Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!
Van köztetek olyan, aki a fogamzással kapcsolatos problémákat legyőzve úgy érzi, hogy az orvosának ill a párotok orvosának köszönheti, hogy sikerült teherbe esni? Nekem úgy tűnik itt mindenki önszorgalma is kellett a sikerhez. Jól látom én ezt? Nem az orvosokat akarom bántani, mert tudom, hogy sajnos eléggé túlterheltek, de én most egyértelműen azt tapasztalom, ha én magam nem járok utána mindennek, akkor nem jutok egyről a kettőre. Gondolok itt előzetes vizsgálatokra, mit érdemes szedni...Ha a dolognak ezt az oldalát nézem, akkor hála az inetnetnek és hála annak aki ezt az oldalt létrehozta és hála azoknak, akik tapasztalataikkal segítenek a nehéz helyzetben lévőkön.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina!

Mi sokáig a véletlenre bíztuk a gyermekáldást, aztán hosszú évek után sikerült, sajnos csak a 18. hétig tartott! :cry: Aztán összehozott a sors a mostani dokimmal... Neki gyanus volt az ami másnak nem, hogy 10 évig nem estem teherbe! Elküldött hormonvizsgálatra és nyomonkövettünk egy ciklust! Közben apjukot is elküldte kivizsgálásra! Nagyon rossz lett az eredménye és kiderült, hogy herevisszere van! Nem is kivánt velem foglalkozni, míg nem műtik meg apjukot és nem lesz jobb az eredménye, így nem volt mit tenni, vártunk..... Aztán következő hónapban nem jött meg! :wink: Ezt a babát is elvesztettük a 19. hétben! :cry: Aztán megműtötték apjukot, vártunk 6 hónapot, kértünk időpontot anyag leadásra, de még mindig kellett várnunk bő kettőt, aztán lett apjuknak egy nagyon jó eredménye, majd visszamentem a dokimhoz büszkén! Örült az eredménynek, de nem volt tőle elragadtatva, de megtudtam győzni, hogy nincs minden rendben velem írjon fel clostit, hátha sikerül megint..... Belement, de mondta, ha nem jön össze, akkor lapar... Így belehúztunk és sikerült!

Szóval én azt gondolom, hogy az én dokim alapos, nem hiteget, nem rendelget vissza havonta csakhogy vastagodjon a pénztárcája! Mondjuk ő egy egyszerű nőgyógyász, nem meddőséggl foglalkozik, ha ez a terhesség sem sikerül, kért, hogy keressek hozzáértőbb szakembert, mert ő nem tud ennél többet tenni, mint most! És nálunk nem is voltak olyan komoly problémák. A teherbeeséssel elvileg nem volt gond, ha ki volt küszöbölve a probléma! Lehet, hogy ahol már nagyobb a gond, ott az enyém sem lenne ilyen alapos, bár minket elég komoly esetként könyvelt el már az elején! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk az a tapasztalat, hogy egy csomó mindennek magunk kellett utánajárni.
Nem igazán váltotta be az andrológus sem a hozzá fűzött reményeket. De nála inkább az volt a gond, hogy épp akkortájt került át másik kórházba, ahol ő lett az osztályvezető. Szóval inkább azzal volt elfoglalva, szerintem., mert korábban nem volt gond vele, a műtétet is nagyon szépen megcsinálta.
A nőgyógyászommal nem volt semmi gondom, de a férjem miatt muszáj volt meddőségibe menni. Itt a dokimmal egyelőre elégedett vagyok.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

 
 

Bár az is igaz, hogy egy csomó kivizsgálást magunknak intéztem, és nem vártam meg, míg esetleg a doki ajánlgatj.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Persze azért hozzátarozik, hogy magunkat is kezeltük, de csak e-vitamint szedtünk és apjuk egy-két apróságot, de azt nem folyamatosan! Végülis az andrológus nem csinált semmit, műtött és eredményt nézett! Persze biztos rajta is múlott a műtét kimenetele! :roll: Sokáig nem voltam kibékülve a dokimmal, mert úgy éreztem, hogy hátráltat azzal, hogy nem segít nekem, mert mi van ha én nem páromtól akarok gyereket! :lol: De így utólag belátom, hogy igaza volt! Végülis sokmindent nem tett, de a "bajhoz" képest asszem eleget! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Sziasztok!
Bumi, remélem, hogy hamar átesel a leparon, ha már tényleg nincs más választás.

Katerina!
Olyan nagyon csalódott vagy. Tudom, éreztem már én is így, de akkor is fel kell állnod és tovább csinálni. Ha mindent megteszel amit emberileg lehet, megnyugszik a lelked.

Gröni!
Azt kérdezed nekünk mi a problémánk? Hát elég nagy a baj. A férjem eredményei nagyon rosszak Túl van már mindenfélén. Kétszer műtötték a viszerét stb. stb. de nem igen változik semmi. Utoljára akupunktúrán volt. Ennek még nincs három hónapja, úgyhogy megint csak reménykedünk, hátha valami mégis...
Az első lombikunk még öt évvel ezelőtt volt. A sikertelenség annyira elintézett, hogy évekig ha csak rá gondoltam sírva fakadtam. Tavaly novemberben volt a második, de ez sem sikerült. Sajnos nálunk az ilyen nehéz eseteket nem támogtja a tb és mindent nekünk kell fizetni, ami nem kevés. Remélem a nyár végére összejön annyi, hogy újból megpróbáljuk.

remeny
bnandi
 
 


Bnandi!

Ez borzasztó lehet. Merre laktok?
Milyen rossz a párod eredménye? Veled minden okés?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Gröni,

köszi az érdeklődést :) Nem vagyok babás, és most arra koncentrálok, hogy jövő szombaton menyasszony leszek :lol: Velem kapcsolatban ez a legfőbb hír :D

Bnandi,

sajnálom a nehézségeiteket. De azt nem értem miért nem támogatja nálatok a TB a dolgokat? A törvény szerint akinek nem ér el egy bizonyos mennyiséget a kiskatonaszáma, annak jár a támogatás. A törvényben nem szerepel minimum kötelező érték...azaz, hogy legalább x számú katonának meg kell lennie. Utánanéztetek minden szempontból ennek?

Katerina,

én meddőségi centrumban fogtam ki egy barmot...orvosi diplomával. A régi nőgyógyászom meg sajna messze van, pedig Ő nagyon normális.
tapedli
 
 


Bnandi!

Ettől féltem én is mindig.... Nemcsak a sikertelenség, hanem a belefektetett remény, pénz, hú nagyon összetett, igazán együttérzek veled! :cry: Hmm, nálatok ilyen szemét a rendszer? :? Remélem segít az akupunktúra, soha nem lehet tudni mi hozza meg a várva várt javulást! :wink:

Tapi!

Jajj, tényleg! :wink: De azt csak rövid ideig, utána feleség! :wink: Oszt accony és anyuka! :wink: 8)

Olyan fura, hogy sima nőgyógyászok alaposabbak, mint egy meddőségi szakember! :roll:

Kép

Kép
gröni
 
 


Tapi!

Tök izgis! A nagy izgalomba hátha még a babó is beköltözik. :wink:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Gröni!
Nekem is a nőgyógyászom a legszimpatikusabb az orvosok közül, akikkel mostanság találkoztam. Csak sajnos ő sem foglalkozik ilyen jellegű problémákkal. Viszont mindeig nagyon kedves, közvetlen és szurkol, hogy menjek már terhesvizsgálatra. :)
A többi orvosnál, csak azt érzem, végzik a dolgukat, mert ez a munkájuk. Sajnos. Mondjuk az én lombikod dokim is szimpi volt, meg sztem jó orvos is, csak annyi a betege, hogy az pl. már egyáltalán nem tetszik, hogy ennyi hozzájárás után sem tudja a nevem. vagy túl sokat várok?

Mi az a clostin?

Bumi!
Ma mész a dokidhoz, ugye? Remélem sikerül megbeszélni a lapart és minden rendben lesz.
A párom andrológusa egy cinkkúrával próbálkozott minösszesen, aztán megmondta, hogy nekünk csak az ICSI jöhet szóba, semmi esély spontán teherbeesésre. Segény párom teljesen összetört. Én azt hiszem soha nem fogja ezt kiheverni,, de ha lesz egy (lombikos) kisbabánk, akkor biztos enyhül a fájdalma.
Utána próbáloztunk urológussal, aki már sok csodát tett, de nálunk sajnos épp ellenkezője történt. Én dokim erre nagyon bunkón reagált (nem tudom finomabban írni) azt mondta, az urológusok nem csinálnak semmit, legfeljebb rontanak a helyzeten. Sajnos aztán mi esetünkben mégis igaza lett.

Bnandi!
Lehet, hogy nagyon csalódott vagyok, de azért bizakodom. :) Talán azért van ez a nagy csalódottság, mert nekünk a három lombik féléven belül volt. Három kudarcélmény. É akkor még meg voltam győződve arról, hogy makk egészséges vagyok, ezért is mondta a dokim, nincs semmi kockázata a dolognak az egészségemre. Ma már ezt nem egészen így látom, de szerencsére a kezelésekre jól reagáltam.
Sajnálom, ami veletek is történt, és jó tudni, hogy más sem adja fel!

Tagedli!
remélem olyan lesz a jövő szombatod, amilyenről álmodtál!

Szép napot mindenkinek!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Sajnos a dokim szabin van 2 hétig, szóval egyelőre még nem lesz lapar. :(
Most nyomunk egy spontán ciklust, és majd a következőben megcsinálttom. Csak lehet, hogy abba meg a mi nyaralásunk kavar be. Mindegy. Nyaralás előtt mindenképp beszélek a dokival, és megbeszéljük.

Kértem időpontot a Kaáliba! Október 14-ére kaptam. De nekünk egyelőre nem is sürgős.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok lányok!
Azt kérdeztétek hogy lehet az, hogy TB támogatás nélkül kell végigcsinálni ezt az egészet. Hát más ország, más törvények. Szerbiában csak pár éve létezik egyáltalán a lombik segítség. Államilag csupán 2. éve, hogy támogatva van. A támogatás csak annak jár akinek nem olyan bonyolult az esete. Nekünk sajnos ICSI kell, ráadásul herepunkcióval, ami csak egy fokkal jobb a herebiopsziánál. Eleve kiestünk a rendszerből. Amikor a dokit megkérdeztem miért, csak azt mondta, hogy nekik sikereket kell felmutatniuk a minisztériumnak, velünk pedig erre elég kicsi az esély. Így maradtak a privát meddőségi klinikák, amik pedig rengetegbe kerülnek. Az első lombikunk Szegeden volt, de mivel nem vagyunk magyar állampolgárok ott is teljes összeget kellett leperkálni. Őrjítő, hogy nem elég az embernek , hogy bajban van, még ez is pénzfüggő.

Katerina!

3 lombik fél éven belül, hát az nem semmi. Az én dokim szerint legalább 6 hónapot kell várni a lombikok között, hogy biztonságos legyen az egészségre nézve. Említetted a beágyazódási kromoszóma rendellenességet, Írnál erről egy kicsit bővebben. Én még soha nem hallottam erről. Elég ijesztően hangzik, lehet ezt valahogy kezelni? És egyáltalán, hogy lehet kideríteni, hogy ez a baj?


Tapedlinek sok boldogságot!
A többieknek szép napot!

remeny
bnandi
 
 


Katerina!

Ez a kormoszóma dolog engem is érdekelne. Főleg, hogy tudnak tenni ellene valamit?

Bnandi!
Szóval szerbia. Volt itt egy lány, ő is vajdasági. Tea néven. De sajnos már nagyon rég nem jelentkezett.


Moncsi!
Ha olvasol, akkor jelentkezz, csak hogy tudjuk minden okés veletek!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


bnandi!
Az a baj, hogy a lombik pénzről is szól, sajnos. Nekünk a második az fagyibaba volt, tehát két kezelésen voltam, a második esetben semmit előkészítés nem volt, megkaptam a babócákat aztán két hét progeszteron kúp. A doki nekünk akkor azt mondta ne pazaroljuk el a tb támogatást, mert ez kb. harmadannyi költség, mint egy normál lombik, ha tudjuk fizessük ki. Így is tettünk. Egyébként nálunk is ICSI volt, minkét petesejtleszívás után.
Mindegyik alkalommal azt mondták én makk egészséges vagyok az embriók pedig "nagyon jó minőségűek".
Nekem egy laboron, egy rákszűrésen és egy méhnyálkahártya vizsgálaton kívűl semmit nem néztek. Azt mondták ez első sikertelenség után, ez teljesen normális, aztán a második után, hogy statisztikailag még ez is belefér, aztán a harmadik után mondta a doki,hogy csak lehet itt valami baj, hogy hat béasztocita embrióból egy sem tapadt meg. Azután mondta azt is, lehet, hogy genetikai probléma. Meg is csináltattunk ott egy vérvizsgálatot, de nincsen baj vele, mert akkor hívtak volna.
Mivel elvesztettük a bizalmat, hogy ha minden olyan tökéletesen rendben volt, akkor mi lehetett a baj, elmentünk másik genetikushoz, és ő mesélt nekünk erről a kromoszómáról, ami tulajdonképpen a méregtelenítésért felelős. Annyit tudok, hogy mint más kromoszómánál is ad egy részt a férfi és ad egy részt a nő az utódnak. Mivel nálunk minkettőnknél az van hogy a fél kromoszóma nem normális ( a részleteket nem tudom) így arra is van esély hogy a kis embriócska mindkettőnktől a "rossz felet" kapja és akkor nem tud beágyazódni. Majd ha többet tudok, írok még erről. Annyit mindenesetre még, ezt a vizsgálatot a Magzatdiagnosztikai Központban végezték el, Budapesten. Ha valaki szeretné tudni az árakat, vagy milyen a genetikus stb., írjon nyugodtan privit, szívesen válaszolok.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


katerina!

Köszi az infót!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok lányok!

Mindenkinek köszi a jókívánságokat! :D

Katerina,
az egy kicsit fura nekem, hogy egy vérvizsgálatot csináltak csak Nálad... Abból nem lehet megtudni pl., hogy nincs-e hormonálisan bibi. Illetve azt sem, hogy nem vagy-e inzulin rezisztens. Az utóbbi egyértelműen akadályozza a megtapadást. Az ilyen kromoszóma rendellenességről még nem hallottam :shock:

T
tapedli
 
 


Szia Tapi!

Izgulsz már? :wink:
Ciklusilag hogy állsz?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi!

Asszem nem izgulok :roll: Végülis már nincs miért, nem vagyok egy fiatal csirke. De azért amiatt izgulok, hogy minden rendben menjen...

Most vagyok a 10. cn-en...szóval a hétvégén érik a pete :D
tapedli
 
 


Király!
Nászéjszkán fogant babó lesz! :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bocs. Az még nem a nászéjszaka.
De legyen akkor elő nászéjszaka. :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lányok!

Holnaptól szabin vagyok. Mindenkinek nagyon szép jövő hetet.
Vigyázzatok magatokra!

Tagedli, hajrá, hajrá, de szép is lenne :)

Kicsit én is reménykedem, hátha a tengervíz meghozza a csodát! :) azt mondják az nagyon jótékony a fogantatásra. Na mondjuk ciklus végén vagyok. Szóval dupla csoda kéne. Vagy inkább tripla, hogy páromra is hasson. :D Ilyen egy optimista nő :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Tagedli!

Elfelejtettem írni, hogy hormonvizsgálat volt nálam, az első ET előtt. És a stimulációk alatt is volt az UH. mellett. Azok rendben voltak. Nem akartam azt a benyomást kelteni, hogy közben nem ellenőrzött a doki. Az asszem rendben volt, csak transzferek előtt talán nem ártott volna pár dolgot megnézni. Most már legalább tudom, mit kell kivizsgáltatni. A következő lombik előtt utána is járok mindennek. És a transzfer utáni várakozás is rossz. Én párszor telefonáltam a dokinak, de ált. nem volt elérhető. :( Végül is minden panaszomra azt mondták, pihenjek, vegyek be fájdalomcsillapítót sb. Legközelebb ez is másképp lesz. :)

Kati

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Sziasztok!

Katerina!
Jó nyaralást!

Na itt a piri.Nem bántam volna, ha még húzza 1-2 napig.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!
Először Katerinának köszönöm az infot. Ha megtudsz még valait erről a dologról írd meg kérlek. Jó nyaralást, rád fér egy kis lazítás és ki tudja... fő az optimizmus. Csak ne erről szóljon az egész. Jó lenne elfelejteni legalább egy kis időre az egészet és úgy élvezni minden pillanatát a nyaralásnak ahogy azt mások teszik, boldogan és önfeledten. Szóval mindent bele, szép a nyár.
Én csak egy hónap múlva megyek szabadságra, de már megkezdtema visszaszámolást. Igaz nem nem látjuk az idén a tengert, de majd a közelben el leszünk. A Tisza mellett lakunk, úgyhogy víz, strand van csak a jó idő hiányzik. Mostanában mindennap, csak esik és esik, a kedvem is pocsék mindig tőle. Még a végén depis leszek... :(
No de, szép napot mindenkinek!
:)

remeny
bnandi
 
 


Bumi1979 köszi a biztatást. Hát mi csak egyszer voltunk még sper mavizsgálaton és akkor mutattak azospermiát. remélem ha következő alkalommal megyünk, nem lesz gond.Mégegyszer kösz

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!
Gondoltam leírom a gondom hátha tud valaki egy kis segítséget adni. Még új vagyok itt, de már bumival írtam privin. Nos...
Nekem az a gondom, hogy a férjemnél tavaly szeptemberben azospermiát mutattak ki. Ez volt az első vizsgálat, és meg sem ismételték. Mondjuk ha a körülményeket nézem, nem is csoda hogy nem sorakoztak ki a kiskatonák. (egy közös wc-ben kellett mintát produkálni, ugyanis a doki nem mondta hogy vigyünk magunkkal, meg a kórháztól 1 órás útra lakunk)na mindegy. A lényeg hogy utánna andralógus és ő mondta, hogy minden ok szerinte, minden normális. De újabb vizsgálatra nem (mertünk) mentünk. Na most megint előtte állunk, mert azóta sem jön a baby. Én minden reggel hőmérőzök, a pirim rendszeres, úgyhogy nem tudom mi lesz. FÉlek, hogy nagyon nagy gáz van.
Kérem aki tud segítsen. Miskolci kórházasokat is várok, aki tud tapasztalatot dokikról,hogy egyáltalán kihez menjünk! köszi.
további szép hétvégét mindenkinek!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Jó rég óta nem jártam nálatok... :oops:

Bumi! - Köszönöm hogy gondolsz rám! Cupp! Nem tudom hol tartasz most, de az utosló hsz-idből látom ez alkalommal sem sikerült az inszem és laparon goldolkodsz....azt nem tudtam hogy nálad is akadtak gondok! Remélem mindent rendben találnak! A döntést, hogy bejelentkeztek a meddőségibe pedig nagyon díjazom!!!!!!! Hajrá!

Gröni Kedves! - Pocakosodsz már, ugye???? Sok egészséget!

Jól vagyunk, szüneteltetjük kicsit a témát. Péntektől szabin vagyok, igyekszek majd visszaolvasni, mert teljesen kiestem, ki hol tart! Látom társultak hozzánk újak is időközben.

Üdv közöttünk: kissedi, bnandi, Katerina! Még nem olvastalak titeket, de majd jövő hétvégén bepótolom! Mindenesetre kívánom hogy rövid időn belül megoldójanak gondjaitok és egy csöpp lélekkel áldon meg benneteket a sors.

Nekünk július 10.-e táján lesz a következő konszult....
Jövök bővebben, ahogy tudok!

Üdv és drukk mindenkinek!

Cherry nem jelentkezett még? :shock:
tea77
 
 


Tea! :D

De jó, hogy írtál! Már vagy 2 hónapja vagy ha nem több nem írtál! Mi történt veletek ezidő alatt? Voltak vizsgálatok vagy csak pihentetek? Jó lenne ha nálatok is lenne előrelépés! Cherry is már elég rég volt! Hááát, már növögetünk!

Kissedi!

Ha azoospermia van, akor ott nincs minden rendben! :shock: Sőt..... Az egyértelműen a himivarsejtek teljes hiányát jelenti! Mindenképp menjetek újabb vizsgálatra, lehet, hogy csak egyszeri rossz eredény!

Kép

Kép
gröni
 
 


Tea!

De jó, hogy jöttél!
Remélem most már gyakrabban látunk!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!
Tea örülök, hogy jelentkeztél végre.

Gröni!
Biztosan szép már a pocakod. Pihenj sokat, engedd, hogy kényeztessenek. Biztosan sokat unatkozol, ha feküdnöd kell, de hát túl leszel ezen is. Később, úgy sem lesz időd pihengetni.

Kiseddi!
Szerintem sincs rendben ha azoospermiát állapítottak meg. Ha homokba dugod a fejed azzal nem lesz jobb. Inkább nézzetek vele szembe és próbáljatok segíteni rajta minnél előbb. Nem értem, hogy mondhatta az andrológus, hogy o.k. Legalább még egyszer ismételjétek meg a vizsgálatot, ha baj van el tudtok indulni valamerre, ha meg nincs baj akkor megnyugodtok végre.

Bumi!
Te, hogy vagy, olyan szűkszavú lettél. Mikor lesz a nyaralás?

Velünk semmi új. Várjuk, hogy leteljen a 3 hónap az akupunktúra után. Addig is teázgatunk és próbáljuk elengedni magunkat.
Sokszor jut eszembe az, hogy nagyon szomorú az, hogy ennyit kell küszködnünk, de ha csak ránézek a páromra eszembe jut, hogy mégis hálás vagyok a sorsnak, vagy akárminek, hogy ilyen férjem van. Csak mi legyünk egymásnak és a többi minden meg fog oldódni. Egyre többször emlegeti, hogy nézzünk utána az örökbefogadásnak is és párhuzamosan csináljuk a lombikkal. Aztán majd bejön valamelyik, de az sem baj, ha mindkettő. Hát mi így állunk.
Szép napot mimndenkinek!

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!

Bocs, csak határidős melóm van, azért nem nagyon tudok most írni.
Egyébként sem történik most velünk semmi. Lesz egy nyugis spontán ciklusom. :)
Egyébként jövő héten megyek a dokimhoz, akkor már valszeg lesz, és megbeszélem a lapr időpontját.
A nyarlás időpontja tuti: július 15-14. Zamárdiba megyünk.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nagyjából végigolvastam a hsz-ket! :D

Katerina, Bnandi - Átérzem a helyzeteteket, (egyes hozzászólásokat végig is bőgtem.... :cry: ) hiszen velünk is ez történik....múlik az idő és időnként ürítjük a pénztárcát - semmi egyéb!

Katerina...nektek a doki cinkbogyókat írt ki? Azt nevezted gyógyszernek? Mert ha valami más is volt, szívesen hallanám a gyógyszer nevét!

Párom most egy hete szünetelteti az E vitamint ( beszedett néhány dobozzal...már nem is tudom mikor kezdte...), egy-két hét szünet úgy érzem belefér 2,5-3 hónap után... Most a C vitamin is elfogyott, de ismét csipkebogyóból nyert C vitamint veszek majd, az tényleg nagy adag ( 60 drb, C1000 filmtabletta )és lassú felszívődású...ha most lesz majd kiskatonavizsgálat, beszámolok volt-e javulás...mert tényleg rendszeresen szedte a párocskám és hónapokon keresztül. Izgulunk nagyon.......

Hiányoztok csajok....és most még végre többen is vagyunk... A végén igazi fickó-wodook leszünk!!! :shock: A rengeteg tapasztalat és hasznos infó után!

Imádlak titeket! Péntektől szabi!!!! Nem szabadultok majd tőlem!

Cupp!
tea77
 
 


Kikerestem, apa mikor kesdte el szedni az E vitamint. Március 29.
Szóval pont 3 hónapja....
tea77
 
 


Hello csajok!
Köszönöm mindenkinek a kedves és biztató szavakat. Nagyon örülök, hogy rátok találtam. Legalább itt elmondhatom ami nyomja a szívem, lelkem.
Bnandi!
ígérem megyünk újabb katonavizitre, és remélem már csak jót írhatok.
Csak nagyon nehéz nekiindulni.

Tudtok olyanról akinek sikerült azospermiával a baby?
Bocs, ha sok kérdésem van, de még nem vagyok benne nagyon kitanult (remélem nem is leszek jobban benne)
Valaki párja nem szedte a Maca Vibét? olvastam, hogy azt is szedhetik. Mit ajánlotok, mit adjak az emberemnek?

Na sziasztok!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!
Este van már de még mindig őrült meleg van. Szeretem a nyarat de valahogy olyan hirtelen jött ez a kánikula, nekem idő kell, hogy belejőjjek még ebbe is. Kicsit ki is vagyok , mert elindultam tornára és útközben jutott eszembe, hogy a párom nem vitt kulcsot magával és ha az idő alatt hazaér, majd szobrozhat a kapu előtt egy órát. Ilyenkor mit csinál egy feleség? (ha elég hüje) visszafordul. Hát én meg is tettem. Így is alig tudom magam rászánni, hogy mozogni menjek, még nem is sikerül a végén. Pedig nagy szükségem van rá. Az évek során, a hormonkezelések során, meg a cigi leszokás után felszedtem pár kilót. Fel könnyen ment, de leadni.... Sikerüt kb. 10-et, de lenne még. Nem beszélve arról, hogy a rendszeres ciklus miatt is jó kordában tartani a súlyt.
No nem baj majd legkölözelebb.

Bumi!
Remélem haladsz a melóddal, beindult végre az a fránya program.

Kissedi!
Bocs, ha nagyon rámenős voltam. Tudom, milyen az kétségek között vergődni, de azt is tudom, hogy minden perc számít. Mi öt éven keresztül "nyalogattuk sebeinket" és ma már tudom, elvesztegetett idő volt. Az óra ketyeg...Ha már ezt a bajt kaptuk, biztosan kaptunk hozzá erőt is, hogy megoldjuk, csak nem kell megijedni. Nekem van olyan ismerősöm akinek azoospermiával lett babája. Igaz lombik, ICSI-vel spékelve de mégis lett. Idén februárban kisfiuk születt. Ők adtak nekünk is új erőt. Nekünk necrozoospermiával kell megküzdeni, ami halott spermákat jelent. Van minden, csak valahol útközben mind elhal. Az oka évek óta nagy kérdőjel. Most arra fogják, hogy a páromnak már tizenévesen volt mumsza. Emelett hereviszere is van, amit kétszer műtöttek, de nem sok sikerrel.

Tea!
Olyan lendülettel tértél vissza, hogy az embernek jó kedve támad tőled. Ez az, ez kell nekünk, hogy mindig valaki tartsa a lelket a többiben. Köszi

Szép napot mindenkinek' :D

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!

Itt ücsörgök a gép előtt és ebben a melegben nincs kedvem semmihez.

Nekünk is ICSI lesz....csak már jussunk el odáig!!!!!!!!

Maca Naturals-ot szedett a párocskám, de csak egy dobozzal....hát ebből nem lett eredmény, de nem is volt várható ( ez túl kevés idő )...aztán nem bízott benne és ezért nem is erőltettem..
tea77
 
 


Legszivesebben most a helyében lennék: :wink:


Kép
tea77
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az érdeklődést!
Próbálok nem netezni..... nem tesz jót nekem. De azért néha-néha bekukkantok, hogy lássam kivel mi újság történt.

Nagyon szorítok ám mindenkiért!!!!

Gröni :é
Értetek duplán szorítok, mert ti ketten vagytok!

Nálunk minden oké. Munkahelyem elég zűrös lett, az apáé sem egyszerű, bár az övé nem is volt az. De átvészeljük valahogy.
Egyébként már apa jól van.
Én arwen tornázok, a titok című filmről készült kisfilmekkel próbálok feltöltődni. Teljes életmód-váltást eszközöltem, diétával kiegészítve. Most már kezdem jól érezni magam és furcsa módon kezelés nélkül szinte teljesen elmúltak a tüneteim. Nagyon klassz érzés. Hihetetlen, hogy a pozitív gondolatok, a diéta és a mozgás együtt mire képes.

Ja és már fogytam is egy kicsit. Bár kilókba még nem nagyon mérhető, de centikben már igen. :D

Ne haragudjatok, hogy hosszú időre eltűnök, de tényleg igaza van apának, néha nagyon rossz hatással van rám a net. Képes vagyok mindent elolvasni, amit találok.... , talán nem kellene.

Szorítok mindenkiért!!!!!!!!!!

Azért olvaslak titokban titeket!

Puszi Mindenkinek!
Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Szia Cherry!

Örülök hogy hírt adtál magadról és hogy apa is már jól van.
Igen...az életstílus változtatás nagyon jó hatással lehet az emberre!

Én is pont így vagyok az utóbbi időben.. nem tett jót a sok netezés és hogy én is minent elolvasok.

Puszi, sok egészséget és legyen már sikerélmény a topicon..!!!!
tea77
 
 


Szia Tea!

Köszönöm szépen!

Én is hasonló jókat kívánok neked, ill. nektek!

Reméljük lassan megérnek a mi várakozásink is és beindul a zebra-gyártás ebben a topikban is.
Vendég
 


Szia Cherry,

én is arwen tornázom :D Bár most egy egész hónapot kihagytam az esküvői előkészületek miatt, és Tünde hírleveléből úgy látom közben megkezdődött a nyári szünet is. De ősszel megint járni fogok. Szerintem is fantasztikusan feltölt én imádom! Melyik helyszínre jársz? A Vas utcába vagy a Tutaj utcába? Én az utóbbiba.

Na csajok, asszem szombat előtt ez volt az utolsó bekukkantásom, mert holnaptól nagyon elfoglalt leszek az esküvő miatt. :lol: Mindenkinek pusszantás! Legközelebb már meggyűrűzötten térek vissza közétek :lol: :lol: :lol:

T
tapedli
 
 


Szép estét!

Tapikám!

Remélem még olvasod! Sok-sok boldogságot kívánok nektek és hosszú boldog házasságot és egy focicsapatnyi gyereket és és.... :wink:

Cherry!

De jó, hogy te is itt! :wink: Olyan jó olvasni, hogy apjukod jól van! Egyre jobban lesz meglátod és az eredményetek is nagyon jó lesz! Annak is örülök, hogy te is jól vagy, testileg-lelkileg! :wink: Köszönöm a duplát, nagyon jól esett! Én is duplán, hisz ketten vagytok, igaz még apjukoddal, de neki is kell a drukk! :wink: Oszt majd később te magad leszel ketten! Annyira érzem, hogy sikerrel jártok hamarosan! :wink:

Tea drága!

Mi akadálya van még a lombiknak? Ölellek!

Később még írok, késő van, nehéz napunk volt megint!

Jóccakát csajok!

Kép

Kép
gröni
 
 


Hello csajok!
Bnandi!
Nem voltál egyáltalán rámenős, sőt örülök, hogy elsőre így bíztatsz, ismeretlenül.Én kérek elnézést, ha nem úgy jött le.
Üdv Tapedli!
Sok boldogságot kívánok nektek, persze gyerkőcökkel!!!

Na sietek!
Puszi nektek!

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Végre leadtam a határidős melót és a tanfolyam nak is vége! :)
Holnap már megin tudok jönni!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok lányok!
Vége van még egy fullasztóan meleg napnak. Ma egésznapos voltam a munkán, úgy, hogy ki is vagyok eléggé. No sebaj, majd reggelre elmúlik.
Annak örülök, hogy többen is v. tornára járunk, ha más nem is megy olyan tökéletesen, de legalább fittek és egészségesek leszünk. Végre úszni is lehet, kellően melegek a természetes vizek is. A víz olyan megnyugtó tud lenni, elfelejtem minden bajomat, ha végre úszkálhatok. A nyár azért is jobb számomra a télnél, mert nincsenek ünnepek. A karácsony pl. nagyon bőgős nekem. Akkor töbszörösen szomorú vagyok a gyerek hiány miatt. Feldíszítjük a fát, ajándékokat csomagolunk.... de senki nem néz várakozó, csillogó szemmel.... De a nyár az más. Olyan buli illata van. Remélem ti is érzitek a nyári esték illatát. Kézenfogni apjukot sétálni egy jót és ki tudja mi kerekedik belőle. Lehet épp álmaink álma...
Jó éjszakát!

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!

Nálunk most semmi különös nincs. azaz lassan megkezdődik a lakásfelújítás. Amit egyrész várok, másrészt a t.köm se kívánja.
Aztán július 15-tól nyaralás! :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Tapi :D
Remélem, hogy jó idő lesz rátok holnap.
Kívánok nektek minden szépet és jót, adja meg nektek az élet mindazt amire vágytok! Legyen boldog, kiegyensúlyozott és hosszú házasságotok!

Én nem pestre járok tornázni, sajna nekem nagyon messze van. Most miskolcon volt torna, bár ide lényegesen ritkábban fog eljutni Tünde. :( De azért otthon szorgalmasan szoktam csinálni a gyakorlatokat.

Gröni :D
Remélem igazad lesz és most már tényleg semmi akadálya a babának. Most nagyon optimista vagyok. Elmúltak az aggályaim is. Jót tett nekünk ez a 6 hetes carentia. Bár tény, hogy nagyon hosszú volt. :?

Bnandi :D
Üdv neked! Téged még nem ismerlek.
Én is imádok úszni - főleg természetes vizekben. Csak sajna olyankor mindig összeszedek valami nyavalyát - bár egyébként is mindig összeszedek valami gyulladást.
Vendég
 


Sziasztok!!! :D

Végre Szabi!!!!! Nincs több meló! Megyünk a Tiszára hajókázni, sütkérezni!!!! Én is imádok úszkálni...a tenger a mindenem, de idén lesz elég kiadásunk..így most nem megyünk nyaralni. Majd jövőre hárman!

Tapi! - Nagyon-nagyon szép időt kívánok én is holnapra, életed egyik legcsodálatosabb napjára! Legyél jókedvű és sugárrozzon rólad a boldogság!!! Puszi!!!!!
tea77
 
 


Hello lányok!
Először is Tapinak mégegyszer sok boldogságot és kívánom, hogy közös álmaitok valóra váljanak. Kép

Bumi!
Hát nem irigyellek, egy lakásfelújítás nem a legkellemesebb dolgok közé tartozik. De olyan jól megoldottátok mégis, amikor már épp eleged lesz mindenből már itt is a 15. és mehettek egy kis pihenőre. Gondolj bele ha fordítva lenne...
Mi is építkezünk, 3 éve, hogy beköltöztünk a házunkba, sok mindent kell még csinálni rajta, néha úgy érzem soha nem is lesz kész. Nagyon pici lakásban éltünk 8 éven keresztül úgyhogy ezt a tágas házat nagyon élvezzük. Van hozzá egy kis kert is de azt a kutyáink birtokolják. Dogokat tenyésztünk.

Elég nyűgös vagyok ma. Me kell, hogy kapjam, csak sehogy sem jön, én meg már kiettem a hűtőt. Nem tudom nálatok hogyvan ez, de ilyenkor egész nap rágcsálnom kell valamit. Már a gyomrom is fáj tőle. :?

Jó éjszakát, sziasztok!

remeny
bnandi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: