Új privát üzeneted érkezett!

Magika: láttad a privit, amit küldtem neked? Ruha ügyben...:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:34-kor.
Vendég
 


sziasztok,
elmaradtam az olvasással sajna :( hüpp hüpp
gond volt a géppel a hétvégén meg ilyenkor nemcsak Lau de párom is pályázik a pczésre :lol: szóval még nem tudtam visszaolvansi, de pótolom :wink:

annyit láttam, hogy páron napoznátok: tegnap hallottam a híradóban hogy ma annyira erős uvb sugárzás lesz avgy mi hogy 15 perc alatt is le lehet égni :arrow: akkor olyan 10 perc csokibarnaságot okoz? :wink: :lol: mert akkor uzsgyi 10 perc babakocsizás a napon :wink:

szerintetek a riadó miatt azért lehet 10-11 között játszózni? tudom, hogy az árnyék is árt, avgyis ott is van sugárzás és ha veszélyesebb akkor ma inkább kihagyjuk.

nem tud vki egy átváltót a neten pounds-ról meg inch-ről normális mértékre? (cm-re meg kg-ra)

Kép Kép
celesztina
 
 

 
 

Sziasztok!

Voltam a Dévényes gyógytornásznál.
Járnunk kell hetente egy órás masszírra, amit sajna végigüvölt, de szükség van rá.
Azért sírós baba Dávid, mert az oxigénhiány miatt le vanna tapadva az izmai és nem tud ellazulni, ezt kimozgatják és állítólag láthatóan nyugodtabb baba lesz idővel.


M

Kép
marjan78
 
 


[quote="celesztina"]
írta:
celesztinanem tud vki egy átváltót a neten pounds-ról meg inch-ről normális mértékre? (cm-re meg kg-ra)


Írd be a google-ba (simán a keresőbe), hogy pl "3 inch to cm" és átszámolja! :wink: Amúgy sima matematikai műveletekkel is működik! :wink:

Lányok, nagyon szépek a babák!!!! Barbi haja nagyon édi! Pumpóka, Ati fiad olyan kis csibésznek látszik! :wink:
Az összes baba nagyon édes!

Lillus végre 6 órát aludt egyben! Igaz, hajnali 2-től... De még most is alszik! :shock: :D Délután meg megyünk oltást kapni... Mi csak Hepatitis és tüdőgyuszi ellen oltódunk...

ercsi_3
 
 


Sziasztok,

csak gyors bekukk.

Téjé köszi a programajánlót! Az expericance-t meg is néztem volna, de végül mást csináltunk. A mi dokinénink idős, de elég laza, mondta,h. ha 5 napig ragad benn a kaki, az se baj, előfordul... Nekünk ugyanis 2x is volt már ilyen.. Kedd után tegnap jött az égi áldás, nem semmi mennyiség, de csak 2 pelenka esett áldozatul...

Kép
Kép
mango.
 
 


Kb. 10x léptem fel a babanetre, mire el tudtam olvasni az utolsó 2 oldalt, úgyhogy több részletben küldöm a hozzászólásaimat, mert nem szeretném újból megírni...

Celesztina, mi megint bekavartunk a jól kialakított kis napirendünkbe... pedig már olyan jól működött. eddig 10-kor játsziztunk, Csenge meg 12-14-ig aludt. Most meg a nagy meleg előtt, akár reggel 8-kor leviszem őket, mert én se bírom a meleget és a gyerekek is szenvednek szerintem.

Marjan, én egyszer beszélgettem egy anyukával, akinek szintén tornáztatták a lányát, ő azt mondta,h. eleinte üvölt, de később tetszik neki a torna. Ne aggódjál, biztos javul idővel a helyzet!! De gondolom megszakad a szíved, ahogy látod szenvedni :(

Kép
Kép
mango.
 
 


A képek nagyon jók,

Nono, imádnivaló a kis Ölbenjanid!!!

Magika, Katicának jó dolga van a medencében. Meg amúgy is sugárzik a képekről, hogy milyen nagy boldogságban éltek!! Zolika is nagyon szép kisfiú, ő is nagy szívtipró lesz!!!

Nici, gyönyörűek a lányaid! Olyan furcsa, hogy pár év alatt így megnőnek...

Kép
Kép
mango.
 
 


Zorróné, Bambi: gyönyörűek a srácok, na most mér én is teszek fel képet valamikor

Mezsóékkal mi történt???

Strandszezon: :roll: :roll: :roll: Hétvégén megmértem magam: 61,9 kg vagyok, ami elvileg jó is lenne, mert terhesség előtt 64 kg voltam. DE ha megnézzük a hasamat vagy a frakkomat... :oops: :oops: :oops: Hát kocsonya.... Pedig ezt a meleget csak vízparton lehet kibírni 8)

Kép
Kép
mango.
 
 


Na most már befogom....

Azért gyorsan írok egy listát, hogy kik tűntek el....

BENETTKE (szokásos elégedetlenkedésem, hogy nem ír ide :)) BLANI, SIRKICI, KATAVIRÁG, EMMA

Babytevéék még gondolom nagyban költözködnek..

Kép
Kép
mango.
 
 


na még egy utolsót, aztán megyek dolgomra, mert hétfőn mindig katasztrófa a lakás...

LESZ TALI A HÉTEN??????????????????

Kép
Kép
mango.
 
 


Lanyok!

Koszonjuk a dicsereteket.

Ma mi is a lakasban gubbasztunk, majd ha Zoli hazajon az ovibol akkor kimegyunk egyutt furodni.

Magi
Vendég
 


Atizka még lekvárt is fogunk készíteni!!

Kép
Kép
mango.
 
 


Ercsi: Ezt jó tudni a google-ról.

Pumpóka: Ma én is takarítok, bár a babám sokszor felsír, szomjas lehet nagyon, szinte óránként mellre teszem, de csak 5 percet szopizik, aztán beájul ebben a melegben. Bár most mennyiséget ehetett (nem mértem): másfél órája evett vagy félóráig, remélem még nem kel fel min. 1 óráig.

Virág: Akkor nem vagyok egyedül az igényszerinti etetéssel. Ugyan szoktam igazíthatni a szoptatás idejét, hogy kicsit tovább húzom az időt, pl. felveszem, pelenkázom stb., de sosem hagyom sokáig sírni, és éhezni csak azért, hogy betartsam a 3 órát. Így sokszor kap óránként, kétóránként, ritka a 3 órás etetési idő, és éjszaka is eddig max 4 órát bírt ki kaja nélkül.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok!

Hoztam képeket a keresztelőről.

Kép útra készen a hordozóban
Kép Keresztanya vigyázz rám, nagyon hideg a víz! (utánna ki is engedte a hangját :D)
Kép békésen alszom, ha hagyják
Képez már az otthoni szerelésem

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Sziasztok Mamik!!

Tali Lesz!
Szerda, és aki jönni akar, az ha lehet még ma szóljon, h úgy készüljek!

Privit küldök azoknak, akik eddig jelezték, h jönni szeretnének!!!

Szöszi
Most csak rád reagálok!
Nekünk is u.i. csigánk van!!! :lol: :D :lol:

Babaképek tök jók!!

Bocsi, h másra most nem reagálok!!!

IGYATOK SOKAT, ezt viszont még muszáj leírnom!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Nagyon szép babafotókat láttam! :D

Zsuzsófi! Nagyon tetszenek a képek, amiket készítettél! :D Gyönyörű a kislányod!

Atizka! Nagyon szép Emma baba!:D Aranyos, ahogy a vízilovat harapja.

Téjé! Nagyon szépek vagytok ti hárman! :D Édes a kis Nimród!

Magika! Milyen bájon a kiscsaj ahogy napozik! :D Mindkét gyerkőc nagyon szép!

Nono! Aranyos a nagyfiad! :D

Zorroné! Édes a kis Beni! :D Az a mosoly…

Bambi! Nagyon jók a képek! Aranyos a kisfiad! :D

Pumpóka! Tényleg jó a kép a 4 tesóval, meg a többi is!:D

Nici! De édes a pici lány! :D Az a frizura… És persze a nagyobbik is aranyos nagyon! :D

Szösszenet! Tündéri a kiscsaj! :D

Adri! Lili baba is nagyon édes, kis mosolygós! :D

Remélem nem hagytam ki senkit... :oops:

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Mezsóéknak!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Tim! Most nagyon elkeseredtem.  Én oroszlángyűjtő vagyok. Azt sem tudom hány plüss figurám van itthon, egész pici mérettől a hatalmasig. És ez a játszószőnyeg… Nekem is kell!  Illetve a kisfiamnak.:) Csak az a baj, hogy már vettünk másat. 

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Sziasztok, olvaslak titeket, csak mindig mire a végére érek van valami.
mi pilisszántón és egy kerti partin töltöttük a hétvégét, de ma is olyan meleg van, hogy visszajöttem anyámhz szántóra. Reggel Zoli elvitt a buszig és este megek vissza. nem volt semmi et a hotrdozóval előadni, de jobb itt. medence, hűvös terasz.

Szössz, sajnálom a teát. Remélem, ha pihensz egy kicsit, akkor segít.
Én a teraszon próbálom Marcit altatni.

Bambi, nagyon nevettem a képen (ámor), mennyire hasonlítanak a fiúk. Meg Benivel is:)

Szuper Zorróné az úszós kép. Én is kipróbálom ezt az úsztatást.

folyt köv, lemerül a laptop...

lolka_zs
 
 


Rólunk:

kezd beállni egyfajta napirend. Igaz, csak éjszaka. Egyre tovább alszik éjjel. Már fél5-ig is bírja. Fürdés 9 körül, utánna kaja, majd alszik fél 5-ig. Akkor kaja, és kb. 7-ig bírja. Akkor ígényli a társságunkat. Nem kell se kaja, se cumi, csak átrakom a mi ágyunkba és legalább 1 órán keresztül magyaráz, gügyög, nevet hangosan. :D Zabálnivaló! :D Bár akkor még úúúúúúgy tudnák aludni... :oops: :lol:

Még mindig ígény szerint szopizik. Nappal van olyan, hogy 1,5 óra múlva ismét kér enni, én adok. Tejcsi van még szerencsére. Néha fejek is. És sokat iszom, illetve szinte csak leveseket eszem, meg madártejet minden nap. :D

Én hintát akartam venni, de lehet, hogy egyelőre a pihenőszék jobb lenne. Nézegettem a képeket amiket feltettetek. Van 1-2 jó darab.

Vennék még babakocsit is, ami esernyő méretűre csukható. De nem szeretnék sok pénzt költeni rá. Ha valaki tud ötletet adni, szívesen veszem.

Most mennem kell. Szólít a kötelesség. :D

Mindenkinek szép napot! :)

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Judit, Magi, Mango, Marjan, Szösz, Tim, Zorróné, Nici (azt hiszem, mindenkit beleírtam)
Ment privi!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:32-kor.
Vendég
 


Zsuzsófi: ez a kicsinek nem ajánlják mert a bizti öv a lábánál túl elöl van igaz a mostani kocsinkra is pedig az újszülöttkortól jó, teljesen vízszintesig dönthető de az öv inkább csak dísz mert nem igazán lehet ilyen kicsi méretre állítani :roll: a babakocsifeltolónál a panelünknél nem is merem úgy feltolni a kocsit h a kicsi benne van mert sztem nem tartaná bent ilyen éles szögnél az öv (5 pontos amúgy)

Nono: Julinka is utálja a kocsit, nincs meg benne, hordozni meg néha nehéz meg nem lehet, ezért is gondoltam, hogy bejöhetne vmi olyasmi mint Nektek. Hátha azt jobban szeretné mint Márk az új szekereteket. 5 kilós kicsim is elmúlt már –jaj –vagyis megvan már 5 kilós :roll: Köszönöm a fotókat, jól látszik és nagyon édes Márk :D Ehhez képest a hordozóban ferdébb a gerince a kicsiknek sztem. Annyi még csak a bajom, h amit láttam szekeret netes és nincs rendes boltjuk nem tudnám élőben megnézni, kipróbálni :( így persze rizikósabb, bár ezt a mostaninkat kipróbáltam, agyaltam rajta rengeteget és ez lett.

Nuska: köszi a plus-pelus-infot!

Kisfruzsi sajnálom a tej-dolgot, sajnos ehhez nem értek, de amint láttam mások már írtak a táp-témához.

Bolygó. Köszi a cikket, elmentettem, még nem volt időm elolvasni, de érdekesnek tűnik.

Bambi: koszmó az amit írtál, nekünk az olaj fejre és utána (idővel) hajmosás téma nem jött be, a Babé koszmó elleni samponja viszont nagyon! Elég drága, nem is kifejezés mennyire, és nem is kell sok belőle, két használat után már szinte teljesen eltűnt Lau fejéről, pedig nagy baba volt már mikor kipróbáltuk. Neten aukciós oldalakon láttam árulni olcsóbban. Az illata is isteni, ha nem kerülne ennyibe én tuti csak ezt használnám :wink:

Magika: nem is gondoltam, hogy ilyen spéci napszemcsi is van babáknak –de miylen jó, hogy van, és hogy ennyire vigyáztok a kicsik szemére! Amit a kertről írsz se semmi! És milyen jó fogyókúra volt az ásás. De mennyire megérte, mert tényleg nagyon szép és akkor nagyon büszkék is lehettek, hogy a Ti munkátok gyümölcse!

Csöppke. Nem semmi hétvégétek volt, én totál kilennék fáradva, jó kondiban vagytok :wink:

Virág: sajnálom a mellgyuszit, jó, hogy már túlvagy rajta!!!

Medina: nem lehetett könnyű –pláne pihentető- így a strandolás.

Marjan: vajon idővel sem fogja megszeretni a masszírt? Nem bíztat ilyemsivel a dévényis nő?

Ercsi: köszönöm a tippet (a váltószámot sem tudtam, azzal könnyebb lett volna átváltani persze)

Mango: végül is mit csináltatok 7végén? Mi voltunk az ikeában de nem volt semmi külcsi amikor voltunk, mikor mentünk el kezdtek kipakolni. Kilóidért picit irigykedem, én is szeretnék kevesebb lenni mint 9 hó előtt, de még azt sem értem el brühühühü

Gumimaaci: olyan ernyőre csukható szekeret szeretnél ami újszülöttnek is jó? Csak mert abból kevesebb van, a legtöbb esernyőkocsit csak kicsit lehet dönteni. Top ridernek vannak újszülöttkortól jó ernyőkocsijai, ezek elég olcsók –többihez képest- de persze nem csúcsminőség, de azért elmegy.

Pumpóka: azta, ügyes vagy, ilyen kocsi ennyire jó állapotban ennyiért :shock: jó vétel az fix.

Zorróné, Bambi, Pumpóka, Nici, Szösszenet, Adri, Gumimaci (nagyon remélem, hogy nem hagytam ki senkit! Ha mégis, elnézést)Milyen édesek a kicsik! Jók a hétvégi képek!

Ti mennyi idő után aggódnátok, ha csak alszik a kicsi és nem éhes? (most 6 hetes)

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok!

Celesztina, ha annyit eszik, hogy ne száradjon ki, akkor én nem aggódnék :) Ebben a melegben....

Kisfruzsi, szerintem ne pótolj, Az lehet hogy ha nincs benne akkor nem szopik, de akkor tedd félóránként mellre, mert addigra termelődik megint. Szerintem. Legalábbis én így szoktam csinálni, és bevált, mert még mindig anyatejes, pedig mi is bortovaélen táncolunk nap mint nap... Igaz, az első kettőnél én is jobban paráztam ezen, és inkább kaptak pótlást. (onnan kezdve hogy elkezdte mpótolni, 2 hét sem telt el, és egyáltalán nem szopiztak) Szóval megértelek teljesen.

Strand: Én nem dumálok, én olyan kövér vagyok, hogy már mindegy :) Nem kell azon paárznom hgoy hogy nézek ki :)

Mi ma készültünk strandra, de mivel 1400 a belépő, inkább majd egésznapra megyünk ki.
Lehet felelőtlen vagyok, de én be fogom vinni kisprüntyit is a vízbe. Nekem mindkettő strandolt már az első nyáron is, sose lett semmi bajuk, Liza meg ráadásul anyatejes, sokka lellenállóbb mint a nagyok voltak.

Majd hozok fotókat :)

Celesztina, az öv a nem teljesen dönthetőnél azért számít jobban, mert ott lecsúsznak előre. A vízszintesben nem tudnak előrecsúszni, nem? :)
Mondjuk én nem panaszkodhatok, mert Liza mindenhol elvan, a mózesben is, a hordozóban is és a kenguruban is. (utóbbiban a legjobban, ott mindig csönd van, a babakocsiban kajaidőben már megy a jelzés :))

Szösz, én simán kiteszem Lizát a zerkélyre, mondjuk az elől levő erkélyen csak 9-ig süt nap, de Lizát akkor is árnyékolja a mózes. Most is betettem bent, mert kint játszotta ka kölkök, de nem akart elaludni. Kitettem a mózesbe, azóta alszik. 2,5 órája már.

Napra viszont egyiket se viszem.... genya módom még a fürdőruhájuk is csuklóig-bokáig érő, hogy a vízben se égjenek le. Nem is zsoktak :)

Pumpó, jó vétel volt :)

Na megyek, eszünk jóóóó hideg tejberizsát :) (Kinek van kedve ilyen melegben főzni? NA meg meleg kaját enni? Nekünk nincs, csak ilyenek vanna kilyenkor hogy tejberizs, gyümölcsrizs, saláta, gyümileves....húst jó ideje nem ettünk, csak amennyit a húslevesbe főztem...)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Pumpi
De ügyi vagy!!
Én eddig vadásztam Graco után, és senki nem akart eladni!

Én ilyet vettem Vaterán, 4,5 kg!!

Kép

13.500+posta ktg., Borsodból fogja a csaj küldeni! :roll:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


csajok
bármennyi vizet ihat babó?

Kép
marjan78
 
 


akik hőmérőznek: ha nagyon szeles a baba sztem ne lázmérővel hanem a szélcsővel segítsetek rajta. Kb 1000 volt a patikában és egy vékony henger a közepe lyukas hogy amikor betoljátok a popóba akkor a szél ki tudjon jönni. Márk nagyon szereti és sztem nem lehet hozzászokni mert nekünk 2 napja nem kellett, volt kaksi is meg púú is és nem szenvedett.

Meleg: mi is nehezen viseljük.
Magika nagyon irigyellek a medencéért én is egész nap kint lennék csak sajna lakásunk van. Gondoltunk rá h elköltözünk mert ebből az árból kicsit kijjebb házat lehetne venni de nem tom el akarom e hagyni a várost. Mi így is nagyon kinnt lakunk (16ker, Árpádföld) de pl Csömörröl bejárni majd suliba mert a vidéki sulikban nem bízok, így egyenlőre nem döntöttük el, meg ugye télen nem olyan fontos a kert csak nyáron.

celesztina! amint olvastam Szösz is írta hogy Alíz is ilyen enyhén döntött pózban van a szekérben. Ez jobban tetszik nekik ezek szerint. Én mindenképp javaslom h próbáld azért ki h beválik e, pl a Brendonban nagyon sokféle van és vannak olcsóbbak is. Mi azért döntöttünk eme méreg drága szekér mellett mert csak ez könnyű és kompatibilis a meglévő Bébé Confort alkatrészeinkkel és a régi BBc szekerünket nagymama vette így tul.képp ez az első szekér amire mi költöttünk. Jah és én megemeltem a popsi részen egy türcsivel a fenekét és így még jobban fekvős a póz. Csak a türcsi nem látszik a képen a pléd alatt.
Vendég
 


marjan, sima foralt v babavizet annyit ihat amennyit akar! Enyém kölök vedeli, eszik tápt kb 100 at és egy óra múlva lehúz még 80 vizet de a kajálás u.úgy megmarad 3 óránként. Szval adj neki ha kér.
Vendég
 


...nem olyan könnyű eme 2 kölökkel az tuti. Vasárnap elindultunk misére, de annyira sírt Márk és Szo is rákezdte h mondtam apának h kiszállok Márkkal és menjen el ő Szo-val a misére. Az autóban felvettük mobilra a 2 gyerek duó üvöltését...nagyon kemény volt a zárt térben, apávl csak ültünk az első ülésen és már röhögtünk....

aztán vasárnap kérdezte egy kicsit keményebb nap után h minidg ez van? mondtam neki igen azzal a különbséggel h ezt egyedül szoktam végig csinálni...megdícsért és mondta h nagyon büszke rám...., tök jól esett ez az elismerés..
Vendég
 


Nono!

Mi Dunaharasztin lakunk es egesz jo.
A suli is.
A gimibol, ami itt van nagyon sok jogasz es orvos kerul ki.
Harasztin a ferjem osztalytarsai kozul sok orvos es jogasz lett.
Ja es nem is annyira veszes bekerulni.
En is a varosban nottem fel, a 13. kerben.
Azert en is vissza vagyok egy kicsit.
Innen minden messze van.

Magi
Vendég
 


Celesztina: én már kezdek aggódni! Délután 2-től alszik a gyerek?
Ne ébresszem fel mostmár?
Ráadásul csak anyatejjel és nem tudom mennyit evett.

Edina


Kép
medina83
 
 


Medina, én ilyenkor már ébresztem, és kiderül, hogy éhes, csak "elfelejtette". Szerintem a melegtől nagyon elbágyadnak és legalább inniuk kéne egy kicsit. Fölébredt már azóta?
Vendég
 


magika,
Jó helye van Katicának. tök jó az a valami, amin fekszik a vízen.
pumpó,
tényleg jó a kép. 4 gyerek. értem én, hogy miért gondolkodsz a végleges védekezésen...
gumimaci,
jó, hogy jössz, most már kicsit gyakrabban. helyes a gyerkőc. legalább a templomban jó hűs volt?
celesztina,
köszi a koszmó-krém infót. mennyire horror ár? hol lehet venni?
Mezsó,
Szegénykém. Remélem jól sikerül minden.
Csöppke,
Nálatok mi újság? Lóci hasa még mindig fáj?
meleg,
én nagyon utálom. Szerintem Dani sem szereti. A szobájában éjjel 30 fok volt...Ti miben altatjátok a kicsiket éjjel?

Köszönöm Dani/Ámor/Kis Bambi nevében is a dícséreteket...

Bocs, hogy csak ennyi a reagálás, de egész nap nem tudtam fellépni a ntre, most meg már "idő" van...

Holnapra jó találkozót!!!!

Szép estét!

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok,

Köszi a segítséget és a reagálásokat!
Hát én most fejek mindig, még mindig csak 2 ciciből jön össze 110-120ml, amit megeszik egy evésre...ma 1x kapott tápit, amiből bevágott 140-t és aludt 3 órát utána.

Mi is szenvedünk a melegtől. Reggel és most hoztam ki a szobából a kertbe, de nagyon élvezi itt vidéken! Én is, anyu segít mindig és én napozgathatok is néha!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Gumimaci!

Nagyon szepek a kepek!
Nimi nagyon szep volt a keresztelon.

Bambi!
Te nem leszel holnap a talin?

Magi
Vendég
 


Kisfruzsi, a fejéshez: Tegnap éjjel Liza nemigen akart enni. Evett egyik ciciből, majd bealudt. Utána a másikból lefejtem 50-et. Ezalatt persze felébredt, és reklamált a fojtatásért. Amit lefejtem cicimet, azt adtam oda, és még 40-et evett belőle. Pedig úgy kifejtem, hogy már masszírozás közben sem jött egy csepp sem. Ezért nem jó ha fejsz. A másik, hogy a cumisüvegből könnyebb enni, ha huzamosabb ideig azt kap, utána persze hogy nem akar a cicn küzdeni....

De kérlek ne vedd ezt kioktatásnak, tudom most érzékeny vagy a témára (leg. magamból kiindulva) csak szeretnélek megóvni attól a hibától, amibe én már 2x beleestem...

Ahhoz képest hogy a csajom ma csak 3-kor, 9-kor 11-kor, 3-kor, 7-kor és 8-kor evett (bár most számolom, ez 6 :)) 8 dkg-ot hízott. Tegnap 6-ot. Most 4,75kg.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 



Sziasztok,

talisoknak jó szórakozást:)

magika, hova mentek síelni nyáron?

bambi, köszi kérdésed... 3 napig beállt a nagyjából 3 óránként evésre éjjel-nappal, az király volt:) És a hasa sem fájt annyira... most viszont hogy bejött ez a dögmeleg, megint 1,5 óránként cicin van, mert gye szomjas... nomeg elérte a 6 hetes növekedési ugrás, úgyhogy az elkövetkező pár nap még tuti ilyen lesz...

Enyém gyerkőc egy ujjatlan bodyban alszik, textilpelussal betakarva.
Bár ált. azt lerúgja magáról. Jaj, hadd büszkélkedjek, Lóci 1 hete simán forog hasról hátra, kis izompacsirtám. :)

medina, én nem ébreszteném. Hadd aludjon, ha jólesik. Bár így kétséges ugye az éjszakai alvás. Mondjuk nálnk összefolyik a kettő.. :lol:

marjan, szerintem vízben nincs korlát..

Most ennyi...

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Virág, csöppke: Végülis 7-ig aludt, aztán megfürdettem, amit türelmesen kivárt, kajcsi (100-at két ciciből és még 50 tápi)és 8-tól megintcsak alszik.

Alvás: Én éjszakára csak pelenkát rakok rá! A textilpelust rendszerint lerugja. Nappal is csak pelenka van rajta, sőt, néha meztelenkedik is és délben mindig megfürdetem, amitől nagyon boldog szokott lenni.

Edina


Kép
medina83
 
 


Nem holnap lesz a tali, hanem szerdán...

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Csöppke: Nálunk is most volt ez a másfél óránkénti evés! Remélem mostmár vége, mert az éjszakák eléggé megviseltek! Bár a meleg miatt még biztos lesz másfél óránkénti evés! Kitartás neked is!

Edina


Kép
medina83
 
 


Pumpó, ilyen szandikat is lehet találni a teszveszen, meg a vaterán :) Én is onnan veszek ám mindent a csajszimnak :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Emi na jól van, én is így gondolom. Ha kell neki 3 óránként, akkor legyen. Rini is így eszik napközben, éjjel alszik :) és hajnalban 5-7 között kap enni. Azt mondják a tapasztaltak, hogy minden hónapban új szokások lesznek. Mindig változnak valamit a picik.

Bambi 34 éve alakítgatom ilyenné az arcom. :wink: Épp most írta az unokatesóm, erre a képre, hogy megfiatalodtam. Hát én nem éreztem magam öregnek, de ezek után elgondolkodom. (ő nem látott engem 4éve)
Nagyon jó pillanatokat kaptatok el! Erre a fejemelésre mondta a dokid, hogy gyenge? Csuda édesek vagytok!
Én ujjatlan bodíba altatom.
Tali szerdán lesz, holnap még csak kedd!! Nem jössz?????

Pumpóka elapadt a tejed? Sajnálom. :cry: Írtam az iwiw-en. Július lesz nekünk is a CSP. És utána vajon jön havonta normálisan?
Az a kalap! Mindig is szerettem volna, de ugye az enyémen viccesen mutatna.

Szösszenet de estefelé. Nem vagyok ilyen bátor mint más anyucik. Én még árnyékba sem. (hiába elsőgyerekesek)
Nekem van kertes ház, ha akarnék lubickolhatnék... jó bejárónő nincsen oszt mégsenincsen elég a tejciből…. Tudom poénnak szántad, de nem tudtam kihagyni…a tápozást ugyan már megszoktam, de nehéz még a lelkemnek így is.

Zorróné milyen gyönyörűen úszik ez afiú! Első unoka? Kár, hogy az én fiam nem tudja mi az a nagypapa. (az én apukám ugye nem rég halt meg, a párom apja meg leszarja) Ilyenkor olyan könnyes lesz a szemem.

Nici Jól látom rózsaszín a cumisüveg? Én is így hordom a hajam. :wink:

Adri Lili sem panaszkodik, ahogy látom.

Magi hova mentek sielni? És kb mennyiben kerül a fenntartása a medencének? Én szerettem volna, de állítólag egy nagyé nagyon sok. Most mobil van, ami télre a garázsban pihen.


Virág jobbulást! Az enyém is be van durranva kb hetente, csak lázam nincs hozzá.

Mango hát miután a múltkor a kamillatea elindította megnyugodtam, erre tessék ma a 3. napja és még mindig nem kakilt. Most ez már így lesz? És nem is szenved tőle.

Marjan
biztosan jobb lesz Milyen rossz lehet látni így őt. De a muszáj nagy úr!

Nono a szélcső kakilásra is jó? Mert a szelekkel nincs gondunk, csak a végtermékkel

Gumimaci cukik vagytok. A Nimródok márcsak ilyenek. :)
"Nem kell se kaja, se cumi, csak átrakom a mi ágyunkba és legalább 1 órán keresztül magyaráz, gügyög, nevet hangosan. Zabálnivaló! Bár akkor még úúúúúúgy tudnák aludni... " dettó csak mi hajnali 5-kor szoktuk.

Celesztina a dokinénink ezt ajánlotta a koszmóra. Mennyi a sok? Mennyi időre elég? Mindennap kell vele mosni?

Csöppke hasról hátra, ez igen. Nálunk a hátról oldalrát próbálja.


Olvasgatva titeket, látom, csak én vagyok ilyen beszari a nagy meleggel, hogy bent vagyunk a lakásban 10-18ig.
Irigykedve olvasom, hogy sokat alszanak. Nimród csak félórákat etetések között. Igaz ma én is aludtam vele egyszer.

Kép
téjé
 
 


CSopke!
Kaprunba megyunk gleccsersizni.
A ferjem simanias, igy menni kell.
:lol: :lol: :lol:

Teje!
Kaprunba megyunk sielni.
Medence fenntartasa nem tudom mennyibe kerul.
Szerintem nem sokba, mert csak a vegyszereket veszi bele a ferjem, amit mar harom eve nem vett, mert annyira keves kell bele.
Ha egyszer beallitja az ember a ph-t, akkor az tartosan ugy marad a klor szintet meg tablettaval oldja meg, amit a szurobe tesz, az elozo evben egy honapig birta. Abban van algaolo, klor, meg miegymas.
Szoval csak nemi aram a koltseg, amivel megy a forgato.
Nem sok.
Hetente ki szokta porszivozni a ferjem, ami kb. 5-10 perc.

Telen is benne van a viz, akkor teliesiteni kell.
Mikor 18 fok ala megy a homerseklet, teli folyadekot kell bele tenni, amiben barnamoszat meg egyeb irto van sotet foliaval le kell takarni, fagyastesteket beletenni es kesz.
Mikor tavasszal 18 fok fole megy a homerseklet, akkor ker nyariasitani. Egesz telen hozza sem kell nyulni.
Nekunk is ez elott osszerakos volt, amit osszel eltettunk, tavasszal elovettuk.
Na az dragabb, mert eleve a viz 9 kobmeter, ami 10 000 ft korul van. Itt ez nincs, mert marad a viz. Locsolni mi kutbol locsolunk, igy meg locsolni is pazarlas lenne.
Ez homokszuros, tehat nem kell bele draga papirszurot venni, hanem 2-3 evente kicserelni a homokot.

Mondjuk a mienk 3x3 m es 1m, de a vizszint 90 cm-en van.
Szoval nem nagy medence.
A nagyobb takaritasa gondolom annyival tobb ido es vegyszer.
Nekunk kicsi a kert, igy eszunkbe sem jutott nagyobb.
Majd ha elkoltozunk akkor egy nagyobb telek lesz nagyobb kertel es talan ott egy picivel nagyobb lesz. De nem sokkal, mert ez is boven eleg.

Ha van meg kerdesed irj nyugodtan.

Magi
Vendég
 


Judit, rózsaszín az üveg, igen, miért? :)
A hajam általában így visszahajtom, mert különben megdöglenék alatta, vagy max magasabbra fogom fel, hogy ne lógjon a nyakamba, de a legeygszerűbb tuti ez :)
Mondjuk itt elég sötétnek tűnik a színe, mert előtte vizeztem be a hajam, és attól ugye sötétebb :) pedig már voltam fodrásznál (9 hónap után), és végre vannak újra szőke csíkjaim, de még nem az igazi, majd második-harmadik "fodrászmenet" után lesz az :D

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Magi, párom irigykedik a síelés miatt :) Ő is imád síelni, jobban szereti, mint a nyarat és a velejárókat :) (mi ugye márciusban voltunk, télen szoktunk menni, nem tudom jövő télen eljutunk-e, majd kiderül :))

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Medina, tejügyileg ma rekordot hoztunk össze, ma először nem stagnált, de pesszimista vagyok, szerintem csak kiugrás volt, nem mindennapos... :roll:

Kiscica, Pumpóka, jók a szekerek :)

Gumimaci, Nimród nagyon elegáns, és tündéri volt a keresztelőjén, nagyon vagány ez a cucc :)

Adri, Lili nagyon szép kislány :)

Magi, igen olvastam már, hogy Dunaharasztiban laktok, nagyon közel van a telekhez, nulláson 2 perc :)
Mi is laktunk külvárosban, Diósdon, ahogy írtam is már, én nagyon vágyom vissza, 15 km innen, dugó sosincs, így minimális az az idő, amivel előbb kell indulni esetleg a napi dugó miatt, vagy ilyesmi, az ovi suli nagyon kultúrált, a rendelők felújítottak, és mesések! Bev. központok közel vannak... szóval én tuti visszamennék már holnap, ha tehetném! (remélem így is lesz hamarosan)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


No, lépek is aludni (így, hogy betöltöttem az oldalt), mert a mai nagy melegben nem tudtam aludni (bezzeg Barbi nagyjából átaludta a napot), és hulla vagyok... Szandi jót táborozott, nagyon élvezi, így Ő is hulla volt :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Nici!
A sieles az most fele aron van, mint telen.
Kivancsi vagyok a hora, mert most mar en is viszek magamnak sibakancsot. Mikor a ferjem pihen, akkor majd megyek en sielni.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Az en ferjem is jobban szeret sielni, mint nyaralni.
Azert megyunk, mert kikototte, hogy O nem akar nyaralni, csak sielni. Na en mondtam neki, hogy arrol szo sem lehet, nyaralni kell.
Igy megegyeztunk, hogy megyunk nyaralni is meg sielni is.

Na majd telen kozlom vele megint, hogy ok a sieles, de visz nyaralni is. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Magi
Vendég
 


Zsuzsófi: persze, de mennyi az annyi amitől nem szárad ki? Mert oké, tudom az sem megy hipp-hopp, de ebben a melegben nehogy túlaludja magát hiszen annyira ájultan alszik én meg azt gondolnám többször fog ébredni a szomjúságtól... (ahogy Virág is írta)
A fekvő pózban is előre tud csúszni a kocsinkban nem fogja meg az öv :roll: csatolok fotót ezen kb látszik -pedig itt még Lau is előtte ül és így is lecsúszik sajna ]
Kép

Nono. akartam írni, kimaradt, hogy jók a vonalzóid. Nálunk fő szempont hogy beférjen a kocsiba, mert amúgy a mostani elég jó, két gyerek is belefér, de mit ér, ha nem tudom betuszkolni a kocsiba így ha menni kell bárhova nem vihetem (bkvzni két gyertekkel ugyan nem merek még)

Csöppke: azta, már forog! Ügyes ! Gratula!

Bambi, Téjé: koszmósamponról: patikában kapható a sampon olyan 1500 körül van az ára talán. A vaterán most árulnak: http://www.vatera.hu/babe_bebi_sampon_k ... 69220.html itt azt írják 1800 a patikában az ára.
nem kell mindennap mosni, csak amikor amúgy is mosnád samponnal és mivel kicsi a babafej ezért nagyon kis mennyiség kell mert jól habosodik egy diónyi mennyiség ha kellett ha jól emlékszem. Szóval az "üveg" maga elég nagy de jó így sztem érdemes végighasználni. Hogy mennyi ideig elég nem tudom, mert kicsi születése előtt vettünk és még rengeteg van benne.
http://www.pezomed.hu/termekek_babe.php ... ek=37#anci Itt írnak róla, bár nem sokat.
és megtaláltam Brendonban: http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25


akartam még írni, hogy pár napig nem nagyon leszek asszem, kicsit összesűrűsödtek a tennivalók azért próbálok képben maradni

Kép Kép
celesztina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?