Új privát üzeneted érkezett!

Ibi, köszike! Már csak 9 nap, huha repül az idő, figyelnem kell nagyon mert bármikor szülhetsz. :)
Szerencsétek van a dokival hogy körzetileg is hozzá tartoztok mert nem nagyon vállal már körzeten kívülieket. Minket is csak azért mert az asszisztense a barátnőm édesanyja. De jó lesz, talizhatunk majd tanácsadáson.

Gabi, köszike!
Nagyon sok gyógypuszit küldök Noelnek hogy minnél elöbb gyógyuljon meg! Remélem hamar lemegy a láza!

Na most lépek a TGYÁS-t intézni, meg bevásárolni, nincs itthon semmink.

Pusza mindenkinek!

madiani
 
 


Gabi!
Noelnek jobbulást kivánok! :) Remélem hamar meggyógyul! :)

Ani!
Hát mostmár bármikor mehetek! :) Akkor az jó!Biztos fogunk találkozni tanácsadáson! :wink:

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Lányok, mi lesz, kihal a topic???? :?

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 

 
 

Enikő

azt azért nem hagyjuk :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Enikő!Mit mondott a doki,végülis honnan jöhetett a vérzés?Vigyázz magadra,húú,én is nagyon megijedtem volna! :shock: Örülök,hogy semmi gond!

Gabi!Sajnálom,hogy Noel még mindíg ennyire lázas,nagyon makacs ez most nála! :shock: Gondolom ti is kivagytok már!

Ani!Gratulálok a vizsgához,ügyes vagy!

Köszi az érdeklődést mindenkitől,semmi gond nem volt Martinkánál a tegnapi oltástól!

Úgy utálom ezt az időt,ma eddig még nem tudtunk lemenni! :(
Vendég
 


Sziasztok Anyóóócák!!! :D :D

Most van egy kis időm, úgyhogy jöttem egy kicsit.

Ildi, én is nagyon örültem, hogy személyesen is megismerhettelek!!!Téged nem érdekelne a vízitorna?

Tnati, örülök, hogy a helyzethez képest jól vagytok,és a picibabó benn maradt a pocakban!!!Csak így tovább!! :wink:

Gabi, gyors gyógyulást kívánok Noelnek!

Ani, GRATULA a vizsgádhoz! Nem az számít, hányas lett, szerintem sehol nem nézik. Le a kalappal előtted, hogy végig tudtad ezt csinálni. Nagyon ügyes, és kitartó vagy. A lényeg hogy megvan, és nem kell tovább foglalkozni vele.

Enikő, nem lesz semmi baj! Pihenj sokat!!

Tündi, nem tudod, van már UH a magánrendelőben?

Voltunk múlthéten szülésfelkészítőn. Ott találkoztam Ildivel. Igazából most tudatosodott bennem a szülés. Egészen idáig nem foglalkoztam vele, élveztem a terhességet (már amennyire lehet) úgy gondoltam, hogy majd ráérek akkor gondolkodni rajta, ha már közvetlenül előtte vagyok. Persze, ott nyitottam ki a könyvet, amit kaptunk, ahol már a szülő nőt ábrázolták életnagyságban. Őszintén szólva, egy kicsit beparáztam. Veletek nem volt ilyen? Mármint attól paráztam be, hogy végig tudom-e csinálni, egyszerűen ebben a helyzetben nem tudtam magam még elképzelni.
Aztán a második órán relaxáció volt. Ott volt a párom is. Képzeljétek el, ahogy a párommal egymás mellett kanál alakban fekszünk, és az oktató andalító hangját hallgatjuk csukott szemmel. Egyszer csak hallom, ahogy a párom elkezdett nagyon hangosan szuszogni!!!Mondom, jesszus, elaludt, és abban a fázisban van- a mély szuszogásából ítélve- hogy mindjárt elkezd horkolni!!!!És tényleg elaludt. :D :D :D

Annyira csodálom azokat az anyukákat, akik már túl vannak a szülésen!!!!
Ja, azt hiszem elég egyértelmű a Kiscsabi férfiassága! :D :D :D
Úgy megzabálnám!Bezzeg ezt megmutatta!!!

Kép

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


De jót szundiztam! Majdnem két órát! Csak nehogy ebből baj legyen éjjel... :?

Alexa, igazából ezt nem is kérdeztem meg, de azt mondta, hogy ilyen minimális, mint ami nekem volt, bármikor lehet, de azért pihizzek nagyon sokat. Hát igyekszem, de az igazi pihi majd csak 2 hét múlva jöhet sajnos :roll:

Roni, mi ez a vízitorna??? Azért nem lehetett semmi, ahogy a párod bealudt! :lol: Mit csináltál vele: felkeltetted vagy hagytad tovább aludni? Tetszik a kép KisCsabiról! Akkor most már ez a végleges név???

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


sziasztok,

Ani,
itt is gratula, csúcs szuper vagy, hogy ilyen klasszul veszed az akadályokat!!!!!!


Kata,
minden rendben? Geri baba jól van? Nagy dolgok? Beáról tudsz valamit?

Ibi,
tettél fel képet a gyerekszobáról korábban (csak az utolsó oldalt olvastam el...)


Enikő,
nagyon-nagyon vigyázz magagdra és próbálj meg minél többet pihenni!!!! Az adataid szuperek!!!! Jól megijesztettél, mondhatom!!!

Alíz,
ne félj a szüléstől!!!! Mikor a vajúdóban voltam többen megszültek mellettem és én tiszta para voltam napokig, de most már egyre jobban várom (persze csak 13 nap múlva :wink: ) és úgy érzem nagy élmény lesz!!!! Én majd arra próbálok godnolni, hogy minden egyes fájással közelebb kerülök KisBencéhez és ha már itt lesz az ideje igyekszem mindent megtenni, hogy hamarabb táguljak és jöjjön Bencus és magunkhoz ölelhessük :P . Egy két para után szerintem majd Te is átadod magad az érzésnek és az anyává válásnak (aztán majd elmondom, milyen volt :shock: )

Gabi,
jobb volt már a mai napotok? Holnap mentek dokihoz, igaz? Remélem javul Noel állapota!!!!! Drukkolok nektek!!!!

Andesz,
kitartás a takarításhoz!!!! Biztos nagyon szépek lesztek!!!

Ibi,
azt hiszem kedden megyünk NST-re!! Te melyik nap mész??? Csetényi doki engedett el a kórházból tengap és ő uh-zott. Tetszett, hogy komolyan veszi a dolgát és nem mismásolja el a dolgokat. De nagyon fáradtnak tűnt....

Alexa,
örülök, hogy Martinkával nem lett semmi a szuri után. Nagyon ügyes kislegény, jól átvészelte!!!!

Apáék ma elrendezték a szobát, holnap jön egy néni kitakarítani, és utána kezdődhet a szépítgetés :P :P :P Ha minden elkészül, teszek fel képeket Bencus szobájáról. Nem volt egyszerű, mert nagyobbak a bútorok, mint gondoltuk és nehéz volt ízlésesen egymáshoz pakolni, de remélem azért a végén jól fog kinézni :P :P
Nekem szerencsére kutya bajom, igaz, Bencus nem örökmozgó ebben a nyomi időben, de azért ad jelet magáról. Sokat fekszem és pihizek, de jól is esik. Apa viszont rengeteget segít, úgy imádom!!!!!
Vendég
 


Nati!
Igen tettem fel képeket a szobáról meg a pocakomról is!Pár oldalal elöbb van!Nézd majd vissza! :) Én csütörtökön megyek Nst-re.Holnap! :)

Alíz!
Jó lett a fotó!Tényleg egyértelmü hogy kisfiú!Gratulálok! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Köszi Csajok! :D :D

Dejó, Nibcsike, pár nap és a kezedben tarthatod a kisfiad!Izgulsz?Jól érzel magad?Drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen!

Nati,
köszi, egy kicsit megnyugtattál, én is nagyon várom már, hogy a kezemben tarthassam, de (egyenlőre) kihagynám a szülést :oops: Szoktam mondani anyumnak, hogy de jó lenne, ha lefeküdnék, és reggel arra ébrednék, hogy ott van a kis drágám. Nagyon kíváncsi vagyok az élménybeszámolódra. Drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek, és simán menjen a szülés!

Enikő, van kifejezetten kismamáknak vizitorna (aquanatal) Kutakodtam elég sokáig, mert nagyon jónak és egészségesnek tartom, de eddig csak Budapesten találtam ilyet, oda meg feljárni....háááát. És akkor találtam meg fehérváron a Fehérvári Babauszodát. Ez a cento utcában van. Elsődlegesen babaúszás van, másodlagosan van kismamatorna. Csak kevesen vagyunk, és addig amíg össze nem jön egy bizonyos létszám, nem indítják. Pedig annyira jó lenne!! Mekkora bunkó vagyok, hogy nem kérdeztem kit érdekelne!!!! :shock: :oops:
Bocsi.
Szóval, indulna itt Fehérváron kismamáknak vizitorna. Steril vízben tartják, csak kisbabák, és anyukájuk használják. Szerdánként lenne azt hiszem este 7 órától. 1500 Ft. egy alkalom. Akit érdekelne, szóljon.

Enikő, te nem jelentkeztél szülésfelkészítőre?

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Ja, a név. Szerintem Csabi lesz, de még mindig nem eldöntött..... :oops: sajnos. :? Addig végülis KisCsabi, apa meg a NagyCSabi. :P :wink:

Alíz

KépKép
roni0422
 
 


Sziasztok!

Roni, nem jelentkeztem szülésfelkészítőre, védőnénim mondta, ha nagyon akarok, menjek el, de szerinte nem ér meg 10eFt-ot. A szülőszobát meg már megnéztem! :)
Hát, azt hiszem, a vízitornát kihagyom. Reménykedtem, hogy kicsit olcsóbb lesz... :(

Ibi, egyben vagytok még? Kinek fogsz szólni, ha indultok? (lehet, hogy már írtad, de én feledékeny vagyok...)

Nati, csak pihizz sokat továbbra is. Aztán majd ha kész a szoba, és van időd felnézni, dobj fel róla képet. Szerencsés vagy Apa miatt!

Apa reggel visszabújt mellém az ágyba, beszélgetett a Manóval, aztán felugrott, átment a másik szobába és egy könyvvel jött vissza: Cini-cini muzsika. És mondókákat olvasott fel a neki! Olyan édes volt!!! :lol:

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Sziasztok!

Enikő
Örülök, hogy jól vagy. Biztos nagyon megijedtél.
Hát, nem kötelező a genetikai vizsgálat, de erősen ajánlott a lombik miatt. Azért csináltatjuk meg.

Alíz
Szupi a kép a kicsi fiadról. Rendesen látszik a lényeg. :oops: :lol:

Gabi
Remélem, ma már jobban van Noel.
bessy76
 
 


Sziasztok! Majd jövök, ha tudok. Nem olvastam vissza, csak ezt szeretném megmutatni nektek:


Ebédelünk:
Kép
Vendég
 


Sziasztok
Bocsi,hogy megint csak magunkról írok.
Köszi mindenkinek az érdeklődést,Noel úgy néz ki jobban van.Ma már csak hőemelkedése van 37,5 és sokkal jobb a kedve is,sőt az étvágya is jobb lett.Dokinéni azt mondta,hogy sokat javult a mandulája,de még vasárnapig kell szednünk a gyógyszert.Hétfőn megint megnézi.

puszi Mindenkinek
Vendég
 


Ja Chrissyy
Nagyon édes Martin a képen!Nem semmi,hogy így bealudt az etetőszékben :D
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam ma Nst-n, meg a Csetényinél vizsgálaton meg Uh-n.Minden oké!Méhszájam C2100.(Mit jelent?)

Alíz!
Köszi a drukkot! :) Tényleg csak pár nap!

Enikö!
Chrissynek meg Tündikének fogok sms-ni ha van valami! :)

Chrissy!
Martinka nagyon aranyos a képen! :P

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ibi, a méhszáj adatok ezt jelentik:

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


[quote="madiani"]I írta:madianibi, hát közeleg a vég :) Hova mentek du? Lemaradtam valamiről.

Ezt kaptam a másik fórumon ha valakit érdekel:
3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
Vendég
 


Enikő :D :D :D :D :D
Vendég
 


Chrissy
Nagyon aranyos Martinka!! :D
bessy76
 
 


Sziasztok!

Alexa, köszike. Ma már jó idő volt, gondolom sokat voltatok a szabadban.

Alíz, neked is köszike :) Meséltem apácskámnak a relaxációs sztorid, nagyon teccet mndkettőnknek. Azt ugye tudod hogy jó hogy bealudt, mert így biztos hogy tud relaxálni, ugyanis csak az tud elaludni aki teljesen ellazult. Ez a relaxáció lényege. A szüléstől nem kell félned, csodálatos élmény lesz meglátod. Nagyon szupi a kép a fütykösről. :D

Enikő, a délutáni pihiből sztem soha nem lehet baj. Édes lehetett apácsád a mondokával.

Nati, nagyon köszi a sömit is meg itt is a gartulációd. Kérünk ám majd képet a szobácskáról! Nehogy túlhajtsd magad! Örülök hogy apácskád sokat segít!

Chrissy, nagyon jó ez kép!

Gabi, nagyon örülök hogy Noel jobban van már.

Enikő, Gabi, nagyon egy rugóra jár az eszetek. :)

madiani
 
 


Enikö, Gabi!
Köszönöm a tájékoztatást! :P Nagyon kedvesek vagytok! :lol:
Nem megyünk sehova du-n!

Nati!
Csinálj képet kisBence szobájáról! :) A mienkét visszatudtad nézni?

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ma a kórházban az 1 emeleten a szülöszoba elött vártam az orvosomat, hogy megvizsgáljon.Volt ott egy-két apuka akik várták, hogy behivják őket a szülöszobába.Látszott rajtuk, hogy nagyon izgulnak! :) Belegondoltam, hogy mindjárt az én párom is erre a sorsra jut!!! :D Kiváncsi vagyok, hogy birkozik meg majd a feladattal! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Lányok, visszaolvastam, még egyszer köszi a drukkokat, írtó rendesek vagytok!!!!

Ibi,
nagyon klassz lett a babaszoba és a pocid is gyönyörű!!!!
Szerinted mikor érdemes NST-re menni, melyik időpont a legoptimálisabb??
Örülök, hogy ma minden rendben volt!!! A végén még túlhordod, pedig azt mondták, lehet előbb jön egy-két héttel :wink: A végén még én is így járok :wink:

Enikő,
de édes párod lehet, hogy mondókázik a babátoknak!!!! Ez nagyon érzéki, biztos jó apuka lesz!!! Tételek hogy állnak???

Gabi,
de jó, hogy Noel már jobban van!!!! Akkor úgy látszik hatott a gyógyszer!!!

Andesz,
hogy álltok?

Ani,
kérünk képet Roniról, nem nagyon találtam róla :shock:

Kriszti,
nagyoooon édes Martinka, ahogy bealudt!!! Emlékszem, anno Alexa is tett fel ilyen képet az Ő Martinkájáról :P

Alíz,
gratula a kukachoz :wink: . Nagyon édes!!!!

Kriszta, Judy
teszttel hogy álltok???? Mikor derül ki??

Kata,
Te is tehetnél fel képet kisTökiről, róla se találtam képeket az előző oldalakon!!! A kis kalaposakat nagyon bírom!!!

Andi,
hogy van a nagy hajú Gréta babó??? Nyügős még????

Bessy,
veled mi újság? Mit csinálsz otthon, jól vagytok??

Én ma ismét garázdálkodtam a szobában, de még mindig nem tökéletes, holnap lehet, hogy már majdnem az lesz, majd lefotózom és teszek fel képet is!!!! :P Most már kezd tetszeni, este még Apával tologattattam a bútorokat a szoba másik sarkába, gondolhatjátok, mennyire örült nekem :shock: . De mondtam, hogy ugye tudja, ha ő nem tologatja, képes vagyok én megtenni - no ez hatott :P :oops:
Vendég
 


Nati!
Reggel érdemes úgy nyolc körül menni, mert utána már többen vannak. 7órától van nst vizsgálat, de csak 8-tól van orvos. :)
Azért ovatosan a pakolászással, nehogy valami probléma legyen!

Kép
Kép
nibcsike
 
 


sziasztok,

már jó régen voltam, így esélyem sincs nagyon a visszaolvasásra.
Nagyjából azért követem az eseményeket.

Tündikének óriási gratula a kislányhoz. :lol: :lol:

Nati, örülök, hogy kisBence a pocakodban maradt. Igaz nem írtam, de nagyon szorítottam nektek. Már csak pár hét és nyugodtan kibújhat. :lol: :lol:

Roni, nagyon jó a 4D-s kép. :lol: :lol: Le sem tagadhatná, hogy kisfiú. :lol: :lol:

Ibi, nagyon kecsegtető a méhszájad, kezd a külső nyílni. Már nem sok van hátra. :lol: :lol:

Chrissy, nagyon édes Martinka ahogy alszik az etetőszékben. :lol: :lol: Lassan nekünk is kellne szerezni egyet.

Gabi, örülök, hogy Noel már joban van. Mi Bazsival nagyon sokat vesződtünk a mandulájával, állandóan begyulladt, szinte minden hónapban beteg volt. Aztán tavaly kivették, azóta nincs semmi gond (kopp-kopp) :lol: :lol:

Ani, gratulálok a vizsgáidhoz. Nagyon ügyes vagy, hogy még erre is tudtál időt szakítani. :lol: :lol: Vikikéről van híred???? :lol: :lol:

Enikő, nagyon aranyos lehetett a párod, ahogy mondókákat olvasott. :lol: :lol:

Rólunk

Még csak egy hete tart a nyáriszünet, de párszor már felhúztam magam. Képtelenek megérteni, hogy halkabban legyenek, mert Barbika alszik, illetve aludni szeretne. Azóta hogy itthon vannak szegénykém alig alszik napközben. Minden nap megyünk anyuékhoz, ott kiteszem a levegőre, de ott meg fociznak meg hangoskodnak, így ott sem nagyon tud nyugton lenni szegénykém. Mire vége lesz a szünetnek megőszülök. :lol: :lol:

Barbika tegnap először hangosan felkacagott. A fiuk fociztak fent a lufival, Barbika meg hason felve figyelte őket, majd egyszercsak elkezdett kacagni. Annyira kis zabálnivaló volt. :lol: :lol:
Már vagy 2 hete oda-vissza forgunk, nem lehet az ágyon hagyni, mert lekepeszt. :lol: :lol: Hason meg a lábait probálgatja mászó alakzatba tenni, de még nem igen megy neki. :lol: :lol:

Képzeljétek mégiscsak megyünk nyaralni július 21-én 5 napra anyuékkal a Szelidi-tóra. Ott lehet pecázni is meg fürdeni. Már alig várom. Persze addig még be kell szereznem egy fürdőrucit, mert nincs az a pénz amiért én most bikinire vetkőznék. :lol: :lol:

Röviden ennyi.

Ja, Nati, én jövő hét szerdán akarok egy tesztet csinálni + á egy hétre mégegyet, mert csak akkor nyugszom meg. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


néhány kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mostanában én sem jöttem, de mindig van valami.

Judy
Nagyon sokat változott Barbika! Nagyon édes! A fiúkra meg ne haragudj, hogy sokat és hangosan hancúroznak, de még csak most kezdődött eé a szünet, még nagyon élvezik!!

Gabi
Jó, hogy Noel jobban van!

Andesz
Kérjük a képeket a szobáról!

Tündi
Én tudok nagyon jó szakikat! Mire lenne szükségetek? Tudok ajánlani: víz-, gáz- és központifűtés szerelőt; burkolót; villanyszerelőt; asztalost Mi 2006-ban újítottuk fel a lakást, és egy elég jó szaki-gárdát sikerült összeszednünk. Mindenki átlagárban dolgozott, és szerintem nagyon korrektek!

Bessy
Tök jó, hogy minden okés veletek, és a babóca rendben fejlődik!

Ani
Gratula a vizsgáidhoz!

Chrissyy
Jó a kép Martinkáról! Hogy tud így bealudni?

Alexa
Remélem Martinka nem lázasodik be a szuritól!

Krixta??????????????

Nati
Olyan jó, hogy haza mehettél! Készütünk mi is be hozzád, de mindig közbejött valami! Pihenj sokat! Az még viccnek is rossz, hogy Te akarsz szekrényeket tologatni!

Rólunk: Gréti megfázott egy kicsit. Ma voltunk a doktor néninél, szerencsére semmi komoly, csak náthás, meg köhög egy kicsit. Láza szerencsére nincs. Elég jól viseli!
Túl vagyunk a zalai túrán. Gréti oda-vissza átaludta az utat, jól viselte. Igaz én már kevésbé. Lelkileg még nagyon rossz az anyósoméknál lenni. Pedig nagyon szívesen látnak, és nem lehet rájuk egy szavam se, de olyan rossz érzés, hogy aki miatt jártam oda, Ő nincs ott!
Na inkább elteszem magam holnapra! Gréti már nyomja itt mellettem a szunyát!

Jó éjszakát és szép álmokat mindenkinek!

Kép
tand
 
 


Sziasztok jó reggelt!

Ibi, amikor Natit meglátogattam a korházba én is néztem az izguló apukák rokonok arcát. Hallottam egy nő telefonbeszélgetését amint azt ecsetelte hogy a lánya nagyon megszenvedet, potyogtak a könnyei. Hálát adok az égnek hogy ezt a családomnak nem kellet átélni, férjecském is csak fél órát várt kint, addig is elfoglalta magát telefonálással. Na szóval a lényeg szőrnyű lehet ott várni.

Nati, ejnye bejnye. Meg se forduljon a fejedbe hogy butorokat tologatsz! Irgum burgum, vedd úgy hogy meg vagy fenyítve. Nagyon várom a képet Bence szobájáról, biztos nagyon szép lesz. Igérem rakok képet (azaz egy linket ahol megnézhetitek őket), csak most nincs sok időm feltőlteni. Ma megyünk sétálni de. a szomszéd csajszival (tudjátok ő is állapotos, hamarossan megszületik Danika :) ) du. meg Vikiékkel.

Jutt eszembe, ma majd megkérdezem Vikitől hogy informálhatlak e benneteket a hírekről.

Judy, de jó hogy jöttél, már nagyon hiányoztál! Ne haragudj a fiúkra (tudom könnyű ezt mondani), de hát ők is csak gyerekek, élvezik a szünidőt. Barbika egyszerűen gyönyörű, nagyon de nagyon sokat nőt. Köszönöm a gratulációt, ari vagy. Nagyon jó hogy mentek nyaralni, biztos élvezni fogjátok! Feltétlen csinálj sok képet! Ha találsz valahol fürdőrucit szólj kérlek, nekem is kellene. Szerdán várjuk a tesztet!

Tand, köszönöm neked is. Remélem Gréti hamar meggyógyul és az a csúnya megfázás nem zavarja sokáig.

Gabi, képzeld, most épp szoptatok, igaz nehezen megy egy kézzel, de azért igyekszem.

Rólunk is kicsit: Ronibaba olyan erősen emeli és fordítja fejét hogy már ijesztő hogy 3 hetesen ezt csinálja. A kanapénk ahol szoptatni szoktam, a könyvespolc előtt van, tágranyilt szemekkel nézi a sok könyvet. Remélem szeret majd olvasni. :) Reggel, raktam tisztába, közben bukizot kicsit és míg azt törölgettem rákakilt a kis rucujára. Nevetve mondtam apának (aki mellettem állt) hogy most már csak az kell hogy lepisiljen. Nem, nem végül nem pisilt le, de akkorát nevetett hogy apácskával arra gondoltunk hogy ez hihetelen. Tudjuk hogy ilyenkor még nem tudatos a mosoly, de olyan valósághű volt a helyzet. Nagyon sokat nőt a drága, végigéri már most a babakocsi, és már 3-4 rugit és jópár bodyt kinőt. Persze a sapkából a legkisebb méret is nagy rá. Nagyon jó gyerek, napközbe már egyre többet van fenn és bizony igényli hogy vele foglalkozzam. Este 3 óránként kell, de csak eszünk és már alszunk is tovább. A böfizéssel vannak gondjaink, így elég sokat bukik, de szépn fejlődik. A súlyát ritkán mérjük, rábizom magam az ösztöneimre, na meg a védőnő azt mondta hogy látszik rajta hogy szépen fejlődik. A barátok rokonok (akik nem látják nap mint nap) is azt mondták hogy sokat nyúlt és hizott is. Sajna még mindig két mellből etetem mert egy nem elég neki, de remélem azért termelődik majd a sok tejci, merthát egyre agyobb lesz az igény.

Na ezt most elküldöm

madiani
 
 


Sziasztok! :D
Gyorsan,amíg van egy kis időm,írok! :D
Ani!
Nemtom hogy gratuláltam-e már a vizsáidhoz,de most gratulálok! :lol:
Akkor Nektek is Mintababátok van v.színű,(most olvasom a suttogót),ha ilyen jó baba a kis Roni! :D
Vikikééket puszilom,majd add át Nekik! :D
Jó sétát! :D
Judy!
Hatalmassat nőt Barbika! :D És nagyon szép kislány! :D
Kitartás a fiúkhoz,én is néha nehezen bírok Patrikkal!
Alíz!
Nagyon szupi a kép KisCsabiról! :lol:
Meddig dolgozol még?
Chrissy!
Nagyon édi Martinka,ahogy elaludt az etetőszékbe! :lol:
Tand!
Grétinek jobbulást!
Neked pedig nagyon sok erőt kívánok!És nyugodtan írd ki nekünk a bánatod,ha az segít!
Nati!
Nemsemmi vagy,de csak óvatossan a pakolással!

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Tegnap bepakoltunk a gyerekszobába,és most Mi is ott alszunk,amíg a mi szobánkat csináljuk!
Majd ha mindennel kész leszünk,rakok képet! :D
Most jöttünk meg amúgy fehérvárról,Bencusnak vettünk egy nagyon szuper sportbabakocsit,meg vettünk egy nagy medencét 3,66×90 est!
Na puszi Nektek! :D

KépKép
KépKép
andesz78
 
 


Nya, az elöbb nem sikerült befejeznem, bár már nem is tudom mit akartam :shock:

Andesz, nagyon ari vagy, köszönöm! Biztos nagyon szép lesz a házatok. A sport babakocsiról is és a medencéről kérünk képet, természetesen úgy hogy benne van Bence/Patrik!!!!

Voltunk sétálni, nagyon jól eset. Igaz 9-kor indultunk de már így is nagyon de nagyon meleg volt. Szegény Márti (szomszéd) a végén már nagyon keményedett a pocija. Roni kincsem csak egyszer kezdett el pityeregni, kivettem megnyugtattam és aludt tovább.
Találkoztunk Chrissyékkel, hát csajok: hogy Chrissy milyen jól néz ki! Martin meg folyamatossan mondta, egyszerűen zabálni való szép nagyfiú már.

Kérdés a tapasztalt anycikhoz: mennyire kell beöltöztetni a lurkókat? Ronin volt egy vékony body, egy rugi és egy pelussal betakartam ha árnyékba mentünk. Ja és persze egy nyári sapi. Szerintetek nagyon sok? Nem izzadt meg. Félek kevesebbet adni rá nehogy megfázzon. És a folyadékról mit gondoltok? Elég neki az anyatej ilyen melegbe (anycám azzal nyaggat folyamtossan hogy adjak neki vizet)? Köszike előre is!

madiani
 
 



Ani!Sztem a legjobb szomjoltó az anyatej.Nekem a védőnő is mindíg ezt mondta.Ha olyan helyen vagy,ahol tudsz szoptatni,akkor inkább tejcit kapjon Roni,de ha nincs rá lehetőség,nyugodtan kaphat egy kis forralt,majd lehűtött vizet.Szerintem. :)
Amikor Martinka fél éves lett,és megkezdtük a hozzátáplálást,én a főzelékek után is szoptattam,nem itattam őt semmi mással.

Judy!Nagyon szép Barbika,sokat változott!Jó nyaralást nektek!

Andesz!Biztos szép lesz a házatok!

Tand!Grétának jobbulást,és persze a te lelkednek is!

Képzeljétek,tegnap arra jöttem be a nagyszobába,hogy Martinka a szgépasztalon üldögél!Kisebb infarktust kaptam! :shock:Biztos felmászott a székre és onnan az asztalra! Lóbálta a lábait,rámvigyorgott,és onnan nézte a tv-t! :shock: Persze azonnal levettem!Bele sem merek gondolni,hogy mi lett volna,ha nem jövök éppen be,és egyedül akar lemászni!Lehet,hogy szépen megoldotta volna,de ha leesik.... :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Tand!
Grétinek jobbulást kivánok! :)

Judy!
Barbika nagyon szépen nő! :P De jó, hogy mentek nyaralni, jó lesz egy picit kimozdulni a panelból gondolom! :)

Ani!
Megnéztem a képeket!Aranyos Ronibaba! :) Jól nézel ki! :D

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Judy,
de jó, hogy jöttél!! Barbika tüneményes és tényleg sokat nőtt!!! Drukk megy jövő hétre!!!

Andi,
jobbulást Grétinek, milyen fura, hogy ilyen melegben is megbetegszenek ezek a picik!!!

Ibi,
hogy vagytok ma? Köszi az infót, akkor valószínű, odamegyünk mi is reggel...

Ani,
hűűű, már több, mint 3 hetesek vagytok.. milyen furi, még csak most szültél!!! Ügyes lehet Roni, ha már a fejét emelgeti!!!
Márti szomszédod mikorra van kiírva? Hogy viseli az utolsó heteket?

Andesz,
kitartás még mindig a festéshez!!! Aztán a képeket el ne felejtsd!!! Jó pancsizást!!!!

Bár még nem teljes, de azért teszek fel pár képet...
Vendég
 


Ani!Jók a képek! :wink: :D
Vendég
 


Alexa,
nem semmi mit művelt Martinka... még tényleg szerencse, hogy ott voltál!!!!

Judy,
én imádtam a szelidi tavat, anno nagyon sokat jártunk oda!!!

Kép szoba 1

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Hűű Nati, ez a szoba valami gyönyörűűűűű!!! :D :D :D
Vendég
 


Nati!
Ez a szoba nagyon jó!Nagyon tetszik! :D
Köszönöm kérdésed jól vagyunk!Csak ez a meleg.......! :D Ma Gergő sem mocorog annyira! :)

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ani,
nagyszerűek a képeitek!!!! Majdnem megríkattál!!!!! Viszont ha jól nézegettem az előző oldalakat, még nem írtál születéstörténetet, vagy igen???

Jól láttam, hogy még picit magzatmázasan tették a pólyába??? És inkubátorban is volt? VAgy oda minden babát beraknak??? :shock:


Leírná nekem valaki, hogy normális esetben mi a születés utáni folyamat? Mit csinálnak a babákkal??

Alexa,
köszi a dícséretet, de azért még "dolgozunk" rajta :wink:
Vendég
 


Ibi,
köszi :P . Nálam ma Bencus egészen jól mocorog (de azért elmarad az átlagostól) viszont tegnap nagyon lusti volt!!!! Én is a melegre fogtam :wink:
Vendég
 


Sziasztok

Alexa
Hú,nem semmi mikre képesek ezek a pici gyerkőcök :shock:

Alíz
Aranyos a kis kukis!

Tand
Grétinek jobbulást,reméljük nem lesz semmi komolyabb

Judy
Nagyon sokat változott és nagyot nőtt Barbika.Nagyon cuki baba!

Nati
Hogy vagy?Hogy bírod ezt a meleget?Nagyon kiváncsi vagyok Bence szobájára!Biztos nagyon szép lesz!

Nibcsike
Már nincs sok vissza,bármikor mehettek szülni.Nagyon izgi!Doki mit mondott?Szerinte megvárjátok a kiírt időpontot?Vagy előbb jön?Esetleg késöbb?Már biztos nagyon türelmetlen vagy!És szeretnéd már a kezedben tartani a kis Gerit!

Ani
Fantasztikus az albumod!Roni baba csodálatos,nagyon szép gyerek.A szülés előtt és utáni fotók alatt pedig könnybe lábadt a szemem-nagyon jó érzés volt nézni.
Az öltözködésben nemnagyon tudok tanácsot adni.Szerintem kevesebb ruha is elég lenne rá-főleg ebben a kánikulában.A tarkóján tudod a legjobban megállapítani,hogy nem fázik e a baba.Esetleg kérdezd meg a védőnénit,hogy ő mit gondol. Az egyik ismimnek június elejei a babája,és ő csak napozót adott rá már ilyen picinek is ebben a kánikulában.
A két ciciből szoptatás szerintem nem gond-így legalább nem kell megjegyezned melyikből szopizott utoljára,csak arra figyelj,hogy ne rakd át túl hamar a másik cicidre.
Szerintem is jó szomjoltó az anyatej,de talán én is adnék még mellé egy kis forralt vizet,már csak azért is mert én attól tartanék,hogy ha sűrűn kap cicit,akkor mindig lenne a pocijában és nem lenne meg a rendes 3-4 óránkénti szopi és mindig csak a hígabb tejcit szívná ki.Nem tudom,hogy ennek a gondolatmanetnek van e vmi alapja-lehet,hogy hülyeség.

Krisztával mi lehet????????Tud róla valaki valamit?

Rólunk:
Noellel reggel megint mentünk a dokihoz mert teli lett pici tűszúrásnyi pöttyökkel az arca és a teste is.Azt mondta a doki,hogy az antibiotikumtól van így abba is kell hagynunk a szedését.Írt fel kálcimuskot azt kell adnom most neki.Remélem már más nem jön egy jó darabig,mert ez a folyamatos aggódás kikészít teljesen.
Vettünk ma etetőszéket.Szerintem tök szupi.Igaz nem a legújabb típus,de l.rossi és állítható magasságú stb...9000 Ft volt.Ma már abban ebédeltünk.
Fogacskánk egyelőre még nem bújt ki,pedig annyira lehet érezni neki az ínyénél,olyan kis hegyes....nem gondoltam hogy ilyen sokáig tart mire áttöri a kis ínyét.Majd kiváncsi leszek mikorra fog kibújni.

Na puszi,most már megyek.És bocs akinek nem írtam
Vendég
 


Sziasztok!

Ibi, láttad a vonalzódat? Ez nagyon édes!

Nati, gyönyörű a szoba!!!

Alexa, azért ez nem lehetett semmi! Eddig még nem csinált ilyet Martinka? (nem mászott fel semmire?)

Ani, Judy: nagyon jók a képek!!!

Grétinek jobbulást!

Jelentem, végeztem a tételekkel, már "csak" tanulni kell. Összesen 157 oldal lett :shock: :( Azért remélem, ragadt rám akkor is valami, amikor írtam.
Most azt hiszem, kb. 1 hétig nem jövök. Aztán majd meglátjuk, lehet, hogy nem bírom ki nélkületek. Ha nem találkoznánk, már most kérek mindenkit, hogy nagyon-nagyon gondoljon rám július 1-jén!!! KÖSZÖNÖM!

Puszi

Eszter és Enikő

Kép

11.11. anya 6 hetes kontroll
11.20. Eszti csípőszűrés
s.eniko
 
 


Alexa, nekem is azt mondta a védőnéni hogy nem kell semmi az anyatejen kívül. Honan tudom hogy szomjas? Vagy elég ha 3 óránként szopizik, azzal a szomját is oltom?
Biztos nagyon megijedtél amikor megláttad Martint az asztalon. Már én is készítem magam ezekre a dolgokra. :)

Ibi, még hogy jól nézek ki? Szörnyű a fejem, a hajam....áh nem is írom, van még mit alakítanom magamon. De mindennek eljön a maga ideje. Gergő nem mocorog? Ez állítólag lehet előjel is. Bár én vagyok ezeknek az előjeleknek a megcáfolója. Nekem nem ment le a hasam, Roni is mozgolódott, nyákdugó se magzatvíz se ment el, nem volt hasmenésem, mégis megszületett. Jah és még óriásbébi se lett pedig a terhesség elött 3 hónappal már elkezdtem a napi 1db elevitet. A mai napig szedem, igaz a szülés óta kevesebbet.

Nati, gyönyörű a szoba! Nagyon teccik, biztos Bencének is tecceni fog. Bizonyám nagyon repül az idő, ripszropsz felnő és kirepül a kezeim közül :( már előre félek. Márti szomszédom, július 30-ra van kiírva, nagyon jól viseli. Ő is szeretné már kezében tartani Danit, de nem érzi tehernek. Még a végén együtt lesztek a korházba :)

madiani
 
 


Nati
Fantasztikus lett Bence szobája :D :wink: Nagyon tetszik.És szépek a bútorok is.Ha jól látom nem bútorlapból vannak hanem fából.

Én úgy tudom minden babát betesznek egy picit az inkubátorba.Ott oxigéndúsabb levegőt kap és melegen tartják.
Amúgy ha jól tudom,amikor kibújik a baba akkor vékony csővel kitisztítják a légutakat és a hasadra teszik egy picit.Utána el vágják a köldökzsinórt és lemérik a súlyát.Pólyába teszik és egy picit még megkapod.Aztán elviszik megfürdetik inkubátorba rakják felöltöztetik(addig Te megszülöd a lepényt,összevarrnak ha kell és csinálnak a méhedben egy feltáró vizsgálatot,hogy nem maradt e benn szövetdarab)visszahozzák hozzád a picit és akkor megszoptathatod életedben előszőr.Apa is bent lehet,így kb 2 órahosszát maradtok a szülőszobán hármasban megfigyelés alatt.(Persze csak ha nem kell sűrgősen átadni egy másik kismaminak a szülőszobát)Aztán kikerülsz az osztályra és kicsit később a nővérkék viszik neked a kisbabádat.
Vendég
 


Nati, miért rikattalak majdnem meg? Jó megfigyelő vagy, a születéstörténettel még adós vagyok, össsze kell szedjem a gondolataimat. Nem tudom hogy magzatmázas volt-e mert nem láttam.
Amint kibújik, rárakják a pocidra (ha nincs semmi gond), ott teljesen megnyukszik a drága. Aztán elvágják a köldökzsinort (ha akarja akkor apácska, nálunk ő végta el). Elviszik a szobában lévő pelusozóhoz, megmérik súlyát hosszát leszívják a nóziját torkát, majd bebugyolálják egy pólyaszerűségbe és elviszik megfürdetni (apácska mehet a babóval). Azt azért nem a szobába teszik mert megy a légkondi. Miután megfürdetik vissza viszik hozzád. Roni azért volt az inkubátorba, kb. 20 percig mert a fürcsinél lehült és fel kellet melegíteni. De nem is baj, mert addig én megszültem a méhlepényt és összevartak. Mikor visszahozták már kész voltam és csak a szopizásra kellet koncentrálni. Kb 2 órán át ott voltunk együtt, majd őt elvitték (akkor este külön aludtunk). Nekem le kellet zuhizni, majd átvittek a korterembe. Másnap reggel 6-kor hozták Ronit.

Gabi, nagyon köszönöm az infókat. Bajba is voltam amikor még (a mellgyulladás elött) két ciciből evett, mindig elfelejtettem melyik a soros.
Remélem most már hamar meggyógyúl Noel! Elhiszem hogy nagyon rossz lehet ez az állandó aggódás.

madiani
 
 


Gabi!
Azt mondta a doki, hogy bármikor jöhet a Gergő, de akár kitarthat péntekig is!A méhszájam C2100-as.Már nagyon izgulok! :)

Ani!
Nekem már lejebb van a hasam pár napja, de azt hogy nem mocorog annyit szerintem az a meleg miatt van. :) Meglátjuk mikor akar a picifiam jönni! :) Csak ez a várakozás....

Kép
Kép
nibcsike
 
 


Ani!
Akkor nem hagyják ott a korteremben veled?

Kép
Kép
nibcsike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?