Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
én is itt vagyok, csak n nehéz visszarázódni az írásba, pedig olvastam folyamatosan.

lora
én is úgy tudom, h a 15 hós oltás egy-két hét múlva okozhat gondot

lorca
itt, írásban is n köszönöm a ruhák hazaszállítását és mégegyszer elnézést a mennyiség miatt, nem gondoltam, h ez ennyi lesz :oops:
mindazonáltal n n ajánlom mindenkinek, aki érez egy kis kedvet, h nézegessen az ebay-en és rendeljen ruhákat, mert hihetetlenül jó minőségű, márkás cuccokhoz jutottam hozzá n n jó áron, sztm még akkor is megéri, ha magyarországra kell postázni

fegyelmezés
lorca, egyetértek, én is sokszor csak tátom a számat, h mennyi mindent megengedek kelének. nem tehetek róla, nekem egy csomó minden nem veszélyhelyzet/rosszaság, de nyilván a fent említett játszótéri anyuka meg rólunk írja egy másik fórumon, h milyen felelőtlen anyukák vannak :lol: :lol:

pann
rem, nem krupp lesz nálatok sem. hidegpárásítót nem próbáltad éjszaka? aludni tudott azért?

kditke
nem dicsekvés sztm, n n szép a kertetek. nahát és tomi micsoda akrobata! látom, nálatok is gyerekbiztos már a lakás :wink:

bili
megint a kertes házasok vannak előnyben, úgy látom :lol: mondjuk nálunk tutira nem aktuális, kele az itt felsoroltak közül még egyik összefüggésre sem jött rá, úgyh max jövő nyáron próbálkozunk. kényelmi szempontból én is ink wc-szűkítő párti lennék, a bilimosás vlh nem vonz :?

kuki
köszi bigsis a linket, hurrá, akkor visszaveszek az aggodalmaskodásból. pisilni simán tud, vlmennyire hátra is lehet húzni, ha az urológus szakértőnek ennyi elég, akkor én is hátrébb sorolom a problémák között :lol:

:?:
ki mivel mossa (és milyen időközönként) a gyerek haját? mi eddig a fürdetőkrémmel, de tegnap megmostam babasamponnal és eltátottam a számat. tök selymes lett és legalább 3 árnyalattal világosabb.. :oops:

majus3
 
 


sziasztok!

még jó h csak be kell pötyögni amit szeretnék ,mert hangom nem sok van már :lol: ennek persze apa örül a legjobban :wink:

csajok annyira fájt a torkom, h fájdalomcsillapítóval éltem 2 napig :shock: pedig én jól tűröm a fájdalmat sztem :oops:
ha a gyerkőcöknek is így fáj akkor nagyon gáz :?

Lea még mindig köhög (velem együtt) úh lehet h holnap még 1x visszaviszem a dokihoz...
Éjszaka viszont egész jól alszik,nem tudom, h a borostyánláncnak köszönhető-e mindenesetre mióta meg van jobbak az éjjelek...

Az éjszakai szopik a múlthéten ismét bevetésen voltak ,de szerencsére most már nem kellenek :wink:

Dana
napközben Lea szinte mindig az ágyában aludt/alszik
éjszakai bepisilés:az egyik ismerősünk gyerekeinek szintén hormonális oka volt...most úgy tűnik a gyógyszeres kezelés hatására javul a helyzet

Pann
nem hangzik túl jól ez a hajnali akció :shock: rem semmi komoly :?

Kditke
Tomi egy kis akrobata :wink:
szépek a virágjaid :wink: és az a kert :roll: :lol:
állásinterjú:a fejvadász cégnél jó benyomást keltettem bizti mert most péntekre a vezetőjük is kért még egy interjút :wink:de ilyenben még nem volt részem ui skype-os interjú lesz :shock: :wink:
az ex főnököm is mindenáron szeretne a cégnél tudni újra de a szeptember messze van úh meglátjuk...
viszont tegnap hívott a jelenlegi cégem, szeptembertől 90% h mégis vissza tudnak venni :lol: 2-3 héten belül kiderül :wink:
úh most már csak az a kérdés ki fizet többet :lol: :wink:

Helga
jobbulást Áronnak és neked is :wink: sztem ne adasd be az oltást amíg nem 100%os Áron

Sno
cici: sztem hormonális lesz...de mindenképpen mutasd meg dokinak

Lorca
az ilyen anyukát én is szívesen egrecéroztatnám (na ezt még soha nem írtam le :shock: így kell?) egy kicsit

most mennem kell :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


sziasztok!

még jó h csak be kell pötyögni amit szeretnék ,mert hangom nem sok van már :lol: ennek persze apa örül a legjobban :wink:

csajok annyira fájt a torkom, h fájdalomcsillapítóval éltem 2 napig :shock: pedig én jól tűröm a fájdalmat sztem :oops:
ha a gyerkőcöknek is így fáj akkor nagyon gáz :?

Lea még mindig köhög (velem együtt) úh lehet h holnap még 1x visszaviszem a dokihoz...
Éjszaka viszont egész jól alszik,nem tudom, h a borostyánláncnak köszönhető-e mindenesetre mióta meg van jobbak az éjjelek...

Az éjszakai szopik a múlthéten ismét bevetésen voltak ,de szerencsére most már nem kellenek :wink:

Dana
napközben Lea szinte mindig az ágyában aludt/alszik
éjszakai bepisilés:az egyik ismerősünk gyerekeinek szintén hormonális oka volt...most úgy tűnik a gyógyszeres kezelés hatására javul a helyzet

Pann
nem hangzik túl jól ez a hajnali akció :shock: rem semmi komoly :?

Kditke
Tomi egy kis akrobata :wink:
szépek a virágjaid :wink: és az a kert :roll: :lol:
állásinterjú:a fejvadász cégnél jó benyomást keltettem bizti mert most péntekre a vezetőjük is kért még egy interjút :wink:de ilyenben még nem volt részem ui skype-os interjú lesz :shock: :wink:
az ex főnököm is mindenáron szeretne a cégnél tudni újra de a szeptember messze van úh meglátjuk...
viszont tegnap hívott a jelenlegi cégem, szeptembertől 90% h mégis vissza tudnak venni :lol: 2-3 héten belül kiderül :wink:
úh most már csak az a kérdés ki fizet többet :lol: :wink:

Helga
jobbulást Áronnak és neked is :wink: sztem ne adasd be az oltást amíg nem 100%os Áron

Sno
cici: sztem hormonális lesz...de mindenképpen mutasd meg dokinak

Lorca
az ilyen anyukát én is szívesen egrecéroztatnám (na ezt még soha nem írtam le :shock: így kell?) egy kicsit

most mennem kell :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 

 
 

Mazsi, hűű, milyen kelendőek a kisgyerekes anyukák a munkaerőpiacon! :D (és kérdeztek a gyerekről, vagy potenciális kövi gyerekről?)

Május, kb 4-5 naponta méregdrága Babe koszmóellenes samponnal a készlet erejéig (értsd amíg el nem fogy, vagy ismét koszmót nem látok, aztán J&J kamillás, én is azzal szoktam)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


kisded alszik :lol: nekem pedig vasalnom kell(ene) :oops:

Ágiboldi
meglepődtem én is de a fejvadásznál a csajszi kérdezett rá a szoptatásra,hogy szoktatom le,bölcsi kérdés stb. :roll:
ő spec a második gyerekről nem érdeklődött,de ex főnököm igen...leszereltem :wink: :lol:

Május
1 éves koráig mi is a fürdetőkrémmel mostuk a haját,azóta a barátnőm hozott egy EPOCH márkájú hibiscusos babasampont és pihe puha a haja :lol:
az újszülött csomagban kapott J and J sampont néha használtuk...

ált 2 naponta, de van h naponta mosom a haját (attól függgően mennyire izzad napközben, homokozott-e vagy sem,stb)
télen persze ritkábban mostuk a haját

bili
én csak jövő nyáron tervezem bevezetni...

nagyinevek
keresztnév+mami/papi

mama nem , mert azok az én nagymamáim :oops:
papa nem,mert az Leának apa (nem is érti amikor nagyszülők a papát akarják mondogatni a nagypapira, szegény gyerek elkezdi keresni az apját egyből)

Pankaa
a Cicaplast alapvetően hámképződést serkentő krém?
én anno a hámló műtéti sebre kaptam, h ne száradjon ki...
a hegképződést is befolyásolja? csökkenti?

Lin
hogy állsz a vizsgákkal?

Dana
Lea étvágyát nem befolyásolja a meleg sem :lol: ált 200-300g-t eszik és mindenevő :oops: :wink: rengeteg vizet iszik napközben sőt a melegekben éjjel is felébredt, h szomjas


Legújabb játéka, h felszedi az apró szöszöket,morzsákat, fecniket megmutatja nekem és a kukába viszi :lol:

na megyek vasalni :twisted: délután még anyós invázió is elsz :twisted:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


ja elfelejtettem...
Pann/Csimpi
a júniusi Kismamában a 107.oldalon egy anyuka összeszedte a koraszülött vagy sérült babák családjainak járó kedvezményeket...

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek mielőbbi! jobbulást kívánok!!!Torokfájást nagyon rossz, én is azt útálom a legjoban:(

Köszönöm a hiányolást is, de gépezni csak alvásidőben tudok, akkor is csak ha már végeztem a házimunkával. :evil:

Lora!
Nézegetjük a házakat(mostmár csakis kertes ház jöhet szóba, lakást nem akarunk venni).De itt Debiben elég drágák, viszont Hajdúszoboszlón vannak olcsóbban is.De legjobban talán építkezni érné meg, viszont a telkek is nagyon drágák. :evil: Szóval nézelődünk szorgalmasan. :wink:
15 hós oltásról én is úgy tudom, hogy 1 hét, 10 nap múlva lehet gond.Ezért én majd csak a nyaralás után adatom be;)

Sensi!
Gratula a lakáseladáshoz!Hát aug. 1. hamar itt van, remélem sikerül addig találnotok!

Sno!
Esetleg szőrtüszűgyuszi Sebi cicijén? :roll: Nem gennyes?Fájlalja?
Ha nem múlik mutasd meg bőrdokinak.

Mazsi!
A Cicalplast iagzából egy szilikonos krém, hegg elleni, de mivel már korán lehet kenni a sebre, elősegíti a gyógyulását, és akadájozza a heggképződést.Nem kimondottan sebgyógyító, inkább hegg elleni.Én legalábbis így emlékszem az orvoslátogatói ismertetőre :wink:
Milyen volt az invázió?:D

Május!
Mi is a Babé koszmó elleni samponnal mosuk Emili fürjeit, és mi is csak a készlet erejéigDe van már egy másik fajta szintén Babé sampon, extra gyengéd alcímmel.Patikában mondták, hogy ezt lehet már ilyen nagyobb babáknak is. :roll:
Akkor mosom, ha nagyon homokos lesz, vagy beizzad.De áltlag 2-3 naponta.

Már megint dörög az ég, így ma is szobafogásg lesz a délutáni program. :x :(
Tegnap is hatalmas zuhé volt, apa bőrigázott mig kiszállt a kocsiból, és bejött a lépcsőházba.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hali,

cici,
az első gondolatom az volt, hogy megnyomtam ahogy felemeltem, vagy ő ütötte meg, ezért ijedtem meg, hogy estére nem javult (sőt). Viszont most reggelre sokkal jobban nézett ki, már csak halványan piros, és picit duzzadt. Még egy picit várok.

Hú, de sok beteg van. Mindenkinek jobbulást!
Milyen pontosan a befulladás?

Sebőnek olyan visszahúzva a kukaca, mintha el lenne kötve a teteje, ami nem engedi visszacsúszni a bőrt. Ki tapasztalt hasonlót?

Május,
hajmosáshoz aszem egy nivea babasampon mintát használunk (valamelyik csomagban volt). Az apja a fürdetős, és csak határozott parancsomra hajlandó megmosni a haját, tehát elég ritkán. De ma muszáj lesz, mert ebédnél keményen belőtte a séróját a zöldborsó főzelékkel.

Mazsi,
győzzön a jobbik! Még hogy nincs hova visszamenni...verekednek érted :D

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, Boldi kukac dettó. Pann, nektek ilyenre mondták, hogy sebész?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Hazaengedtek a kórházból... fizikailag teljesen jól vagyok, lelkileg a padlón. A műtét kábé egy órás volt, a kórházi személyzet nagyon kedves, körültekintő.. összességében, ha lehet ilyenkor ilyet mondani, pozitív tapasztalataim vannak a kórházat illetően.

Most még fekszem, Bali laptopjáról írok, Lillus szundizik. :) Szombaton hazautazunk anyáékhoz, kábé szerdáig leszünk.

Visszaolvasok.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo, nagyon örülök, hogy túl vagy rajta! Bárcsak segíthenénk valahogy megemészteni..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Timo,
de jó, hogy legalább a fizikai részével nem volt probléma, ami ebben a helyzetben nagyon nagy segítség gondolom!
Mit mondtak a kórházban, mennyi idő a felépülés?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Timi
örülök, h jelentkeztél
Lillus csíkfotókja nagyon szupi :wink:

Dana
milyen karúszója van Laurának? hol vettétek? lehet h volt már szó róla csak akkor még nem figyeltem rá eléggé :oops:

Anyós ma hozott egyet Leának ,mert a múltkor mondtam h készülünk a strandra, persze nagy, mert arra nem volt képes figyelni h bébinek lesz :x

Pankaa
túléltem :wink: annyira dühít mert itt rinyál h milyen ritkán látja egyetlen unokáját és amikor eljönnek akkor nem játszik vagy nem tud :shock: vele...ül és nézi ahogy én szórakoztatom a gyereket...leragadt ott h dajkálju ka gyereket,amit persze Lea nem tűr...
ha após felveszi Leát megy vele egy kört az udvaron,halandzsázik neki ,kismadarakat nézegetnek stb próbálja lekötni és ez be is jön mindaddig amíg anyós ki nem kapja a kezéből :twisted:
na jól kidühöngtem magam :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi!
Hát anyósékra sem lehet akkor számítani, hogy addig lenne egy kis gyerekmentes programod.Milyen mesze laknak?
Karúszó:jó lesz jövőre :wink: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hogy jó legyen a napom, 4. emberként a családban, de engem is elkapott a nátha, amit Szabi szedett össze vhol a reptéren. :? Utálom, amikor a levegővégeltől is fáj a torkom. De legalább bevehettem egy Rubophent a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül. :D Négy év óta először. :D

Timo,
Jó hallani felőled. Ha kell egy kis társaság, nem vagyunk messze. :roll:
Érezd jól magad anyukádéknál! :)

Orsi,
Azt hiszem, nem elég jó a képzelőerőm kukac ügyben. :lol: Tény, hogy Szabinál sem lehet teljesen visszahúzni. De erre olvastam valahol, hogy nem lehet minden kisfiú gyári hibás. Lehet, hogy még nem is kéne rendesen mocorognia??

Mazsi,
Nekem anyukám nem tud mit kezdeni Szabival. Amiben az a döbbenetes, hogy Natival mindig is jól elvolt, meg általában a gyerekekkel. Szabi meg többnyire megrémül láttán. Bár lehet, hogy ott rontja el, hogy mindig puszival akarja kezdeni, amikor megérkezik. Mivel ezt Szabi nem hagyja, a kezére próbál adni. Szabit meg attól kirázza a hideg, ha valaki meg akarja fogni a kezét, nem beszélve arról, hogy maga felé húzza.
egrecírozni - megnéztem, mielőtt leírtam :oops:

Ha már helyesírás, lehetne a heget egy g vel írni? :oops: Bocsi.

15 hós: maga az oltás tényleg egy hét - 10 nap után okozhat enyhébb náthás tüneteket. Ha viszont meglévő betegségre olt rá a doki, akkor előbb is kijön.

Május,
Én is elgondolkodtam a fegyelmezésen, amikor anyukát néztem. Valószínűleg én a másik véglet vagyok, de én egész idő alatt nem szóltam rá egyikre sem, pedig kb ugyan azt csinálták. Püfölni persze nem engedtem mások gyerekét, de ahhoz nem kell egy litániát lenyomni. De az legalább adott egy kis sikerélményt, hogy anyuka jóval utánam jött le, előttem ment haza, mert annyira kifárasztotta őt csemetéje. :twisted: Mi meg még egy jót saraztunk. 8) Bár addigra már majdnem egyedül voltunk a játszin, már mindenki kidőlt. A délutáni alvás viszont nekem is életmentő volt. 8)

Hajmosás:
Szerda, vasárnap, J&J A fürdetőkrémet Natival sokáig használtuk, de tapadós volt tőle.

Ágiboldi,
Orrporszívó. :lol:

Pann,
Ha fekvés közben hörög, fulldoklik, ébren viszont nem, akkor vszínűleg az orrmandula duzzadt, vmi vírus, onnan csorog le a garatba a trutyi. Mivel közben levegőt is vesz, elég erősen irritáló. Nálunk olyankor van hangos ugató köhögés és amint felkel, elmúli. - forrás: dokinénink

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!
Fel sem tűnt hogy 2 g-vel írtam a heget, nem is tudom miért, tényleg :roll: :oops: Még sosem írtam 2 gvel. :?
Biztos máskor is van helyesírási hibám, főleg elütésekből.Ez van. 8) Ha nagyon zavar ugorj át, átolvasni, javítgatni nincs időm.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Bili:
Az átlagos amerikai gyerkőc a szobatisztaságot 34 hós (lány) ill 37 hós (fiú) korban éri el, de egy három éves pelusban egyáltalán nem ritkaság. (babycenter)
Na ez az, amit azért nem szeretnék. :twisted: Mi is jövőre indulunk be.

Kép KépKép
lorca
 
 


Pankaa
hát ez az...28 km :lol: ennek ellenére csak akkor jön, ha apósnak épp dolga van errefelé :lol: magától nem jön át...

anyukámék kb 60km, ő ugyan jönne de a napközi miatt nem tud csak 7végén :cry: vagy 7közben ha épp nincs gyerek, akkor viszont azonnal buszra ül és jön (anyós nem ül buszra :wink: )

Lorca
köszi,megint okosabb lettem :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!


Voltunk tanacsadason, vegulis megkapta Aron mindket oltast (MMR + Meningitec), mert mar nem latta betegnek.
Uj adatok: 9970g es 82 cm.
A Prevenarbol lesz meg egy emlekezteto, azt valamikor osszel kapja majd meg. Nem biztos, hogy rank is vonatkozni fog az ingyenesseg, legalabbis a doktorno szerint. Majd meglatjuk!!!!
Ja, es jol leszidott, mert Aronnal Germicid C kupot adtam a multkor, mikor este lazas volt...... Mivel az nyugtatot tartlamaz.... de mondtam neki, hogy a masik doktorno irta fel nekunk, termeszetes, hogy hallgattam ra (pentek delutan mentunk hozza).

Timi,
Orulok, hogy tul vagy a dolgon, es hogy fizikailag mar jol vagy!!! Azert pihenges sokat!!!
Nagyon jo Lillus uj avatar kepe!

Lorca,
Nagyon jok a londoni fenykepek, es az uj avatarkepek a gyerkocokrol! Nekem is kedvencem lett a London Eye-os. Nati uj frizujarol raksz fol kepet???
Jatszoteri fegyelmezes: szerintem is kicsit tulzas mindenert egrecíroztatni a gyereket, a kornyeki jatszotereken ilyen anyukat meg nem is lattam!

Mazsi,
De jo, hogy ilyen kapos allasod van!!!! Szuper! Meg valogathatsz is!!!! :)
Anyos: hat ez nem lehet valami kellemes! Neked kell szorakoztatni Leat is meg Ot is :)
Nekem nagy szerencsem van az anyosommal, az a kar, hogy nagyon messze lakik innen, anyuek szintugy!

Pann,
Gergo nagyon szepen eszik-iszik magatol!!!! Uvegpoharbol iszik kulonben???? Pont ma probaltam ki, hogy Aron kezebe adtam a poharat, de egybol magara dontotte, mivel a csoros poharakat ugy kell donteni, es azt hitte ezzel is igy megy!

Gratulalok a koltozkodoknek, Sensieknek, Riaeknak!!!

Panka,
Hajra csaladi haz!!!!

Szobatisztasag: hat en nagyon el vagyok ezek szerint tevedve! Azt hittem, hogy most a nyaron szobatisztak lehetunk! Legalabb nappalra!!!!!
Gyumolcsok: kapott epret (bio nagymamis), cseresznye (ez nem izlett neki), es ma oszibarackot (jobban bejott, mint tavaly)

Meg csomo minden van, amire szerettem volna reagalni, sebaj, majd legkozelebb!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Nem tudom, miert irok szinte mindent tobbesszamban??? pl: szobatisztak lehetunk.... termeszetesen en mar az vagyok :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


csajok
tud valaki vmi nagyon tuti befőzési módszert meggyhez?
lehetőleg gyors és egyszerű legyen :lol: :wink: én a hagyományos üvegbe teszem,vízben dunsztolom,majd betakargatom módszert ismerem...

Helga
nem értem mi baja a dokinak a Germicid C-vel? :roll:
Áron egy hős! :lol: 2 szuri 1 nap :wink: de h hogy mindkettőt most kapta meg? nekem külön felhívta a figyelmem a védőnő h a MMR oltás és a korábbi NeisVac között min 4 hét teljen el... :roll:

hidd el anyós szórakoztatása nem nagyon izgat :oops: :wink: :lol:

Sno
ma vettem Leának sárgadinnyét és imádta :lol: (köszi az infot mert én nem is figyeltem ,h már kapható)

Úgy emlékszem vki kérdezte :roll: görög-, sárgadinnye is 12 hónapos kortól adható csak a magokra vigyázni kell!

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Timi
:( Azért jó, hogy van hová mennetek és lesz egy kis környezetváltozás! Pihizzél!

Ma mi is voltunk tanácsadáson. Brigi 9540g. Hosszt nem mértek, de kb. 81-82cm, saját mérés alapján.
Megkapta az MMR-t is. Végig ordította az egészet. Na nem a szurival volt baja, az csak a hab a tortán volt. Ahogy beléptünk rázendített, de olyan ijesztően! Még sosem láttam így sírni. :( Olyan erősen kapaszkodott belém! A dokinéni végül a kezemben vizsgálta meg. Aztán kijöttünk és mintha elvágták volna. :?
Ja és van egy kicsi köldöksérve. Erről tud valaki valamit? Azt mondta a doki, hogy még akár vissza is húzodhat. Egyelőre nem tudnak vele mit csinálni, leginkább esztétikai hiba. Azt mondta, ha nagy lesz és zavarja, meg lehet műtetni. Hát nem tudom, azért ennek még utánanézek. :? Főleg mert sztem születése óta megvan, és egyre jobban látni, már pólón keresztül is. Tehát romlik. :?

Ja és ma de. aludt egy fél órát kb. és ennyi volt a napi alvása. Pedig reggel 7kor kelt (8 helyett) és csak kb. fél órája tudtam elaltatni. Igaz, már nem nagyon kellett altatni.

Bocsi csajok, annyi minden jár most a fejemben, képtelen vagyok rendszerezni őket. Holnap pótolok, most ink. megyek aludni.
lora7
 
 


Nanica
Még annyit akartam írni, hogy nagyon helyesek Linus nyári fotói! A kedvencem az erkélyen ülős! :D
lora7
 
 


Sziasztok!


Először is Timo, üdv itthon! Biztos beletelik egy "kis" időbe, mire lelkileg helyrerázódtok, de ez így természetes. Nem akarok többet okoskodni, mert nem tudhatom, h min mentek/-tetek keresztül, úh ennyi.

Gergő: krupp. :cry: A dokinéni szerint egyszer minden gyerek produkálhat kruppos tüneteket anélkül, h az lenne, úh most erősen remélem, h ma éjszaka nem ismétlődik meg a tegnapi fuldoklós-hörgős incidens. :? Kúpot mi is megkaptuk + a szokásos kis túlélőkészlet, Ca, 'C'. Hideg párásítónk nincs, de ma már felmértem a választékot a Pólusban. Szerencsére mélyhűtőnk van, úh talán túléljük. Azt viszont nem igazán értettem, honnan fogom tudni, h mikor kell a kúpot beadni, mert azt az instrukciót kaptam, h ha már n rossz a helyzet, akkor már késő, mivel 1-2 óra, mire hat. :shock:
Sno! Hogy milyen a befulladás? Azt szerencsére nem tudtuk meg...
Lorca! Engem pont azért akasztott ki ez az ügy, mert NINCS semmilyen trutyi, ami folyna, és lejjebbről, a légcső alsóbb szakaszáról hallatszott, h gond van.:roll:

Mazsi! Skype-os interjú? :shock: és :lol:
Jobbulást nektek!

Május! Nem vagy egyedül, én is hasonlóan meglepődtem az első samponos akció után. :lol: Sampon és fürdető témában mi meglovagoltuk a nosztalgiahullámot, és mindenünk a jó öreg Gabi. :lol:

Fütyi: Sno, Ágiboldi: igen, ilyen a "miénk" is. :roll: Lorca! Én is ebben bízom, hátha magától megoldódik a probléma. A sebészeten persze még nem jártunk, de ha megyünk, akkor is csak a VÉLEMÉNYE érdekel, műtetni (most semmiképpen) nem akarom. :?

Helga! Igen, nálunk minden üveg, vagy porcelán. (Igen, igen, tudom, már megyek is, beállok a felelőtlen anyukák közé. :lol: Bár azt hiszem már amúgy is ott vagyok a játszótéri magatartásom miatt, úh mindegy. :wink: ) Egyrészt mert utálom a műa. étkészleteket, másrészt mert azt vettem észre, h a porcelán bögréből, üveg pohárból könnyebben iszik, mivel nagyobb a súlya, nem lendül meg olyan könnyen, és nem ömlik minden a nyakába, még mielőtt érdemben nekiállhatott volna az ivásnak. :roll:

Szobatisztaság: anyukám váltig állítja, h másfél évesen mindhárman szobatiszták voltunk. Hátha öröklődik.... :lol: :lol:
Vendég
 


Lora! Gergőnek is volt(?) köldöksérve, már úgy hoztuk haza a kórházból, de neki nagyon szépen húzódik vissza, gyakorlatilag már oké. Persze még messze nem mélyedés, de ahhoz képest, h teljesen kiállt, már nagyon szép. Nekünk is mondták, h két éves korban majd újra megnézik, aztán esetleg műtét. :( Ha nektek romlik, az jót nem jelent az biztos, mert elvileg ahogy nő, úgy kéne összehúzódnia a hasfalnak, de nálatok mintha éppen az ellenkezője történne. :roll:
Vendég
 


Mazsi

Meggyre is jó bizti amit mi tavaly csersznyebefőzésre vettem.
Eddig én is így raktam el, de tavaly szoptatás fejés miatt nem volt időnk így a férjem rakta el azzal a gyorsbefőző sziruppal amit forró vízbe + cukor hozzáadásval csak rá kell önteni a befőttes üvegben levő gyümire, rá a tető és 5 percig fejre állítani.

Nagyon gyors praktikus és fini lett, igaz a csersznyeszemek kissé össze mentek.

A kis akrobata gyerekem ma teljsen kiakasztott az apukájával együtt, gyerek a kanapé karfáról ugrál lefele az apuka meg vett egy újabb autót 5x annyiért, mint amit megbeszéltünk !!!
Elegem van...............................................

Május

Nagyon aranyos vagy, köszönöm, csak még elöl van egy szekér amit apuka rendbe akar hozni muskátli és egyéb virágok tartása céljából és még az beárnyékolja az udvart.
(bár én már megígértem neki a legközelebbi lomtalanítás idejét)

Igen sajna ma már a költözködés gondalata megfordult az én fejemben is mivel szépen lassan mindent el kell pakolni a lakásból a polcokról, olyan mintha itt nem lakna senki, kivéve a játékok és a rendetlenség romjai.

Tomi saját öneröböl mászott fel a harmadik polcra igen apjának tetszett nagyon, nekem kevésbe !!!!!!

Hajmosás: nálunk minden nap, mivel az úszáson kiadták, hogy minden esti fürdésnél le kell a gyerek fejét csapni vízzel, ahogy az usziba is, hogy a búvárreflexet minél később felejtse el, így nálunk minden este meg is mossuk a haját.

Lorca

A sarazáshoz nekem biztos nem lett volna türelmem, mint neked !!!
Te kis engedékeny !!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!
Timo: mihamarabbi felépülést kívánok testileg és lelkileg! Sokszor gondolok rátok!
Mekkora haja van már Lillusnak is! Tiszta nagylányos ezen a képen!

Ditke: nekem nem is a kert tűnt fel, hanem az a kilátás!!! Gyönyörű helyen laktok! Először azt hittem, hogy valami helyek között van!

Ria: a férjem említette, hogy a kikában van most egy viszonylag nagy konyhabútor, minden géppel felszerelve hatszázvalahányezerért… nem tudom érdekel e, ha igen, megkérdezem pontos részleteket.

Krup: keresztlányomnál pszeudo kruppot álapítottak meg, ami azt jelentette, hogy az amúgy sem tág légutak elszűkülnek és egy nátha is komoly gondot (fulladást) jelenthet… remélem nekünk sem lesz hozzá szerencsénk.

Május: én a bebe koszmo elleni samponját használom heti 1x , a többi csak simavizes hajmosás. Linusnak a kutas környékéről csak most kezd eltűnni teljesen a koszmója, a puha rész miatt nem nagyon mertem ott kapirgálni…

Thelga: Áronnak miért nem volt jó, hogy germicidet kapott???

Lora: köszi… állandóan felkéretőzik a „nagy” székekre és imád ott ülni…

Kérdés: van valami ami már napok óta foglalkoztat és most megy ki a fejemből!!! ÁÁÁááá majd leírom, ha eszembe jut… (mikor Helgának írtam, még megvolt!)

Van egy másik: Linusnak 2 napja híg a széklete, és a 2 nap/1 kakiból 1 nap/2-3 híg kaki lett. Nem tudom mire vélni, mert új kaját nem kapott, talán annyi, hogy többet szopizik. (Róki) Az tudom, hogy a tej „eleje+ hígabb és enyhe hashajtó, de ennyire hat még ilyen korú babákra is?
Nekem már eszembe jutott enyhe rota is, ami ellen ugye kapott tavaly oltást, nem tudom milyen lehet egy oltott babánál lefutó rota fertőzés…

nanica
 
 


Pann, leírnád, hogy mi a teendő egy kruppos roham esetén? Ha te kaptál kioktatást a kúp mellé, mer mi csak a kúpot kaptuk. Nekem azt mondta, h ha nehezen veszi a levegőt akkor be a kúp (amúgy sok sikert a kiváltásához, nekem az ötödik patikában sikerült). És mi a 'C'?

És kipróbáltam a Gergő mintájára az ön-etetést.... nem csuklottál? Gondoltam áthívlak kitakarítani.. :lol:

Valahogy a nyers paradicsom eddig nem került szóba. Megeszik?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk utoljára tornán és uszáson. :( Itt nyáron nyári szünet van és nem foglalkoznak a picikkel,esetleg ha nagyon súlyos gond van a picivel maszek uton.
Ria,Moni,Május nálatok is így működik?
Laura ma semmit se produkált.Már indulás elött fél óra sírással kezdte/nem tetszett neki semmi,de ez egész héten így megy/Vízben is annyira görcsösen tartotta magát.Azt mondták aug.utolsó hetében hívjuk fel őket és mondjuk el Laura miket csinál.

Timi
Kitartást!
Lillus hogy van?Mikor hazamentél gondolom nagyon örült.

Lorca
4 éves kora után ment oviba,ha jól tudom a kiscsoport nem kötelező.
Na az ilyen szülöket szerintem felül kéne vizsgálni. :) Akkor a gyerköcön még piszok folt se volt?Ha látnák Laura néha hogy néz ki és a csuzdán fordítva hogy megy fel.

kditke
Esetleg kompromisszum.Felébe raksz paprikát,másikba nem. :)
Nagyon szép a kertetek és a virágaitok.Néha a környék nem megy látogatóba?
Mennyit változott a képen Tomi. :shock: Mintha nyúlott volna.Nem semmi hogy egyedül felmászott.
Laura az ágyra,székre,fotelra régóta felmászik,de most már az üvegasztal tetejére is. :twisted: Múltkor a tv elé volt az asztal húzva és ment a kedvenc zenéje/tavaszi szél.../És az asztal tetején ülve táncolt és énekelte,hogy vijágom,vijágom.Majd jó lesz a gép rakok fel róla képet.Pedig megtanulhatná,hogy nem mászunk fel sehová,mert a múltkor az ágy háttámlájára húzta fel magát és átesett rajta.

Helga
Akkor látom neked sincs sok segítséged.Mesélj picit Áronról.Alig írsz valamit. :)

Oltás:
Én azt hallottam,de nyugodtam mondjátok ha nem igaz,hogy ha jól tudom a prevenar nem lesz ingyenes szeptembertől./nekünk a dokink ezt mondja mindenkinek/

Pann
Ez a hörgés rosszul hangzik.Gergő közben aludt?Semmi nátha,torokfájás?
Kuppal Én is tanácstalan lennék.De lehet nem is kell.

Ágiboldi
Laura is kapott már rectoderm kúpot és Én is féltem tőle.
Jobbulást Boldinak.De szerintem ilyen nagy örömbe,hogy a nagyiék megjöttek,bizti meggyógyul.
Babe koszmo ellenes sampont hol lehet kapni és kb.mennyi?

Május
Mi baba samponnal mossuk a hajukat.
Keléről nem is írsz!Hogy vagytok?

Mazsi
Jobbulást.Nem hangzik valami jól a betegséged.
AZTA ennyi állás :shock: Gratulálok.
Karúszot a tescoba vettük,legolcsóbbat.Ha jól emlékszem volt valamilyen szám rajta és a 2-es vagy 3-as,de Zsolti most dolgozik és hazajönn megkérdem pontosan.Olyat vegyetek aminek mind a két felét fel lehet fújni/az biztonságosabb/Raktam fel képeket elöbbre és azon látszik.Hova mentek nyaralni?
Anyós :twisted: Akkor te is jól kifogtad.Aposom kezdi megint ugyanazt mint Daninál,hogy most már sétálni kell vele,és csak akkor ha az összes szomszéd látja hogy vele van,de ha az udvarba megy hozzá oda akkor nem foglalkozik vele. :twisted:
Meggyre Én is ezt a receptet tudom,de az idén csak kimagoztam/2,5 óra/és be mélyhűttőbe.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jóreggelt!

Előre szólok, hogy összevissza fogok írni! :roll:

Krupp:
nekem ez a rémálmom... tesóm kisebbik fia hörgőszűkülettel született és kiskorában állandóan fulladozott. A teendő ugyanaz volt, mint krupp esetén: hideg párásítás. Télen pl volt olyan, hogy a minusz 20 fokban kellett ablakot nyitni és egy takaróba bebugyolálva kitenni a gyereket az ablakba, mert a hideg hatására tágulnak a hörgők és jobban tud lélegezni. Vagy bedugni a fejét a hűtőbe... legalábbis ezeket hallottam.
Persze, elméletben nagyon jól tudom a teendőket, de lehet, hogy bepánikolnék, ha élőben is sor kerülne rá... bár, már tudom, a gyerekemért mindenre képes lennék!!!

Szobatisztaság:
szerintem majd jövőre! Bár, azért beszerzünk egy bilit a nyárra, megmutatni Lillusnak, hogy mi is az, de erőltetni biztos nem fogjuk. Sztem őt sokszor zavarja, ha bekakil, mert olyankor húzogatja a pelusát és mondja, hogy "be". Majd meglátjuk, végülis ráérünk.

Hajmosás:
Lillusnak ez a hobbija, így minden nap kötelező szertartás a kádban, szigorúan samponnal. Ha apja csak imitálja, hogy ráteszi a sampont, Lillus nem hiszi el és addig rinyál, míg tényleg habos nem lesz a keze! Hihetetlen a kiscsaj! :)

Szuperek a képek, Lorcán csak ámulok és bámulok, hogy mennyit feltettél a gyerkőcökről! Nati haja iszonyúan megnőtt, meddig akarjátok növeszteni? Nagyon jól áll neki! :) :)
Tomi egy kis akrobata, Gergő meg nagyon ügyesen iszik pohárból a kép alapján! :) Ezen felbuzdulva Lillus is kapott saját poharat, persze a víz 3/4-e a pocakján landolt, ami engem sokkal jobban zavart, mint őt. :roll: Sebaj, ebbe is bele kell jönni! :)

Lillust tegnap kellett volna vinnem a dokihoz a 15 hós oltásra, de csak jövő héten kapja meg majd. Akkor lesz megmérettetés is, kiváncsi vagyok, mekkora.

Sno!
A kórházban azt mondták, hogy míg a köv. ciklus meg nem jön, addig nincs szex, se fürdés, szóval szinte semmi. Aztán utána még ajánlott 2 ciklust védekezni, de ez is inkább a lelki része miatt van. Mindegy, most magunkra koncentrálunk, aztán majd ősszel meglátjuk hogy lesz. :roll:

De már nem sírok, a műtét előtti éjszaka borzalmas volt, bennem a méhszájtágító vacakkal... akkor elbúcsúztunk mindketten a kisTücsöktől, elengedtük, mert neki is így a legjobb. :( Gyújtottunk neki egy gyertyát, kapott egy szál fehér rózsát... próbálunk túllépni.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hali!

Túléltünk egy újabb éjszakát. A hajnali hörgés megint megvolt, de most nem annyira durván, úh talán nem lesz kruppos. :) Ági! Timo jól leírta, én is csak annyit tudok, h be a kúp, és hideget neki. Télen kivinni (persze felöltöztetve), nyáron bedugni a fejét a mélyhűtőbe. Na meg hideg párásító folyamatosan....ha lenne. :roll:
Tudom, h már egyszer végigment ez a hidegpárásító-téma itt a fórumon, de megtennétek, h ajánlotok vmit? Csak mert láttam, h nagyjából 10-60E-ig lehet választani, és nem tudom, h mi lehet a diff., és ha nem muszály nem adnék ki rá több 10E-et. :roll:

Timo! Sztem az nagy lépés a szobatisztaság felé, h jelzi, h bekakilt! Gergőt kérdezgethetem ítélet napig, h van-e kaki, vagy nem érti a kérdést vagy fogalma sincs a válaszról...0vagy mindkettő. :lol:

karúszó: elvileg a Decathlonban lehet venni 1 éveseknek való méretet is, gyakorlatilag amikor mi ott voltunk nem volt, úh 3 évesekre való karúszót vettünk, h vmi azért mégis legyen, meg ha idén nem is, jövőre már jó lesz. Állítólag a kis méretet már aznap elvitték, amikor jött. (Lehet, h nem kettőt kellett volna rendelni! :evil: )

Vki mondja meg, h mi kerül egy vacak műa strandszandálon 2900 Ft-ba! Tegnap ezt próbáltam beszerezni a Pólusban, de csak ennyiért lehetett az ő méretében kapni. Erős túlzásnak érzem. :x
Vendég
 


Ja, és tegnap mi is elkaptuk Gergőt a hajnyíróval. Hát lényegesen egyszerűbb, és gyorsabb, mint az ollóval, ráadásul így nagyjából egyenletesnek mondható a végeredmény. :D
Vendég
 


jó reggelt!


Pann
mi végül egy egyszerű Hauser (UH-49) párásítót vettünk 6900ért.
Sztem a célnak megfelel.Már csak egy páratartalom mérőt kellene beszerezni,mert így csak vaktában párásítgatok :lol:
Talán ennyiből praktikusabbak amelyekben beépített páratartalo mérő van.

skpye-os interjún először én is csak nevettem,de tényleg komolyan gondolják :lol: érdekes lesz mert hangom alig van :roll:


Dana
nem megyünk nyaralni :cry: csak gondoltam Leával elkezdünk strandolni...

Kditke
mi a neve a befőző szirupnak?

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi! Köszi az infót, jól hangzik.

Ági! Most jutott eszembe, h nem írtam: a 'C', az C vitamin, csak lusta voltam kiírni, bocs. :oops:
Vendég
 


Timo, az tényleg nagy szám, h jelzi ha bekakilt, Boldinak fogalma sincs (vagy a kérdésről, vagy a válaszról) :D

Pann, Gergő be se taknyosodott? Csak a hörgés? Ja, C vit. Ok, az megy folyamatosan, csak tudnám hány cseppet adjak.. :shock:

Dana, Babe koszmóellenit a patikában. Nem emlékszem az árára, de 2-3 ezerre saccolom. Viszont jó sokáig elég (ha valaki nem mániákus, mint Lillus :wink: ).

Prevenarra nekem is azt mondta a doki, h ha ingyenes is lesz, az már ránk nem fog vonatkozni, csak az akkori korosztályra; aki már kapott az nem kapja az emlékeztetőt ingyen :roll: Logikus, nemde? :?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hm. Most láttam, h a Brendonban 890.- a gumiszandál, és van kék is. Kénytelen leszek kimenni. :(

paradicsom nyersen: Gergő imádja! Először fintorgott, meg rázkódott tőle, de azóta nagy barátok lettek. :lol:

Akit érint: Tesco-s pelus akciós, és kívül-belül megújult. :)
Vendég
 


Ági! Csak hörgés. De gondolom ami késik, nem múlik...
'C': nálunk megint a lórúgás adag megy 3 napig: 2x40 csepp. Aztán nem tudom mi lesz....10 csepp? :roll:
Vendég
 


Megdöntöttük az alvásrekordunkat. :D Szabi vhol 9 után ájult be az ágyba és néhány konzultációt nem igénylő hajnali nyüszi után 9 után másztunk ki az ágyból. Ebből én is majd 10 órát alvással töltöttem. Micsoda újdonság! Hozzá tudnék szokni. :lol:
Ami viszont rossz, hogy leszokott a leteszem este, befordul és alszik szokásáról. Kááár. Most megint ott kell vele maradni, szerencsére azért nem kell csinálni semmit, csak feküdni vagy 5-10 percet a sötétben. Régi szép idők. :wink:

Prevenar:
Az ingyenességhez nem fűznék sok reményt. :( Csak egy interjúban említette Horváth Ágnes, nem volt tovább. Amióta új eü-s van, még csak szóba sem került. :evil: Én azért reménykedek a csodában. :?

Párásító:
A téli mizéria miatt nekiálltam az infókutatásnak. A hidrométerek elég nagy szórással mérnek, sok függ attól, hogy milyen márkát szerzel be. Nem tudom, melyek jók, a miénk egy 10-essel mér többet, mint a szomszédé. :twisted: Télen ennek ellenére mindkettő vészesen alacsony páratartalmat mért.
A párásítók ára az párásítandó légköbméterrel arányos. A legdrágább kb elegendő arra, hogy a mi nagyszobánkat rendesen ellássa. :roll: 120m3 magában, ha egybenyitom a gyerekszobával, mint általában, akkor 210m3. Ezt már csak egy ipari tudja, ekkora se a Médiában, se az Electroworldben nincs. Túl nagy a belmagasságunk. :?
A legkisebbek ha jól emlékszem kb 10 nm, standard magasságot bírnak. Ebből vagy 10 azért elég húzós lenne. 8)

:?: Egy 40 decibeles készülék milyen hangos? Egy légszűrőt néztem potom 80-ért, de ha elviselhetetlen, akkor inkább megspórolnám magamnak, van azért helye a pénznek. :oops: Pláne, ha veszek párásítót is. Egy mobil klíma 50-60, amit éjszakára nem is ajánlanak, de azt sem tudom. :roll: Mennyi lehet mondjuk egy mikro?

Dana,
Csak 5 éves kortól kötelező az "oktatás", napi 4 órában. Nati iszony el lenne keseredve, ha nem mehetne szeptemberben. Kicsit sajnálom amiatt a kisfiút, ha azért nem tudott menni, mert nem volt szobatiszta.
A sarazás után úgy mentünk haza, hogy még én is szégyelltem. 8) De az szerintem még mindig jobb, mint hófehér szoknyácskában lehozni egy kislányt a játszira és ugyan úgy hazavinni.
Jó kis após. :twisted: Nekem apukám tud néha így fontoskodni. Játszik a gyerek egyedül, ő felveszi, majd mivel nyüglődik a kezében, az én kezembe nyomja. Hogy foglalkozzak vele. :twisted: Nemrég meg mindenképp talicskáztatni akarta őket, Szabi meg nem engedte. Nekem mondogatta, hogy rakjam már bele. Utána meg, hogy miért nem tologatom én őket a talicskában, miért neki kell. :roll:

Paradicsom, nyersen:
Nem nyert. Kinyitja a száját és megvárja, hogy kiessen.

Nanica,
A rota oltás csak a legveszélyesebb törzsekre ad védettséget, a többi a nem oltott módon folyik... szó szerint... Az enyhébbek is járhatnak hasmenéssel, de ennél azért jóval komolyabb lenne az is. Azon kívül még van egy rakás más, ami után szalad a poci és benyalhatja bárhol.

Kditke,
Akrobata mutatványok. :lol: Akkor már csak azzal tudlak biztatni, hogy otthon legalább relatíve puhára esik és a gyakorlott, ügyes gyerekek sokkal ritkábban sérülnek. :wink:
Nekem az a szekér különösen tetszett, mondd meg apukának, légyszi! :lol:
A sarazás közben tuti nem sérül meg. :lol:

Pann,
Ismét dokinéni forrásból: Ha az orrmandula elzárja az utat, akkor az orron keresztül nem tud távozni a trutyi, egyenesen megy a garat irányába, onnan akár a tüdőbe is. Annak meg kb sterilnek kéne lenni, így mindenre elég durván reagál.
Szabinál köhögéssel kezdődött a mostani betegség, ami engem tegnap ütött ki. 2-a, hétfő, éjjelén ugat, másnap még egészséges, szerda hőemelkedés, csütörtök láz, doki, piros torok, vizes csorgás. Hétvégétől sűrüsödik, fehéres, majd sárgás. Most kicsit zöldes, azaz javul. A köhögés megszűnt onnan, hogy elől kezdett csorogni.
A krupp nekem is egy nagy félelmem, barátosném mindhárom gyerekének volt, elég gyakori vendégek voltak az ügyeleten. :? Még iskoláskorban is. Juuuuj.

Helga,
Szerintem a Germicid-C-ben a nyugtató a legjobb rész. :oops: :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Betegeskedők jobban vannak már?

Emili most ment aludni :shock: Kivi vagyok mennyit fog aludni, ui. 5.30kor kelt, evett, majd visszaaludt 8ig. :roll:

Nekem is lenne körkérdésem:
1:mennyit beszéltek a gyerekkekhez?(pl.én mindig mondom hogy mit csinálok/unk,kommentálom az ő cselekedeteit is, stb.)De van aki alig beszél a gyerekhez. :roll: Ennek elenére Emili nem beszél sokkal többet/jobban ahoz képest, akihez a szülei sem beszélnek(mondjuk babanyelven azért lényegesen többet mond, ill. mutogatással mindent megértek hogy mit akar).Na remélem érthető vagyok :? :lol:
2:van olyan gyerek aki féltékeny az apjára?
Emili minap filmbe illő féltényeségi jelenetet rendezett:Tomi megpuszilt, miközben Emili az ölemben volt.Észrevettük, hogy nagyon sasol, ezért adott Tomi még puszikat.Na ez kicsapta nála a biztisítékot, és a két kezével szétválasztott minket!Egyikünk fejét az egyik irányba, másikat a másikba!Majd gyorsan a mellkasomra borult, átölelt, és egy pimasz vigyorral az arcán hümmögött is hozzá!Kb. mintha azt akarná mondani, hogy ő az ÉN anyukám, és senki más nem szeretheti, és ő sem szerethet mást rajtam kívül.Elképesztő!

Pann!
Nekünk Lanaform párásítónk van, igaz 20háyn ezerbe került, de 5 literes a tartálya, és nagyon csendes!Állatható rajta a opárakibocsájtás erőssége, beállítható az ideje is.Bár ebbe alakásba inkább páramentesítő kell télen, de mikor vettük még nem itt laktunk. :wink:
Műanyag kis szandira gondolsz?Én 500 ft-ért vettem a Tescoban egyet.Le volt árazva 1000 ftról. :lol: Volt több méret is, de főleg ilyen pici lábakra való volt.
Karúszót mi a Régióba vettünk, 300 vmennyi volt, 2 éveseknek való, de nem sokkal kisebb mint a nagyobbaknak való.De lehet kapni Dmben is, meg hipermarketekben, hasonló áron.
Van ebben vmi, hogy az üvegpohár nehezebben lendül meg, én is ezt vettem észre, ha néha megendetem neki, hogy abból igyon.Viszont csak félek, hogy összetöri, meg szereti harapni is, így attól tartok összeharapja.:?

Dana!
Nálunk is nyári szünet van a rehabon.De most lesz egy 2 hetes minden nap bejárós úszás is, ma lesz szülői értekezlet, akkor majd többet tudok róla.

Ditke!
Hát most ezen csodálkozom, hogy ilyet mondtak nektek az úszáson!Tudtommal a búvárreflex ösztönös, amig megvan kiírtani nem lehet, de ha akkor tájt jár úszni amig megvan akkor megtanulja tudatosan visszatartani a lélegzetét, így a későbbiekben, amikor már nem ösztönös ez a reflex, akkor már tudatosan fogja visszatartani a levegőt.Szóval ha locsolod is, az ösztönös része elmúlik, és átvált tudatosba.De szerintem ha egyszer megtanulta, begyakorolta, akkor nem felejti ha nem locsolod akkor sem.Mint a bicajozást.
:roll: Szerintem.

Helga!
Én sem értem mi a baj a Germicid-c-vel, mi is azt használjuk éjszakára.Igen, van benne egy kis nyugtató, jókat alszik tőle Emili :lol: De ez gyerek készítmény, így szerinte ez nem nagy gond. :roll:
Többes szám:ezt már egyszer kiveséztük. :wink:
Csak szokás kérdése, hogy kinek milyen a "szavajárása".

Ágiboldi!
Emili imádja a nyers parit, ha meglátja hogy mi esszük, akkor biztos hogy eleszi előlünk!Ja, és a múltkor lecsapott a paprikámra is, és azt is elrágcsálta, a 0 darab rágófogával. :lol:

Mennem kell vasalni, brühühühühűűűűűűűűűűűű :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lorca!
A miénk (lanaform) 35 decibeles(a dobozán ez van írva).Na mind1, a lényeg, hogy alig hallani.persze függ a szoba alapzajától is.Meg mi nem kapcsoltuk be éjszakára is.
http://bonair.hu/index.php?keret=termek ... gyarto_id=

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Megint elszállt egy oldal !!! BRRRRRRR !!!

Mazsi

Dr.Oetker befőtt tartósító a neve, de rájöttem egy lépést kihagytam, amikor e szirupp lé felforr bele kell önteni egy üvegnyi gyümit egyet rottyantani rajta, majd vissza az üvegbe és rá a lé.
Ez a müvelet kb 2-3 perc. Szóval még mindig gyorsabb, mint a dunsztolás. Anyukám 23 üveg cserit rakott el 2 óra alatt és abban benne volt a cserimosás és az üvegmosás is.

Timi

Tomi is ilyen szisztémával iszik pohárból, úgyhogy marad az itatóspohár és a szívószál ha szórakozni akar egyenlőre.

Dana

Laura is nagyon alpinista alkat ezek szerint, kár , hogy nem tanulnak a leesésekből !!!!

Uszodába babúszáson, hogy lehet nyári szünet hát nem ebből élnek nem a nyár a főszezonja a strandnak ????

Sokan járnak erre kirándulni, mivel itt vezet valami turista út is.
A szemben levő egyik hegy tájvédelmi körzet.

Itt szinte minden szomszédnak ilyen szépen ápolt gondozott a kertje.

Nanica

Tényleg hegyek közt lakunk, pontosabban egy hegyoldali telken szemben 2 heggyel.

Pann

Én már nem lepődök meg semmin gyerekholmi árakat tekintve.

Annyi szó volt a szobatisztaságról tegnap nagybevásárlás kapcsán vettem egy szuperjó WC szűkítőt, Tomi ma egész nap azon üldöglét, pedig még ki sem csomagoltam, nem is mutattuk neki, hogy mire való.Lehet kicsit korai még de gondoltam barátkozzon vele.

Hajmosás J&J nálunk is azt elfelejtettem írni.

Tomi nem szereti a paradicsomot, próbáltuk, de kiköpte, ugyanúgy, mint a paprikát. :wink:

Ágiboldi

Akkor csak az kaphat ingyenes védőoltást aki még nem kapott
egyet sem ?? Vagy korhoz lesz kötve ?? Nem értem. :shock:

Ja elfelejtettem írni apa levágta a hajam. A fodrásznál 1 hétre volt időpont én berágtam és levágattam vele a hajam.(előképzettség az előző barátnője fodrász volt) Szerintem tök jó lett, én előtte beszineztem, ő meg levágta az én instrukcióim alapján. :lol:

Képet felrakni nem tudok, mert nem tudom magam még tükörben sem lefényképezni. Lin ti hogy csináltátok szemből ???? :roll:

Emőke

Eszembe jutottál mikor a TV-ben modták az afganisztáni magyar katona halálát. Biztos jó ötlet kiengedni a férjedet ?? :roll:
Nem tartozik rám, de megér az a pénz annyit ?????

Kép
kditke
 
 


Pankaa

Szóval azt mondta az úszás oktató is, hogy ha ezt nem gyakoroják akkor 8 hónapos koráig megmarad a reflex, de utána elmúlik, (nem felejti el, hanem elmúlik) viszont ha megy az esti lelocsolás akkor ez 2 éves koráig kihúzható. Utána pedig sokkal könnyebben mozog víz alatt víz felett és utána könnyebben tanul meg úszni és nagyobb biztonsággal mozog a vízben.

Kép
kditke
 
 


Lorca, és erre most Szabi milyen gyógyszert kapott? Nem akar elmúlni, megint vizes az orrfolyása, pedig már sűrűsödni látszott :shock: Viszont láz, hőemelk. nincs, úgyhogy nem megyünk vissza sztem dokihoz. (nem kaptunk ab-t, csak ca, fenistil, homeopata izék)

Ráadásul áttört egy szemfog, és még jön kettő, ill két rágó, i.e. nem látom a takony végét. Akkor mikor mehet bölcsibe? Mi a szokás vajon? Mert ha ezen múlik, akkor egy fognövesztő gyerek akár hónapokig taknyol kis hőemelkedéssel.

Kditke, én se értem a prevenart, a doki se, azért nem írtam egyértelműbben :lol:

Csatlakoznék Lorcához, a Germicidben a nyugtató a legjobb :wink: ettől legalább végigaludta az éjszakát, ami szerintem elengedhetetlen a nátha gyógyulásához.

Pann, húú nekünk is lórugás C vitamin kéne, tehát 3 napig reggel és este is 40-40 csepp? Ilyen sokat még sose adtam, de nem gyógyul úgyhogy kipróbálom.

Panka, 1.) én beszélek hozzá elvileg egész nap, de biztos lehetne többet, mert alapból csendes típus vagyok, néha azon kapom magam, h azon kívül amit konkrétan neki mondok nem dumálok, keveset mondókázok, nem énekelek. Boldi folyékonyan hablatyol, az intonáció tök jó, néha egyértelműen kérdez. De konkrét szavak szinte egyáltalán nincsenek, még kezdemény se, csak 'apa' és 'va' (kutya). De határozottan kommunikál és mutogat.

2.) Boldi nagyon féltékeny, de nem csak rám. Ha az apjának az ölében van, és én is odabújnék, akkor eltolja a fejemet, mert annak az embernek ekinél ő van csak őt szabad szeretni. És igen, ha mi ketten megpusziljuk egymást, vagy megöleljük, akor azonnal ott terem és közénk ékelődik :lol:

Ja, Sno, apukám szerint (nyelvész), a bilabiális (két ajakkal képzett b, p, m hangok) szókezdet a legkönnyebb, ezért lesz a csipogból picsog :)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Továbbra is köszi a párásítós infókat - jegyzetelek. Kiszámoltam, nálunk kb. 60m3 a hálószoba (nekünk is magas), úh ez még talán nem a 60E-s kategória.:roll:

Szandi: a mi Tesco-nk ilyen szempontból béna, csak egy sor ruha van, cipő meg egyáltalán nincs, úh pech. :?

Ági! Igen, reggel-este 40-40 csepp. Jobbulást Boldinak.

Ditke! Magozás nem volt benne a 2 órában? :mrgreen:

Féltékenység: Gergő is. :lol:
Vendég
 


Ditke!
Értem.Nálunk ugyan már! nincs lelocsolás(korábban volt, amikor elkezdtünk járni), de gyakorlatilag Emili néha magát locsolja le, ill. uszáskor kimászik a kezünkből, menne a víz alá.Így biztosítja magának a lelocsolást :lol:
Bár szerintem Tomi is eléggé biztonságban érzi magát a vízben, imád lubickolni. :wink:

Ági!
Köszi a válaszokat.:D
Emili az előb meglátta a vonalzódon a macikát, és lelkesen felkiálltott, és persze meg is kellett simizni :lol:
Én mondjuk mondókázok neki, és énekeln is szoktam, főleg "vészhelyzetben" :wink:

Ki tudtam vasalni, hurrááá :lol: Emili is felkelt közben , megevett 120 ml meggyleves levét, és 260 ml májas almaszószt! :shock: Pedig még tízóraizott is! :lol:
És képzeljétek, most amikor nyomja a kakit, mutogat a wc felé!!!Mondogatom neki bőszen ilyenkor, hogy oda kell mostmár nyomni, nem a pelusba :lol:
Azt hiszem jó úton vagyunk, bár szerintem is az igazi szobatisztaság csak jövő nyáron jön el. :wink:
Na megyek is pelusozni :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Gondolkozom a WC-szűkítő kontra bili témán:
Érv a bili mellett: mobil. Bárhova el lehet vinni, ha kell, csak elő kell venni. Persze ált. mindenhol van WC, de akkor tartani kell fölötte, míg el nem készül. Mondjuk ha pisil oké, de leszakadok, ha ki kell várnom a kakit...+ probléma lehet: egyáltalán meg tudom-e győzi róla, h így (lógva) is lehet kakilni. :roll:

Májas almaszósz? :shock:

Nálunk indul a hétvégi progi, úh lelépek, mindenkinek kellemes hétvégét!
Vendég
 


Pann
Ez a sérves dolog nem hangzik jól. Az a fura, hogy ha én nem kérdezek rá, akkor nem mondta volna. És nekünk újszülöttként se mondta senki, de a köldöke már akkor is ilyen volt sztem. :?
A krupptól én is nagyon félek. Sajnos nekem az öcsém kruppos volt, aztán meg asztmás. Még élénken él bennem az emlék mikor rájött a fulladás és mentők jöttek meg minden... Remélem nálatok is "csak" ennyi lesz!
Hihi, az én anyukám is azt mondja, hogy 1,5 évesen már szobatiszták voltunk. Sőt, én már 1,5 évesen verset szavaltam! :lol:

Timi
Örülök, hogy jösz és írsz! Komolyan mondom le a kalappal elöttetek!
Nagyon édi Lillus új vonalzója!
Szobatisztasággal én is úgy vagyok, mint te, idén max. ismerkedés a bilivel. (Vagy ezt már írtam? Bocsi :oops: )
Időnként Brigi is jelzi a kakit, de még nem megbízhatóan.

Ágiboldi
Én is azt hallottam a prevenarról, hogy ha ingyenes is lesz, annak akinek emlékeztető kell, annak nem. De ez még annyira bizonytalan. Sajnos... Egyébként meg csak 2 éves korig lenne ingyenes.

Hajmosás
Nálunk 3 naponta van kb. Egyelőre fürdetővel, de már én is gondolkodom egy samponon.
A Gabi fürdető nem szárít nálatok? Briginek olyan száraz volt a bőre tőle. Aztán lehet, hogy csak a tél és a fűtés nem tetszett neki.

Pelus
Mi is vettünk Tescos akciósat, és tényleg megváltozott. Sztem jó, bár nekem régen sem volt vele gondom.

Strandszandi
Mi kaptunk egy ilyet:
Kép
Ugye egy strandszandinál nem számít, hogy nyitott a sarka? Tudom, mezítláb kéne lennie, de én félek hogy pl. egy darázsba lép.
lora7
 
 


Olyan hangulatingadozásaim vannak, hogy hét elején apa felszólítására még egy tesztet is csináltam (nega lett), de azóta is furcsán vagyok, lehet, hogy most áll vissza a hormonháztartásom, és lassan megjön, vagy beteg leszek.

étkészlet,
nekünk is van több garnitúra műanyag, de nem bírom használni, sokkal könnyebben lesodorja, azonnal kiborítja, stb. úgyhogy marad a kompótos tál, mokkás pohárral, süteményes villával, teás kanállal :roll:
néztem gyerekétkészlet árakat (azt később is olyan szeretettel használja az ember), de elég horror. Amint találok egy normálisat megveszem, mert a levesevés műanyag kanállal lehetetlen, de teással sem szapora.

Timo,
én azt hittem sokkal hosszabb ideig kell várni.

Sebi eszik paradicsomot nyersen, de csak a mamánál, mert én még nem vettem.

Panka,
én is beszélgetek Sebivel, ha együtt csinálunk valamit, de egy ideje annyit dumál, hogy estére totál kikészülök agyilag a sok anyázástól (minden szavát így vezeti be, hogy figyeljek), úgyhogy örülök, ha éppen csendben vagyunk, vagy elbeszélget magában (ami ritka).

Nálunk egyelőre még tetszik neki a puszilkodás, de úgy tudom, hogy teljesen normális az ilyen típusú féltékenység.

Ditke,
Sebinél még csak most indult a mászási kényszer, én leginkább az ablakoktól parázok.
Emeleten lakók,
hogy védekeztek a kiesés ellen?

A cici pirosság elmúlt, nagyon remélem, hogy ennyi volt!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok (egyre jobban tagnak tekintem magam :oops: , NEM GOND???)

A szobtisztasággal kapcsolatban az eddigi "élményeimet" :) szeretném elmesélni: Nálunk eddig három gyerek szobatiszta, két "utat" követtünk, egyértelműen a kivárás vált be jobban.
A két nagyobb bő két és fél éves volt, mire szobatiszták lettek, ekkor azonban egy hét alatt elhagyták a pelenkát, éjszakára is. Mielőtt ez bekövetkezett volna, persze elég furcsa érzés volt, hogy majdnem három évesek, és pelusosak, de meggyőztek, hogy érdemes kivárni a maga idejét. Két dolgot tettünk: volt wc szűkítő, megmutattam, mire való, meg ha szóbakerült a téma, mindig elmondtam, mi a dolog felnőttes megoldása. :)
Adél ennél hamarabb, a második születésnapja környékén érettnek mutatkozott a témára, kapott bugyit, pisilni tudott is vécébe (bár lassabban ment sokkal a folyamat), de éjjelre még sokáig (egy évig) pelenkás maradt, és a kakilással nagyon sokáig gondjai voltak.
(És egyáltalán nem volt bili, nekem az nagyon-nagyon rémes. Ill. Adéllal lett, de csak a gondjai miatt. Lehet, hogy a bili gyorsítja, de olyan gusztustalan.... nem?)

Szóval biztos vannak, akik ettől sokkal gyorsabban megérnek a szobatisztaságra, de utólag bánom, hogy Adéllal nem voltam türelmesebb. Régen, a mi gyerekkorunkban ez tényleg gyorsabban ment, de sokminden változott azóta... (Biztos sokat jelent a nedvszívó pelenka is :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Féltékenység
Brigi egyelőre nem féltékeny. Ill. ha puszilkodunk, akkor jön ő is és akkor 3asban puszilkodunk. :lol: Vagy ha apától én kapok puszit, akkor jön és ő is ad nekem, csak ő a combomra, mert azt éri el. :lol:

Orsi
Nálunk nincs semmi az ablakalatt, amire rámászhatna. Max. a radiátor, de még az is magas, hogy csak úgy rámásszon. De szerencsére egyelőre még semmi jelét nem látom annak, hogy az ablakba szeretne mászni!
lora7
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?