, stb. Mit lehet ezzel kezdeni? Egyáltalán meddig tart még ez? Amíg egyszercsak fel nem fogja, h nekünk is fáj?:roll:

Móni! Húgomnak is ilyen göndör volt a haja picinek, és mostanra hullámossá szelídült.
Mátrai házikó: sztem n jó, akármilyen állapotban van is! Bizti néhány fokkal hűvösebb van egész nyáron, meg gondolom nagyon nyugis is, bátrabban el lehet majd engedni barangolni a gyerkőcöket, ha nagyobbak lesznek. :wink:

Most megyek, főzök vmit. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Helga!
Hát mire leérünka lakásból a babakocsitárolóig mindkettőnkről folyik a víz, így a kinti meleg már biztosan nem árt meg. :wink:
Babausziba még nem kapott el soha semmit(kop-kop-kop), én ettől nem félek.
A nappaliban volta vizes medence????? :shock: :roll: Én ilyet álmomban sem mernék, az alsó szomszédra ráázna a plafon, Emili kipacsálná.Bár ezek szerint Áron nem ilyen "veszélyes" búvár. :lol:
Gondolom már nagykádban fürdik, ott is lehet edzeni egy kicsit több víz, egyre lanygosabb,mintha hűtőfürdő lenne. :wink:

Pann!
Mi úgy csináljuk a medence vizet, hogy engedtünk bele vizet slaggal, majd öntöttünk hozzá egy nagy fazék forralt vizet, és még 2 vödörnyi legmelegebb csapvizet.Na ezek után termálfürdő lett belőle.Napra Emili nem várna olyan sokat, hogy az melegítse fel. :lol:

Főztem ma rakott zöldbabot, nagyon fini lett, de Emili csak 2 falatot evett, és ment aludni. :? Tomi is hazajött ebédelni, neki is ízlett. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


hali!

Leával anyukáméknál vagyunk holnapig...apa otthon statisztikázik :roll: elvileg :lol:
szombaton vizsgázik és excelben kell gyakorolnia,de ha otthon vagyunk Lea nem engedi :lol:

Ditke
azt nem említette, h milyen esetben nem lehet fejre állítani? és ha nem, akkor mit lehet a fulladás ellen tenni?(ha pl már nem érem el a falatot/idegentestet a torkában? :roll:

Pann
sztem semmi baja nem lesz a víznek 1-2 nap alatt
nekem inkább a beleszálló,-döglő rovarokkal van bajom (nincs takarófóliánk :oops: )
így aztán marad a Pankaa féle forróvizes megoldás,bár én csak sima csapból folyó forró vizet teszek bele
ütögetés:sztem próbálgatják a határokat...


Mmónika
mégiscsak egy mátrai ház :wink: :lol: és ha egy kis festéssel lakható akkor még jobb :wink:

Reggel elcsattant egy néhány cuppanós puszi Leától :lol: persze először csak apának :twisted: :lol: de utána engem is kiengesztelt :lol:
És kinőtte az első szandiját (21-es, pedig megvolt az 1 cm amikor megvettem):shock: :shock: :shock:

Köszönjük a dícséreteket! :lol: Egyébként tényleg mindneki azt mondja, h annyira csajos már most, h meg kell zabálni :lol:
Elkezdett öltözködni is...Illeg-billeg a tükör előtt stb.

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Iszony jó napunk volt. :twisted: Megért az elhatározás, indítom az orrmandulaműtét projectet. Fel is hívtam a Heim Pált, hogy a doki akit szeretnék, mikor rendel (válasz: most), ott van-e. Egy kicsit gyorsan kellett összekapni magunkat. Villamosozás kánikulában két gyerekkel pedig kizárólag erős idegzetű haladóknak. Végigállom a sort a betegfelvételen, kiderül, hogy a doki szabin. ÁÁÁÁ.
Ha már doki, akkor visszaviszem a háziorvosunkhoz, nem mintha lenne változás, de makacs vagyok, nem adom fel ezt a jó programot. Mellesleg megkérdeztem, hogy nem lehetne-e Natit allergiavizsgálatra küldeni. Előzménye annyi, hogy amít nincs három (máj 24), addig senki nem akart velünk foglalkozni, mert hogy minek. Amíg nincs allergiavizsgálat, addig nincs műtét, mondja dokink. Ez új volt, egy kicsit meglepődtem, mivel ezt eddig csak én szorgalmaztam. Amitől viszont visíthatnékom lett, hogy allergiavizsgálatot nem csinálnak pollenszezonban, csak kora tavaszig vagy késő ősszel. Addigra meg már nem lehet besuvasztani az orrmandulaműtétet vszínűleg, mert időpont és várakozás. A másik, hogy olyan állapotban, amilyenben Nati volt késő ősztől kora tavaszig szintén nem tudnak semmit sem csinálni. Kör bezárul, KO.

Timocska,
Fel a fejjel. :roll:
Bármelyik bölcsibe viheted 2-3 napra, ha felveszik. :wink: Nagyátlagban nem is járnak többet. Natibarátnő se szokott járni pénteken, mert náluk az nagymamanap, nem ő az egyetlen ilyen ismerős.

Pann,
Gyerekverésnél a gyorsaság a lényeg. :twisted: Szabi üt, én meg mint a villám elkapom a pont arra járó testrészemet. Ha nem vagyok elég gyors, elég nagyot tud csattanni a tenyere az arcomon. A másik kedvence a bumm játék, amikor a homlokunkat összekoppintjuk. Csak épp nem mindig veszem észre, hogy játszunk és ilyenkor az orrom a játékos. Ez nem kedvenc részem a gyereknevelésből. :twisted: Nati érti, hogy nekem fáj, de még ő sem elég belátó. De legalább bocsánatot kér utána és megsimiz. :lol:

Pont teszt:
Szabi is átment. :D A koordinációval vannam még gondok, de már sikerült.

Kditke,
Nálam anyukámék nagy rémálma volt, hogy nem féltem a víztől. 8) Simán életveszélyes voltam, mert bátran nekiindultam. Volt, hogy apukámnak kellett repülőstarttal fejest ugrania a rendes nagy úszómedencébe - még a hideg víz gondolatától is borzad, kb akkor volt utoljára vízben. Én szépen nekiindultam a felnőttekkel, csak sajna nem tudtam úszni, csak víz alatt. Úgyhogy nagyon is megértem ijedtségedet. :?
Eleget ettem menzakaját, utoljára 2004-ben, azaz az emlék nem régi. A két öblítés nem elég a hypónak. :twisted: Sokszor megmaradt a szaga.

Helga,
Azt hiszem, a begyöpösödés csúcsa, hogy engem már nem is izgat egy koncert, annyira lehetetlen távolságban van. :lol:

Mónika,
Nekem akkor is beindult a fantáziám a kis házzal kapcsolatban! :lol: Ha nem lennék ennyire kötött a meló miatt, már biztos kijjebb költöztünk volna. Akár egy mátrai kis faluba is. 8) Bár sztem Robi az első őszi hétvégén elhalálozna vidéken. :lol:

Orsi,
Remek az új funkciód. :lol:

Nanica,
Lehet, hogy nincs cseresznyefátok, de legalább erkély van. :roll: Nekünk meg marad a park. :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,
ööö...akkor most mit fogsz csinálni?

Nagy nap volt a tegnapi: 2006 május 29 óta először jött meg :D
Most már igazán vérmes reményekkel folytathatjuk a tesó projektet. Ennyit számított, hogy a napi szopik számát 4-5-re (!) csökkentettem.
Ki az aki még nem mensizik?

Hazajöttünk Papóéktól, átálltunk bőrlégzésre, hogy nagyobb felületen hüljünk.

Mai mondat: esi az esső (kész vagyok tőle)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Pénteken szerelik a klímát! hip-hip … Szombattol viszont itt lakik majd velünk az anyósom anyukája, 85 éves, német… fel kell kötnöm a gatyaszárat mert ezer éve nem beszéltem németül, pláne nem 10 napon keresztül folyamatosan…!

SNO: én sem mesiztem még a gyerekágyi vérzés óta (gondolom azért az neked is volt ;)) szóval mi is vaktában lövöldözünk… nem is tudom mikor kéne tesztelnem…

A mondat hihetetlen!!!! ( nálunk nem esett :? ) Linus is naponta egyre több szót használ, most a kedvenc az 'alma' szépen kiejtve minden hangot és a 'Tsabi' =Csabi tesóm...

nanica
 
 


Tegnap újra elkezdtem enni tejterméket, kezdtem egy kocka sajtal. Várom a hatást... nem tudom mikor jutunk már végleg oda, hogy kiderüljön tényleg érzékeny-e a tejre! :x A melóhelyemen mondta a tb-s csaj, ha tényleg kiderül a tejérzékenység akkor magasabb családi pótlék is járhat! Szóval jó lenne kiderítenem.

nanica
 
 


Sno! De jó, h nálatok "Esi az esső"! Nálunk is eshetne - úgy látszik újabban telhetetlen vagyok eső, borult idő és hideg front téren. :lol: ja, Gergő-nyelven ez így hangzana: DÖ-DÖ. :? és :lol:

Gratula az első alkalomhoz!:wink:

Napi 4-5-re CSÖKKENTETTED? :shock: :shock: Akkor mennyi volt eddig??? Nem csoda, h fogytál! :mrgreen:

Pont teszt: jaaa, azon már Gergő is átment, mikor kezébe kaparintotta a sminkfelszerelésemet, és szépen kikente magát, akkor megmutattam neki az eredményt a tükörben. Legörbülő szájjal próbálta letörölni. Próbálta. :twisted:

Medence: vízforralós, melegvízcipelős ötlet jó lenne, ha nem az elsőn laknánk. :( Onnan azért egy kicsit húzós lenne ez a többfordulós projekt. :?

Tegnap vettünk cseresznyemagozót....úgy látszik mégis fogok eltenni cseresznyét/meggyet. :roll: Ha még van a piacon. :shock: :?

Hány éves korig használják a babák a rácsos ágyat? Csak mert nekem már megfordult a fejemben, h kényelmesebb lenne, ha Gergő a du-i alvás után egyedül is ki tudna jönni. :roll: Bár nem tudom, h az altatás h működne...valószínüleg sehogy. :?
Vendég
 


Nanica! Klíma: úúú, de jó nektek! :D 85 éves németül beszélő néni 10 napig: úúú, de jó nektek. :lol: Azt hiszem, én ezt nem élném túl...persze én egy szót sem beszélek németül.
Legalább kipróbálod milyen a kétgyerekesek élete! :wink:
"vaktában lövöldözünk": :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?