Új privát üzeneted érkezett!

Zsula!

A gyógyszertárban lehet kapni őket, ha nincs éppen náluk raktáron nagyon hamar meg szokták hozatni a nagykerből. :)

Jó meleg van ma. :oops:
tucsinke
 
 


Sziasztok.

Örülök hogy tudtam segíteni :)
Zsula: patikában lehet ahogy tucsinke is írta én pl: fehérváron a budai gyógyszertárban szereztem be mindet, mert ált ott van mindíg mindenből. De neten is utána tudsz nézni, hogy melyik patika foglalkozik ilyenekkel.

De jó hogy jelentkeztél gólyanéni :D Hát én kíváncsi leszek ki lesz az a doki aki lerakja azt a vizsgát vagy ami kell hozzá.Bár érdekes hogy csak mostantól nem lehet ajánlani :? Na mindegy.
Tényleg jó hogy itt vagy köztünk.
Húú nagyon meleg van, és még nincs is igazán nyár :roll:
Vendég
 


Lányok! Köszönöm a segítséget! Szerintem ki fogom próbálni én is. Ha már valami könnyíthet a dolgon.. :)
Irtó meleg van, és csak rosszabb lesz...
ZsuLa
zsula
 
 

 
 

Sziasztok!

4D-re milyen telefonszámon jelentkeztetek be? Én amit kaptam, már tegnap 12 óra óta próbálkozom, és vagy nem veszik fel, vagy ki van kapcsolva a szám. :(

ZsuLa! Én úgy tudom a legtöbb homeopátiás golyócskát a Liszt Ferenc utcai gyógyszertárban lehet kapni, ott mindig van készleten is a legtöbb féle. De a többibe is meghozzák kérésre pár napon belül.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szosz!

Én emailen jelentkeztem be, mert én is nagyon sokáig próbálkoztam telefonon.

Az email címük: 4dultrahang@ddgroup.hu

Úgy örülök, hogy itt az eper szezon. Hülyére eszem magam, még jó hogy sok van a kertben. :)

Remélem mindenki bírja a meleget és nincs rosszul tőle.

Tünde
tucsinke
 
 


tucsinke
Ne is mond az epret.. Épp most lapátoltam be egy kistálra valót.. :oops: Imádom!
Az emilcímet köszi, hogy közzé tetted, én is írok és bejelentkezem!

Igyatok sok vizet és aki teheti pihenjen! 35 fok van!!

ZsuLa
zsula
 
 


Nagyon szívesen. Örülök ha segíteni tudtam.

Iszom a vízet, igérem. :)
tucsinke
 
 


Már csak a dinnye szezont várom, az még jobb. :)
tucsinke
 
 


tucsinke
Te most direkt húzol? :lol: Felváltva eszem a gyümölcsöt meg a jégkrémet.. Meg a sósat.. és így tovább.. :roll:
kész röhej! Hétfőn voltam védőnéninél. 98cm a pocakom! :)
zsula
 
 


Á, dehogy. Csak úgy eszembe jutott. :)

Hányadik hétben jársz? Nekem 2 hete volt 96 cm a pocakom.

Én a jégrékmet, meg a sósat nem kívánom, de a gyümölcsöket annál inkább.
tucsinke
 
 


Holnap leszek 24 hetes. :)
Te már tudod mid lesz? :)
zsula
 
 


Akkor nincs is sok köztünk. Én ma léptem be a 27. hétbe.

Igen én tudom. Kisfiú. :)
tucsinke
 
 


van egy szám én ezen jelentkeztem be a 4 D re ezen tuti felveszik:0620/242-1035

Én ettem már sárgadinnyét és őszibarackot is...igaz nem kertit,de nem bírtam kihagyni! :roll:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!:)
Örülök,hogy jól vagytok!:)
Jó,hogy itt a gyümi szezon,lehet majd sok friss gyümölcsöt eszegetni!:)
Anyany!:) Privi ment végre!
Vigyázzatok magatokra!
Üdv.:Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


tucsinke
3 hét az semmi! :) Még akár együtt is szülhetünk..
Nagyon remélem, hogy hamarosan mi is megtudjuk a törpe nemét. Népi hiedelmek alapján már volt mindegyik. :lol:
Amúgy Te hogy viselted az elejét? Szerencsére én megúsztam minden nemű rösszullétet! És eddig mindössze 4 kg-t híztam.

sarmon

Én nem mertem megkockáztatni a bolti gyümit az almán kívül... Bár a sárgadinnyét nem is szeretem. :)

Szép napot mindenkinek!
zsula
 
 


Zsula!

Én azért nem szeretnék ráhúzni. Elég volt a lányomnál, hogy 2 héttel túlhordtam. :cry:

Az eleje nekem annyira nem volt vészes, bár volt hányingerem. Ebből kifolyolag az elején fogytam 5 kilót és még csak 2 és felet híztam vissza.
A lányomnál húsosabb voltam. Bár nekem diétáznom is kell.

Hadd dicsekedjek. Tegnap görögdinnyét ettem. És nagyon fincsi volt. :D
tucsinke
 
 


tucsinke
Gonosz vagy! Én is akarok! :lol: Bár itt ülök bent az irodában.. és szenvedek..
Nálam várható, hogy előbb szülök, állítólag nagy a pici, doki is mondta. Vállas egy gyerek. Szó szerint ez volt a véleménye.
Szerencsére én mindent megúsztam rosszullét nélkül. Az első perctől kezdve minden ok.

Szerintem du veszek dinnyét.. annyira megkívántam, most hogy írtad.. :P :oops:
zsula
 
 


:twisted:
tucsinke
 
 


Ez most nekem szólt? :?
zsula
 
 


Csak hülyéskedek. Most jó kedvem van ma. :)

A nővérem elvitte egy kicsit a lányom, hogy tudjak pihenni és ez egy kicsit feltölt.
tucsinke
 
 


Végre egy kis nyugalom! :) Tök jó, hogy jó kedved van! Mondjuk ma nincs is olyan meleg, mint tegnap, ezt én is élvezem.
De még egy óra van vissza a munkaidőmből... :(
zsula
 
 


zsula a görögdinnye is bolti!!! :lol: Kép ime a 12 hetes pocakom

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sarmon
Párom nem is engedte, hogy vegyek! :) Kénytelen leszek megvárni a dinnyeszezont! :cry:
Bár a törpéért bármit!
Szép kis pocód van!
:P
zsula
 
 


sziasztok!
most egy körkérdést szeretnék feldobni.
mostmár a 38. hét elejét tapossuk. kicsit csodálkozom, hogy eddig is kibírtuk "egyben", mert a doki nagyon riogatott a koraszüléssel, de hát a Manóka máshogy gondolja.

szóval azt szeretném kérdezni, honnan tudom majd, hogy megindult a szülés? nagyon sokat utánaolvastam, de általában csak a szervezetben lejátszódó folyamatokról írnak, az azért kevésnek tűnik, hogy a szervezet ilyen meg olyan hormont termel és majd akkor....

légyszíves írjátok meg, mire érdemes odafigyelnem.

köszi!
Vendég
 


Anyany!
Ne izgulj! Tuti fel fogod ismerni!

Egyet mindenképpen ajánlok, az első gyanús fájás után nem kell azonnal kórházba rohanni. Nekem is egy manókám van és a 40. héten csinált egy kis vaklármát. A kíírás előtt egy héttel éjszaka ülök a gép előtt és erős görcsszerű fájdalmaim voltak, a pocim meg keményedett. Férjem még nem volt itthon, gondoltam várok mi lesz ebből. Hosszú szünetekkel volt pár kb 2 óráig és utána semmi. Végül 5 nap múlva megint elkezdődött. Na az már a az éles volt. Valahogy tudtam akkor, hogy ez már az. Bízz a megérzéseidre, figyelj a testedre és ösztönösen jön majd minden.

Kicsit irigyellek, hogy te már ilyen közel vagy a szüléshez! :lol: :lol: :lol:

Lényeg, hogy ne izgulj és bízz magadban. Én amikor beértem a kórházba felkészültem, hogy na most aztán egy napig itt küzdök és akkora döbbenet volt, amikor fél nyorckor már a karomban is volt a fiam. Éjfélkor kezdődött és 5-re értem a kórházba.

Ja a dokim nekem azt mondta, hogy rendszeres és erős 5 percesekkel kell elindulni

Hettuli
hettuli
 
 


nagyon drága ,de isteni finom görögdinnyét vettünk ma az Auchanban!!!Nem érdekel hhonnan való,de imádtam.Most moccani se birok annyire bezabáltam belőle,szerintem azt eszek vacsira,meg reggelire is!!! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Sarmon: De szép a pocid!!!! :)
Én így vagyok az eperrel, bár már besokaltam belőle. Lányok! Igen hogy elméletileg nem ehető eper ebebn az állapotban?

Anyany: csatlakozom hettulihoz. :) Meg fogod érezni, de nem kell bedőlni a jóslófájásoknak. Állítlag aznap hányingered is lehet, nem tudom :)
A lényeg hogy csak nyugodtan! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!

Ezt már mástól is hallottam, de nem találtam róla semmit, hogy ártana az eper. Én a lányomnál is végig ettem az epret. Tavasszal volt is egy kis ijedelmünk, mert a külföldi epertől rohanhattam a lányommal az ügyeletre. Most pedig amit a kertben szedek és soha nem volt permetezve, na attól semmi baja.

Biztos a boltiak miatt mondják, hogy tele vannak vegyszerrel.

Ki hogy bírja a meleget?

Tünde
tucsinke
 
 


Most találtam a neten egy cikket. Nem másolom be, de az a lényege hogy igen is várandósság alatt együnk sok epret mert rákmegelőző és sok benne a folsav, na meg a C vitamin. :)
tucsinke
 
 


Tucsinke! Álíólag a baba bőre lesz "furi" (piros). Nem tudom, én úgy voltam vele ami jól esik a maminak az jól esik a babának :)

Én szenvedek jelentem a melegtől. Ki van mérve a vizem mert nagyon alacsony a vérnyomásom. Most 96/62 de 80 pulzusszámom.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tényleg múltkor sikerült mindenkinek emailen bejelentkeznie 4D-re?
tucsinke
 
 


Sziasztok Lányok!

Én kismamaként és szoptatós anyukaként is ettem minden gyümölcsöt, vedeltem a tejet... Semmi baja nem lett sem a gyerkőcnek, sem nekem. Csak arra figyeltem, hogy lehetőleg hazai legyen a gyümölcs. Kétpofára ettem a rakott káposztát és a fiamnak ugyan nem fájt a pocija. Szóval szerintem egyetek mindent amit kívántok. Már hallottam olyat is, hogy szoptatós anyuka nem evett eper és kiwi fagyit, mert apró magos... szelet okoz a kisbabának!!! Hm, akkor már inkább azzal foglalkozzon, hogy mi egyéb van a fagyiban!

Jó étvágyat!!! Ilyen melegben a fiam is csak a gyümit enné. Most éppen házi "bio" meggyet :D

Anyany, úgy tűnik nem tobzódsz a szülés megindulását jelző ötletekben. Nem voltunk túl aktívak :D De valóban, megnyugtató módon nem lehet eldönteni. Neked kell éreznek, sőt állítólag minden szülésnél más és más... Ezt nem tudom, nekem csak egy volt. A dokik meg mondanak sokfélét, de nálam momentán soha nem jöttek be a jóslásaik.

Ja :lol: egy ötlet, ha már unod a nagy pocakot ebben a melegben. Mi a férjemmel egy szülésznő tippjén felbuzdulva a "házi" megindítást választottuk :lol: Este akcióztunk és éjféltől azonnal tíz perces fájásaim voltak... Na persze lehet, hogyez véletlen, lehet, hogy a vihar... de másnap fél nyolckor már előbújt a kisfiam! A nagy pocak ellenére jól sikerült a dolog, bár kicsit izgultam az elején...

Na sziasztok!!!
hettuli
 
 


Kép legifjabb gyermekem:)

teljesen egészséges,rendben megvan mindene,szépen ver a kis szíve,nagyon nagy boldogság ez!!!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


hettuli! hát meg is nyugodtam meg nem is. de ha tényleg tudni fogom, akkor jó. amúgy nem unom a pocakot, imádom, ahogy mocorog a baba odabenn. biztosan hiányozni fog, ha megszületik. de azért várom már...

sarmon! édes a bébi a képen!

kár volt elolvasnom az eperről és a dinnyéről szóló részeket... asszem holnap párom szandálja mellett mindkettőt venni fogunk...

sajnos én ilyen parázós vagyok... de általában (ez a tapasztalat) minél inkább parázok, annál inkább rendben van minden.

a meleget meg már nagoyn nem bírom. egyébként szeretem a 30 fokot. de mostanában olyan hőhullmámaim is vannak, mint még sohasem.
még sohasem izzadtam meg abban, hogy felsöprögetek egy másfél szobás lakást, de most....
Vendég
 


Sarmon: Édi nagyon a babucid :) Gyermek lesz az már tuti :)

Hettuli: Állítólag bevett szokás igen az otthoni akciózás a szülés beindítására :)

Anyany: Én is hamar elfáradok pedig ninc smég nagy pocim. Engem nem érdekel. Leülök és mindent szépen lassan ráérősen csinálok. Így is úgy is kész lesz :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok lányok!

anyany
Irigyellek, nekem még 3 hónapom van vissza... :( A meleg nagyrészét megúszod.

Eper.. én csak annyit tudok róla, hogy a kicsi gyerekeknél kell vele vigyázni, nehogy kiütése legyen, ezért másfél éves kor alatt nem ajánlott. De hogy terhesen nem lehet enni.. Ez új nekem is. :)

Nehezen viselem a meleget, bár ez a pocak előtt sem volt másképp.. Sose szerettem.. Reménykedem a hétvégi lehűlésben.
Vigyázzatok magatokra!
zsula
 
 


Valaki tud segíteni félszocpol ügyben? Már tényleg csak megszületett gyermek esetén lehet igényelni és nem számít a magzat?
tucsinke
 
 


megvolt az eper! ha terhesen nem lehet enni, akkoris ettem és jó volt! a bébinek is tetszhetett, mert közben jókat mocorgott. :)

zsula! szerencsére megúszom a negy meleget- remélem. a mostanit se nagyon bírom.
egyébként én meg téged irigyellek egy kicsit. nagyon szeretek terhes lenni.

amúgy a hétvégére hidegfront is várható?
ha igen, lehet, hogy szülés lesz belőle.
ma voltam nst-n, de nem mondtak semmit, csak valami egészen furcsa magas vérnyomást mértek, de szerintem csak a meleg miatt van...
Vendég
 


anyany
Én is imádom ahogy gömbölyödik a pocak és mocorog a pici! :) Nagyon jó érzés!
Hétvégére tényleg hidegfront várható. csak ne izgulj, úgyis minden megy majd magától! :)

Tucsinke!!

Csak megszületett gyermek esetén lehet felvenni, és az összege kb. 450e Ft. Sajni a magzat nem számít, csak ha már neve is van. Szó szerint. mi most csináltuk végig a lakáshitelt, mi sem tudtunk igényelni szocpolt emiatt.
ZsuLa
zsula
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy mindig csk így bele írogatok néha, de két hetente olvasom el az összeset, néha megfog egy-egy kérdés.

Tucsinke!

A félszocpol igénylése undorító. Ahol csak lehet, mindenhol gátat szabnak neki. Állítólag 10 igénylőből 1 kapja csak meg. Mi is kiestünk a pikszisből. Túl sok a szoba a házban. Mi hárman vagyunk és 4 szobánk van. Csak akkor igényelhettük volna, ha 3 és fél szobánk lenne. VICC!!!! Fél szoba miatt lemaradtunk. Felújításra költöttük volna, amit természetesen szigorúan számlákkal kell bizonyítani. Melyik szobafestő vagy burkoló ad számlát manapság? Sokkal többe kerülne minden, ha számlát kérnék.
Szóval szülnöm kéne még egy gyereket és akkor megkapnám, és kellene feketén számlát szereznem.

Örülök, hogy mindenki jól van, a 4D-s kép pedig fantasztikus. :D
jaffa4
 
 


mi bővitésre igényeltünk félszocpolt,és sajna nekünk is csak a két gyerekre lehetett igénybe venni,a harmadikra még visszamenőleg se kérhetjük miután megszületik,de azért ez is nagy segitség szerintem...
Kép
Kép + 50 négyzetméter

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


jaffa,vannak ügyes kiskapuk!mi megkaptuk!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Micsoda undorító ez a szocpol dolog!

Nekem egy ismerősöm azért nem kapott, mert három gyereke van és kisebb lakást akart venni, mint ami a három gyerekre elő van írva. Azért, mert akkorára volt pénze. Szóval akinek nagy van azért nem kap, aki kicsit akar azért...

Ennél már csak a gázár támogatás a jobb. Három vagy négy gyerek, a gyerekeknek megfelelő szobaszámmal, ezt a házat hogyan fűti ki valaki a támogatási határon belül??? Szóval építs nagyot, szülj sokat és amikor segítséget kérsz akkor jól elküldünk!!!
hettuli
 
 


Ja és mit szóltok a harmadik gyerek utáni adókedvezményre családi pótlék helyett??? vagy a negyediktől??? csak fél füllel hallottam játék közben...
hettuli
 
 


Úgy látom felhoztam egy témát aki több mindenkit is érdekel.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Van egy ismerősőm, akivel úgy néz ki hogy kiskapukkal meg tudjuk egy kicsit játszani a félszocpolt.
De ez sajnosn nélküle nem menne. :(

Mi 30 négyzetmétert építünk igy hozzá és igy lesz meg a 3 szoba.

Sarmon. Jó nagy házatok lesz igy.
tucsinke
 
 


Hettuli,

anyu, meg én is könyvelők vagyunk. Ezt hogy értetted? Vagy ez vagy az? Mert ez akkor hülyeség.:)
tucsinke
 
 


Sarmon!

Érdekelnének a kiskapuk! A bankban ahol a kölcsönt is felvettük a házra, és félszocpol igénylésére visszamentünk a szobaszám közlése után elhajtottak.
Lehet csinálni papíron 4 szobából 3 és felet?
jaffa4
 
 


Tucsinke, én is könyvelő vagyok :D

A rádióban hallottam, hogy egyes önkormányzatok javasolják, hogy a családi pótlék helyett adójóváírást kapjanak a szülők a három vagy több gyerek után családi pótlék helyett. Megelőzve a megélhetési gyermekszüléseket

Erre gondoltam...

Szerintem elég szemét dolog lenne, a nem megélhetési gyerekszülőkkel szemben!

Hettuli
hettuli
 
 


Sziasztok!

Én még valamire kaptam fel a fejem az utóbbi időben.. Növelnék a GYEd és a GYES összegét, de csökkentenék 2 évre a kifizetést. ezzel akarják ösztönözni a kisgyerekes családokat a munkára.. Mert az Unióban nálunk a leghosszabb ez az idő.. De kérdem én, hol vesznek fel ma mosolyogva egy pici gyereks anyukát?! Először talán ezen kéne változtatni.. nem?

Tök jó, lehűlt egy kicsit az idő!!!!!
zsula
 
 


sziasztok!Először is én úgy tudom h felújitásra abszolút nem adnak szocpolt!Csak ha növeled a meglévő alapterületet,mint pl. a mi esetünkben.A felújitásra egyéb más hiteleket kinálnak a pénzintézmények.
Igen nagy lesz így a házunk.,vagyis éppen megfelelő,mert a jelenlegi nagyon kicsi.

A kiskapukat meg lehet találni jaffa,csak utána kell kérdezősködni,de a 4 szoba nektek miért nem elég?

Mi úgy kezdtük hogy kölcsönt vettünk alapban fel hogy nekiálljunk a munkáknak,mert bővitésnél csak 80 százalékos készültség után kezdik utalni a pénzt.Amit ha mindent szakemberrel csináltatnánk akkor se lehetne számlákkal igazolni.DE! leirható 30 százalékban hogy vettél a szomszédtól pl bontott cserepet,meg hogy itt volt a sógor meg a koma 2 hetet segiteni,aminek a piaci értéke ennyi meg ennyi...stb.Talán még annyit lehetne hogy a tervezővel megcsináltatni a tervrajzot és mondjuk egyik szoba helyére pl azt irni hogy előszoba,vagy étkező vagy ilyesmi.

Ez a családi pótlék az adókedvezmény helyett marhaság,több háromgyerekes ismim van aki kinevette ezt a hirt...

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?