Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk a nyűglődés nem vészes .. azokhoz képest, amit írtok. :)
(most alszik)
Egyre szebbek a napjaink.
Hajnali 4-kor evett ciciből 140-et, majd aludt.
9-kor evett szintén ciciből 140-et, aztán picit nyűgösködött, volt 2 kaki .. puki :) a babakocsiban volt, kicsit megdöntve, és nézelődött, beszélgettünk .. 11-12 között a kiságyban hol aludt, hol nézelődött, én olvastam mellette.
Délben evett 110-et (szintén cici), 2-ig apjával volt, aztán beült velem a kádba :lol: úúúúgy élvezte .. felfrissült, és el tudott aludni - 3-ig.
3-kor evett ismét 110-et (cici), és most alszik.
6-kor tervezzük, hogy levisszük sétálni .. dög meleg van ..

Fürdessétek a babákat!!! Nekünk bevált - azonnal elaludt utána!

És úgy tűnik van tejcim (mondjuk itthon van a párom, így jelentősen nyugisabb vagyok) :) úgy örülök :)
Hozok majd képet :)

Kép
szösszenet
 
 


[quote="zsuzsófi"]
írta:
zsuzsófiEttől függetlenül most lesz az hogy veszünk egy klímát... én ezt nem fogom bírni....
(mármint a meleget :))

Ide is elférne .. de most nálunk sokadik a listán sajnos :(
Pedig jót tenne .. de ezek a fránya anyagiak :? :?

Kép
szösszenet
 
 


Zsuzso - Akartam kérdezni, hogy párod is Lizázza a kislányotok? Úgy vettem ki, hogy ő akarta az Annát ..
És ha a Lizát előre tennétek? :roll: :roll:

Kép
szösszenet
 
 

 
 

Szössz, a Lizát nem tesszük előre, mert 1 becenév, 2 nehéz kimondani a vezetéknévvel. De igen, Lizázza, pedig kijelentette, hogy ő Annázni fogja, mert nem tetszik a Liza...

Igen miatta lett Anna.... mind1 vagy kibékülök vele, vagy megváltoztatjuk idővel :) Al ényeg hgoy 3 éves kora előtt eldöntsük, mert addigra tanulják meg a teljes nevüket :)

Írigyellek atej miatt, nekem továbbra sincs :( Kezdek beletörődni, de úgy néz ki lesz anyatej...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Értelek :)
Mondjuk szerintem nem nehezebb kimondani a Kern Lizát, mint a Kern Katát :D
Majd eldöntitek :) Nekem amúgy a Liza nagyon tetszik, de az Anna is .. ezerféleképpen lehet becézni, kb. az összes Anna ismerősöm különböző becenevekkel létezik :)

Tejci .... mondom, nekem sokat számít, hogy tudok pihenni .. amúgy én sem produkálok eleget.
Neked azért nehezebb a gyerekek mellett ..
Az jó, ha kapsz tejcit! Mi is kapunk napi 200ml-t egy nőtől, de egyelőre a fagyasztóban lendolt a tegnapi is .. :D remélem a mai is ott fog :P

Kép
szösszenet
 
 


hurááááááááá! ma meg volt a 2. nagy adag a pelusba :lol: :lol: :lol:
7kincs, zorroné,
ami még nekem talán segített és most jöttem rá (kismama agy), hogy akkor nem volt semmi gond az "aranybarnával", amikor baracklét ittam. majd abbahagytam.
aztán mikor olvastam csöppkétől, hogy a tejre is jó hatással van, megint elkezdtem inni (2 napja). na, lehet, hogy ez hozta meg a hatását...
hooopppp!!!!!megint jött egy adag! :lol: :lol: :lol: itt röhög a párom és most fejtegeti, hogy jó ez a baracklé, miért hagytam abba...aztán rájött, hogy azért, mert akkor meg állandóan kakilt... :lol: :lol: :lol: :lol: (húúú, és az előbb megint benyomtam egy pohár b.lét, lehet már nem kellett volna, bár reggel ittam 1 pohárnyit)
szóval próbáljátok ki Ti is, hátha tényleg ez segít...(bár az egyik ismerősünknek nem jött be.)
mondjuk nem ész nélkül iszom, mert nekem túl édes, eémelygős...

de köszönöm mindenki tanácsát! JÓ FEJEK VAGYTOK!!!!

szöszke,
látod, van tejcid!
én reggel arra ébredtem, hogy ömlött a tejem (pedig rusnya melltartóbetétem is van...)
szóval val.színű ők nem akarnak mindig sokat szopizni...

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok!
Nálunk nyűgi ügyben nincsen semmi. Babócánk már megszokta ezt a meleget. Bár lehet, hogy ő lereagálta ezt annyival, hogy két napja cumizik,és napközben azzal alszik el. Ha kiköpi alvás közben, akkor viszont vége a világnak. Amint visszakerül a szájába, minden rendben.
Úgy néz ki, új napirend lépett életbe, amitől a nagyfiú egyre kiszámíthatóbb. Hajnali 6 körül kajcsizunk, és onnantól 3 óránként(függ ez attól, hogy 6-kor vagy fél6kor) percre pontosan felébred, és követeli a kaját. És az legszebb az egészben, hogy este fél9re már alszik is a fürcsi és kaja után. Bár még este11kor felkel, hogy biztosan tele legyen a pocak, de utána reggelig már második napja alszunk.
Nem tudom ki hogy van vele, de amíg felkeltünk 3-4 küröl etetni, sokkal fittebb voltam nappal. Most meg, mintha túlaludnám magam, annyira fáradt vagyok. :shock: :lol:

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


bocs, páran kimaradtatok zorróné és 7kincs mellől!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ÚÚÚÚ, itt volt ma anyósom, megérkezett Kenguró Földről. Mit hozott nekem???Epret!!! :shock: :shock: :shock:
De 3 órát maradt csak és még kultúrált is volt a viselkedése, bár a végén várta, hogy elmenjek szoptatni, így aztán elkezdte a páromnak mondani azt a hülye lakás dolgot (vegyünk fel mi hitelt, hogy lakása legyen) :shock: :shock: :shock: de párom lerázta, hogy itt a kis gyerek és milyen sok a kiadásunk...na mind1, amúgy most tényleg normálisabb volt...de remélem nem sokszor jön...
Ja, és nagyon tetszett neki Dani, abban legalább őszintének tűnt...

Kép
1bambi
 
 


Gyorsan dobok fel pár képet, mivel Bius még alszik, a többiek pedig bográcsoznak kint.
Mi is nyűglődtünk délelőtt, teljesen leizzadt. Megmosdattam kicsit az arcát, kezét, kombidresszre vetkőztettem, és most úgy durmol már 3 és fél órája.
Kép Fürdés után
Kép Így nézem a macikat Kép Az az igazi mosoly Kép Jóllaktam

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


sziasztok! Remélem mindenki jól van én sajnos kevésbé jól elintézett a dokim. :cry:
Ma csak kicsit ülök,mert elvileg még nem is ülhetnék meg nem emelhetnék,de nem bírom ki persze h ne pelenkázzam a picit. :oops:
Fruzsina-Boglárka nagyon jó baba ,nagyon jól eszik,rengeteg tejem van ,fejem is,biztos ami biztos Fruzsina már gyarapodott 10 gr-t 20-a óta. :)
Kaptunk mérleget ami nagyon jó,mert túl enné magát. Ma pl. kiszopott 90-t az egyik mellemből 10 perc alatt.Ezért nem is merem már csak kb. 10 percig rajta hagyni. :lol:
A sebem újra össze forrt,de ma pl. kifakadt,a doki mondta,hogy menjek be a kórházba,de mi a 4.-en lakunk és nem merek inkább így lemenni.
Majd holnap rakok képeket.

Kép
kritta
 
 


A Tgyás-hoz milyen doksik szükségesek? Köszike :lol:

Kép
kritta
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 21:17-kor.
Vendég
 


Nono, mi sem akartunk többet. Azaz Tamás egyáltalán nem, én meg csak pár év múlva... de mikor becsúszott, és ott volt a két csík a kezemben, tudtam hogy nem tudom megtenni az abortuszt, így lett ő. És ne mbántam meg, szerencsére Tamás is imádja, pedig nagyon kivolt mikor kiderült. Szerencsénk van.

De többet nem. Most tuti nem. 10 év múlva lehet, mikor már mindhárman önállóak lesznek, akkor lehet hgoy szülök még egyet. Még akkor is csak 33 leszek :)

De azt nem merném mondani hogy semmiképp nem lesz több, mert ahogy az elsőnél, és a harmadiknál, úgy a negyediknél se lennék képes az abortuszra...

De most nagyon angyon vigyázunk, mert az ép eszün kérdekében muszáj :):):):):):)

Ez a búcsúzás nagyo nrossz, tényleg.... képes vagyo kfél napokat nézehgetni, napi 30 képet csinálni, hogy megörökítsek minden szép pillanatot... pedig lehetetlen :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 21:17-kor.
Vendég
 


Basszus .. elszállt minden, amit írtam :shock: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Szóval ...

Bambi - Örülök, hogy Dani meg tud könnyebbülni, és találtatok varázsszert (baracklé) :D :D
Már mindjárt 2 hónaposak a gyerkőcök .. nagyon súlyos :D
Tej kérdésben nem olyan idilli a helyzet amúgy ..
Éjjel, reggel és kora du.ig OK, de utána elég dráma .. 60-70-eket bír enni Alíz és éhes utána. 6-kor is pótoltam neki tejciből 40-et (a 60-hoz), és 8-kor (séta után) megint éhes volt :shock: :shock: kapott cicit (70-et .. csoda, hogy ennyi termelődött 2 óra alatt), lefürdettük és alszik ..
Ma először evett csak 6-szor (mi 7-esek voltunk eddig) .. kíváncsi leszek, így mikor ébred .. (szerintem hamarosan :P)

Zsuzsa - Bius nagyon cuki :) Ez a mosoly!!!! :)

Mariann - Én meg úgy vagyok vele, hogy jobban bejött az, amikor Alíz 3-4 körül ébredt, evett kb 5 perc alatt és ugyanannyi időbe telt letenni aludni, és hagyott reggelig ..
Tegnap pl. így volt .. 4-kor kelt, ettünk, aztán aludt 9-ig :)
De ami előtte napokon volt, az nekem még fárasztóbb volt.
Kelt 5-6 között .. és alig bírtam visszaaltatni, és épphogy 8-ig ..

Nono - Jobbulást a kis Szonjának!!! Olyan édes ezen a képen :)
Márk is nagyon cukor - milyen pöttöm :)

Zsuzso - Nagyon komoly, hoyg 23 éves vagy :D Én meg azt hittem, hogy a 25-ömmel fiatal anyuka leszek .. ahhha .. hogyne :D
Én 30 alatt szeretném a kistesót összehozni :D de 3.-at nem vállalunk ... a gatyánk rámenne :D

Kritta - http://www.csaladinet.hu/kisokos/gyed-g ... i_ellatas/

Mutatok képeket :)

Kép
szösszenet
 
 


Közös fürdés :) annnnnnnnnnnnnnyyyyyyyyyyyyyyira imádtam :)

Kép

Kép

Fürcsi után:

Kép

Ájultan a babakocsiban (az elmúlt 2 napunkra ez volt a jellemző..)

Kép

Kép

Kép
szösszenet
 
 


Celesztina, Szandit is érdekelte a játszószőnyeg, de Ő már nem fér alá :lol: így csak nyomkodta, de nagyon élvezte, és közben magyarázta Barbinak, hogy mit hogy kell :D

Zsuzsa, nagyon édes Bianka, és az a mosoly :):)

Szössz, nagyon jó lehetett együtt fürdeni, irigyellek, remélem hamarosan mi is megtehetjük majd, ha minden igaz hamarosan nekiállunk a fürdőszoba megcsinálásának, mert sajna nekünk zuhanykabin van :( Utálom! :x
Alíz hihetetlen édes ahogy figyel Téged, és somolyog :)

Ma ismét rekordokat döntögetünk, Barbi 590 millit evett ma :)
És 3450 grammal mérlegeltünk, hétfőnként nézzük mindig a gyarapaodást, ami még 2 nap, és már 190-et hízott hétfő óta :)
Voltunk ma apóséknál a kertben, nagyon jó volt, beültünk a hintaágyba, és 2 órán keresztül aludt, élvezte a ringatózást :)
Mondjuk ezenkivül is nagyjából egész nap aludt, ma alig volt ébren, gondolom elnyomta a meleg :)
Én nagyon szeretnék még egy gyereket majd 2-3 év múlva, de csak akkor lesz, ha elköltözünk innen, mert itt nem férnénk el, és így párom sem megy bele! :?

Nono, szegény Szonja, jobbulást neki, olyan kis elesett a képen, de nagyon helyes kislány! Egyszer nekünk is majdnem menni kellett motorozás után Szandival a kórházba, összeütköztek az oviban egy kisfiúval, Szandinak letört egy darab a fogából, és az felhasította belülről a száját, de végül szerencsére nem lett gond, csak a törött fog ékeskedik még mindig a szájában :roll:
Márk nagyon aranyos, átérzem amit írsz, eszméletlen, már milyen gyorsan telik az idő, mintha tegnap szültünk volna :( Hétfőn már töltjük is Veletek a 4. hetet :(

És végül egy képecske, kajcsi után a hintaágyban :)
Kép Itt már elmúlt 8 óra, még mindig szép idő volt, csak anyósék hegyen laknak, és picit hüsibb lett, így bebugyoláltam már :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Sziasztok, sok sok gyönyörű babaképre jöttem haza.

És sok jó ötletet kaptam kakiltatásra, szóval mindenkinek aki írt erről köszi.

Lányok, ha nem alszanak a babák menjetek a szabadba. Marci végigdurmolta az egész napot!

Elmentünk anyósékhoz, majd a férjem focimeccsére Verőcére, végigaludta, kakkantott egy irgalmatlan nagyot, át is kellett öltöztetnem, majd nézelődött kedvesen. Átmentünk Nagymarosra a barátaink pont ott voltak a család egyik picijének bölcsispartiján mesebeli környezetben. Majd teszek fel képet, már giccsesa kilátás. Marcika békésen nézelődött, majd hazafelé megálltunk Gödön, ott vacsiztak egy kertrhelyiségben a barátaink és szüleik. ott már durmolt Marci. Majd 11re értünk haza, fürcsi, kaja és újra alszik:)


úgy tűnik hurcibálni kell a jó levegőre...

A tejcimnek meg iszonyú jót tett, hogy egy etetést üvegből nyomtam. vittem tejcit. most annyi volt benne, hogy majd kidurrant. és ráadásul a kevesebbet termelő mellemben.

mindjárt teszek fel képeket.

Nono jó, hogy jöttél:)

lolka_zs
 
 


íme a mai napunk képekben

bambán bámulunk a giccs közepén

Kép

a kilátás:

Kép

rózsakapu:

Kép


a felnőttterasz:


Kép


még egy kép a giccsben, nem annyira bambán:

Kép

lolka_zs
 
 


de bocs, itt is bambán nézünk

na lelövöm magam, mert nem írtam senkinek, ellenben kinyírtam a topicot...

lolka_zs
 
 


de bocs, itt is bambán nézünk

na lelövöm magam, mert nem írtam senkinek, ellenben kinyírtam a topicot...

lolka_zs
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Ma nemcsak aludni tudtam jobban, de elsőként ébredtem! :D a nagy meg apája még alszanak, bár Julinka is majdnem :D


Nici: aranyos lehetett Szandi ahogy magyarázta meg mutogatta :D
Dobok egy fotót, nálunk hogy férnek el ketten is :wink: szerencsére (így még nem vesznek össze) :wink:
Kép


Nono: tényleg jó, hogy jöttél, én is hiányoltalak, csak úgy látszik, nem írtam :oops: Nagyon édes Márk, Szonjának meg jobbulást, bár gondolom, ha már összevarrták akkor már "kész" is, vagy ki kell venniük a varratokat? Azért ez durva, hogy be kellett feküdnie csak az altatás miatt :? meg a sámli is :evil: hogy tudtad megoldani addig Márk etetését? Tudtál előre annyit fejni?

Gyerekszámról: Nálunk régebben párom hármat én meg kettőt terveztünk, aztán az első után én inkább úgy 4et szerettem volna, de a 2. után már csak a majd egyszer talán egy harmadik is elég, míg párom maradt szintén a 3nál :lol:

Ebben -mármint az alvási pózban- hasonlítanak :wink: :lol:
Kép

Kép Kép
celesztina
 
 


Jó reggelt!

Úgy néz ki ez a papaverines görcsoldó valamelyest segít, az éjjel egész jól aludt a kisherceg. Persze ébred 2 óránként kb, de nem kell utána 2 órákat küzdeni a visszaalvással és a fájó pocakkal, hanem max fél óra elég volt.. azért ez is valami ;)

celesztina, nagyon édesek a csajok így kidőlve. :D A nagylányod mit szól a picihez? Nem féltékeny?

lolka, nagyon helyes család vagytok :)

nici, Szösszenet, nono, kerekes,
aranyosak a manók. Hihetetlen milyen gyorsan nőnek.

Nono, sajnálom Szonját :( Altatásban varrták? Szegénykém. Fáj még neki nagyon?

Gyerekszám: mi 4-et tervezünk, de hármaska ha minden jól alakul, majd csak 8 év múlva érkezne közénk akkor leszek 32. Őt követné négyeske nagyjából 2 év korkülönbséggel. :) Addigra Dominó és Lóci már nagyobbak lesznek.

kritta, jó hogy jelentkeztél :) Kifakadt a sebed? Jaj :( Vigyázz Magadra! Várjuk a képet a kishercegnőről :)

Na ennyi voltam, épp takarítás közepén vagyok. :)

Szép napot!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm én is a tippeket!
1Bambi örülök,hogy ti is javultatok! (baracklét én is iszogattam de a napokban már nem mertem,lehet elkezdem én is) tegnap fél3-ig nyűglődött aztán az udvaron elaludt, és 6-ig szunyált,este kis segítséggel kakilt és jól aludt. kömény-kamillateát adtam neki keveset és hígan, meg a büfiztetésre próbálok jobban figyelni,cicizés közben is, és reggelre itt is volt kaki a pelusban :D ...valami segített mert most is alszik :D

Minden jót!!
Vendég
 


Szöszke,
tejügyben nálam ugyanez a helyzet. Az első három evésnél 100 fölött eszik Lili utána meg csak 50-60 grammokat, viszont kaki pisi van bőven, jó kedélyű, jókat alszik úgyhogy nem fogok pótolni. Nincs meg a napi 600 gramm és nem is hízik olyan ütemben, de nem is fogy, úgyhogy egyelőre nem idegeskedek ezen. Egyébként már 3 napja átalussza az éjszakát. 9-től 5-ig alszik és reggel sem arra kelek, hogy sír, hanem csak nyöszörög. Még sosem adtam neki tápszert és tudom, hogy ha elkezdem tápszerezni, az a szoptatás rovására megy.
Egyébként tök jó husis Alíz. :) :) Szerintem neked sincs okod az aggodalomra.

Nici, Celesztina, Nono, Zsuzsa
nagyon arik a babák!!

Kép
emi29
 
 


VÉGRE TÁBLA ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !


27 lány 34 fiú
13 császár és 46 sima szülés
első topikbaba: Mezsó Blankája április 3-én
végül de nem utolsósorban: Gabcika Alíza május 22-én
legkorábban született csöppség:virág Gertrúdja 34+5
legkésőbb született: Bolygó Bogija 41+2
napra pontosan születtek: Magika Katalinja,Mango Attilája,Nono Márkja,
leggyakoribb fiúnév: Attila (3 db)
leggyakoribb lánynév: Anna.Lili,Alíz,Boglárka,Zsófia,Emma, (2 db)
legnagyobb súly: Fmarian Gyula Viktora 4270 grammal
legkisebb súly: Virág Gertrúdja 2330 gramm
Leghosszabb: Szofi Mirtillje 58 cm-vel
legcsöpebb: ugyancsak Gerti baba :)


Kép Kép Kép

na mostmár nekiülhetek a szülés storymnak :)

Máté jó baba..este 10kor fekszik (este 7kor megyünk sétálni,9kor fürdetünk) és 3kor ébred..utána ugyan kicsit nehezen alszik vissza de nem panaszkodom mert ha fenn is van is inkább nyávog mint a cicák vagy nézeget..abszolut nem sírós baba.
a meleget is elég jól viseli.
a tápi mellé kapja a édesköményteát..csak pár cseppet de nagyon szereti (köszi pumpikám a tippet)

visszaolvasgattam..próbálok pótolni...
Vendég
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Lituka, ezer bocsánat, hogy most szólok, de most jöttem rá, hogy én rossz adatot írtam, mert rosszul tudtam a kórházban az én Marcim 3020 g-al született. ne haragudj, hogy ilyenkor írom.


Csöppke, rettenet mód irigyellek, hogy ilyen fiatal vagy. én úgy szeretnék 4 gyereket, de ezt csak hiphopp gyors egymásutánban lehetne megvalósítani, mert 29 leszek már. :( későn kezdtük sajnos. úgyhogy minden fiatal anyukát irigylek.
Mondta a párom, hogy 3. nálunk anyagiak függő. engem meg úgy bántana, ha 10 év múlva lenne olyan anaygi helyzetünk és nem válalltuk, mert amikor lehetett akkor épp nem az volt:(


Nono, nagyon sajnálom Szonját. Szörnyű lehetett az éjszaka.

Szössz én is nagyon irigylem az együttfürdéseteket. mikortól lehet iylet csinálni?


Zsu nagyon megdöbbentett ez a búcsúzás dolog, ebbe én bele sem gondoltam. Nekem az első baba és remélem lesz még, de már most bedepiztem, hogy tényleg minden pillanat elmúlik Marcival is és olyan iszonyú gyorsan.


Celesztina nagyon jók amképek:)

Emi ne is idegesítsd amgad:) ha fejlődik akkor minden ok. nem éhezik, ha boldog.

bambi nem nem semmi az anyósod...ti vegyetek fel hitelt a picivel?...


jszakánk rémálom volt a csodás nappal uitán. Éjjel 4kor feküdtem le, addig aludt Marci, majd pontosan akkor ébredt iszonyú hasfájással. pedig semmi olyat nem ettem:( reggelig nyüglődtünk. épp azon keseregtem, hogy hulla vagyok, mikor felhívott a barátnőm írországból, hogy megszületett a kisfia. csütörtök reggel indították!!!!nagyon durva. és ma hajnalban császározták meg.
na akkor rájöttem,hogy én nem is vagyok fáradt...

lolka_zs
 
 


LÁnyok, gyerkőm fél 10 óta alszik.... ilyet még nem éltem mostanában :) Már összepakoltam, mostam, ágyat húztam, ebédeltünk, készülök fürdeni, meg pórszívóznék, de hát alszik :)

Emi, én se adok már neki semmit. Hiszem hogy elég lesz a tejem...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah, tegnap meg tegnapelőtt ősziléztem, és az istenért nem értettem, hogy az én csajom, aki 2 naponta kakil, miért rottyant már 5-ödjére a pelusba :) Köszi a felvilágosítást :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


[quote="zsuzsófi"]
írta:
zsuzsófi
Emi, én se adok már neki semmit. Hiszem hogy elég lesz a tejem...

Zsu


Zsuzsó,
Szerintem ez a legjobb hozzáállás. Ha eddig volt, akkor nem kell parázni, mert attól csak kevesebb lesz. Egyébként nem is értem, hogy miért mondta a védőnő, hogy 12 dekás hízás mellett pótolni kell. Ha kiegyensúlyozott van kakija pisije és még hízik is akkor minek pótolni??? Lilike a héten 15 dekát hízott és 29-e óta stagnál a súlya, de addig amíg sok a pisi, kaki addig nem izgulok. Nem ő lesz a világ legkövérebb babája, de nem is ez a cél, hanem az, hogy ha már van lehetőségem szoptatni, akkor ne adjam fel csak azért mert egy-két hét alatt magához képest átlag alatt teljesít. (Szerintem ebbe a meleg is közrejátszik.) Úgyhogy tök jó, hogy te sem adod fel :wink:

Kép
emi29
 
 


lituka, köszi a táblát :) És a sok munkát! :)
Tökjó ez a 'leg'-es összefoglaló.

lolka, a 4 gyerkőc azért nálunk sem 100% még. Nyilván csak akkor fogjuk bevállani, ha úgy állunk majd anyagilag. De az tuti hogy ha harmadikat bevállalunk akkor lesz 4. is. :) Dominó és Lóci már nagyok lesznek, a picikének is jár egy kis-korkülönbséges tesó, akivel játszhat. :D

Nemsemmi a barátnőd maratoni vajúdása. :shock:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="emi29"]S írta:emi29zöszke,
tejügyben nálam ugyanez a helyzet. Az első három evésnél 100 fölött eszik Lili utána meg csak 50-60 grammokat, viszont kaki pisi van bőven, jó kedélyű, jókat alszik úgyhogy nem fogok pótolni. Nincs meg a napi 600 gramm és nem is hízik olyan ütemben, de nem is fogy, úgyhogy egyelőre nem idegeskedek ezen. Egyébként már 3 napja átalussza az éjszakát. 9-től 5-ig alszik és reggel sem arra kelek, hogy sír, hanem csak nyöszörög. Még sosem adtam neki tápszert és tudom, hogy ha elkezdem tápszerezni, az a szoptatás rovására megy.
Egyébként tök jó husis Alíz. :) :) Szerintem neked sincs okod az aggodalomra.

Nici, Celesztina, Nono, Zsuzsa
nagyon arik a babák!!


Asszem már volt szó erről, de ugye a tej állaga, összetétele napszakonként is változik. Reggel azért szopiznak többet, mert akkor 'hígabb' a tej, több kell belőle, hogy magához vegye a kellő tápanyagmennyiséget. Aztán az idő előrehaladtával változik, délutánra már olyan 'sűrű' és tartalmas a tej, hogy bőven elég nekik kevesebb is. Szóval nem jó összehasonlítani a reggeli ill. esti evések mennyiségét :)

Bocsi hogy belevau :oops: :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezek, hogy jól vagyunk, 150-180-akat eszik :shock:

Fontos!! Akinek van Pisze orrszívója, olyan, aminek üveg a csőre, vigyázzon vele, mert én tegnap a nagyobbik fiú orrát szívtam vele, persze az már közelharcot jelent, mert tiltakozik (pici babák még nem), és letört a végéből egy darab és az üveg elvágta az orrát belülről....persze tök bepánikoltunk, hogy maradt-e benne szilánk, ezért felhívtuk itt, a szentendrei ügyeletet, hogy hova mennjünk - János orr-fül gégéjére....felpakoltuk a két gyereket, meg persze a rengeteg gyógyszert, de onnan továbbküldtek a Tétényire......ennyi idő alatt simán elvérzik, de neki hál' Istennek hamar elállt....ott belenéztek, nem volt semmi, úgyhogy megnyugodtunk, de nagy volt6 az ijedtség....ezután csak műanyagot fogok venni...

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!
Délelőtt voltam a dokimnál a 6 hetes kontrollon. Mindent rendben talált. A vérzésre most is azt mondta, hogy mivel nem tiszta vér volt, ezért lehet az, hogy még mindig ürült a szervezetből. Egyébként azóta sincs semmi. Írt fel gyógyszert, nehogy 5-öske jelentkezzen (mert tudja, hogy már nem akarnánk, de a lelkünk mást súgna, még nála is). Végülis Bius is így lett, és nagyon örülök a mai napig, hogy így döntöttünk. :D
Megint tök aranyos volt. Megkérdezte, hogy visszarakjuk a kiscsajt, vagy maradhat idekint. :D Bár hozzátette, hogy ne kérjem a visszapakolást, mert azt nem tanították, és nem is tudná hogy hogyan kell. Valamint elcsodálkozott, mikor mondtam, hogy milyen nyugis baba, mivel Bius minden vizsgálatot végig hancúrozott a pocakomban. Július végén megyek hozzá legközelebb mielőtt elmegy szabira.

Víz itatás: ugyebár azt mondják, hogy nem kell víz még ebben a melegben sem a piccinek, mert az anyatej szomjoltó hatású is. Bius szopi után nyűglődött nagyon, nem akart elaludni. Kínáltam újból cicivel (van amikor ez segít), cumival, nem segített semmi. Ekkor jött a víz. Belekortyolt három nagyot, és utána egyből megnyugodott, és elaludt. Neki vízre volt szüksége a tejcsi után.

Mi 70ml tejcsivel is tudunk durmolni 3 órán át. Tudom, hogy úgyis annyit eszik, amennyi kell neki. Ha éhes volna, akkor úgyse aludna ilyen jól. A tejem pedig úgy beindult, hogy napi 4 üvegecske sorakozik a hűtőben a nap végére, hogy melyiket adjam oda pótlásnak, de szerencsére nincs rá szükség, úgyhogy landol a fagyasztóban összeöntve. A lényeg pedig, hogy 1 hét alatt 20dkg-ot hízott. Tegnap este elérte Petra lányom születési méreteit, mondtam is neki, hogy nézd meg jól, te ekkora voltál, mikor megszülettél, csak nagyobb fejjel. 4200 g és 54 cm. Olyan fura még mindig, hogy hogyan fért belém akkor.
Én is nosztalgiázva nézem picurkámat, mert többet már nem szabadna vállalni józan ésszel, bár orvosilag nem volna semmi akadálya.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok :)

Emi, köszi, remélem nem esek pofára :)

Ma hajnalban evett, reggel, és fél 2-kor. Mondjuk reggel is, meg most is egy órán keresztül szopiztunk...És akkorát trottyolt, hogy csak néztem...

Mitől lehet darabos a kaksi???? Lizánál többször is előfordul...


Klarka, az igen :)

Nekünk műanyag van, immár 5. éve teljesít :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


[quote="felsoa"]
írta:
felsoa
Ercsi merre jársz?

Andi


Itt vagyok ragyogok! :D köszönöm a hiányolást, nagyon jól esett! :)

Olvasgatok serényen, csak itt volt Anyusom két hétig (jajj, olyan jó volt! Még csak tegnap ment haza, de úgy hiányzik! :( ), és nem akartam Bababettel rabolni az időt. Jó nagyokat sétáltunk, finomakat főzött, nem szólt bele semmibe, szóval tényleg jó volt!

Szomorúan olvasom, hogy milyen sokan küzködtök a szopival :( Nem nagyon tudok tanácsolni semmit, csak azt, hogy ne adjátok fel, és ne depizzetek rajta! Próbáljatok mindent lazán felfogni! :wink: Nálam bejön a lazaság... :D Ha meg mégse megy, na bumm... Én is felnőttem tápszeren, és köszönöm jól vagyok! :wink:

Mi jól megvagyunk pénteken voltunk először dokinál, minden rendben van Lillussal, 3700gramm (2880-al született, 2850-el jöttünk haza). Olyan tündér-kedves volt a doki, hogy majdnem azon bőgtem... :oops: :roll: :D
Mi nem kaptunk BCG oltást... :roll: azt mondta a doki, hogy elavult, hisz régóta nincs európában tuberkolózis... csak 8 hetesen kapunk oltást.

Lányok, megérezheti a baba, hogy Apája elutazott? tegnap ment haza M.o-ra, nagyon nyűgös délutánunk volt... a ma délelőtt se volt leányálom... most végre alszik... (kopp-kopp!)

a cumisüveg bezavarhat úgy, hogy amiatt bukik? Lehet hülyeség, de egészen addig soha nem bukott, míg egyszer nem etettem cumisüvegből... Vagy mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra bukik? Minél öregebb a lányom, annál "bénábban" szopik? :) Mostanában néha rángatja a fejét közben... Alig talál vissza a cicimre... :roll:

a 6 hetes kontrollra csak akkor lehet menni, ha már nem vérzek?? Péntekre van időpontom (aznap lesz Lill 6 hetes), de nem tudom, hogy abbahegyom-e addigra... hol több, hol kevesebb... Már nagyon unom, hogy ez megy 6 hete... :?

Képek:
Kép Kép Kép Kép

Olyan kis Bucibaba lett aranyom! :D Végre a pöttyei kezdenek eltűnni! 8)

Írta vki (sorry, nem emléxem...), hogy a babája olvasgatja a biztonsági figyelmeztetést a hordozón. :D Lillus is betéve tudja már, spanyolul, olaszul, törökül...stb-ül... :D

Na, jó hosszú lettem... :oops:

ercsi_3
 
 


Klarka: ez az orrszívó nagyon durva, pláne a továbbküldés egyik kórházról a másikra -és milyen jó, hogy nem volt semmi gond, bentmaradt szilánk, képzelem, mennyire megijedhettetek

Zsuzsófi: ha jól emlékszem, Launak kiskorában sem volt olyan folyós állagú a kakija, neki mindig is darabos volt (szegény alapvetően szorulós is, míg Tesó meg könyvszerinti anyatejes kakit produkál, ami nekünk új, fura)

Ercsi: azta, nem szólt bele semmibe ? Ilyen is van? Mármint én még egy ilyen anyáról-anyósról sem hallottam, dejó Neked! Az apa-hiányt megérezheti, ha érdekel és hozzá tudsz jutni a mostani egyik babás újságban is van erről egy cikk, bár még nem olvastam. Nálunk a nagylány rágott be férjemre mióta visszament dolgozni. Acumisüvegből emg könnyebben nyel levegőt, nem? Nekem elsőnél a doki azt mondta, ha még vérzek nem mehetek -így mehettem csak a 8. héten :roll: de nem hívod fel megkérdezni? Talán mégis mehetnél...Nagyon jók a fotók!

Hú, mekkora zuhi van itt! Majdnem elmentünk a messzebbi fagyizóba sétálni, még jó, hogy Tesó nem ébredt fel időben szopizni és Lau is bealudt!!! De durva: jégkockák potyognak! :shock: Akinél borult, de még nem esik szerintem ne indulj el sétálni!!! (és bp-i) Kép

Kép Kép
celesztina
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.28 21:18-kor.
Vendég
 


Én is benézek egy kicsit.

Litu, köszönjük a táblát és a statisztikát.

A szoptatáshoz mindenkinek kitartást kívánok, ne adjátok föl. Tudom, hogy kényelmetlen, de elvileg a gyakoribb mellretétel is segít, hogy legyen elég tej. Én ezért nem is erőltetem túlzottan, hogy ritkábban szopjon - Gerti még mindig rengetegszer eszik ahhoz képest, amiket ti írtok.

A mai nap egyébként horror volt ilyen szempontból 10 és du. 6 között szinte óránként kért, úgyhogy a végén már elkezdtem mérni, hogy mennyit evett egy-egy alkalommal, próbáltam teával is becsapni (nem sok sikerrel). De mikor 70-80-at evett, azután is kért egy órával. Még szerencse, hogy nem fájt a hasa emiatt. Remélem, hogy csak a meleg áés a front miatt volt ez. Persze volt, hogy csak cumizgatni akart - ja, ő még mindig fintorogva kiköpi a játszócumit, nem kell neki.

Mi is 3-4 gyereket szeretnénk egyébként, és én nem érzem magam öregnek hozzá. De a fiatal kismamik ténylgesen előnyben vannak.
Vendég
 


Nono, mi közelítünk: Gerti ma volt 4680 gramm. Ő rövid, duci baba :lol: , de nem bánom.
Vendég
 


Nono, a mai köröm : 1 babakocsi, benne Liza, 1 bicikli, az 5 éves Bencével, 1 kismotor meg egy KAta, + e kismotor, meg a szomszéd kislány, a 3 éves Zita :) Úgyn ézett ki, hogy leszaladtam kezemben a bringával, meg a két motorral a fsz-re, a 3 kölök lejött a lépcsőn, én vissza a babakocsiért, be a liftbe, ki a liftből, bicikli+ motorok a hónom alá, levittem a járdára, 3 gyerek letrappolt a lépcsőn, majd usgyi vissza a babakocsiért, de gyorsan, különben szaladhatok a kölkök után :)

Visszafele szerencsére már segített a szomszéd asszony :)

De megjártuk, 2 eséssel, egy vérzéssel. egész jó eredmény :) Jah és egy Katával-üvöltözéssel (rémes mennyire nem fogad szót) ami miatt Liza felébredt, és úgy megijedt, hogy 10 percig ringattam, de még akkor is hüppögött :(

Most Liza alszik 8 óta, hát KAta nem félóránként jön át üvöltve??? és még azt se tudja mi a baja...

Virág, nem semmi Gréti súlya :) Gratula hozzá :)
Liza evett ma 3,20-kor, 8-tól 9-ig, fél 10-kor kért cicit, de csak alváshoz kellett, fél 2-kor én keltettem, etettem 3-ig (váltott ciciből) majd 5-kor, fél 7-kor, és 8-kor. Azóta alszik. Du kézben volt, csak kicsiket szundikált, inkább nézelődött :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


[quote="nono26"]
írta:
nono26
csöppke! 4 gyerek?????Aztaaaaa! Irigyellek! Bár a terhességedet is nagyon szépen viselted és soha panaszt nem hallottam tőled, max aggódást Dominóért és a hasfájós babádért! Nagyon kiegyensúlyozottnak látszol, gondolom az is vagy! Le a kalappal előtted! Apa is akar még babát majd? Hogy bírsz ilyen alváshiányosan ilyen kiegyensúlyozott lenni? Soha egy panasz, soha egy nyafi? (egy kivétellel, de az sem vészes, h hiányzott a pocakod).



Jó reggelt! :)

Nono, amikor 7 éve megismerkedtem a Zurammal, mi is mint szerintem sokan mások, beszélgettünk, hogy mi lesz majd.... hány gyereket szeretnénk meg ilyesmik. És lám, egyezett, hogy mindketten nagy családot szeretnénk! Talán azért, mert én egyedül nőttem fel, és piszkosul utáltam. Neki ugyan vannak tesói, de nálunk sem volt soha az az igazi családi idill (elváltak korán a szülei). Úgyhogy ebben nem volt vita :lol:

A Lócis terhességemet tényleg ezerszer jobban viseltem mint amikor Dominót vártuk, de azért nem jelenti azt hgy nem volt sosem nyűgöm. ;)
De sajnos a várandóságom alatt több barátnőmmel, ismerősömmel történt babával kapcsolatos szomorúság (vetélés, beteg baba, stb)... és olyankor valahogy az embernek eltörpülnek a maga kis 'fáj ez, fáj az' gondjai.

Az alváshiányt azért bírom, mert még van némi tartalék energiám...de igencsak merülőben. Ma éjjel pl kemény 1 órát aludtunk, azt is ratam töltötte Lócka, így én ültem... :? Egyébként folyamatosan sírt, mit sírt, ordított szegénykém...
Mondtam is apának, ha Ő lenne az első baba, jól bepánikoltam volna, mert már ijesztően szenvedett :( Semmi sem segített.
Most alszik, ki tudja meddig. Úgy sajnálom :(

Na szóval én is szoktam ám panaszkodni :lol: , de emelett még 2 másik fórumra írkálok napmintnap, így megosztom a nyűgjeimet, kicsit ide, kicsit oda... :wink: 8)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="ercsi_3"]
írta:
ercsi_3
a 6 hetes kontrollra csak akkor lehet menni, ha már nem vérzek?? Péntekre van időpontom (aznap lesz Lill 6 hetes), de nem tudom, hogy abbahegyom-e addigra... hol több, hol kevesebb... Már nagyon unom, hogy ez megy 6 hete... :?


Ercsi de jó hogy bejelentkeztél:) Mennyit változott a kiscsaj, nagyon aranyos!

Én megvárnám a kontrollal a vérzés abbamaradását...bár elvileg az nem akadály, mert leginkább azt nézi a doki hogy teljesen visszahúzódott e a méhed. De engem spec zavarna ha úgy vizsgálna a dokim, hogy vérzek. :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


zsuzsófi, azta, nemsemmi lehetett 4 kicsi gyerkőccel. :shock: :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Most csak beugrottam, hogy drukkoljatok, nekem is mellgyuszim lett, most csak 38 foknál tartok, de szegény Lau meg Tesó is nehezen bírják :( A hétvégén jobban kifáradtam, mint egész héten amikor napközben egyedül voltam a kicsikkel :evil: és most totál padlón vagyok, nincs energiám, tudom sokatok ennél nehezebb helyzettel is megbírkózott, de nekem ez most nem nagyon megy és senkit sem tudunk hívni segíteni ezen a héten, szóval kérlek, drukkoljatok, hogy jobban legyek/bírjam!
(bevettem algot is és utána feljebb ment a hőm :shock: :? )

Kép Kép
celesztina
 
 


celesztina, jobbulást :(

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon kipihent vagyok :) Barbi este 21:45-kor vacsizott, és reggel 5:15-kor kelt először :) Én persze már 4-kor felébredtem, egy darabig elforgolódtam, de közeledve az 5 órához csodálkoztam, hogy még nem kelt, vagy 5x odamentem meglesni a kiságyban :)
Valahol nem csodálkozom, mert őrült módon beindult a gyarapodása, tegnap már 3490 gramm volt, ugye írtam, hogy mindig hétfőn nézzük a hetit, de az még csak ma este lesz, viszont a tegnapi adattal már 230 gramm plussznál járunk múlthét hétfőhöz képest :)
Lassan indulunk a gyerekdokihoz, meglesi hogy állunk :)
4 hetesek vagyunk már, ahogy a mellékelt ábra is mutatja :)
Kép

Csöppke, akartam már írni, hogy feltettél a blogodra Domkáról és Lóciról egy pár perces képet, ott annyira hasonlítanak egymásra szerintem :) És az ujjszopis... :) Nagyon arik :)

Ercsi, Lillus nagyon cukor :) (bár nálatok is követem az eseményeket, mindig leslek Titeket a blogon :))

Klarka, nem semmi az orrszívós történet :shock: Nekünk is műanyag van szerencsére :)

Celesztina, nagyon édesen alszanak a csajok :)

Mutizok pár hétvégi képet :)
Kép Kép Kép

Kicsit unom már ezt a fényképezés dolgot :)
Kép

Alszom is inkább egy jót :)
Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


sziasztok
Csöppke mi is szenvedtünk éjjel :cry: :cry: bár csak 1.5órát de azt intenziven végig sirta.
most espumisannal probálkozom.az infacol megint nem ért semmit.
meg tegnap reggel óta kaki se volt,lehet ez is zavarja.
ugyérzem a tejcsi is kevesebb.eddig szopi után mindig 60felett fejtem.2napja éphogy 20ml tudok szopi után :cry: :cry:

Celesztina jobbulást rem.hamar elmullik.
Vendég
 


Jó reggelt. nekünk az esténk és a reggelünk volt iszonyú. mivel nem volt szélcsövema lázmérőhöz kellett folyamodnom este. az segített. úgyhogy ma megyek szélcsövet venni.

se az édesköménytea, e az infacol, most jön a baracklé nagy tételben, aztán ki tudja...


Ercsi, jó, hogy jöttél.nagyon helyes Lillus.


Celesztina jobbulást neked.


Zsu, már felfogni is nehéz volt nekem amit írtál. nem semmi lehetett véghezvinni.

Csöppke remélem már jobban van Lóci. Te olyan nyugodt anyuka vagy. Sztoktam nézegetni a blogodat. milyen modókákat mondogattok Dominóval? nincs valami jó kis gyűjteményed?

Lekri remélem már nálatok is jobb a helyzet.

Nicci, jók a képek:)

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam egy kicsit és gyönyörködtem a babókban!

Mi holnap leszünk egy hónaposak!

Kép

Andor nagyon jó baba, igaz sokkal ölbenlevősebb mint Áron, de ezt nem bánom... úgy szeretem amikor a hasamon szuszog, csak az a nehéz amikor Áronom is kukorékol éjjel.

Csillus
A pocakomat én is siratom :lol: vágyakozva nézem a pocakos mamikat, hogy milyen jó is volt... még mi is szeretnénk babát egyet mindenképpen de lehet négynél állunk csak meg... anyagi helyzetünk elég vacak de ezt inkább odabízzuk, szerintem fontosabb, hogy az ember érzelmi kapacitását fel tudja mérni.

Na megyek mert hívnak...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?