Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt...khmmm...lassan dél van..

mi az az ősi módszer a fogamzásgátlásnáál? (amikor késsel lábbal tiltakozol?)

celesztina: a hordozó kendőre én is gondoltam....de ölbejani már 5 kg felett van és deréktájon így is kaputt vagyok...hát ha még hozzászoktatom...ha nekem 3-4 hósan már 7kg lesz sérvet kapok....meg sokallom a 10e körüli árat érte.....lehet h megfogok egy lepedőt és magamra kötöm...ha beválik akkor talán veszek, de nem biztos a derekam miatt....
Vendég
 


Lányok! Csak nevetek rajtatok, mikor írjátok a kakira, hogy milyen büdi. Még nem tudjátok milyen "illatos" lesz akkor, mikor már esznek mindenfélét, nemcsak tejet és tápszert. :D Ahhoz képest most még egy nagyon idilli illata van, úgyhogy még visszasírjátok majd ezeket a szagocskákat majd.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Most azon ritka pillanatok egyike van, amikor Emma napközben alszik. A héten már többször próbálkoztam a Babanettel, de mire pár hozzászólást elolvastam a Drága mindig felébredt.

A ma éjszakánk volt eddig a legnyűgösebb, biztos a szél miatt, de még így sem panaszkodhatok, mert nem sírt, csak nyöszörgött, és izgett mozgott.

Jól vagyunk, csak mostanában többet bukik, mint eddig, és tele van az arca ragyákkal. Valami rémlik, hogy írtatok erről, de már nem tudom visszakeresni. Van erre valami jó szer, vagy majd elmúlik magától? (Amit kapunk anyatejet tök zsíros, szerintem az nagyon betesz neki.)

Mostanában már nagyon figyel és olyan aranyos, ahogy próbálgatja formálni "beszédre" a kis száját. Napközben sok a sírás, remélem hat hetes kora körül már jobb lesz.
Jaj, ma vagyunk 4 hetesek! (Nekem olyan, mintha most szültem volna pár napja...)

Próbálok visszaolvasni, csak gondoltam, most előbb írok, mert aztán az megint elmarad.
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

KépKép
KépKép
atizka
 
 

 
 

Sziasztok!

Pumpó:elhiszem, hogy felhúztad magad, de kérlek, ne írj ilyen szavakat, mert nem illik egy nőhöz, főleg nem egy anyához.
Hozzánk még hál'Istennek sose jöttek váratlanul családtagok...

Megyek, mert pörög a nap:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

atizka, a ragyák a tejedtől vannak, átmennek a hormonok Emmába, azok csapják ki. Enyém gyerek is most kezd ragyásodni, nemkicsit. :D Magától elmúlik, de ha nagyon zavar, egy kis neogranormon vagy ilyesmi babakenőcsöt tehetsz rá... bár nem mindenkinél segít.

kerekes, kakitémában egyetértünk. :lol:
Dominó után néha kész felüdülés Lócit tisztábatenni. :lol:

nono, egy nandus kendő 5000 körül van...és ha jól meg van kötve akkor nem terheli a hátad, legalábbis lényegesen kisebb fokban mint pl egy kenguru. :)

kiscica, várjuk a képeket :)

Most ennyi, lejárt a mosógép, meg a pizzatészta is megkelt.

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Köszi Csöppke! Egyébként sajnos nem az én tejem, kapjuk, nekem csak minimális van...

Kaki nálunk is ritkán van (2-3 naponta), de akkor aztán van mennyiség...

Hiába próbálkoztam az édeskömény teával, szinte öklendezik tőle, ahogy megérzi, hogy nem tej.

Espumizánt kap, de úgy látszik a kakik gyakoriságát nem sikerül vele növelni.

Egy vidám kép Emma babáról:
Kép

KépKép
KépKép
atizka
 
 


csöppke! Hol lehet ilyen kendőt venni? És adnak hozzá kötési leírást is? Ez nem vészes árú, vennék egyet, hátha bejön.Milyen az éjjeletek mostanság? És a nappalotok? Lóci is csak a kezedben van el v le tudod tenni? Van segítséged hétköznap?
Kép Kép

ritka pillanatok egyike: szekérben alszik:
Kép

egyszerűen imádom a pasit!!!
Vendég
 


cica: mizu a talival? sokan vagyunk? lesz?
Vendég
 


Kisscica,
köszi az érdeklődést. Mi tök jól vagyunk. Lilike még mindig nagyon jó baba. Imádom!!!! Olyan jókat vigyorog mostanában.
Tej is van most, úgy tűnik. Tegnap este 10-kor 100-at fejtem :)
Kiváncsi vagyok nagyon a Maszat képekre!!!

Atizka,
nekem a doki írt fel gyógyszertári testápolót a ragyákra. 2 nap alatt elmúlt tőlük az összes.
Ez a vigyor nagyon édes. Apu kapja???

Pumpóka,
Miért nem szólsz nekik, hogy most inkább ne jöjjenek át? Te is lehetsz fáradt, Zoli meg különösen, ha 36 órát dolgozik. Csak megértenék....

Klarka,
Jó, hogy benéztél! Hogy van Ati baba?

Kendő: azt hiszem én is beszerzek egyet, mert a Chicco kenguru nem vált be. Lili utálja, akármilyen pózban teszem bele.

Kép
emi29
 
 


Nono,
Márk is nagyon szép baba! Rajtad meg nem is látszik, hogy szültél. Tök jól nézel ki!

Kép
emi29
 
 


Emi - Örülök, hogy Lili olyan jó baba :) Mostanában (úgy 1 hete) Alíz is :) Teljesen kiegyensúlyozott :) alig van nyöszi vagy sírás .. akkor is csak "unatkozik" .. mert elég ha odaülök vele szembe és dumálok neki :)

"Ősi módszer"? Én egészen konkrétan a megszakításra gondoltam - nekünk bevált .. ha meg becsúszik a tesó, ám legyen :D

Kép
szösszenet
 
 


atizka, nono, édesek a gyerkők :)
nono, tényleg nagyon csinos vagy ;)

nono, bababoltokban árulnak sok helyen nandu kendőt. De tudsz pl a netről is rendelni:

http://www.bababolt.com/index.php?optio ... Itemid=132

Mondjuk itt ahogy nézem 6000 körül van.

Itt most akciós, és adnak hozzá DVD-t:

https://www.r-med.com/index.php?prodid=397&cookie_loop


Vagy itt:
http://www.babyaruhaz.hu/baby-reszlet.p ... enu=6&kat=


És igen, a zacskójában van útmutató, de a neten is találsz sok helyen ;)

Az éjszakánk most is egész korrekt volt, már aludtadam vagy 5-6 órát! :wink: Persze többrészletben :lol: , dehát ne legyenek már nagy igényeim. :lol:
Talán a hasfájás is enyhül... viszont Lóci tök más mint Dominó volt. Domka szeretett 'egyedül' lenni, letéve kiságyba, nagyágyba bárhova, és ott elnézelődött, beséltem hozzá, simogattam, elvolt. Lóci igényli hogy kézben-kendőben legyen. De nem bánom, olyan hamar elröpül ez az időszak (is)
. :(

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Mamik csak gyorsan, mert sunyiban írok!
Most kezdjük Maszat szobát festeni..

Tali
Este nekiesek az összeszámolásba, addig még lehet lesz jelentkező.

Képek
Nagyon jók lettek, gyorsban pár darabot feldobok

Emi
Örülök, h jól vagytok!!! Ügyi vagy, h ennyit tudsz fejni.
Nekem most kicsit megcsappant, a héten történt vita miatt!

Szösz
Ősi módszer: erre gondoltam én is!
És mi is :wink: .

és a képek

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Maszat maszatosan.. :lol:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


zorróné,nem semmi Beni fejlődése, gratulálok. Szépen nőttök. :lol: :lol:
Hasfájással hogy álltok? Nálatok is az idő gyógyítja? Nálunk úgy veszem észre, hogy ez a legjobb gyógyszer, mert már elég ritkán húzza a lábát és akkor is rövid ideig. Na meg talán már inkább az a baj, hogy nem tud kakilni...
celesztina ez az ajándék lista tök jó ötlet...
amúgy nem tudom, hogy kell-e műtét, mert akkor még nem volt meg a rákszűrés eredménye, amikor a doki mondta, hogy nyár végén menjek vissza és megbeszéljük, hogy mi legyen. Amúgy úgy olvasom, hogy a P2-nél nem javasolnak műtétet. (csak elég ijesztő volt ám látni, amikor a doki megmutatta hatalmas lcd tv-n, ahogy bent barangolt a méhszájamnál a kamerával..tök ronda volt)
szöszke,én a kakilás gyakoribbá tételére a barcklé iszogatását ajánlottam, de már nálunk ez sem segít. szegény Dani küzd rendesen, de már ezt is jobban bírja, hogy 1-2 napig nincs semmi nyom a pelusban. na de utána...jön rendesen...
nici,igen, jó a P2, nem soroltam rossz kategóriába, csak hát régóta van ez a baj és nem csökken...majd nyár végén okosabb leszek.
emi,én megértelek teljesen, hogy így szeretnéd a 2 gyekőcöt. én tegnap olyan e-mailt kaptam a főnökömtől, hogy teljesen lehidaltam. vissza akar csalni magasabb pozícióra szeptembertől. hétfőn bemegyek beszélni vele, hogy pontosan miről van szó, mennyi meló, itthonról lehet-e csinálni, stb. (ugyanis arról már beszéltünk, hogy Dani fél éves kora körül 4 órás munkát val.színű bevállalok, persze itthonról dolgozva és csak néha elmászkálva. de ha fizetnek egy babysittert..:lol: :lol: :lol:)majd meglátjuk, hogy mit akarnak...én most a részletek ismerete nélkül a "nem válasznál" tartok.
Amúgy a spanyoloknak szurkolok, de hülyén jött össze a ma este: spanyol-svéd meccs.
[/b]szőlő, én eddig zuglóban laktam, az örsnél. szerettem, nagyon. de sokat süllyedt sajnos a kerület színvonala.
én sem vagyok panel ellenes, 29 éves koromig panelokban éltem. szerencsére mindig jó állapotúban, normális lakókkal, stb. sosem volt áthallás, bunkó szomszéd, stb.
sajnos a távfűtés viszont nagyon nagy szívás, szóval én most ezért nem mennék már panelba, mert az nagyon gáz...
kerekes,nálad egy tali elég vonzó lenne. kert, stb. csak tőlem az is messze van...majd talán ha Dani nagyobb lesz...de köszönöm az invitálást.és nem vagy sok, tök jó amiket írsz...
zsuzsófi,a barátnőm is ott lakik, ahol Ti, ő is nagyon szereti a tavat...
Eve,Nagyon szép Liza, reméljük, hogy tényleg nincs semmi baj, és a kontroolon jók lesznek az eredmények.
Lolka,Te milyen csini pocakos voltál...
Nici,Én is triregolt szedtem és nekem nagyon bejött. na meg az évek alatt sokat változattak rajta. mármint a hormon tartalmán...összetevőin...és messze olcsóbb, mint a többi...
szöszke,tök jó, hogy Alíz eddig alszik...
Tim,fogakkal mi is úgy állunk mi Ti. 2 fehér csík lent, de nem jön még ki...(nyál folyik ezerrel)
lekri,kiki is helyes baba.
kiscicaörülök, hogy a dolgok rendeződtek...
téjé fej átfordítás egyik oldalról a másikra hason fekve az még elvileg nem "feladatuk"? A fejtartás hason, nálunk is nagyon jól megy. Annyira ügyes...Nem 10 mp-ig tartja, hanem sokkal tovább. Csak mindig annyira gyönyörködök benne, hogy amikor fotóznám, addigra abbahagyja.
Nagyon szép Nimi!!!!
Csöppke,Ezek nagyon jó hírek :lol: :lol: :lol:
Medina,Atti is nagyon helyes.
alánkrakakmindentén azt utálom, amikor olyan ember szól be akinek a szülei nem segítették semmivel az olyannak, akinek segítettek. én inkább becsülöm az olyan szülőket, akik segíteni tudják/tudták a gyereküket...mert ő is elkölthette volna a pénzét mindenre, de nem...nálam a szüleim nagyon takarékoskodtak, hogy tudjanak nekünk segíteni...utáltam is gyerekkoromban, hogy mi miért nem eszünk felvágotatt, miért nem megyünk külföldre, stb. de most már értem és örökké hálás leszek...a barátnőmék mindig téliszalámit kajáltak, menő cuccokban járt, stb. nem segítették a szülei, mert felélték mindig a pénzüket...
nono, én nem tudom hagyni sírni. a párom igen...
macikámörülök a jó eredménynek...
húúú, a többire majd később reagálok, mert itt vannak a szüleim és most Dani hason produkálja magát. nagyon erős...király :lol: :lol: :lol:

Kép
1bambi
 
 


basszus, nem így akartam kiemelni :oops: :shock: :oops: :shock: :oops: :shock:

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok Mamik!

csak gyors bejelentkezés...

Mátéval napok ota nagyon nehéz..ezért alig van időm melette magamra is..igy nem jutok gép elé.

Egyetlen pozitiv dolog kis életünkben a Zoli Apja annak a felesége a féltesója és a nagyija látogatás volt..25 év után...rettenetes jól sikerült a atalálkozó és nagyon boldog mindenki.....

de anyósom megcsinálta a cirkuszt igy idegileg teljesen kivagyok..ahelyett hogy megkérdezték volna tőle hogy boldog e vagy vmi hogy örülnének hát belekötöttek és megy a veszekedés..szegénymnek meg megszakad a szíve..igy az enyém is darabokban...:( :( :(

nekem egy szerencsém hogy a férjem kiáll értem ..különben adhatnánk be a válópert...

komolyan annyira elvagyok keseredve hogy leírni sincs kedvem mi volt...egyszerüen nem tudom hogyan lesz tovább..képtelen vagyok elfogadni az ő másságukat ..nem tudok igy élni...mert folyton kiidegelnek :(
és az amit vele csinálnak na az meg undorító..
a Mátét is kétszer jöttek megnézni...no comment...

ugyh én nem vagyok egy felüdülés itt a topiknak ugyhogy jövök majd ha kicsit jobban vagyok...

a rohadt baby blues elkerült erre most miattuk lettem tök depi...:( és Máté elött is ugy ahogy tudok csak nyugodt lenni...szegényem lehet ezt is érzi..

egész nap megint nem aludt..a 4 órás kajcsinál pedig kiköpdöste a kaját majd beájult....azóta alszik mint a bunda..gondolom mert már atomra kivolt merülve..se éjjel nem aludt se nappal...igy msot egy etetés is műkimaradt mivel nem volt hajlandó enni...

na inkább be is fogom...igyekszem pozitiv hírekkel is jönni majd.

puszi mindenkinek
Vendég
 


Lituka
Ne idegesítsed magad, bár nekem is ezt mondtátok a héten, mégis sík ideg voltam.
Csütörtök óta ma kezdek egy kicsit jobban lenni!!
Máté érzi, és neki sem jó!!! Bár nem tudom, h mi lehet a baj, de ha tudok segíteni, akkor szóljál!!

Bambi
Örülök, h Te is írtál!! Hogy vagy???
ANikó tegnap kérdezett Rólad!!

Szösz, Szőlő
Rátok is emlékezett Anikó!! Tök jó, h már ennyien voltunk nála, és Ő így emlékszik rátok!!

Mi szoba felén készen vagyunk, holnap folyt.köv.
Én meg elvonultam magányomba, mert előbb fejeztük be az uzsit, de csak 90 g-ot bírt enni Maszat, mert nem volt több.
Szóval inkább jobb most egyedül, mert fújom magamban a magamét anyósra....

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


"Szóval inkább jobb most egyedül, mert fújom magamban a magamét anyósra...."

Kiscica: énis ugyanezt teszem...sajnos ebben nem segíthet senki..a rokonaink nem választhatjuk meg..remélem nálatok sem fog több gondot okozni habár csak vonalakban tudtam olvasni mi történt...

egyet megfogadtam akármilyen is lesz az a lány akit a fiam elvesz..maradéktalanul szeretni fogom és segíteni őket...mert nem értem anyák miért rombolják szét a fiaik életét...tényleg nem...
Vendég
 


Litu
Ezt én is megfogadtam már!!
De aki szereti a gyerekét, az biztosan nem úgy viselkedik, mint az anyósaink..

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Cica,
Jók a fotók. Majd a többit is told fel!
Azért mert kevesebbnek érzed a tejedet, nem kellene csokival tömni maszatot! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
1bambi
 
 


Atizka - Én lányom is kipattogott 6 hetes kora körül, de szűk egy hét alatt elmúlt neki magától :) (vagyis majdnem magától .. én egy kedves csak olvasó fórumozó tanácsára anyatejjel kentem az arcát szopi után... és bevált)

Bambi -
Kaki ügyben nálunk nem sok változás :( 3. napja nem kakil .. ma már maszatolt 2-szer a pelusba, meg pukizik non-stop .. de más nincs. Amúgy abszolút nem nyűglődik .. észre sem veszi, hogy nincs kaki :shock:
Azért én remélem hogy még lefekvésig kijön :D :lol:

Csöppke - Örülök, hogy alakultok :) Kitartás! Biztos lesznek egyben átaludt 5-6 órák is ;)

Kiscica -
Nagyon szuperek a képek :) Édesek vagytok, és a kis Maszatka is!!
Mi lesz akkor a talival? Jó lenne konkretizálnia helyszínt és az időpontot, hogy tudjam, hogy tervezzek .. :)

Lituka - Sajnálom, hogy nálatok is ilyen családi dráma van :( Nem könnyű .. okosat nem tudok mondani, de neked Mátét, az ő érdekeit kell szem előtt tartanod :) Ő imád! Neki te vagy a minden, az ANYU :D :D .. és innentől kezdve mindenkit le kell tojni :)

Én amúgy úgy érzem, lelkileg és idegileg megerősített Alíz :)
Ő az első hónapban rengeteg türelmet igényelt (na meg még most is :D csak én vagyok fejlődőképes), egyes családtagok meg simán kiborítottak (VOLNA, ha nincs Alíz :D) ...
Amióta ő van, azóta minden más lényegtelen .. nem érdekelnek a rosszindulatú megjegyzések, az okoskodások .. semmi!!!
Az én lányom, ő engem fog "Anyucinak" hívni, szeret és én is szeretem. Nem mellesleg a férjemmel is tökéletes a kapcsolatunk. Nem lehetek telhetetlen .. ők a mindeneim, és ha ez azzal jár, hogy van pár dilettáns rokon - ám legyen :)

Kép
szösszenet
 
 


Atizka, Nono
Helyesek a babáitok!
Nono,
Te ennyire vékony vagy?!?

Kép
1bambi
 
 


[quote="kisscica80"]D írta:kisscica80e aki szereti a gyerekét, az biztosan nem úgy viselkedik, mint az anyósaink..

Írásba kell foglaljuk, vagy táblába vésessük ezeket a szavakat és a lakás egy látható pontjára kiakasztani .. mert az öregkori hülyeséget nagyon kevesen ússzák meg ...
A mi anyósainknak is volt anyósuk mégis idióták .. félek, hogy erre nincs megoldás :) Még jó, hogy lányom van :P (egyelőre "csak")

Kép
szösszenet
 
 


Lányzók!

Félrenyelt Dávid, volt egy olyan percem, ami egy évnek tünt és még most is remegek:(
Hasával a lábamra vágtam, ütögettem...csak a sípoló hang, rohantam ki gyerekkel apjához az utcára ( a kocsinál volt) ő fordította lefelé és ütögettük az utcán.

Mi ilyenkor a szakszerű?


Marjan

Kép
marjan78
 
 


Szössz, köszi az éreklődést. Marcinak naközben semmi baja, éjjel 3 körül kezd erőlködni és húzogatni a lábát.
És nincs megállás legalább délig.

Bambi, köszi a bókot. akkor nem úgy éreztem, nekem ez is olyan kicsit, mint a szülés, hogy megszépült. A sok meló és lakásvásárlás-eladás mellett nem éreztem túl boldognak a terhességet. Én pont úgy vagyok, mint te a panelkérdéssel. Ott éltem 28 évig, nem zavart, dea fűtés miatt elegem lett. és közben megismertem Zuglót, amit imádok. Főleg, hogy mi bulizósak vagyunk/voltunk és nem mindegy, hogy közel leszünk a városhoz.
Bár szívesen éltem volna a régi Zuglóban:)

Lituka, sajnálom, hogy szomorú vagy, remélem jobb lesz, örüljetek most a jól sikerült találkozásnak, hogy a párod visszakapta az apját.

Kiscica, örülök, hogy megoldódott a pároddal minden. Bocs, hogy ezt mondom, de írtad, hogy nem engeded majd a párodnak, hogy egyedül az anyjához vigye Maszatot, de te majd viszed anyukádhoz. Ezt nem fogja majd úgy érezni a párod, hogy nem fair? Nehogy összevesszetek megint. A gyereknek szüksége van a nagyanyjára. vagy legalábbis jó, ha van nagymama. De megértem, hogy utálod.

Nono, te nagyon jól nézel ki. Most így utólad szívesen vennék tőled egy pocakfotót, sosem láttam. kíváncsi vagyok.

Klarka, nem írtál magatokról. jól vagytok?


Celesztina, örülök, ha nektek beváélt az erszény. sztem én egyébként kicsit rendeltem. még most sem értem hogy kell lemérni, mert én jól mértem, de a szalag a melleim között ment. na azok meg nagyok...és amikor felvettem az erszényt, akkor csak átmegy a mellemen.


Mi ma a Széchenyiben voltunk. 10 hónapja várok erre. annyira jó volt. ezt fel kéne írnia a dokinak minden hétre. új erőre kaptam.

lolka_zs
 
 


Lolka - Megjött a tea!!!!!!!!!!! :) Nagyon szépen köszönöm! Tegnap megérkezett, de ma ürítettünk postaládát! Ki is próbálom nemsokára ;)

Kép
szösszenet
 
 


szuper, örülök, már féltem, hogy aMagyar Posta....

remélem segít

én most tök sokáig nme szedtem azt a homeós akármit és elkezdtem a héten újra, hogy na akkor most kúraszerűen és zseniális így a hatás. irgalmatlan zilikoncsöcseim lettek. így most a teát hanyagolom. majd jövő héten azt vetem be:)

lolka_zs
 
 


Nono de jól nézel ki!
Maszatosan, imádnivaló! Nem is látszik a kék szeme, színmásítással van? vagy az én monitoromon más?

Litu
gyere pozítiv hírekkel (de ha panaszkodni kell, mi azt is meghallgatjuk, ötsd ki a lelked, mert bent nem jó) Megérzik az idegeskedést, a nyűgöt. Nekem mikor bedurrant a mellem, és fájt, akkor is hisztizett a cicin, és úgy kértem segítsen meggyógyulni. Csak azért sem, én persze ingerült voltam a fájdalomtól. No és ő érezte.
Litu, Brigi: ezt én is megfogadtam. Ha nem is fogom szeretni a fiam választottját, akkor sem fogom keseríteni az életüket.
Bár nálunk pont az ellenkezője van.Leszarás. Mióta hazajöttünk 1x látták, és 1x érdeklődtek telefonon mi van vele. Ez is furcsa! Rám haragszanak talán, csak nem mondják ki. Elraboltam az egyetlen fiúkat. (a lányuk velük él) és nagyszülővé tettem őket. 7 éve vagyunk együtt, és 34évesek vagyunk. Mikor ha nem most, legyen babánk.
Bambi remélem egyszer megismerlek. Imádom a hozzászólásaidat! :)

Kép
téjé
 
 


Téjé, nekem ez olyan érthetetlen. nem örülnek az unokájuknak? most akár függetlenül tőled...
sosem fogom ezt megéretni

Marjan, sajnálom. Durva lehettet, nekünk ilyen még nem történt, csak az hogy hang nélkül sírt, mert nem vette levegőt. én akkor ráztam.

Én is várom a szakszerű megoldásokat...

lolka_zs
 
 


szasztok,

ma jobban is felavattuk az erszényt, sétáltunk egy nagyot és párom vitte erszényben a kicsit :lol: nem voltma benne biztos, hogy jó lesz-e rá is ez a méret, de szerencsére igen és nagyon bejött neki is. :wink: aztán meg délután a kicsinek fájt a hasa, így akkor meg itthon hazsnáltuk egy másik tartásban (eddig bölcsőtartásban vittük de most a poci-a-pocihoz póz jött be)
Már a nagy is volt benne, persze más pózban és egyelőre csak röviden amolyan ha tesónak lehet akkor én is akarom miatt :wink:


Lolka: szerintem fura kicsit, hogy végül is csak pár méret van -mert tuti, hogy vmelyik jó lesz mindenkinek? A méréssel én is sokat szenvedtem, mert vhogy mindig kilógtam a kategóriából vmelyik méretemmel, még segítséget is kértem telefonon és így maradtunk a 4-esben, azzal, hogy ha nem jó, kicseréli, de jó lett.

amúgy ma megint kért Lau tejecskét ciciből, gondoltam, ha ennyire mondja üsse kő megpróbáljuk, de nem tudott szopizni :shock: talán túl bátortalan volt vagy már elfelejtette? Mindenesetre kapott tejet cuclisüvegből, ízlett neki (bevallom én is megkóstoltam, elég meleg-e, nem túl hideg-e és jó édes persze) szóval az íze okés volt mégis alig ivott belőle, nme értem, miért...

Csöppke: pizzatészta -nyammi- ide csak egy-két étterem hoz ki pizzát (elmenni egyelőre esélyünk sincs) és azokéi elég sajátosak :roll: :? ki vagyok éhezve vmi normális pizzára!

Nono: a neten lehet az aukciós portálokon is venni újat meg használtat is -ugyan tudok egy eladót, de az XL méretű és ha jól emlékszem hogy azt írtad egyszer nem vagy olyan magas -meg a fotó alapján is amilyen vékony vagy- az elég nagy lenne Neked.

Kép Kép
celesztina
 
 


ó, kimaradt: :oops:

nagyon édesek a bébik a fotókon :D :D :D

és Nono: ezt találtam, régen én is tőlük vettem, bár egy börzén, de láttam, van már honlapjuk és webáruházuk is: http://babaexpressz.sportmedia.hu/webar ... csoport=16 3900,- itt (gondolom +posta)

fulladás esetén teendőkről megnézem, hátha ír vmelyik babás vagy egészségügyi könyvünk, tényleg hasznos kérdés, de van az a hát"veregetés" amit a filmkeben is csinálnak, bár nemtom babáknál is azt kell-e...

Kép Kép
celesztina
 
 


no, ezt találtam (Dr M Peters: Háziorvos c könyv)

Fuldoklás babánál (1 éve skor alatt)

a fuldokló baba sírni próbál, de ehelyett általában furcsa hangokat hallat, vagy egyáltlaán nem tud hangot hallatni. Azonnal kezdjük el a hátát paskolni, ha ez nem használ, alkalmazzunk mellkasi nyomásokat.

Figyelem: soha ne végezzünk hasi nyomást 1 évesnél fiatalabb baánál.

Teendők:
1: egyik karunkra fektessük rá a babát arccal lefelé. tenyerünkkel paskoljünk 5ször a hátára. ellenőrizzük a baba száját és vegyük ki belőle az idegentestet. (a baba feje legyen lejjebb mint a mellkasa)
2: ha folytatódik a fulladozás, fektessük a karunkra ababát arccal felfelé. másik kezünk két ujját (mutató és kpső) tegyük a szegycsont alsó részére, vmivel a mellbimbók vonala alá. 5ször nyomjuk lefelé a mellkast. ellenőrizzük ismét a szájüreget.
3: ha még így is fuldoklik, kezdjük elölről az egészet -ha 3 teljes kör után sincs eredményt, hívjunk mentőt.

Persze nemtom ha nem idegentestet nyelt félre is bejön-e ez, mindenesetre leírtam, most meg rohannom kell

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="téjé"]
írta:
téjé
Bambi remélem egyszer megismerlek. Imádom a hozzászólásaidat! :)


Ezt mivel érdemeltem ki???? De köszönöm :lol: :lol: :lol: A megismerési vágy kölcsönös...

Egyik reggel valamelyik reggeli iq műsorban arról beszéltek, hogy mi van akkor ha egy kis gyerek lenyel valamit és fuldokol. (Szerintem ez hasonló a félrenyeléshez.)
Lábánál fogva lógatni kell és ütögetni a hátát. Így elekrülhető lenne sok szerencsétlenség.

Húúú, Dani nagyon gáz 3 napja. Esti fürdésnél szoktuk hagyni meztelenkedni, amit nagyon imádott eddig. Azonban 3 napja többször megijed közben. Úgy, mintha szellemet látna. Most komolyan, egyszerűen néz valamerre, bevörösödik, nem vesz levegőt, karjait széttárja hirtelen és üvöltve sír. Tök olyan, mintha valamit látna...amitől megijed. De nincs ott semmi. Nem értjük, de annyira rossz. Remélem ez elmúlik, mert már a fürdést elkezdte élvezni és olyan jó volt mostanában az esti műsor.

Na, szép estét!

Kép
1bambi
 
 


[quote="1bambi"]E írta:1bambigyik reggel valamelyik reggeli iq műsorban arról beszéltek, hogy mi van akkor ha egy kis gyerek lenyel valamit és fuldokol. (Szerintem ez hasonló a félrenyeléshez.)
Lábánál fogva lógatni kell és ütögetni a hátát. Így elekrülhető lenne sok szerencsétlenség.


Ezt doki mondta/ajánlotta, nem az "észlény" műsorvezetők.
Szóval jót csinált a férjed,szerintem.

Kép
1bambi
 
 


Celesztina

nagyon köszönöm!!!!!

Lolka
Hétfőn hívlak, remélem Marci pocija jobban van:)

Kép
marjan78
 
 


Bambi neked is köszi

Remélem jövőhéten megismerlek titeket is a talin

Kép
marjan78
 
 


Bambi, szegényke, olyan jó lenne tudni mit gondolnak.
ti nem szoktátok szinkronizálni a gyereket? :) mi állandóan.

Marjan, sztem hétfőn megyek arra du-án. beszéljünk majd

lolka_zs
 
 


Pocakmarci csak éjjel sír. remegve várom a hajnalt

lehet, hogy le kéne feküdni, amíg lehet

lolka_zs
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:59-kor.
Vendég
 


bambi! Márk is csinál ilyesmi, ilyenkor én megfogom a kezét és megnyugszik amúgy pucérkodni ő is nagyon szeret. Sztem attól van, hogy a hasunkban kis helyen voltak most meg hogy pucérak és semmi nem ér hozzájuk és nagy helyen is vannak nem túl jó nekik mert olyan lehet nekik ez, mint amikor mi lépcsőzünk és hirtelen elfiogy a lépcső de úgy lépünk, mintha lenne. Nem tom volt e már neked ilyen (nekem igen) és igen megrémültem, hogy volt és most meg nincs...nekik sincs ez mindig, csak gondolom a pucérkodás emlékezteti őket arra hogy a hasunkban sem volt ruhájuk de ahogy kalimpálnak rájönnek h már nincs hasfal, amihez hozzáértek.

KÖSZI A SOK DÍCSÉRETET...sajna nem vagyok túl sovány, illetve mondjuk úgy jól titkolom, hogy itt ott bezony van az az úszógumi...SZonja nagyon édesen tudja mondani nekem: anya kicsit kövér vagy! Imádom ilyenkor. Nos kövér nem vagyok az tény, hanem olyan pudingos...nem is tom ki írta már, de nagyon jól fogalmazott...a hasam és a seggem is...evvan, no. Aki igazán csini és sovány, az Csöppke. Bár neki a terhesség alatt is csak a hasa nőtt! Most is baromi karcsú...hogy mi a titka?..elárulhatná. :wink:

gyerek után nem érdeklődve: érdekes mert nálunk is ez van. Szonja iránt rajonganak, de szegény Márk után alig alig..... :cry: és úgy fognám egész nap a kezemben....de nem lehet mert Szo is van...és nem tok 2 helyen lenni egyszerre...annyira rossz. Most Szo szobatiszta lett nagyából, de néha várni kell a psisre/kakira és ilyenkor beszélgetünk a bilin ülve...és közben Márk babóm rendszeresen sír...de nem vehetem fel, mert ez a néhány perc csak Szo-é kell hogy legyen....de közben szívem szakad meg...de mosolygok mert Szo nem láthatja...máskor meg ha Márkot fogom Szo nyűglődik és menne játszóra de olyan soxor mondom neki h most várni kell mert Márk épp eszik/pelusozom...stb....nem tok 2 helyen lenni...és gyorsan megy az idő..és nekem nem lesz több pici babám és csak most élvezhetném ki...olyan rossz ez a két helyen lennék érzés....
Vendég
 


celesztina! Köszi, meg is rendeltem! 5000 lesz szállítással együtt. ez jó ár érte. Remélem hoznak hozzá leírást is! Képet tennél fel Julinkáról? Még nem nagyon láttam...vagy csak nem figyuszoltam eléggé...
Vendég
 


Szösz, Judit
Előző oldalon írtam babausziról!!
Láttátok???

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Bambi - Ijesztő lehet, amit Dani csinál .. Alíz sosem csinált ilyet. Biztos elmúlik. Nem akkor csinálja, amikor fáradt, és nyitott, kimerevedett szemmel bambul? És megijed amikor felriad? :roll: :roll: :roll:
Alízzal előfordul, hogy este pelusozás közben látom, hogy a távolba néz .. aztán egyszercsak felriad, megrándul, de mondjuk nem sír...

Ma kúppal szálltunk hadba a kaki ellen .. egyszerűen nem bírtuk tovább. Ma volt a 3. nap, hogy nem kakilt a drágám :(
Kapott egy fél kúpot, és 1-2 percre rá már nyomta is :) Úúúúgy örültünk :) és ő is hihetetlenül megkönnyebbült.
Azoknak a dokiknak, akik 5 napig nem csinálnának a babával semmit, mert "ez természetes", azt kívánom, hogy 5 napig ne legyen székletük .. kíváncsi lennék, hogy éreznék magukat.

Nono - Megértelek, hogy legszívesebben kétfelé szakadnál.
Szonja hány éves? (bocsi, de annyi nagyobb gyerkőc van .. nem tudom megjegyezni ki pontosan mekkora :oops: )
Csak mert én pl. 5 éves voltam, amikor Hugim született, és imádtam .. sosem voltam féltékeny, és Anyum úgy nevelgetett minket, hogy én pelusozhattam, cipelhettem, játszhattam a tesómmal .. :) Mivel "kivettem a részem" (=vagyis Anyum elhitette velem, hogy kiveszem :P) Bobó neveléséből, így nem nyűgösködtem, ha ő szopizott, vagy pelusozták .. :) :)

Lolka - Remélem hatni fog valamelyest .. de megmondom őszintén, kezdem feladni ..
Alíz (az eddigiekhez képest) most rengeteget eszik 120-150-eket .. amit csak az első két kajálásnál tudok produkálni .. napközben már nem :( ..
De kipróbálom, mert szeretném azért a napi 3-4 szopit megtartani :) jó lenne még 2-3-nál nem többször pótolni.

Azt hiszem áttérünk az 5 evésre .. mert így este besűrűsödik két evés ..
Ma is már 8 óra volt, és csak azért etettem meg Alízt, hogy a 10 órás fürcsi utáni evés ne legyen nagyon hamar ..
Jó lenne napközben úgy alakítgatni, hogy este fél 10-10 körülre jöjjön ki az utolsó ..

Alízzal egyidős babák anyukái közül ki méri még a kicsit?
Emi? Lilivel nagyjából együtt fejlődik Alíz ..
Ő most 4700 gramm körül van .. Lili hol tart? Neki is lelassult kicsit a hízás?

Mi ma vettünk Libero 3-as pelust :) mert Alíz majdnem 5 kg .. és az 5-8 kg-ig van :)
Éjjelre .. meg várhatóan nagy kaki előtt azt fogom most már ráadni :) Kicsit nagy még, de jónak tűnik a minősége :) jobb, mint a 2-es, pedig eddig az a favorit :)

Na eldugulok!

Kép
szösszenet
 
 


TALI
Sikerült összeírnom a listát!!

Így nézünk ki most:
Szösz- elvileg jó neki
Nici- elvileg jó, de Szandi tábora eldönti..
Lolka- neki Ikea, DE Marjan felajánlotta, h elhozza
Zsuzsófi- neki jó
Nono- neki jó (Erzsébeten is, vagy csak Ikea???)
Szőlő- hét elején tudja megmondani
Celesztina- neki az Ikea lenne jó
Tim- neki is jó elvileg
Téjé- neki is jó
Zorróné- elvileg ő is jön
Bambi- Ikea elvileg, Erzsébet???
Kerekes- nálad mizújs, csak azt írtad, h az Ikea nem jó
Eva@Liza- nekik is jó elvileg
Klarka- Veletek mizújs????

Hát ennyi az elöző 4-5 oldal visszanézése után.

Remélem ez hétfőre, legkésőbb keddre kiderül, h akkor ki merre.
Ha marad ez a létszám, akkor neccesen férünk el, de sok jó ember kis helyen is...

Még azt szeretném megkérdezni, h ki hozna tesót????
Mert ha több gyerkőc jönne, akkor tényleg jobban járunk az ikeával, itt elég uncsi lenne nekik, és hát mi mamók itt jól elbeszélgetünk, babák nem sokat zavarnak, mert vagy alszanak vagy nézelődnek.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Engem úgy jegyezz fel, hogyha du. 4-5, akkor az Ikeát a csúcsban nem vállalom be. :) Katasztrófa míg feljutok a Lágymányosira, a Hungária is csőd és onnan még menni kell .. :roll: :roll:
Az Erzsébet kicsit jobb (nekem).
Szerintem a dugó miatt ha Ikea mellett döntötök, akkor is legyen 3 körül .. mert akkor még nincs akkora forgalom. És mire kidumáljuk magunkat, addigra meg talán már nincs forgalom :)

Kép
szösszenet
 
 


Kiscica - Megnéztem az erzsébeti babaúszást. Nekem biztos nem lesz jó, mert ahogy nézem még a Határ úton is túl van ... így amennyit elbenzineznék rá havonta, annyival drágább kb. ami a kerületben van, és ide 2 perc alatt leérek.
Úgyhogy én 99% ezt választom.
De köszi a linket, összehasonlításnak jó :) bár nagyjából ugyanazt írják mindenhol :)

Kép
szösszenet
 
 


Szöszi
Szívesen!
Én nem is néztem meg nagyon a térképet, csak azt, h itt van a kerületben.. :roll:

Talira
Ha Ikea lenne, akkor tényleg mehetünk előbb is. HA viszont nálunk maradnánk, akkor azért írtam a 4-5 órát, mert az építkezés hangos, és addig nem nagyon lehet élvezni a teraszos kiülést.
De ha a babákat nem zavarja, akkor lehet nyugodtan előbb is jönni. Maszat erre a hangzavarra jött már a kórházból is haza, ő megszokta.. :roll: :roll:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Vagyis .. most számolom, hogy majdnem 6000 Ft a különbség .. nah .. annyit nem benzineznék el 4 alkalom alatt. Akkor még meggondolom .. ha többen mennénk, lehet bevállalnám a kocsikázást heti 1-szer.
Ami itt van, oda viszont mindkét szülőt várják .. 1baba+2felnőttre van az ár .. ha Szabi jönni akar, lehet ez lesz .. dilemmázom :D Csak sokallom azt a 13.800-at 4 alkalomra .. nem sok az??

Kép
szösszenet
 
 


[quote="1bambi"]C írta:1bambiica,
Jók a fotók. Majd a többit is told fel!
Azért mert kevesebbnek érzed a tejedet, nem kellene csokival tömni maszatot! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Amúgy csatlakozom Téjéhez, én is nagyon szeretnék már Veled IS találkozni, főleg, h a kórházban jól elkerültük egymást!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Szösz
Itt is jöhet apuka, de mondta a nő, h ha sokan vagyunk (nem túl nagy a medence), akkor apukák már csak a játékra mehetnek be a vízbe, de kinntről leshetnek minket!
Meg itt a havi bérlet nem alkalomra van, hanem ahány hét van a hónapban, annyiszor heti 1 alkalom.
Több helyet nem néztem nagyon, így árakról nem tudok többet..

Ja és Téjé is lehet jönne.., mert kérdezte.
Zorrónét is be lehetne szervezni, mert ő sem lakik innét nagyon messze.. :roll:
Hátha érdekelné Őt is, és akkor már indulhatna egy fórumos csoport!!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?