Új privát üzeneted érkezett!

Na túléltem. Annyira nem is fájt, kicsit kellemetlen volt, de már szinte nem is érzem. Eredményt pontosat még nem tudok, de nincs minden rendben, mert nagyon tanakodtak közben, hogy mi és hova jut. Az egyik talán kijutott, de nagyon kanyargós, a másik meg talán nem. Majd nemsokára megtudom.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csajok, a Dóri skarlátos :cry: A gyerekorvos szerint a babá(k)ra nem lesz veszélyes, de akkor is nagyon félek :cry: A Kaális dokimat is megkérdezem erről... Drukkoljatok légyszi...

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Évi!

Jobbulást Dorcusznak! Remélem a babákkal is minden rendben lesz! Ne aggódj! De mivel kérted: mennek a drukkok ezerrel!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

 
 

Linus
látod-látod.... mi mondtuk, hogy ki lehet bírni.
Mikor lesz eredmény?

Évi
Egyfolytában drukkolunk! :wink:
Mikor mész már uhu-ra????? Annyira várom az eredményt!
Dorcusznak jobbulást!

Délután nagy eredményzuhatagok lesznek itt a topicban! :shock:

dita75
 
 


Linácska,

Drukk, hogy ne legyen baj!

Évi,

Nagyon szorítok, hogy hamar meggyógyuljon Dóri, és a baba(k)nak se legyen semmi bajuk!+++++++++++++++++++++++++++++++

Szilvi,

Üdv itt köztünk!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Évi a tesóm newmrég telefonált, hogy unokaöcsém skarlátos :cry:

jobbulást Dórinka! vigyázz magadra!
Vendég
 


Sziasztok!

Hazaértem a munkából :) Bírom ezt a nyári munkaidőt. :D

Linácska: Drukk, hogy minden rendben legyen, de ha mégsem, akkor legalább félig legyen rendben minden!

Évi: Megy a drukk ezerrel! Dorcusznak jobbulást! Szegénykém....

Szezso: Néztem az NLC-t.

Szilvi: Én is kinyiffantok minden fiukát..., de nekünk nem mondták, hogy utána védekezni kellene :roll: Nekem nem sikerült az első inszem, most készülünk a másodikra, de nálunk van baj csőstől... Az inszem protokollja orvosfüggő. Szerintem legalább négyféle gyógyszerrel tudnak stimulálni. Valami enyhébbet lehet neked is adnak, mert nem szokták a véletlenre bízni a tüszőérést, és adnak tüszőrepesztő szurit is, hogy időzíteni tudják. De van ahol egyáltalán nem adnak semmit, csak megcsinálják... 10 éve még úgy inszemináltak, hogy még UH követés se volt. Bement a paciens a 14. napon, és csókolom... ma már szerencsére sokmindenre odafigyelnek. Az inszemináció maga, egyébként nem valami kellemetlen dolog. Kb olyan mint egy rákszűrés. Utána általában fektetnek 3 órát, hogy ki ne follyon az anyag, de másnap már akár dolgozni is lehet.
Bocsi, de nem emlékszem írtad-e :oops: Átjárhatóságid volt?

hofeherke
 
 


Jajj én már úgy izgulok Monicért és Nellikéért.
Legalábbis mintha nekem lett volna beültim. :shock:

Csajok vissza se olvassatok, egyből kérjük az eredményeket!

Mara
Nagyon irigyellek, hogy ilyen hamar végzel. Én bezzeg mától még egy órával többet is dolgozom, hogy le tudjam csúszni az uhukat, meg az inszem napját. :roll:

dita75
 
 


Dita: Ma csak 10-től 12-ig kellett bent lennem :) Szerdától viszont híremet se látjátok majd... fél nyolctól minimum hatig érettségiztetünk... akkor majd bepótolom.

hofeherke
 
 


bocs... a haljátokkal helyesebb a mondat :roll:

hofeherke
 
 


Mara
A mi esetünkben az első helyes mert látni-látlak, de hallani már kevésbé! :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


Mara
A mi esetünkben az első helyes mert látni-látlak, de hallani már kevésbé! :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


Én viszont most kétszer is láttalak... :) Dupla öröm.

hofeherke
 
 


Évi: basszus!!! :cry: Dórinak mielőbbi jobbulást, neked meg mennek a drukkok, h minden ok legyen, és a babák jól legyenek!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


lefagyott a babanet nálam! :shock: ezért duplázódtam :oops: :D

dita75
 
 


mara: még nem volt átjárhatósági. most hogy ez kiderült, a doki rögtön az inszemet mondta. de semmi konkrétat nem mondott. nem említett gyógyszet sem, semmit. csak annyit, hogy a következő ciklus 5-6 napján menjek be újra. az még 3 hét.
de elképzelhető, hogy még az inszem előtt megcsinálja. nem tudom.
Vendég
 


Linácska: nem is mondtam, h jó h nem fájt a hsg! remélem, h minden rendben lesz az eredménnyel is!!

Szilvi: inszem előtt csináltasd meg a hsg-t biztos ami biztos! + az növeli a babásodás esélyét, mert kitágítják kicsit a petevezetőket, aminek 2-3 hóig megvan a hatása!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


czinkeb: megcsináltatnám én, nem is bánnám ha túl lennék rajta, de most nem tudok mit tenni. majd ha visszamentem a dokihoz beszélek vele.
Vendég
 


Lányok!

Megkerestem a tízparancsolatot, amit Évi rakott fel, és ki is másoltam, mert majdnem bepánikoltam. Fájdogál a hasam :? , de bevettem két magne B6-ot, remélem elmúlik.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Némóka!
Otthon kellett volna maradnod! :twisted:
Remélem semmi baj nem lesz a babókkal!
Nagyon vigyázz maga(tok)ra, és ha nem érzed jól magad, sztem maradj otthon. Ezt meg kell, hogy értsék! Ez nem játék!

dita75
 
 


Némóka!
Remélem, hogy a babók fúrják magukat és azt érezted!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Némóka: lehet, h még korai volt menned dolgozni! menjél haza pihizni és feküdni!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Némóka!
Nem úgy van, hogy lombik után mindenképp táppénz? legalább a pozi tesztig?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


az indexen írnak arról, h meg akarják változtatni a gyes - gyed dolgot, persze nem családbarátra tervezik.
ez egy durva cikk, csak erős idegzetűeknek, csak azoknak , akiknek nem baj, ha felhúzzák magukat, v nem húzzák fel semmin magukat!!!
http://index.hu/velemeny/eheti/e7i080616/

én nagyon fálháborítónak tartom!! szerintem a cikk íróját nem anya szülte és nevelte, az tuti!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Czinki!

Elolvastam. Kívánom, hogy az ilyennek ne is legyen gyereke.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Igen, elvileg táppénzen kellene lennem, de nincs aki beadja helyettem az ÁFA-bevallást, így a héten már jönnöm kellett. Amúgy nagyon nyugis a munkahelyem, semmi stressz, egész nap ülök a fenekemen.
Amúgy már tegnap is éreztem pici fájdalmat a hasamban, és a magne B6 segített, és már most is hatott.

Amúgy a főnököm kérdezte is, hogy hogy vagyok, meg mi volt múlt héten, és nagyon bazsalyog egész nap rám, és folyton mondogatja, hogy szépek az ikrek... :wink:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Czinke,

Igen, ezt én is olvastam ma! :evil:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Azt írja, hogy "én, mint adófizető apa"!
Szép kis szülő, szép kis férj! Asszem hamar túladnék rajta!

Némóka!
Örülök, hogy vannak még ilyen jó munkahelyek!
Tapaszd az ikreket, pénteken mész vv-re?

dita75
 
 


Évi azóta már tudja, hogy mi újság. Remélem hamar tud jönni és beszámolni nekünk is.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Némóka: rendes azért a főnököd, de csak annyit legyél bent amennyit muszály!
tudom, van az embernek lelkiismerete, én is bejöttem 1 hét után, mikor a doki 2 hét otthonfekvést mondott a barnázgatáskor. sőt bejöttem egy napon pár órát azon héten, amikor otthon feküdtem, h rendezzem a zárás dolgaimat.
de vigyázzál magatokra!

elolvastam 1-2 hozzászólást a cikkhez! mindenki fel van háborodva, szerintem joggal!
a cikkíró elmehet a jó büdös francba! meg az olyanok is , akik így gondolkodnak és megvalósítják majd az ilyen elképzeléseket.
csak azt nem értem, h sírunk, h fogy a népesség és csak a kisebbség (tücskök, bocsánat , hegedű virtuózók) szaporodnak (de ők aztán 1000-el!) és ők tényleg csak a segélyért szülnek, és az aktív népesség nem tudja eltartani a nyugdíjasokat! kérdem én , akkor h fogunk így szaporodni??? mert így nem a 3. gyereket fogja meggondolni egy pár, hanem már a 2. -t is !! :twisted: mert aki értelmes, végiggondolja, h ő bizony tisztességesen fel akarja nevelni a gyereket, iskoláztatni, és még el is indítani az életben.
na mindegy, nem is szabad ilyenen idegeskedni. remélem nem lesz semmi ilyen bevezetve!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Hát igen. így se én leszek, aki a népesség számának növekedésést megoldja. :(
Ha végre lenne 1 gyerekem, tuti nem bírnám beadni a bölcsibe a kis szarost.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Évi!

Remélem nem lesz baj!!! Te nem voltál skarlátos? Valamint minket már oltottak ('78) gimiben!

Némóka!

Én válaszoltam az ipsének:

Kedves Zappe Gábor!

"Jó sok antiszociális, kommunikációképtelen, de legalább elkényeztetett kisköcsög lepje el az iskolákat és játszótereket.". Amennyiben édesanyja 3 évig volt otthon önnel, örömmel olvashatja, hogy így vélekedik többek közt a saját korosztályáról, ergo önmagáról is.

Valóban a nőknek nem a játszótér és a cumisüveg a természetes közege, és ez ellen nagyon sokan próbálunk is tenni. Viszont ugyan jó lenne, ha fellapozná a statisztikai évkönyveket, vagy felvenné a kapcsolatot a Központi Statisztikai Hivatallal és utánanézne bizonyos számadatoknak és trendeknek.

Javaslom az alábbi sorrendet:
-élveszületések, és óvódai, bölcsödei férőhelyek számának alakulása az elmúlt 10 évben Budapesten, Pest megyében, és országos viszonylatban
-távmunkaidő és részmunkaidős állások alakulása GYES alatt
-GYES mellett munkába álló nők számának alakulása (különösen érdekes pl. összevetni a bölcsödei férőhelyekkel, és megvizsgálni pl. Pest megyét vagy Budapestet külön a bázis időszakban
-gyerekvállalás életkorra lebontva (mondjuk mekkora anyagi bázissal karrierrel rendelkezik az adott réteg)
-GYES alatti (másod)diploma, nyelvvizsga megszerzésének arány, esetleg átképzés-> a jobb elhelyezkedés érdekében

és ha még szeretne nézelődni vannak ötleteim.

Ugye nem gondolta komolyan, hogy a nők többsége nem patthelyzet miatt nem vállal a GYES mellett munkát, és vígan éldegél a 25 ezer forintból a gyermekkel együtt?
Ugye azt sem gondolta komolyan, hogy a nők többsége ha biztonságban tudhatná a gyermeket (bölcsöde, óvóda), akkor rész- vagy teljes munkaidőben nem menne vissza dolgozni, avagy nem szocializálódna?
Ugye az is csak egy vicces megjegyzés volt, hogy a játszótéri anya viccből slampos, mert ugye a GYESből fényesen cserélhetné le havonta a ruhakollekcióját, és természetesen mennyivel praktikusabb egy Manolo Blahnik topánban a homokban poroszkálni, mint egy normális cipőben.
Ugye azt is csak jókedvében írta, hogy húzzanak vissza dolgozni? Ugyanis a vissza nagyon sok esetben lehetetlen. Én speciel köztisztviselőként dolgoztam, de mivel pályázatkezelő pénzügyes voltam, ezért szigorúan hosszabítgatott határozott idejű szerződéssel, hogy bűnhődjek, ha gyereket akarok vállalni.

Amennyiben szívén viseli a nők munkerőpiaci reintegrációjának a sorsát, kérem legyen élharcosa a bölcsödei és óvódai férőhelyek bővítésének (nem az alapítványi fizetős helyekre gondolok, bár Dunakeszin ezekből is hiány van!), mivel a kormány egyre több intézményt zár be.
Küzdjön velünk a munkavállalás feltételeinek "anyabarátabbá" tételéért (olyanokra gondolok, hogy ha napi nyolc órában dolgozik az anya, akkor legalább abban legyen a munkáltató rugalmas, hogy reggel előbb lehessen kezdeni, és hamarabb eljönni, ugyanis a legtöbb helyen az ovik már nincsenek nyitva, mire az anya hazaérne).

Várom majd a fent említett tárgyban megírt protestáló cikksorozatát, és akkor helyénvalónak találom majd a mai "kirohanását".

Üdvözlettel:

Kovácsné Telekes Judit
Dunakeszi

tjuca
 
 


Tjuca!

Ez gyönyörű válasz! Szívemből szóltál :!: :!: :!:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Juca,
jó a levél, amit írtál ennek a köcsögnek.
Engem is nagyon felháborított, ahogy elolvastam... Hogy lehet valaki ennyire bunkó? Van egyáltalán anyja az ilyennek???

Évi,
jobbulást Dorcinak! Remélem nem kapde el se Te, sem a pici pocaklakó(i)d! :wink: A skarlát az pöttyös betegség?

Monic,
nem értetek még haza?

Nellike,
mi lett a vv eredménye?

Bumi,
merülj bele a lakás átalakításba, és remélhetőleg összejön a baba úgy, mint Csibinek, amikor az esküvőt szervezte.
De amúgy nagyon megértelek. Az elmúlt egy hét nekem is nagyon mélypont volt és még egy darabig az is lesz.

Baromi hosszú volt avizsga, de szerintem jól sikerült. Sikerült mindent befejeznem. Megtudtam reggel a jegyeimet is, amit a pénteken leadott tervekért kaptam és nagyot néztem, mert 5/4, 5, 5 lettek a jegyeim. :roll:

i.kata
 
 


Juca!

Szívemből szóltál! Gratulálok a hozzászólásodhoz!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Kata,

Jaj, de ügyes vagy! Gratulálok! :D :D :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Kata!

Akkor bizti nem is lettek olyan rosszak azok a rajzok! :wink:
Gratula a vizsgádhoz. Remélem 5 lesz!!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Köszi, Csajok!
Reggel hülyének is nézett a suli igazgatója, amikor mondtam, hogy haza szeretném vinni javítgatni a rajzaimat. Nem adta oda őket, de ha visszakapom, akkor biztos befejezem úgy, hogy elégedett legyek vele.

i.kata
 
 


Szilvi: 6 inszemből 20% az esély a statisztikák szerint. Amúgy nekem spontán peteérés (+tüszőrepesztő) mellett volt a 6 inszem, de nem ezért nem sikerültek.

Monic: most már bőven túlvagy rajta, de jó :-D

Na, még annyit olvastam az endometriózisról, hogy " az endo-s szigetek olyan anyagot termelnek, amik megakadályozzák a megtermékenyülést", így okoznak meddőséget.

Nemóka: szerintem az teljesen jó hír, hogy Magne B6-ra oldódnak a görcseid :wink: no para, sikerülni fog!!! Babadömping lesz!!! :-)

Tjuca: profi válasz! :wink:

Évi: a Hőmérősben anno volt egy csaj, akinek a kisfia skarlátos lett, amikor ő épphogycsak terhes volt. Neki is monda a doki, hogy nem veszélyes, nem is volt az, egészséges bébije született…Kiscsajnak jobbulást!

Kata: szuper vagy!!! :-D

Linácska: jó, hogy túlvagy rajta és nem is fájt annyira…én is drukkolok, hogy legalább félsiker legyen...

Bumi: :-( sajnálom…de lesz ez még így se :wink:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Még mindig csak mobilról írok. Szóval folyt.köv. Mindkét petevezető el van záródva, vagyis az egyik kifolyik, de nem a hasüregbe, hanem valami más meghatározhatatlan üregbe. Úgyhogy műtenek kb. egy hónap múlva. Juca, üdv a többieknek, oda most nem írok, mert mobilról macerás.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Nagyon sajnálom!És mit mondtak? Műtéttel korrigálható?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Linácska,
még jó, hogy megcsinálták az átjárhatóságit és kiderültek ezek. Utána tuti gyorsan jön a kistesó Lilinek :wink:

i.kata
 
 


Sziasztok!

Évi,
drukk, hogy Dóri meggyógyuljon és a baba(k) is jól legyen! +++

Juca,
frappáns válasz! :wink:

Lina,
jó, hogy kiderült, nagy drukk a műtéthez!
A petevezető csak úgy el tud záródni??? :oops:
Másikba mindjárt megírom.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Most beszéltem Viki barátnőjével, Babival.
Jól van, most hozzák a kiságyat. Szigorúan feküdnie kell, de nincsenek görcsei.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
köszi az infót Vikiről!
Tesómnak annak idején több, mint 3 hónapot kellett feküdnie. Kapott gyógyszereket is, hogy minél többet aludjon, úgyhogy csak wc-re és enni kelt fel...

i.kata
 
 


Én írtam Monicnak, de nem válaszol :cry:
Akkor is altatás van, amikor "visszateszik" a babákat???

i.kata
 
 


Kata,

Nem, a transzfer szinte ugyanolyan, mint az inszem. Biztos minden rendben, én sem nagyon nézegettem a telefonomat aznap.

Bumi,

Jaj, de jó tudni, hogy rendben van Viki! Köszi!

Linácska,

Nagyon sajnálom! :cry: Remélem, a műtét után minden rendben lesz, és jön spontán a testvérke! :wink:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Juca!
Eddig is bírtam a stílusod, de ezzel a kis levélkével végképp a szívembe zártalak, nagyon jól tetted, hogy ezt nem hagytad szó nélkül, mindannyiunk nevében beszéltél azthiszem. Még jó, hogy nem most megyek prolactin-szint mérésre, mert ezután a cikk után biztos jó magas lehet, úgy felhúztam magam mint a búgócsiga!

Linácska!
Sajnálom, de ha lehet rajta segíteni akkor szupi. Legalább tudod már, hogy mi a baj, mert annál rosszabb nincs amikor azt mondják, hogy ismeretlen eredetű meddőség. Megműtenek és utána hipp-hopp lesz kistesó!

Viki!
örülök, hogy a körülményekhez képest jól vagy! Puszilunk a távolból!
Bumi köszi a híreket Vikiről! Ja és nagyon hiányzol nekünk!
Bocsi a királyi többesérd, de gondolom nem csak én vagyok így ezzel!

Kata!
Hatalmas gratula! Nagyon ügyi vagy! A mai vizsga eredménye is ilyen csúcs lesz, ebben bizti vok!

dita75
 
 



Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Némóka,
köszi, én is olyasminek gondoltam, mint az inszem. Lehet, hogy hazamentek és lefeküdt aludni.

i.kata
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: