Új privát üzeneted érkezett!

Catherine: Akkor gratulálunk mint nagynéninek:) Könnyű szülés volt?

Márti: Viktor édi lehet ahogy puncibébinek szólítja:) Azt hiszem a két fiú a lánykádat elfogja majd kényeztetni:)

Syry: Nagyon BOLDOG NÉVNAPOT kívánok én is sok szeretettel:)

Kép
csucsu05
 
 


catherine:sok boldogságot a hugodéknak!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Köszönöm a húgomék nevében is!

Csucsu!

Amennyit eddig tudtam beszélni vele, abból azt szűrtem le, hogy a tágulási szakasz könnyű volt, szinte nem is érzett fájdalmat, de a kitolásnál bepánikolt.
Mindegy. A lényeg az, hogy van egy gyönyörű kislányuk ak egészséges!
Holnap mi is elmegyünk meglátogatni. :D
Vendég
 

 
 

Kata
gratulálok a kis unokahugodhoz! jó babanézést! :lol:

a másik topicban, ahova még írok. most van az egyik lány szülőszobán. (most írt sms-t) :lol:

végre visszatért a jóidő!!!!!!!!!!!! :lol:
tegnap bulizni voltam. az egyik kolléganőm elmegy a cégtől, otthon rendezett kerti partit. (nagyon pici a kertjük, épp elfértünk kb. 20-an) jól sikerült, jó volt egy kis kikapcsolódás! a többiek nem tudták, hogy megyek, nagy volt az öröm mikor megláttak. jól esett. Mátét nem vittem, mert már késő volt 6 tól negyed 9-ig voltam ott (a város másik vége, így is 10-re értem haza.) Máté jól érezte magát a "babysitterrel" az egyik barátnőmmel. :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


sziasztok!olyan szép és jó idő volt ma is!el is voltunk gyereknapi programokon!jóléreztük magunkat! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mi meg egész délután kertészkedtünk. én füvet nyírtam, a párom meg a széleken szedte a gazt. Máté is kint volt velünk. :lol:

Kép

Kép
syrynx
 
 


Mi tegnap a húgomat látogattuk meg a kórházban, ma pedig a nagyszülőknél voltunk. Ez volt Beni gyereknapi ajándéka, nem a tömeg. Nagyon szeret velük lenni, és mivel kb. 150 km-re laknak, ezt nem tudja könnyen megtenni.

Teszek fel pár képet. Az egyiken én fogom:

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Van itt valaki?
Egy kis fejtegetés ami az interneten való kutatásom eredménye. Akit nem érdekel lapozzon, de szívesen várok cáfolatokat vagy megerősítést!

(Azért van ennyi időm, márt nálunk van az Anyósom , és elvitte Benit sétálni. )

Tehát kezdem a görbémmel:
Kép

Ezt pedig a babatervezők otthonán találtam:
" Lehet látni a beágyazódást a hömérsékleti görbén?
A legtöbb esetben nem lehet látni, de két esetben lehet sejteni:
1) A beágyazódás során pecsételö vérzés lép fel, kb. 7-13 nappal az ovuláció után.
2) Az hömérsékleti görbe trifázisos, azaz három hömérsékleti szint figyelhetö meg. A hömérséklet ebben az esetben nemcsak a tüszörepedés után növekszik meg, hanem még egyszer, a beágyazódás után is feljebb emelkedik. Ez azzal van összefüggésben, hogy a szervezet még több progeszteront termel, ami tovább nyomja a hömérsékletet felfelé. A trifázisos görbék 4,5%-a viszont nem terhes nöknél is megjelenik, viszont ez a görbetípus terhesekre igencsak jellemzö (maradék 95,5%)!! "


Viszont ott volt ez is:
"Azoknál a terhességeknél, amik 6 hétnél tovább tartottak, a hCG-t elsö alkalommal 6-12 nappal az ovuláció után lehetett kimutatni.
118 nönél (84%) tehát a beágyazódás a 8., 9. vagy 10. napon ment végbe. A korai vetélés kockázata egyre nött, minél késöbb ment végbe a beágyazódás.
A 102 terhesség esetén, amelynél a beágyazódás a 9. napon ment végbe, 13% végzödött korai vetéléssel. Az arány 26%-ig nött, ha a beágyazódás a 10., 52%-ra, ha a 11., végül 82%-ra, ha a 12. napon történt.
Összefoglalva: A legtöbb sikeres terhesség esetén a beágyazódás a tüszörepedéstöl számított 8. és 10. nap között megy végbe. A korai vetélés kockázata egyre nö, minél késöbb megy végbe a beágyazódás."


Tehát ezek alapján elképzelhetőnek tartom, hogy csak a 11. napon volt beágyazódás, ezért nem mutatta ki másnap a teszt a terhességet. Ha viszont így van, akkor csak 48% az esélye, hogy a baba megmarad...

Más meglátás valakinek?
Vendég
 


CATHERINE olyan gyönyörű a hugod kislánya!!!!!!!!!!!!!!!
a görbékhez sajna én nem értek :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kata
nagyon helyes kis pofija van az unokahugodnak. :lol: látszik hogy kislány. :wink:
görbékhez én sem értek, főleg beágyazódás témakörben nem. :? viszont szépen fenn van a hőd (ennyit én is konyítok a dologhoz) és ez bíztató!!!!!!!!!! :lol:

többiek? merre vagytok?

Kép

Kép
syrynx
 
 


Catherine,

Bocsi, hogy ismeretlenül írok, csak a görbédre szeretnék reagálni, hogy szerintem nagyon kecsegtető, egy kicsit hasonlít az én terhesgörbémre.
Ha megnézed azon is a 11. napon volt a hőleesés, normális beágyazódással, és ma már itt van a 3 hónapos tündérkém.

Szóval ne tessék lelombozódni és főleg ne 48%-ot adj magataoknak. Ha babás vagy most akkor 100%-os a beágyazódás és 9 hónap múlva te is a kezedben tarthatod 2. kisbabádat.

Drukkolok és sok sikert.

Íme a görbém.

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


syrynx én itt vagyok már!délután kimentünk 3-asban a játszóra utána meg fagyiztunk egyet! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Syrynx és Nitácska!

Köszi a Sárika dícséreteket! A szülei a hajára a legbüszkébbek. (Neki nincs túl sok...)

Judy!

Köszi a hozzászólásodat! :D Remélem nekem is karomban lehet nyolc hónap múlva egy kislány! Olyan jó lenne!

De ma is volt egy kis pecsételés... Viszont fejfájás és hányinger is. Bár a hányingernél nem tudtam eldönteni, hogy a fejfájás okozza (nagyon erős volt), vagy esetleg babó? És a fejfájás babó miatt (hormonok), vagy migrén?
Mindig csak kérdések. Én a válaszokat szeretem!
Vendég
 


catherine teszteltél már?bocs ha már kérdezte valaki! :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!

Vasárnap reggel volt egy negatív tesztem. :(
De szerintem az még korai volt. Majd holnapután (vagy holnap, ha nem bírom) újra megpróbálom. :roll:
Vendég
 


szerintem várd meg a menzid napját!előtte nem nagyon érdemes tesztelni!
én is mindíg a menim napján teszteltem és akkor mindíg pozitívak is voltak a tesztek!

most megyek mert fürdetni kell a pöcsöst!puszi jóéjt! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szerintem várd meg a menzid napját!előtte nem nagyon érdemes tesztelni!
én is mindíg a menim napján teszteltem és akkor mindíg pozitívak is voltak a tesztek!

most megyek mert fürdetni kell a pöcsöst!puszi jóéjt! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Mostanában kicsit változó, de leginkább 28 naponta jön meg. Tehát ma kellett volna. Előző hónapban 30 napos volt a ciklusom, az szerda lenne. De márciusban volt két 21 napos ciklusom is... :roll:
Vendég
 


szerintem akkor várd meg a szerdát vagy csütörtököt!és akkor tesztelj,mert akkor már ki kell hogy mutassa! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Újabb hónap és újabb próbálkozás vár ránk. :wink:
sajnos tegnap déluán megjött. Akkor még elég light-osan, ma reggelre viszont igazán... :cry:

De az elkeseredésen túl vagyok, új hónap, új remények! 8)
Vendég
 


Kata
így van, nem szabad feladni!!!!!!!!!!! sajnálom, hogy ez a hónap nem sikerült. :cry: de majd a következő!!!!!!!!!! :lol:

Húgom tegnap mondta, hogy jön náluk a 3.baba. Hétfőn volt uh-n, 5-hetes. :lol: (nem tervezték, de örülnek neki.) hátha lány lesz. :wink: (két fia van: 5 éves és 17 hónapos)

Kép

Kép
syrynx
 
 


syrynx de jó a hugodnak,kicsit irigylem is!
de gratula nekik!!!!!
catherine,nagyon jól mondod,köv hónap bizti sikerűlni fog!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Syrynx!

Gratulálok a hugodnak! bizony én is örülnék egy ilyen hírnek! :)

Nitácska!

Tudod, most úgy gondolom, hogy oka volt, hogy mégsem ebben a hónapban költözött be a pocimba a baba. Nem kell nekem mindennek az okát tudni, elég, ha elfogadom, hogy ezt valahol valaki jobban tudja mint én. Nem mindig könnyű, de ilyen az élet. Vagy ahogy a "művelt magyar" mondja: "Ilyen ez a c'est la vie!" :D
Vendég
 


catherine igen mindennek van valami oka!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Nagy ritkán vagyok én is!

Szorítok minden baba várónak röpítem a gólyákat nektek!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Catherine: sajnálom a pirit. De sosem lehet tudni mit hoz a jövő. Bizakodnunk kell és egyszer csak zebrás lesz az a fránya teszt:)

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!.csucsu nagyon jól mondja.bizakodni kell!!!!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, csak kicsit háttérbe vonultam, ebben a hónapban nem méregettem a hőmet sem, próbáltam mással foglalkozni.
Máté beteg volt, de már jobban van. Egyébként meg sokat járunk játszózni, szinte az egész napunkat ott töltjük.

Catherine: sajnálom a pirit, de fel a fejjel!

Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Kinga!

Most már újra gyakrabban jössz?

Jelenleg úgy gondolom, hogy inkább várok egy-két hónappal többet a kistesóra, mint hogy beteg legyen a babám és inkubátorban kelljen látnom... :( Nincs annál szomorúbb látány. :cry:
Szóval szerintem oka van a várakozásnak, és én várok. Nem túl sok türelemmel, de várok... :roll:
Vendég
 


catharine nagyon jol mondod és jól is teszed,hogy vársz!

Németh mi is sokat járunk játszóra!
tegnap olyan jó volt lent voltunk a velencei tónál!kicsit le is égett a hátam meg a vállam! :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kinga! Csucsu!

Játszótér jó lehet... :) Nekünk most egy kicsit messze van.
De nem is nagy gond, mert ha a szomszéd gyerekek kint vannak, akkor mi sehova nem tudunk eljutni. Maradunk és velük játszunk.
Ha ők nincsenek, akkor van más gyerek az utcában. :D És némelyik kertben hinta, csúszda, homokozó... Minden ami ilyen idős gyereknek kell. Nagyon jó helyen lakunk. :D
Vendég
 


Bocsi! :oops:
Nitácskát akartam írni! :oops: Kicsit össze vagyok kavarodva...
Vendég
 


nálunk is van hinta sajna a többi játszótéri dologért ki is kell menni a játszóra! :?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Catherine: hát akkor gyakorlatilag ti is jártok játszóra. :)
Nita: mi úgy néz ki, hogy oda megyünk nyaralni (Velencei tó), én sokat voltam ott gyerekkoromban, nagyon szeretem.

Kép
németh
 
 


én most voltam először ott,szép és jó hely de valahogy én Balaton párti vagyok!
de még fogunk menni a velenceitóra az tutkó! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


KRISZTINKA: Boldog szülinapot!!!
SYL: Mi újság Veletek?
NITÁCSKA: Utólag is boldog névnapot!!!
KINGA: Mi baja volt Máténak? Örülök, hogy már jól van! Mikor mentek nyaralni? Mi a Balatonhoz készülünk..
CATHERINE: Gratulálok Sárához! Nagyon szép, formás kislány, és micsoda haja van! Kívánom, hogy ez a hónap sikeres legyen!
TITANILLA: Hogy vagy? Közel a vége. Már csak 23 nap! Olivér jól van? Pocakfotó?
BETTI: Eldőlt már a pici neve?
CARPEDIEM: Nagyon jók a képek! Bence is hajlamos játék közben elaludni. Szopipárnát használjátok, vagy csak abban pihen Bálint?
HÉDI: Hogy vagytok? Gyere mesélj! Kérünk képeket is!!!
Vendég
 


betsy köszi szépen!jól vagytok? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Betsy
Szopipárnát csak Bálint használja pihenésre. Ha szoptatok, inkább egy kis párnát használok :D

Múlt héten az egész család beteg volt. Ádámnak nem volt hangja egész héten. Ma ment eloszor oviba.

Tegnap reggelre Bálint is beteg lett. Nagyon kohog, kaptunk cseppeket.

Itt egy újabb kép róla: Kép
Vendég
 


carpediem a kis Bálintnak is mielőbbi jobbulást!

tegnap olyan szörnyű dolog történt,komolyan ver a sors engem!
A hugom megpróbált végetvetni az életének!Bevett egy csomo gyógyszert,de valamiért felhívott engem és így hála égnek nem lett nagy baj.Elméletileg ma ki is engedik a korházból!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!

Nagyon sajnálom ami a hugoddal történt! :( :( :(
Az vigasztaljon, hogy "csak" segélykiáltás volt a részéről. Aki ugyanis komolyan gondolja, az nem hív senkit, sajnos. Érdemes lenne elbeszélgetni vele, hogy miért tette, és szakemberhez fordulni. Szerintem a pszichológus jobb választás ilyenkor mint a pszichiáter.
Kitarás!
A kisebb testvérekre mindig vigyázni kell!
Most pár napig én is pátyolgatam a hugomat, amíg Pesten voltak a picivel. Pár naposan derült ki, hogy baj van a szívével. Még csak nyolc napos volt amikor már műtötték. Képzelhetitek milyen érzés lehet ez egy anyának. :( A hugom most nőtt fel igazán. De szerencsére a baba már jól van, és állítólag később sem lesz semmi baja.
Vendég
 


Jaj lányok!!!!!! Egyikőtök sem hozott jó híreket! :( :cry:

Nita
Húgod hány éves? nagyon fiatal lehet, hisz még te is az vagy. :wink: :D talán még középiskolás :?:

Kata
bízzunk benne hogy most már minden rendben lesz, a kis unokahúgoddal! :D jobbulást neki!!!!

Bizony tényleg támogatni kell a tesókat. :D 8) :roll: (mostanában én is sokat beszélek a Húgommal, neki megfordult a fejében, hogy esetleg nem tartanák meg a babát. már van 2 gyereke, és fél, hogy fogják anyagilag bírni, ez az egy ok, ami miatt kételkedik. de szerintem meg fogja tartani!) 2-3 napja én is le voltam hangolva e miatt, azért se nagyon írtam. de úgy látom + irányt vesz a dolog.

Kép

Kép
syrynx
 
 


Syrynx!

Úgy látom senkinek sem könnyű a hugával. :( Remélem a Te hugod tényleg megtartja. Az a baj, hogy ezt a döntést viszonylag rövid idő alatt kell meghozni, és a következményeivel egy egész életen át kell együtt élni.
Két vagy három baba között anyagilag már szerintem nincs nagy különbség. És sokkal többet ad egy baba, mint amire szüksége van. :D Szerintem a szeretet sokkal fontosabb, mint a pénz!

Az unkahugom egyébként már jól van. :D Már csak a szopizásal vannak gondok, de szerintem ezt is megoldják. Legalábbis ha hallgatnak rám.
Vendég
 


Kata
biztos, hogy így van, a szeretet a legnagyobb kincs (no meg az egészség!!!!!! :D ). egy baba nem is most kerül sok pénzbe, hanem később mikor 10-15 éves és iskoláztatni kell! meg 3 gyerekkel már nagyobb kocsi is kell. 2 gyerekkel még egy átlag 4 személyes kocsiba be lehet férni. de 3-mal már más a helyzet. (most egy 9 éves suzukijuk van) a tesóm párja nem keres jól, így a tesóm mind a két gyerek mellett otthonról dolgozott. (könyvelő) így kapott egy kis kiegészítést. 3 gyerekkel ez még nehezebb. (Anyuéknál laknak, tetőtérben. így Anyukám is ott van, aki segít. Önálló házba-lakásba nincs lehetőségük költözni, illetve hitelt kellene fölvenni. ha övék lenne a ház, engem ki kéne fizetni, a mi szintén hitellel járna, nem is kevéssel. szóval nehéz) meglátjuk, de szerintem lesz 3. baba. :wink: :lol:

Mi a gond a szopizással a tesódéknál? kevés a tej, vagy a pici nem akar szopizni? (ilyet is hallottam.)

Kép

Kép
syrynx
 
 


Lányok! Remélem most már csak jó dolgokat fogunk írni!
Nita: vigyázz nagyon a húgodra és tényleg próbáljatok sokat beszélgetni vele. Ott lakik a közeletekben?
Catherine: az a lényeg, hogy minden rendben a babucival, a szopizás is rendben lesz. De ha meg nem, azért azt lehet kiegészíteni. Persze az a legjobb ha van.
Syry: mennyi idősek a húgod gyerekei?
Azért irigyellek benneteket, hogy ilyen jó kapcsolatotok van a tesótokkal. Én a nővéremmel szinte nem is tartom a kapcsolatot, pedig nem laknak messze. Csak valahogy soha nem volt köztünk az az igazi testvéri viszony. Most meg meguntam megmondom őszintén, hogy állandóan csak én hívom, meg én kezdeményezek. Arról nem is beszélve, hogy Máté szülinapjára felhívott, aztán lemondták, hogy jönnek és azóta sem hívott fel. Na erre aztán berágtam.

Kép
németh
 
 


Nita
Nagyon sajnálom, ami a hugoddal tortént, de szerencse, hogy nem lett baj. Beszélgessetek sokat, az segíthet.

Kata
Nektek sem lehetett konnyu, foleg a húgodnak. Egy anyának már az is szornyu érzés, ha csak bele kell gondolnia abba, hogy mutét vár a gyermekére /tapasztalat :cry: /, hátmég átélni. Foleg hogy ilyen pici gyermekrol van szó.

Syry
Bizonyos szempontból megtudom érteni a húgod félelmeit. Mi is az anyagiak miatt nem merunk harmadikat vállalni. Két éve váltott Apa munkahelyet, ezért vártunk a másodikkal is. Igaz, van egy saját házunk, építkeztunk, de sajnos ott a nagy hitel a nyakunkon.
De ha már útban a baba, akkor nehéz lemondani róla.

Nekem ocsém van. Télen voltak gondjai. Sajnos kifogott egy olyan csajt, aki kettos életet élt. /Volt egy másik pasija is/. A barátnom szólt, hogy figyelmeztessem az ocsémet. Én eloszor nem akartam beleszólni, de végul elmondtam neki. Onnantól nyitott szemmel járt, és sajnos kiderult, hogy igazam volt. Még szerencse, hogy az ocsém nem volt annyira szerelmes. Azóta már új barátnoje van.
És ami az érdekes, hogy én voltam a bizalmasa, és nem a haverja.
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg nehéz a testvérekkel néha!
Mi sem voltunk mindig ilyen jóban. Változó. Talán testvéri rivalizálás? Nem tudom. Mindenesetre mióta kitalálták hogy babát szeretnének azóta jobb lett a kapcsolatunk. Mivel nekünk itt van Beni, így mindig tőlem kért és kér tanácsot. Most valahogy olyan mint gyerekkorunkban, amikor én védtem meg mindentől és mindenkitől.

Carpediem!

Neked sem lehetett egyszerű az öcséddel. Jó, hogy túl van rajta.

Kinga!

Sajnálom, hogy Ti nem jöttök ki jól a nővéreddel! Néha jobb belenyugodni az ilyesmibe, bár nem lehet könnyű.
Én azt szeretném, ha az én gyerekeim nagyon szeretnék egymást, és mindig számíthatnának egymásra. :wink: :D

Sárika szopijával pedig az a baj, hogy szerintem lusta. :roll: A kórházban egy ideig nem lehetett szoptatni és az ápolónők cumiból adták neki az anyatejet. Ráadásul nagyobb lyukúból, mint kellett volna. Így könnyű volt neki kajához juni. Ezzel szemben anya cicijéből meg kell küzdeni a kajáért. :shock: Ráadásul sokszor el is alszik közben... És a hugom arra is panaszkodott, hogy most már kevés a teje. Ami nem csoda azok után ami történt. Remélem pár napon belül rendbejön a dolog.
Vendég
 


sziasztok!
catharine szerintem is figyelemfelkeltés lehetett.most egyáltalán nem hagyjuk egyedűl valaki folyamatosan van vele!
KItartást a hugodnak és jobbást a picinek is! :lol:

syrynx a hugom most áprilisban töltötte be a 20.életévét!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska!

Azt lehet tudni miért tette? Volt valami különösebb oka? Vagy csak hangulat?
Kórházban van vagy otthon?

Legyetek mellette és segítsetek! Szerintem az jelenti a legtöbbet!
Vendég
 


catherine a suli miatt is meg ki borult teljesen,gondolom ezért tehette! :(
Már otthon van hála égnek,most egyáltalán nincs egyedűl,ma ment a barátjához le Salgótarjánba a hétvégére! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita: örülök, hogy jobban van a testvéred, vigyázzatok rá. Mi volt a gond a sulival?
Catherine: igen, akkor tényleg lehet, hogy a cumisüveggel rontották el a kórházban a nővérkék a szopizást. De remélem még lehet javítani rajta.

Kép
németh
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?