Új privát üzeneted érkezett!

Boni :P
Az én fiaim is ma szinte meg sem állnak, kalimpál mindenük! Bizti a front miatt!

Csipi :P
Már le vagyok lassulva és azért izgulok, hogy még 8 napig bírjam és megvárjuk a dokinkat. Amúgy bármi történhet, tudom... beindulhatunk egyik percről a másikra... s hát hazudnék, ha azt állítanám, nem félek semmitől sem... de az megnyugtat, hogy már elég nagyok a babák, így őfelőlük, az egészségük felől semmi kétségem :)
Apa folyton izgul :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nincs sok időm, csak gyors bekukk. Látom Viri, a véletlen elszólásom, hogy "Viri szülj" mégis hatott. :lol: Szívből gratulálok a gyönyörű babákhoz és sok tejcikét kívánok.
Most nincs időm visszaolvasni csajok, de mindenkinek pocisimit küldök. (Ikreseknek 2-t! :lol: )

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba :P
Visszaolvastam Viri legutóbbi hozzászólásait, s én ennek tulajdonítom a szülését:

Fanni,

alvás, hátfájás? Holnap már láthatjuk az ikreket


Jó kis elszólás, mi? :lol:

Drukkolok ám nagyon a csüt-pénteki vérvételhez... :?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Viri!

Hatalmas gratula nektek,gyonyoruek a lanyok sok boldogsagot a kis csaladnak es persze sok tejcsit a picuriknak :lol:

Kép
petitpois
 
 


ViriPapa alias G. :)
van az én gondozásomban egy 44 és 50es ruhákat tartalmazó "manócsomag" direkt ikreseknek összeállítva.
Ha gondoljátok nagyon szívesen eljuttatom hozzátok!
1 lányos ikres csomag itt van nálam pont, kb. 3 mozdulat nekem, hogy hozzátok eljusson.
ha kell írj mailt vagy püt- vagy Fanni tudja a számom.

Gyönyörűek a lányok!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri, gratulálok a kislányokhoz, nagyon szép babák! Sok tejcit neked és gyertek mielőbb haza :)
allegrobarbaro
 
 


Viri!
Nagyon szépen köszönöm, megkaptam! :)
Nem jövök egy pár napig és Te megszülsz! :lol: Nagy gratula Nektek! Sok tejcsit és jó egészséget kívánok mindhármotoknak!

Fanni!
Biztosan kaptál már választ, de azért én is írok: Nekem az orvosom és a védőnőm is azt mondta, hogy 3 liter folyadékot igyak minimum egy nap. Biztosan nem baj, hogy többet iszol, inkább az lehetett volna gond, hogy eddig csak 1 liter ment le.

Kisfóka!
Még egyszer gratulálok! Tündéri ez a leányzó! :D Remélem minden OK veletek! Hát, elpityeredtem azon, amit írtál a szülésről. Nagyon szépen fogalmaztál.

Hanna!
Köszi, itt vagyok. Ritkábban tudok jönni, mert a gépet csak este tudom birtokba venni, amikor apa hazaér, és sokszor már elég fáradt vagyok ahhoz, hogy gép elé üljek. Remélem Veled mostanra minden rendeződött, és barnát csak akkor fogsz látni kb. a 38-40. hét körül, amikor a nyákdugó távozik. :wink:

Évi!
Nagy-nagy gratula! Minden rendben lesz!

Magunkról:
Múlt héten csütörtökön voltam szülőszoba látogatáson. Nem nyugodtam meg, de legalább tudom, hogy hol fogok szülni. :oops:
Ma voltam UH-on. Már oda is időpontot kell kérni. Pénteken ma 11:50-re kaptam időpontot. Már nem egy kis papírfecnit kaptam mint eddig, hanem egy A/4 lapon volt leírva a sok információ. Valószínűleg új gépet vagy legalább programot kapott az SZTK...
Eredmény:
BPD: 78 mm (31W 4D)
TAD: 78 mm (29W 3D)
FL: 60 mm (31W 1D)

Jelenleg a magzat mérete 30 hét 5 nap átlagának felel meg. Fejvégű fekvés. stb.
A placenta érettségi foka. Granum II.
Az utolsó bejegyzésen egy picit beparáztam, és az orvosom szabin van a héten. Remélem a jövő héten meg fog nyugtatni.
A jövő héten megyek a 2. terheléses cukor vérvételre. Addig meg rohangálok a lakás és a leendő otthonunk között, közben készülök a vizsgámra. Tehát zajlik az élet. És nagyon bízom benne, hogy kislányom a 38. hét előtt nem szeretne kijönni. Addig még be kell költöznünk az új otthonunka, le kell tennem 3 vizsgát, és még vásárolnom is kell neki, mert abban nagyon el vagyunk maradva.

Szép álmokat mindenkinek! És vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


sziasztok!

viri: gratulálok, sok boldogságot kívánok!

rakok táblákat:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

kati
katica30
 
 


Gratulálok a Viri családnak!!!!Gyönyörűek a lányok!!!

Kép
Kép
mereszt
 
 


Kép

még moindog car az idő.. bár hétvégén legyen jó, akkor mennénk a bAlcsira...csütrötökön megyek dokihoz megnézetem magam és m,egkérdem mehetek e egyáltalán...
ű
bár ma nem fáj a poci kopkopkop azért fexem
Vendég
 


bár egy csomót melléütöttem, azért olvasható :wink:
Vendég
 


ja és segítségkérés! hol tudok olcsón venni pamuthálóinget? Tenna Lady betétet? matracot? pekenkázószivacsot? :lol:
Vendég
 


Boni :P
Tena Lady-t gyógyszertárban, kókusz matracot én a Cora-ban vettem 5300 Ft-ért, pelenkázó feltétet pedig az IKEA-ban 1490-ért, rá huzat ugyanennyi, ilyen: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90140548
Hálóinget olcsón nem tudom, hol lehet kapni.
Én mondjuk nem mennék BE a Balcsiba... de azért ha minden OK, biztos leutazhattok :D
Hja, ha Coraban nincs kókuszmatrac, próbálj ajánlatot kérni a megfelelő méretű matracra a www.novetex.hu-n. E-mailen kapsz árajánlatot és kedvezményt is.

Nők :P
Köszi, a 3 l már mindenképp megvan.
Remélem, hogy kitartasz a 38. hétig, noha szerintem azért kicsit túl sokmindent tervezel addig...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni köszi :lol:

fürödni nagon nem akarok, de ha nagy meleg lesz kicsit lemosni magam biztos fogom.. de azért a biztonság kedvéért mindenképpen utánajárok... :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :P
Neked is jó reggelt :D

Kati :P
Köszönjük a táblát!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok,
Úgy látom a tábla szerint, hogy a nyári hónapok igen mozgalmasak lesznek, aztán egy kis kihagyás és év vége felé ismét újabb babák érkeznek hozzánk!:)))))))))))))
Vendég
 


Boniko :)
ha zárt a méhszáj nyugodtan bele is mehetsz a vízbe,a Balaton vízminősége abszolút jó, semmiféle fertőzésveszély nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, Bella :P
Sűrű nyár lesz szülés-ügyileg :D aztán 2 hónap kimarad és újabb dömbing... amihez sosem késő csatlakozni :wink: Laparhoz sok sikerert :!:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


háát sűrű biza
de én szereném kivárni a soromat .. fexem amikor csak tehetem
Vendég
 


Fanni! Mi dokink szerint is szabad a Balaton vize, amíg zárt a méhszáj.

A Pelenkázóra kell huzat? Én eddig mindig olyat láttam, hogy csak egy textilpelust raktak rá. Az tuti 100% pamut!

Boni! Olcsó hálóing nem létezik! :lol: Én a sokikszelles pamut pólóra szavazok!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P

Én részemről terhesség előtt sem szívesen mentem a Balcsiba... s ha nem Boni lett volna, nem is írtam volna, hogy én nem mennék be... de nála már volt mindenféle... én nem kockáztatnék akkor sem. Igen, mondta nekem is, hogy max. a gomba jöhet, az a gyerekre nem ártalmas, csak nekünk kellementlen :?

Azért vettem rá huzatot, mert így helyesebb. Különben az ikeás pelenkázó feltét csak egyszínű fehér, műanyag. Ettől függetlenül én is rá fogok dobni egy pelust, de most gyönyörködöm benne, tetszik így.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Coca,
Látom a születésnapomra vagy pont kiírva!:)
Vendég
 


Amúgy most morci vagyok, mert Anyukám jön meglátogatni és főzni nekem. Nos, egyiket sem kértem, sőt, talán ciki, de én olyan jól elvagyok itthon egyedül :oops:
Felhívott, hogy pont lekéste a buszt és annyi mindent cipel... ráadásul még nem is tudja, hogy a csatlakozásra (Érden belül) is kell majd várnia fél órát. Nyilván én leszek a gonosz, hogy nem autózom el odáig, de már tényleg nem férek ám a volán mögé... A végén majd még az lesz, hogy micsoda áldozatot hozott értem... de én ez nem is akartam :(
Bocsbánat a "kifakadásért", csak kicsit szomi vagyok ezért :(
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Megjöttünk az orvostól :D
A legfontosabbak: méhszáj teljesen zárt. Méhlepény II. érettségű, talán 1-2 helyen már III-as, de ez még teljesen normálisnak tekinthető. Vérvételi leleteimet, NST-t átnézte, szerinte - is - minden rendben. VISZONT Streptococcus poz. vagyok :? Így elmagyarázta, hogy lényegében nincs nagy probléma, de fontos, hogy a baba megszületése előtt m :? egkapjam vénás injekció formájában az antibiotikumot. Ha erre nem lesz idő, akkor a babának kell majd adni születése után, és én nem szeretném az ő kis szervezetét rögtön ezzel terhelni. Úgyhogy egy biztos, mi hamar indulunk az KH-ba, hogy még legyen idő az antib-ra.

Jövő héten lesz még egy NST, egy UH, és ha nem szülnék addig akkor július 2-án vizsgálat újra. Addig nem piszkál. Ha bármi gond lenne, úgyis szólok neki. A július 2. kicsit messzinek tűnik nekem, még így a zárt méhszájammal is... Szerintem hamarabb beindulnak a dolgok. Ez persze csak anyai megérzés, nincs semmi racionalitás benne :lol: :lol: :lol:

Katica :P
Köszönjük a táblit!!! Izgi ránézni!!!
(Amikor Csabi megszületett, küldök majd fotót, és ezzel együtt Liluról is, hiszen is Kaális gyerkőc :wink: Így mindketten bekerülhetnek a tábliba :D Nem is tudom, eddig miért nem küldtem :oops: )

Remélem, mindenki jól van! Kisfóka gyönyörű szüléstörténetét én is megkönnyeztem...

Fanni :P
Kérünk szépen 35. hetes pocifotót!!!

Véda
Vendég
 


Fanni! Ja, hogy sima fehét? Azt nem tudtam.

De mi miatt nem mentél a Balcsiba? Fertőzésveszély miatt? Vagy csak nem szeretsz fürdeni?

Bella! Akkor igyekszem a szülinapodon szülizni, jó?

Kép
zölddisznó
 
 


Véda :D
a vénás ab így is úgyis átmegy a babához, mind1 hogy ő kapja direktbe vagy rajtad keresztül, a szülés alatti adásnak is az a lényege, hogy a baba IS megkapja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Véda! Miért nem most adnak valamit a kókuszodra? Nem lehet szülésig kiirtani?

Kép
zölddisznó
 
 


zölddisznó írta:Véda! Miért nem most adnak valamit a kókuszodra? Nem lehet szülésig kiirtani?

nem lehet, vagyis ki lehet, de 95%, hogy visszatér.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P Zöldi :P
Igen, tudom, hogy át kell menjen az ő szervezetébe, sőt, az a fontos, hogy ODA menjen át igazán :D Én arra értettem, hogy ne az ő szervezetét kelljen terhelni ezzel, hogy ne ő kapjon direkte gyógyszereket a kis gyomrába, vagy injekció formájában, stb. Így talán kíméletesebb, hogy a köldökzsinóron keresztül jut majd el hozzá :roll:

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Ma is sikerült aludni egyet ebéd után :) Még jó, hogy a lányom hétalvó, és engem is hagy :)

Köszönöm szépen az üdvözléseket, és gratulációkat :) Igyekszem majd felvenni a fonalat :)

Csipi!

Igen, spontán ikrek. Illetve nem teljesen, mert stimu azért volt, mert inszemre készültünk, ami elmaradt, mert túl sok tüszőm lett. Orsi baba gyönyörű, láttam a másikon :)

Fanni!

Nem dobnál egy friss pociképet? Csak hogy tudjam, mi vár rám :)

Nők!

Hol fogsz szülni? Úgy látom addig sem fogsz unatkozni :wink:

Boni!

Jó Balatonozást :) Pamut hálóingeket én a kínaiban vettem. Jó hosszan gombosak, szuperül lehetett szoptatni benne, és ha valami "jóvátehetetlen" történt volna vele, akkor sem kellett volna sajnálnom, mert olcsók voltak. De ezekből mindig minden folt kijött.

Hanna!

Hogy vagy? Neked ki a dokid? Olyan szépeket írtál róla :)

Véda!

Szuper, hogy minden rendben. Egyébként én is pozitívnak bizonyultam a Streptococcusra annó, és két penicilin injekciót is kaptam 4 óra különbséggel. Többre szerencsére nem volt idő.

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Véda,
Én is S. pozitív voltam, de a dokim nem is szólt, pedig tudta. Így én se tudtam, nem is volt leletem. Azt gondoltam mivel nem mondott semmit, biztos negatív lett. Szerencsére a szülésznőm megkereste az adatokat a szülés elején, és akkor mondta, hogy mi a helyzet. Én is kaptam antit az infúzióba. Azért nagyon dühös voltam, hogy ott kellett megtudnom :evil:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Véda!
Ha pozitiv vagy streptococcusra, akkor szinte biztos, hogy szülés alatt is fogsz kapni antibiotikumot. Legalábbis abban a kórházban, ahol én szültem, ilyen esetben mindig adnak szülés alatt. Sőt, akkor is, ha burokrepedéssel érkezel szülni, a fertőzésveszély miatt. Lehet, hogy ez kórházfüggő, érdemes lenne megkérdezni.

Rólam: ma reggel a doki bácsi két petezsákot látott UH-n, bár azt mondta, lehet, hogy csak duplán lát. :D A barnázás miatt viszont hazaparancsoltak, legalább addig, amíg megszűnik. :cry:
vovanda
 
 


Véda :?
Nahát! Annyi streptococcus-os van mostanában! Lehet, hogy én is az vagyok? Nem tudom, mert ezt nem vizsgálták. De akkor megkérem Apát, nézzük meg, ha ez fontos. Milyen fertőzést néznek még ilyenkor? :shock:

Holnap csinálok pocifotót... hétfő óta nem bírtam rávenni magam... de holnap... tényleg....

Coca :P
Nekem az utóbbi 5 évben, ahányszor ott jártam, nagyon koszosnak tűnt. Egyszerűen nem volt hozzá gusztusom :oops:

Évi :P
De jó Neked, hogy alvós vagy! Én nem voltam az, az egész terhesség alatt. Mostanában próbálok dél körül ledőlni, de az is többnyire csak fekvés... igaz, jól esik már...
Neked is írom, hogy fotót holnapra ígérek...

Vanda :P
Akkor talán mégiscsak hanyagolni kellene ezt a munka dolgot és ha 12 hetesen is minden OK, s a vérzés is elmúlik, s még mindig dolgozhatnékod van, akkor menj szerintem...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Az, ami miatt "koszos"-nak látszik a Balaton vize, az nem fertőz! Alga, iszap, felkeveredett homok..szerves törmelékek. Olyannyira, hogy a parttól 1 km-re már évek óta iható minőségű!
De ha neked nem szimpi, nem szabad belemenni! Én a saját fürdőkádamba nem ülök bele domestosozás után, mert fóbiám fan! ...de ezt légyszi ne áruld el senkinek! :wink:

Kókuszokat a 36. héten néznek! Tuti nézetnek neked is.

Csajok! Ma lefotóztam a hasam...nem merem feltenni! Pedig voltam mázsáláson is, és 3 40 dkg van rajtam...és akkora a dudorkám, mint ez ház! Mitöbb! Tömbház!

Kép
zölddisznó
 
 


fanni73 írta:Coca :P
Nekem az utóbbi 5 évben, ahányszor ott jártam, nagyon koszosnak tűnt. Egyszerűen nem volt hozzá gusztusom :oops:

:lol: :lol: :lol:
a Balaton nem tengervíz, sosem átlátszó, mert más az összetétele. Van benn egy úszó algaréteg, ami miatt mindig átlátszatlan.
Búvárkodni pont ezért nem lehet benne.

de tiszta, inni is lehet belőle a közepén, ezt tisztiorvos mondta... abszolút tiszta és fertőzésektől mentes.
a víz minősége ca. 6-7 éve egyre jobb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


CocaMami :D
ugyanazt írtam :oops:
sorry, nem olvastam.

mutasd azt a pocakot! :)

én nem domestosozok semmit :) szerintem nincs is itthon.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kénytelen vagyok szót fogadni és itthon maradni, nem ez a gond. A munkám olyan, hogy nem lehet egyik napról a másikra otthagyni, még egyik hétről a másikra sem egyszerű. Most abban maradtam magammal, hogy a nagyon gáz papírmunkákat hazahozom, itthon megtehetem, hogy odaülök a géphez 20 percre, aztán ledőlök. Az irodában ez nem megy...

Zölddisznó!
Rakd csak fel bátran a képet! Nekem a fiammal akkora hasam volt, hogy mindenki azt kérdezte: ikrek? Amikor meg közöltem, hogy nem, akkor azon ájuldoztak, hogy biztos hatalmas a baba. Aztán Manó teljesen normális méretekkel született...
vovanda
 
 


Coca :P Orsi :P
Biztos igazatok van :D Tényleg szinte szóról szóra ugyanazt írtátok :lol:
A fiúkkal majd úgyis menni kell, nincs mese :lol:

Coca :P
Nekem egyik vv-m sem a II-es nőin volt, de miután hétfőn már 36 hetes leszek, JÖVŐ (ezt gyorsan utólag írtam be, Viri példájából tanulva 8) ) pénteken meg szülni akarok és aznap megyek csak a klinikára, inkább Apát megkérem, szúrjon meg újra. :roll:

Vanda :P
Én mondjuk minden alkalommal úgy hagytam ott az asztalomat a lombikokkor, hogy lehet, hogy nem jövök többet. Már hónapokkal korábban készítettem egy táblázatot, amiből bárki láthatta, mivel hol tartok... nos, onnan kellett folytatni...
Ha a doki azt mondja, fekvés, biztos nem viccel. Aztán persze mindenki döntse el maga, kinek mi a fontos.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi :P
Nálunk sincs Domestos :D
Gyűlölöm a szagát is!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Ja és Coca :P , muszáj megmutasd a pocid, most már nincs mese, nem húzhatod tovább. Pláne, hogy elárultad, van fotód :wink: :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


a streptot az hüvelykenetből szűrik....

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni! Apa szúrás tényleg jobb!

Kép
zölddisznó
 
 


Jajjjjj!

Kép

Csak nektek, csak most! Fanni! A Te tiszteletedre heparinos foltokkal! :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Coca

Húha, ez jó nagy pocak 15 hetesen :D

Kép
zsuzsi73
 
 


ez nagyon csini pocak!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,

látom itt vagy.
szerinted kakaópor (cukrozatlan) okozhat ekcémás kiütéseket? mikortól lehet adni a gyereknek egyáltalán?
egy ismerősöm a 8 hónapos gyerekének adta, s arra gyanakszik, attól lett kiütése.

Kép
zsuzsi73
 
 


Coca,
Ez a pocak nagyon is szép!! Nem tudom miért titkoltad eddig, én azt látom, hogy babás pocak a javából!! Tessék büszkén megsimizni :wink: :D
Vendég
 


Nagy kérót építettem Bucinudlinak, hogy jó sokáig elférjen menne! Rendesen kibéleltem tartalék "tápanyagokkal". Konkrétan kolbászból (hurkából) van a kerítés is! :wink: :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Nagyon szép heparinos pocak :lol:
Figyu, Te egyáltalán nem vagy dagi, csak terhes :D

Orsi :P
Köszi! Kár :( Akkor mégis a dokimat meg kell várjam...

Jó éjt, Lányok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: