Új privát üzeneted érkezett!

ERA:
Jó, hogy újra jöttél!!!!!! :)
Sokat gondoltunk Rátok mindannyian, remélem Martin hamar meggyógyul!!! Mira gyönyörű kiscsaj :P

Nekünk is jó volt a talin, csodálkoztam is, hogy ilyen jól elvoltak a kicsik, úgy látszik itthon unatkoznak... :?

Végre vége a tanulásnak!!!! :D :D :D :!: :!: :!:
persze csak szeptemberig...

A mai vizsgám érdekes volt, én voltam a 4. aki tételt húzott és kihúztam a legkönnyebbet, felolvastam a címét, erre mindenki: "micsoda mázlista, ez nem ér", a tanár is csak nézett...
én visszatettem a tételt és húztam egy másikat, az meg a 2. legkönnyebb volt a 24-ből..., ezt is visszatettem, a 3. meg olyan tétel volt amit utálok..., mondtam a tanárnak, hogy inkább választok magamnak, és választahattam egy nehezet, de amit szeretek, na azért 5-ös lett :lol:
Azért raktam vissza az elsőket, mert a tanár sajnos többet vár tőlem, még így is 5-en megbuktak, mehetnek pótvizsgázni

Gyöngyi: hogy vagy???
délben a fűnek sem tesz jót a nyírás... :wink:

Mamacka:
jobbulást Áronnak!!!!
szurkolok a munka miatt!!!

Vokeszti:
Te meggyógyultál teljesen??

Annácska, Lidke:
nagyon szép család vagytok, a babák is tündériek!!!! :P

Szelivi:
örülök, hogy eljötettek Ti is, legközelebb apa is jöhetne!!

Ildi:
majd még konzultálunk :wink:
szombaton megyek Sharlotte Menzzen-re, majd írok róla!
Én tuti a vendéged leszek, magamat mégsem kezelhetem... :lol:

Most, hogy vége a tanulásnak nekiállok a lakást, kertet rendbe tenni, már pókok rohangásznak bent, azt hiszik nem vettem észre őket és ingyen lakhatnak :lol:

Jó éjt Mindenkinek!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Era
Én is nagyon hiányoltalak a talin. :(
Kocsid van már?? :D Te nem lettél beteg?

Melitta
Kihagyjuk a játszót, mert Levi tegnap délután 38. 2 lázzal ébredt, de semmi más baja nincs. :roll:
Elvittem a dokihoz, azt mondta picit piros a torka a Heni meg elintézte ,hogy nézzenek egy pisit az teljesen jó lett. Éjjel is lázas volt, de aludt és sokat ivott. Szólt éjjel, hogy pisilni kell és száraz pelenkával keltünk. :lol: Most reggelire nokedlit eszik pörkölttel, és semmi baja. :shock: :lol: Meglátjuk, mit hoz a mai nap.

Angi
Akkor izgulhatsz, az ovi miatt.
Anyám 49 kiló. :shock: :shock: Mennyivel szültél 53 :lol: ?????

Mamacka
Nálatok sincs más tünet? :?:

Mondjuk Levi mindent végig nyalt az oviba. :wink:

Gyöngyi
Nem mondták, hogy este nyírjál füvet? :lol: Szerintem is a front miatt fájt a fejed. :lol:

Tünde
Gratulálok,nagyon ügyi vagy. :D

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Babetta
Eddig nem volt más tünet jókedvű eleven de a 38.5 ről nem bírjuk lenyomni a lázát és most fosizott egy rettenetesen büdöset olyan szaga van mint a majomházban... szegényke, de visongat a kádban, jó kedve van....

Nektek is jobbulást!

Másnak nincs ilyen a talisok közül?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Tünde gratulálok!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden.
Köszi, már jól vagyok. :D Csak osztályozók vannak, tegnap állásinterjún voltam.. szóval alig élek :D:D

Remélem tudok írni este!!!!

Puszi nektek

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


két hűtőfürdő után 39.1... mivel tudom még levinni????
kúpból a másodikat kapja, ma már csak egyet lehet, nurofen panadol felváltva megy...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Hívd ki az orvost!!!!!
Az a legegyszerűbb!

Egyébként meg priznic. Az még bejöhet.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Mamacka,szerintem is orvos, kap egy lázcsilapító szurit.
Edit, Levinek is jobbulást :)
Natasa csak taknyos lett.Meg köhög, egyenlőre acc, meg orrszívó.
De abszolút nem vészes.

Tünde, gratulálok!
nagyon ügyes vagy :D (dehogy a legkönnyebbet vissztenni :lol: :lol: :lol: :lol: )
Amire mész szombaton nem ismerem :roll:
Én már asszem nem keresgetek tovább.........
Ezzel ment el az egész tavasz...., hogy csak keresgettem-keresgettem....
Sajnos muszáj volt magammal kompromisszumokat kötnöm, így marad a G.G. amiben megtalálható a teljesen alapkezeléstől a luxusig mindnen, nem kell kétféle termékkel dolgozni, van neki totál természetes, mindenféle károsanyagtól mentes vonala is, egyénre szabottan én keverem ki a pakolásokat, gépeket annyira nem szükséges használni.......stb
És jó árban van(nekem is , meg a vendégnek is) :wink:


Eszter, megint állásinterjú? :wink:

Gyöngyi, mi lett a fejfájással?
Nekem egyszer volt napszúrásom, meg mellette még mensiztem is, na, nem részletezem................


Tünde, ősztől meg mész vissza dolgozni is(ha jól emlékszem) ?
vas
 
 


Mamacka,
magas láz esetén mehet a kúp 3 óránként illetve felváltava a nurofennel. Az erősebb, mint a Panadol. Nekünk ami bejött az az, amit Vok írt, jól betekertem vizes lepedőbe aztán meg szárazba. Max 15 percet legyen így, utána csere. Remélem hatékony lesz. JObbulást!
angi79
 
 


Tünde,
gratulálok!!!
Babetta,
hatvannal és jó csúnya lábakkal, tele seprűvénákkal. :D Jobbulást Levinek!
Ildi,
biztos jó az a GG is. Gyógyulást Natinak!
Gyöngyi,
hogy vagy?
Vok,
hol voltál? Milyen volt? Osztályozóhoz kitartást! Ettől csak az évvégi értekezlet a jobb. :wink: :D
angi79
 
 


sziasztok

Mamacka: jelentkezz, hogy miújság

Én megúsztam egy migrénnel, valószínű, hogy tényleg a front csinálta. Azért nyírtam délelőtt,mert délutánra esőt mondott :wink:

Tünde: bátor vagy :) Én biztos nem raktam volna vissza a tételt

A Lilinek nincs semmi baja,remélem nem is lesz.Ma is fél 5-ig aludt, de nem kiabálom el

Levinek lement a láza?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, örülök, hogy csak a front volt :D
Én még sose nyírtam füvet :lol: :lol: :lol:

Angi, ez az:
http://www.gertraudgruber.hu/
Nekem bejön.Voltam náluk bemutatón, kaptam egy kezelést is, nekem tetszett nagyon.
Remélem másnak is fog. :D
vas
 
 


Angi!
Jajj, ne is mond... alig várom :lol: :lol: :lol: Mi 2 körös osztályozót tartunk (de hogy minek ne tőlem kérdezd, lazán beleférne egy napba)
Az ExxonMobilnál voltam utcsó körön. Ma vagy holnap fognak hívni. Remélem még ma, mert tűkön ülök. :D A tesztem jó lett, az strukturált interjú (hülye kérdéseket kérdeznek) is jó lett szerintem. A végén volt egy csapat munka. Az meg nem volt nehéz. Tetszett a hely. Érdekelne is a meló. Van fejlődési lehetőség... És ami nem utolsó szempont nem közalkalmazotti fizetések vannak.
Most rámdoptak egy 9f-es szakmunkás osztályfőnökséget. Persze szfp-s (ami annyit takar, hogy a még butábbakat is fel kell venni). Tanítsak emellett a reintegrációban (a legalja.... felvételi követelmény: 8 általános, belöltött 16 év) és persze marad a mostani adag gyerek, akik közül csak 1 osztályom ballagott most.... Mindezt úgy, hogy 2 havonta van csak túlóra kifizetés, ha elballagnak a tanulók, akkor nem kapod meg a túlórádat, mert minuszban leszel stb.... És akkor még az igazgató helyettes az idén a fejemhez vágta, hogy a differenciált oktatás az én kezdő agyamból kipattanó hülyeség.... Szóval no comment. És nekem itt kéne dolgoznom??? Valahogy nem. :D

Tényleg, veled mi lesz, ha Lidi ovis lesz????

Ildi!
Hajrá kozmetika! :D:D Bár, én nem hiszem,h ogy a vendéged leszek (meg is folytana a barátnőm), de drukkolok nagyon!

Tünde!
Háát, én vissza nem raktam volna... :lol: :lol: Igaz, egy lusta dög vagyok :D Mennyi van még hátra????

Mamacka!
Mi van Áronnal?????

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Mamacka, Edit:
hogy vannak a Manók???

Ildi:
szerintem is jó GG!!!! :)
én csak azért kutakodok még, mert van még 1 évem... :D
Jaja, megyek vissza 8 órában melózni... :roll:

Köszi csajok!!

Gyöngyi: nem voltam ám bátor, csak úgy éreztem, ez kevés nekem is... :lol: , olyan tétel volt, mintha egy nyolcadikosnak kellene az abc-t elmondani (azért hozzáteszem, hogy pont ebből bukott meg valaki...)
remélem nem lesz belőle kozmetikus, mert szegény vendégek... :roll:

Ma megcsináltam a lakás takarítást, holnaptól jön a kert

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Csajok!
Sokszor volt szó arról, hogy milyen anyagok vannak a kozmetikumokban amiket naponta használunk, a gyerekeinknek is, végre felkerült a netre a lista, úgyhogy mindenki leelenőrizheti a saját dolgait:

http://www.antalvali.hu/hatoanyagok

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


levittem 38 ra most megyünk dokihoz...

képek rólunk...

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Lázmérő matricával...olyan mint egy kis robot...

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Jajj, szegény pici betegecskék! Mi a helyzet velük?

Marcsi! Áron horgászkalapja honnan van? Ilyet keresek Zazinak, de aranyért se lehet kapni fehér, vászon, könnyű kalapot, amin semmi marhaság nincs és nem bélelt... Ha valaki ilyet lát, sikítson!!!

Edit! Aztán mi sem mentünk, de szerencsére nem volt baj. Tegnap este nyolctól aludt ma délelőtt tízig. Khmm. Szerintem kialudta magából a bacikat. Azért én bízom az alkati szerben... Zazi szintén végignyalt mindent. És Áronnal meg Levivel játszott szinte csak, úgyhogy szurkolok, hogy tényleg hasson! :shock:

Vok! Gratula és szólj, hogy mi lett a válasz... Nem nézted meg még a másikat sem... elraboltak az ufók??? :?: :roll: :lol: Dobjak rá licitet, vagy várjak még szerinted?

Cory, milyen a szandál? Pont ma láttam egy hirdetést és eszembe jutottál.

Gyöngyi, te túlélted? Vagy bekaptad a bababacit te is és nem is a fűnyírás volt...

Rólunk:
Ma voltunk dokinál. A ctg-m egy egyenes vonal, viszont még mindeg fejvégű, szerinte júniusban még nem szülünk.
Aztán voltunk fodrásznál, úgyhogy apa szép én pedig egy melírozott szopott gombóc lettem, rövid hajjal. Rémes. De legalább gyorsan nő a hajam, úgyhogy talán túlélem. Leragasztom a tükröket.
Apának holnap veszik le a fekvőgipszét, izgulunk, hogy mi lesz vele. Ő rém boldog lenne a járógipsszel is, mint mondotta, hiszen van sofőrje :roll: 8) és most komolyan megfontolja, hogy el kellene kezdenie inni... :lol: Persze ez csak tréfa. Elege van a tehetetlenségből.

Lidke, holnap jövünk, viszont Zazinál sanszos, hogy 7-re kidől, így akkorra igyekszem hazavergődni.

Mindenkinek csókhegyek és szépséges estét!
Lányok, hogy bírjátok a focit??? :lol: :shock:

Kép
Kép
~melitta~
 
 



Levinek továbbra sincs más baja, néha hőemelkedése volt. :)
Most várjuk a holnapot, hogy milyen irányba megy. :roll:

Mamacka
Áron hogy van? Mit mondott a doki? :?:

Ikeába lehet ,hogy eljutok holnap, ez ügyben hívlak majd Melitta. :D

Most ennyi
Sziasztok. :D



Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Melitta
Jól :lol:
Van választásunk :roll: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Melitta: én meg mensizek, szóval most egyébként se nyaggatnám Apát :) Így míg ő tv-t néz és sok hasznos dolgot tanulok a különböző topikokban :wink:

Tünde: neked külön köszi, hogy felraktad ezt a csodát. Holnap végig nézem az összes cuccomat (főleg a gyerekét) Van egy gyanum, hogy mind a kukába végzi. Úgyis át akarok állni kicsit az ökos-bios cuccokra. Mondjuk elég lassú lesz, mert vannak árak :?

Vali: téged meg sokkolt a tali, hogy így eltüntél? :shock: :wink:

Babócák gyógyuljatok meg

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Melitta!
Mi szerintem 4-fél 5 körül érünk oda. Még filózok, hogy bkv vagy kocsi. Okulva a múltkoriból, nincs kedvem másfél órát ülni a dugóban két kölyökkel. De a bkv meg... :? :roll:
Hazafele mindenképp autó.
Köszi a kérdést, egész jól birom foci nélkül! :lol: Régebben az összes meccset néztem, Attila csak azt, amelyik érdekelte. Aztán négy évvel ezelőtt a nyitómérkőzés elején mondtam neki, hogy ne idegeskedjen, a görögök lesznek az európabajnokok, végig ki is tartottam emellett, és bejött. Azóta nem nézünk meccset. :lol:
Mekkora a baba? Nekem a legegyenesebb ctg vonal után kb. 10 perccel kezdődtek a fájások. :wink:

Mamacka!
Mi van Áronnal? Jobbulást neki!
Nálunk mindkét gyerek okés, kop-kop-kop.

Eszter!
Differenciált oktatás az én agyamból is belepattant egy házidolgozatba a GY.P.-n. Majdnem kivágtak miatta! :shock: :roll:
Drukk az álláshoz, írj, ha van valami hír!

Tünde!
Ez nem semmi! :lol: Nagy-nagy gratula tőlünk is! :D

Angi!
Lidi annyira aranyos volt a talin, ahogy megpuszilta Dévát! Kéne neki is egy kistesó! :wink:

Rólunk:
Keve kezd egy kicsit oldódni! :D Régebben nagyon visszahúzódó volt gyerektársaságban, most meg már hetek óta ő a hangadó a rosszalkodásban a Ringatón. :lol: Nem tudok rá hatni, hogy maradjon velem, és énekeljünk, játsszunk, fölrohan a színpadra, ott ugrabugrál, akkor persze többen is utánamennek egy idő után, akkor lehet bandázni. Eleinte égett a fejem miatta, de az utóbbi időben egyszerűen úgy teszek, mintha nem velem lenne :oops: , előhúzom a másik gyereket, és vele folytatom, ő legalább értékeli, hogy foglalkozom vele! :D Gondolkodtam rajta, hogy esetleg Kevét nem viszem, de azért fél füllel így is ott van, mert itthon meg elkezdi énekelni az újonnan tanult nótákat. :roll:

Keve ma mesélte az Apájának a napi történéseket.
"...fölmentem a színpadra, táncoltam kislánnyal.
-Hogy hívták a kislányt?
-Lili. Kordás Lili." :shock: Itt a szája elé kapta a kezét, és zavartan vihogott. :shock:
Nekem meg még be se mutatta... :twisted:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


MElitta: a szandál zseniális :) Nagyon szeretem :)

Era: de jó, hogy jöttél :)

Mamacka, Babetta: jobbulást!

Tünde: gratulálok :)

Nálunk Lizának már 2 napja 37,6 van esténként, ZSomának fáj a torka, nekem meg van egy brutál csípés a bokámnál, úgyhogy mindhárman dokihoz megyünk ma :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory:
jobbulást Nektek!! Mit mondott a doki? Téged mi csípett meg?? :shock:

Lidke:
szerintem vidd továbbra is Kevét, lehet hogy pont attól oldódott fel, hogy többször volt gyerekek között. Főleg ha azt látja, hogy többen utánozzák (persze csak a jóban :lol: ), akkor bátrabb lesz :)

Melitta:
nem semmi csaj vagy Te sem, hogy ugrándozol itt szülés előtt 1 perccel... :D , IKEA..stb

Én este átmegyek anyuhoz tv-zni vagy olvasok, amíg Peti meccset néz (fejhallgatóval a fején ugrál, csapkod... :lol: )

Gyöngyi:
Nem csak drága méregmentes cuccok vannak, pl. tusfürdő, sampon: DM-es Alverde (3-500,-), Babylove fürdető (549,-)
Neways deo, sokáig elég (1250,-)

Dorina is belázasodott mára, 38,5, de én csak belladonna-t adok, a paracetamol (Panadol) igen veszélyes :( , akkor inkább Nurofen

Paracetamol, ANTSZ: veszélyes anyag!!:

http://antsz.hu/okk/okbi/magyaricsc/PDF ... 30_HUN.PDF

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Cory: és még talin se voltatok :shock: Jobbulást a betegeknek. Mi csípett meg?

Csípésről jut eszembe: Tegnap hátramentünk cseresznyét szedni a kertbe, egyszer csak a Lili visít, mint egy kismalac. Hát nézem, áll a hangyaboly közepén. Ilyen gyorsan még sose kaptam fel. Szerencsére csak átszaladtak a lábán, csípést nem láttam rajta

Lidke: És Apa hol marad a számítógépes animációról? :) Jó talizást nektek.

Ilyen baromi szelet ami nálunk fúj :?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Tünde: ezt a Panadolos dolgot már én is hallottam, de sajna én úgy vettem észre, hogy a Lilinek ez jobban használ mint a Nurofen (igaz, kb. 2 hónapja nem adtam neki). Mindjárt megnézem a linket.
Köszi a tippeket nagy segítség, ha vannak még jó ötleteid pl.mosás, szívesen veszem. Most mosódióval kisérletezgetek éppen, de még valami biztos kéne hozzá, mert a Lili ruhájában benne maradtak a foltok. (mondjuk ez cseresznye folt, amit nem tudom mi tudna kiszedni)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Tünde, Gyöngyi: nem tudom, mi csípett meg (szerintem szúnyog), de némileg allergiás is vagyok rá, meg valszeg felülfertőződött. Antibios krémet kaptam rá a gyerekdokitól.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory!
Ó, ez rosszul hangzik! :( Mi csípett meg, hogy orvost igényel? Hogy néz ki a csípés?
Gyógyulgassatok!

Tünde!
Mindenképp viszem őt továbbra is, nem lenne szívem nélküle menni, csak mikor már nagyon "rossz", akkor megfordul a fejemben. Olyan ez, mint a bölcsi. :wink:
Ha az én férjem így nézne meccset, én tuti nem mennék el! Inkább egy adag pattogatott kukoricával leülnék, és rajta szórakoznék! :lol:
Dorinának jobbulást!

Gyöngyi!
Hú, ez durva lehetett! Lili nem mondta utána, hogy fáj neki? Mert nem mindig látszik a csípés, van olyan is, hogy csak fáj, meg viszket.
Apa nincs a képen, most egy kicsit be vagyok rá rágva. Lelép július elején turnéra (nyaralni a horvát tengerpartra) 10 napra, előtte kb. egy hétig minden este próbája van, ami azt jelenti, hogy reggel elmegy dolgozni (amikor mi még alszunk), és este 10 körül ér haza, amikor a gyerekek már alszanak. Ezzel nem is lenne különösebb baj, hiszen ez ezzel jár. Ami bosszant, az az, hogy még télen/tavasszal beszéltünk róla, hogy esetleg mi is mennénk autóval, bérelnénk ott külön szállást, így legalább én is tudnék nyaralni, és a kölkök is találkozhatnának napi egy-két órára az apjukkal. Na, erről most már szó sincs, csak arról, hogy ő utazik. Ez elég szarul esik. A nyakába varrni nem fogom magunkat (bár ha mennénk, akkor se igényelném, hogy velünk tengesse a napjait, vagy a mi apartmanukban aludjon, és ezt ő nagyon jól tudja), csak tavaly is ugyanígy volt, és a Keve már akkor is eléggé kikészült. Mostanában napközben is mondogatja, hogy hiányzik Apuszi, akkor mi lesz vele több, mint két hétig? Na mindegy. Én nem mondok Attilának semmit, mert ha mondanék, vagy az lenne, hogy akkor nem megy (és persze én lennék a hibás), vagy duzzogna, vagy "kényszerből" elvinne minket.
Tavaly gondoltam rá, hogy elmegyek a Kevével pár napra kettesben valahova, csak sajnáltam őt, hogy még én is kiteszem az apahiánynak. Az idén viszont már sajna önzőbb vagyok, és el akarom őket vinni valami szuper helyre, ahol annyira jól érzi magát a Keve, hogy pár nap apa nélkül föl se tűnik neki.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Na jól kezdődik a baba habfürdő összetétele:sodium laureth sulfate nem is nézem tovább az összetételt. Az Amwayes cuccokat is dobom a kukába (f#sza :evil: )

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke: Nem értem Apátokat, de lehet, hogy csak azért nem mert nőből vagyok :shock: Nálunk csak 1 napra megy ki az Imi az osztrákokhoz az EB miatt, de az is elég. Figyu, fogd a kölköket és menjetek el valahova, ez a legjobb amit tehetsz szerintem is

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Nem mondta, a Lili, hogy fájna neki, szerintem csak megijedhetett

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke: a csípés közepe lila, körben piros, nincs megdagadva, de kemény (kb 5cm átmérőjű kör) és meleg és fáj. Ha nem lenne tapintásra más, meg nem fájna, azt mondanám, hasonlóan indult a lyme-kórom is, de ennek van középen csípés része is, meg hát nemcsak bőr tünet, hanem mélyebben is gyulladt.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


A johnsons fürdetőben meg sodium hydroxide is van, ami szembe kerülve vakságot okozhat (a link szerint), és még rá van írva, hogy "az eddigi leggyengédebb krémtusfürdőnk" :shock:

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Cory!
Egyre gondoltunk, csak nem akartalak feleslegesen megrémíteni. Azért figyelgesd!
Gyerekek?

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


cory: jól összeszedted ezt, remélem használ a szer amit kaptál

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke: egy lyme-kór már nem tud megijeszteni :) Igaz, a 21 napos antibiotikum-kúrát senkinek sem kívánom. Ha hétfőig nem múlik, akko elmegyek a házidokimhoz, és kérek beutalót a lyme-ambulanciára.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

A nyáriaktól vagyok, elnézést a zavarásért.

Cory, segítségedet, tanácsodat kérném, iletve mindenkinek, aki ötletet tud adni. A kisfiamnak a karján három helyen, a lábán egy helyen van csípés. Hétfőn vagy viszketett, vagy fájhatott neki, mert fésűvel vakarta, és közben mondta, hogy fáj. Nagyon kemény és gyulladt volt. Már már nem az, viszont még mindíg csúnya. Teszek fel képet, nem tudom mennyire látható jól.
A kullancs 5 hete csípte meg, de a fején, tehát nem ott, ahol a csípés megjelent. Elméletileg ott jelenik meg a pirosság, ahol megcsípte a szúnyog? Szerinted ez lehet lyme kór? A dokinak megmutattam, azt mondta, hogy szerinte nem szúnyogcsípés, inkább pók. De mivel más miatt voltunk nála, és amiatt aggódtam, el is felejtettem említeni a gyermekrovosnak, hogy volt szúnyogcsípése 1 hónapja.

Kép Kép

A közepe bevarasodott, ahogy vakarta. Előre is nagyon köszi a választ! És mégegyszer elnézést!
Vendég
 


Szia Móni!
Szerintem vidd el bőrgyógyászhoz. Nagyobb a valószinűsége, hogy jobban meg tudja mondani, hogy mi ez. Lyme-kórhoz nem értek, de nekem csúnyának tűnik. Páromnak volt pókcsipése, az nagyon sokáig látszott neki.
Sorry, csak ennyi öteltem van.
Viszont a viszketésre megpróbálhatnád addig is a fenistil cseppeket, meg/vagy kálcium ampullát.

Remélem hamar rájöttök, hogy mi lehet ez!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Móni: ha benned van a félsz, akkor hívd fel a László Kórház lyme-ambulanciáját, és kérj időpontot, majd kérj beutalót a gyerekdokitól. Kb 1-1,5 hét múlvára tudnak időpontot adni általában. De nekem ez nem lyme-nak tűnik (bár nem vagyok profi a dologban). Nekem az csak bőrtünet volt, nem volt duzzanat alatta semmilyen. Nem viszketett, nem fájt, csak ocsmány volt. A klasszikus, az kokárdás, koncentrikus körökből áll. Nekem lila-piros-lila-piros volt és 15x20cm nagy. De lehet több kicsi is, és nem feltétlenül a csípés helyén van.
Szerintem inkább lássa profi.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Vok, Cory, nagyon köszönöm a válaszotokat! Felhívom a kórházat, biztos ami biztos.

Jó hétvégét!
Vendég
 


Kimike
Szerintem ez nem Lyme kór, de mindenképpen mutasd meg bőrgyógyásznak... (tudtommal az nem is viszket)

....én nem tudom mi van de Cory te már a harmadik ismerősöm vagy akinek így bedurvult egy csípés. Az egyik netes ismerős férje vérmérgezést is kapott, a másiknak is nagyon durván bedagadt a bokája... állítólag fertőzött volt a szúnyog :shock: és mindezt most pár héten bellül...

Tünde én ezeket ennyire lebontva túlzásnak tartom, ennyi erővel az ember akár fel is köthetné magát.
Minden gyógyszer méreg. A kérdés, hogy milyen mértékkel használja az ember, persze nem árt óvatosan bánni ezekkel és nem szíre-szóra gyógyszert nyakalni, de ha kell akkor kell.
Tulajdonképpen szinte semmit nem ehetnénk meg jó szívvel, nem használhatunk gyógyszereket mert mindenben már találhatóak olyan anyagok amelyeket jobb kerülni.



Áronom mára láztalan de a torkát még fájlalja. Remélem egyre jobban lesz.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Andor
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Andor holnap lesz hat hetes... ezennel vége az újszülöttkornak, új korszak kezdődik!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Na, kiderült a végleges verzió: három teljes hétig lesz a próba+turné, hétvégéken is, szünnap nincs! :evil:
Egyébként férjecském most is épp csomagol, reggel megy Pécsre, csak vasárnap jön haza. :evil:

Mamacka!
Nagyon szépek a gyerekek!
Doki mit mondott, mit szedett össze Áron?

Móni!
Szerintem se lyme-kór, de azért jobb, ha szakember látja.

Cory!
Hát, én se kívánom senkinek! :( Nekem csak közeli ismerősömnek volt, de nagyon rossz volt végignézni is. Neked mikor volt? Ismerős pár hónap múlva terhes lett, dokija mondta, hogy még nagyon korai az antibigyók hatása miatt, de szerencsére nem lett baja a kislánynak.

Gyöngyi!
De én ám akkor akarok menni, amikor Attila már itthon van, és dolgozik, és úgy, hogy csak előző nap szólok neki. Kreténség részemről, de ez van... :? Az is bosszant, hogy így kb. egy hét szabija marad, úgyhogy ezen a téren is mi isszuk meg a levét az egésznek.

Mai sztori:
Megyek a két gyerekkel az Ikeába. Hordozókendő, egy táska, Keve. A Blahán a mozgólépcsőn állunk, Déva feje bedugva a kendő alá, hogy ne kelljen fogni, így egyik kezemmel tudok kapaszkodni, a másikkal markolom a Keve kezét (aki tavaly óta kb. másodszor metrózik, úgyhogy még tapasztalata sincs benne). Már túl vagyunk a táv felén, mikor egy női hang szólal meg mögöttem: "Szabad lesz?" Azt hittem, rosszul hallok! Látja, hogy két pici gyerekkel vagyok, és képes lenne tolakodni! Mély levegő, hátranézek, 35-40 közötti pi*a ácsorog mögöttünk. Udvariasan válaszoltam: "Ne haragudjon, de nem." Visszafordulok, erre folytatja: "Pedig én is a gyerekemhez sietnék!" (Közben már majdnem leértünk.)Na, itt durrant el az agyam! Mondtam neki, hogy felőlem siethet akárhova, akkor sem fogok a kedvéért két pici gyerekkel félreugrani a mozgólépcsőn azért, mert ő úgy gondolja! :evil: :evil: :evil:
Hozzátenném, nem ment el közben egy metró sem egyik irányba se, így nem maradt le a rosszindulatom miatt semmiről!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke: 2004. nyarán volt. Nekem az antibioval ilyen szinten nem volt semmi gond, mert olyat kaptam, ami nem túl erős, csak a kúra hossza miatt volt készen a gyomrom.
Metrós nő nem normális :(

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lidke!
:evil: :evil: Hülye picsa! Komolyan! Utálom a bunkó embereket!!!!

Hát, nem irigyellek... :( És biztos, hogy nem tudtok lemenni velük? Vagy Attila nem akarja? Kérdezz azért rá.... Egyébként én is hasonlóan reagálnék a régi eszemmel, mint te... :lol: :lol: csak az a baj, hogy a legtöbb pasi nem értené, hogy miért akkor mész el nyaralni, amikor őkirályi felsége hazaért, de nem rágódna sokat rajta.... Szerintem még csomagolni is segítene és örül, hogy te is kikapcsolódsz... valahogy nincsen érzékük ehhez. Legalábbis Ádámnak tuti nincsen :lol: :lol:

Tényleg, kik voltak Ikeázni? mi is majdnem mentünk,d e anyám beteg lett és ő is mindenképp jönni akart volna, aztmeg én nem akartam...

Egyébként én is facér vagyok a 7végén, mert Ádi melózik. Viszont jövő 7végén meg én nem leszek itthon. :D Megyek a másik bátyámmal Balcsira valami előadást végighallgatni. Ismét egy remek "üzlet", amivel milliomos leszek :lol: :lol: de legalább Balcsizok egy kört. :D

Axxonos melóról még nem tudok semmit. Remélem hétfőn már mondanak valamit...

Mit csináltok a hétvégén????

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Cory!
Ugye jól emlékszem, hogy Zsoma szopott jó sokáig? Antibigyó szedés alatt hogy oldottad meg? Vagy azt lehet? :roll:
Nem lehetett egyszerű betegen két gyerkőccel!

Eszter!
Tudnánk menni, csak elhatározás kérdése lenne. Pont ezért bánt. Gyakorlatilag én csak ugyanazon a nyaralóhelyen nyaralnék a gyerekekkel, ahol ők. Tavaly Attila már első este sírva hívott, hogy mennyire hiányzunk neki (gondolom, főleg a gyerek). Még én mondtam neki, hogy azért próbálja jól érezni magát. :evil:
Attila nem olyan (legalábbis én naívan próbálom azt hinni :lol: ), ő először jól meg fog sértődni, aztán mire hazajövünk, belátja, hogy ő volt a hülye. Persze ennek ellenére jövőre ugyanúgy el fog menni nélkülünk, mondván, hogy már tudunk a Dévával is Görögországba menni. :? :lol:
Ikeában csak mi voltunk, Melittáék későn értek haza a gipszleszedésből.
Anyukádnak mi baja? Jobbulást neki!
Balcsin biztos szuper lesz! 8) Hanna már nem szopizik?
Mi semmi különöset nem csinálunk. Délutánra egy játszóterezést terveztem, éjjel meg valami takarítás-félét.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke!
Azért lehet,hogy érdemes lenne vele mégiscsak megbeszélni.... :roll: :wink:
Hanna sikeresen leszokott a szopiról. Szép lassan elhagytuk az összes szopit. Legutolsó a reggeli volt. :D Szerencsére korán kell kelni a bölcsihez és így nagyon álmi volt még... Fura, mert azt hittem, hogy hiányozni volt, de nem. Néha a meghittsége hiányzik a szopinak, de maga a folyamat nem. :D
Hannával meg is beszéltük a múltkor, hogy anya cicjében tejcsi volt, ami nagyon finom volt. :D :D

Anya megfázott, meg köhögött, meg szarul volt/van. Remélem nem fertőző cuccot szedett össze.

Mindjárt ideér a zenélős fagyiskocsi és veszek fagyit magamnak. :D Diétás, bevonó nélküli. :D:D
Bár ez a hetem már úgy is stornó... pizza volt az állásinterjún, meg fagyiztam a gyerekekkel is....
Javítok: már meg is vettem a fagyit :D
olyan fincsi, de nem túl édes és édesítővel van, meg fruktózzal.

Hanna meg a szomszéd Zsófival játszik. :) Olyan jó, hogy ennyire szeretik egymást!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Lidke: Balu szopizott a legtovább, de Zsoma is szopott még akkor, de Maripen Extrát kaptam, az meg mehet.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


szerintem itt már csak a Lili cicizik :wink:

Mi meg végre eljutottunk 2 és fél év után moziba. Olyan jó volt...meg nem is :? Most értünk haza fél órája

megyek fürdetni

puszi

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi!
Mit láttatok? A film volt rossz?
Mi is készülünk a nyáron moziba.
Áron is szopik még, meg szerintem Lizi is.

Eszter!
Pizza az állásinterjún: :shock: :lol: Ilyet se hallottam még!
Anyukádnak jobbulást!
Ez a finom volt a tejcsi aranyos! :wink: Keve, mire megszületett a Déva, már szó szerint undorodott tőle, pedig soha nem elleneztem azt, hogy ő szopizzon, és még csak 20 hét telt el az elhagyása óta. :roll:
Attilával azért nem akarok erről már beszélni, mert ha a végén mégis mennénk, akkor az már ráakaszkodás lenne, azt meg nem akarom. Beszéltünk róla eleget egészen addig, amíg nem konkretizálódott az ő utazása, azóta "valahogy" csak úgy került szóba, hogy közölte, hogy ő mikor megy, hol fognak lakni, stb.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?