Új privát üzeneted érkezett!

Csak Fanniét tudom, de más is szülik a II. nőin!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az üdvözlést Csajok!
Ma visszamentem és van egy 2mm-es embriócsomóm, szabályos petezsákkal, és van még 1 petezsák.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :shock:
Nocsak. Azért arra számíts esetleg, hogy fel fog szívódni... de az is lehet, hogy nem. Elsőre a 3 petezsákból nálam is csak 2-ben látszott embrió!

Erika :?
Elhiszem, hogy ez ma is rosszul esik!

Kisfóka :P
Köszi. Akkor ebből valóban úgy sejtem, hogy az nst lehetett a ctg elődje.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Fanni!
Igen, valószínű, hogy az nst volt az előd! :D

Hanna!
Na látod, jaj de jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Nagyon örülök! Szeretnéd, ha ikrek lennének? :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Csajok köszi!

Mindegy hány baba, csak egészséges legyen. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Kisfóka :P
Köszi a felvilágosítást :D

Hanna :P
Tökéletesen egyetértek :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt!

HAnna :lol:

kik szülnek még a Sote II-n?
Vendég
 


Boni :P
Te meg én, akkor Coca is ezek szerint?
S már ott szült Erika, Orsi és Lili (ő a babáson levelez, ikres)... én róluk tudom.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok

Kisfóka
a II-es klinikán a nyomógombosat is CTG-nek hívják
nekem szerencsére csak 1x-2x volt hozzá szerencsém (vagy inkább nem)

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szép reggelt :P

Boni :D
Nagyon köszi a verset, nekem, és Lilunak ia végtelenül jól esett. (Le is lombozódott rendesen, mikor mondtam, hogy te nem leszel ott a talin :( )

Lányok :D
Köszönöm, hogy gondoltatok ránk. Nehéz volt... De nem abból a szempontból, ahogy gondoljátok. Sajnos, meghatottságra, örömkönnyekre, elérzékenyülésre nem tvolt módom :? Édes egyetlen tündérem ugyanis avers szavalása közben sírva fakadt, majd kínjában nevetgélni kezdett, miközben a közel 150 ember hol sajnálkozott, hol kacagott a történteken :( A szívem konkrétan megszakadt :cry: Szerencsére túléltük a 65 perces műsort, DE:

nagyon ellenzem - és most még jobban - a szerepeltetést, azt, hogy ki kell állni. Vannak gyerekek, akikben ez szörnyű izgalmat, és félelmet vált ki, amit nagyon nehezen dolgoznak fel :( Persze az óvónők felé ez egy elvárás, hogy minden gyerek szerepeljen, és nem is őket hibáztatom, mert tényleg nagyon együttérzőek voltak, és itt a hiba leginkább a rendszerben van :?

No, nem panaszkodom tovább, inkább koncentráljunk a ma délutánra:
ALIG VÁROM, HOGY MEHESSÜNK! LILU IS MÁR BE VAN SÓZVA!!!

Fanni :P
Megszokta, hogy sokat van felnőttek között, így nem lesz gond, hogy nincs más kisgyerek :wink:

Véda
Vendég
 


egyéábként hol lesz a tali?
Vendég
 


Boni :P
A Tranzit Kávézóban a 14-es 114-es busz végállomásánál a Bukarest utcában (XI. ker). Talán csak nem jönnél? :D :D :D

Véda
Vendég
 


Hanaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Akkor ebből valóban úgy sejtem, hogy az nst lehetett a ctg elődje.


No nem egészen:

NST (non-stressz-teszt) nem más, mint nyugalmi állapotában végzett CTG (cardiotokográfos) vizsgálat, amelyben a magzatmozgást, illetve spontán méhösszehúzódást követo szívmuködés-változásokból lehet következtetni a magzat méhen belüli állapotára.

Vannak terheléses CTG vizsgálatok is:

Fizikai terheléses teszt: megfigyelik hogyan válaszol a magzat az anya lépcsőzése vagy szobakerékpározása által előidézett oxigénhiányra.

Oxitocin-terheléses teszt: megfigyelik hogyan válaszol a magzat a mesterségesen keltett fájásokra.

A kapott adatokból következtetni próbálnak arra, hogyan fogja majd viselni a magzat a szülés valódi megpróbáltatásait.

Véda! Sajnálom a tegnapi helyzetet, de nem értek egyet a véleményeddel! Minden gyereknek szüksége van ilyen "stresszhelyzetekre". Nem véletlen az a mondás, hogy "teher alatt nő a pálma". Gondold el, hogy hány szereplés adta örömtől és sikerélménytől fosztod meg, ha óva őt nem kerül legközelebb ilyen helyzetbe! Ez most rosszul sikerült, de biztos vagyok benne, hogy kellenek a kudarcok is egy gyerek fejlődésében ahhoz, hogy később egyéb elháríthatatlan akadályokat majd könnyedén vehessen. Te meg, mint szerető anya, segítesz neki helyesen megélni ezt a dolgot.
Nagy puszi Neki!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :D
Igen, azzal egyetértek, hogy kellenek a stresszhelyzetek olykor, és ez persze erősíti a jellemét. De szerintem, van egy határ. Ő 2 hete azzal fekszik, és kel, hogy rossz a kedve, kérdezgeti, hogy muszáj-e neki kiállni ennyi ember elé, stb. Ehhez társult körömrágás, hasfájás, és egyéb olyan tünet, amiből látom, hogy szenved a gyerekem. Nem abban az 1 órában, ami tegnap volt, hanem már jóval előtte :( És nem csak ő. Sokan jöttek úgy, hogy otthon hasmenése volt a gyereknek, mert teljesen rájött a pánik.
Úgy érzem, az lenne a helyes, ha csak azok szerepelnének, akik exibicionisták, szeretnek színpadra állni, szavalni, és nekik - is - örömet okoz. A többi izgulós, szorongós kisgyereknek is lehetne szerepük, amiben szintén örömüket lelik, de nem a kiállós szavalós dolog, hanem valami más. Közös tánc, vagy egyéb...

Véda
Vendég
 


Véda! Ezt eddig nem mondtad! Ha ezt megbeszélted az óvónővel, és ennek tudatában "szerepeltette", akkor hiba volt.

Kép
zölddisznó
 
 


Véda! :D
nekünk majd délután elmondja újra, és ígérem nagyon fog tetszeni, lesz ováció meg minden :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lányok :D
Mi már itthon vagyunk Liluval. Nagyon jól éreztük magunkat, bár kevés volt az a bő 1 óra, de így ő sem unta el magát, és tul.képp itthon ebben már megállapodtunk, hogy kb. 1 órát maradunk.

Nem voltunk sokan, de nagyon jó volt a hangulat, és akikkel nem tudtam sokat beszélni: legközelebb bepótoljuk!!!

Fanni :D
Szerintem akkor is a te pocid a nagyobb :lol: :lol: :lol:

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Még egyben! :?

Véda!
Sajnálom, hogy így jártatok a ballagáson, tényleg nem szabad gyerekekre ráeröltetni szereplést, akik nem szeretnek!

Hanna!
Persze, ez egyértelmű, hogy mindegy hány baba van, csak eglszséges legyen! Továbbra is mennek a drukkok! :D


Lányok!
Azt szeretném kérdezi, hogy szülés után, mit lehet illetve jó inni? Úgy értem, hogy csak ásványvizet lehet inni vagy teát? Gyümölcslevet meg ilyeneket nem? Vagy ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia? :roll:
Ezen gondolkoztam ma és nem jutottam semmire. Illetve annyira, hogy én nem szeretem az ásványvizet! :(

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :D
mire vonatkozik a kérdés, ill.milyen értelemben mit?
szerintem bármit, amit kivánsz :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!
Úgy értettem a kérdést, hogy pl.: gyümölcs leveket lehet inni? Nem fogja bántani a baba pocakját? Mert ugye, amit én megiszok az átmegy az anyatejbe. Vagy ezt ki kell tapasztalni?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


jah,
ezt ki kell tapasztalni, de szerintem ritkán okoz gondot.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!
Köszi szépen! Akkor kitapasztalom majd, hogy mi lesz jó neki és mi nem! :wink: Remélem lesz olyan, amivel nem lesz gond!
Akkor vihetek majd a kórházba gyümölcslevet! 8)

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :P
Narancslevet ne vigyél... legalábbis arról olvastam, hogy nem jó inni szoptatáskor (pontosabban csak mértékletesen), meg a tej.
Húha, már 38. hetes is elmúltál :shock:

Véda :P
Háááát, nem tudom. Lehet, hogy az enyém nagyobb, de nem sokkal :wink: :lol:

Jó éjt Lányok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt! örülök, hogy jól sikerült atali...

nekem kicist messze volt így maradtam itthon.. pedig gondolkodóba estem :wink:
Vendég
 


Szép napot!

Legközelebb majd én is megyek!

Lehet, hogy megéreztem, hogy most ki kell hagynom ezt...délután belázasodtam. Nem tudni mitől, és nem is nagyon, de azért 37,7-nél vettem be egy Panadolt. Csak a bucim fájt egy kicsit, semmi egyéb panasz. Ma még semmi, de azért pihizek.Remélem Bucinudli nem érzett ebből semmit!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi jobbulást Neked! Pihenjetek!
Vendég
 


Kisröfimami :P
Ne aggódj, Bucika semmit sem érzett belőle. Én a 11-14. hét között 2x voltam influenzás :?

Boni :P
Nem is baj. Neked most pihi-pihi-pihi. Tudom, hogy unod, de Zsigi miatt muszáj!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszi csajok! Hál'istennek nem aggódom! :lol:

Akkor ma testületileg mindenki pihenjen! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Lehet ma megyünk venni hungarocel lapot... és elkezdem festeni a figurákat :lol: unaloműzőnek :oops:
Vendég
 


Boníííííííííííííííííííííí! Vegyetek nekem íííííííííííííís! Na, lécccilécccilécccci! Egy tábla kéne mindenképp.
Puszi!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :D
Jobbulást+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Boni :D
Csak kreatívkodj szépen komótosan :wink: (Azért hiányoztál :( )

No, és eddig csak ruhás képet mutiztam magamról, most pedig egy fotó a meztelen bálnapociról :lol:
Kép 35+4

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Zöldi! Jobbulást!

Véda! Csodaszép a pocid! :wink:

Éjszaka megint volt barna. Persze jól beparáztam. :(

Csajok! Minden ötletet szivesen olvasok hányinger ellen. Egész nap csak öklendezek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszi, már 36,6 a melegségem.

Hanna! Nekem beültetés utáni 7. naptól a 10. hétig volt barna!

Hányinger? Nekem ezek váltak be:

Bármilyen hideg, cukros lötty( gyömbér, fanta. cola...) és fagyi fagyival.
Lustizás délig!
Kevés kaja, akár falatonként óránként kajálás.
És http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=169

Kép
zölddisznó
 
 


Gyönyörű a Csabilak!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Nagyon köszi a megnyugatást és a segítséget! A diéta miatt egy picit nehezebb sajna. :S

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanni, Véda,

remélem jól éreztétek tegnap magatokat! Annyira, de anyira szerettem volna én is ott lenni. Mi jót ettetek és ittatok, hányan voltatok?
Sajna, semmiképp nem tudtam volna menni, nem csak a vendégeink miatt. Nelli babóka ugyanis annyira nyomott egy ideget a jobb combom nál, hogy gyakorlatilag péntek du óta nem tudtam a jobb lábamra állni. Gondolom éjszaka elmozdulhatott, mert végre tudok járni!

Véda,

hatalmas a pocakod! Nagyon arányos ám! Ma én is rakok fel egy pocifotót. Lilla végül elmondta a verset a találkozón? Én is nagyon ellenzem a kényszerű szerepeltetést!


Fanni,

Nálam valószínű a vizesedés miatt, de reggelre mindkét kezemen zsibbadnak az ujjaim. Ma reggelre úgy éreztem, mintha egy idegen testrész lenne :?


Hanna,

Ez nagyon jó hír! Annyira jó lenne, ha Te is ikres lennél! Hányinger ellen nekem semmi nem vált be, bocsi.... :? A barnázás pedig meg fog szűnni!!!!!!!!!


Lányok,

szerintetek lehetséges, hogy pár csepp előtej jelentkezett nálam?

Kép
viri8
 
 


Zöldi,

Jobbulást! Én is voltam lázas, náthás, köhögős, gondolom influenzás, a 16. hét körül. Én algopirineztem..Igaz összviszz kettőt vettem be.
Gratula a véreredményhez! Ez valóban nagyon jó hír!

Fanni,

majdnem elfelejtettem leírni, hogy tegnap mindkét csajszi csuklott. Ma reggel csak Nelli! Ez tényleg nagyon egyértelmű érzés! Annyira boldog voltam, és persze a nagyszülők is a csodájára jártak! :lol:

Kép
viri8
 
 


Véda :P
Nagyon szép mezítelen poci :lol:
De az enyém talán mégis nagyobb egy kicsit, vagyis pontosabban csúcsosabb.

Hannám :P
Tegnap úgy elszaladtál, mint akit puskából lőttek ki. Csak nem a hányinger miatt? Sokan barnáznak az elején, nyugi-nyugi-nyugi... Utrozol? Mennyit? Vagy progi szuri van?

Viri :P
Nagyon örülök a csuklásnak! Ugye milyen mókás?
Kezeim nekem is elzsibbadnak, minden éjszaka. De szerintem nálam én nyomom el, a saját súlyommal, mert mindig az alsó zsibbad, ahogy a forgómnál is. Ott is az én súlyom - na jó, a gyerekekével megpakolva- a ludas, nem az, hogy ideget nyomnak... Legalábbis egyelőre...szerintem...
11-en voltunk + 5 vagy 6 pocaklakó :lol:
Részemről cézár sali és 3 gombóc fagyi fogyott, sok víz és limonádé. Sajnos itthon kávéztam, különben sokan ittak jeges kávét és az olyan nagyon guszta volt!
Tényleg kár, hogy nem jöttél :( Szerintem legközelebb mi már babákkal megyünk :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri! Hát, már neked sem könnyű a zélet! :lol: De édes teher ez... :lol:
Vérnyomid pisid rendben? Mert akkor a vizesedés önmagában nem gáz...csak kellemetlen.
Én alapból vizesedős vagyok melegben, de a cseresznye, a petrezselyem, a dinnye és a soproni szűz nagyon jól leapasztott. Most megint induló súlyban vagyok. (Pedig már voltam 2 kg + ban)

Kép
zölddisznó
 
 


Viri :P
Az előtejre nem válaszoltam. Igen. Már akár korábbtól is lehetett volna. Szerintem ez jó jel a majdani tejcsiadagra vonatkozólag :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól sikerült a talitok, annyira jó róla olvasni, és olyan jó lenne egyszer elmenni...Ha megszületett Gréta és lesz majd még valamikor szívesen elmegyünk mi is! :wink:

Fanni!
köszi Neked is a tanácsot, narancslevet akkor nem viszek, a tej ivását meg nem viszem túlzásba! :wink:

Viri!
Simán lehet előtejed.Szerencsés vagy, hogy csak most jelentkezett!Nekem már kb. a 16.héttől van és mostmár egyre több.A póloimat áztatom rendesen, mert itthon nem szeretek melltartóban lenni! :oops:
Gratula a csukláshoz! :P

Zöldi!
Remélem már nincs lázad. Bucinudli szerintem sem érzett ebből semmit!

Hanna!
Hányingerre nekem is a hideg üdítők jöttek be, de nagy átlagban én rókával is találkoztam a 15. hétig! Brrr, remélem Téged elkerülnek! :wink:
Barnázás pedig tünjön el!!!!!! :lol:

Boni!
Voltatok vásárolni? Milyen figurákat fogsz festeni?

Véda!
Nagyon szép pocakod van! :P

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Viri! Édesek lehetnek a csajok. :) Köszi a tanácsot.

Fanni! :oops: Nem tudok mit csinálni. Utrozok. 3x3 a napi adagom. De éjszaka volt csak, azóta egy csepp sem.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Viri :P
Végül Lilu hüppögve, kínjában nevetgélve, de elmondta - már amit érteni lehetett belőle :( Soha többet nem akar szerepelni :?
Mit ettünk: Lilu málnaturmixot kívánt meg, majd nem ízlett neki, így a 2/3-át én ittam meg. Aztán jött a banán split, amiből ő csak a fagyit ette meg, a többit én. És ez egy hatalmas adag volt :oops: Lilukának leginkább a szóda ízlett :lol: :lol: :lol:
Előtej nem jelent sem jót, sem rosszat, egyszerűen csak van. Ne tulajdoníts neki nagyobb jelentőséget!

Véda
Vendég
 


Hanna :P
A 3x3 azért elég lesz :wink:
Kis csepp barna nem is számít. Azonkívül a 2. petezsák is távozhat egy csepp barnával. Nem ijedezünk, ott az a kisbaba, s marad is :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fóka! Jelentem 36,8!

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni! Tudom, hogy minden ok lesz!!! Nem parázok (annyira).

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Húúú, nagyon jól hangzik ez a sok jeges finomság, nyami :lol:
A jeges kávét és a málnaturmixot is imádom!

Zöldi,

Vérnyomim rendben, sőt még alacsony is, vizeletben sincs fehérje! A cserkó nálam is jöhet minden menniységben, csak hasmenést okoz :oops: A terheimet pedig imádom :wink:

Véda,

Remélem hamar elfelejti Lilu ezt a szörnyű élményt!

Kép
viri8
 
 


Na ide mind, akinek volt már bélfertőzése, vagy doki a férje, anyukája...
Új tünet - immáron egész nap láztalanul:
Hányósok, gyenge gyomrúak ne olvassák! Véres, nyákos széklet, vagyis valójában nem is széklet, csak úgy önállóan. has és gyomorkutymorgás, de jó közérzet. Hasmenés nélkül.
Magánvédőnőm szerint bekaphattam valami vírust vagy bacit, ettől lehetett a tegnapi láz is. Diétára fogott. Krumpli, kex, banán.
Még mindig nem aggódom a bébike miatt, és erősítsetek meg, hogy nem is kell! :lol: :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Kisfóka, Fanni, Véda

Köszike a tejcsi infót! Nem aggódom e miatt, csak meglepődtem :shock: Későbbre vártam.

Kisfóka,

neked a 16. héttől rendszeresen uaz a mennyiség jelentkezik? Bocsi, hogy rákérdezek a részletekre, csak érdekel, mégis mire számíthatok a köv hetekben. :lol:

Kép
viri8
 
 


Zöldi,

se rokon doki, se átélt bélfertőzés! Segíteni nem tudok....bocsi :shock: De szorítok, hogy semmi különös ne legyen. Szerintem azt a Babó meg sem érzi!

Kép
viri8
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: