Új privát üzeneted érkezett!

Na folytatom… Atti elaludt…

Szössz:
Köszi a biztatást! Ez most nagyon jól esett!

Szőlő: Nálunk is anyukám inkább pénzt adott, amiből meg tudtuk venni a pelenkázós kiságyat, ruhákat, stb. Anyóséktól meg mi se kaptunk semmit!!!!
Felesleges ajándék meg nem volt szerencsére eddig, bár egy játék kukaék lett, mert engedte a színét… Amolyan kínai minőség volt, tiltólistás…

Nici: Nagyon kellemesek lehetnek a reggeli ébredezések nálatok! Én is valami hasonlót szeretnék majd kialakítani.

Kiscica: Sajnálom ezt a drámát most körülötted! :( De szerintem azon ne aggódj, hogy ezek után vége! Tudom, könnyű ezt mondani! De mégiscsak te vagy a gyermeke anyja!

Emi: Utólag olvastam, hogy visszamész majd dolgozni, azért a párod lesz otthon…

Lolka: Sajnálom a hasfájást! :( Tornáztasd egy kicsit és adj neki édesköményt. Ha viszont adsz neki, akkor az is lehet, hogy pont azt nem birja.

Nici: Az arany szerintem is érdekes, de a 75 év az 75 év. Az én mamám is annyi és állandóan agonizál.
Pl a hasfájásánál már azt mondta, hogy nehogy kórházba kerüljön a pici…
:? Vagy. A csuklásnál agyon sajnálta a kicsit, merthogy az biztos fáj neki!!
Ők már ilyenek, nem emlékeznek a sajátra. Én csak nevetek rajta. De akkor is gondolt rátok!

Zorróné: Nagyon jó kisfiad van! Én is örülnék már egy átaludt éjszakának! És tök jó, hogy minden rendben van Benivel!

Szössz: Nálunk is volt egy idő, amikor egy nap egy kaki volt. És a tápszertől! De ez lehet természetes is. Ugyanis a védőnő szerint van ilyen leállás a csecsemőknél! Szerintem ne aggódj, bár én is aggódtam. Mi tornáztattuk! A hasához nyomtuk a lábát (le-föl-le-föl) és közben törölgettem a popsiját a törlőkendővel. Az egy kis ingert keltett és jött a kaki! Persze nem egyből (kb. 20-30 perc). Mindamellett nagyon szereti a kis lurkó!!
Ha nagyon nem akarna kakilni, akkor meg gyógyszertárba lehet venni LAEVOLAC laktulóz 134 g szirupot. Ebből 5ml-nek a felét rakd bele teába és itasd meg vele. Nekem ez nagyon bejött. Vagy próbáld meg a kamillateát. Nem szabad sokáig áztatni (elég két-három perc). Mert sok áztatás után már károsak lehetnek a kamilla kiázott hatóanyagai. Az a lényeg hogy sok cukrot rakjál bele, mert az is meghajtja. A védőnőm azt mondta, hogy legjobb reggel éhgyomorra és kb 30-40 ml itass meg vele!
Remélem javulni fog a helyzet!!!

Foci: Nem tudok hozzászólni, nem szeretem! Inkább vízilabda vagy kajak-kenu! A Forma1-et meg egyenes gyűlölöm!!!!

Zsúszófi: Azta micsoda játszótér! :shock: Nagyon király!!

Litu: Merre vagy???

Edina


Kép
medina83
 
 


Kiscica: Örülök hogy a pároddal megbeszélted. Azt viszont sajnálom, hogy nem akarnak a nagyszülők menni! Ilyenkor pedig az unokát kéne nézni!
És majd mutasd meg az Anikó által készített képeket, mert én is akarok majd olyat, ugyanis a pocakfotókkal rettenetes meg vagyok elégedve. Olyan jó visszanézni! És olyan jó volt pocakosnak lenni. Örülök, hogy megörökítettem!

Edina


Kép
medina83
 
 


Nuska Boldog hófordulót nektek! Tehetnél vonalzót, mert nem is tudom a többi gyermeked nevét, korát. (ha lesz időd)

Szösszenet sajnálom, engem is megvisel, hogy hisztizik a cicin. Tejci nem vált be? Írod, hogy tápszer pótlás van.
Az ilyen engem is kiborítanak az ilyen tanácsok, amit Brigi kapott. Sosem élt át ilyen szitut, aki ezt írja. Na persze... jól tetted, hogy megírtad, én is mellédállok. Meg talán Nici is.

Gumimaci uh? Mi volt?

Kiscic szegénykém, sajnálom. Minden konfliktust csírájában kell gyógyítani. Jelentkezz!
A nem azonnali ajándékokról nekem is van listám. Már van 6hónapos korára játéka, meg ruhái. Azt se tudom hova tegyem a nagy ruhákat.

Celesztina
Nimród konkrétan végigaludta a koponya Uht. A krém meg jó meleg volt, kellemes. A hasinál már felébredt, mert jobbról balra, balról jobbra lett forgatva. Nem volt szimpi neki. Ráadásul át is kelett öltöztetni, mert végigbukta az ágyat.

Medina
na ez nekem is. Éhes! Mintha állandóan éheztetném! Kész! És ilyenkor úgy ráripakodnék az illetőre, csak ugye hát nem mindig lehet.


Na az első fuldoklás nálunk is megvolt most… tök jó, hogy olvasom. Fuu rémísztő

Gyermekem cicin sztrájkol 2 napja. Persze jól bedurrant a mellem. Kaki nálunk sincs mindennap. A doki nekem is mondta, ha 5 napig nincs azzal gond, utána orvoshoz kell menni. Nekünk eddig 3 nap volt a legtöbb. Aztán egy kiadós érkezett.
Ma a hátáról az oldalára fordult. A hason fejemelgetéssel is szépen haladunk. Már néha a fejét is átfordítja, de utálja nagyon.
És 3 napja ő sem hízott egy grammot sem. A múlt héten is csak 110-et. Háát megfogadtam, hogy nem aggódom.
Tegnap összefutottam a védőnővel, megkérdezte találkoztunk e már. 3 napja járt nálunk. NAGYON GÁZ! Szemrebbenés nélkül mondtam : igen, ő meg semmit nem reagált. Max én szégyelném magam. Azt hiszem a történet semmilyen kommentárt nem igényel.

Hogy lehet másik védőnőt kérni? Sehogy. :roll:

Kép
téjé
 
 

 
 

Kép

Kép
téjé
 
 


Téjé: Az én gyerekem is cicin sztrájkol! Van hogy másfél óránként kér enni! Persze nem vagyok tejcsárda, igy pótolnom kell!

Enyém gyerek már 3 hetesen megfordúlt! :shock: És már emeli a fejét, jobbra-balra fordítja!

Edina


Kép
medina83
 
 


Téjé: De ari a kis Nimród! :)

Edina


Kép
medina83
 
 


Hello,

megvan az ÁNTSZ-es laboreredményünk.

Egy krebsiella nevű baktériumot tenyésztettek ki Lóci pisijéből. A krebsiella baktérium az ember bélcsatornájában normál esetben is megtalálható. Onnan kikerülve azonban számos gyulladásos megbetegedést okozhat, többekközött húgyuti fertőzéseket is.

A jóhír az, hogy Lócinál összesen 100 körüli volt a kitenyésztett bacik száma, ami egyáltalán nem utal fertőzésre, gyulladásra! Már a laborból telefonáló nő is azt mondta, hogy ez nagyon kevés. 100.000 fölött szükséges csak a kezelése, így megúsztuk az antibiotikumot. :)

A biztonság kedvéért a doktornőnk felhívott egy nagyon jó nephrológust, elmesélte Lóci történetét, eredményeit. A doktor úr is úgy látja, hogy semmi teendőt nem igényel a dolog. 1 hónap múlva azért nézünk egy kontroll-pisit, esetleg csinálnak egy újabb UH-t.

Addig pedig C-vitamint kap napi 3-szor. (Savasítja a pisit, megakadályozza a baktériumok továbbszaporodását.)

Úgyhogy most örülünk :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Téjé/Judit
Költözz ide hozzánk, és akkor lesz másik védőnénid!!! :lol:
Az enyim egész normi.
Melledet sajnálom, tegnap olvastam üzid, de reagálni már nem tudtam, igazán fel sem fogtam semmi sem a tegnapi napból, olyan gyorsan történtek a dolgok!
Ma reggel még nekem is kicsit be volt durranva, de Maszat rácsatlakozott és már nem is volt semmi gond!

Medina
Naná, h hozok képeket, nagyon kiváncsi leszek, h milyen lesz az egész.
Ha jól emlékszem, Neked Anikó a kolleganőd?! Én meg a tesóján keresztül jutottam el Anikóhoz!

Bambi
Még régebben írtad, kérdezted: A Sissy lakóparkban lakunk.

BAbaúszás
Hú, meg kell tényleg várni a 3 hónapot??? :shock:
Én már most vinném. Találtam egyet itt Erzsébeten is, csak árak nincsennek fennt, de szerintem nem lehet több, mint amit Szösz felrakott.

Kaki
Nálunk is már csak két naponta van! Ugye pont ebből indúlt az anyósbalhé..
Viszon olyan iszonyat büdi második napra, h lassan maszkot fogok húzni. Nem elég hosszú a kezem ahhoz, h fogjam Maszat lábát és közben el is tudjak hajolni! :roll:

Foci
Ehhez nem tudok hozzászólni. Párom nézi, én meg jókat alszom alatta!

Játszótér
Itt van a ház belsó kertjében egy kicsi, de mivel építkezés is van, ezért nem nagyon izgi.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


téjé, nagyon aranyos a kisfiad:) A védőnő nem semmi. :shock:

Csajok itt majdnem mindenkinél azt olvasom, hogy a gyermek 6-7-szer esyzik egy nap, 3-4 óránként, ennyi meg ennyi milit..
Nálunk semmi ilyen nincs. :oops: Nem számolom hányszor szopik, (10 fölött bőven), nem mértem még mennyit eszik :oops:. Csak úgy van, amikor ami jön, egyedüli fix a 7 órakor füredtés.

Van még valakinél így, vagy én vagyok csak ilyen hanyaganya? :lol: :oops:



Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Judit
Nagyon huncut ez a mosoly Rininek!!! Annyira édes még mindig!!!

Csöppke
Örülök, h minden rendben van nálatok!!!
A c-vitamint hogy kell neki beadnod?? Amupullásan kell venni, és mint a k-vitamint??

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Csöppke: Ezek nagyon jó hírek! :) :) :)

Kiscica:
Igen, a kolleganőm! Nagyon kedves és jól dolgozik!

Egy pár kép gyorsan:

Kép Dédinél csak ez jutott :)

Kép Ilyen ügyes vagyok

Kép Ezt neked!!! Megy ez egyedül is!

Edina


Kép
medina83
 
 


[quote="kisscica80"]V írta:kisscica80iszont olyan iszonyat büdi második napra, h lassan maszkot fogok húzni. Nem elég hosszú a kezem ahhoz, h fogjam Maszat lábát és közben el is tudjak hajolni! :roll:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A tegnap előtt esti giga-kakinál én is így éreztem .. azt hittem, ezt nem élem túl ..
A mennyiség és a szag is botrányos volt :lol: :lol: :lol:

Ha megtudsz árakat az erzsébeti babaúszásról, akkor szólj :)
Osztok-szorzok anyagilag .. mert 13-14 ezer .. hát .. húzom a szám :roll: :roll: :roll:

Téjé - Alíz cicizik rendesen, csak amint elfogy belőle, lecsatlakozik róla .. ő bizony nem fog feleslegesen dolgozni. És mivel mohó, és egy szopi mindig is max. 5 perc volt nála, ezért nem tudom azt elérni, hogy többet cicizzen, és több termelődjön.
De már beletörődtem. Most 1-2 kaja helyett kap pótlást. Napközben 1-szer tápszert, este meg a kapott tejciből pótlom, amit ciciből evett.
Ma viszont meglepett .. tápszerből eddig 90-100-nál nem evett többet .. (a 120 ml-s adagját csinálom neki mindig, ami porral együtt majdnem 140 ml az üvegben), ma viszont megette az egészet .. 140 ml-t .. eddig ciciből volt ez a max. :)

Csöppke - Örülök a híreknek!!!! Jobbulást a kis Lócinak! Remélem akkor a vitaminozással a fájdalmai is elmúlnak :)

Kép
szösszenet
 
 


kiscica, csepp formában is van c-vitamin abból kap 3*2-t naponta.

medina, édes a fiúcska :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Medina - A dédinél kép olyan édes :lol: :lol: :lol: :lol:
Mintha az arcán lenne, hogy nem ehhez a mérethez vagyok szokva .. mostantól szűkölködünk? :D :D

Kép
szösszenet
 
 


Téjé - Nagyon édes a kis Nimród is :)

Mennyi fotó :) Rakjátok csak :) Imádjuk :D

Kép
szösszenet
 
 


Szöszi
Fel kellene hívnom, de ahhoz meg le kéne vadásznom a számot a netről. Én meg olyan koki vagyok ma...
Holnap megkeresem, és felhívom őket, mert basszus mindjárt 3 hónaposak lesznek!! :shock:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Szösszenet: 1etértek! ezek az x-edik nap meg páros-páratlan hét nekem sem jönnek be, sosem tudom követni. Most is csak azért jutott eszembe az apák napja, mert olvastam egy cikket a neten, ott írták :wink: Az édeskömény teának sztem iszonyat íze van -yak. De lehet a babáknak bejön...mi még nem próbáltuk

Pumpóka: igazad van! akkor én is maradok abban hogy majd max jövőre megünnepeljük az apát is ha előtte anyák napján is lesz ünneplés :lol:

Tegnap elkapcsoltam a meccsről a Barátok köztre :lol: párom nagyon kivolt :lol: :wink: én is unom a meccseket, tuti pont akkor nem nézek oda amikor végre gól lesz -grrr

Nici: köszönöm, hogy írtál a nagyobb korkülönbségről -mi talán tervezünk 3.at olyan legkorábban 5 év múlvára, így legalább tudom, mivel számoljak a kicsik terén, bár az még olyna messze van, el sem tudom képzelni, milyenek lesznek

Emi : 2 hónapon belül? :shock: wow. Az nem túl korai? Csak a szülés-kipihenés miatt gondolom.

Zsuzsa: a 3.nál nem volt "túl kevés" a 3 év különbség a kicsihez képest? Nem volt nagyon fárasztó 3 csöppséggel? (persze nálunk még egyik sincs 3 éves, így nem tudhatom) Felinek jó utcsó napot az oviban ! :)

Eve-Liza: a naggyal mi is voltunk babaúszáson, de sajnos ő utálta midnig is a vizet :( így csak egyszer mentünk, nem tetszett neki én em gnem akartam erőltetni. Pedig nekem tetszett :P és sztem is jó dolog, hasznos. De ha már eleve élvezi a pancsit akkor biztos be fog jönni Lizinek!
Nyak-fordítás egyirányba: nekünk is ez van, csak pont jobbra (jól kiegészítenék egymást Lizivel) -doki ugyanezt mondta, igyexem figyelni rá, de nem szeret balra nézni sajna, sokszor úgy aludni sem tud. A doki szerint már látszik is a fején, hogy mndig jobbra fordítja, én nem látom, de azért megijesztett, nehogy miattam felemás fejű legyen :shock: :roll:
Anyóssal meg tisztázni kellene sztem a szabályokat -akár párodon keresztül, hogy ő beszéljen az anyjával -persze innen könnyű mondnai bármit is, tudom.

Tim: nagyon édes lehet Bálint :) (amikor aludni készül)

ha már panelről volt szó. mi is, bár ez panelra épített tégla vagy mi, de távfűtés van meg csótányok voltak, stb. 5. em. erkély nincs, de két szintes a lakás amit nagyon bírok és csodaszép a kilátás. Ezelőtt új építésűben voltunk 30 m2-en, újházas hitellel belefért és ugyan a fűtés-számla sokkalta kevesebb volt, de a közös költség ugyanannyi, mint itt a majdnem dupla akkora lakásban :shock: én itt jobban érzem magam, nekünk terv majd kb 5 év múlvára, hogy egy használt anno új-építésűbe mehessünk tovább (nagyobba hogy külön gyerekháló is legyen)

Babaúszás: mi a Pólusban voltunk, az jó hely, csak nem tudom ki hogy van vele de én a vízben semmit sem hallottam az oktató utasításaiból, a többieket lestem.. :roll: Julinkával nem megyek, Lau miatt is meg a kicsi sem szeret fürdeni, ugyanúgy mint nővére, nem hiszem, hogy bejönne neki. (De amúgy vettünk akkor egy nagyon cuki fürdőnacit ami alá nemkell pelus, az sokszor jól jött amikor ismerősöknél-rokonoknál volt medence és lehetett vele fürdeni -na azt bírta Lau)
Amúgy van ezzel más is így: Lau csak a papájával szeret fürdeni :roll: a nagy kádban is akkor van el, ha apja vigyáz rá meg medencében is

Kiscica: :) de jó, akkor megoldódott! Örülök neki :) pocakfotós illetve Maszat-fotózáshoz meg sok sikert, bár biztos tündériek lesznek a fotók :) majd dobj fel párat ide is plíííz :)
"rácsatlakozott" :lol: ez jó :)


Judit: nagyon édes Nimród a képen. új védőnőt költözéssel lehet kapni :( nekünk mázlink volt, mert az első hüle volt, de pont elköltöztünk mire szültem így új lett aki szimpi nagyon :) csak ne julcsizná le Julinkát...

tényleg, ma voltunk csípőszűrésen, kiderült, a laza csípő nem laza, pont jó, lánykáknak ilyennek kell lennie.
De ! ami röhej :lol: megkérdezte a doki az asszisztenst amikor még ruciban volt a kicsi (rózsaszínben amúgy) hogy fiú vagy lány-e a bébi. Ez semmi! az asszisztens mondja, hogy nem tudja, mert külföldi a gyerek :shock: :lol: haláli. Csak mert Julinka Velmira lett és nem Kovács a vezetékneve... :roll: no comment. ezek után ki sme akadok, ha a kinezetéből és rószaszín cuccaiból nem jönnek rá, hogy lány...


Medina: azta, akkor résen lehettek! mármint pl hogy ne legyen az ágy szélén, mert lefordulhat - jaj, persze ugyanakkor nagyon ügye sés tök jó, hogy ilyen hamar ilyemsit csinál, ez megnyugtató, bocsi, hogy az aggódós dologgal kezdtem :roll:

Csöppke: ez nagyszerű! :) én is örülök a jó hírnek, remek, hogy Lócinak nem kell antibio :) hurrá!!! Nagyon szorítottam :)
nálunk is sok evés van: ált azért 3 óránként éhezik meg, de az tuti, hogy délben kb pont 12kor ebédelni akar :lol: meg este ált többször eszik nem 3 óránként. Mérni max eddig 6x mértem, evés előtt-után talán 2x, holnap adjuk vissza a mérleget, Sztem ez nem hanyagság 2.nál.


Zsuzsa: milyen volt a ballagása Felinek? Ma láttam sok ballagót, mármint ünneplő ruhás fiatalokat (hú, pedig olyan közelinek tűnik az érettségi) és gondoltam Rá(tok) Biztos szép lehetett :)

Medina: Attila milyen ügyes :wink:, és édi :)

bocsi, ha sok voltam, ezt is már 3ra megírtam, mármint a hszt és most tudtam elküldeni :roll: ...

Kép Kép
celesztina
 
 


SZIASZTOK

Most volt itt a doktornéni és megkaptuk az első szurit, nem sokáig sírtunk hálistennek.
Viszont nagyon meglepődtem: mivel Rubennek nincs rendesen kaki csak 2 naponta az is lázmérő segítségével, azt mondta hogy mivel 2 hónapos elmúlt adjak neki almalevet, először csak 1 kiskanállal utánna lehet 3 hét után 1 egész alma levét is minden kajálás elött. Szerintetek?
A cukros kamillatea tényleg használ attól nekem is tud kakilni, viszont nem engedi nagyon a doktornő merthogy allergizálhatja a gyereket.
Bár 38 éves tapasztalata van a doktornéninknek, csak tud valamit.
Tápszert is fogunk váltani mert ez a bukásra való nutrilon lehet a bűnös, most beba AR-t írt bukásra hát kiváncsi leszek mert nekünk a sima bebától hányt a gyerek.


Nagyon szépek a babafotók, úgy szeretem nézegetni!!!!

Kép
geni
 
 


Szössz bocs félreérthető voltam. Másik anyuci teje?

Brigi hát majd egyszer meglátod a házat, kerted nem ajánlanád az odaköltözést. :wink: Tudodm tudom a védőnő miatt volt.
András az összes ismerősének azt a képet küldi szét, amin Maszattal vannak. Nagyon tetszik neki. Persze eddig mindenki eltalálta melyik a mienk. Ne idegesítsd magad, ha nem jönnek nem jönnek. Amúgy meg minden változik... az idő közhellyel élek.
Nálunk meg nem érdeklődnek az anyósék a gyerek felől.1x látták,mióta itthon vagyunk, ide se telefonálnak. Na...
Hol az uszoda?

Már órák óta játszik.Olyan édibédi. Köszi a dicséreteket.
Mindenkié aranyos.

Csöppke Lóci hogy kapja a C vitamint? Nem hanyaganya, nekem egy csomó ismerősöm van aki nem mér, nem figyel időt. Én ilyen kis adminisztrálosanya vagyok. (az élet más területén is) ezért hiszem azt egyszer papírfulladásban halok meg. :?

Kép
téjé
 
 


Megérkezett, kipróbáltuk (remélem, jól tettem bele)
Először ilyen arcot vágott, de utána szinte azonnal elaludt benne, így asszem nekünk tetszik. de még tesztelés alatt van.
Kép Kép Kép
fotók minőségéért bocsi, 1edül voltam itthon

Kép Kép
celesztina
 
 


Csöppke a c vitamint olvastam

celesztina :lol:

Kép
téjé
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:00-kor.
Vendég
 


celesztina tegnap a közértbe tőlem is megkérdezték. Csíkos farmer, kapucnis szürke felső, fehér body siltes sapi volt rajta. Hát elég fiús. Fiú vagy lány? Azt válaszoltam szerintem elég fiúsan öltöztettem... annyira gáz.

Kép
téjé
 
 


Sziasztok!

Lakástéma:

Zsu: ti hol laktok? mert csak azt írtad hogy "ide" de hol az az itt? :D (vagy csak elkerülte a figyelmemet). De nagyon tetszik a környék. És az a csúszda!!!! Énisénis!!!! :D

Igazából azért Zugló, mert én ott dolgozom. Lehet hogy valakinek hülyeség ennyire e köré alakítani a dolgokat, de mivel Janival a város két külön pontján dolgozunk, vagyis ő Törökbálinton és meg Zuglóban, ezért valahogy dönteni kellett (a félút az kizárt, az sehogy nem megoldás, mivel 1 kocsin van és azt ő használja). Mivel rám előbb számítanak melóhelyen hogy visszamegyek (nem 3 év, hanem mondjuk részmunkaidőben már jövő szemptembertől), ezért döntöttünk úgy hogy akkor legyen Zugló, legalább legyek én közel. Kollegina is ott lakik, azt mondja bölcsi van, ami szempont nálunk.

Csak hogy érthetőbb legyen: felettesem (ez olyna kb köépvezetői poszt, már ha létezik ilyen egy 20 fős cégnél...) már nyugdíjas, de még dolgozik. Mikor én szóltam nekik hogy babát várok, főni elárulta hogy ha kollegina ténylegesen is elmegy nyugdíjba, akkor engem szeretnének a helyére, gyhogy mindenképen várnak vissza amikor már úgy gondolom hogy visszajönnék. Namost, én már most sem keresek nagyon rosszul, jól se, de évente egyszer van prémiumosztás, ami viszont egy egészen komoly kis összeg. Nyilván ez kevesebb nem lenne ha magasabb pozícióban dolgoznék, és hát pénzből élünk ugye.

Na hát ennyi a sztori :)

Ja és hogy mekkorát, 2 + 1 fél szobásakat nézegettem. merthogy 2 gyereket tervezünk, nekik lesz az egyik nagy szoba, egy nappali meg nekünk egy kis háló. De a távlati terv az az hogy Pestről ki... Fehérvár felé (Velencei-tóhoz). Csak az még nyűgös lenne amíg picik a kölkök (meg amíga 2. még meg sem született :lol:).

Szössz, a marketing teljesen profi volt :lol: Mostmár tényleg elmegyünk hozzátok valamikor, szeretném már látni Alízt élőben is :) Meg persze dumcsizni egy nagyot. :wink:

Ercsi, a Pont-Pont-Vesszőcskés 62-es :)

Tesók, mi is úgy tervezzük hogy olyan 3-4 év múlva "csináljuk meg", szóval legyen köztük 4-5 év. Köztem meg Bátyó között is ennyi van és teljesen jó. (Bár ma, mikor Mazsi egy 2 órás hisztit levert, Janiközölte hogy nem lesz több gyerekünk :lol: )

Csöppke, nagyon örülök hogy jó híreket kaptatok a dokinál! :)

Tegnap nem kellett tápival pótolnom neki, tökre örültem. :) De ma szerintem megint kell, bár reggel rekord 200 millit fejtem,mondjuk ez annak köszönhető szerintem hogy 7-kor kelt csak enni (1-ig hiszti volt...) Amúgy ez a gyermek tuti hogy frontérzékeny! Az ilyen szaros esős dzsuvában tiszta zizzent szegény. Csak azt reméljük hogy nem örökölte apja migrénjét... :(

Ma kiugrottunk a Corába, mert Janinak valami picike dolga volt, meg megmutattuk a kollegáinak a kisasszonyt. Magamba roskadtam a huszadik "jajezagyerektisztaapja!"-nál. :lol:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Judit, Szössz

Felhívtam a babaúszást:
1 alaklom 2.500 ft
A havi bérlet (heti 1 alkalom), 8.000 Ft.
Ez le van dátumozva, és ha kimarad egy alkalom, akkor a köv. héten kétszer lehet menni!

Itt a link, nézzétek meg
http://uszomanok.hu/

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Celesztina: Hát a pelenkázón se hagyhatom egy percre se! Mi lesz még később! :shock:
Ja, és tök jó a kendő! Hol vetted? Aranyos a te prüntyőkéd is! :wink:

Edina


Kép
medina83
 
 


Celesztina
Várjuk a tesztelés utáni beszámolót a kendőről, mármint erszényről.

Szőlő
én is gondolkodom a költözésen, márcsak azért is, mert ugye anyós szerint alánk raktak mindent.
Ha mi mennénk, akkor pest környéke, gyál..
B verzió, lakóparkból kisebb panelba, és akkor anyósék is ki lennének fizetve

Pumpi
Aztán siess, nehogy baj legyen.. :lol: :lol:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


[quote="szőlő"] írta:szőlőMagamba roskadtam a huszadik "jajezagyerektisztaapja!"-nál. :lol:

Gondolom volt fehér bot az illetékeseknél ... :mrgreen: :mrgreen:

Szervezzük meg, és gyertek-gyertek!!

Kép
szösszenet
 
 


Kiscica, ezt az "alánkraktak mindent" szöveget annyira utálom... vagy adja úgy hogy nem hánytorgatja fel, vagy ne adja. De ez hogy ha gond van azonnal az ember fejéhez vágja ez nagyon gonosz dolog... Nekem is mondta valamelyik nap apu, hogy mert ő is mennyi mindent tudott volna csinálni azzal a pénzzel amiből a lakáshoz volt az önerőm meg bátyámnak is, de aztán megkértem hogy ha bármi baja van velem, legyen szíves ne ezzel jöjjön, mert nem fair. Én nem kértem, ő adta. Rengetegszer megköszöntem neki akkor is, azóta is. Elismerte hogy igazam van. Nehéz dolog ez...

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="szösszenet"] írta:szösszenet
[quote="szőlő"] írta:szőlőMagamba roskadtam a huszadik "jajezagyerektisztaapja!"-nál. :lol:

Gondolom volt fehér bot az illetékeseknél ... :mrgreen: :mrgreen:

Szervezzük meg, és gyertek-gyertek!!


Tudod, ez olyan hogy az én munkahelyemen meg majd mindenki azt mondja hogy rám hasonlít :D :D (Bár én küldtem nekik képet, azt írták akik válaszoltak hogy még nem tudják eldönteni hogy kire hasonlít :lol: )

OKOK, jövő hétre megdumálom Janival! Majd beszélünk :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:01-kor.
Vendég
 


Pumpi, a negyedik után nekem is rendesen rosszul esett... Pláne hogy Jani mindig mondta hogy a szája meg a szeme az enyém, ezek meg győzködték hogy jajdehogyis... :? Na mindegy.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nekem is mind a két gyereknél mindenki azt mondja, hogy tiszta apja, de az a nagy helyzet, hogy ezt én is így látom :lol: Már beletörődtem, hogy egyik gyerekem sem hasonlít rám :)

Ezt a lakást mi is úgy örököltük, hogy párom, nővére, és az anyjuk itt nőttek fel, Gáborék ide születtek már!
Anyós meghalt, mikor én terhes lettem Szandival, ez a lakás fel lett újítva, és ki lett adva... a lóvé sógornőmé volt, mert ugye mi meg megkaptuk a Diósdi telket, ami viszont egyszer majd apai örökség lenne (persze apósom még él, és párom 5 éves volt, mikor elváltak a szülei, és huszonéve másik felesége van, aki teljes értékű családtag, párom is és nővére is mamának hívja, nekem is az anyósom), de mivel belefulladtunk ott az építkezésbe, visszaköltöztünk ide, úgyis pont lejárt az albérlete azoknak, akik itt laktak, újra felújítottuk magunknak a lakást, és azóta is itt lakunk!
Sógornőm kapott helyette lóvét, Ők azóta összeköltöztek pasijával, újépítésüt vettek Dunakeszin, így végülis mindenki jól járt :)
Viszont mi soha semmikor nem kaptuk azt meg, hogy mert alátok lett rakva... rengeteget köszönhetünk anyuéknak is és apóséknak is (nekik még kicsit többet is, jómódúak), és mai napig ahol tudnak segítenek, néha már kellemetlen is komolyan! De valahol jó érzés is, mert tudom szívesen segítenek, úgy fogják fel, nekik van, miért ne adnának az unokáiknak!

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szőlő, most kezdődik az egyik kedvelt sorozatom, és a főszereplő csajt is Melindának hívják... igenis szép név, és sokan használják :) (gondolom ebből kitalálható, melyik sorozat :))

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


szasztok mamik!

kérdés: hagyta v.ki már sírni a kölköt? Enyém egész nap ölben jani és sehogy nemjó neki csak ha sétálgatok vele, de ez iszonyat kimerítő...eleinte csak sírdogál és nyöszög aztán 2 perc múlva ellilul úgy üvölt.....Szonját soha nem hagytam sírni...talán csak egyszer...de most annyira kimerítőnek érzem az éjjeli alváshiány miatt....most is sír....pedig nincs semmi baja, evett böfizett kakilt.....csak sír, de ha felveszem kuss van. Mennyi ideig lehet hagyni szenvedni h ne ártsak a lelkének? Nem nagyon bírom a sírást mert szívem szakad meg de néha totál kakukk vagyok és akkor otthagyom és csak nézem, magára soha nem hagytam a sírással.....carez a rosszanyavagyok érzés....de néha nem megy több.... :roll:
Vendég
 


szőlő! sztem akkor is rád hasonlít a csajszi.
Vendég
 


Nono, köszi :D

Én pár percet szoktam sírni hagyni max... többet nem bírom

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nono: Én kb 5-10 percet hagyom sírni, főleg ha tudom, hogy csak hisztizik. Általában el szokott aludni, mert belefárad a sírásba.
Amikor fölkel ettől függetlenül dobja a mosolyokat nekem. Próbáld ki! Hátha! Nem vagy rossz anya még ettől! Elhiszem, hogy fáradt vagy!

Nici: Azt a sorozatot én is szeretem! :) Meg döglött akták, Eltüntnek nyílvánitva, Vészhelyzet, Grace klinika, Dr.House, stb.
Van amit felveszek, ha egyidőben van és a reggeli szopinál megnézem! :)

Edina


Kép
medina83
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:02-kor.
Vendég
 


no ölbejani győzött.....kb 5 percig hallgattam....tovább nem ment....sztem ez a szeles idő betette a kaput neki...most is ölben van....hunmásutt lenne.....

én,aki olyan kis pedáns rendet szoktam tartani lavírozok a szét hagyott cumók közöztt.....úszik a kecó...mit úszik? elsüllyedt a kupi hegyek alatt...de nem tom letenni h kuss legyen 5 percig....komolyan mondom klotyóra is scak azétr nem viszem me nem illik....

nem gyártanak olyan próbababát, amibe átcsempézhetném?? mehogy cseles a gyerek...néha kinéz a kid fejéből h fogom e, ha igen akkor csend vasn...ha nem lát 20 cmre akkor üvölt.
Vendég
 


Nono, Mazsi is utálja a hidegfrontot sajna...

Kép Kép
szõlõ
 
 


:roll: :x :ű ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőpppppppppppppppppp :twisted:

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina! Feli a múlt héten ballagott az óviból, akkor raktam is fel képet róla. Ma az általános sulikban volt ballagás. Csak járhattunk még egy hetet óviba, mert van iskolás gyerek is, és a tanévnek ma van vége. Egyébként nálunk úgy van a rendelet, hogy 05.31. a vég annak, aki ellátáson otthon van egy másik gyerekkel, és csak délelőtt vagyunk óviban. Mondjuk itt az óvihoz igen nagy protekció kell, mivel 5 év alatt közel 5000 fő költözött ide. Persze intézmény maradt ugyanannyi.
Nem volt nehezebb a 3. babával 3 év különbséggel sem. Most sem nehezebb egyáltalán. Nekem annyiból nehéz csak, hogy könyvelek, és folyamatosan dolgoznom kell mellettük. Már értelmesek, meg lehetett velük beszélni mindent, elég hamar lettek önállóak is. És szerencsére nem volt soha féltékenység.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 19:03-kor.
Vendég
 


Zsuzsa, látod az eszembe sem jutott, hogy császár után egy évet ki kell hagyni. Egyébként mindegy is mert a párom hallani sem akar még tesóról.

Szöszke, bizony-bizony nálunk mostanában két naponta van kaksi, de az valami hihetetlen mennyiség. Mindig át kell öltöztetnem utána.
Mostanában nem adok édesköményt Lilinek. Egyébként megkóstoltam. Szerintem nem annyira rossz. Kicsit a laktoherbre emlékeztet az íze. Lili nagyon szerette.
A kamilla teát nekem nem javasolta a védőnő, mert allergizálhat.

Ercsi, én is az olaszoknak szurkolok és nekem is a Cannavaro az egyik kedvencem, de ő most nem játszik. Totti volt a másik.. Hát egyre kisebb az esélyük a továbbjutásra :( :(

Medina, még alig múlt 1 hónapos a kis Attila. Hamarosan egyre kevesebbszer fog felébredni éjjel.
Hű, milyen ügyes babóka szépen tartja a cumpisüveget.

Timi, köszi a hiányolást neked is. Lilike is szopi alatt szokott termelni. Bizony néha még nekem is át kell öltöznöm. A szagokról már nem is beszélek. Szoktam is mondani, hogy ez már kaka volt volt akkor is amikor megette.

Lekri, szépen fejlődik Levi baba. Gratulálok!

Judit, Nimród baba nagyon helyes. Sajnálom, hogy ilyen védőnőtök van. A miénk nagyon jó, de én már nem nagyon kommunikálok vele csak a tanácsadáson szoktunk találkozni. Ha valami kérdésem van, akkor azt vagy itt teszem fel, vagy a gyerkős ismerősöknél.

Csöppke, Örülök a jó eredményeknek!
most már nálunk is így van. Én sem mérem, hogy mennyit eszik és azt sem, hogy hányszor (viszont az evések száma 10 alatt van). Hetente egyszer azért megmérem, hogy mennyit gyarapodott.

Celesztina, Én nem tudok mit kipihenni. Lelkileg nagyon megviselt a császár, de már túl vagyok rajta. Szóval kész vagyok egy következő terhességre, de azzal nem számoltam, hogy a császár miatt mindenképpen várnunk kell… úgyhogy egy ideig nem lesz második.

Kisscica, figyeld meg, hogy 1-2 hét múlva le sem tudod anyósékat vakarni. Hidd el az ilyen embereket nem lehet megbántani.

Nono, én nem hagyom sírni Lilit. Azt mondják, hogy amíg ilyen pici, addig nem azért sír, mert hisztizik, hanem azért mert valami baja van. Egyébként Lilike ilyen szempontból rendes baba, mert nem sír sokat. Lehet, hogy ez annak tudható be, hogy tényleg szinte a nap 24 órájában vele vagyok. :roll: :roll:

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Megjártuk az uh-ot és minden rendben a kis Nimróddal. :D Dokinéni azt mondta, olyan, mintha már 2 hónapos lenne. És nagyon vicces volt, mert iszonyúan csiklandós és amikor az oldalát bökdöste a vizsgálófejjel úgy feszített, meg rúgott, mintha az élete függne tőle. :D:D:D
Miután észrevette a matricákat a falon, vigyorgott nekik ezerrel, meg magyarázott. :D Zabálnivaló kölök.:D
Köszönjük a szorítást!

Kisscica!
Nagyon sajnálom az anyós-storyt. Én is borzasztóan felhúztam magam, igaz, nálunk nem az volt a baj, hogy rosszindulatúan beszóltak, hanem a kórházban átéltek miatt még az Anyukámmal is vitatkoztam. Én is átéltem, mi az, hogy kevés a tej a viták miatt. De mint már írtam, nálunk volt előzménye. Majd összeszedem magam egyszer és leírom.

Celesztina!
Jó tudni, hogy mással is előfordul ilyen apróság, hogy megfeledkezik a babájáról. :)
Igen, nem szeretnénk sokat várni a kistesóval. Ha a férjemen múlna, már ősszel úton lenne. :D De én azért addig várnék, amíg Nimród 1 éves lesz. Remélem sikerül, mert erre a pici fiúra sokat kellett várnunk.
Nagyon jók a kendős képek!:)

Nici!
Képzeld, a kisfiam is kapott egy arany karkötőt Anyósoméktól. Persze, hogy ott csücsül a szekrényben, mit csináljak vele? Kislányra sem adnám rá, hát még kisfiúra.

Lolka!
Nem baj, ha nevettél, azóta én is nevetek, csak akkor éreztem magam rosszul. :)
Nagyon aranyos Marci baba! :) Kívánom, hogy ne fájjon a pocija. Mi is szenvedünk vele, de már sokkal jobb, mint az elején volt.

Zorroné!
Örülök, hogy Benivel minden rendben.

Eve!
Liza nagyon édes! :)
Én is szeretném majd vinni Nimródot úszásra. Köszi az infót.

Szösszenet!
Biztos fáradt vagyok, de mi a legősibb mód? Mert tablettát én sem írattam fel. Félek tőlük. Mint Nici.

Medina!
Köszi. Majd túl leszek rajta. :D
Aranyos a kis Attila!

Tim!
Örülök, hogy Bálinttal minden rendben.:)

Lekri!
Aranyos a kisfiad! :) És milyen szépen cseperedik!

Téjé!
Édes mosolygós baba Nimród!
Köszi az érdeklődést.

Csöppke!
Örülök, hogy minden rendben.
És mi is igény szerint szopizunk.

Nono!
Én nem hagyom sírni. Nem is bírnám ki. És még mindig függő vagyok!:D:D:D:D:D

Na... jó éjt mindenkinek. Így is sok voltam.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


sziasztok, jó reggelt!

Hú, látom lánykám megint fórumozott a nevemben :lol: (20:10-kor) ...meg garázdálkodott az elmentett megkezdett hsz-emben is, így ne tudom, kitörölt-e vmit :roll: ezért elnézést, ha vmit kihagyok, amire reagálnom illett volna...

Medina: www.babakozelben.hu babaerszény címszó alatt van. és köszönjüka dícséretet :)

Nono: nálunk van persze, hogy a nagy miatt nem ugorhatok azonnal ha sír és sokszor elalszik magától. bár színt közben nem vált... nem akarok tukmálni, de nem jönne be Nektek egy hordozókendő vagy erszény? Azzal is "ölben" lehetne, de könnyebb úgy mozogni -több kezed szabad :wink:

Zsuzsa: bocsi, a múltkori képekről elfeldkeztem. :oops: :oops: :oops: Meg minap írtad, h utcsó napja jön, azt hittem akkor lesz a ballagása is. Ügyes vagy, h ment a 3 kicsivel is, pláne munka mellett!

Gumimaci: klassz, hogy minden okés volt a vizsgálaton :)

Kép Kép
celesztina
 
 


Jó Reggelt Mamik!

Most fejeztük be a reggelit, gondoltam benézek, h mizújs!

Tegnap volt nálunk pocakfotós Anikó, és elkészültek a Maszatképek!
Még nem kaptam meg őket, remélem délelőtt már tudok nektek hozni ízelítőt!

Gumimaci
Jó h jöttél!!! Örülök, h minden rendben van nálatok!!!
Aztán, ha sikerül, szívesen "meghallgatom" a problémádat. Furi, de lassan nekem kezd lelkifurim lenni, pedig csak nem engedtem, h beleszóljon a fiam ellátásába! :roll:

Nono
Én sem hagyon sírni Maszatot. Bár ő ritkán sír, és inkább csak akkor, ha éhes, de akkor torkaszakadtából üvölt, köhög, igazi hisztit csap. Elég letennem magam mellé, h a párnámat az ölembe vehessem a szopihoz, máris megy az üvöltés.
Szóval nem ettől függ az anyaság milyensége. NEm törd rajta magad, TE a lehető legjobban csinálsz mindent, mert nem hagyod a fiad "szenvedni".

Emi
Hogy vagytok??? Nem is írtál magatokról!!!

Nici
Tök jó, nektek ilyenenek a szüleitek!!! Nekem anyum elvált apámtól. Apám a mai napig nem látta az unokáját.
Anyósék meg élnek nagy jómódban, pedig após már vagy öt éve csalja anyóst a szomszéddal.. Mégis anyós engem kritizál, és teszi az ilyen megalázó megjegyzéseket. Ha az én anyum lenne ilyen gazdag, akkor tuti nem hagyná, h milliós hitelekt fizessünk. De nem vagyunk egyformák..
És jó látni, h azért van ellenpélda!

Celesztina
Csak nem Lau szállta meg a gépet??? :lol: :lol:

Fogamzásgátlás
Hát én sem vagyok biztos abban, h tudom, h mi az-az ősi módszer, de ha egyre gondolunk, akkor mi is így "csináljuk" :roll: .

HAvibaj
Mamik, azért durva, h Maszat két hónapos, és olyan a ciklusom, mintha nem is szültem volna. Szülés után 5 hétre megjött, és most is talán 1-2 napot csúszott. NAgyon durva.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Celesztina
Vélemény erszényről???? Mesélj, mert nagyon gondolkozom rajta!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 18:57-kor.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?