Új privát üzeneted érkezett!

Aki eseteleg még erre téved ma, annak is majd szép álmokat kivánok...:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Vagyok és mára kifogtam a második laptetőt is...
Ismét bocsi érte...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


De neked most a párod mellett kéne lenned nem?

Kép

Kép[/
tancsu
 
 

 
 

Kedvesen,de elmondtam neki, mi fájt. Aztán elmondtam,hogyan kérjen tőlem elnézést,hogyan tud megnyugtatni, de ő semmi. Csak áll,mint a cövek. Atán elmondtam,hogy még sokat kell fejlődnie,mert nem lehet,hogy mindig csak én engeszteljem őt,ha nem is én kezdtem a vitát. És én már elnézést kértem rajta a sor.
flóra 11
 
 


Húúúúú
A gólyám milyen közel van a 7 hónaphoz.
FigyeltéteK????
Olyan gyorsnak tünik ahogy megy az idő....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


És erre mit válaszolt?
Bocsánatot kért ő is a végén?

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Meg elmondtam,hogy egy kapcsolatban az alkalmazkodás nem lehet egyoldalú, neki is lépnie kell, de ő még mindig semmi. Nekem kellett odamenni hozzá, megölelni, félig csak, mondtam,hogy fejezzük be,ne vitatkozzunk. Aztán sokára,de megöleltésmondta hogy ne haragudjak.
flóra 11
 
 


Na azt hiszem majd holnap elolvasom...

Menek pihizni...

A párom is elvonult, menek utánna én is...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Aztán már simogatta a hátam,meg puszilgatott. Ja,azt is elmondtam neki,hogy ha fáradt, vagy baja van,azt se ingerülten mondja el nekem, hanem kedvesen,egészen másképp hangzik.
flóra 11
 
 


Majd megtanulja ő is, hogy hogyan kezdeményezzen...

Menek Flóra ne haragudj....

Kicsit depi vagyok, de most nincs kedvem beszélni róla
Majd legközelebb elmesélem...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szép álmokat nektek...

Szióka

cupp....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Jól teszed Tancsu. Az enyém most vacsizik,de én is megyek hozzá. Nem hogy megint beképzel valamiket.
flóra 11
 
 


Szép álmokat Tancsu, ne légy depi. Nem jó Gergőnek.
flóra 11
 
 


Sziasztok

Napsütéses, ám de kánikulától mentes hétfőt kivánok mindenkinek!!!!

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Flóra

Nem is mondtam tegnap hogy milyen jó a fényképed...:)

Este még majdnem éjfélig tévéztem, meg apának rohangáltam zsepkendőért, mert kicsit benáthásodott...:(
Reggel meg a kicsi fiam keltett hajnali 5-kor, de nem bánom, mert amig ilyen aktiv, addig tudom hogy semmi baja nincsen.....:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szép jó reggelt, és ha jól tudom, szép 27. hetet kívánok nektek! Kép

KépKép
benó
 
 


Azt hiszem, így a 7. hónap környékére megtanultam, hogy mikor van a hétforduló. Vagy mégsem? :shock:

27. hét

A baba mind élénkebb mozgásának észlelésével párhuzamosan lehet, hogy egyre több alkalommal gondolsz a szülésre. Gyakrabban jelentkezhet a kismamák félelme a koraszüléstől is. A következő figyelmeztető jelek észlelése esetén azonnal fordulj orvosodhoz: - Menstruációs típusú görcs: ez lehet Braxton Hicks összehúzódás, de ha különösen fájdalmas, vagy óránként négynél többször észleled, hívd az orvost, - bármilyen típusú vérzés, - tompa fájdalom a hát alsó szakaszán, - kismedencei nyomás: olyan érzés, mintha a magzat lefelé nyomódna, - a hüvelyi folyás mennyiségének növekedése vagy minőségének megváltozása, különösen akkor, ha "vizessé" válik, - méhösszehúzódások 10 percnél gyakrabban, akkor is, ha fájdalmatlanok. Próbálj meg sétálni: a "vaklárma" típusú kontrakciók mozgással csökkennek, a szülési összehúzódások intenzitása viszont erősödik. Amennyiben nincs ilyen típusú tüneted, nem kell aggódnod. Fontos, hogy a kezelőorvossal még idejekorán beszéld meg, hogy mi a teendő, ha a 37. hét előtt e tünetek jelentkeznek nálad.

KépKép
benó
 
 


A magzat a második trimeszter végén már körülbelül 1 kilogrammot nyom, és ha most születne meg, 85%-os esélye lenne a túlélésre. A tüdők, a máj és az immunrendszer már működőképesnek számít, de még szüksége van a fennmaradó három hónapra ahhoz, hogy elérje érettségének maximális fokát. Külseje nagyon hasonlít ahhoz, amilyen újszülött állapotában lesz, bár még sokkal kisebb és vékonyabb, és a bőr alatti zsírszövet hiánya miatt eléggé ráncos.

KépKép
benó
 
 


Ha az elkövetkezendő időszakban még repülni szeretnél, érdemes utánanézni az adott légitársaság szabályzatának a kismamákra vonatkozóan. Az esetek nagy részében 28-36 hetes terhesség esetén a várandós nőnek magával kell vinnie a szülészorvosától kapott igazolást, amely tartalmazza a szülés várható időpontját és azt, hogy egészségi állapota megengedi a repülést.

KépKép
benó
 
 


A baba 36 cm és 900 g. Most először nyitja ki a szemét és képes pislogni. Valószínűleg érzékeli a fényeket.

A vitaminoknak fontos szerepe van az anyagcserében: hiányuk komoly következményekkel járhat mind az anya, mind a gyermek számára.

Ezért a terhesség alatt ügyelj az A, B, C és D3 vitamin rendszeres bejuttatására azzal, hogy

lehetőleg változatosan táplálkozz,
naponta fogyassz teljes kiőrlésű termékeket,
naponta egyél friss gyümölcsöt és zöldséget (fagyasztott is lehet),
naponta fogyassz tejet vagy egyéb tejterméket - heti étrended egészítsd ki hússal, hallal és tojással,
a táplálék elkészítésekor légy tekintettel a vitaminokra (pl. kevés vízzel párolj).

KépKép
benó
 
 


27. hét

terhesség, magzat, fejlődés


Tancsu:

Üdvözöljük a harmadik trimeszterben. Ebben az időben valóban elkezd gyarapodni a súlya, és ez körülbelül a 36. hétig így lesz. Bár egyes kultúrákban ez másképpen látják, a terhesség alatti súlygyarapodás nem zsír, nem is egészségtelen, hanem inkább nagyon is szükséges az egészséges terhesség és baba számára.

A pluszsúly több helyen oszlik el. A terhesség elején valószínűleg észrevette, hogy a mellei megnőttek. A terhesség előtt az átlagos emlő súlya kb. 200 gramm, és terhesség alatt ez akár 800 is lehet. A súly egy része a testnedveket szaporítja (magzatvíz, a vér mennyisége). Ne feledje, hogy vérének térfogata a terhesség alatt 30-50 százalékkal is megnőhet. És ne feledkezzünk meg a babáról és a méhlepényről se! Ha mindehhez még hozzávesszük azt a néhány kiló anyai zsírtartalékot, akkor az átlagos súlygyarapodás 11-13 kg.

Az egészséges étkezés fontosabb, mint az, hány kilót híztunk. Vannak, akik többet – mert a terhesség kezdetén soványak voltak, vagy például az ikerterhességnél –, vannak, akik kevesebbet. A terhesség nem a fogyókúra időszaka. Még ha túlsúlyos lenne is, a fogyás árt a babának, mert az anya zsírtartalékainak elégetése során bizonyos, a kicsire káros toxinok szabadulhatnak fel.

Gergő:

A kicsi bőre meglehetős ráncos, hiszen vízben lebeg. Ez a születés után néhány héttel múlik majd el, ha a baba kitölti a bőrét. Kinézni már majdnem pontosan úgy néz ki, mint majd a születésekor fog.

Már 900 gramm a súlya.

KépKép
benó
 
 


Kép

KépKép
benó
 
 


Mitől vagy depis, Tancsu? :cry: Ha van kedved, mesélj!
Flóra, örülök, hogy végül kibékültetek. És bocsánat, de megállapítom, hogy tényleg minden pasi egyforma. Kép

KépKép
benó
 
 


Cupp Benó

Köszike az újjabb infókat...:)
900 gramm?
Nekem már a 24 héten mértek 852 grammot, igy tuti most is sokkal nagyobb már....:D:D:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Nem nagy dolog, de eléggé felbosszantottam magamat rajta...

Már meséltem, hogy tartoznak a páromnak a szülei és hogy a kocsi hitele is az ő nevén van.Addig a lakásunk is kétséges....
Elkezdték inditani az átvállalást, de abbahagyták, mert nincs rá 130ezrük, de másra van,pl esküvő....
Tegnap már csak annyit kért a párom, hogy akkor irja össze az anyja,hogy meddig van, mennyi hitel és mennyi a havi törlesztő....
Hát majdnem ezért is leharapták a fejét, hogy minek az neki, nem mindegy???
Meg hogy miért türelmetlen....
Igy a bankal sem tudok beszélni, hogy kaphatunk e emellé még hitelt....

Megkérdezte este a párom, hogy mit szeretnék szülinapomra...Mondtam hogy elköltözni innen és soha többé nem jönni erre...:(

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Mondtam a páromnak hogy ha leelőlegezem a lakást és mégsem kapom meg a hitelt a szülei miatt, na és pláne akkor az előlegem is elúszik,akkor nemcsak hogy megyünk innen, de elfelejthetik az unokájukat, mert a lábát nem teszi be egyik sem többé hozzánk....

Tudom ez durván hangzik, de az én szüleim elég szegények és mégis sokkal több mindent kapunk tőlük....
Akárhányszor megyek hozzájuk, anya már vár a sok zöldséggel-gyümölcsel, képes egy hétrevalót összevásárolni nekem, meg a babának....
Tudják melyikünk mit szeret és sokszor pl csak azért főzi meg egyik vagy másik kaját, hogy már csomagolja is nekünk elvitelre, stb...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Mondtam a páromnak, hogy szar dolog ha már egy nyamvadt papirért könyörögni, meg cirkuszolni kell, más meg mindent megkap a családban egy szóra....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Lehet hogy csak én vagyok túl hisztis, de nem szeretek olyan közegben lenni, ahol érzem hogy nem szeretnek igazán és szarnak a fejemre...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Szerintem nem vagy túl hisztis, megértem, hogy fáj neked ez. Borzasztóan viselkednek veletek, nem is értem, hogy miért. Nem szeretik a fiukat sem? Csak a lányukat? Jó lesz, ha már végre el tudtok onnan menekülni. Remélem, hogy azért megadják a hitelt. Mikor derül ki?

KépKép
benó
 
 


Flóra, már csak két napot kell kibírnod! :wink:
Zsuzsi, neked pedig hármat!!! :wink:
ÉVI, MERRE JÁRSZ?

KépKép
benó
 
 


Mit csinálsz ma, Tancsu?

KépKép
benó
 
 


Most beszéltem a hiteles-csajjal telfonon, szerdán 10-re megyek be hozzá, rákérdezek hogy igy is kapunk e hitelt....

Ma fél2-re megyek tornázni, de most szóltam az anyósomnak, hogy jó lenne ha kocsival bevinne, mert mire begyaloglok 3-4 kilómétert a városba addigra elájulok a melegben....

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na, akkor szerdán már két embernek kell drukkolni! Neked és Flórának! Sok sikert, jó tornát, ha nagyon meleg van, inkább ne menj.

KépKép
benó
 
 


Sziasztok!

Bocsanat hogy olyan sokaig nem jottem de a sogornom korhazba kerult meg 19-en es mi segitettunk a babaknal. Illetve mi is.Nagyon faraszto volt.Most mar szerencsere otthon van. :D

Megprobalok minden nap jonni de nem igerem meg hogy sikerulni fog. :wink:
Most mennem kell de majd este jovok.

Puszi.

Kép
Kép
eynoyin
 
 


Jól van, Évi, örülök, hogy nincs semmi bajod. Mi volt a sógornővel? Nem kell minden nap jönni, ha nem tudsz, semmi baj, csak aggódtunk érted. Meg természetesen hiányoztál.

KépKép
benó
 
 


Sziasztok

Örülök Évi hogy előkerültél és jól vagy.
A sógornődnek jobbulást kivánok....:)

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Ma nincs valami nagy tolongás erre...:D

Végeztem a tornával...nagyon jó volt, bár fárasztó...

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok,én megjöttem!
flóra 11
 
 


Hurrá! Szia Évi! Látom bejelentkeztél. Hál' Istennek semmi bajod. Már nagyon izgultunk érted.
A sógornőd és a babák rendben?

Természetes, ha segíteni kell,nem tudsz jönni. Most legalább tudjuk,mi van veled.
flóra 11
 
 


Tancsu,köszi a kép dicséretet. Pedig ezt tegnap csak mobillal fényképeztem saját magamról. Néztem a tükörben magam közben. :D
flóra 11
 
 


Sziasztok!!Vagyok én is!

Kép
muzsuzska
 
 


Sziasztok

Én meg pont azon gondolkodtam, hogy aludnom kellene egyet...
:D

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Tüneteitek hogy vannak?

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Flóra! Jó a képed és köszönjük a mosolyod, mert ezt nekünk szántad!
Ja és letagadhatsz pár évet!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Tancsu,látom nálatok is csak húzódik ez a dolog. Sajnálatos, ha családon belül így veszekednek.

A párom sose élt még senkivel, mindig egyedül volt, nem tanult meg alkalmazkodni. Nincs rossz tapasztalata sem, nem tudja milyen az, ha egy kapcsolat megromlik. Ezért eléggé egoista elvei vannak, nincs sok tekintettel másokra. Ez a rossz tulajdonsága sajnos megvan. Nagyon türelmes vagyok vele szemben,de tegnap már nekem is sok volt,hogy már egy hónapja legalább ingerült, és ezt állandóan rajtam tölti ki. Mindig arra beszéli ki magát, hogy fáradt.
flóra 11
 
 


Szia Zsuzsi! Köszi! Ez rád ugyanúgy vonatkozik! :D
flóra 11
 
 


Tancsu, erről már beszélgettünk: akinek épp hogy van valamilye az a felét is odaadná! Akinek meg van eelég az sír!

Kép
muzsuzska
 
 


Tünetek? Alig vannak. Néha jön egy mindjárt megjön érzés,le kell ülnöm,nehogy begörcsöljek,aztán elmúlik. Icipicit érzem néha a bal mellemet, a jobbat egyáltalán.Ennyi.
flóra 11
 
 


Pirim még nincs! De fáj mindenem!
Jó leégtem tegnap a napon, egész éjjel olyan melegem volt, és a sült cicik útban voltak alváskor!Fájnak , bár eddig is fájtak!

Kép
muzsuzska
 
 


Viszont van olyan tünet, ami nem terhességre utal. Ma kétszer elindult az orrom vére. A bal kezem pedig órákon át zsibbadt. Mintha hangyák futkostak volna a tenyeremen meg az ujjaimon. Az orrvérzést nem foghatom a melegre,mert reggel hétkor volt az első,pont gyalogoltam munkába és útközben jött rám. A vérnyomásom mindig alacsony szokott lenni.
flóra 11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?