Új privát üzeneted érkezett!

Na, lassan végeznek az érettségivel, utána majd, ha tudok, jövök, ha nem, akkor majd csak a Szent Iván éji buli után.
Jó Szent Iván napot nektek, tessék gyógyfüvet gyűjteni meztelenül! Kép

KépKép
benó
 
 


Ok, belopom magam mégjobban a Starjániak szívébe! Holnap meztelenül füveket szedek a vidéken! :lol: :lol: Zsuzsi remélem Te velem tartasz, végül is a Te ötleted volt! :lol:
szilzi
 
 


Én most azért nem merek strandra gondolni, mert félek, hogy mi van ha ott jön meg! :shock: :shock: Kicsit ciki lenne! :oops: :oops:
szilzi
 
 

 
 

Közben elment a netem....:(

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szilzi

Ha mégis becsúszna a strand, akkor előre védekezz tamponnal, akkor nem lehet semmi ciki dolog...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Megnézném amint fél Tarján megy veletek gyógyfüvet szedni,..,.Na men a gazok miatt, hanem a látványért.... :wink:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Benó

Ha nem taliznánk, akkor jó bulit estére....gondolj majd ránk is...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Én mindig csak önmagamnak irogatok?????

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na leléptem...

1 óra múlva jön a párom és még nem csináltam vacsit
Menek szétnézek a fagyó tájékán...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Látom Benó, Te útra keltél stílusosan :D :D Érezd jól magad!

Tancsu, már biztos kész is a vacsi! :wink: Mindenki megy valahová, sőőőőt már vacsizik, én meg itt senyvedek! :(
szilzi
 
 


Kész vagyok...

A párom megint zöldséges rizset rendelt....
Most sütöttem ki hozzá rántotthúst,lecsóval töltött csibefasirtot és halat is....
Lehet válogatnia majd...:D:D:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ma is 8-ig dolizol Szilzi???

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Befutottak párom miliomos nagyszülei....
Hányingert kaptam, inkább feljöttem a szobába.... :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


A párom kb fél 6 körül ér be busszal, na meg 5 perc séta hazáig...:D
Tehát lassan jön....

EL AKAROK KÖLTÖZNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Megjött a párom...
Este jövök még...

Cupp..:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szia mégegyszer Tancsu! :D

Remélem hamarosan összejön ez a költözködés! :wink:
szilzi
 
 


Elküldtem az e-mailetekre a jamaicai kiscsajos képeket! Nézzétek meg!

KépKép
benó
 
 


Nagyon aranyos!!!! :D :D

Nagyon jól mutattok egymás mellet! :wink: Ellopjuk Neked? :lol: :lol:
szilzi
 
 


Aha! :D :D :D :D Köszi! :D :D :D :D :D :D

KépKép
benó
 
 


Megyek haza. Puszi

KépKép
benó
 
 


Pusssszzz!
szilzi
 
 


Gy. még nem ért haza, nem tudom, merre jár, telefont nem veszi fel... :wink: Remélem, minimum fél 8-ra hazakerül. :D Bár, én addig még lemegyek anyuékhoz is.

KépKép
benó
 
 


Lelki köldökzsinór – Beszélgetek a kisbabámmal c. könyv
A magzati lélek a pszichoanalízis tükrében c. fejezet

A születendőt és az újszülöttet hibásan úgy látják, mint elégtelenül működő felnőttet, és nem mint kompetens magzatot és csecsemőt. A szülészet és gyermekgyógyászat olyan babát tételez fel, akinek nincsenek személyes gondolatai, érzelmei vagy emlékezete.

Freud: a gyermek számára a születés élménye az első szorongásos élmény és ez a forrása és mintája minden későbbi szorongás-affektusnak.
Egy bába Freudnak elmondta, hogy a magzatszurok jelenléte a magzatvízben arra utal, hogy a magzat fél, tehát vannak érzelmei.

KépKép
benó
 
 


A pszichoanalitikusok tudatában lassan bontakozott ki az a felismerés, hogy az élet folyamatos, és nem a születéssel kezdődik, hanem a fogamzással, a születés csak megszakítja ezt a folyamatosságot. A megszakadás következménye az, hogy nem emlékszünk a születés előtti időre, de tudattalanul állandóan igyekszünk helyreállítani az elveszett folyamatosságot, és nem vesszük tudomásul a születés traumáját.

A születés előtti hónapok eseményei szimbolikus formában jelennek meg álmainkban, fantáziáinkban, tudattalan motiváltságú cselekedeteinkben. Lélektani működéseink már a fogamzás eseményétől kezdve léteznek, és a sejtemlékezet őrzi a benyomásokat. Ez a szervezeti emlékezet tudatunk mélyebb rétege, talán a tudattalan igazi alapja. Ez a szervezeti emlékezet általában lélektanilag elérhetetlen, mégis mindig jelenlévő fundamentum. Az embrionális időből megmarad a tudattalan emlékezet, amely egész életünkön át aktív, és folyamatosan determinálja cselekedeteinket.

KépKép
benó
 
 


Halihó!
Akkorát aludtam ebéd (ami fél 4kor volt) után! Lezuhanyoztam, itt ülök rajtam a vízes törölköző .
Szilvi rohadt hosszú így a munkaídő! Hogy van a szabadnap stb...?

Kép
muzsuzska
 
 


A születési álmok jól megvilágítják azt a láncolatot, amely a generációkat összekapcsolja. Vannak álmaink, amelyek szorongásosak, ezekben szűk tereken megyünk át, vagy vízben vagyunk. Ezeknek az álmoknak az alapját a méhen belüli életről, az anyaméhben tartózkodásról vagy a születésről való fantáziáink képezik, írja Freud. Ma azt mondjuk, ezek nemcsak fantáziák, hanem emlékek is lehetnek.

Ferenci Sándor (Freud tanítványa) már 1913-ban azt írja, hogy a méhen belüli lélektani folyamatok is részt vesznek a születés után a fejlődő pszichikum formálásában.
Ferenci az újszülött szülési kínjáról azt gondolja, hogy ez a kín előhívja az anyaméh biztonságába való visszakerülés vágyát. Elképzelése szerint az ember olyan élőlények leszármazottja, amelyek az őstengerből jutottak a szárazföldre, és magukkal hozták a vágyat az őstenger iránt. Az anyaméh a magzatvízzel jelenti a nő testébe belevetített tengert, ebbe vágyunk vissza.

KépKép
benó
 
 


Flóra merre vagy?????????

Kép
muzsuzska
 
 


Helló, Zsuzsi! :D Megbékéltél már velem így pihenés után? Kép Gyorsan lemegyek anyuékhoz, hogy visszaérjek 8-ra.

KépKép
benó
 
 


Aranyos a jamaicai kislány és te is jól nézel ki! :oops:

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Zsuzsi :D

Hosszú így dolgozni, de így legalább megtehetem, hogy pár napot Füreden vagyok minden hónapban és nem kell szabit kivennem. De sajnos így is minden hónapban van minimum 50 óra túlórám, ami ugye el is veszik! :evil: Én ha egy héten négy napot dolgozom, az már 44 óra. A hétvégék duplán számítanak, de semmi értelme, mert túlórát nem fizetnek! :evil: Már csak az motivál, hogy éves és maximális gyest kapok, ha sikerül a baba! :wink: Azért az sem mindegy mennyi! :wink:
szilzi
 
 


Köszi! :D
Most már nem megyek le 8 előtt anyuékhoz, elmosogattam az időt. Majd később.

KépKép
benó
 
 


Szilvi beszéld meg a dokival hogy babát szeretnél!

Kép
muzsuzska
 
 


Akkor rendessen el vagy számolva, vagyis hívatalossan és nem zsebből kapod a fizid! Minimálbéren.

Kép
muzsuzska
 
 


Volt osztálytársnőm most hívott, 9 kor lesétálunk a Dunára.Hurrá nem fogok itthon megsülni!

Kép
muzsuzska
 
 


A várandós anya lélektani reakciói hozzájárulnak magzata érzékeléséhez önmagáról és méhen belüli környezetéről, és ezek az észlelések a gyermek felnőtt koráig megmaradnak. A magzat tud önmagáról és az anya az ő jelenlétére adott érzelmi válaszáról.

Az idegrendszer működésének első jele a magzat mozgása. Az anya általában a terhessége 18-20. hetétől érzékeli gyermeke mozgását, de a mai modern technikai eszközökkel ez már a 6. héttől érzékelhető.

KépKép
benó
 
 


A 26. hetes magzatok már elsajátítják anyjuk hangjellegzetességeit.

KépKép
benó
 
 


Az ismeretes, hogy az anya biokémiai tartalmakat küld magzatának, de az kevésbé ismert, hogy mentális információkat is. A gyermek a köldök-affektusok útján felfogja az érzelmek élettani következményeit és hatásait.

Az intelligenciát jóval jelentősebb mértékben határozza meg a méhen belüli családi környezet (tehát a mentális információ), mint a gének.

KépKép
benó
 
 


A magzati fejlődés 5. hetétől, amikor az asszony realizálja, hogy terhes, számos üzenet érkezik az embriótól az anyához kémiai anyagok, pl. hormonok, idegi ingerületátvivők és más molekulák útján. Ezek abban segítik az anyai szervezetet, hogy alkalmazkodjék az új lény jelenlétéhez. Az embrió őssejteket is küld, ezek az anya csontvelőjében megtelepszenek és fehérvérsejteket termelnek. Így a várandós anyák is örökölnek jegyeket a gyerekeiktől.

KépKép
benó
 
 


Az embrió őssejteket is küld, ezek az anya csontvelőjében megtelepszenek és fehérvérsejteket termelnek. Így a várandós anyák is örökölnek jegyeket a gyerekeiktől.
--------------------------------------------------------------------------------

KépKép
benó
 
 


Benó! Nem az anyukádhoz akartál menni?

Kép
muzsuzska
 
 


Jó sétát Zsuzsi :D , biztos kellemes lesz! Lehet, hogy én is elcsábítom a férjemet, bár kilenc lesz mire hazaérek, enni is kéne...

Benó tök jók ezek a "szemezgetések" :)
szilzi
 
 


Sziasztok, elkezdek zárni és megyek haza! Legyetek jók míg nem leszek, írjatok sokat! :D

Kitartás a melegben! 8)

Puszi Nektek! :D
szilzi
 
 


Már felültem a seprűre. :lol: :lol: :lol: Jó sétát, Zsuzsi! :lol: :lol: Szedj útközben gyógyfüvet, de kizárólag meztelenül! :lol: :lol: :lol:
Puszi, Szilzi! Kitartás az anyóshoz! :D :D :D :D
Megyünk. Puszi, Zsuzsi. :D

KépKép
benó
 
 


Sziasztok lányok.
Végre bepottyantam ide de most is csak egy kis időre. Még van egy rakás dolgom. Pedig amint hazaértem a munkából azonnal hozzáláttam a teendőimhez. Ma kiadták a törzslapokat,holnapra mindnek készen kell lennie. A hiányzásokkal bíbelődtem órákon át. Valahogy nem akart egyezni a végösszeg. 5 óra deficitem volt. Végül millió számolás után a májusi hónapban megtaláltam. Egy fiú 5 óráját kifelejtettem.

Kép
flóra 11
 
 


Jó sokat írtatok ma is. Majd este visszaolvasok. Most még sajna dolgom van. :evil:
Pedig tudnék jobb programot is.
Most kezdődik az RTLKlubon egy nekünk való film,babáról. :wink:

Kép
flóra 11
 
 


De ma itt Galántán EDDA koncert van, a fiúkel is mentek az apjukkal. Én is szívesen mentem volna, de egyrészt dolgom van,nem is kevés,másrészt ... hát a pénz. Biztos elég drága a belépő. Az exem persze ingyen megy minden ilyen helyre,de legalább a fiúkat is be tudja vinni ingyen. Ő egy újságnál dolgozik és van újságírói igazolványa,így bejut. És általában mindig van néhány ingyenjegye is,ezzel bejutnak a fiúk.

Kép
flóra 11
 
 


Reggel hozta a suliba a sokat emlegetett anyuka a lányát. Esze ágában sem volt bejönni hozzám vagy az igazgatónőhöz. Megláttam őt és szépen behívtam. Ha már rágalmazott, akkor járjunk a végére,gondoltam.
Benmentünk az igazgatónőhöz, nagyon hapciáskodott, de le lett hűtve. Aztán megírattuk a lányával az igazgatói felmérőt. Hát ahogy gondoltam, 4-esre írta. Az nálatok 2-es. Ezekután az igazgatónő azt mondta,hogy még jó jegyet kap.
Délutánra visszahívtam az anyukát,mondtam,hogy addigra meglesz az eredmény. Szépen megmutattam neki a lánya művét. Aztán már ő is belátta,hogy csak ennyire képes, nagyon elnézést kér tőlem a férje nevében is.

Hát tudjátok... le van sajnálva.

Kép
flóra 11
 
 


A Flórián most a garázsban szerel valamit, de gondolom nem,sokára jön,mert már sötétedik erősen. De egyelőremindenki itthagyott és egyszál magamban vagyok itt. :(

Kép
flóra 11
 
 


Sziasztok...

Kereszthuzat van a lakásban, megy a ventillátor és folyik a viz rólam...
Ezt nem lehet kibirni!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok...

Kereszthuzat van a lakásban, megy a ventillátor és folyik a viz rólam...
Ezt nem lehet kibirni!!!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?