Új privát üzeneted érkezett!

Bari-nagyi!

Nagyon köszönöm a csodás hírt!!!

Minden jót kívánok az egész családnak, Barinak pedig külön pusszantás!!!!
Szép nagy baba lett végül Dávid!
Vendég
 


Bari-nagyi!

Gratulálunk az egész családnak!
Isten hozta Dávidot! :D :D :D
bencuri
 
 


Bari-nagyi!

Már tükön ültem úgy vártam a hírt!
Gratulálok az egész családnak! szép nagy baba lett Dávid :lol:

Ügyes voltál Bari!Gratulálok! :lol:
Jó babázást!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Bari! Gratulálok Dávidhoz! Tökéletes méretek!

Kép
szly27
 
 


Bari!
Hatalmas gratula,Te kis Para-mama!
:wink:

binyek
 
 


szly27

Neked is most már bármelyik pillanatban jöhet a baba :lol: :lol: :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa! Hát igen. Roli 38+4-re született. De holnap nem szülhetek, mert nem lesz itthon a szülésznőm, aki egyben unokatesóm. Utána jöhet, vagy akár holnap este. :lol:

Kép
szly27
 
 


:lol:

Akkor még maradj addig egyben :lol:

Este azon gondolkodtam milyen jó lehet báránynak, már biztosan babázik :lol:

Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szilvi!
Most már tényleg rajtad a világ szeme! :wink:
Nem akarom benned tartani a bébit,de milyen poén lenne,ha egy napon születnének Rolival!!! :lol:

binyek
 
 


Hát igen Binyek! Akár úgy is alakulhatna! De gondolhatjátok, hogy nem nagyon akarom túlhordani! :wink:

De neked tuti sikerülni fog a közös szülinap! :lol:

Kép
szly27
 
 


Most találtam a neten, a mért adatok alapján kiszámítja a terhesség pontos korát.
Nézzétek meg

http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


van valakinek tapasztalata erről a 4D ultrahangról?
aki járt már itt,az kérem írja meg, mert ide szeretnék menni 4D-re

Köszönöm

http://www.4dultrahang.com/

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!

Én sajnos nem tudok segíteni, megnéztem őket, valóban jónak tűnik!

Én a 4D Genesisben voltam.
Vendég
 


Én meg az Istenhegyi úton voltam.Azok nagyon rendesek és alaposak,főleg azért,mert Hajdú Krisztina nézett meg bennü nket.Állítólag a legjobb 5 szonográfus között van az országban. :wink:

binyek
 
 


Lányok

Köszönöm az infót :lol:

Anno én Tatán voltam, tuti jó 1 hely,csak ajánlani tudom bárkinek :lol:
Csak az a baj, hogy sokat kell várni időpontra :cry: azt meg nem akarok :roll:

bárány már biztosan nagyon jókat babázik :lol: :lol: :lol:

Vigyázzatok magatokra

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


De eltüntetek,nem ír senki? :(

Hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok

most voltam megint a védőnőnél, jól felidegesítettem magam, mert szívhangot megint nem tudott hallgatni,ugyanis állítólag nem jó még mindíg a doppler :twisted:

azt tanácsolta,hogy a jövő héttől,ugyanis akkor töltöm be a 20. hetet ultrahang szerint, vezessem hogy pontosan melyik nap, hány órakor mocorgott a baba és mennyi ideig,ugyanis szerinte a 20. héttől már tényleg nem normális, ha csak 4 vagy 5 naponta mocorog a baba.
Ugyanis ő szerinte ekkor már naponta legalább 1 alkalommal kell mocorognia

na, lányok, nem elég hogy amúgy is olyan parázós vagyok, de még most jobban megijesztett :oops:
addig fog ijesztegetni,amíg infarktust nem kapok :oops:
így is ver a víz, szédülök, remeg a gyomrom az idegességtől :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

kérlek szépen, ne aggódj már ennyit!!!
nem szabad!
Semmi baja nincs a babádnak, de Te is tudod, minél jobban figyelsz vagy vársz valamit, az annál inkább nincs... :?
Meg vagyok róla győződve, hogy túlaggódod a dolgot!

Én a mostani terhességemnél nagyon korán éreztem először a mocorgást, viszont a 22. hétig nagyon ritkán. Ez sajnos a mellső fali lepény átka... :?

Most sem produkál a babám olyan erős mozgásokat, mint egyik-másik maminak a topicunkban.
Vendég
 


Mária

Biztosan igazad van, hogy túlaggódom a dolgot :cry: de hát hogy a csudába ne, amikor a védőnő is azt mondja, hogy ez nem természetes már :cry:
A multhéten a doki szerint is, ez nem normális :( el is küldött ultrahangra, ahol a szívműködés jó volt, de nem mocorgott a baba :roll:
Az utolsó 3 UH alkalmával 1-szer sem mocorgott semmit sem :(

Te hogy vagy?
Már csak 35 nap van hátra :lol: de jó neked,szeretnék már én is ott tartani :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Tényleg nem tudsz mást csinálni,minthogy igyekszel lenyugodni.Lehet,hogy ő ilyen nyugodt baba,vagy lehet,hogy csak tényleg nem érzed valami miatt:lepény elöl van,befelé van fordulva,stb...

Bár meg kell mondanom tegnap én is bementem a kórházba,mert a bal oldali bébit nem éreztem már egy napja mozogni,de minden rendben vele,csak kicsit ellustulhatott ebben a frontos időben... :wink:

Marcsi!
Tudsz még aludni?Mert nekem horror éjszakáim vannak... :( Begörcsölnek a hátizmaim,a forgóm nagyon fáj,állandóan pisilni járok.Már számolom a napokat,hogy mennyit kell még együtt aludnunk... :?

binyek
 
 


binyek

igen, elölfekvő /mellső falon van / a méhlepényem, de a védőnő és a doki szerint is, állítólag ez nem befolyásolja a baba mocorgásának megérzését :roll: mondják ezt ők :roll:
nekem ebbe nincs tapasztalatom, ugyanis az első 2 babánál hátúl volt a méhlepényem.

Mindenestre kiírta szigorúan, hogy jövő héttől, tehát a 20. héttől írnom kell a mocorgások számát naponta és még azt is, hogy hány percig tartott illetve hogy melyik órában mocorgott :roll:
Ha a babym így folytatja,h csak 4-5 naponta mocorog, akkor nem kell majd sokat írnom.
Mindenestre vezetni fogom a mocorgását.
Drukkoljatok nekem, hogy javuljon a helyzet :lol: Köszönöm.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nekem is a dupla lepény bal elöl van,szóval nagyon sokat lefog a mozgásból...A jobb oldalam már kék-zöld lehet belül,mert Marci rendezi a sorsát,de a bal oldalon csak "simogatást" érzek... :wink:

binyek
 
 


binyek

ez érdekes :wink: akkor minek hazudnak nekem az orvosok is, meg a védőnő is, hogy ez nem befolyásol semmit a baba mocorgás terén :evil: szegény kismamákat így csak megijesztik :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Nem ez az egyetlen dolog,amivel riogatják a kismamákat,szivem... :(

Az ikres fórumon befektettek egy csajt ,mert szerintük kicsik a babák és nem fejlődnek rendesen.Tegnap megszült,egyik baba 3350 gramm 53 cm,a másik meg 2800gramm és 49 cm! :roll:
A dokik szerint egyik se volt két kiló,ahogy ők mérték az uh-n!Pancserok! :evil: Szegény csaj tiszta ideg volt az utolsó két hétben,gondolhatod!
Szóval nem kell mindent készpénznek venni.Ne aggódd túl magad,számold a mozgásokat és annyi... :wink:

binyek
 
 


szegény :( sajnálom

számolnám én a mozgásokat, ha lennének, de hát nincs baba mocorgás :cry:

szly27-el mi van?
ugy eltünnt :roll: remélem minden rendben van vele :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, jól vagyok. Még egyben! Tegnap előtt elment a nyákdugóm egy darabja, de ezen kívül semmi sem történik. Nem fáj semmim, nem dagadok, úgyhogy szerintem még egy darabig egyben leszek.

Ancsa! Ne aggódj! A mellső fali lepény tényleg tompítja a mozgást. A barátnőmnek is az van és a 21. hétig nem is érzett mozgást. Utána is ritkán.

Kép
szly27
 
 


Képzeljétek, tegnap este néztem egy tök jó katasztrófa filmet,apa, meg hogy egy kicsit megnyugtasson, hozzám bújt édesen a kezét pedig a pocimra tette és beszélt a kismanóval odabennt.
Váltig állítja apa, hogy érezte többször is a picurit mocorogni, csak nagyon gyengéden. :lol:
Csak az a baj, hogy én ebből nem éreztem semmit sem :wink:
Szerintetek létezik ez, hogy ő érezte a picurt a kezével, h mocorog én meg nem éreztem semmit sem ?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát Ancsa! Nem tudom! De én volt olyan hogy éreztem, apa pedig nem. Fordítva még nem!

Kép
szly27
 
 


szly27

hát ez az, ilyet még énse halottam :wink: de váltig esküdözött hogy a babót érzte többször is, igaz, csak kicsiket mocorogni.
de azt mondja a belek mozognak, de nem rugdosnak, ő meg pici rúgásokat érzett :roll:

a multkor a védőnő is ugyanezt mondta nekem , h érezte a babót mozogni amikor a szívhangot kereste :roll: és én akkor se éreztem belőle semmit :roll:


örülök, hogy jól vagy :lol: az már ha elmennt a nyákdugó akkor közeleg a szülés :lol: nekem is elmennt a nyákdugóm a kisfiamnál, aztán rá a 4. napon szültem meg, de a dokim max 1 hetet mondott rá

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát Ancsa, ha többen is azt mondják, akkor lehet hogy a baba volt.

Egyébként te nem vagy semmi! Rengeteg topicba írsz szorgalmasan!

Kép
szly27
 
 


Bari ma hazament Dáviddal! Olyan jó neki!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok lányok majd írok nektek de olyan szétesett vagyok.
Nem tudom hova kapjak,mint aki életében először szült!!
Majd vissza is olvasok ígérem
Vendég
 


szly27

hát én itthon vagyok, fekvésre ítélve,ugyhogy van időm társalogni :lol:
de jobb is,mert így nem agyalok annyit hülyeségeken
Nagyon édes kis pofija van Rolandnak.Tündéri baba

bárány
Örülök, hogy már otthon vagy Dáviddal
:lol: :lol: :lol:

Milyen jó neked :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bari!
Jó gyorsan hazaküldtek Benneteket!Várjuk a beszámolót! :wink:

Nekem is a nyákdugó ment el először(odacsaptam a folyosó kövére,mert nem volt rajtam bugyi),de rá 6 órára már megvolt a lányom! :lol:
Akkor most már a finish-ben vagy,Szilvi! :P

binyek
 
 


binyek
akkor neked utána jó hamar meglett a lányod :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bari! Örülök hogy otthon vagytok! Remélem parák elmúltak!

Binyek! Nekem tuti nem jött ki mind, bár tapasztalatom nincs a mennnyiséget illetően, mert Rolival sem jött ki. De szerintem még nem szülök. Azért remélem egy héten belül meglesz!

Ancsa! Jól teszed, pihenj és fórumozz!

Kép
szly27
 
 


mA jÖTTÜNK HAZA PUSZI MINDENKINEK
Kép
Vendég
 


TÜNDÉRI BABA! gyönyörű! Gratulálok bari!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bari!
Hát ez a gyerek tényleg gyönyörű!Mennyire tökéletes a fejformája és a bőre,mint egy porcelánbabának!Húúú,de irígy vagyok!Én is ilyet akarok!!!! :D
Ha nem lesz ilyen,akkor cserélünk? :wink: Választhatsz,hogy a kettő közül melyik kell... :D

binyek
 
 


Bari! Gratulálok még egyszer Dávidhoz! Nagyon szépséges! Ha van időd dobjál még fényképeket! Hogy van a hasad?

Kép
szly27
 
 


Bari!

Gratulálok a tökéleteskisfiadhoz!
Igazán gyönyörű!!!

Ugye végre Te is megnyugodtál?!

Ha van időd, gyere hozzánk minél többet! A fotókból pedig tudod, hogy sosem elég?

Apuka?
Hogy van?
Vendég
 


szisztok csajok...
apuka és én is ki vagyunk Dávidka igen sokat sír főleg éjjel,én már olyan vagyok mint egy zombi :x
Kép
Vendég
 


GYÖNYÖRŰ! Gratulálok!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bari!

Hát, nem megmondtam, hogy visszakapod????!!! :lol: 8) :lol: 8) :wink: :wink:
Vendég
 


Bari! Nagyon édes Dávid! És milyen jó éber képet tudsz róla készíteni. A legtöbb babát mindig alvás közben fotózzák!

Dávid most áll bosszút a sok ctgért! :wink:

De remélem meglesz a sírás oka, és beáll szépen minden!

Kép
szly27
 
 


Köszi csajok,...Dávidról nem tul nehéz éber képet készíteni...bár ma edig elég sokat aludt(kopp-kopp)

Annyira magammal vagyok elfoglalva,hogy észre sem vettem,hogy Maria 36. hétben van,istenem de jó már nem történhet semmi :wink:

Szépek vagytok a ballagási képen :wink:
Vendég
 


Köszönöm Bari!

Csodaszép a kisfiad... irígykedem. :oops: Hamarosan viszont már én is boldogan várhatom az én kis buddhámmal a szülést...

Olvastam, hogy a böfivel kínlódtok.
Nekem anno a kicsinél az jött be, hogy kaja után, ha nem akart böfizni, rövid időre felügyelet mellett hasra fordítottam. Garantált volt a siker...
Aztán vissza oldalra, és már aludt is! :wink:
egy próbát megér, hátha segít...

sokat gondolok rátok!!!
Vigyázzatok magatokra!

Pusszantás!!! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Én is sokat tettem hasra a lányom,még a babakocsiban is mindig hason aludt.És nem volt légzésfigyelőnk és nem fulladt meg.... :wink: Viszont annyiból nagyon jó volt a hason altatásra szoktatás,hogy hanyatt mindig nézelődhetett,de megtanulta,hogy ha hasra fordítottam,akkor alvás!Persze ez csak akkor működik,ha nincs cumija,mert hason nem fér a szájába... :?

Tarts ki Bari!Csak javul majd a dolog!Tej van?

binyek
 
 


nekem volt mindkét babónál légzésfigyelő,mondjunk nálunk muszály volt, mert a kislányomnnak oszigénhiányos rosszullétei voltak és leállt a légzése.
,,kicsit" elnézték a dokik a terhességemet és kiderült, hogy túlhordtam a lányomat és elöregedett a méhlepény, így lett oxigénhiányos szegénykém :cry:
3éves koráig kellett használnunk,sajnos
de a fiamnál már alapból használtuk,igaz neki szerencsére nem volt rá szüksége, inkább nekem, megnyugtatásképpen.
most is fogunk használni,mert nélküle nem lennék nyugodt.
már a kórházba is beviszem magammal, és a picur alatt lessz :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Dokinál voltam, megjöttem.

A doki megkérdezte, nem szeretnék e kórházba menni, mert nagyon csúnya a lábam... Hát, erre csak azt lehetett válaszolni, hogy NEM.
Méhszájat most nézett, de többet már nem fog, még mindíg 2100-as!!
10 napot kell kibírnom.
BPD 93mm, súly 2700g, áramlás 0,67. azt mondta, ez jó.
Fekvése még mindíg medencevégű, azt mondta, be fog fektetni, ha így marad.
Viszont mostantól szülhetek nála, nem kell koraszülöttosztályra mennünk. (ahol ő dolgozik, ott nincs)

A szülésről is beszéltünk, az ő álláspontja szerint meg lehet szülni, de nem mindenáron. Ő mondjuk köztudottan arról ismert, hogy nem hagyja szenvedni a kismamákat. Azt mondta, a vajúdás során dől el, hogyan tovább.

BARI!
Hogy vagytok? :wink:
Vendég
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?