Új privát üzeneted érkezett!

Mary a történeted egy részét (műtétet) ismertem , de az előzményeket nem. Felháborító, hogy az orvosok tök hülyének nézik az embert és rögtön azt feltételezik, hogy túlreagálsz valamit, ahelyett, hogy alaposan kivizsgálnák (tisztelet a kivételnek).
Tegnap még azt akartam írni, hogy Blanka annyira drága a képeken (úgy látom magatokat ügyenes kivágtad :wink: ). Én kicsit vágytam még terhesen egy olyan kislányra, akivel leülünk és órákig mesélgetek, olvasgatok neki. Persze Rozi így tökéletes, de egy 4 soros mondóka neki elég utána máris lapoz és ezt is hamar megunja!

Az a legfurább, hogy én inkább ilyen elmélkedő, olvasgató, tipus vagyok erre kaptam egy ilyen lányt! :lol:

Láttam a tv-ben az agyhártyagyulladásos kisfiú szüleit (aki 15 hónaposan halt meg) engem nagyon felkavart a dolog. Elküldték őket a Heimből, hogy egy kis lázzal minek mentek oda + meg is alázták őket azzal, hogy a tipikus kiütéseket bolhacsípének nézte a doktornő. Másnap hajnalba meghalt a kisfiú :twisted: Az a doktonő vajon még ugyanúgy "gyógyít" ott?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Péntek délelőtt indulunk, de ha Jani munkája engedi akkor már holnap délután 3 körül lehet el tudunk indulni és hétfőn este jövünk haza.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Rozi is 6-kor kelt , reggelizett és már alszik. Ma kapott először tojássárgáját!
Chatelhetünk mi is mint a baglyok! :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 

 
 

Oké! Így reggel azért sokkal könnyebb mint éjszaka!
:wink:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Nálunk teljesen mindegy a Gergő hányszor és mennyit alszik ő akkor is éjjel 10 alszik el.

Tegnap este felé aludt 2,5 órát és 18,45-kor ébredt de így is csak 10-kor ment aludni. :? :(

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Nem láttam hiradót meg tv-t sem nagyon nézek, vagyis a Barátok közt részeit aztán vége.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Megyek reggelizni aztán még benézek! Jól teszed, hogy nem nézel híradót!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, megkaptad a privit?
Most megszámoltam és 7* dobott le a babanet és nem tudtam ezt a 2 sort beírni és elküldeni. :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
Most ezt is word-ben írtam már.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Nem sikerült megnyitni, bele őszülök ebbe a technikába. :evil: :twisted:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ezek szerint nem mentél reggelizni mert még mindig itt vagy.
Már megint ledott. :twisted: :twisted: :roll: :twisted: :twisted: :twisted:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Rozi felébredt, lépek! cao

Bea

Kép[/url]
június
 
 


A tegnapi úszáshoz elvittem magammal a Gergőt is és nagyon jól viselkedett, meg kell dícsérnem :lol: :lol: , 1 órát tologattam a babakocsiban mire sikerült elaludnia :) és 30 percet szunyált, aztán a hotel kertjében szaladgált és végig nézte a parkoló autókat, megismerte melyik a miénk és már nyúlt, hogy kinyissa az ajtót. :lol:
Meg kintről lestük Alexandrát hogyan úszik és tegnap már úszott segítség nélkül is egy rövid távot. :lol: A végén az oktató megkérdezte járt-e valahova úszást tanulni, mert olyan könnyen tanulta meg :shock: , erre én mondtam, hogy nem csak idejárunk, most tartunk a 14. óránál, még holnap lesz neki 2 órája és lehet, már befejezzük, nem tudom. :roll:

Ma még sem kellett az anyut Győrbe vinnem, :D mert a másod unokatesóm felesége az onkológián dolgozik és a mama felhívta (végre valamit egyedül intézett) :shock: :shock: megbeszélt vele mindent, így sikerült protekcióval elintézni az időpontokat és a beutalókat, amik persze postán érkeznek mint korábban. :lol: :wink:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


A Gergő meg feléledt mert még mindig nem alszik, itt játszik a dömperével :l :lol:
De jó, Rozi meg már túl van 1 alváson. :shock: :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


A receptes topic nagyon látogatott oldal. :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Csajok bekrepált a videó és a dvd lejátszónk egyszerre, itt bűvölte reggel a Jani, most mondja, semmi eredmény, akkor szervíz. :roll: :x :x :x

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Elfelejtettem ezt leírni amikor a hasról írtam, nincs egyetlen egy terhességi csíkom sem, de viszerem nagyon sok van, ami most jött ki amíg a Gergőt vártam. :(
Én biztos hajlamos is vagyok rá mert nekem 18 évesen volt már jó pár a lábamszárán. :(

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ági, kérdezted még régebben, hogy akkor a mi dokink mikor akarja beadni a meningocosus és a pneumococus elleni védőoltásokat. Hát, Ő igazából csak a 18 hós oltás után szeretné. :shock: Próbálom még puhítani majd, mert én addig megőrülök. :roll: Azt mondta, ha Blanka menne bölcsibe, akkor beadná, de mivel nem megy még közösségbe, így ne terheljük a szervezetét ezzel is.

Ági, azt hiszem Te kérdezted azt is, hol vettük azt a gurulós tárolót, amiben az egyik fotón Bkanka csücsült.
Két ilyen dobozunk van. Az elsőt Cora-ban vettük. De aztán ott azóta sem láttam ilyet. A másodikat Kika-ban vettük és ott olcsóbb is volt.

Doo, Te kérdezted, hogy a lehet -e, hogy a banán meghajt? :shock: Blankánál biztosan nem. Nagyon szereti a banánt, de mindig csak keveset adok neki, mert egy időben adtam, amennyi jólesett neki, mert láttam, mennyire szereti. DE láthatóan fájdalmas volt neki a kakilás és bogyókat kakilt. Az akkortájt evett kajáiból kikövetkeztettem, hogy a banán volt a hibás, azt visszafogtuk és így nincs gond.
mary74
 
 


Bea, gyere nyugodtan, olvass Blankának egy kicsit. :wink:
Amúgy azt hiszem, én is ilyenre vágytam :D , de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire is lehet szeretni ebben a korban a mondóka olvasgatást. :shock: :lol:

Hajni, és a mester sérülés nélkül meg tudta oldani a burkolólapok visszacserélését? :? Már úgy értem, a burkolólapok sérülése nélkül? :lol: Azt azért nem gondolom, hogy tettlegességre ragadtattad volna magad. :wink: :lol:
Borzasztó, hogy ilyen dolgok előfordulhatnak! :shock: Bosszantó, hogy egyes emberek ennyire nem figyelnek oda a munkájukra! :twisted:
mary74
 
 


Blanka mostanában agresszív viselkedést produkál, ha valami nem tetszik neki. Dühösen beletép a hajamba, vagy erővel földhöz vágja, ami éppen nála van, veri a fejét erőből a kiságy rácsába, stb.... Normális ez ilyenkor? :shock: Mit kell ilyenkor csinálni?
mary74
 
 


Mennem kellene vasalni.... Mondja már valaki, hogy ne menjek.... please!!! :wink:
mary74
 
 


Sziasztok

A könyvekkel mi,úgy állunk még nem igazán köti le,pár perc és annyi,inkább megeszi és összegyürné,ha engedném a mondókákat meghallgatja,van egy két ének amit szeret,pedig elképzeltem hogy fogom az ölembe,és olvasok neki(de lehet csak álom marad),vagy majd később.Az figurákat,és az állatokat megmutatja,de ennyi.

Találtam egy érdekes cikket a Kismama külöszámába

Anyatej alkalmas orrcseppnek
Igen! Ha a baba náthás,és nehezen tudjuk kiszívni a váladékot az orrából,cseppentsünk szemcseppentővel egy-két csepp anyatejet az orrába,utána folytathatjuk az orrjáratok tisztitását.Sok baba azonnal prüszköl ettől,és igy meg is szabadul a váladék jelentős részétől.Az anyatej immunanyagai segítik az orrnyálkahártya gyógyulását.Finom megszokott íze nem íjeszti meg a babát,míg a rendes orrcsepp keserűsége zavarhatja.
Szerintetek,lehet ti már hallotatok róla,érdekes.

Hajni
Arra én is kiváncsi lennék,hogy lehet egy járólapot felszedni ,úgy hogy nem lesz baja.
mia2007
 
 


Sziasztok

A könyvekkel mi,úgy állunk még nem igazán köti le,pár perc és annyi,inkább megeszi és összegyürné,ha engedném a mondókákat meghallgatja,van egy két ének amit szeret,pedig elképzeltem hogy fogom az ölembe,és olvasok neki(de lehet csak álom marad),vagy majd később.Az figurákat,és az állatokat megmutatja,de ennyi.

Találtam egy érdekes cikket a Kismama külöszámába

Anyatej alkalmas orrcseppnek
Igen! Ha a baba náthás,és nehezen tudjuk kiszívni a váladékot az orrából,cseppentsünk szemcseppentővel egy-két csepp anyatejet az orrába,utána folytathatjuk az orrjáratok tisztitását.Sok baba azonnal prüszköl ettől,és igy meg is szabadul a váladék jelentős részétől.Az anyatej immunanyagai segítik az orrnyálkahártya gyógyulását.Finom megszokott íze nem íjeszti meg a babát,míg a rendes orrcsepp keserűsége zavarhatja.
Szerintetek,lehet ti már hallotatok róla,érdekes.

Hajni
Arra én is kiváncsi lennék,hogy lehet egy járólapot felszedni ,úgy hogy nem lesz baja.
mia2007
 
 


szia - Mia! :lol: :lol: vagy még?
Vendég
 


Bocsi hogy 2-szer ment el,de annyira meg van halva a babanet,meg a hibákért is bocs.
mia2007
 
 


10 percbe telt mire újra be tudtam lépni
Vagyok :D
mia2007
 
 


10 percbe telt mire újra be tudtam lépni
Vagyok :D
mia2007
 
 


én régebben használtam anyatejet orr- sőt, szemcseppként is! én még a várandós klubban hallottam erről.
igazából sztem a leghasznosabb, amiket kismamakoromban "megtanultam", azok a szoptatással kapcsolatos infók voltak. ha nem hallottam volna Esztert ezügyben, sztem Viki sem szopna a mai napig. nagyon hálás vagyok az LLL-nek.

én sem nézek tévét (csak fábryt...;)). sztem ilyen infokra meg nem kellene odafigyelni, mert csak stresszelnek. lehet h meglincseltek, meg senkit sem akarok különösebben védelmezni, de minden orvosnak vannak jobb és rosszabb napjai. nem hiszem h lehet azonos szinten odafigyelni mindenre akár még egy 24 órás, ügyelettel fűszerezett munkanapot követően is. én egy olyan 180 ágyas osztályon dolgoztam (nem orvosként), ahol voltak pillanatok (értsd, hónapok), amikor 3-4 orvos volt összesen az egész kócerájra - de mondjuk 6-7nél több sohasem. ez nagyon kevés! csak azért mondom, mert nem mindig az orvos a hibás az ellátási bakikért. a megalázó viselkedésre viszont nincs mentség - azzal egyetértek!!

Szilvi, én rákérdeztem a családi pótlék dologra és gyerekdokink aszondta h csak kórházi orvos állíthatja ki a papírt, de annak már nem mentem utána. plusz vizsgálatoknak nem akarom kitenni Vikit pár száz forintért, esetleg néhány ezresért. számunkra úgyis egyértelmű az allergiája, de orvosilag bizonyítani (vérvétellel) elég nehéz. persze, nem tudom, mennyire veszik szigorúan az orvosi bizonyítékok szükségességét. de aztán már nem volt kedvem tovább kérdezősködni/könyökölni az ügyben... :roll: :oops:

ja és ha már orvososdi: ma voltunk szemészeten és Viki szeme OK! :D naggggggyon ügyes volt a vizsgálaton, végig nyugton ült az ölemben :shock: tűrte h a szemébe világítanak, pedig az nem lehet olyan kellemes :roll: fél évente kontroll, de sem szemcsi nem kell, sem takargatni.
a csepegtetést alvásban oldottam meg az első csepp kivételével és kiválóan bevált!! egyáltalán nem ébresztette meg, és egyikünknek sem okozott így semmilyen kellemetlenséget v traumát. (most a traumát nem pszichológiailag értem, hanem csak úgy h nem szeretem "kínozni")
ébredés...
Vendég
 


nekem is mire elküldte ezt...! napok óta van vmi gond :?
Vendég
 


hú, reggel óta mennyit írtatok.

Én is néztem mennyien kukkolják a receptes topicot, pedig abba aztán tényleg semmi izgi. :roll:

Hát a burkolóval úgy történt, hogy még idejében kiderült a hiba és még csak 1-2 nm.-t rakott le és nem volt megszáradva. Az nagyobb baj lett volna ha nem vesszük észre, mert nemcsak hogy a Wc-be rakta a fürdőszobait, hanem a járólapot sem párba készült tenni az oldalfalival. Merthogy fecímkézte magának ebből kiderült hogy semmit nem jó helyre, nem jó párosítással készült csinálni. Spongyát rá, kijavította, most kivételesen halad.

Örülök hogy Viki szeme rendben. De ugye nem kell félévente tágítani, csak vinni? Ügyes vagy hogy alvás közbenmeg tudtad csinálni. Tényleg jól elkapod a rem szakaszt. Mint amikor csodáltunk, hogy felvitted a babakocsiból és levetkőzetted alvás közben. :lol:

Mary, lehet hogy már késő, de szerintem ne vasalj.

Etus, úgy megnéztem volna ahogy lefejeled a burkolónkat. Ha legközelebb bakizik majd Veled fenyegetem.
:lol:
Vendég
 


Tök idegesítő, hogy ilyen lassú. :evil: .
Vendég
 


Doo, nagyon ügyes volt Viki a vizsgálaton, az meg szuper, hogy minden oké a szemével. :lol:
Alvás közben nagyon ügyesen csináltad a cseppentést, hogy fel sem ébredt.
A pár ezret úgy értsd, hogy megkérdeztem telefonon és azt mondta a beteg lánynál a családi pótlék dupláját kapja azaz olyan 26.000 Ft körül van.(az igazolást nekik a házi gyermek-orvosuk állította ki az igényléshez, még azt is megkérdeztem)
Ezt korábban már írtam általánosságban mindenkinek.
Most a Hajnitól kérdeztem konkrétan tudja-e hogy van ilyen, azért mert írta a támogatott tápszert.

Hajni, a mester emberetek igen jól bekavart :roll: , jobb többször ellenőrizni a munkájukat, mert a tulaj azt hiszi minden ok és mikor meglátja akkor meg szívrohamot kap mit nem csináltak jól. :?

Évi, az ősszel olvastam erről, valahol a neten írták egy cikkben, valóban így van.
Én már akkor nem szoptattam és el is felejtettem :oops: sajnos, most talán rögzül, hogy újra előkerült. :wink:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


szilvi az emelt összegűnek majd utánakérdezek. Most néztem meg a neten, csak gastros adhat róla igazolást. De amúgy is gondoltam már rá, hogy elviszem, mert jó lenne ha ránézne ás orvos is. már nem vagyok meggyőzödve arról, hogy a tej volt a bűnös. Már 2 napja diétázik. Tegnap minden oké volt, szilárd, átlagos illatú ma este pedig megint olyan trottyizott. (bocs a részletekért.)Pedig semmi olyan nem kapott. Karfiolt főztem ebédre azt máskor is evett már, nem okozott eddig gondot.

Jaj, annyira rohangálos napunk volt, a délelőtti munkámra (feljesztés) elvittem Szzöszikét is. Olyan jól viselkedett. Tudja ő mikor kell jónak lenni. Ma annyira zsúfolt napunk volt, hogy már az nem fért volna bele az időbe hogy hisztizzen és szerencsére nagyon cuki volt. Itthon már este kcsit kijött rajta a fáradság, de akkor jött Sün Balázs. :lol:

Hé, tényleg nem ismeritek Sün Balázst? Hát leírni nem fogom, de megtaláljátok a Cini-cini muzsika című könyvbe.

Doo, én fejből csak ezt és a három nyúlat tudom, ami ilyen hosszú. Mindkettőhöz érzelmi szálak fűznek. A sün Balázst óvodai fellépésen kellett először megtanulnom, és irtó büszke voltam magamra, mert én voltam a mesélő és nekem volt a leghosszabb szövegem. Ma már inkább büntetésnek venném, ha ennyit meg kéne tanulnom. :D A három nyúllal pedig alsóba nyertem szavalóversenyt. :P
Vendég
 


Örülök neki,hogy Viki szeme rendben van,és nagyon ügyes volt :D :D
Milyen tea vajat adtok ti,Emma még nem kapott,ma néztem a spárba de nem tudtam dönteni,ugyhogy nem vettem.

Emma még apával játszik nem tudom mikor fog elaludni :roll: :roll:
7 óra után aludt egyet a kocsiba nem voltunk itthon.
mia2007
 
 


Rengeteg hibával ment el, de már összefolynak a betűk. Bocs. :oops:
Vendég
 


üdv :)

Kép
ági_bp
 
 


Doo, ez nagyon jó hír, hogy rendben van a szemecskéje! Leírnád, hogy miért is kell ilyenkor ez a tágítás? A babaszemész azzal a géppel csak gyanút vet fel, hogy esetleg nincs rendben? :roll: nekem azt mondták telefonba, hogy egy gépbe kell majd nézie, mikor megyünk vizsgálatra, s ha ott lesz probléma akkor tovább a szemészorvoshoz. Állítólag ez a vizsgálat 10ezer ft maszekba, mi a kórházba megyünk.
Féléves kontrollokon tágítanak is?

Kép
ági_bp
 
 


szia Ági Évi! nálatok is sz.. a babanet? nálam minden klikk után 3 perc hatásszünet. Így nem lehet chatelni. :evil:
Vendég
 


igen nagyon rossz :twisted: :twisted:
mia2007
 
 


Sziasztok!

Hehhe, en is itt vagyok!! :) 1 oraja ertunk haza, Bercel elaludt a HEV-en, beraktam a kisagyba, azota alszik... szerintem mar ellesz reggelig... legalabbis remelem...:) Mondjuk pulcsi van rajta, azt le kene vhogy varazsolni...
Na vacsit kell meg csinalnom, Oliver lassan hazaer, majd meg jovok, csak MUSZAJ volt irnom, hogy meglegyen a chat-feeling nekem is :)

zetus8
 
 


Etus nagyon irigykedek Emma még minidg nem alszik. :evil: :evil:
mia2007
 
 


úgy látom egyedül maradtam :(
a babanet tényleg lassú :evil:
Etus, szülinapos képeket!!!
Mary, meg sem dícsértem a képeiteket! nagyon édes rajtuk Blanka, látom a vigyor még előjön néha :lol:
képzeljétek ma mi történt :shock: Zita cumizott! :shock: van vagy 3 cumija játéknak, eddig sosem használta rendeltetésszerűen, azaz néhány napos korában, aztán azóta sem. Viszont jó játék volt, rágcsálni, stb. Ma meg bedugta a szájába, s úgy játszott vagy 20-30 percig, ha kiesett visszadugta. Azt nem láttam, hogy cumizta is, vagy csak tartotta a szájába, de eléggé "odavoltam" :roll: furcsa érzés volt, mondom most már ne szokjon rá- Meg hogy mégis most hogy hogy érdekli a téma? :shock: meglepett, és vártam, gondoltam egy futó hóbort, de elég ragaszkodónak tűnt, úgyhogy egyszer mikor kiesett a szájából és épp lekötötte Őt a porszívó, akkor eldugtam. :roll:

Kép
ági_bp
 
 


nem tudom, hogy nem írt még senki a szerkesztőnek.

Ági, ezek szerint mentek szemészetre. Már időpontotok is van? szerintem ne aggódj miatta. Viki is jól tűrt a vizsgálatot,Hanga is, Zita is hős lesz.
Vendég
 


Már nyügös megyek altatni,ha időbe elalszik még benézek
mia2007
 
 


Etus :lol: :lol: jaj :( nem működik a blogos így, hogy a vonalzódba írtad. a múltkori verzió olyab egyszerű volt :wink:

Mia, Zitát 10kor vittem aludni, s ügyesen elaludt. Lehet így kellene csinálnom mindig, s akkor nem lenne az altatásos "menet". ma másik meglepő dolog is történt: ebéd közben majdnem elaludt az etetőszékben :shock: csukódott le a szeme...gyorsan vittem aludni, pikk-pakk elaludt. :) szegénykém, zsemlével a kezében rendesen már kómászott.
visszavittétek az etetőszéket?

Kép
ági_bp
 
 


Ági, :lol: :lol: , a homokot is megkóstolták, mégsenm szoktak rá. Szerintem ha nem látja nem fogja igényelni. De azért inkább ne add neki játszani, ha nem szeretnéd, hogy cumizzon.
Vendég
 


Hajni! A múlt héten itt írtam nektek, hogy aznap mentünk volna, mert nem volt időpontköteles még tavaly, de mondom mégis odacsörgök, és már csak időpontra lehet menni, és július 9re kaptunk csak :shock: :twisted: :twisted: 4 hét. Ha jól emlékszem Hanginál is felmerült, hogy kancsalít, vagy nem? :oops: Megnyugtató, hogy Vikinek is rendben van a szeme, pedig azt mondták múltkor, hogy beszalad mindkettő néha. Ezek szerint ez még fiziológiás is lehet??

Kép
ági_bp
 
 


Bocs hogy nem emlékeztem. Sün Balázzsal betelt a memóriám. Hangánál mi gyanítottuk hogy kancsalít az orvos nem erősítette meg. Nála a rövid látás sanszosabb, amiatt kell kontrollra járnunk.
Vendég
 


Hajni, homok :lol: :lol: :lol: Bár kíváncsi lennék abból is mennyit enne meg, ha nem lenne tilos :roll:

ma elindultunk játszira, még itthon mondogattam neki, Ő egyből mondogatta baba, merthogy ott ugye babák vannak, és nagyon odavan a gyerekekért :D na, házból kilépve eleredt az eső :evil: úgyhogy andalogtunk a házak alatt ahol nem ért eső, de visszafelé már olyan nyűgös volt, le akart menni a földre :shock: (esős pocsolyák meg amúgy is az utcán nem szoktuk letenni mászni) és ahogy bejöttünk a házba, zokogott, hogy baba, szerintem csalódott volt, hogy nem mentünk játszira :cry: Azért láttunk pár gyerkőcöt, úgyhogy azért jutott öröm is, mondtam Tominak, kell Neki egy kistestvér, úgy szereti a gyerekeket :wink: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, ennyire megharagudtál, hogy nem emlékeztem, hogy itt is hagytál? Légyszi, légyszi, ne haragudj!
Vendég
 


itt vagyok, dehogy haragudtam meg :lol:

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?