Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

MINDENKI NAGYON HELYES!!! :D
Nagyon nagyon sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni. :(
Képeket még kérünk! :D

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Námóka!

megy a drukk ezerrel!!!!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Az én hőm laposkúszásba kezudett. Tök furi, mert nekem ilyen alacsony soha nem szokott lenni, főleg nem utro mellett.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

 
 

Sziasztok!

Új tag vagyok erre és mivel ennek a topicnak a címe engem is érinthet, ezért hozzátok fordulnék első lépésben tanácsért.

Nyilván ti már végigjártátok azokat a lépéseket, amelyek valószínűleg előttünk állnak.

Több éve próbálkozom a teherbe eséssel, eddig eredménytelenül. Szedtem clostylbegit-et, elevitet, folsavat, a nőgyógyászom szerint szervi probléma nem látható. Elhatároztam, hogy felkeresem a férjemmel valamelyik speciális meddőségi intézetet, hogy előbbre jussunk.

Az egyik kérdésem az, hogy a ti tapasztalatotok szerint melyik intézethez érdemes fordulni? Általában milyen időpontra lehet előre lefoglalni az orvosi találkozót és vizsgálatot, illetve ami azért szintén fontos szempont, anyagilag hogyan van szabályozva ez a kérdés (tehát kell-e vagy szokás-e fizetni a meddőségi vizsgálatokért)?

Ha tudtok segíteni 1-2 tanáccsal, azt nagyon megköszönném. A munkahelyemen van csak net, ezért nem tudtam végigolvasni minden topicot ebben a témában.

Lilian
lilian22
 
 


Szia Lilian!

Megírnád, hogy hová valósi vagy? Mert ugye attól is függ, hogy milyen intézetbe tudsz menni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok Lányok,

Némóka: megy a drukk 1000-el!!!!!!++++++++!!!!!!!!!!!!

Monic: tök aranyos a párod, ahogy levezette, h Némókának ikrei lesznek!!

Kata: hogy vagy?


ezt küldöm mindenkinek kiegészítve Dita nagyszerű ajándékját!! (a pluss álatka egy gólya!) :wink:
Kép

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Bumi,
az én hőm is lement ma egy kevesete :cry: Nincs barna, de tegnap este majd megpusztultam, annyira görcsölta hasam. Mivel lejjebb ment a hőm, mostmár egyáltalán nem reménykedek.

Czinki,
szóval így most nem vagyok túl jól lelkileg. Tegnap miután eljöttünk a kávézóból, végig a lombikon járt az agyam. Beszélgettünk este a párommal is erről és kezdi elfogadni, hogy lehet, hogy szükség lesz lombikra. De ugyanakkor meg ott van a fejembe, hogy bízom a homeós dokinőben is, csak nem tudom mennyi időt szenteljek neki. Még egy inszemet tuti bevállalunk, aztán majd meglátjuk.

i.kata
 
 


Csibi,
most láttam, hogy küldtél privit. Már el is mentettem a számodat:-) Elküldöm az enyémet, akkor legalább nem egy ismeretlen szám csörög, ha valamiért hívlak.

i.kata
 
 


Lilian!
Üdv közöttünk!

Lakhelyedet mindenképpen add meg, vagy legalább egy megyét, gondolom órákat nem szeretnél utaztatni egy-egy vizsgálat miatt.

Az alábbi vizsgálatokat fogják (szerintem) elvégezni.
3. napi és 21. napi vérvétel (hormonok)
ha már clostiztál biztos volt uh követés is, így ezzel már előnyben vagy.
cukorterheléses vizsgálat
átjárhatósági vizsgálat
férj vizsgálata

legalábbis tőlem ezeket kérték.

amennyiben ezeken már túl vagy csak be kell vinned a papírokat és átnézik hátha még szükséges ezeken kívül más is.
Én még vittem a hőgörbémet is, azt is át szokta tanulmányozni a dokim, és az összes uh-os leletemet.

Közöttünk sokan rásegítésként szednek vitamint, méhpempőt, gyógynövényekből készült teakeverékeket. Némelyik csodákat művel. Néhányan hetente lövetjük magunkat egy Gynevac nevű injekcióval mely szintén sokaknál eredményesen zárult (babával) de ez sem törvény, valakinek nem jött be! :roll:

Hány éves vagy? Bébi egyáltalán nincs még? Terhesség?

dita75
 
 


Kata!


Kép

dita75
 
 


Dita,
inkább vidítsál, úgysem tudok sajnos mit csinálni. :roll:
Bár most leülök rajzolni, úgyhogy egy darabig nem nézem a netet.
De azért köszönöm az együttérzést!

i.kata
 
 


Kata!

Én még drukkolok! Amíg nincs piri...

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok!

Megnéztem a képeket, édik vagytok:) És szuper ötletesek az ajándékok is!

Dita! ma éjjel szugerálni fogom, hogy velem álmodj! :wink:

Lilian! Üdvözlünk! Az árak attól is függenek, hogy magán intézetbe (pl. Kaáli, Forgách, Dévai stb.) mész vagy államiba. Mi a Nemonéval a Budai Meddőségi Központba járunk (János Kórház), ami állami és a vizsgálatokért, beavatkozásokért nem kell fizetni semmit. Jól felszerelt és remek szakemberek dolgoznak ott. A körülmények kultúráltak, de persze nem egy magánklinika. A gyógyszerekért viszont fizetni kell, ami egy inszeminációnál (gyógyszertől függően) 15-30 ezer forint körül mozog. Persze ez attól is függ, hogy hogy reagálsz a gyógyszerekre. Nekem már volt 60 ezres inszemem is:(

nellike
 
 


Köszönöm már az eddigi válaszokat is. Jó érzés megbeszélni a problémákat más, hasonló problémákkal küzdő emberekkel. :)

Jászberényi vagyok, így gondolom, a budapesti intézetek jöhetnek leginkább szóba. A neten több intézet (pl. Kaáli v. Budai Meddőségi Központ) található, csak hát nem mindegy, hogy melyikkel milyen a tapasztalat (pl. várakozási idő, a betegekhez való hozzállás, segítőkész orvosok, stb.)? Ezen a téren szeretnék főleg okosabb lenni, mert nem szeretnénk olyabn intézetben elfecsérelni újabb hónapokat, ahol ellenszenvesek az orvosok és ahol nem a beteg az elsőrendű, hanem a pénz.

25 éves vagyok, terhes még nem voltam soha. De már nagyon szeretnék. :cry:
lilian22
 
 


Nemone! Nagyon drukkolok, hogy minden rendben menjen! :)

nellike
 
 


Hát, anyagilag sajnos jelenleg nem állunk úgy, hogy drága magánklinikára menjünk. Jó nekünk egyelőre az állami is. :)

Nellike válasza alapján tehát a Budai Meddőségi Központ jöhet leginkább szóba.

És Nellike, ti hogyan jelentkeztetek be első vizsgálatra (személyesen vagy telefonon)? Kb. mennyi várakozási időre lehet számítani, mire az orvos fogadni tud és a vizsgálatokat meg tudják csinálni?
lilian22
 
 


Sziasztok lányok,



Köszönöm a sok kedves hozzászólást. Lehet talán kicsit hülyén írtam le ezt a hizási procedurát. Nem félek attól hogy a férjem elhagy mert kövér vagyok hanem ezt ő mondja. Akkor szó szerint idézem: Nehogy azt gondold hogy aszisztálni fogok a kövérségedhez. Na ez pont annyira zavart engem amennyire most titeket is. Holott nem is vagyok kövér ez meg a másik. Magamhoz képest hiztam 10 kg a stimu végett. És nem tudok lefogyni mert ahogy látom ti is hiztatok tőle. Jah meg azért azt margó mellett mondjuk el hogy miatta szedem ezt a sok szart. Mert nekem ugyanis semmi de semmi bajom nincs. Tudom ez mind inteligencia kérdése. A többit már fel sem hozom mert csak felidegesítem magam. :x Sorry csajok csak kijött belőlem.


Én is sajnálom hogy nem tudtam ott lenni veletek, de majd legközelebb.Biztos vagyok benne hogy nagyon jól sikerült!




Mindenkinek szép napot :D


Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Kata: megkaptam a számod, mentettem is! ha ,,eltünök,, mégegyszer sms-t írok mindenképp! :wink:
ja, és szegény párod meg ne ,,gyanusítgasd,, , biztos teniszezni volt, ha azt mondja. az én páromat telon hívta a társa, h be van zárva, és nem tud bemenni, valsz nem engedik be őket a nagy eső miatt. de ez reggel 8kor volt! szóval ne aggódj! :wink:
ja, és mondtam a páromnak, h párod teniszezik, és azt mondta, h 1* kipróbálhatnák egymást!

Zsuzska: én egy kicsit meg tudlak érteni.
az én párom sportmániás, én meg antisport vagyok és hiába nem eszem sokat , mégis torna nélkül én is husi vagyok, felszalad rám pár kg. amióta megtudtuk, h van mákszem semmit nem tornáztam és többnyire csak feküdtem a fáradságtól, álmosságtól. megereszkedett kicsit a fenekem, de a párom, aki eddig mindig félve mondta, ha ezt észrevette, h most ez van pont. majd, ha a baba biztosan jól van, és a doki nem látja akadályát, majd tornázom kicsit, de most a baba a legfontosabb!
persze a pasik a csini lányokat szeretik, de a mi helyzetünk most más! a cél a baba, a többi mellékes, pl h meghízol kicsit. de ezt a párodnak próbáld megmagyarázni, h ez csak többségében víz. ne diétázz, inkább csak próbálj ésszerűen étkezni, ahogy Dita is mondta, és mozogjál. de azért csak kímélő torna legyen, ne hajtsad túl magad!
a pároddal meg nyugodt órákban meg kell beszélni a témát, és meg kell vele értetni, h miért is csinálod / csináljátok az egészet! és h utána te ugyis pik-pak ledobod a kg-kat!
kitartást neked, h meg tud győzni a párod! :wink:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Zsuzska!

Háááát. Nem irigyellek. :? Sajna ezektől a gyógyszerektől csak hízni lehet, fogyni nem és ha ezt nem tudja a férjed épp ésszel felfogni és átérezni, hogy ez a babához vezető út miatt van így, akkor ott tényleg gondok vannak. Mi lesz, amikor majd összejön a baba és szülés után szoptatni fogsz és nem fog megfelelő ütemben lemenni a felesleg? Mindenesetre ne gondold, hogy veled van a baj. :? Azért fel a fejjel és kitartás! Lehet, hogy meglágyul a szíve, ha megtudja, hogy új életke fejlődik benned és elfogadja azt a "pár" kilót, ami ezzel jár :)

Lilian!

BMC telefonszámai: 1-355-2736, 1-458-4579, 1458-4580 .
Nem mondom , hogy elsőre felveszik, inkább délután próbálkozz. Lehet, hogy csak orvosi beutalóval lehet bejutni, de meg kell kérdezni. A számok mindegyike a recepción csörög, ott kapsz majd időpontot (kb. egy hónap, illetve így a nyári szabadságolások idején nem tudom mennyi) az első megbeszélésre.

menete:

1., az első megbeszélésen felveszik az adataitokat, korábbi betegségek, vizsgálatok stb.
2., férj kivizsgálása: spermavizsgálat, vérvétel
3., te vizsgálataid:
- 3. napi, 20. napi és 24. napi hormonvizsgálat vérvétellel
- vérvétel (általános vérkép, vizelet)
- nőgyógyászati vizsgálat, ultrahang
- HSG vizsgálat, azaz petevezeték átjárhatósági (röntgennel)
- EKG vizsgálat (lehet máshonnan hozott 1 hónapon belüli is)

Rákszűrési lapot biztosan fognak majd kérni, úgyhogy azt vidd magaddal, meg állítólag házassági anyakönyvi kivonatot vagy élettársi kapcsolatot hitelesítő okiratot.

Ja, és minden hónap 2. és4. keddjén 14.00 órától előadást tartanak a kezelési eljárásokról a társalgóban (vetítős)

Egyenlőre ennyi, ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan, vagy olvasgasd a BMC topicot is. (Szülészetek, kórházak, Budaai Meddőségi Központba járunk...vagy valami ilyesmi.) :)

nellike
 
 


Csibi,
nem volt ebből probléma, csak rákérdeztem, aztán kapásból sorolta, mi volt lent a pályán. Ennyi volt az egész és én is csak vigyorogva kérdeztem, hogy biztos teniszezni volt-e.
Én is mondtam amúgy neki, hogy szereztem neki tenisz partnert, aztán amikor mondtam, hol dolgozik a párod, kicsit a szeme is felcsillant. Szereti a Pana cuccokat, bár eddig még csak fényképezőnk volt/van ilyen márka.

i.kata
 
 


KAta sjanálom a zuhanást

Liliána remélem hamarosan teljesül a vágyad..és persze a többieké is!
Vendég
 


Nellike drága
Nem álmodtam csak éreztem, de nem mertem mondani, mert akkor a többiek megsértődtek volna sztem! :roll:
ja és nem szeretném, hogy belelovalja magát bárki az én hülyeségembe, aztán meg nagyonkat koppanjon utána, ha a megérzésem csalt ! :roll:

Kata
Mivel vídítsalak fel szivem? Viccek + vicces képek vannak jelenleg a tarsolyomban, ha gondolod.
Sajnos ma sok a munkám, de majd keresgélek valami poénosat neked.... addig meg húzd fel a "löttyöt" ! Persze csak ha ma már nem vezetsz! :wink:

Zsuzska
Osztom a többiek véleményét. Nekem egyszer volt egy pasi az életembe aki szeretett ugyan, de mindig hangoztatta, hogy fogynom kéne. (megj. ő sem volt egy sudár alkat, sőt! ) egy hónapig bírtam hallgatni, aztán besokalltam, ha én elfogadom rengő hájjal akkor ő miért nem tud? Pedig akkor még sokkal vékonyabb voltam mint most. Én ha fogyni szeretnék akkor csak magam miatt fogyok és nem más kedvéért. Ha valaki igazán szeret akkor tuti nem a kilóiddal van elfoglalva. De ez csak az én véleményem. A szülés után amíg szoptatsz nem fogyózhatsz, akkor kb. egy évig rád sem fog nézni? Mert pár kilót biztos magadra fogsz rántani, sőt még a szopi alatt is mehetnek jócskán fel a kilók.

Csibike
Vissza tudtál olvasni?
Mindenki nagyon aggódott ám érted, jó hogy végre megvan a telefonszámod. Férjecskéd biztos kakukkolt Bumi levelére, mert azt gondoltuk hátha elolvassa a találkozóig. :lol:

Liliana
Mielőbbi babásodást kívánok Neked is! :wink:

dita75
 
 


Időközben kimásoltam Ágica privijét, hátha valakit érdekel, kis bíztatónak: :wink:

Szió!

Megleptél, hogy irtál, jólesett
Köszi, jól vagyunk, képzeld már 9hetes terhes vagyok , spontán összejött alig akartuk elhinni 1 hét után csináltam tesztet is ,mert nem biztam már benne, erre ....
Pénteken voltam a dokinál Rubliczkynél , s minden rendben szerencsére, 25mm a baba, nagyon mozgott a keze kis lábai olyan édes volt
Alig van időm valamire mostanában, 1,5hét múlva államvizsgázom, közben ugye a sok vizsgálatra el kell menni, persze több helyre, és hát Dorka is lefoglal szóval velem velünk ennyi igy röviden.
És Te hogy állsz?hogy álltok a babaprojekttel? Irj ám magatokról, várom válaszod

pusz

_________________
Ágica

dita75
 
 


Köszönöm mindenkinek a jókívánságot és a tanácsokat! :)

Egyébként a férfi esetében mit jelent az általános orvosi vizsgálat? A sperma és a vér vizsgálata mellett csak urológiai jellegű vizsgálatot folytatnak le, vagy pedig tetőtől talpig kivizsgálják (belgyógyászati, kardiológiai, stb. vizsgálatok)?
lilian22
 
 


Kata

Hirtelen ennyi viditó cuccost találtam! :wink:

Kép

Kép

Kép

dita75
 
 


Lilian!
Az én páromnak az anyagleadás után annyi volt, hogy megnézték a prosztatát és a heréket. Nálunk vérvizsgálat nem is volt. :roll:
Kikérdezték mindenről, dohányzás, munkakör (ülő-, nem ülőmunka?) stb...
az én páromnak már van egy 11 éves gyereke, lehet, hogy ezért nincs több vizsgálatra szükség. :shock:

dita75
 
 


Dita: sikerült visszaolvasnom, bár kavarodnak az infok!
látom, h sokan aggódtatok, utólag is bocsi!! :oops: de a páromnak soha semmire sincs ideje, nem akartam megkérni arra, h jelentkezzen be, h mi van velem. meg úgy volt, h pénteken már jövök is dolgozni, de reggel még mindig rosszul voltam. a párom otthon parancsolt minket. pláne , h ő elutazott reggel egerbe csapatépítésre és busszal kellett volna hazamennem egyedül, és meg akart kímélni! most nagyon aggódik értünk, haláli pofa és én meg nagyon élvezem többnyire, bár nyugtatgatom , h minden ok, ne aggódjon már annyit!! :lol:
de most telszámot cseréltünk Katával és ha legközelebb lesz ilyen majd írok sms-t neki!! :wink:
nekem a mosoly pirula tetszik a legjobban!!! pedig az a legegyszerűbb , de mégis! van már leszarom és mosoly pirula is!! :lol:

Kata: majd összehozzuk a fiúkat egy meccsre!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Lilian!

A BMC-ben általános vérkép vizsgálat van, és abból néznek hormont is úgy tudom. (tehát egyszeri vérvétel) A Spermavizsgálat pedig kétszer van, egy hónap kimaradással. A kettőből vonnak le következtetéseket. Aztán persze három havonta van még spermavizsgálat , de az már csak bakterológiai, tehát csak bacikat keresnek és nem nézik a kiskatonák számát, milyenségét. Más férfi vizsgálat nálunk nincs.

A nőknél is azért van szerintem csak EKG, ha beavatkozásra kerül sor (főleg altatás előtt) azért tudják, hogy rendben vagy-e.

nellike
 
 


Csajok! De lassan telik ez a nap:( Itthon ülök egyedül, mert a párom dolgozik. Se kényeztetés, se kiszolgálás... :( Tök depi vagyok.

nellike
 
 


Nellike!


akkor ezt nézd meg annyira ééééééééédiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :wink:
Kép

dita75
 
 


hát itt is nagy a pangás sajna!! :cry:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Mindjárt hazamegyek, és jön az "új hónap, új kígyó" hozzászólásom, mihelyt átcsinálom a vonalzóm: VÉGRE MEGJÖTT!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csibi
Pedig ez nem jellemző ránk! :roll:

Mondjuk én már végeztem mindennel, most telefonos kisasszonyt játszom, mert non-stop csörög valamelyik. :twisted:

Nemsokára megyek a progieredményért.
Addig még keresgéltem Katának néhány viditós képet! :D

Kép

dita75
 
 


Linácska
Na azért most ebben a formában ennek most örülünk! :wink:
Végre indulhat a köv. attraction! :wink:

dita75
 
 


Sziasztok!

Isteni volt a tali csajok, csinálhatnánk ilyet sűrűben :) Némóci, Lina, Ancsi, ugye nem haragszotok, amiért nem ismertelek meg benneteket?

Lina!

Lilike fejére gyógysimi :) Örülök, hogy elkelt a lakás!
Legalább akkor megjött, jöhet az új ciklus! Ha most sikerül, ma már terhesnek számítasz :)

Dita!

Ne hülyéskedj már, olyan kedves tőled, hogy gondoltál ránk!
Kis boszi :) Remélem semmi rossz megérzésed nincs velem kapcsolatban...

Némóci!

Köszi a képeket! Nagyon gyors voltál, már kész is az album :) Sokat gondoltam ma rád, mert a Dóri délelőtt nézte a Némó nyomában-t, abban gyakran elhangzik a Némó név, és mindegyiknél küldtem egy adag drukkot neked :)

Lilian!

Üdv itt, és mielőbbi babásodást!

Kata!

Sajnálom :cry: Azért az esetleges lombikig még sok víz lefolyik a Dunán... Sok minden történik még addig! :wink:

Megint aludtam egy nagyot :) Úúúúúúúúgy szeretnék már egy héttel idősebb lenni!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Csajok,


Köszi a hozzászólásokat, jól esett amit irtatok mindannyian. Megmondom őszintén picit belefáradtam ebbe az egészbe és nagyon az jár a fejemben hogy néznem kéne egy olyan pasit akivel nincs ez a tortúra és ő pedig hálátlan és tiszteletlen felém. Azt nem tudom hogy mit várt, hiszen tudja és a doki is elmondta hogy ezek a hormonok nagyon gázok. És most nemcsak a súlyfeleslegről van szó hanem a pl. Clostyl mellékhatásáról. Az valami embertelen hogy mit vált ki belőlem. Kiborulok, sirok, nevetek egyszerre és közben szörnyen érzem magam a bőrőmben, közben hogy ilyen szarul vagyok hallgatom a jaj mekkora lettél dumát. Én azt szoktam mondani hogy minden ember vmilyen formában visszakapja az élettől azt amit elkövet. Én hiszek ebben. Lesz ez még így se! :D


Puszi


Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Dita,
köszi a képeket! Nekem az egeres tetszik a legjobban, mert a válogatáson az volt az egyik kérdés, milyen színű az S Superman ruháján :wink:

Linácska,
örülök, hogy végre megjött. Remélem nem gyötör meg nagyon. :roll:

Nellike,
én fel tudom pörgetni a napodat, ha tudsz 2 iránypontos perspektívát csinálni... Jól jönne egy, vagyis 2 ügyes kéz, mert nagyon lassan haladok a rajzokkal.

i.kata
 
 


Zsuzska,
lehet, hogy pont a konfliktusok miatt nem jön a baba, nem?

i.kata
 
 


Zsuzska!

Nehogy "új" után néz!! Először az átnevelés...szépen...lassan. :twisted: Lehet ám, hogy idővel javul a helyzet! Kitartás! A gyereknevelés is egy szép feladat, hát még a férjnevelés!

Évi! Akkor együtt aludtunk? :)

nellike
 
 



Nellike, úgy tűnik :wink:

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


egyszerre alszunk, egyszerre írunk, egyszerre babázunk... :lol:

(de jó lenne :oops: )

nellike
 
 


Dita! Most nézem, amit küldtél:)

Fincsi lehet az a kukoricapehely :lol:

nellike
 
 


Én benne vagyok :)

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


én csajok rengeteget gondolkodtam azon, amit Évi mondott! h ha van egy gyerek a családban és ő nem akar kistesót, akkor az kihat a babavállalásra , és valóban nem jön a baba. :shock: és akkor ott van Ancsi, ő is mondta, h a nagyobbik lánya nem akarna tesót, és ott van Monic az ikertesójával.
szerintetek tényleg lehet az, h egy harmadik fél kihat a pár babavállalására? ez tudom furán hangzik, de nagyon érdekes! azóta is ezen gondolkodom! még a párommal is beszélgettünk erről! mert ha a pár közül a ffi v a nő nem akarja még (v akár csak tudat alatt!) az még ok, de egy 3....

tegnap a párom találkozott a barátaival, míg én veletek . szóbajött a babatéma, pláne, h egy baráti párnál már jön a 2. baba. a barátaink ugye nem tudták, h nálam gondok vannak, aztán tegnap a párom mondta nekik, h volt még 1 inszemünk is. az egyik srác állítólag nagyon ledöbbent és kicsit meg is rémült. ők még várnak 1-2 évet a lány miatt, pedig már a srác nagyon szeretne babát évek óta. lehet, h most majd meg fog változni a lány véleménye is! legalábbis remélem!
én most mindenkit arra buzdítok, még a mhelyen is 1-2 lányt, h vizsgáltassa ki magát mielőbb, ne akkor kezdjen el gondolkodni, h mit tegyen, amikor már lehet, h nagyon a finisben érzi magát.
lehet, h kicsit ráhozom a szívbajt majd 1-2 lányra, de csak jóindulatból! végül is egy kivizsgálás mindenkinek csak jó!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


mi van csajok , hol van mindenki??? :cry:
itt szar idő van, nem tudok nyomtatni, és nincs kedvem dolgozni (bár ezt lassan kezdem már megszokni! :roll: ) ! :cry:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


na én már itt vaok
most legyetek okosok domonkosok

fsh 1,74 U/l
lh 4,47 U/l
prolactin 756,3 mU/l (megj.:ref.tart: 25,4-63,5) :shock:

no és a progim = 51,20 nmol/l

várom a kiértékeléseket!
addig visszaolvasok !

dita75
 
 


Dita: sajna én nagyon nem tudok labort értékelni! :cry: én mindig segítséget kértem!!
magas prolactinra ezt találtam (forrásom: http://babatervezok.otthona.net/forum/hormonertekek.pdf) :
Prolaktin
Vérvétel a prolaktinszint kimutatására reggel 8 - 10 óra között ajánlatos, a ciklus bármelyik napján.
Stresszre megnövekedik a hormon szintje, így a vérvételnek stresszmentesen kell lezajlania.érték mértékegység érték mértékegység
nem terhes 2.8 - 29.2 µg/l 59 - 619 mIU/l
terhes 9.7 - 208.5 µg/l 206 - 4420 mIU/l
változó korban 1.8 - 20.3 µg/l 38 - 430 mIU/l
A magas prolaktin szint normális a terhesség és a szoptatás alatt, a mellbimbó izgatásakor,
stressz hatására, étkezés után és alvás alatt.
Egy esetleges pajzsmirigy alultermelés esetén a prolaktin szint még 40 µg/l alatt marad.
Egy magas prolaktin érték (100 µg/l felett) utalhat jóindulatú tumoros elváltozásra.
Ezt a magas értéket bizonyos gyógyszerek bevétele is okozhatja.
Stressz okozhat kissé megemelkedett (25 - 40 µg/l) értékeket.

dokihoz mikor is mész???

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Drága Évi!
szerintem is ász volt minden, de legközelebb a kötelező megjelenés csakis nagy pocakkal :wink: (természetesen Viki, és Boni ez alól már mentesül)

Semmi rosszat nem érzek, szerintem két baba van és mindkettő egészséges, de nem akarok diagnosztizálni, csak így gondolom! Tök jó, hogy örülnétek az ikreknek is!

Zsuzska
Nálunk is folyton hullámvölgyek vannak, én legutóbb belenéztem a kis lelkembe és én érzem a páromon, hogy szeret, csak nagyon fáradt és kimerült, így megpróbálok türelmesebb lenni vele.
Nektek is el kéne beszélgetni kicsit, mérlegelni kéne.....
Nellike bocsi de én pedig azt ajánlanám Zsuzskának, hogy ha a mérleg nyelve a rossz irányba billen inkább váltson, mert egy rossz családba nemcsak a házaspárok mennek tönkre hanem a baba is megsinyli, feltéve ha ilyen körülymények között egyáltalán megfogan. :roll:

Csibi
Jól teszed, ezzel nem ijesztegetsz sztem.
Majd ha valakinél lesz baj, akkor aranyba foglalják a neved, hogy ez esetleg nem 35 éves korukban derült ki, mert ugye manapság nagy divatja van, hogy 30 fölött szülnek!

dita75
 
 


Csibi
köszi
egyedül a proginál van ugyanaz a mértékegység de azt amúgy is megtanultam már, hogy mennyitől jó! az 51, 2 ezek szerint király!

ezzel a prolactinnal most egy kicsit bajban vok!

ja csüt. vagy péntek megyek dokihoz, illetve uhu-ra!

dita75
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: