Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönöm szépen a gyors a válaszokat Mindannyiótoknak! Picit még rágódom rajta, aztán meglátjuk. Egyébként Csabi eddig mindent jól fogadott, nem volt hasfájás, kiütés és imádja a pocakját :-). Alapvetően nem vagyok ilyen rettegős mama, de valamiért ez az etetés dolog aggaszt, talán a sikertelen szoptatás miatt.... Elolvastam persze sok cikket, megnéztem a könyveimet, és többnyire azt írták mindenhol, hogy adható, csak valahogy jobban hiszek a rutinos anyukák tapasztalatainak, azért érdeklődtem.
Tia! Köszi a bíztatást, én is várom a szemügyi-beszámolót :-), remélem, hamar megoldódik.
Szóval mégegyszer köszi mindenkinek, A.
Vendég
 


Hello csajok!

Ma megint úsztunk Gabcsáékkal.:-)

Nunciliről tudtok valamit????

Tejcsi hozzátápi: legalább 1 éves koráig érdemes vele várni, de tényleg. Pláne, ha Apa vagy Anya allergiás. A legjobb, ha ebben az esetben tovább is el lehetne húzni a tejes dolgok adását.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok

Nekem a kislányom 8 hónapos korban kapta a natur joghurtot,mondjuk szorulása volt és azért ,de semmi baja nem volt tőle,és a széklete is helyreállt,én ugy próbáltam mint a többi ennivalót,amennyit kért belőlle,elöszőr egy fél pohárral evett meg gyümölcsel,mert magába nem szereti,azóta is minden nap kap,egy egész pohárral.Trapiatsajt amit még kap,de abból is olyan ami kemény.Nekem a védönő ajánlotta.
Szopik még mellette.
mia2007
 
 

 
 

Csajok!

Aki most ad tejes terméket, valószínüleg nem most fogja megtudni, hogy milyen következménye lesz.
A későbbi allergia és más egyéb gasztroenterológiai probléma a lehetséges következmények.
De nem minden esetben fordul elő.

Ezt is vegyétek figyelembe, amikor hozzátápinál valamit korán akartok bevezetni.
Aki allergiás, inkább várjon egy picikét még a tejjel, gabonával, mézzel, magvas gyümikkel.

:lol:
ez persze csak jótanács, természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni, mit szeretne gyermekének adni.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Gyerekek,ma 3/4 7-ig aludt a Balu. Igaz felkelt 4-kor, és sírt, mert az apja elment dolgozni, ma meg ezt hallgatom, mammmaa,appppaa,papppaa,mamma. Döntsem el, mit akar.:-)
Túrót fogok ma adni neki gyümivel.

Kép
fridus
 
 


Kriszta,szívemből beszéltél.
Sajnos az ételallergia nem mindig jön ki azonnal,van,hogy csak hónapok,vagy évek múlva,és akkor hirtelen azt sem tudja az ember,mitől. Sajnos tapasztalatból tudom. Ezért én nagyon vigyázok a két törpimre. De van,hogy így sem lehet elkerülni a bajt-barátnőm nagyon vigyázott mindig a kisfiára,mindig csak késöbb adott dolgokat,mint mikortól lehetett volna,és 3.5 évesen derült ki róla,hogy tejfehérje-allergiás.
Nálunk is nemrég beszélgettem egy csajjal,hasonló korú a gyerkőce,mint Eliza,és elhülve hallgattam,hogy már miket ad neki. És még hozzátette:nincs tőle semmi baja. Azt hittem,lehidalok. Mondtam neki,hogy akkor mit fog mondani,ha 2-3,vagy akár 10 év múlva derül ki,hogy mégis lett tőle baja? De erre már nem szólt semmit.
Ahogy Kriszta is írta,vigyázzatok a tejes,gabonás,tojásos,mézes,magvas dolgokkal. Lehet,hogy semmi bajt nem okoznának,és az is lehet,hogy hiába vigyáz az ember,megtörténik a baj,de sztem jobb félni,mint...
Vendég
 


fridus már beszél Balu??? :shock:
Vendég
 


Na, szép napot.
Cseriani, bizony bizony, beszél...
Tegnap egész nap ezt mondta, apppaaa,mammmaa,babba,papppaa.mammám, mammáád.
Nevettek is lent az öreg lányok, hogy már tudja, ki vagyok. :-)
Mammmaa maaa, ezt mondta most éppen az apjának.
Egyébként azt már mondtam, hogy 3 fogunk van.
A 4. nem jött még ki.
Most meg azt mondja, jajj. :-)
Mammaaaávávává
Tudjátok, ez mit jelent? :-)
Na, ennyit most. Csinálom a reggelit neki, ma 5-kor kelt fel, így felköltötte az egész családot.

Kép
fridus
 
 


Hűűű mennyi foga van Balunak!!!
Nekünk még egy sem! :lol: :lol:

Mi is 5-kor keltünk ma. persze utána édesdeden visszaalukált őkelme....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


sziasztok!

itt vok csak sok a dolog mostmár nagyfiam is itthon,szeptemberben lesz ovi legközelebb... :shock: szoval ma felhivtam a dietetikusunkat,és elmondtam a NAGY TITKOMAT,miszerint Szonja április közepe ota csak 100ml gyogytápit kap a mai napig is a többi anyatej,és hogy nem adok neki semmilyen szirupot mert a gyermekem nem kisérleti nyul,fel voltam pörögve,erre persze kiderült hogy akkor olyan mintha nem is diétázna lassan 2 honapja és MÉGIS JOK AZ EREDMÉNYEI,tehát lehet hogy mégis bejön APA igaza és az enzim lassabban indult be nála mint a többi kisbabánál..... :?
Csak az a baj hogy a főorvosnő,akit nagyon becsülök,nem örül ennek mert szerinte beteg és be kell tartani minden előirást...csakhogy szerintem meg nem beteg!!!!

Kép
Kép
nuncili
 
 


Ez mind tök jo csak akkor a lányom 4 honapja kaphatná 100 %ban az anyatejet ehelyett mást is kapott amit nem kéne.De ő most sem engedélyezné hogy legalább 1 hétig cici és abbol kiderülne valami a véréből,max 3 napot enged,hát én meg 3 naponta nem engedem szurkálni igy is már tiszta lyuk....
szoval ma szint vallottam,és tök megkönnyebbültem,bár juni 27én megyünk ujra kontrollra,de akkor megmondom a főorvnőnek is,bár lehet lenyel egybe :twisted:
ja! és 3an vannak összesen Bp-en ilyen betegek,abbol 2fiu,11 és 3évesek,mindkettö sulyos szellemi leépült,az egyiket mai napig szondával táplálják.......
Teljesen egészséges gyerek szintjén van a lányom,5500gr,4honapos,egyszerüen nem hiszem hogy beteg,érzem,tudom....

Kép
Kép
nuncili
 
 


NADIMO!CSAJOK!

Nekem minden nap kakil,napi 3-4szer...az normális?most kezdem el a hozzátáplálást,kap néha pár kanál sütötököt,almát,sárgarépát.

KRISZTA!Kedves vagy hogy keresel minket mindig!!!!!!!!!!

ja meg magas volt Szoncsi folsava erre mondom neki hogy szedetett velem vaskészitményt amiben volt folsav is,aztmondja akkor attol lett neki is magas!!!!!!!!!!szétvágott az ideg,hát azt sem tudja hol van az elöre.....ha tehetném orvost váltanék de nemlehet már....

Kép
Kép
nuncili
 
 


nuncili Elizának is van naponta minimum 2-szer,ez nem baj. Kristófnak szinte egy éves koráig a naponta 3-szor volt.
Vendég
 


Nuncili!

Ha több a tápi, mint az anyatej, akkor nyugodtan elkezdheted a hozzátápit.
Így talán a tápik száma csökkenthető.

Tej vagy tápi: tudom, hogy Te a legjobbat akarod, de az orvos szava is fontos!!!!
Pláne ennél az enzimnél, hisz mint írtad súlyosak a következményei.
Attól babának baja még nem lett, hogy tápszert evett,
Nuncili nem kioktatni akarlak, de itt nem az érzelmek a fontosak!
Kérlek, ne haragudj rám, de fogadd meg a dokinéni tanácsát, mégha mást is mond a szíved!!!!! Ha ő úgy gondolja, hogy a jó eredmények ellenére is inkább tápit kapjon Szonjus, akkor fogadj szót neki. Mégiscsak ő doktorált ebből.
Jaj és szépen kérlek ne haragudj rám, nem kioktatni akarlak!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok, ma végre Balu kakált.
Vasárnap óta nem kakált nálunk, pedig itatom a Mira vizzel. Már nem tudok mit kitalálni, hogy beinduljon a széklete.
A lenti baba, aki egy hónappal fiatalabb Balunál ő is naponta 5-ször kaksizik.
És anyatejet kap, az anyukája most kezdi a hozzá táplálást...
Mitől van ez?

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Minden babó másképp hasznosítja az anyatejet....talán a hozzátápinál több székletlazító gyümit vagy zöldséget adhatnál, talán az beválik
Én ezt alkalmazom a vas adása óta, mert Dominak megfogta a kaksit a maltofer.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt.
Ahhoz képest, hogy tegnap össze-vissza aludt a fiam, nem a megszokott időben, már 8-kor aludt mint a bunda, hajnal 2-ig, aztán kis cicizés után fél 6-ig.
Az a baj egyébként, hogy nem akar nagyon megenni semmi mást, csak barackot, de azt sárga és őszi kivitelben, az mindegy. Zöldség félét semmit, a múltkor kihányta, amikor adtam neki...
Úgy tesz, mint aki fuldoklik, bezzeg a darabos tejpépet megeszi... Nem értem én ezt.

Kép
fridus
 
 


Mit nem értesz ezen????
Igazi hapsi!
Smafu neki a zöldségpüré.
Majd, ha pörköltízű lesz a sárgarépa, na majd akkor.... :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na, végre írhatok...
Ez a net engem kikészít.
Gyermekem végre megint kaksizott.
A héten már másodszor...

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


tetszik a fiam ?:-)

Kép
fridus
 
 


Naná!!!

Szépen kinőtt a két felső metszőfoga!!!! :mrgreen:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


SZIASZTOK!!!

EGY NAGY KÉRDÉSEM LENNE HOZZÁTOK!!!
VALAMELYIKÖTÖK HASZNÁLTA ESETLEG AZ INFACOL SZUSZPENZIÓT A BABÁJA HASFÁJÁSÁRA???MI MOST KEZDTÜK EL MERT SAJNOS A KISLÁNYOM HASFÁJÓS NAGYON ÉS NEHEZEN JÖN KI A PUKI MEG A BÜFI!!!AZT SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI HOGY HA TI ADTATOK ILYET A BABÁTOKNAK AKKOR MINDEN SZOPI ELŐTT ADTÁTOK VAGY REGGEL DÉLBE ESTE MERT A DOKTORNÉNI AKI A DOKIBÁCSINKAT HELYETTESÍTI AZT MONDTA HOGY CSAK NAPI 3SZOR LEHET AZT HASZNÁLNI!!!VISZONT 1700FT-ÉRT MI EZT VETTÜK MEG!!!SZÉPEN BÖFIZETT A BABSZIKA ÉS MOST NYUGODTAN ALSZIK!!!
SZERINTETEK???
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!
SZIASZTOK!!!
ÁGI ÉS NORINA!!!

Kép
Kép
snápi
 
 


Ági

Mi ezt használtuk, de annyira nem vált be. Nyugodtan adhatod szopi előtt közvetlenül.
De talán az espumisan cseppek is jók lehetnek, Ki kell tapasztalnod, hogy Norinának melyik lesz jobb!!!

Sajna ez csak 3 hónapos koruk környékén szűnik meg. Puszika

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


SZIASZTOK!

Kriszta tudod az a baj hogy mivel nem lett bebizonyitva hogy tölünk örökölte,igy megvan rá az esély hogy csak egy olyan enzim ami nehezebben indult be,lassabban,de mostmár jo csak az elsö 2 honapban vacakolt,ezt mondta egy orvos és a dietetikusunk is,ezért vagyok ideges,és mert ezekszerint az elmult több mint 2 honapban ugy kapott gyogytápit hogy a mennyisége a semmivel volt egyenlö,és tudod sztem te sem örülnél ha minden honapban lefogják a lányod és már szurják is azh üvöltö fejébe a tűt és mondják is hogy sirjál csak akkor jobban jön,hát ilyenkor van azért elgondolkoznál hogy ha szoptatom és jok az eredmények akkor miért is hagyom hogy kinozzák???nem haragszom rád,dehogy csak értelmetlenül bántják őt és ez fáj nagyon :cry:

Kép
Kép
nuncili
 
 


Szerintem a te családod is lázadna,mert nálunk itthon Anyu is és a Férjem is engem piszkál hogy mondjam meg végre bent hogy adjanak legalább pár napot vagy hetet hogy kiderüljön hogyha egy kortyot sem iszik abbol a trutymákbol akkor mivan,de végülis tök 8 mert most néztem meg a kajás füzetét,mert én irom mikor mennyit eszik,és abban láttam hogy a mult honapban is 7 nap kimaradt,vagyis nem fogadta el a gyogytápit.
mindegy,a lényeg hogy szerintem nem beteg már,vagyis beindult csak nem adnak lehetőséget hogy bebizonyosodjon,de ha ez igy megy tovább akkor keresnem kell másik dokit,mert itthon szét nyuznak,szerintem anyu segit majd.....

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Abszolút megértelek, tudom milyen rossz, mikor lefogják és szurkálják.

Domit is szúrkálták, ráadásul a vénáját sem találták.

DE!

Inkább most szúrják meg 5-ször, mint később sokkal többször. Egyszerűen muszáj gyanakodni az enzimre.Én nagyon szorítok értetek, hogy későn érő enzimetek legyen!!!!
Remélem Szonjust már nem szadizzák többször, és nagyon remélem, hogy NEKTEK lesz igazatok az enzimet illetően.
De nagy a felelősség a dokikon is, mert ha most elszúrják a diagnózist, akkor Szonjus élete végéig viselni fogja a következményeit.
Hidd el, én sem vagyok híve a felesleges beavatkozásoknak. :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt, tegap nem írtam, mert kaki ez a net.
Vagy csak túl sokat írunk, azért korlátoznak minket. :-)
Képzeljétek, fiamnak felül is nő a foga, már kintvan jobb oldalt felül, a jobb oldal alsót is érzem, most a bal alsót és felsőt várjuk, az is gondolom 1-2 héten belül megnő....
Megvan, hogy mi mitől szenvedünk, de most, ami van, 2 fog látványosan, 2 növésben, és 2 fog várható...
Szóval mi bele lendültünk a fogzásba.
Egyébként ahhoz képest elég jól alszik, bár tegnap érezte a vihart, délelőtt fent volt, ebéd után aludt egy 40 percet, és este, de akkor is fél 9-kor...
Elég későn, magához képest.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

BOLDOG HOFORDULOT BALUNAK!!
Meglátod nemsoká eljön az ideje mikor ugy kell kikönyörögni az ágybol,nemhogy átalussza az éjszakát!!!!!!!!!!
Nekem mondjuk a fiam,4éves,a mai napig ébred éjjel párszor,jobbik esetben vissza tudom fektetni,de van hogy sir akkor nehezebben.
VAN VALAMI ÖTLET HASMENÉSRE,NEKEM KÉNE :oops:
PÁR NAPJA BEGÖRCSÖLÖK NAGYON EGY NAP 2 SZER ÉS AZTÁN.... :oops:
Szoval olyat ami szoptatás mellett is szedhetö,most iszom a Normaflore-t,napi 2-3at,de a görcsre az nem jo...

Kép
Kép
nuncili
 
 


nuncili szedjél nyugodtan B6 vitamint hasmenésre,a görcsre meg no-spat
Vendég
 


ani!

köszi,no spa nincs itthon,holnap veszek gyogyitárba,a Millgamma nevü B vitaminokat tartalmaz,azt is lehet??vagy csak B6-ot???
detti

Kép
Kép
nuncili
 
 


Sziasztok! Látom Cseriani csavarogsz :lol: :lol:
Nuncili! A beleid görcsölnek be? Vegyél espumisan gyöngyöt, azt nyugodtan lehet szopi alatt is szedni. A nospa-val meg vigyázz, mert leviszi a vérnyomást elég drasztikusan, én volt, hogy a fürdőszobába menet majdnem összeestem, mikor 2-3 napja szedtem a nospa-t, napi áltag 2 szemet. Hasmenésre étcsoki :) még finom is, meg banán, háztartási keksz. Ezek jól megfogják a hasad :)
Sajnálom szegény lánykád, hogy ennyit szúrkálják. Dominikomtól egyszer úgy sikerült vért venni, hogy elaludt közben, neki is a fejét szúrták addig üvöltött, aztán mikor már bent volt a tű elhallgatott, hiába mondta a nő, hogy na most sírjál :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Ja meg hasmenésre még nagyon jó a széntabletta!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


széntablettát nekem szopi alatt nem engedték.
Vendég
 


ja, bocsi, azt lehet, hogy szopi alatt nem lehet... nem tudom

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


fridus utólag is boldog 9 hót Balunak.
Felteszem a beígért fürcsis képeket-nem a legjobb minőségben,de telefonnal készültek... Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a pancsis képeket! :wink:
Amióta vettünk Samunak is egy árnyékolósat, azóta rossz idő van, ne erről ennyit.

Én meg végre hoztam maszatos képeket! Mostmár kapott nem csak almát, de tegnap szilvás-almát, ma pedig meggyes-almát (az első nem jött be, eléggé meghajtotta, pedig ízlett neki), apa pedig dokumentálta :D Már eltűnik benne egy egész alma + egy kis ízesítő elem

Kép Naaa, nem kérek!
Kép Tornázom evés közben

Kép Enni vagy nem enni...
Kép Meggyes alma után :-) 1
Kép Meggyes alma után :-) 2 :D
danann
 
 


Édesek a Manók minden képen!!!

Lívi!

Domi már a lábujját is bekapja.... :lol:
vettünk etetőszéket, én csak erőteljes közelharcok után tudok egy két falatot megetetni vele

A kedvenc a sütőtök és a szilva.
A többi utálatlistán van.

Aljas cselem: gluténmentes tejpép+utálatkaja=közelharc maszatokkal, de 2 falat lemegy azért

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz, lábujjevészet nálunk is megvan, akár evés közben is! :lol:
Kép
Szerencsére egyelőre úgy tűnik, Samu továbbra is egy kis zabagép, mert amit eddig próbáltunk (alma, alma-szilva, alma-meggy), az bejött neki. Na nem egyformán, de ezt én annak a számlájára írom, hogy nem mindegyik alma volt egyforma édes :-) Holnap megpróbáljuk a krumplit, ha nem megy, akkor almával. Hátha úgy jobban csúszik :-) Aztán majd a sütőtök jön nálunk is, tettem el baba-adagokat a mélyhűtőbe, férjem szüleinél termett a kertben.

Frius, boldog hófordulót Balunak! :D Elfelejtettem írni, de azon a fogas cumin én is kifeküdtem! Ahogy írod, lassan már leszenk ekkorák a saját fogai is :lol:
danann
 
 


Köszönjük a köszöntést, még mindig a babanet oldallal harcolok, hogy beengedjen.
Ma kerek 8 órát aludt a kisfiam, látványos a fognövekedés felül, ez már nem vaklárma.:-)
Mindenkinek olyan cuki a csemetéje, tegnap új szavunk a vavava, ami a vau vaut jelenti, mert ismeretterjesztő műsort nézett valamelyik nap.
A ti gyerekeitek is szeretik a reklámot? Balu ha meghallja, bármit is csináljon, egyből a tv-t bámulja, néha még nevetgél is rajta.

Kép
fridus
 
 


Dadomi!
köszi,akkor veszek espumisant,vagy valamit,bár mára jobban vagyok,mondjuk nem is ittam 2 napja tejet,pedig mindig azzal kezdem a reggelt.....
megkérdem mit ajánlanak a gyogyiba szopi mellett.

Kép
Kép
nuncili
 
 


Fridus!

Nálunk is menő a reklám, Emesét szeretjük nagyon.
Gratula a nagy alváshoz!!! Csak így tovább. Most mi nem alszunk! :lol:

Skacok!

Cseresznyét lehet már adni a manóknak? garantáltan permetmentes a nagyanyámtól van.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kimagozva, lehéjjaazva lehet:-) vagy jól leaprítva

Kép
fridus
 
 


Én most túrót adok neki cserivel, barackkal... Ma evett nagyinál répát leeskével, amúgy borsó leves volt..

Kép
fridus
 
 


Krisz, én is úgy tudom, hogy a cseri túlságosan puffaszt, csak a levét add!
danann
 
 


Sziasztok, már fél 6 óta ezt kiabálja, áááááá, babbbaaa, maammmmaa.:-)
És még most mennek dolgozni az emberek...
Lehet, mi költjük fel a szomszédokat. De inkább legyen ilyen aktív, minthogy üljön, mint a kuka.

Kép
fridus
 
 


Köszi csajok!

Akkor ma kap gluténmentes tejpépet és hangyányi cserkót bele.
Az idei cserkó elég sz...r. Tök érett, bordó és mégsem olyan édes. De az eper is így alakult. persze én a szabadföldire gondolok, boltit nem veszek.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Namivanmááááááá??????

Mindenki nyaral???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: