Új privát üzeneted érkezett!

es van huto, ha viszek be kajat, be tudom tenni?
babarozsa
 
 


Én nem szültem dúlával, de a mellettem fekvő lány igen. Ő istenítette a dúláját, és állítólag tényleg kiállt a kismama mellett, nem engedte a dokit szabadon 'garázdálkodni', az volt, amit a kismama és a dúla előzetesen megbeszélt. Meg a dúla masszírozta a combját is menet közben, így nem lett olyan izomláza sem, mint ami nekem volt.

Hűtő van, de közös, és kint van a folyosón.

Az Istvánban van lehetőség alapítványi szobára is, az egyágyas. Amikor felvesznek a kórházba szüléskor, akkor kell mondani, hogy alapítványit szeretnél. Én hétfőn szültem, kedden meg odajöttek, hogy szeretnék-e alapítványiba átmenni, mert egy felszabadult. De én lemondtam róla. Végülis jó volt, hogy voltak körülöttem kismamák. És kisebbségi szobatársat is csak utolsó hajnalban kaptam :D

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Én dúlával szültem Ketteskét, most biztos nem fogom. Akkor jó volt, homeos szereket adott, illóolajat, masszírozott volna, ha nekem jól esik, sokszor adott plusz infot mi miért van, de igazából ma már úgy látom nem sok haszna volt. Ott a férjem, ő kell nekem, aztán slusz.

Nem hiszem, hogy különbséget tennének magzatvízelfolyás és burokrepesztés között vízbenvajúdás szempontjából. Vagyis sztem lehet utána is kádban vajúdni.
Csilla Választott szülésznőd volt? Miért kellett folyamatosan ctg-zni? Akkor nem mondták? Azt olyankor szokták pl. mikor meconiumos a magzatvíz. Elhiszem, hogy olyankor nem engednek vízbe... Esetleg ez volt?
Egyébként a kádban az a legjobb, hogy a melegvíz tök jól lazítja az izmokat, így a fájások nem olyan erősek. Meg hát a közeg... :) De mikor kiszáll az ember lánya, és a fájások felerősödnek... :wink:
Ja, meg a dúlám borogatta a hasamat iszonyú forró vízzel, mikor már kijöttem a kádból és sztem ez nagyon jó volt, ezért is hasznos a vízmelegítő, amit a múltkor írtam.

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 

 
 

a borogatastol kevesbe fajt?

nekem a keresztcsontom fajt iszonyuan, arra is jo?
babarozsa
 
 


Babarózsa Igen, kevésbé fáj a meleg hatására.
Mit is hívunk keresztcsonti fájdalomnak? :oops:
Még az esett nekem nagyon jól, mikor letérdelt elém és két oldalról összenyomta teljes erejéből a medencecsontjaimat. Az úgy megmaradt bennem, hogy milyen kellemes érzés volt. :)

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Sziasztok!

Nem nem volt meconiumos. Hajnalban elfolyt, fájás semmi, lufit kaptam amivel 5 cm-re fájás nélkül kitágultam, majd oxis infúzió, itt kértem a kádat (közben egyfolytában ctg), azt mondta a fogadott szülésznő, hogy nincs vízben használható ctg. , de Eda van, azt kaptam. Alig hatott már jöttek is a tolófájások.(érdekes nem olyan volt mint a fiamnál) és rá egy órára babáztunk.

Senki nem mondta, hogy foglat lett volna az alternatív.Szerintem Én nem voltam elég határozott!!!

Egyébként szép és jó volt minden, össze sem lehet hasonlítani az elsővel. Tündéri a dokinénim és kedves segítőkész volt Andika is a szülésznőm. De nem hiszitek el, hogy ez , hogy nincs válasz a miértre olyan szinten foglalkoztat, hogy az már paranojás.Velül szülnék legközelebb is (persze ha vállalnak). Félek, ha megkérdezem , megharagszik, pedig nem számon akarom kérni.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla! A Zárójelentésedben sincs semmi, amiből következtetni lehetne arra, miért kellett folyamatos ctg? Szerintem egyébként nem haragszik meg egy orvos, ha szeretnél tisztán látni. Én a helyedben rákérdeznék.

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Rá volt tekeredve a köldökzsinór a bébire. Ennyi van rajta.Mikor bementünk, megultrahangozott és azt mondta, hogy 60% esélyem van a császárra.
Menetközben egy párszor leesett a baba szívhangja , erre Andika azt mondta, hogy ez azért van , mert belegabalyodott a kzs-be.
Lehet ezért kellett?

Lehet, hogy mondták k is, de nem emlékszem egy-két dologra.
Van nekik elég dolguk is, mint egy dilinyós nő ilyen aprósággal zaklassa őket.

Boribonó, miért nem jött be Neked a Dúlás szülés?

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla Sztem nyugodtan kérdezz rá akár a dokinál,akár a szülésznőnél a dologra! A tájékoztatás a kötelességük, nem fognak megharagudni, főleg, ha elmondod őszintén, hogy nem számon kérni jöttél, csak tisztán szeretnél látni. A kommunikáció mikéntjén múlik minden, sztem. Ez annyira természetes, hogy az embert foglalkoztatja a dolog! Egyáltalán nem vagy dilinyós! :) Én biztos megkérdezném. Mikor volt ez a szülésed?
Akkor bejött, csak így visszagondolva végül is felesleges volt a dúla jelenléte. (Azt hiszem egy elsőszülőnek vagy egy bizonytalan Anyukának nagyon jól jöhet, én azt hiszem egyik sem vagyok. :D ) Most kifejezetten arra vágyom, hogy a férjemmel kettesben legyünk, ill. hármasban majd és csak a miénk legyen az élmény.
Végül is amit a szívhangról írsz, elég magyarázat lehet a folyamatos ctg alkalmazására. Úgy érzed nem mondott igazat a szülésznő, mikor azt mondta nincs vízben használható? (Egyébként van olyan amit lehet használni a vízben? Tudom, azt a régifajta fából készültet igen, de ilyen elektromos kütyü is van amit állandóra feltesznek? )

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Jaaaaajjjjjjjjjj! Dehogy az eszembe sem jutott, hogy nem mond igazat! Azt olvastam, hogy ilyen elektromos vagy elemes vízben haználható van nekik, mert ez olvastam is hallottam is.
Azt nem értettem,hogy miért kell ctg-ni.

Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem vannak részletek amik kiestek. Lehet, hogy ezt is mondták, csak nem emlékszem.

Egyébként a szülésznőnek írtam emailt, nagyon várom a választ!

Az ami tuti, hogy hármaska születését felvetetem v.hogy videora. Tudom, tudom, rettentő morbíd. De nekem kell! Mert egyszerűen meghalok a kíváncsiságtól, hogy mitörténik akkor.
És így Apa videózik, én meg Dúlázok! Megpersze gyergyafény , kádban...., ja és max 2 óra, nem 22 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Ja, értem! :) Vízben használhatóval én találkoztam, csak azt nem szerelik az ember hasára, hogy ott is maradjon, hanem csak odatratja arra a pár mp-re, amíg hallgatja. Papírt sem ad ki, csupán hallgatni lehet vele. Ezzel legalábbis. Szóval az a fajta nem alkalmas a folyamatos ctg-re. Sajnos.
Tök jó, hogy írtál neki, remélem fog tudni válaszolni a kérdéseidre és megnyugszol. :)
Én fordítva csinálnám, Apával szülnék, dúla meg videózzon. :wink: (A kitolás egyik ill. utolsó pózához a férjem nem tudott időben mögém ugrani, így a dúla karjaiban feküdtem, mikor a kicsi kibújt végül. Én a mai napig bánom, hogy nem a Drágám ölelt át akkor. Mondjuk ő élvezte, mert így jobb volt neki a rálátása, mert mellettem volt a franciaágyon. :lol: )
Nálunk Ketteske kibújása, a lepény, minden meg van örökítve képeken, a dokim készítette a felvételeket. Egyszer csak kikapta a férjem kezéből a gépet és elkezdett lövöldözni. :) Nagyon-nagyon érdekes felvételek, de számomra éppen elég, nem kérnék videót. :lol: :wink:
Részletek nálam is kimaradtak, nincs is olyankor teljesen eszénél az ember. :wink:

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Csilla,
nekem is oxitocin infuzio volt, es kozben kotelezo a CTG, szerintem ezert nem lehetett

es mennyi idobe telt igy a szules?
nekem lufi nem volt, es 7korul kezdtek az infuziot, es 3 ra lett meg a baba


[quote="csilla1977"]S írta:csilla1977ziasztok!

Nem nem volt meconiumos. Hajnalban elfolyt, fájás semmi, lufit kaptam amivel 5 cm-re fájás nélkül kitágultam, majd oxis infúzió, itt kértem a kádat (közben egyfolytában ctg), azt mondta a fogadott szülésznő, hogy nincs vízben használható ctg. , de Eda van, azt kaptam. Alig hatott már jöttek is a tolófájások.(érdekes nem olyan volt mint a fiamnál) és rá egy órára babáztunk.

Senki nem mondta, hogy foglat lett volna az alternatív.Szerintem Én nem voltam elég határozott!!!

Egyébként szép és jó volt minden, össze sem lehet hasonlítani az elsővel. Tündéri a dokinénim és kedves segítőkész volt Andika is a szülésznőm. De nem hiszitek el, hogy ez , hogy nincs válasz a miértre olyan szinten foglalkoztat, hogy az már paranojás.Velül szülnék legközelebb is (persze ha vállalnak). Félek, ha megkérdezem , megharagszik, pedig nem számon akarom kérni.
babarozsa
 
 


Csilla
Oxitocin alatt kötelező a ctg ami ugye 220-al működik így nem épp életbiztosítás vele lubickolni. Nekem ezért nem lehetett kádba menni az elsőnél, pedig vele is az alternatív szobában voltunk.

A kis kütyü amit Boribono ír az csak egy egyszerű szerkezet amivel a szívhangot tudják nézni.

Boribono... amiket írsz mi kicsit hasonlóak vagyunk... a szülésközbeni fotózás... mintha csak magamat látnám :lol: :lol: :lol: és nekem már most a másodiknál ilyen érzéseim vannak, hogy jaj de gyönyörű volt ez az egész bármikor szülnék még, sóvárogva nézem a pocakos mamikat, hogy milyen jó nekik! :) Még remélem úgy adja az ég, hogy részem lehet ebben a csodában. Nekem maga a szülés is csodálatos élményként maradt meg, minden fájdalmával együtt kifejezetten jó érzés volt ahogy a kis emberke kicsusszant a nagyvilágba.

Nekem a víz nem volt túl hideg, pedig nem is folyattam folyamatosan csak fájásoknál, de nem volt ideje két fájás között kihülni, az elején eltartott egy ideig míg felért a meleg de utána nem volt gond.

Nekünk is fel lett véve videóra de csak fényképezőgéppel, így elég sötét. Én örülök neki mondjuk ebben nincs semmi véres jelenet, csak az látszik ahogy búvárbéka kievez a hasamra, meg ahogy nevetgélünk amikor a fejecskéje kinn volt, hogy jé nagy haja van akkor ezért égett a gyomrom! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hékás gratulálok!

Nagyon szép a pici!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka! miért nem jöttél hamarabb???????

Most mondja Apa (mikor tolmácsolom, hogy mit írtál), hogy tényleg, emlékszik, hogy mondtak ilyet.

Annyi gógyim volt, hogy 220-as kütyüvel pancsizni nem egészséges, csak a ctg foglalkoztatott. Meg persze a kettő közti összefüggés. Az már nekem anno nem jutott el a tudatomig, hogy az oxi miatt kellett és ezen agyaltam több mint 9 hónapig.
B.......!!!!!!!!! Hát tényleg dilinyós vagyok!!!!!!!!!!!

ÉS TEGNAP ESTE MEGÍRTAM A SZÜLÉSZNŐNEK!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:
Mit gondolnak most rólam! Az egész kórház rajtam röhög!!!!!! :lol: :lol: :lol:

(ha v.ki emlékszik ez olyan mint a karácsonyi fánk!!!!!! :lol: :lol: :lol: )

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Ja az oxi meg azért kellett, mert 13 órája folyt a víz fájás nélkül!

Szegény dokinénim és persze a szülésznőm, most már azt is letagdják, hogy találkoztunk, nem hogy náluk szültem!

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla Ne viccelj, ez nem is olyan gáz! És én mondok neked egy tudományos magyarázatot is, hogy miért nem emlékszel. (csak hogy megnyugodjon a lelked. :) )Az oxitocyn, ami ilyenkor a szülő nőben termelődik, gátolja a hosszú távú memóriát. Ennek is köszönhetjük, hogy legtöbbünk nem emlékszik a szinte már elviselhetetlen fájdalomra. És ezt Te plusz infúzióban kaptad, szóval teljesen jogos, hogy vannak dolgok amikre nem emlékszel. :wink:
Lányok reggel telefonált a barátőm, hog 10 percesek a fájásai, szerintem mi legyen. :) Na, már a szülőszobán vannak, még most délután meglesz a baba, a szülésznő szerint. Annyit gondolok rájuk. :)

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Boribono, drukkolok a barátnődnek!!!
Nekem egy ismerősömnek született meg ma délután a lánya. Június 5-re voltak kiírva...

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Hú! Ezt jó hallani! Már féltem, hogy kóros és dokihoz kell menni!

Szorítok a barátnődnek! Aztán a fejleményekről számoljál be légyszi!

Kíváncsi vagyok, hogy mit ír a szülésznő!

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Megszületett képzeljétek! Nem tudok sok mindent, de 3900körül van és 57 centi, kisfiú. (Végig kétséges volt, nem nagyon mutogatta mi van a lábai között.) Szombaton bababuli... Apuka mondta a férjemnek, hogy készüljön... :shock: :lol: Úúúúgy várom a részleteket! Remélem jó emlék marad a barátnőmnek.
Igen, Mamacka, én is pont így vagyok, életem két legcsodásabb időszaka (és most a harmadik, talán az eddigieket is felülmúlja, biztos a hozzáállásom miatt, hoyg utolsó meg minden) a terhességeim voltak és a legszebb emlékeim a gyerekek születése. VAlahogy szerelmes vagyok ebbe az egészbe. ÉS nem csak a sajátjaimba, hanem úgy általában. Mikor valamelyik barátnőm kismama, vagy szül, picit átélem velük újra a dolgokat, na azt imádom. (egyszer még lehet, hogy dúla lesz belőlem, ha nem gyógyulok ki ebből az egészből. :lol: És a szoptatási tanácsadóság is nagyon vonz. MEg a szülésznőség. Meg a... meg a..meg a...Minden! :lol: )

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Boribono, Mamacka HÁT TI IS???????

Akár csak én is írhattam volna, ezeket a sorokat. Annyira ugyan így érzem én is. Arra drukkolok, hogy harmadjára nehogy ikrek legyenek, mert akkor nem tudom negyedjére is átélni. Mert Apával egyetértünk, hogy nekünk 4 bébi kell!! Amúgyis olyan szépek, hogy érdemes nekünk gyártani!!! :lol: :lol: :lol:
(az anyjuk meg szerény :oops: :oops: :oops: )

Komolyan én is gondolkodom a dúlaságon, egy barátnőm szülését már kisértem, még lett volna 2-re alkalom, de mire a kórházba értünk, rábeszéltem az Apukát, hogy menjen be.

Erre felé egyébként annyira nincsenek ehhez a gondolkodáshoz "felnőve". Még azon is húzták a szájukat, hogy Apa bejött.
Van egy csajszi aki kendőzött, na az aztán az Ufo a városban. Hallanátok miket mondanak!

Eltértem a tárgytól! Igen , én is szerelmes vagyok a születés csodájába.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla!
Láthatnánk képeket a gyönyörű gyerekekről? :) Ne csak Te gyönyörködj benne, oszd meg légyszíves velünk is az élményt!

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Nagyon szívesen. Csak nem tudom, hogy kell. Ha megírja v.ki azt megköszönöm.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én egy technikai analfabéta vagyok. Ezért nincs vonalzóm se, mert hiába csináltam meg, nem tudtam berakni.
Ha máshol nem az iwiw-en ill. a myvip-en megtudtok nézni. Asztalos Csilla a teljes nevem.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Megkereslek az iwiw-en, megnézem :) Küldök privit, hogy mit hogyan kell csinálni, jó?

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Köszi, megkaptam. Próbálkozok. Jót röhögtünk, hogy ha elakadok majd Apa segít, hozzá képest én informatikai zseni vagyok!!! :lol:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


nekem is johetne az a privi:)

de azert mindjart megprobalom magam is
babarozsa
 
 


proba

Kép
babarozsa
 
 


megegy

Kép
babarozsa
 
 


na vegre jo lett

Kép
babarozsa
 
 


Csillla!
Csakhogy megnyugtassalak:nem vagy egyedül.Én is a szülésem óta azon bosszankodom, miért nem próbáltam ki a kádat.Végülis nem tudom, foglalt volt-e az alternatív(szerintem igen, mert délelőtt öten szültek, míg én vajúdtam...egyébként minden kisbaba felsírásánál könnybe lábadt a szemem a meghatottságtól és már nagyon vártam, hogy én is kezembe foghassam ezt a kis Pockomat, aki most ül az ölemben é, és próbálja elkapni a kezem, miközben írok :lol: :lol: :lol: ),de én meg se mertem kérdezni.Annyira felkészültem, hogy karácsonykor mindenki le fog sza...ni.Hát az ügyeletes szülésznő úgy is viselkedett...Szóval én is gyúrok arra, hogy a másodiknál bekerüljek a kádba!!!!! :D
Én is szeretném látni a gyermekeidet!

Kép

Kép
linus
 
 


Rég írtam, de azért olvaslak titeket!

Miután panaszt tettem (lásd egy-két oldallal előbb itt), kaptam levelet az új (megbízott) főorvostól (mert Ungár dr. elment az onkológiára, helyette van Siklós újra), hogy nagyon sajnálják, hogy valaki a kórházból kiadta az adataimat egy biztosítónak, mindenkit végigkérdezett, letolt, és fegyelmileg fog eltávozni az, aki ilyet csinál. Mert ez nyilván üzlet a nővérkének.

És azt is írta, hogy az elmúlt tíz évben nem volt ilyen panasz, előtte is csak egy.

Persze, mert a mamák nem tudják, ki adja ki őket. Én is csak onnan, hogy a zárójelentésemen és a biztosító remek ajánlatán is 31a volt a házszám 1a helyett.
évuska
 
 


Évuska, de jó, hogy írtál, godoltam rátok sokat, olvastalak a másik topikon is, mint csendes megfigyelő. :) Hogy vagytok? Mi újság otthon?
Miért van az az érzésem, hogy senki nem fog fegyelmivel távozni és semmi nem fog változni a kh.-ban? :? :(

Kép
Kép
Kép
boribono
 
 


Kép

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Jaj, de ügyi vagyok!!!!! :lol: :lol: :lol:

Hékás Köszi!!!

Szóval Ő az én nagy lányom Noémi.

Próbálok még a fiamról is.

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Kép

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Ők az én golyófejű porontyaim!!!!Jaj, most látom , hogy ezen Norbi alszik.
Noncsinak még mindig ilyen dús haja van, de már van két foga! :lol:

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Kép

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Az utolsó egykicsit kicsi lett, de végre sikerült. Közben rájöttem, hogy tudok én a kép alá is szöveget írni. Na majd legközelebb.
Köszi a segítséget mégegyszer.
Holnap próbálkozok a vonalzóval is. Jó éjt mindenkinek!

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Kép

Most már belejöttem, mint kiskutya az ugatásba! Tényleg megyek! Puszi mindenkinek

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Csilla
No már csak a vonalzó hiányzik!
Mi a neved alapján egyidősek vagyunk amennyiben a 1977 ezt jelöli! :)

Ne aggódj szerintem nem ciki ha nem voltál goromba! :) Szerintem inkább örvendetes ha a mami tudni szeretné, hogy mi miért történt vele.

Kattints rá a vonalzómra és csináld végig az utasítás szerint majd a második kódot másold be a profilod aláírás mezejébe! Sok sikert!

Boribono olyan jó ilyenekete olvasni akikkel most együtt vártam a manót a fórumon, nagy többségük alig várta, hogy vége legyen ennek az egésznek... :(
Még egyszer mindenképpen szeretném átélni de lehet kétszer is... szerintem ez amúgy nem anyagiak kérdése, az nekünk sem fényes, sokkal fontosabb, hogy az ember érzelmileg fel tudja mérni, hogy mennyi gyereket tud vállalni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Enyém manó ma hat hetes... holnaptól már nem számít újszülöttnek, lezárult egy korszak... :( :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


S. AnnaHa olvasod! Nem felejtettünk ám el, csak be vagyunk havazva... meg vacakol a gép is...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Jó látni a képeket, nagyon.
Szerintem azért az orrukra koppintott Siklós dr., ő nagyon becsületesnek tűnik, és ciki ezek után már az adatokkal üzletelni, legfeljebb mély titokban.

Mamacka, Boribono! Nézzetek át a mamamira, ha nem tettétek, ott is zajlik az élet...
Alternatívák, hordozás, mosható pelenkák, együttalvás, igény szerinti szotatás és igény szerinti hozzátáplálás, és hordozós-pelenkázós klub havonta.
www.mamami.hu
szeretettel, Éva, a hatéves Lőrinc és a tízhetes istvánbanszületett Juli mamája
évuska
 
 


Mamacka! Igen 77, április 25.

Tündériek a fiúk!

Megtaláltam ám Andorbabát, a cd-s pályázaton. Hogy csináltátok azt a képet? Az v.mi fantasztikus!
Ha nem Ti nyeritek akkor az egész bunda!

Máris felíratkoznék egy dedikálásra!!!

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Mamacka! Csilla! Fantasztikusan szépek a gyerkőcök :) nagyon tetszenek a képek.

Bár nem szólogattam hozzá az utóbbiakban, de azért olvasgatom az eseményeket, és Mamacka, nagyon köszi azt a szupi kórházi listát, amit összeállítottál :) már le is mentettem, hogy majd használhassam ha eljön az idő :)

Én is végre megtaláltam, hogy hol tudok olyan cuki vonalzót gyártani, csak még nem biggyesztettem ide, mert még mindig vacila megy drága kisfiúnk nevén :( pedig már jó lenne eldönteni így a 28. hétet taposva...
gabolino
 
 


Mamacka, Csilla, tündériek a gyerekek :D

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


próba

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Sikerült!!!!

Bevallom igánybe vettem a telefonos segítségem, de összejött!!!!!!!!!

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Gabolino! Hékás! Köszönöm!

Mamacka nem tudok belépni a lapodra. Letöltöm amit kell és mégsem.

Ja! röviden és tömören válaszolt 2 mondatban a szülésznő. Ugyanazt írta mint ti. Én kedves voltam......

Csilla
Kép
Kép
csilla1977
 
 


Látod, Csilla, milyen ügyes vagy :)

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?