Új privát üzeneted érkezett!

Hajni

én is várom a képeket + az UH beszámolót :D

Lányok,

Olivérrel megyünk hamarosan fürdőhelyre, mit adjak rá?
néztem a pelenkákat, nekem a huggies volt szimpatikus, szerintetek?

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam,bocs!

Zsebi,
annyira sajnállak,nem is gondoltam volna,hogy a "nagy fővárosban"ilyen szar a helyzet!Győrben van 2 Pic-es szoba,így együtt voltunk mindannyian!A recepciós asztallal szemben vannak a szobák,így arra is figyelt mindig valaki,hogy idegen ne menjen be,mert ugye mi egész nap a gyerekeknél voltunk a kórház másik végében!Volt egy szuper fejősszoba,közben jókat dumcsiztunk a csajokkal.

Olyan jó,hogy tegnap tudtunk telefonon beszélni!
Zsebi megerősítette a tippemet,az Arnoldkám benyalta a 3 napos lázat!!!Este hűtőfürdőztem,de még éjszaka is felment a láza!Reggelre is szintén felment 38,6-ra.Felhívtam a dokinőt,mert ma mentünk volna a 18 hós oltásra,szerinte is a 3 napos láz.Szerencsére a Márknak semmi baja sincsen.Éjszaka 2 órán keresztül fennt volt,mutogatott a beteg tesójára,fel akarta ébreszteni,átnyúlt hozzá és megsimogatta többször is!Vajon felnőtt korukra is ennyire tudni fogják,hogy mi van a tesóval?Ennyire érezni fogják egymást?
Orsi,
fiaiddal e téren mi a helyzet?

Orsi,
Lili olyan szépen eszik,tényleg tök érdekes,hogy kimaradt nála a pépes kaja!
Én is megkérdezem,:miért nem fürcsiztek a Balcsiban?Mi annyira imádjuk,minden nyáron megyünk!

Zsuzsi,
Olivér még kicsi,nem gond,ha öklendezik még a darabostól.
Hát mi ebből a szempontból is határeset vagyunk,mert nemrég kezdtek el önnállóan darabosat enni.(menni is későn kezdtek,16 hósan)

Emma,
mi is dettó!
Nálunk most az ebédeltetés úgy néz ki,hogy az első 5 kanál kaját még szépen elfogadják,aztán kérik a kanalat a kezükbe,kenyérfalatkákat az asztalra,úgyhogy úszik az egész konyha a kajában!Az uzsit,ami általában kalács,azt már teljesen egyedül eszik,utána még elfogadnak egy kis gyümölcsöt is.Amikor danonínót adok,akkor csak tátognak,mint a kismadarak!
Arnoldka már egyedül szívja ki az orrát,persze az elején egy kicsit besegítek még.

Bandika,
31 fok???Én megdöglenék!!!Nálunk most 23-24 fok van,de már melegem van,a redőnyök félig le vannak engedve!

Hajni,
örülök,hogy jól sikerült a szülinapi party,a kilókkal meg ne foglalkozz!
Milyen rizsgolyót adsz?Én csak a kölesgolyót ismerem(általatok)!
Most vagy uh-n,de izgi!

Andi
Kép
aanda
 
 


Fürdőspelus engem is érdekelne!

Andi
Kép
aanda
 
 

 
 

Lányok,

aki next-et szokott rendelni.
A Szandrától szokott mindenki rendelni? Írtam neki, de ő nem tud már rendelést felvenni, tudtok esetleg még valakit, aki ezzel foglalkozik?

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok, később visszaolvasok, most csak a rossz hírt jöttem közölni. Sajnos nem élő a terhesség. :cry: Szikhólyag van, embrió olyan kicsi, hogy szinte mérni se lehet, szívhang nincs. Tök gáz, nem erre számítottunk... :cry: Már beszéltem a nőgyógyászommal, kedden meglesz a missed ab.... :cry:
20140901102739
 
 


Ó bassza meg....! :cry: :cry:
De sajnálom!!! :(

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Basszus :( :( :( Nagyon sajnálom :(

tiko
 
 


Hajni,
:cry: :cry: :cry: :cry: Én is csak annyit tudok mondani, hogy a q... életbe!!! :evil:

Kép
bandika
 
 




Hajni, nagyon sajnálom :cry:
Vendég
 


Hajni
:( :( :( :( :( :(

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni!
Jaaaj! :cry: :cry: :cry:

Kép Kép
kismokus
 
 


lili73 írta:Miért nem?

mert nem szeretem a strandot, meg a meleget :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzsi73 írta:A Szandrától szokott mindenki rendelni? Í

nem csak tőle:
gyermekruhaoutlet@gmail.com
Tarnóczi Timi

Hajni :)
sajnálom :( és ez teljesen biztos???
nem adnak még 1 hetet ennek a babának???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,
annyira sajnálom! :cry: :cry: :cry:

Vigasztaljon a tudat,hogy valszeg valami baja volt a babának,és nem a terhesség végén történt ez a tragédia,mint sajnos anno velem!

Millió ölelés és puszi!

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok

Hajni
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Hajni

én is nagyon sajnálom :(
meg az is egy kis vigasz lehet, hogy mostmár spontán is van esély.

köszönöm a segítséget!

Kata

köszi neked is a privit.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni!
Kiteszem pár napra a lábam és ilyen somorú hírekre kell visszajönnöm. Nagyon sajnálom ami veletek történt. Nem igazságos az élet. :(

Andi!
Jobbulást a kisfiadnak. Nálunk is sokszor megérzik ha a másiknak baja van. Ha akörül pörög az esemény a másik tök jó soha semmi rosszat nem csinálna. Pl. a múltkor Balázs elvágta a kezét és rohantam be lemosni kötszerek elő olló minden az asztalon de Eszti csak állt és nézett majd mkor látta hogy már én is megnyugodtam odajött és megöltlet minket.:)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi mindenkinek a részvétet. Az a durva, hogy brutál hányingerem van (kivéve, ha eszem ), elképesztően érzékeny vagyok a szagokra, és a hasam pont egy nagyobb féle görögdinnyére emlékeztet. Úgy gondoltam, hogy tünetek csak akkor vannak, ha terhesség is van, vagyis baba is van. A doktornő szerint a hcg termelődik folyamatosan, az produkálja a tüneteket. Pedig az elején éreztem, hogy túl kevés a hcg, és még baba sem volt, miközben már kellett volna lennie... Kicsit megszédültem a sok bíztatástól, a doktornő bíztatásától is, ráadásul elég rendesen továbbgondoltam a dolgokat. Túl szép volt ez az egész, de a csoda mondhatni megtörtént, legközelebb jobb vége lesz! Az októberi lombikra pedig előjegyeztettük magunkat.

Anda,
Arnoldnak gyors gyógyulást! Nagyon édesek, hogy így ragaszkodnak egymáshoz.
Én is ezt találtam ki magamnak vigasztalásképp, hogy az sokkal szarabb lett volna, ha mindez később történik.
Rizs- és kukoricagolyót kap, a karobos változatot.
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_544397

Bandika,
Én ilyenre gondoltam pl.:
http://www.next.co.uk/shopping/children ... years/36/6
vagy ilyenre:
http://www.next.co.uk/shopping/children ... years/36/4

Orsi,
Emlékszem Olivér 8 hetes fotójára: járt keze lába, igazi kis hóember-forma volt. Na most az embrió akkora volt, hogy eltakarta az „x”, ami a monitoron a méreteket méri. Szívhangnak már rég kellett volna lennie. Ha az utolsó mensit nézzük, ma vagyok 8+2. Ez az embrió sose volt élő szerintem… :cry:
20140901102739
 
 


Hajni!

Nagyon sajnálom!
Nem is tudok mit mondani....

Voltunk egy éves mérésen. Azt hiszem mi vagyunk a legkisebb egy évesek. Maja nemérte el a 7 kilót. 6970g és 71 cm.
Gaja 7550g és 74 cm. ő sem az a nehézsúlyú.

Ma leválasztottam őket. Észre sem vették. De én sem érzem a hiányát. Igazából, minden úgy történt, mint szopival, begömbölyödtek az ölembe, csak most nem rángatták a cicimet, meg lökdösték egymást, hanem a csőrös pohárból ittak... Hát ennyi...

még olvasok vissza....

katyerina
 
 


sziasztok!

Hajni! Néhány hete beleolvastam a topicba, csak írni nem volt időm, és úgy örültem neked és a spontán babának! Én is nagyon sajnálom ami történt, de adjon reményt, hogy akkor bármikor ezek szerint megtörténhet újabb terhesség. Azért is örültem annyira, mert nálunk is hasonló a probléma, mint nálatok, így nekem is reményt adtál.

Én sajnos nagyon gyakran lázas vagyok mellgyulladás miatt (az egyik mellem műtött, és az betegszik meg), már a tej elapasztásán is gondolkodom, csak tudom, hogy a babónak meg a tej a legjobb táplálék. Csak 2 hetente 40 fokos láz meg nekem nem az igazi.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Nyaralni voltunk 1 hetet, majd visszaolvasok, meg írok is, de ezt muszály leírnom:

Hajni!

:cry: :cry: :cry: Nagyon szomorú vagyok:(. Meg sem fordult a fejemben hogy bármi gond lehet ezzel a babócával.... Sajnálom...

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsebi,
Eszti annyir édes lehetett,ahogy hozzátok bújt!
Nálatok hogyan zajlik le az etetés?
Fiaim ebben is összetartanak,ha pl. az egyik szépen eszik,pár falat után a másik tuti elkezd hülyülni,kiköpi a falatot és ledobja a földre.Persze erre a másik is elkezdi utánozni és röhögnek,tök viccesnek találják a dolgot,én meg majd felrobbanok mérgemben!
Hiába szólok rájuk,meg mondom el 1000x,hogy nem szabad,nem tudok rájuk hatni!Tudom,hogy nincs még önkontrolljuk,de ez már szerintem rosszalkodás,amit nehezen tűrök!

Hajni,
köszi!Aroldnak estére már nem kellett lázcsillapítót adnom, éjjel és most délelőtt is láztalan volt.Holnapra várom a pöttyöket.

Örülök,hogy a dolgok jó oldalát nézed és tudsz vigasztalódni!Érzem,hogy arra a lombikra nem lesz szükségetek!

Katyerina,
tényleg milyen picik a csajok,de sebaj,igazi nőcik!
Basszus,én azt se tudom,hogy az enyémek mekkorák,mert decemberben voltunk utoljára védőnőnél! :oops: Valahogy sosem jutunk el odáig,meg igazán már újat nem is tudna mondani.

Inkább tőletek kérdeznék:epret adhatok már?(Anyu kertjéből,tuti bio!)

Andi
Kép
aanda
 
 


Katyerina,
elfelejtettem kérdezni:olyan kevés volt már a tejed,vagy miért választottad le őket?

Gömböcske,
mellgyulladás szar lehet,a többiek biztos tudnak tanácsot adni.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi!
Hát a kaja....
reggeli (nálunk 90 %-ékban kenyér valamivel) azt már úgy eszik hogy rendesen az etetőszékükkel odatolom az asztalhoz tányért és villát kapnak és egyszre három falatot teszek a tányéra ha az elfogyott kap újabb háramt. Ezt nagyon szépen eszik szinte egyedül. Balázs villával felszúrja és úgy mókol neki van hogy besegítek mert képes a villával elmolyolni és nem enni. :)

Ebéd: az etetőszékben ülnek tálca elöttük egy egy villa a kézbe vagy kanál egy egy tányérkával elöttük amibe a rendes kajából teszek három négy kanálal az aljára. Ettől marha boldogok azt ott kutyulászák és próbálnak is belőle enni villával egész jól megy nekik én meg közben adom a tálból az én kanalammal a kaját. :)

vacsi meg ált mint az ebéd mert az is meleg kaja nálunk.

Uzsi meg tízorai az csak úgy a játszószönyegen. :)

Hogy van a kisfiad? pöttyök vannak már?
Én a védőnőhöz nem is járok ő se hozzánk nekem mindig a doki néni méri őket meg sé beírja mindig a könyvünkbe. :)

Katyerina!
Hogy eteted őket egyszere mármint üvegből vagy csak úgy odagubasztanak melléd egyik egyik oldalt másik másik?

na mi sem voltunk ám sokkal nagyobbak egy évesen Eszter 71 cm és 8200 g Balázs szintén 71 cm és 7900 g. :) Most viszont Balázsra mondta a doki nénink hogy picike. most 76 cm és 9 kg. Eszti 79 cm és 9,5 kg. Hát de ez van nem tudunk velük mit tenni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Katyerina,
Te akartad leválasztani Őket vagy Ők akarták? Ti se vagytok egy nagy darab család, a lányok miért lennének?! :D

Zsebi,
Balázs is ilyen ragaszkodó, mint Eszti? Olyan tündérek...

Gömböcske,
Nekem az első 7 hétben volt mindig 40 fokos lázam mellgyulladás miatt. Neked jól elhúzódik! :evil: Kaptál antibiotikumot? Fejed a melled? Jó pozícióban rakod mellre? Milyen műtéted volt a gyulladt melleddel?

Zsú,
Hol nyaraltatok? Borkának hogy tetszett?

Anda,
Én epret bébiételben már tök régóta adok neki. Szerintem ha meghámozod, nyugodtan mehet. :roll:
20140901102739
 
 


Aanda

a táblázat az epret 18 hónapos kortól írja, állítólag az eper is allergén.

Kép
zsuzsi73
 
 


szia Hajni!
Egy férfiököl nagyságú (tehát hatalmas) jóindulatú daganat volt benne, a mellbimbó is újra lett kivágva és visszavarrva. Őszintén szólva azt is csodálom, hogy tej van benne, és ki is jön. Szerintem valamelyik tejcsatornának megtörhet a kivezetése, azért gyullad be állandóan. Fejni azért nem szeretném, mert nem szeretném ha túl sok lenne benne a tej, inkább a másikból szopjon a baba.
Eddig 2-szer kaptam antibiotikumot.

Az én babám 2 hetes korától 9 hetes koráig 200-400 gr között hízott hetente, 9 hetes korától csak 150-160 gramm között, ez normális szerintetek? Most 5800 gramm. Csak anyatejet kap.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Hajni!
Nagyon sajnálom!! :cry: :cry:

Gömböcske!
Nekem eddig 3x gyulladt be a cicim, hol az egyik, hol a másik, remélem többször nem lesz, még az első időszakban volt. Én állandóan fejtem 3 óránként, és a gyulladt cicire mindig rátettem, de nálad más a szitu, komolyabb.
Sztem szépen hízik Peti, én már nem is nagyon szoktam mérni, kedden 5600 gramm volt, a védőnő szerint nagyon jó, csak anyatejet kap ő is! :D A vnő szerint 6 hónapos korára kellene megduplázni a súlyát, nekünk hamarabb sikerült, de nem gáz!

Kép

Kép
donika
 
 


Zsuzsi,
Az eper a szőrös bőre és a magjai miatt allergén. De ha azoktól megszabadítod, akkor ehető korábban is. Ezért van az epres bébiételeken 6 hó. Ilyen az áfonya is, de pl.: Alma eperrel és áfonyával – Nestlé (6 hós ), alma áfonyával – hipp (ez meg 4 hós!).

Gömböcske,
Hú, elég bonyolult eset vagy akkor! Minden tiszteletem, hogy így is tudod szoptatni a fiad! Próbálj meg úgy szoptatni belőle, hogy a gyulladt rész felé nézzen a baba alsó ajka, azzal jobban szív. Még Wish írta anno, és sokaknak bejött, hogy négykézláb hajolj a baba fölé, így a gravitáció is segít.
Én is mindig a gyulladt mellemből etettem először, és én se fejtem, pont hogy ne legyen többlet, meg nekem az sokkal jobban fájt. A mai eszemmel egy picit megpróbálnék fejni (csak 20-30-at ), hogy ki tudjon ürülni a pangó tej. (Esetleg kézzel is fejhetsz, azzal jobban tudod irányítani, hogy honnan kell inkább. )
De nálad tényleg lehet, hogy az egyik tejcsatornának nincs kivezetése, nem tudom, mi van ilyenkor. Nem tudod megmutatni egy szoptatási tanácsadós nőnek?

Donika,
Te is ügyes vagy! :D
20140901102739
 
 


Gömböcske!
Fú ez nagyon félelmetesen hangzik. És ezt mind most a szopi alatt csinálták veled. Tényleg csoda hogy tudod szoptatni a babádat. Nagyon ügyes vagy. Szeritnem is jól hízik a babád. Ez egyre lasabb lesz majd ahogy növekednek. :)

Hajni!
Balázs inkább féltékeny és ragaszkodóbb hozzám. Most mikor apa hazajött néztem milyen ruhában menjek a hétvégén esküvőre mikor ő felfogta hogy én öltözöm ő meg nem (ő agya szertn anya elmegy) csak akpaszkodott el a lábamra és nam nyugodott míg le nem ültem és fogta fel hogy maradok. :) De mostanában nagyon rajutk van a féltékenység ha az egyik az ölembe ül rögtön a másik furagszikhogy még közelebb üljön hozzá...

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok!
Zsombi kapott vagány kockás kisinget, meg hozzá naci, amihez persze zokni kell. Az ing alá még adjak nagyon vékony badyt, a dereka miatt?

Zsebi!
Nagyon aranyos lehetett Balázs, úgy tudnak szeretni! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Donika!
Én tavaly nagy melegben volt hogy nem adtam met még nem mozgott annyit annyi idősen de próbáld ki mert egy mozgolódos gyereknél az a gáz lehet hogy a pelust kvázi nem tartja semmi és az elcsúszkálhat. Nekem mikortól jobban mozogtak body mindig volt mert különben lecsuszant jobban a pelus és kifolyt főleg Balázsnál a pisi.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


én amíg szobatiszták nem lettek adtam rájuk bodyt.
pólót használtunk keveset addig, vagyis inkább csak hűvösebb időben hosszú ujjú fölé.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Ezt a műtétet 14 évvel ezelőtt csinálták, nem mostanában, de hát akkor is problémás abból a mellből a szoptatás.

Donika!
Én is adnék rá bodyt, hogy jobban tartsa a pelenkát, és ha emelgeted ne legyen kint a dereka.

Ti mit csináltok, amikor a baba fent van, és nem eszik, nem pelenkázom, és nem sétálunk? Játszotok vele? Egy darabig egyedül is elszórakoztatja magát, de nagyon szeret kézben lenni.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Ti mit csináltok, amikor a baba fent van, és nem eszik, nem pelenkázom, és nem sétálunk? Játszotok vele? Egy darabig egyedül is elszórakoztatja magát, de nagyon szeret kézben lenni.

igen, ez az az időszak, amikor a csecsemőket szórakoztatni kell.
Majd ha forog, meg önállóan helyet tud változtatni, akkor jobban ellesz, de ilyenkor egy idő után megunja a helyzetet.
Viszont én nem kézben szoktam sosem játszani velük, mindig a földön, kanapén volt a gyerek és úgy foglaltam le.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
3 hósan én olyanokat csináltam, hogy hátukra fektettem őket, föléjük hajolva lóbáltam ezt azt jobbra-balra mentem, hogy kövessék a szemükkel, kezük ügyébe tettem játékokat. Halász Juditot vagy angol gyerekdalokat hallgattunk, én meg közben énekeltem nekik, közben csörögtem hozzá, azt is jobbra-balra.

KépKép
lili73
 
 


Gömböcske,
a fiaim sokáig velünk voltak a nappaliban,(ha Apa is otthon volt)először a kanapén,majd a földön a játszószőnyegen.Mi úgy játszottunk velük,mint Lili,közben néztük a tv-t,beszélgettünk,a lényeg az volt,hogy lássanak minket.
Ha egyedül voltam,akkor inkább a kiságyban voltak,játékokat kötöttem a kiságyra,imádták a színes szalagokat nézegetni,de 3-nál több játék nem volt,mert az már nekik sok,mindig váltogattam a játékokat.

Hajni,Zsuzsi,
köszi,akkor először meghámozom,úgy adom az epret.

Zsebi,
Köszi,hogy így leírtad a kaját.
Enyémek is az asztalnál esznek,az etetőszék pont befér az asztal lapja alá,de sokszor eltolják magukat az asztaltól.
Enyémek is az én tányéromból esznek,nagykanállal,ezt tökre élvezik.Ezelőtt mindig előttük megebédeltem,most már egyáltalán nem főzök nekik külön,amit meghagynak,azt eszem meg.
Tegnap a krumplistésztát olyan szépen ették villával,csak lestem!Imádom,hogy minden napra tartogatnak nekem valami újdonságot,olyan büszke vagyok rájuk.A szavakat is egyre jobban próbálják utánozni.
Annyira bújósak és ragaszkodóak ők is!Amikor öltözök,ők is sírnak,el kell magyarázni nekik,hogy együtt megyünk le,nem hagyom itt őket.Néha annyira anyásak,hogy az sem számít,ha Apa is bent van velük a szobában.
Arnold végül nem lett pöttyös,úgyhogy nem a 3 napos láz volt!!!
2 napig volt lázas,egyéb tünet nem volt,úgyhogy passz,hogy mi baja volt.
Én a hagyományos személymérlegen mérem őket,most veszek majd egy digitálisat,mi dokinénink nem mér,mondván,hogy az a védőnő dolga.

Fürdőspelusra nem válaszolt senki sem,milyet vegyek?(2 hónap múlva nyaralás!!!)

Andi
Kép
aanda
 
 


Anda!
Szerintem ez nagyon jo!
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25
De én ezt vittem amikor mentünk nyaralni!
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Egyébként sokszor jobb a sima kis nejlon megkötö mert abbol nem tud kiuszni a kaki! :? Ezek az uszopelusok azért egy idö után megtelnek vizzel! 8)
Ez is nagyon jo de szerintem kicsit huzos az ára!
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25
Hu de izgi lesz már mindjárt mentek!
Hogy van a kisbeteged?

Gömböcske!
Szegény,nem semmi mütéted volt!
Lehet hogy kellene egy szakemeberrel beszélni nehogy komoly bajod legyen ettöl a sok láztol!
Én is szopi párti vagyok de nem minden áron!
A te egészséged ugyan olyan fontos!
De azért le a kalappal hogy igy megy....!

Hajni,Bandika!
Nekem még Marcirol vannak ilyen Kombidresszek:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =6&whid=25
Ez pamut és nem fülled be alá a kis börük!
Egyébként én is néztem a nextet meg még egy jo pár ilyen ruhát de nekem is az a bajom,hogy kipattog alatta Ágoston!
Nem is tudom ki kérdezte de én egyenesen a nextöl rendelek!Hozzák ide is és nem volt eddig semmi gond vele!
És talán kicsit egyszerübb is....(nekem legalább is)! :roll:

Katyus!
Ügyi vagy hogy ilyen simán ment a leválás!!!

Pompi!
Ti meg javában nyaraltok!!!
És milyen szupi idöt rendeltél...! :wink: :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok

Orsi
leírnád nekem hogy a fiaid hogy lettek szobatiszták? és mennyi idősen?
mert mi most rászántuk magunkat Ákosnál - hátha sikerül
1x-re szokták a nappali és az éjjszakait is, vagy előbb legyen nappal szobatiszta és utána éjjszaka?
végülis már sokszor rohan egyedül a wc-re, de néha ha elvan nagyon mással foglalva akkor lehet takarítani utána :lol: , de van hogy rohan és kiabálja hogy egyedül egyedül!
és az normális hogy kakihoz be kellett pelusoznom?????????
hozta a pelust hogy adjam rá, nem volt hajlandó sem wc-re ülni sem a bilire :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


sziasztok!

Köszi szépen a játék ötleteket.

Szoptatási tanácsadóval beszéltem, azt modta, hogy ne sokat szoptassak belőle, ne fejjek, hanem inkább a másikból, így az átáll a nagyobb tejtermelésre.
Eddig sebes is volt, most a seb kezd elmúlni, remélem az is javít a helyzeten (legalább ott nem mennek be a bacik).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Erika!
Igaz nem engem kérdeztél,de a saját tapasztalatom elmondom!
Nálunk elöl volt a bili(sokan nem helyeslik) de szem elött volt!Én kb 1000x mondtam el pisi-bili bili-pisi!Ha belepisilt nagyon megdicsértem a kakirol nem is beszélve! :D A nappali az amit elöször meg kell tanulni (szoknia) és csak az után éjjszakai!
Igazábol ez gyereke válogatja,van akinek könnyen megy és egyik pillanatrol a másikra megy a nappali és közvetlenül az éjjszakai de van olyan amelyiknél az éjjeli kicsit elhuzodik!Azért is jo a nyár erre a dologra mert nem fázik meg ha esetleg bepisil!És mivel szabadon tudod hagyni egy kis bugyikába és ez az ö discomfort érzetét is zavarja egy idö után ha vizes a kisgatyája(szerintem)!
Szerintem nagyon jol halad a kisfiad és abszolut szuper ahogy csináljátok!!!Ugy látszik ö már szellemileg érett a szobatisztaságra.Ezt nem szabad eröltetni és nem szabad egy kudarcként megélnie a gyereknek ezért ha nem akarja sem a bilit sem a wc-t akkor hagyni kell,és ahogy olvasom nálatok ez abszolut szép fokozatosan halad ,szerintem nagyon is jol!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Hajni,
Sajnálom :(

Aanda :)
Szerintem jó bármelyik eldobható fürdőspelus. Mi a Dm-st próbáltuk tavaly, az jó volt . Hétvégén kipróbálom a huggies-t, mert örököltünk egy csomaggal. Ha sokat lesztek vízközelben a nyáron, akkor viszont érdemes lehet beruházni egy textiles fürdőpelusra egyszerre nagyobb kiadás, de egész nárra jó lesz.

Katyerina :)
Én is most válastottam el Balázst :) Első alkalommal befürödtünk, mert nagyívben kiköpte azt a tápszert amit vettem, de a szomszédunk adott egy másik fajtátát, amit viszont zokszó nélkül megivott. Úgyhogy két napja nincs este cici. Reggel adok egy kicsit neki abból a mellemből, amelyik feszül, de max egy hét és azt elhagyjuk.

Donika :)
Az első tápszeres estén bőgtem egy kicsit elérzékenyülten, hogy akkor tényleg vége a szopiknak, majd kimentem pisilni és konstatáltam, hogy majdnem két év után ismét meglátogatott a mikulás. Szóval én is az amíg szotattam, addig nem jött meg típus vagyok.

Emma :)
Néha Balázs sem hajlandó már elfogadni a kanlat tőlem, hanem ő akarja csinálni. Olyankor én veszek magamnak egy másik kanalat és amíg ő ügyeskedi a kanálra a kaját és betolok a szájába egy-egy falatot. Így elfogadja, de mégis gyorsabb, minta csak ő enne egyedül.
A fussili tésztát egyébként, amit Orsi ad Lilinek, ő is imádja, azt szépen kézzel beteszi a szájába kicsit nyammog rajta, aztán lenyeli. Szerintem ideális az első darabos kaják egyikének.

Erika :)
Ismerős kisgyerek még három és félévesen is kérte a pelust a kakihoz. Nem volt hajlandó wc-re ülni. Annyi szerencséjük volt, hogy rendszeresen reggel felkelés után kakilt a gyerkőc, így az oviban szobatiszta és nincs gond a kakilással. Majd megkérdezem, hogy haladtak-e azóta valahogy az ügyben, hátha van valami tippjük.

wish
 
 


erika13 írta:Orsi
leírnád nekem hogy a fiaid hogy lettek szobatiszták? és mennyi idősen?

1x-re szokták a nappali és az éjjszakait is, vagy előbb legyen nappal szobatiszta és utána éjjszaka?

és az normális hogy kakihoz be kellett pelusoznom?????????

leírhatom, de sokra nem mész vele :)

Máté 2.5 éves kora óta ráült a bilire, onnantól napközben kisnadrág volt rajta, de elég sok baleset volt azért. Levi nem volt hajnaldó.
Levi 2 év 10 hósan ca. 1 hét alatt magától nappalra szobatiszta lett, majd 2-3 hétre rá már éjjel sem kérte a pelust. Máté viszont éjjel sokáig kérte, ő 3év 2 hós kora óta éjjelre is ágytiszta, az elején sűrűbben voltak balesetek ca. heti szinten, most max. havonta van 1 bepisilés.

szerintem ebből messzemenő következtetést levonni nem lehet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, kakihoz pelus teljesen normális ill. Levi nem bilizett neki a WC volt a jobb, először csak itthon, utána máshol is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi!
Nálunk egész kicsi koruktól úgy van ha megyünk valahova és ők is jönnek ők öltöznek előbb íy nem rinyálnak ha én utána öltözöm sőt már előremennek a cipőkért. :) De ha ők nem öltöznek csak én levágják hogy anya megy valahova és akkor van a sírás.

Ma pl. a játszóa jött velünk anyukám is hát nehogy azt hidd hogy elmentek mellölem hét szekérrel nem lehetett arrébb vinni őket. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!

Anikó
hát nálunk is nagy újjongás (taps + dicséret) van ha sikerül, mindegy hogy wc vagy bili!
de pl. most délután is kint van (kb. 2 óta) az apjával és nem zavarja hogy már régen bepisilet (hogy nedves a kis gatya rajta)

de hogy még jobban dicsérjem: már tud 4 kerekű biciklin biciklizni!

És abban tudtok segíteni, hogy hogy lehetne Áronkát alvásra szoktatni?
nappal délelőtt alszik szűk 1 órát, ebéd után kb. 1 órát, éjjszaka pedig sokszor sír, hiába simogatom, énekelek neki stb. csak akkor marad csendben ha cicit kap (mindannyiszor), de a sok alkalomból csak 1x cicizik is. Az elmúlt éjjszaka velem aludt, de így is kb. 2x3x sírt és csak a cicire maradt csendben, A cumi nem érdekli :cry: :cry: :cry: :cry:
most arra készülök, hogy éjjszaka nagy részében hagyom sírni (ezt már párszor csináltam de nem sok sikerrel)
és sajna nappal is leginkább csak akkor van csend ha ölben van és nézelődhet, úgyhogy sokszor van hogy egyszerre sírnak egymás ellen :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika!
Hát nekem sajnos nincs építő jellegű ötletem arra hogy mit lehetne a kisfiaddal csinálni hogy éjjel aludjon. De napközben rá kéne venned hogy legyen el azért kicsit magában. Van ilyen tornázótok? az enyémek azt nagyon szerették sokat elvoltak alatta. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zsebi
sajna nincs, de valszeg az is csak 5 percig szorakoztatná, ölben szeret lenni a lelkem, de mostanában ülne és állna, amint fektetem le a játékai közé már órdíííííííííííííííít, ezért sokszor a babakocsiba rakom be ahol már kicsit döntve van, itt egy kicsit jobban elvan, így amig csinálok valamit általában sír szegénykém, de nem tudok vele mit csinálni mert este sem igazán hagy semmire időt, mert mint írtam is pl. most este is elaludt, és rá félórára már sírt :cry: , most még elég volt neki hogy énekeltem, de legközelebb már nemvalószínű :cry:

Sziasztok

Erika

Tényleg: és az normális hogy a Haemangiómái: még egyiksem változott, nő vele, nem lett kisebb és halványabb sem :cry: sajna, pedig a dokinénink azt mondta hogy 1 éves korára halványodni fog, de még semmi :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: