Új privát üzeneted érkezett!

Bumikám!
Ne add már fel előre :shock: Ha negatív gondolataid vannak, akkor talán az lenne a legjobb ha mostantól nem foglalkoznál ezzel az egésszel a tesztig :D Hátha épp ez a taktika bejön :wink: Hiszen nem kell ahhoz csak egyetlen egy picurka, hogy sikerüljön :lol: Inkább koncentrálj arra ebben a két hétben, higy minél jobban érezd jól magad! Itt a nyár! :lol:
Szorítok ezerrel! :wink:
T
tapedli
 
 


Bumi,

a PCOS-em és az endom jó kezkben van, előbbi már sokat javult, szedek metet, fogytam 13 kg-t. (még 5 kellene, de a doki szerint már elég :D )

most apjuknak kell jó hely :D

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


Bumi!

Nem olyan rossz ez az eredmény, nyugi! Lehet, hogy a nagy melegtől romlott ennyit! Nagyon drukkolok!

Gizi!

Nálatok is lehet, hogy a meleg rontott ennyit az eredményen, de mindenképp megkéne nézetni, hogy nincs-e visszér! Attól nagyon sokat romolhat! Nálunk a javulás volt nagyon nagy műtét után, 2 M-ból lett 28! Gondolom a romlás is lehet ilyen látványos! Minnyá megyek amoda is, oszt írok, hogy írtam ide is! 8)

Kép

Kép
gröni
 
 

 
 

Gröni, köszi :D :D :D :D

Giz
Kép
Kép
III. uh: 11.04
kissgizi
 
 


SZIASZTOK!

CSAK JELEZNI SZERETNÉM HOGY MEGJÖTT!
DRUKKOLOK MINDENKINEK AKINEK NAGY SZÜKSÉGE VAN RÁ!!!!!!!!!!!
BUMI!NE ADD FEL!!!!!!!
GRÖNI!HOGY TELIK AZ IDŐ,14 HÉT.SZÉP!!!!!!!!!

Kép
breni
 
 


Sziasztok!


Nem adom fel, csak nagy reményeket sem táplálok!

Gröni!
Akkor pénteken varrnak?

Giz!
Az jó, ha jó kezekben vagy. De mindenképp szerncsés lenne legalább inszemmel próbálkozni. Én úgy tudom, hogy az endosoknál mindenképp ezt javasolják vagy a lombikot. Ha viszont nincs endód, akkor jó.

Breni!
Ti továbbra is pihengettek és a sorsra bízzátok a döntést? Vagy jártok továbbra is Szűcshöz?
Én most erősen azon vagyok, hogy egy másik andrológust(vagy urológust) keresünk (mert, hogy Debrecenben csak Szűcsnek van andrológus szakvizsgája), hátha az ír fel valami gyógyszert.(pl. Clostit)

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


sziasztok,

nem tudom, emlékeztek-e rám (Gröni és Gizi biztosan :wink: ), régebben írtam ide, sokat segítettetek akkor.

Bumi, Neked akartam csak írni, hogy az inszem miatt ne keseredj el, nem olya rossz az a 12 milla! Az én páromnak 10-20 m volt mindig és legjobb esetben mozgott 40% (de volt, hogy csak 15% :? ) Egyik inszemünk sem sikerült. Aztán a lombik előtti hónapban spontán jött a babócánk :lol: :lol: :lol:

Drukkolok Nektek, csajok!
V.

Kép
vickybabe
 
 


Vicky!

Gratulálok! Tudom én, hogy haloványka esély mindig van. De azért a ti esetetek ritkaságszába megy.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,

jól látom, hogy júni 28. a házasségi évfordulótok? Mert a mi esküvőnk épp 28.-án lesz :D
tapedli
 
 


Sziasztok!

Tapi!
Jún. 25.

Sok boldogságot kívánok nektek!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Köszi Bumi! :D
tapedli
 
 


sziasztok!

egy másik topicból néztem be hozzátok segítséget kérni.
1 éve próbálkozunk babával, de eddig nem sikerült.párom most volt andrológiai vizsgálaton, azt mondták neki, hogy a koncentráció alacsony: 16,58 mio/ml. ( a papíron lévő határérték 20). a doki azt mondt neki, hogy nem annyira vészes. kap valami gyógyszert állítólag ha meglesz a hormonvizsgálatának az eredménye. viszont én ma voltam a nőgyógyásznál, ahol megmutattam ezt a papírt és ott azt mondta a doki, hogy ez nagyon rossz eredmény :(((
most akkor melyiknek hihetünk???
tud valaki segíteni? ez valóban ennyire rossz??:(((
Vendég
 


Szia Szilvi!

Ez sajnos valóban nem túl sok, de attól is függ, hogy milyenek az egyéb paraméterek. Ezeket is leírnád?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


szia Brumi!

persze.
Makroszkópikus vizsgálat:
térfogat:4,2 ml
pH: 8,0

CASA eredmények:
koncentráció:16,58 mio/ml
motilitás:55%
progresszív, gyors:23%
progresszív, lassú:32%
nem progresszív:31%
immotilis:14%

Mikroszkópikus vizsgálat:
makler kamrás számlálás:18,6 M/ml
összspermimumszám: 78,12M/minta
mozgó spermium:15M/ml
mozdulatlan spermium: 3,6 M/ml
kerek sejtek száma: 1 M/ml
patológiás alakok száma: 4,3 M/ml (mozgó 2,3 M/ml)

köszönöm a segítséget!!! én ebből egy szót sem értek!
Vendég
 


jaj bocs, elírtam a neved. szóval bumi:) elnézést:)
Vendég
 


Ez így már nem olyan rossz!
A mozgékonysággal semmi gond nincs. A szám pedig lehetett egyszeri rossz eredmény is. Egy vizsgált nem vizsgálat, azt szokták mondani.
Úgyhogy ne aggódj. Ha kap rá gyógyszert, zt szedje be. De lehet, hogy ha elkezd egy kis vitamint szedni, az is bőven elég. Az is elég ha szedi a te Elevitedet vagy Gravidádat. :) :)
Másrészt tudni kell, hogy a gyógyszerek hatása kb 70 nap múlva mutatkozik meg, mert ennyi idő kell a spermiumok termelődéséshez.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


köszönöm!

én is hallottam, hogy a vitamin segíthet. vettem supradyn-t meg 500 mg-os c-vitamint. hátha segít.
Vendég
 


A supradynben nem tudom miből mennyi van, de pl. az Aktiválok jók.
De bizti jó ez is. Esetleg még pluszba E-vitamint is vegyél. 400 mg/nap.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


az E-vitamin az nem káros ha sokat szed belőle az ember? mennyi a napi bevitel? mennyi kellene hogy legyen a szervezetben?
Vendég
 


A spermiumok javítására 400 mg/nap. Ez még nem káros, nyugodtan szedheti.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


nagyon sajnálom szegény páromat, hogy gyógyszert kell szednie. remélem nem lesznek kellemetlen mellékhatásai.
Vendég
 


Á, amiatt ne aggódj!
A vitaminok nem fognak ártani.
És arra gondolj, hogy ez az egyszerűbb megoldás. Mert mondjuk, a herevisszér-tágulatot műteni kell. Illetve ha esetleg inszemre vagy lombikra kerül a sor, neked sokkal több mindent kell kibírnod.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


a vitamoniok nem ártanak, tudom, de az andrológus valamilyen gyógyszert is fel akar írni a páromnak. de majd csak akkor ha meglesz a hormonvizsgálatának az eredménye.
jaj abba bele se merek gondolni, hogy inszemináció vagy lombik.
nagyon szeretnék spontán teherbe esni!!
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsika még új vagyok a fórumon, de ma derült ki, hogy apaügyileg valószínűleg nem lehet több gyerekünk. Fontos, hogy már van egy csodálatos kislányunk teljesen normális úton.

A páromnak 3 évvel ezelőtt heredaganatot állapítottak meg, és az egyik heréjét eltávolították. Akkor nagyon elkeseredtünk, persze nem azért mert nem lehet több babánk. A műtét után pár hónappal kemoter-t kapott, előtte elmentünk spermát lefagyasztani, de nem találtak egyetlen élő vagy holt spermát sem. Azt gondoltuk ez az idegesség eredménye, így hát túl a kemon két évvel szerettünk volna egy tesókát a 4 éves lányánk mellé, de sajna ugyanaz a diagnózis. Elmentünk egy andrológushoz, aki biopsziát javasolt, bár csak 30% esélyt adott a pozitív eredményre.

A párom azonban fél a biopszia szövődményeitől, mivel már "csak" egy heréje van. Fél, hogy mi lesz, ha ezt vmi műtéti komplikáció miatt el kell távolítani és nem marad egy sem. Szóval ez erős félelem, főleg úgy, hogy 30% mindössze az esélye a dolognak.

Van-e olyan vizsgálat a biopszián kívül, amely megmutathatja, hogy van e életképes spermium a heréjén belül? Ultrahang vagy tűszúrásos biopszia?
+ Van valaki közületek akinek a párja átesett ilyen beavatkozáson és le tudná írni, hogy mennyire kockázatos ez?
korcsmáros ildikó
 
 


Ildikó!

Van alattunk egy topik, donor spermás, ők biztos tudnak segíteni! Én úgy tudom, hogy a biopsziának nincs komoly következménye, sőt lehet, hogy nincs is, de ott a csajok majd megmondják! Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok! :cry:

Kép

Kép
gröni
 
 


Na igen, szóval donorspermás! :oops:

Szia Szilvi! :lol:

Ez egyáltalán nem rossz eredmény! Nekünk összvissz van 56 milla, annak fele mozog és hát látod a vonalzómat! Majd elnézek felétek is, nagyon nincs időm semmire a nagy semmittevésben! :oops:

Bumi!

Mikor tesztelsz?

Reni!

Sajnálom! Nem akarsz semmit sem írni magatokról?

Kép

Kép
gröni
 
 


Szia Gröni!

Megvolt a nagy összevarrás?
Hogy vagy? Bab nemét lehet már tudni?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Ildikó!

Én úgy tudom, hogy csak a herebiopsziával nyerhető spermium. Egyéb lehetőségként csak a donorsperma marad.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


gröni!!!! :) :) de jó újra hallani felőled :)
mi újság? szép a vonalzód :)

volt már varrás?

tényleg úgy gondolod, hogy nem annyira rosszak ezek az andrológiai eredmények?? nagyon rám ijesztett az a nőgyógyász a multkor :( annyira rossz, ha az ember amúgyis ki van szolgáltatva és akkor ráadásul a doki még rá is tesz egy lapáttal. ráadásul nem is volt szimpi az orvos.
Vendég
 


Sziasztok!
Remélem valaki meg tud nyugtatni. Mi már három embriotranszferen vagyunk túl, eredménytelenül. A párom alacsony spermaszáma miatt jutottunk ide. Kétségbeesett párok ugye mindennel próbálkoznak, ő is elment urológushoz, hátha javulnak az eredményei és akkor próbálkozhatunk inszeminációval. Kapott tesztoszteron injekciót ( bár normális volt a hormonszintje) és elkezdett szedni egy tablettát. Egy hónap múlva örültünk, mert az össz spermaszám 19millió lett. A doki azt mondta biztos lehet fentebb tornázni, úgyhogy emelt a tablettaadagon. Aztán jött a kontroll, kiderült valami gombafertőzés volt, úgyhogy eredmény értékelhetetlen. Erre tíznapos kezelést követően újabb kontroll ( megjegyzem hol van ez a 72 napos spermaképződéshez) újra nulla, fertőzés sehol. Aztán két-három hét várakozás, újabb kontroll és eredményugyanaz. A doki annyit mondott, tegyünk belátásunk szerint, párom szedje a gyógyszert vagy ne. :( Jó tanács. Annyit mondott még egy hónap múlva menjen vissza kontrollra. Valaki járt már így? Lesz ebból még legalább 1-2 milliós spermaszám, vagy elfelejthetjük a lombikot is.
katerina
 
 


Szia Katerina!

Nem tudom, hogy mi lehet a gond. De pl. a tesztoszteron tabletta használati utasításában az van, hogy átmenetileg rontja a spermaképet. Ráadásul tényleg ki kéne várni a 72 napot.
Esetleg addig is beadathatnátok a Gynevacot, a fertőzések elkerülése végett.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok! Üdv mindenkinek!

Újonc vagyok a klubban (Majd igyekszem feldolgozni a többszáz megjegyzést).

Pár szó: egy éve szeretnénk gyereket, párom pár hete volt andrológusnál. A fő gond, hogy lassúak a spermiumok (40%, és 76%-tól lenne normális). Az összes többi érték a normális alsó határán van (20M/ml).

Én először elképedtem, hogy az orvos C, E vitamint és Maca Vibét írt fel. (Magánrendelésen; eddig 28 ezerbe fáj az okosság:-(( De a bejegyzéseket látva ez standard kezelés. Mindjárt megnyugodtam kicsit:-)

Nem iszunk, nem dohányzunk, egészségesen élünk stb...

Szívesen fogadom az ötleteiteket, hogyan lehet mozgásra bírni a fiúkat...

Sok sikert mindenkinek
Rigónéni
rigónéni
 
 


Bumi!

Igen megvolt! Írtam róla bövebben a megjöttösbe, itt már nem akarok! Eddig kukis volt, de péntekre eltünt! Úgyhogy vagy fiú vagy lány! 8)

Szilvi!

Engem sem nyugtatott meg mikor mentem hozzá, hogy írjon fel clostit, mert apjuk renbejött! Megnézte az eredményét és azt mondta, hogy javulásnak szép, de ez nem lesz elég valszeg a spontánhoz! Abban a hónapban rácáfoltunk! :wink: Szóval nyugi, csak szorgoskodjatok! :wink:

Katerina!

Úgy van ahogy Bumi írja, apjuk pont ezért nem is szedte be! Férfi..... Bár nálunk nem hormonális bibi volt, hanem szervi! Így is elég a bajod, de muszáj megjegyeznem, hogy ha 3 ET nem sikerült, ott akkor más gond is van! Te ki vagy vizsgálva rendesen? Tudod, ha a randi megvolt, szépen osztódnak és nem sikerül megtapadniuk, akkor ott már nem férfi gond van! Persze lehet véletlen is, de ez már tényleg nem párod "hibája"! Ezt csak azért írom, mert nagyon sokszor ha úgy gondolják megtalálták a hibaforrássát, (ti esetetekben férjed) nem hajlandóak tovább vizsgálódni, közben lehet, hogy van női probláma is!

Rigónéni!

Nagyjából ezeket szedi itt mindenki párja, de a Maca nem jött be szinte senkinek! Mi nem is próbáltuk ki, így is segített az E vitamin, meg persze a műtét! Cinket javasolt még nekünk a doki, de mire megvettük már nem volt rá szükség! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Szia Gröni!
Ami a három ET-t illeti, persze, tudjuk hogy az már nem páromon múlt. Elvileg nincsen semmi bajom, de a következő ET előtt mindenképp akar az orvosom egy méhtükrözést csinálni. Egy másik orvos, aki a HSG vizsgálatom csinálta ajánlja a laparoszkópiát nincs-e endometriózisom. erre igazából egyetlen jel utal, hogy van egy kis bevérzés a hüvelyemben. Szóval ezek előttem állnak, vagy legalábbis az egyik biztosan. Genetikai vizsgálaton is voltunk, két helyen is, az egyik eredményét még nem tudjuk, a másik meg rendben van. És hát ott vannak a lelki okok. Ennek "kutatása" még kibontakozóban van. Szóval az igazi okot még nem tudjuk. Most viszont az a legfőbb gondunk, legyen a páromnak spermája.
katerina
 
 


Rigónéni!

Én csak annyit mondhatok, hogy páromnak nem használt a cink. Három hónapig szedte. Igazából szegénykém csakszenvedett tőle, ugyanis kijött az aranyere. Az orvosa írta föl neki.

Most mi is megpróbáljuk a Maca Vibe-t és az E vitamint. Meglátjuk. Én hallottam néhány ismerőstől, hogy van akinek segített.
katerina
 
 


Katerina!

Nem akartalak ám megbántani! :oops: A jelenlegi problémátokra azt tudom javasolni, hogy az utolsó gyógyszer bevétele után várjatok 3 hónapot és akkor menjetek egy újabb kontrollra, elöbb nem érdemes! Nem kell egyébként kétségbeesni, nekünk tavaly úgy jött össze a baba, hogy apjuknak 2 milliója volt és egy mozgót láttak benne! Szóval érdemes probálkozni, mert esély mindig van és csodák történhetnek! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Gröni! Nem bántottál meg, csak kissé érzékeny vagyok. Egyébként 13 éve vagyunk együtt páromal, már ez is egy csoda manapság. :) Nem adjuk fel.
katerina
 
 


Szia Gröni!
Elolvasom , mi történt.

Rigónéni!
Nálunk is hasonló az eredmény, de eddig semmitől nem javult. Sajna.

Katerina!
Gröni mindent leírt, amit ebben a témában le kellett.

És persze mindenkinek érdemes próbálkozni, hátha összejön a csoda!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ó Gröni! Elolvastam. Hát nem gyenge dolog amin kereztül mentél, keresztül mész! Nagyon remélem, hogy ezek után minden jól alakul! Ennyi szenvedés után megérdemelnél egy kis nyugalmat!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Gröni,

ez tényleg nem semmi :shock: . Remélem innentől már sima utad lesz a szülésig!

Bumi,

gyorsan elszaladt ez a két hét, nemsoká tesztelhetsz :wink: Mikorra tervezed? A görbuszod nagyon szépen alakul :D
tapedli
 
 


Sziasztok!

Sajnos ez az i9nszem sem sikerült. A tegnapi és a mai tesztem is nega. Nagyon szomorú vagyok. :( :( :(

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi!
Sajnálom, hogy nem sikerült. Tudod amikor a harmadik lombik próbálkozásunk sem sikerült nagyon összetörtem, de csak úgy belülről, kifelé nem mutattam. Nagy kár volt, mert így sokkal lassabban dolgoztam fel a dolgot. Ma már úgy látom, hogy annak is örülnöm kellett volna, hogy volt esélyünk. Ha még egyszer eljutunk odáig, akkor már ennek tudatában élem meg a dolgokat. Szóval fel a fejjel, hiszen nem ez a legrosszabb dolog ami történhet. A következő alkalommal hátha sikerül.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Hát, én is sajnálom. Én pont ezért félek a lombiktól. Mert utána nincs tovább.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!
Ha netalán mégis oda kerül a sor, hogy jön a lombik, akkor ne félj tőle. Nekünk azért nem jött össze, mert túl összetett a problémánk. Most már tudom így utólag. Biztos hogy ez csak a párok kis részénél van így.
Olyan pedig, hogy nincs tovább szépen verd ki a fejedből! Én ma megtudtam hogy a beágyazódásért felelős kromoszómáink nincsenek rendben. Még egy újabb sokk, kellőképpen szomorú vagyok én is. . De nem adom fel, mert hiszek benne, hogy előbb utóbb lesz kisbabánk. Nektek is!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


És ez honnan derült ki?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát a harmadik próba után mondta a doki, hogy vagy genetikai probléma, vagy valami rejtett dolog a pocakomban. Az utóbbira kérte a méhtükrözést, az előőbire levették a vért, aztán nem jelezték, hogy volt a probléma. Ez ott úgy működ, hogy bármi vizsgálat van, akkor szólnak, ha rossz az eredmény. De nem szóltak. És ugye milyen a gyanakvó ember ( kissé elvesztettük a bizodalmunk az intézetben) elmentünk egy híres genetikushoz, (nem tudom mennyire lehet itt neveket írni), nála is csináltattunk egy genetikát. És ma mondta meg az eredményt, de azt mondta személyesen kell megbeszélni, mert telefonon nem tudja igazán elmondani. Szóval így. Elég szomorú dolog, mert szerintem ezt lombik előtt kellene megcsinálni, nem pedig utána. Az hogy be tud-e ágyazódni egy embrió az eléggé alapfeltétel nem igaz? Beültetés előt csak páromnak volt genetikája, de az sem a beágyazódásért felelős kromoszómáre vonatkozott, hanem arra, vajon miért alacsony a spermaszáma.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Bumi, Katerina,
mindkettőtöknek kitartás! Sosem szabad feladni, mert akkor van az, hogy "nincs tovább" Lista legeslegvégén pedig ott van még egy lehetőség....egy öribaba, akiknek csak ez az egy esélye van...
Nem mondom, hogy ne sírjon aki rossz hírt kap, mert tényleg később lesz rossz. De utána menni kell tovább :? Kiratás csajok!
tapedli
 
 


Sziasztok!
Régóta olvasgatok a topikok között, de csak most vettem a bátorságot, hogy írjak is. Mi már 10 éve próbálkozunk, de eddig mindhiába. De tudom, hogy egyszer eljön az a nap, mert aki ennyire akar valamit, el kell, hogy érje. Volt már sok mindenben részünk ez a sok éva alatt, gyógyszer, műtét, akupunktúra, teák, lombik stb. De mindenre kész vagyok a mai napig csak sajnos az anyagiak határt szabnak. De mindennap egy új remény .... :)

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok!

Bnandi!
Nem irígyellek benneteket! Persze, hogy nem zsabad feladni. De azért lehetnek hullámvölgyek. Ez a normális.

Úgy döntöttem szerdán megyek a dokimhoz, és megbeszélem vele a lapart. Remélem még most meg tudja csinálni, és nem kell tologatni. mert ugye a lapart csak a ciklus első felében csinálják.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!

Annyira sajnálom! :cry: A lapar jó ötlet, közben lehet spontánkodni is! Tapi jól írja, de nagyon nagy lépések ezek inszemről, lombikra, lombikról, öribabára átállni! Időben nem is kell hozzá sok, mert lehet, hogy egyik reggel azzal ébredsz, hogy vágjunk bele, de lelkileg nagyon nehéz! Azért remélem felesleges lesz a lapar!

Tapi!

Ti hogy álltok? Indultok valamerre vagy spontánkodtok? Olyan vagy, mint Reni, de rólad mégcsak azt sem tudjuk, hogy megjött-e! Lehet, hogy már rég babás vagy csak titkolod! :roll: :lol:

Bnandi!

Nagyon türelmesek vagytok! :shock: Vagy inkább kitartóak! Mondjuk mi is 10 évnél járunk már, de már van egy nagyfiam, így azért elviselhető! Nálatok mi a probléma?

Katerina!

Remélem kezelhető a baj! Erről írtam múltkor és olyan mérges tudok lenni ilyenkor! :evil: Elveszik az emberektől a lehetőséget, sokan a 4. lombik után kezdenek maguk vizsgálódni, mert ha minden rendben van akkor már sikerülnie kellett volna! És milyen fura, hogy mindig kiderül valami.... Hol immunológiai ok, hol IR, hol genetika...Ááááá, nem értem a dokikat, hisz nekik is az a jó, ha úgy állnak neki a lombiknak, hogy minden rendben van, legalábbis nekem így tűnik emberinek és lelkiismeretesnek!

Kép

Kép
gröni
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: