Új privát üzeneted érkezett!

Hát néhányan nem sétálunk hanem gurulunk!
Én, Viki és Boni biztosan!
:roll:

dita75
 
 


Ditus! Édi vagy,köszi!

Írok egy rövid privit.
f.ancsi
 
 


Bumi,

Sajnálom a vizsgát, de azt még jobban, hogy nem leszel ott a találkozón! :cry:

Monic,

Ez tényleg gyorsan ment! :D Remélem, itt minden rendben lesz majd, és hamar babát varázsolnak a pocidba! :wink:

Dita,

Továbbra sem értem, hogy mi tart ilyen hosszú ideig egy sperma-vizsgálatban nálatok? :roll: Nálunk a tenyésztéssel együtt is csak 3 nap...

Na, Lányok holnap délelőtt kiderül, hogy mennyi tüszőm indult be. Azért izgulok ám, hogy mit lát majd a doki az UH-on!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 

 
 

Ancsi
Fantasztikus a férjed. Én üzenem, add át!

Már megint laptetőm van! Hát én ezt nem értem!
Mindenhol kibéreltem mostanában! :roll:

Lehet, hogy tesztelnem kéne ??? De a hőm pocsék! Ma csak 36,6 volt igaz egy órával később mértem mint szoktam!

dita75
 
 


Némóka
Mi is izgulunk!
Hány órakor kell igazán szorítani?

Még a választ megvárom aztán bocsika, de elteszem magam, holnapra már nem terjed ki a szabi, azt még le kell húznunk! :twisted: :roll:

Ja és majd telefonálni fogok egy hét múlva az asszisztensnek hátha meglesz az eredmény, de már akkor is át fog csúszni júliusra!

dita75
 
 


Ancsi!
Várom a privit, de még sehol! :shock: :roll:
Akkor nem is olyan rövid, ha eddig írod! :D :D :D
Vagy nem is nekem írod? :oops:

dita75
 
 


Dita,

Úgy tervezem, hogy 10 körül megyek be, de hogy mikor jutok be hozzá az rejtély, mert a péntek az húzós nap szokott lenni a BMC-ben. De elég, ha valamikor gondolsz rám 1 percre, nekem az is segít! :wink: :lol:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Ja, és jó éjszakát!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Dita, megkaptad????
f.ancsi
 
 


Némóka!
Akkor 10től gondolok rád amig nem jelentkezel, ennél többet sajnos én nem tehetek, de ez örömmel! Sok sikert! +++++++++++++++

Ancsi!
Válaszolok!

Aztán most már mindenki csicsi, mert fellőtték a pizsiket! Irgum-burgum! :twisted:

dita75
 
 


Dita,jót nevettem :D :D :D :D

MINDENKINEK JÓ ÉJSZAKÁT!!!!
f.ancsi
 
 


Dita,

Köszönöm szépen!

Ancsi,

Megjelöltelek! Nagyon szép családod van! Gyönyörűek a lányaid! :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Húúú, milyen késő van már! :shock: Na, én is megyek aludni. Jó éjszakát!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Moncsi!

Örülök, hogy azért jó híreket kaptál! De azért f@sz@, hogy a dokid a tágulatot nem mondta.

Hajrá vv. és lombik!!!!

Dita!
Azért a donor nem egyszerű kérdés! Nekem is van sajnos olyan ismerősöm, akik erre kényszerültek, igaz egyelőre inszemnél csak. Sztem az én férjem sem menne bele. Akkor inkább az örökbefogadás.

Némóka!
Hajrá tüszőlesés!!!!
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Ma én is visszamegyek délelőtt a dokimhoz, igaz még mindig nem jött meg, de a hőm lent van, szóval úgyis meg fog, és hétfőn már dolgozni kellene. Megbeszélem vele a továbbiakat.

Apának meg holnap lesz a 38. szülinapja, jön az egész családja, úgyhogy vásárolhatok. Szegény én, mire felkockázok 10 kiló marhalábszárat :shock:

Monic,
Ebben a szegedi Kaáliban fizetni kell a beavatkozásokért is, vagy csak a gyógyszerekért?
Amúgy ha nem jönnek össze az inszemek, mondjuk 3, akkor nálunk az fog valószínű dönteni, hogy hol kell a legkevesebbet várni. Dec. 20-ig van munkám, addig egyszerűen össze kell jönnie, mert attól félek, hogy akkor már később nem lesz. Elmegyek egy új munkahelyre, ott nem kezdhetem egyből azzal, hogy elhúzok egy hónapra lombikozni, nem? A mostanin meg nem érdekel, lehetőleg minél többet legyek távol, ez a lényeg.

Némone,
már ciklus elejétől otthon kell amúgy lenni, vagy csak a beültetés után?

Na megyünk az oviba, bár a lányom még alszik. De jó neki!!! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Donorsperma: ez még szerintem mindig egy picivel jobb megoldás, mint az öribaba, mert ítt legalább aaz egyik félnek van biológiai kapcsolata a babaával. Nekem egy másik topicon van olyan ismim, akiknél a férjnél 0 db spermium van, egy sejthiány miatt. Ők donorspermával inszemeznek. Rohadtul megviseli őket a dolog. De ez az esélyük a saját babára.


Tali: jó lenn emajd egy másik időpontban is talizni. Nekem úgy érné meg a legjobban, ha egy egész hétvégére fel tudnék menni Pestre, mert azért innen messze van, meg nem is olyan olcsó feljutni. Értetek persze megtenném. :)
Meg akkor a tesómékat is meg tudnám látogatni, mert ő Pesten él.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!
Sajnos nem mindenki tudja fel dolgozni azt a terhet, amit a donorsp. okoz. Számomra ez vhol érthető is.

Embered lába a múltkori akciózás óta rendbe jött?
20150601134430
 
 


Sziszatok!

Linácska,

gyorsaság szempontjából én Szegedet ajánlom, de amúgy én még a 2. inszem után kértem nálunk az időpontot februárban és máj 29-re kaptam, de addig még volt 2 inszem. Úgyhogy érdemes időben kérni, és ha közben az inszem sikerül, az időpontot könnyen le lehet mondani. A vizsgálatokat meg a Szeged előtti utolsó gyógyszermentes ciklusban csináltattam és minden eredményem elkészült mire menni kellett.
Rendgeteg vizsgálatot kérnek, deez mind a későbbi lombikhoz kell, így akkor már nem kell utánuk rohangálni.


Nemone,

nagoyn drukkolok neked mára a tüszőleséshez, majd hozd a hírt, hogy mennyi van :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Kata,

beírnád a táblába, hogy 1. lombik? Csak hónapot még ne írj légyszi mert az még nem biztos, ne igyunk előre a medve bőrére. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt!

Némóka,
drukk a szép és sok tüszőhöz!

Szerintem a donorsperma azért lehet konfliktus forrás, mert az anyja biztos jobban kötődik majd a gyerekhez, egy pasi meg nem biztos, hogy túl tudja magát tenni ezen. Ha örökbefogadnak, akkor úgymond mind a ketten tiszta lappal indulnak a babáva.

i.kata
 
 


Kép
Kép

i.kata
 
 


Viki!
Meggyógyult a lelkem. :)


Mondjuk én nem látom be, hogy ha pl nekem lehetne gyerekem, akkor ne legyen, csak aazért mert a férjemnek nem lehet. Ha én elfogadnám őt úgy is, hogyy pl nincs spermája, akkor ő is fogadja el, hogy nekem gyerek kell. Így kerek a dolog, legalábbis szerintem.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Kata,

köszi a táblát :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Bumi,
igazad van, de ha ilyen helyzetbe kerül valaki, akkor ezt sokkal nehezebb megemészteni. Neked is fájna szerintem, ha a férjed szemében nem azt látnád, ami a sajátodból sugárzik, amikor a gyerekedre nézel. Biztos vannak olyan párok, akik ezt nagyon okosan átvészelték, de nem mindenki olyan erős.
Én pl.fogalmam sincs, mit csinálnánk ilyen helyzetben. :roll:

Monic,
nagyon szívesen.
Már átírtam azt is, hogy hányadik inszem?, mert már lassan ugyanannyi lesz a lombik is.

i.kata
 
 


Kata,

tényleg, látom, ari vagy!

Én nem tudom, hogy mit csinálnánk, de szerintem a férjem belemenne a donorspermába is. Aztán a sors fintora, hogy nálunk ilyesmire nincs is szükség mert neki jók az eredményei.
Viszont az örökbefogadással már gondok lennének, mert nem tudom, hogy én képes vagyok rá. Mert nekem fontos a biológiai kötődés.
Azon is gondolkodtam, hogyha nem lehet gyerekünk akkor elég nekünk a férjem lánya is, igaz nem kisbaba korától ismerem, de akkor is a szemem előtt cseperedik fel, és egy nagyon picit az enyém is.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nehéz éma ez az örökbefogadás, donorsperma, door petesejt...
De itt senkinek nem lesz rászüksége!!!

i.kata
 
 


Némóka!

Köszi a dícséretet,Te sem panaszkodhatsz!
Én azt hiszem láttalak már a BMCben,de nem100%.Majd a talin!
f.ancsi
 
 


Ja, és NAGYON SZORÍTOK!(némó)

...és Neked is Lina!
f.ancsi
 
 


Sziasztok!
Bumi
Az én eszem is úgy jár mint a tiéd. Tegnap rákérdeztem apára, és meglepődtem én is, hogy nem válaszolt határozott igen-nel erre a kérdésre. Bár végülis ilyen gondunk nincsen, de ha lenne akkor még az ő döntésére várjak?
Lehet, hogy önzőnek gondol emiatt, vagy arra, hgoy nem szeretem igazán, de én egy őszinte embernek tartom magam, és meg is mondtam neki, hogy nálam a gyerek a legfontosabb, és ha ő ebben nem partner 100 %-ig akkor én a még nem létező gyereket választom, mert tudom, hogy gyerek nélkül nem tudom leélni az életem. Nélküle viszont igen. A többiek véleményét is tiszteltelem, de ez az én gondolkodásom. Mondtam nektek is, hgoy gyerekért mindenre képes vagyok!


Linacska
Drukk a dokibához mára!

dita75
 
 


Ja és még annyi, hogy (akiknél van a férjeknél már gyerek, az tudja) hogy nekünk kötelező elfogadni az ő gyereküket????
Akkor ő is fogadja el az enyémet.
Nem teljesen ugyanaz, de lényegében igen, mint ahogy én pölö apát megkaptam, tudtam, hgoy van egy gyereke akihez közöm nincs, de én akármennyire is nem tetszik elfogadtam a helyzetet, mert a szögre nem akaszthatom.
Lehetett volna fordítva is hogy nekem van gyerekem, vagy épp terhes vagyok egy másik pasitól, ha akar engem vele együtt kap csak meg. Nem így van?
Természetesen nem erőszak a disznótor, ha nem tetszik valami el lehet ballagni. Tudom kicsit drasztikus megoldás, de én nem dobom el többé az álmaimat egy pasi miatt.

dita75
 
 


Dita,
én biztos nem helyezném se a babát a párom elé, se a páromat a baba elé. Én azért mentem hozzá feleségül, mert ő mindennél fontosabb számomra.
Ha gyereke lenne, biztos nem úgy állnék hozzá, hogy nekem a gyerekéhez semmi közöm...

i.kata
 
 


Kata
Nem vagyunk egyformák!
Lehet, hogy ha te is belekerülnél hasonló helyzetbe már máshogy gondolnád.
Ezt előre nem lehet tudni.
Illetve te biztos nem csalódtál még igazán pasiban!
Én sajnos igen, és hatalmasat! Sőt nálunk is anyuék elváltak apu miatt, és már a gyerekkoromban megtanultam, hogy pasiban 100%-ig bízni nem lehet, ő nem biztos, hogy örökre veled marad, a gyereked igen! És ez csak egy érv a sok közül!

Remélem nem ítéltek el emiatt!
Igaz még csak 33 évet éltem le az életemből, de már asszem túl sokmindenen keresztülmentem sajnos nem túl jó dolgokon is, csalódtam sok emberben és magában az életben, és ezekután az ember már kicsit felhősebben látja a világot, és önzőbbé válik mint azelőtt volt.

Én azt hiszem kellőképpen szeretem a páromat, de az nem jelenti azt, hogy a gyerekét is ugyanúgy kell szeretnem, azért mert az ő gyereke. Ez nem így megy sajnos. Három hónapig nálunk is minden smakkolt, és alig vártam, hogy jöjjön a hétvége és el tudunk menni vele ide-oda, snagyon ki aranyos volt, jött utánam mint a pincsikutya és mesélt, mesélt, hogy mi volt a suliba, vagy egész héten mit csinált, mi történt vele.
Amikor látta, hogy már kenyérre kent, na akkor elszabadult a pokol, és azóta is tart.

Tudod addig én is így gondolkodtam a dologról amig bele nem kerültem! Anyu már előre megmondta, hogy így lesz, és én nem hallgattam rá. Bár ha előre tudtam volna mindezt lehet, hogy akkor is belevágtam volna, mert szeretem a kihívásokat! :shock: :roll:

dita75
 
 


Sziasztok Lányok,

Monic : nagyon ügyesek voltatok, megy a drukk, h mielőbb júniban lehessen a sikeres lombik!!!+++++++!!!!!

Némóka: mindjárt 10óra, megy a drukk a tüszőlesőhöz! tudod, tőlem extra drukkok mennek!!! :wink:

donorsperma, öribaba téma, nagyon kényes! kb fél éve a pcos topicon volt egy kis összezörrenés, mert sokan már a lombikot is elvetették, és mindenki a met hatásának köszönhető spontán babára áhítozott. egy kedves ismim, meg szegény teljesen maga alá került, mert neki csak a lombik a megoldás, és teljesen selejtnek érezte magát a többiek hsz-a miatt. aztán én is jöttem, h a lombik egy orvosi csoda, segítség! de mondták, h vannak akik pl vallási okból vetik el a lombikot! és akkor inkább öribaba, az milyen szép dolog stb.....
igen, de sajnos nem tudjuk, h kit fogadunk örökbe! nekünk az egyik rokonunk örökbefogadott egy félfér lányt (van benne 1-2 vonóhorog) és nagyon megszenvedtek vele a kezdettől fogva! pépeset evett 3 éves korában is, hiperaktív a lány, ha nem konyhás a nénikém az ált isk-ban és nincs protekciója az igazgatónőnél, akkor rég eltanácsolták volna a lányt egy gyógypedagógiai isk-ba. most már 17 a lány, de gondok még mindig vannak.
persze van rengeteg pro és kontra történet ! mindenkinek magának kell eldöntenie, h mit vállal be, mit tud feldolgozni, és a többieknek ezt el kell fogadniuk! nem szabad a másik döntését bírálni!
a legfontosabb, a lényeg, h senki nem selejt, és mindenkinek lesz babája!!!

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Én Katával értek egyet. Mert én is azért válaszottam őt páromnak, mert vele akarom leélni az életemet. Ha nem menne bele a donorba, elfogadnám.

Nem tudnám azt választani, hogyi nkább gyerekem legyen, de azt nélküle kelljen felnevelnem.
20150601134430
 
 


Mint mondtam nem vagyunk egyformák, de remélem azért nem vertek meg?????? :roll:

dita75
 
 


persze, hogy nem

Kép
20150601134430
 
 


Kép

dita75
 
 


Dita,
én nem tudok veled egyetérteni, de mindegy, ez az én véleményem.
Amúgy az én szüleim is elváltak 7 éves koromban, és amúgy apukám 5 éves koromig Moszkvában tanult, szóval volt vele 2 évem... És ők is apu félrelépése miatt váltak el, és ezér én is tartok attól, hogy engem a párom megcsal. De mellette szépen lassan kezdek ráébredni arra, hogy nem ítélhetem meg előre, hogy ő azt teszi-e velem, amit apum anyummal. Nem mindenki egyforma szerencsére és ha már így indulnék neki az egésznek, akkor nem is lett volna értelme férjhez mennem, mert nem úgy tervezem, hogy valaha is elválunk.
Én a gyerek oldalát is meg tudom érteni, mert ismertem apu barátnőit is, és anyu barátait is, és mondhatom mindet utáltam, mert mindig arra vágytam, hogy a szüleim együtt neveljenek minket fel a nővéremmel. Szerintem teljesen normális, ha egy gyerek nehezen fogadja el ezt a helyzetet, mert ő abban a korban még nem tudhatja, hogy a szüleinek mi a legjobb, ő csak azt tudja, hogy ő mit szeretne és megpróbálja elérni a célját.
Nem mondom, hogy minden gyerek ezen mesterkedik, de nekik a legnehezebb elfogadni az ilyen helyzetet.

i.kata
 
 


Dita,
nincs semmi bajom azzal, ha nem értünk egyet, csak én is leírom a véleményemet.
Úgyhogy én is egy olyan macis ölelést küldök, mint Viki. :wink:

i.kata
 
 


Némókának már lehet, hogy lesik a tüszőit++++++++ :lol:

i.kata
 
 


szerintem az ember, csak adott szituban tudja eldönteni, h mire képes, meddig megy el vmi érdekében!
amikor megkérte a párom a kezem febr 3-án, többször is megkérdeztem, h úgy is elvesz, h nem tudjuk, h lehet e babánk? nagyon féltem a válaszától! :oops: igaz , igent mondott, és azt mondta, h úgy is lesz babánk! ez nagyon jól esett, de nem tudom, h mi lett volna ha ... nem is gondolok inkább bele!
és senki ne gondoljon itt a legrosszabbra! :twisted:
itt mindenkinek lesz babája v inszem v lombik segítségével (és még reménykedünk spontán babákban is !! :wink: ) és punk - tum!!! :wink:

Kép Kép
APA ÉS ANYA SZERELME

KISÖCSI 2010.08.28.-ÁN ÉRKEZIK
czinkeb.
 
 


Kata
Meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg többé már nem szeretlek, mert nem osztod a véleményemet! És remélem ezzel ti is így vagytok! :roll:

Szerintem minden ember felállít egy fontossági sorrendet az életében, és hát nálam így alakult. Ez van, és nem tudok ellene tenni!

A gyereket is próbálom megérteni, és ő is elég nagy már ahhoz, hogy ez vica-verza legyen, mivel már mindenki elmondta neki nem egyszer, nem kétszer, hogy én aztán végképp nem tehetek arról, hogy a szülei szétmentek. Amúgy az új apukával tudtommal jól kijön, és ebből is látszik, hogy jobb megkapni egy gyereket akkor még amikor pici (két éves volt) és nem egy kamaszfiút, aki már kezelhetetlen. Nagyon nehéz vele, és sajnos az apja sem könnyíti meg a dolgomat.

Egyébként a nővéremet régebben támadtam emiatt, ugyanis kb. ilyen idősek voltak a másik nővérem (aki meghalt) gyerekei amikor hozzá kerültek 10-11 évesek, és a kisfiúval nagyon durva esetei voltak. Furcsállottam, hogy lehet ilyen a nővérem, hisz szegény srác még gyerek, ráadásul a halott nővérünk gyereke. Most értem meg igazán, hogy mit élt(ek) át akkoriban, igaz egyiknek sem volt könnyű, de sajnos halottakat feltámasztani és elromlott házasságokat újraéleszteni nem lehet, sajnos!

Amúgy az apukának és az igazi anyukának van a legnagyobb szerepe abban, hogy a gyerek elfogadja az új "szülőt" , mert ha ők nem úgy állnak hozzá a kérdéshez akkor én akár a fejemen is állhatok, az a gyerek akkor sem fog nekem szót fogadni, ha tudja, hogy a saját szülei meg mindent megengednek neki.
Már várom egyébként azt a mondatot, ami szeritnem nemsokára be fog következni, hogy:
Te nem vagy az anyám, te nekem nem parancsolsz!

dita75
 
 


Csibi!
Mindenben igazad van!
Érdekes és nehéz kérdések a fentiek, de valóban igazán csak akkor lehet ebbe belegondolni amikor benne vagy, vagy éppen ott állsz a küszöbén!
Nekem az volt az érdekes, hogy én megkérdeztem apusomat, hogy ha végképp semmi nem sikerül örökbefogadunk egy kislányt? Azt mondta igen! Lehet, hogy nem gondolta komolyan?
Vagy abban bízik, hogy persze hogy lesz saját gyerekünk, és akkor ez a kérdés már fel sem merül.
Van egy másik topicban egy lány, ott a férjnek ha jól emléxem már 3 gyerek van az előző házasságból, mind nagyok már, és most próbálkoznak az új feleséggel közös babával, egyelőre sikertelenül. Már előre letisztázták, hogy ha sikerül, ha nem akkor is lesz örökbefogadás, igaz a csajszi idegenkedett tőle, de egy kisfilm villámként hatolt a tudatába, és azóta ő is szeretné!
Szóval megváltozhat az ember véleménye, és az egész élete egyik pillanatról a másikra! Nagyon érdekes dolgok ezek! :roll:

dita75
 
 


Dita,

mindenkinek mindenről más lehet a véleménye, de amit utoljára írtál nagyon igaz, mert fontos, hogy a gyerek igazi szülei jól fogadjanak téged, mert ha nem akkor az a gyerekre is kihat.
Szerintem a férjem lánya azért is jön ki velem olyan jól, mert az anyjával is napi kapcsolatban vagyok, és az ex nem ellenem neveli őt, hanem mellettem, mert tudják jól, hogy ha én nem lennék akkor mindenkinek sokkal rosszabb lenne, mert én minden nap intézem, tanulok vele, különórákra viszem... stb.
Tehát végül is tágabb formában de családot lát a férjem lánya, mert ha kell képesek vagyunk összefogni, hog ymindenkinek jó legyen és nem a köpködés megy. :roll:

Viszont az örökbefogadástól én továbbra is tartanék, a férjem lánya legalább az én általam a világon legjobban szeretett férfi génjeivel rendelkezik és őt nekem könnyebb elfogadni mint egy teljesen idegen gyereket, akiről azt sem lehet tudni kik a szülei, milyen képességekkel rendelkezik... stb

De tényleg mindenkinek más a véleménye, nem vagyunk egyformák.

Én Ditát is megértem, hogy így gondolkodik, mert már nagyokat csalódott, Katát is megértem, mert én is így érzek, de tényleg nem vagyunk egyformák. :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dita,

és abban is nagyon igazad van, hogy egy helyzetet tényleg csak az tud megítélni aki benne van. Véleményt lehet mondani, de átérezni csak az tudja aki szintén ebben él.

Én átérzem a férjed gyereke miatti gondokat is, mert nem mondom, hogy nálunk még nem voltak nehéz pillanatok, de közben szerencsésnek érzem magam, hogy nálunk jó a helyzet.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic
Mi sem köpködünk igazán egymásra - legalábbis remélem.
Nekem az a gondom, hogy a kedves anyuka felteszi minden hétvégén a gyereket a buszra és onnantól kezdve nem érdekes semmi. Én már tavaly is kértem, hogy üljünk össze hármasban és beszéljük meg a dolgokat, hogyan kéne ezt a gyereket úgy nevelni, hogy az mindenkinek jó legyen, hogy mindenki ugyanazokat a dolgokat engedje és tiltsa, mert a gyereknél ez a fő érv, hogy anya vagy apa az engedi ezt meg azt. Ezt így nem lehet csinálni, sok bába közt elveszik a gyerek, és itt már elveszett. De nagyon!
A nagyszülők ugyanazon a véleményen vannak mint én!
Ők sem most jöttek le a falvédőről nagyon jól látják a szitut, de igazán ők sem tudnak ebben segíteni, viszont nekem már az is nagy segítség hogy mellettem állnak, ha netalántán náluk van a gyerek szokták rágni a fülét, hogy a pótmamának tessék szótfogadni, a szobába rendet tenni, tanulni és hasonlók, ne csak én tegyem mindig.... mert a gyerek szemében én vagyok a mumus, mert megkövetelek tőle bizonyos dolgokat, a szüleitől pedig a rossz tanulmányi eredményei és a rossz viselkedése mellett is megkap mindent. Nagyon rossz nevelési politika.
Énnálam csak akkor mehet internetezni amikor kész a lecke, kész a rend. Úgy csinálja mostanában mint a kisangyal. Igaz próbálkozik az apjánál, hogy kötesse be hozzá is, de megmondtam az apjának, hogy ha megmeri tenni, akkor ide nem jöhet a gyerek hétvégén, végre el tudom érni nála valamivel, hogy megcsinálja amit kérek tőle, nem azért kérem hogy kotorja el a havat, vagy főzzön meg helyettem, csak annyit kérek ami az ő dolga, hisz tanulni nem tanulhatok meg helyette. Úgy látom, most már kezdi kapisgatni apjuk is, hogy nem bántani akarom ezt a gyereket, hanem normális felnőttet szeretnék faragni belőle.
Ez akkora bűn?
Ha nem szeretném akkor szarnék a gyerekére, felőlem akár utcaseprő is lehetne, meg megbukhatna 100x.
Ugyanezeket a szavakat mondtam neki legutóbb és csak így értette meg addig én voltam a gonosz boszorka, hogy nem engedem internetezni!

Bocs ha egy kicsit too mutc vagyok ebben a témában! :oops:
Le is lövöm magam! Beszéljünk másról!
Tudjátok a stresszhormonok miatt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

dita75
 
 


nem azért kérem= nem azt kérem! :oops:

dita75
 
 


Dita,

még egy utolsó mondat: nálunk ha gáz volt a gyerekkel akkor mi bizony összeültünk egy cukrászdában az exszel és lánnyal, és 4-en átbeszéltük a problémát, és addig nem álltunk fel amíg nem találtunk valami megoldást.
Azt meg sürgősen oldd meg valahogy, hogy csak minden 2. hétvégét töltse nálatok, mert egy párnak a hétvége lenne a feltöltődés, és így nektek olyan nincs. És erre előbb-utóbb rá fog menni a kapcsolat.
Nálunk úgy van (ami nálatok a távolság miatt nem megoldható), hogy minden nap suli után nálunk van a férjem lánya, és este 6 körül visszük haza, aztán minden második hétvégét otthon tölt, és ez olyan szigorú szabály, hogy amikor kavarászni akar, szoktuk mondani, hogy maradjon meg ez a rendszer, intézze ő is úgy a dolgait, hogy ez működjön.

Ééééééééééééééééééééés, mostmár a téma tényleg dobva :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Mióta várom, hogy megjöjjön azóta a barna is elmúlt :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem tudom, hogy lesz ebből mensi 3 nap múlva...

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Moncsika!
Dokibácsi mit mondott a barnázásra?
20150601134430
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: