Új privát üzeneted érkezett!

Betegeknek jobbulást. :cry:

Alziza, nekem már nem fáj a fogam, szerintem csak huzatot kephatott. Viszont nagyon "jó" volt, hogy annyi gyógyszer volt bennem, mert nem idegeskedtem a vizsgák miatt. Most viszon, hogy már nem szedem.... :roll:

Nálunk a hét végén szülinapi buli volt!
Kép A szülinapos tortája.
Kép A szülinapos.

Nem is tudom mit szóljak ezekhez a macerás ügyekhez...... :roll: , óvoda, iskola, áfa....

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Éljen, éljen én kezdtem az oldalt! 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Jézusom,hogy elment az idő! :shock:

Peti
Kép
Vendég
 

 
 

Na csajok nálunk gáz van!De nagy!

Alex múlt héten erdei táborban volt.
Innen hoztuk haza pénteken,mielőtt indultunk Zalakarosra.(il a barátnőm férje ment a saját gyerekéért és Alexért,mert osztálytársak és együtt mentünk Zalakarosra is)
Egész héten panaszkodott,de semmi olyat nem mesélt ami miatt ilyen ideges lettem volna mint ma.Ha ezt elmondja a kkor mi mentünk volna értük péntek reggel.

Amiket mondott:
3 tanár ment velük,az osztályfőnök,az irodalom tanárnő és egy tanár aki nem tanítja őket.Alexék osztályfőnöke egy csendes fiatal nő.Gondolom a fickó arra utazott,h majd ő megmutatja ,h kell ezt csinálni.
Minden este elvették a mobilokat,nem lehetett olvasni se game boyozni.
Alex fociját átrugták a szomszédba,szóltak a tanárnak(sanyi bá),h menjen át velük.Ő közölte,h nem megy,így jártak.

Végig üvöltözött velük.

Aztán ma beszéltem az egyik osztálytárs anyukájával.Erre ő kérdezi:Na mit szólsz,h sanyi bá verekszik?
Mondom:mit csinál?

Kiderült,h az egyik kissrácot nyakon vágta,úgy ,h mjdnem elesett.
Kérdezem Alextől,h ezt miért nem mondtad?Erre azt mondja,ja engem is megütött! :shock: :shock: :evil: :evil: :evil:
Mondom mi van????????

Kiderül,két szobatársuk elkezdet bunyózni.erre Alex és a barátnőm fia lefogták őket.Jöttek a tanárok,kérdezték mi van?Elmondták erre Alexet vágta nyakon.Utána közölte vele,h akkor most fogja meg az ágyát és cipelje át a tanári szobába,mert ott kell aludnia.
Az egyik kisfiú segíteni akart,neki azt mondja a fickó,h te meg ne segíts neki baszd meg. :shock:

Aztán végül a barátnőm kisfia segített neki.Ott aztán az volt a feladat,h találják kih legyen az ágy úgy ,h se a sarokban,se középpen,se úgy h sanyi bá ne szagolja Alex lábát (ezt ő mondta).Amikor ez megvolt kb éjfélre akkor visszavitette velük.

EZ EYG ÁLLAT!
és igazából nem értem az osztályfőnöke miért nem állt mellé.
És h jön ahhoz ez a paraszt,h kezet emeljen a gyerekekre?

Holnap megyek be a suliba.

Osztályfőnök-sanyi bá-igazgatónő.

És megmondom sanyi bának,h örüljön,h én jöttem és nem a férjem,mert ő úgy gondolja,h bemegy,simán tarkón vágja,lehülyézi és egy szót se szóljon,mert ő ugyanezt tette a gyerekekkel.

Ha bunkó lesz akkor viszont találkozik a férjemmel.
Sőt beszéltem a másik apuával és ő is jön be!

Tiszta ideg vagyok!
Ez a gyerek meg nem szól!
Vendég
 


Alziza, és azt mondják, hogy egyre több az agresszív gyerek!
És az idegbeteg tanárokkal mi van? Vagy csak a tanár szava szent, basszus, én is kiakadtam! :evil:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Amúgy köszi a köszöntést!

Én biztosan nem finomkodnék, pedig nem vagyok az a tipus.

Nálunk: Ancsi indult a matekversenyen, és még egy páran az osztályból. Övé lett a legjobb, de azt mondta az osztályfőnök / matektanár /, azért nem kap ötöst és első helyezést, mert többet vártak el tőlük, nem volt megelégedve a teljesítménnyel. Így mindenki második lett, ezt kapjátok ki. Szegény gyerek, amióta visszairattam teper, hogy jobb legyen a négyesnél, egész este foglalkozok vele, hogy megértse a matekot, pedig ötös volt egész alsóban, és ez a biztatás a tanár részéről.

Azt mondta a gyerekeknek, hogy ő bizony nem fog jópifizni a szülőknek, mert utálja a bájolgást. A gyerekek meg őt!
Az első szülőin, amin a második félévben voltam, majd elájultam, csak csúsztam lejjebb a székbe: ezek a gyerkek buták, felelőtlenek, esznek szünetben, szaladgálnak és nem érdekli őket semmi!Azta, szerintem ez természetes, hiszen serdülnek, a hormonok dolgoznak bennük, ha akarják, ha nem. Azt hittem, hogy a szülői végén még meg is ver minket.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Petinek boldog szülinapot!!! :D :D :D

Hát..,a tanáros sztorikhoz nem tudok hozzászólni..... Még nem tartunk itt hál' Istennek...

Napsugarat az éjjel be kellett vinni a László kórházba.. Most is infúzión van...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami

Mi van már megint??????
Vendég
 


Ildi: Petikének a Jóisten adjon sok-sok boldogságot, minden szépet és jót!!!!

Mondjuk a szülőis sztori nem semmi.....

De amit Alziza írt...... :shock: :shock: :shock:

Hát, nem igen térek magamhoz!!!!!!! Az a minimum, hogy bemész és számonkéred!!!!! Nem tudom mit tennék hasonló helyzetben, de lehet, hogy ezek után kicsit én is kétkedve fogadom azt, amit eddig elítéltem: hogy pofán vágják a szülők a tanárt és jaj szegény, pedig meg sem érdemelte......

Barbamami: jobbulást Napsugárnak! Amúgy meg mingyá hívlak....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Andi......nagyon sajnálom......nem is tudom, mit mondjak.....szegény Napsugár. Már megint kórházban a kis drága, hogy birod idegileg és a többi gyerekkel?
Azt hiszem, hogy a mi problémáink nem is azok igazán.....

Nagyon sok pozitív energiát küldök Napsugárnak, és mond meg neki, hogy sokat gondolok rá. :!:

Kitartás ANYA!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Mandala, egyszerre írtunk!

Köszönöm mindenkinek a köszöntést!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Petinek boldog szülinapot!

Napsugárnak jobbulást!

Alziza!
Remélem ki tudjátok rúgatni ezt a fickót. Az ilyen nem való tanárnak.
(Egyébként én is tanár vagyok. :) )

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Alziza:
Hát,ez az..már megint.. Komolyan,már totál kivagyok. Nem létezik,hogy ez a hányás-hasmenés vírus,ami az osztálytársait max. 2 napra döntötte le..,őt már megint kórházba kellett vinni.
Már komolyan lassan magamat nézem hülyének.
Tegnap egész nap hányt,estére be is fulladt,vittem az ügyeletre. Onnan mindjárt továbbküldték a Lászlóba..
Még mindig infúzión van,és reggel óta nem tudják levinni a lázát..

Istenem,hát ez már mindig így lesz??...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Nem valami jók a hírek, kivéve persze Peti (akire én azt hittem először Imike van a képen) szülinapját :shock:.

Azt az egyet szerintem nem lenne szabad elfelejteni senkinek, (Alziza ez neked talán jó tanács), hogy valaha voltak olyan határok, amiket mindenki tanárok, szülők, diákok egyaránt tiszteltek. A tantító esetenként adott egy-egy körmöst, de nem pofozkodott vagy alázta meg a diákokat, a gyerekek minden oszálykiránduláson elkövettek ezt-azt, de nem verték egymást halálra, a szülök is bementek néha reklamálni, de azért nem bunyóztak a tanárral és nem fenyegették semmivel. Szerintem ne erőből próbáljatok tárgyalni mert akkor nem nyerhettek, hanem maradjatok nyugodtak és ne hagyd elragadtatni magadat. Hidd el ez jó taktika. Negyedikes gimisek voltunk, amikor a töritanárunkba beleakadtunk mert igazságtalanul oszályozott. Bizonyítékaink voltak, mert ugyanazt (szóról szóra hiszen előre megírtuk és beemeltük) a tételdolgozatot 2x különféleképpen osztályozott le 2 jegy eltéréssel. Az igazgatóban kötöttünk ki. Hát nem tudom leírni hogy nézett a diri, amikor előhúztam a két dogát. Berendelte a szüleinket, de az enyémek nem mentek be mert megkértem őket, hogy ne foglalkozzanak az üggyel. Nem is lett belőle semmi, leszámítva, hogy osztályozóvizsgáznom kellett, mert a fickó nem volt hajlandó leosztályozni évvégén. (5öst kaptam) Szóval nem kell mindig felvenni rögtön a kesztyűt, mert ha most nagyon vered az asztalt és veszítesz, akkor a fickó utazni fog Alexre. Az ilyen ürgék erre gyorsulnak, főleg most, amikor kiélezett a tanár-diák-szülő helyzet és ezt még a tv, rádió is fokozza. Javaslom a hűvösen intelligens hozáállást
:roll: :lol: :lol: :lol:
(maximum utána benyomsz egy felest)

Amúgy nem megsérteni akarok senkit, de emlékeim szerint jellemző volt, hogy melyik tanárral mertünk annak idején szemtelenkedni. És arra is emlékszem kik mentek az én osztályomból tanárnak. Sokkal többen, mint akiknek kellett volna. De pl. az én fiam osztályfőnöke olyan, hogy még én is vigyázba vágom magam, ha bejön az osztályba. Pedig imádja a gyerkeket, még haza is viszi Marcit ha nem érek oda érte. Csak van Neki KISUGÁRZÁSA!!

Na ennyit a mai kinyilatkoztatás, jó emésztést kívánok mindenkinek. :)
iloly
 
 


Iloly, már megin okosat szóltál, csak iszom szavaidat. :P Milyen jegyben születtél?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Jó reggelt kívánok Lányok!

Hogy ébredtetek? Nálunk korán reggel olyan ricsaj volt... összevesztek a feketerigók... azt a rikácsolást...... :lol:

Andit hívtam tegnap többször is, nem vette fel a telefont, remélem jobban van Napsugár, és mára láztalanná válik. Szegénykém... sok-sok gyógyító puszit küldök Neki!!!

Tegnap szegény Gergőm hassal lecsúszott a betonlépcsőn... :cry:
Csóri gyerekemnek nem maradt bőr a jobb oldalán meg a felső karjának belső részén. Nagyon csúnya.... Nem létezett annyi gyógyító puszi ami elég lett volna a vígasztalására!

Alziza: mit intéztél a suliban? Mert bár egyetértek Ilolyal, én azért csak bemennék és megkérdezném a másik felet is, hogy mégis hogy is vót az a vakáció kezicsókolom.....igen tisztelt sanyibá....????

most futok, mert Mese felébredt...

Szép napot Lányok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, milyen üdítő színfolt vagy kora reggel! :lol:

A színfolt nem jelző, csak szóhasználat! :shock:

Szegény Gergő, biztos nagyon fájhat neki!

Napsugár, gyógyulj meg! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi: Jó Veled kezdeni a napot. Csak úgy sugárzik belőled a pozitív energia! Hiába... szeretek ide járni... többek között miattad! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala: Kép köszi, én is szeretek ide járni, olyan jó a hangulat.....kivéve, amikor nem.... 8)

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csak egy(két) gyors:

szűz :lol: :lol: :lol:

meg tigris (amelyik tetszik)

Mandala!

Nem arra gondoltam, hogy ne menjen be, hanem arra, hogy nem kell belemenni a "kinek az apukája erősebb" játékba
iloly
 
 


Iloly, te is mindenhova bevered a fejed?
Imike is szűz, a keresztanyám is, és mindig a fejüket verik be.
A múltkor, keresztanyám fejére csukta keresztapám a kocsi csomagtartóját! :lol:

A tigris a kínai horoszkóp?
Én sárkány és mérleg vagyok! Kép
Az igazság szimbóluma a mérleg a sárkány meg a pajzsokon szokott lenni, na ezt az összefüggést most találtam ki. Eredmény: az igazság harcosa. :!: :D


Jó égő, de nem sikerült a tesi módszertanom, mondjuk alig sikerült valakinek a 27-ből. :twisted:
Pszicho-és szociolingvisztika: 3-as lett. :P

Na cső csúszok tovább, tanulnom kéne, ha Imike nem rángatna az udvar feléééééé...... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok

Iloly
Pont nem akartam olyan jétékba belemenni,h ki az erősebb.Azért is mentem én és nem a férjem.

De sanyi báig nem jutottam el :(

Úgy gondoltam,h előszőr az osztályfőnökkel beszélek,h ne úgy jöjjön ki,h megkerülöm.
Miközben beszéltünk,odajött a másik tanárnő is aki velük volt.

Elmondtam miért jöttem és szeretném tőlük is hallani,mi volt.

Na ekkor persze elkezdték,h hát a gyerekek nagyo szemtelenek voltak egész héten és sanyi bá már biztosan nagyon kivolt.
dehogy ez biztosan egy kis legyintés volt csak,mert ők nem ilyennek ismerik stb.

Amikor pedig kérdeztem,h 2 gyereket is meglegyintett sanyi bá.
Tehát nem csak egyszer véletlenül fodult elő ,ez h lehet?arra nem tudtak mit mondani.

Aztán amikor mondtam,h sanyi bá konkrétan már az első este lehülyézte a gyerekemet erre azt mondták,viccelt :shock:

De ha ilyen rossz ez az osztály,akkor miért viszik el őket?

Azt kérdezték,meg kellene nézni mitől lettek ilyen rosszak?
Mitől?
A szüleik ugyanazok maradtak csak a tanárok változtak,és ha némelyik tanár nem bír velük az tanár hiba és nem a gyerekeké szerintem.Mert nem minden tanárnál szemtelenek,sőt.

Az első négy évben semmi gond nem volt velük.Az osztáylfőnökük tudta kezelni őket.Akkor???

Na addig beszéltünk míg sanyi bá hazament.

Gondoltam majd másnap.
De csajok én tegnap olyan szinten voltam szarul,ill már tegnapelőtt este és éjszaka,hogy csak na.
Tegnap végig hánytam a délelőttöt.
Egész nap görcsölt a gyomrom.
Estére már a férjem is hányt.

Amúyg Alexet természetesen kifaggattam ő teljesen máshogy mesél mindent.

Na és akkor itt jön,h kinek hiszel?
A gyereknek?Mert bár szeretnél,de nem tudod.
Vagy a tanárnak?Aki nyilván durvábbnak állítja be a helyzetet,h éreztesse milyen rossz a gyerekem.

Pl.Azt mondja atnár,Alex csúfolta az egyik gyereket,erre Alex azt mondja,h de az kezdte :shock:

nem könnyű!Sőt,nagyon nehéz!
Vendég
 


Barbamami

Nem hiszem el,h szegény Napsugár ennyit szenved.
Bár ez egy elég agresszív vírus,mert mondom,még a férjem is összeszedte,pedig 1 kezemen megszámolom,hányszor volt beteg.
Remélem jobban lesz most már
Vendég
 


Alziza, megértelek. Nekem is mindig ott motoszkál, hogy valyon az a helytálló, amit a gyerek mond el, vagy ahogy a tanár emlékszik rá.

De akkor sem elfogadható a számomra, hogy egy tanár lehülyézi a gyerekeket, vagy esetleg megüti. Ez már nem a körmös fajsúlya. Pedig régen is voltak rosszcsont gyerekek.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Alziza: szegénykém.. remélem hamarosan jobban lesztek. Ez most rendesen összejött neked! :(
Nem tudom, de azért én inkább a gyerek felé hajlok. Nem igen tudom elképzelni, hogy két gyerek is egyformát "hazudik", pláne hogy ilyen komoly dologban. De ha úgyis van, hogy csintalanok voltak. A tanár nem azért tanár, hogy ezeket a helyzeteket kezelni tudja? Tekintély... az kéne... azt persze ki kell érdemelni... és azt hiszem a gyerek lehülyézésével nem igen halad jó irányba ez a dolog....

Barbamami: Na, mi van? Napsugár? Túl nagy a csend körötted... ez nem tetszik nekem. Kezdek aggódni miattatok! Holnap ismét megpróbállak hívni, remélem felveszed a telcsit és tudunk váltani pár szót.

Iloly: igazat adok Neked.

Ildi: sose aggódj a vizsga miatt! Mondjuk ez sovány vígasz, de minden tiszteletem a Tiéd, hogy három csepp gyermek mellett még tanulni is van erőd és kitartásod! Én lusta dög vagyok, asszem meghalnék ha tanulnom kéne egy fősulin.... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Betegek, gyógyuljatok meg mihamarabb!!!!

Én is inkább a gyerekek oldalán állok. Megengedhetetlen, hogy egy tanár, (akinek mellesleg jó példát kéne adni a gyerekeknek), megalázza, és terrorozálja őket.
Én anno egy olyan suliba jártam, ahol a szülők aláírták, hogy indokolt esetben a tanár lekeverhessen egyet a gyerkőcnek. 7 év alatt 2 pofont láttam, mintkettő hatásos volt. Na persze ma már nem így van ott sem, de induló, új iskolaként próbálkoztak néhány nem szokványos dologgal.

Holnap én is vizsgázom. :(

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Egyrészt Mandala már leírta, amit akartam, (Mikor tanárnak ment tisztában volt vele, hogy a gyerekek nem mindig fognak hátratett kézzel csukott szájjal ülni :wink: ) Másrészt szerintem mindenki ismeri annyira a saját gyerekét és tudja mire nevelte, hogy azt is tudja mikor mond igazat, füllent, :oops: vagy hazudik :shock:

Mi azt tanítjuk nekik, hogy mindegy mekkora a balhé, inkább mondja meg az igazat, mert ha hazudik is, még nagyobb slamasztikába keveri magát.

Én tuti a gyerekemnek hinnék ha egy ilyen történettel állít haza. Jól értem, hogy sanyibá nem is tanítja őket év közben?
Más: csináltak is valami elfoglaltságot a gyerekeknek, vagy csak veszekedtek velük? :wink:
És egyet értek: minek mennek el kirándulni egyáltalán, ha nem bírnak velük?! Én tutira nem sértődnék meg, ha nem menne el pl. az ovis csoport minden évben kirándulni a gyerekekkel.

Végül:sajnálom, hogy nem találkoztatok sanyibával, hátha elkepta volna ő is a vírust. Az lett volna csak a nemes bosszú :lol: :lol:

i
iloly
 
 


Sziasztok

Iloly

Tényleg!Egy kis vírus jó busszú lett volna :lol: :lol:

Valóban nem tanítja őket !

Lányok Én nem azt mondtam,h nem hiszek a gyerekemnek!
Nem arra gondoltam,h a legyintést nem hiszem.

Történeteket meséltek a tanárok,h miket csinált alex v a többi gyerek.
Ezeket mesélik másképp a tanárok és másképp ő.

Én sem arra gondolok,h hazudik csak azért nyilván az ő szemszöge más mint a tanároké és esetleg jobban sértve érzi magát akkor úgy meséli el.

Nem tudom érthető e mire gondolok.

Majd ha lesz ennyi idős gyereketek akkor megértitek miről beszélek.
:wink:




Barbamami
Eyg ismerősünk mondta tegnap,h az ő 16 éves lánya olyan szinten nyelte be ezt a vírust,h 1 nap alatt majdnem kiszáradt! :shock:

remélem Napsugár már jobban van!

Boeske
Neked drukkolok a vizsgához! Kép

Képek:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:42-kor.
Vendég
 


Értem mire akarsz kilyukadni,mert nálunk is volt már olyan eset, hogy Marci (aki nem szokott ilyet csinálni) verekedésbe keveredett, és véletlenül kicsit nagyobbat húzott be annak a gyereknek, aki az oszálytársát ütötte. (Tulajdonképpen egy szerencsétlenebb osztálytársukat védték a fiúk) Ekkor az ofője aki ismeri és tudja milyen normálisan a gyerek, beírt egy osztályfőnökit. Mikor véletlenül összefutottam vele elmesélte az esetet nagy vigyorogva és megjegyezte, hogy egy fiúnak kell egy-két intő.

Ja Neki van három gyereke :)

Az is igaz, hogy Marci is elmondta rögtön mi történt és azt is miért.

Szóval hidd el Alexnek amit mond, szerintem, mert ahogy mindent elmeséltél (többi tanár, stb. én ara szavazok, hogy az ő verziója az igaz.) Amúgy meg itt az év vége, két hét és jöhet a lazaság, őszre elfelejtitek ezt az egészet.

Inkább vigyázz Zalán el ne kösse az autót :wink:
iloly
 
 


Helló Bébik!

Micsoda forgalom! :lol:

Láttátok a TV-ben, hogy Szolnoknál vonatbaleset volt? :roll:
Meg is szívtam! Lekéstem az egyik vizsgámat, szerencsére nem kellett feljelentkeznem rá. Majd jövőhét szombaton újra mehetek! :x

Boeske szurkolok neked a vizsgádhoz! Kép Holnap!

Tegnap 3/4 tízkor este az egyik kedves szomszéd unatokozott, és telefonált, hogy ha nem vagyunk otthon, akkor sír a kutyánk, és ő állatvédő és gondoskodjunk róla, hogy a kutya ne zavarjon senkit!
Na ezt kapjátok ki!
A férjem vette fel a telefont, gondolhatjátok, hogy milyen ideges lett!
Aztán ma délután átmentem a szembe szomszédhoz, hogy tisztázzam vele ezt a dolgot, mert persze rögtön sejtettük, hogy ő volt, mert senki másnak nem szúrjuk a szemét. Azt mondta, hogy ő azt sem tudja, hogy én ki vagyok! Amikor felhomályosítottam, hogy két éve lakunk egymással szemben, azt mondta, hogy hagyjuk őt békén, ő nem telefonálgat, és különben is a férjem egy ősbunkó.......Ezek után én sem finomkodtam, és mondtam neki, hogy az ő előadásmódja sem tűrt éppen nyomdafestéket, amikor a múltkor anyukámmal telefonon beszélt házügyben. -Véletlenül pont az ő telszámát hívta anyukám, mert már három éve árulja a házát, és még mindig nem kelt el. Akkor bunkózta le a férjem, mert amikor ideköltöztünk, állandóan az volt a szokása, hogy a mi házunk elé állt a kocsijával, és az ügyfelei is azt csinálták. Az egyik nap egy furgon úgy beállt a kapubejárónkhoz, hogy ki sem tudtam menni babakocsival a kertkapun. Ekkor ment át a férjem, hogy szóljon, hogy egy kicist álljon már el, mert nem tudunk kimenni. Nem beszélt se tiszteletlenül, se modortalanul, csupán csak kért. -
Szóval ezek után, azt mondta, hogy hajuk őt békén, megvan az ő baja, és takarodjak onnan, meg ne beszéljek így vele, mert neki három diplomája van.
Mondtam neki, ha mégegyszer telefonálni merészel, lekérem a híváslistát és feljelenetem a rendőrségen zaklatásért.
Amúgy a múltkor is ő telefonál, amikor lomtalanítás volt, hogy mi állandóan zajongunk, és fejezzük be!
Ja a végén én is ősbunkó lettem! :twisted:

.......no komment.....

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Alziza, kitömött vadkan? :?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Alziza Zalánnak mozdonyra gyűjtsetek, úgylátom egy igazi vonatrajongóval van dolgotok! 8) Thomas-póló! 8) :lol:

Olyan kis nyomkodnivaló Zalán! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildi

Igen vadkan!
Egy étteremben volt.De mi szerencsére kint ültünk így nem láttam evés közben:roll:

Szerintem nem valami étvágygerjesztő de ha már elgyalogoltunk odáig nem fordultunk vissza!

Szomszéd :evil:

Nálunk is sírt egy ideig a kutya,de mára már megtanulta,h ha elmegyünk vissza is jövünk. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ildi: ilyenkor mondom, hogy a kultúráltság, a jómodor, és az intelligencia nem diploma kérdése.... :evil:

Barbamami-t hívtam telefonon, csak már nem tudtam bejelentkezni, sok volt a tennivaló.

Kép



Pussz lányok, majd még jövök.
Most megyek aludni, mert elájulok a fáradtságtól! Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Na, valami nagyon elromlott... lemaradt több, mint a fele... de hogy hova lett???? :roll:

Szóval Barbamamit hívtam telcsin. Napsugár otthon van, Andi jön és mesél mihelyt lesz lélegzetnyi ideje.
A macikákat pedig neki küldöm, mert bizony bekötötték a fejét a lánynak!!!
Sok boldogságot Nekik!!!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Andi! Kép

Napsugár, végre otthon! Kép

Mandala! Kép

Alziza! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Imikét felvették az oviba! :lol:

Mandala, nektek van még remény, hogy a kívánt oviba járjon Gergő?Tesód intézett valamit?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Végre egy jó hír!

Andi!
Gratulálok!

Részemről vége a vizsgáknak. Pénteken - remélem - megyünk nyaralni. Újabb betegség ért utol minket (köhögés + nátha), de azért csak el tuduk utazni.

Mandala? Hírek?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok! :D

Na..,végre jól vagyunk.. :roll:
Mint utólag kiderült,a Rota vírust kapta el a Napsugár. Hétfőn,mikor bevittük a kórházba,még "csak" hulla fáradt volt,de sikeresen kiszáradt,pedig egyfolytában itattam. Kedden felment a láza,egész csütörtökig 39C-fokról nem tudták levinni. Pénteken végre lejjebb ment,akkor az infúzióról is levették. Hazahoztam saját felelősségemre,mert beraktak mellé egy szalmonellás kisgyereket.
Anyu húslevese is csodákat tett...,szombaton már nem hányt,vasárnapra meg szaladgált..Ma már volt suliban :D . Írhatja a felmérőket ... :roll:

Hát,készülgettünk az esküvőre,már amennyit tudtunk.. A tortát péntek éjjel csináltam,meg a díszítést is :roll: .
Ja. A legjobb az volt,hogy ugye elvittem a ruhámat a tisztítóba,kivasaltatni,meg felgőzöltetni a fátylat.(Na,nem földig érő,hatalmas,csak hát többet úgyse lehet viselnem....)
Igen,mikor vettem volna fel...,látom ám,hogy a fésű részét teljesen szétolvasztották,ráolvadt a fátyol teteje össze-vissza,magyarán dobhatom a kukába az egészet. Ma sértődötten közölték a tisztítóban,hogy a "kiegészítőkre" nem vállalnak felelősséget.
Hát erre kicsit felment a pumpám,és kiosztottam a csajt...........

Kép Kép Kép Kép
Kép


Boeske:
Remélem,kikeveredtek belőle,mire indultok nyaralni... Állítólag a hétvégén hűvösebb lesz :( .
Hát,mi az idén (se) megyünk nyaralni..,legalább nem idegeskedem az időjáráson :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Andi, csodálatos lehetett az esküvőtök!
Nem mondod, hogy azt a tortát te csináltad? Ha igen, akkor kalapom emelem, profizmusod előtt! :lol: :lol: :lol:

A teríték és a csokor is pazar, mégegyszer gratulálok!
Református, vagy Evangélikus a templom?

Boeske, de jó neked, hogy vége a vizsgaidőszakodnak! :lol:
Nekem még hátra van a fejlődéslélektan, az ének, a matek, és a gyermekirodalom. :roll:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Barbamami
GRATULÁLOK
Kép

Nagyon ügyes vagy ,h még a tortát is te csináltad!

Tegnap voltunk a kardiológián kontrolon Zalánnal!
Féltem nagyon,h fogják megvizsgálni,mert ugye elég félős.
Már az utolsó sem volt egyszerű.

De Zalán nagyon okos,ügyes fiú volt!
Persze mindíg az.
Úgyhogy én a legrosszabbra számítottam.

Az EKG-n,elöszőr nem is sírt.(már ez meglepő volt)
Aztán amikor elkezdték rápakolni a cuccot,akkor már kicsit pityergett.
De folyamatosan mondtuk neki,h ez milyen klassz lesz és,h majd fogyelje a gépet,mert rajzol neki,stb.
Nagyon jól ment! Minden erőfeszítés nélkül sikerült megcsinálni!

Aztán jött az UH.Na itt már kicsit idegesebb volt,de volt egy TeleTubbies figura az nagyon bejött neki.
Mondtam a doktornőnek,h inkább üljön ne fektessük le.Ez bejött!

Aztán rányomott egy kis zselét ez nem tetszett már neki és le akart volna szállni,DE!Jött a mentő ötletem ami vasárnap este jutott eszembe.
Bár kicsit féltem tőle,h mit gondolnak majd rólam.
Tehát az ötlet a gumicukor Embarassed
Mivel nem kap édességet csak ha véletlenül észreveszi a nagyoknál és sír érte,(de ez ritkán van)így mindenre képes érte.

És tényleg!! Laughing
3 szem gumimaciért nagyon ügyesen,okosan,minimális pityergéssel végig ülte az egészet!
Annyira örültem neki.

Mondtam,a doktornőnek,h ne gondolja azt,h ezzel szoktam jutalmazni,de most csak ez az egy dolog jutott eszembe amivel le tudom kenyerezni! Embarassed

Viszont a vizsgálat eredménye nem jó!
Nem nőtt össze,semmit nem változott,úgyhogy ez már marad.
4-5-szöröse a vér áramlása annak aminek lennie kellene.
Műteni kell.De mivel ez katéteres nem szeretik ilyen kiskorban,így várunk.
Ill azt mondta jövőre beszélünk róla,mert akkor válna fontossá,ha közösségbe megy.
Dehát nem kell mennie még jövőre,Ráér 4 évesen is oviba menni.

Így most maradt a vigyázzunk rá betegségeknél,ill annyi a változás,h akár bakteriális akár vírusos fertőzés 2 napon túli láznál antibiotikum.
Vendég
 


Látod Alziza, az anyák egyik erénye, hogy mindig vannak jó ötleteik!
Ügyes volt Zalán!
Az a valami a szívén van ugye, ha jól emlékszem? :shock:
Azért biztos stressz, hogy állandóan arra kell gondolni, hogy nehogy beteg legyen!
Szerencsére műthető, még ha várni is kell rá!Tudod, azt szokták mondani, hogy jobb későn, mint soha!

Végre sikerült a tesi vizsgám :!: , de most is kaszált a tanárnő, szerintem csak kitolásból, hogy megmutassa, nem olyan könnyű a tesi! Én már ezt tudtam a vizsga előtt is. :twisted:

Ma is megyek énekelni, hétfőn is jól elfáradtam, be is rekedtem. Nem is csodálom megint vagy 100 dalt kell megtanulni.......kellene.... :roll:

Na cső, majd este jövök!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Alziza:
Ügyes kisfiad van!! :D Tényleg ráér oviba menni. Peti se lesz most kiscsoportos,nem adom még be oviba..


Ildi:
Jajj..de utáltam a vizsgaidőszakokat.... :?


Mandala???

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Ildi
Ügyi vagy! :lol:

Zalánnak a szívénél van a gond igen.A botallo vezetéke van nyitva,ez a tüdőartériával van összeköttetésben.
Hála az égnek nem beteges!KOPP-KOPP!
De azért igen aggódok e miatt.
Főleg úgy h a sógórnőm pl a múltkor átengedte a beteg gyerekét játszani,úgy,h bakteriális fertőzése volt. :evil:
Ez úgy derült ki,h a nagyobbikat megkérdeztük,h na és mit mondott a doki?Erre azt mondja h antibiotikumot szed. :shock:
Erre a férjem átment,megkérdezte, akkor most mi van?

Szarnak rá!

Anyósom pl meg sem kérdezte mi volt a vizsgálaton.Én meg nem mondom.Mert ha mondanám akkor úgyis csak az lenne,h jaj ő is milyen beteg stb.
Meg,h a sógórnőm gyerekének is volt szívzöreje,de kinőtte.
Ja csak az azért más! :?

Amikr kiderült,h Zalánnál ez van,semmi komoly reakció.
(mondjuk össz-vissz 1-szer látogattak meg.Ugyanakkor mikor a sógórnőm szült én mostam,vasaltam a hálóingét)
Amikor a sógórnőm gyereke elesett és lenyúzta a bőrt a lábáról akkor sikítozva (nem vicc) rohangált az udvaron,h jaj mi lesz?

na mindegy ez van!
Vendég
 


Lányok

A hétre is megvan az aktuális parám.
Hátul a derekamnál nőtt egy csomó.Nem fáj meg semmi,de most már idegesít.Előszőr azt hittem pattanás,de nem.Már ott van egy ideje,de most rám jött,h mi van ha valami rákos izé?

A helyzet az,és talán már írtam erről,h alapból félek minden szartól.
De amióta apósom rákos volt és végig néztem az egészet nagyon parázok.
Mi van ha rákos leszek én vagy a férjem?
Bárhol fáj valamim v a férjemnek akkor rögtön ezsembe jut,h lehet,h ez az?
Tudom,h hülyeség,meg minden de ilyenkor éjszakákat nem alszok.

Ha történne valami akkor mi lenne a gyerekekkel?
Többek között ezért gondolkozom még mindíg azon,h legyen e negyedik.

és mivel állandóan parázok ezért mindíg találok is valamit!

Pl 4 évvel ezelőtt kivettek az oldalamból egy fadarabot(jó látom,milyen arcot vágtok,de ez egy másik történet),és annak a helye néha fáj.Ugyanúgy mint mikor még ott volt.(20 évig :shock: )
nagyon pici vágás 2 öltéssel.
Néha mikor fáj teljes pánikba esek,pedig nincs ott semmi,se csomó,se maradék semmi.
A férjem szerint ez olyan mint bármely másik műtét,fájhat pl időváltozásnál.

Na ez van!

Bocsi :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Hjaj! Alziza! Próbálj megnyugodni! Csomó akármitől lehet. Nézd, a férjem felső karján is van egy csomó, neki sem fáj, jó ideje megvan, de nem hagyott nyugodni, a múltkor elmentünk (más miatt) a dokinkhoz és kértem nézze meg. Azt mondta, hogy zsírcsomó, nem gáz, ha nőne akkor ki kell venni, de ritkán (soha) rákosodik el. Ne aggódj, de azért menj el az orvoshoz.
Anyukámnak volt már bőrrákja. Az sem olyan, mint leírtad, szóval ne félj, de mutasd meg az orvosnak, legalább megnyugtat!
Titkon súgom: két hete én is szentül meg voltam győződve róla, hogy rákos vagyok, csak nem tudtam eldönteni, hogy agydaganatom van-e, vagy leukémiám.... :oops: :wink:

Annyira sajnálom, hogy Zalcsi nem javult. Úgy szurkoltam pedig! Arany babám... kis prüntyő..., mintha Gergőmet látnám...
De nyugtasson az, hogy egy műtéttel rendbehozható. Jó, értem én, hogy nem jó érzés ha az ember gyermekét műtik.... de őt legalább meggyógyítják! Sajnos csak azt tudod, hogy megpróbálod meggyőzni magad arról, hogy gyógyítható és nem lesz komolyabb baj! Én szívből kívánom, hogy az a gyönyörű kisfiú a lehető leghamarabb meggyógyuljon!

Barbamami: gratuálok és minden jót kívánok Nektek ismét! Pimaszul csinos vagy!!!! :evil: :evil: :evil: :D
Nem mondod, hogy azt a hófehér cukor-csodát Te készítetted????! Bár... miért is lepődöm én ezen meg?? :roll: Aranykezű barátnőm még szép, hogy az esküvőjén is kitesz magáért és utánozhatatlan kincseket varázsol akár az asztalra, akár dekorációként a lakásba... :)

Ildi: ügyi vagy! A tesi vizsgán engem tuti megvágnának... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza, anyósomnak most vettek ki a nyakcsigolyája mellől egy zsírmirígyet. Nyolc éve ismerem, mindig ott volt neki, de elcsúszott és már csúnya nagy volt. Megműtötték, nagyon félt, de azt mondták neki, hogy nem lesz rákos, meg ilyesmi..... Amúgy szegénynek nagyon csúnya a varrat helye......azzal nyugtatták, hogy visszahúzódik.

Én meg napok óta felébredek éjszaka, baromira dobog a szívem, mintha meg akarna állni, jó mi úgy dobog, mintha megállna, nem olyan lassan, hogy mindjárt megáll....., szóval felébredek, és állandóan halálfélelmem van, olyan rossza, alig bírok visszaaludni...

A sógornőd meg megéri a pénzét.........no comment.

Mandala, ovival van valami, már kérdeztem, csak biztos nem láttad! 8)

Barbamami, szeptembertől már az új kéróban fogtok lakni?

Majd felrobbantam, de lehet, hogy csak direkt sajtóhiba: azt írta a Néplap, hogy Dobrev Klára, Gyurcsány felesége szerint, a gyerekeknek jobb kétéves kortól a bölcsöde, mert ingerszegény a környezet, mármint gondolom otthon, ezért kell becsekkolni kétéves kortól a gyerekekekt a bölcsibe, és amúgyis hamarabb mehetnek vissza dolgozni az anyukák.
Na ezt elemjétek be!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Gratulálok a tesihez!

Alziza!
Nekem egyszer azt mondta egy orvos, hogy ami csomó fáj, az nem rákos. De tényleg, ha nagyon izgat, mutasd meg egy dokinak, hogy megnyugodj.
Sajálom kicsi fiad. Tudom, milyen érzés műtétre várni egy gyerekkel. Nekünk is lesz még benne részünk (néhányszor). :(

Barbamami!
Örülök, hogy Napsugár meggyógyult.

A Dobrev-féle dolog sajnos igaz. Remélem nem lesz alkalmuk bevezetni.
Méghogy ingerszegény könyezet.... Látnátok, mi van nálunk...... Pláne, ha az unokatesóm fiai is itt vannak. 5 10 év alatti fiúval nem uncsi az élet.... :D

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok

Zalánnal kapcsolatban köszi az együttérzést.



A csomómat megmutatom dokinak persze,de akit én ismerek bőrgyógyász-onkológust olyan népszerű,h nehéz bejutni hozzá.
Addig meg ugye kombinálok :roll:

Tegnap reggel a Mokkában is volt szó eről a dobrev féle dologról.
Hogy ugyanezt az összeget 2 év alatt fizetnék ki,mert így ,h 3 évig van itthon az ember nehéz visszamenni dolgozni.
:shock:
Ha két évesen adnánk be őket akkor mennyivel könnyebb???
Nem azért nem tudnak a nők visszamenni,mert 3 évig otthon voltak,hanem azért mert gyerekük van!!!
Azt pedig,h meddig szeretnék itthon maradni majd én eldöntöm!

Akkor amúgy mi lesz a főállású anyasággal?Amit úgy megfizetnek.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?