Új privát üzeneted érkezett!

Dóri!

Én nem a Margitba járok,hanem a rendelőbe ahol rendel a dokim,időpontra megyek aztán bekopogok,behív,megbeszéljük és mehetek haza!
Nemtudom a Margitba hogy van!

A honlapon,igaz kicsit régi,nagyjából fenntvan amit kérnek!

A szülésfelkészítőt tartó dr. nem nagyon van otthon abban,hogy mit kell vinni!
Szülőszobalátogatáson talizhattok szülésznővel,ha éppen ráérnek!

Egyébbként szülésznőt ált. a dr. ajánl,kivel szeret együtt dolgozni,de mondom nekem aztmondta mindenkivel volt már dolga és nem volt probléma!

Reméljük!!!

Kép


Kép
ibm
 
 


IBM!

Én nem tudom megnyitni a kórház szülészetének honlapját. :roll:

Lányok!

Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan kell a házassági másolatot postán megkérni? Nem akaródzik becaplatni a nyóc kerbe.

tjuca
 
 


Kép

Íme a kis drágáim :oops:

Réka állandóan szeretgeti, nyomorgatja a picit :lol: , olykor úgy kell lefejteni az öcskösről, nehogy véletlenül megfojtsa :shock:
Ja, és a hisztik baromi gyakoriak...sajna... :(
Valami csoda folytán 3 napja sikerül egy időben altatnom ebéd után a kölyköket, így van kb 2 óra csend :lol:

Bazsi tündér fiú, néhány napja este 9-től alszik f5-5-ig, majd szopi után még 9-ig.... szóval, ha így beállna a kincsem, tök jó lenne!
A tejadagok elegek még, 130-180 gr között mozog. Most egyhónaposan 4,75 kg.

Meglepi, Cas, mi újság nálatok?
Pocakosok, kitartás ezekre a meleg napokra!!! :wink:

Kép
Kép
meli30
 
 

 
 

Valamiért most tényleg nem nyitja meg,de bemásolom ide a listát ami fennt van!


• Személyi igazolvány, TAJ kártya, lakcím kártya
• Apa személyi száma
• Házassági anyakönyvi kivonat
• Terhes kiskönyv
(benne előkészítve a Streptococcus szűrés eredménye és a 38.
heti UH lelet)
• Terhességgel kapcsolatos összes lelet, ill.
társbetegséggel kapcsolatos leletek, zárójelentések

• Ásványvíz, szőlőcukor, csokoládé
• Szendvics: a szülés elején a szülőnőnek és a vajúdás alatt
a papának
• A szülés utáni napokra napi 2-3 liter folyadék (szűrt
gyümölcslé, szoptatós tea stb.)

• Köntös
• Hálóingek /lehetőleg elöl gombos, könnyebb a szoptatás /
• Papucs, zuhanyzó papucs
• Együttszülés esetén a hozzátartozónak is ajánlott a papucs
viselése a szülőszobán
• Törölközők igény szerint
• Szoptatós melltartó + betétek / igény szerint melltörlő kendő/
• Tena bugyi
• Betétek, különböző méretben /ajánlott: 4-5db nagy, többi
közepes méretben/

• Fogkefe, fogkrém, tusfürdő, igény szerint testápoló, arckrém
• Kanál, villa, kés, kistányér, pohár, bögre
• Szalvéta, papírtörlő, WC papír, papírzsebkendő

• Algopyrin
• Szoptatáshoz Garmastan vagy Burow krém
• Aranyeres panaszok esetén: Az addig használt krém, kúp
(Pl. Aurobin)
• Vérszegénység esén a terhesség alatt szedett vaskészítmény

• Fényképezőgép, töltő
• Igény szerint kamera és tartozékai
• Telefon, töltő

Újszülöttnek:

• Textil pelenka 3-4db
• Eldobható nadrágpelenka napi 2-3db, nedves törlőkendő
• Cumisüveg /jelölve vagy névvel ellátott/
• Igény szerint body és rugdalódzó, takaró
• Újszülött zokni vagy kesztyű, sapka

Újszülött hazaviteléhez az évszaknak megfelelő öltözetet
javasoljuk.


Most éppen pakolok,2 csomagból próbálok 1-et csinálni,de még így is lesz egy jó nagy bőrőnd+ a kis szülőszobacsomag!

Aki már szült! Hány csomaggal mentetek????
Ezt a sok mindent lehetetlenség kicsi csomagba összerakni!!

Meli! Nagyon édik a drágáid!

Bazsi tényleg tündérfiú! Milyen jó alvó! Jó lenne ha nekem is így lenne!

Kép


Kép
ibm
 
 


Ibm, jaj de jó, hogy bemásoltad! :) Én is emlékeztem, hogy a honlapon fennt vannak ezek, de már kb 2-3 hete nem működik sajnos!

Én hétfőn pakoltam be/pakoltam át. Lett egy bőrönd, amibe minden belefért és egy kis kézi táska, ami a szülőszobára megy! Próbálok olyanokat bepakolni, ami tutira kell. Ha pedig kevés a 2 törülköző (illetve 3 szülőszobaival együtt ) akkor csak behoz majd valaki nekem mégegyet 8)

Ügye nem saját hálóingbe kell szülni? :?

Juca, én nem tudom, de mindenképp odatelefonálnék megkérdezni! Az én férjem ma tök potyára ment be a 2. kerüetibe, egyszerűen dél körül elhajtották, mert betegség miatt kevesebben vannak és a mai napba már tutira nem fér bele a mi papírunk :evil: :evil: :evil: (hozzáteszem, hogy este 6-ig van ügyfélfogadás ) Még jó, hogy nem én cipeltem magam oda.
Hogy van a lábad? Hogy bírja a meleget? :shock:

Meli, nagyon édesek a gyerekek! De jó, hogy ennyi tejed van! :D

Lányok, hogy bírjátok a meleget? Én nagyon nehezen... A vérnyomásom a bogyó ellenére a 140-et nyalogatja és baromira keményedik a hasam. Gondolom a szülőszobán se lesz légkondi...
dóri797
 
 


Dóri!

Köszi az infót. Hogy van? Két kép: (bocs a koszért játszó utániak) a bal lábamon a boka dagadt, a jobbon a vádlim. Tök jó, olyan hippis.

:wink:

Kép Kép

tjuca
 
 


IBM!

Köszi, egész jól emlékeztem, bár a férjem mezítlábazott volna, mert neki elfelejtettem a pacskert. :-)

tjuca
 
 


Hát nem semmi! :? Hogy látszik a szandi nyoma is! :shock:

Tényleg a bal oldalin a bokád, a jobbon a vádli! De furi! :) Hippis!
dóri797
 
 


A szülőszobán van légkondi!!! :D
Csak utána döglünk meg a melegtől a szobában. Az egyik oldalon reggel van meleg (ez a jobbik) a másikon meg délután,de nagyon durván ám! :evil:
Én csak egy táskával megyek, és a babacuccokat másnap hozza be a férjem. Úgyis mindig utólag jut eszembe egy csomó dolog.
Lehet, hogy már kérdezte valaki, a ctg-re sokat kell most várni? Abban bíztam, hogy fent is megcsinálják.

Meli, nagyon édesek a gyerekek! A hiszti nálunk sokáig állandó vendég volt, és most is várom már, csak két gyerekkel.
:lol:

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


Parapet, szép kilátások! :roll: Remélem azért a babók nem lesznek rosszul a melegben.
Nekem most születik majd az első baba és már előre tudom, hogy folyamatosan azon fogok izgulni, hogy melege van-e vagy fázik! :shock:

Ctg-t sajnos még én sem tudom.

Ibm, amit bemásoltál, azon rajtavan a cumisüveg is. Tudom, hogy ostoba kérdés, de a baba nevét kell ráírni? A másik, hogy ha beteszek az üveghez cumifejet, azt hogy a fenébe fogom fertőtleníteni??? És egyáltalán az üveget???
dóri797
 
 


Sziasztok!

Azért ennek örülök,hogy legalább a szülőszobán van klíma!
Biztos így is fogunk izzadni!! :lol:

Dóri! Én alkoholos filcel ráírtam az aljára a monogrammot,de bárhogy megjelölheted!
A fertőtlenítés nemtudom hpogy zajlik,gondolom azt ott megoldják.
Nekem is első babám,de ha minden jól megy előbb megyek mint te akkor már okosabb leszek! :wink:

szép napot mindenkinek!

Ja! És tegnap ebben a melegben nekem is brutál bedagadt a lábam,eddig ennyire sose!
Dobok egy fotót!
Ma már jobb,dehát még csak 10 óra van!

Kép

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok mi lehet Pálfy doktorral? Állítólag beteg, de lehet hetekig nem lesz...

Tudnátok ajánlani valakit helyette a Margitban?
mel
 
 


Ibm!

Fú... lévén már csak 23 nap van hátra, ha fáj a fejed vagy úgy érzed vérnyomit mérj/méress védőnővel! Remélhetően csak víz.

Mel!

Nem tudom, terhesgondoban nem kérdezted, hogy ki a "helyettese"? Nem adott át senkinek? :shock:

tjuca
 
 


Juca! Szerencsére nem megy flejebb 120-nál,ma is mértem már!
Eddig nem nagyon dagadt,na jó néha egy kicsit,de ez a tegnapi brutális volt!
nem mondom,hogy ma szép ,de azért egy fokkal jobb!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy a szülészeten kik azok a dokik akik visszajöttek?
anine@index.hu

Köszi előre is!
anine
 
 


Mel
Pálffy dr-nak Sárvári dr. a "váltótársa", amennyire én tudom.

Meli
Nagyon édesek a gyerekek együtt!!! :lol:
Nálunk is nagy az idill, az utóbbi hetekben Sebi is be-bemászik Csilla mellé a kiságyba-járókába. És aranyosan szeretgeti (mondjuk ő fiú és szemérmesebb, beéri 1-1 puszival, simivel). Csilla pedig egyenesen rajong Sebiért, óriásiakat kacag neki mindenért.
A játékokon néha már van egy kis huzakodás, de majd beletanul mindkettő, hogy mi az, amihez a másik nem nyúlhat! :D
Ja, és nagyon rendes Bazsitól, hogy ilyen szépen alszik éjjel, csak így tovább! :)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Helló Lányok!

Bár már nem tudom követni, kinek mi a kérdése, de próbálok segíteni :wink:

A szülőszobán ha a párodnak nincs papucsa no problémo, húznak a cipőjére egy gumírozott zacsit.
Szülni nem ajánlott saját hálóingben, úgyis totálkáros lesz, szóval nyugodtan lehet a csini kórháziban :wink:
törülköző nyugodtan lehet 4 db, ebből egyet készítsetek a szülőszobás pakkba (+hálóing, eldobható bugyi, nagy betét)
Az Algopirin is jól jöhet, azt lehet szedni szoptatás alatt, viszont nem mindig tudnak adni :roll: (magyar egészségügy+ f.sza reformok :evil: , szóval szegények nagyon kevésből gazdálkodnak...)

Cumisüveg: alkoholos filctollal írjátok a gyermeketek nevét rá, így a csecsemősök sem tudják összekeverni.

Fertőtlenítés: igazából mivel egy csecsemősnővér van a babákkal, nem hiszem, hogy még ezzel is van ideje bajlódni, pláne, ha fullos az osztály... :? szóval én hozattam be egy kisebb mü.a.edényt+fertőtlenítőt (ajánlom nagyon a Chicco fertőtlenítő folyadékát, 1 l-es, sokáig elég, nem büdös, mint a Neomagnol, bababoltokban, tesco,auchan kapható)
Azért is ajánlom, mert nekem például tejbelövellés után ömlött a tejem, fejtem állandóan, és a mellszívót is kellett fertőtenítenem.. én voltam az egyedüli tejcsárda, aki hazaküldte a tejet a fagyasztóba :lol:

Ja, és a MELEG!!! :roll:
Fúúúúúúúúú, lányok nem lennék a helyetekben! Én a május elsejés 4 napot töltöttem bennt, akkor már jó napos idő volt, azon az oldalon, ahová délután süt be a nap. Már akkor is marha meleg volt a szobában, szóval szaunázhattok majd rendesen, ha ilyen meleg napokat fogtok ki, mint most :shock:

A bokavillantós képek brutálisak csajok, amikor tudjátok, tessék feldobni őket pihentetni!!! :wink:

Na pussz mindenkinek!

Kép
Kép
meli30
 
 


Cas,
ránéztem a vonalzóra, egyszerűen hihetetlen, hogy Csilla már ekkora nagy lány :P úgy telik az idő, emlékszem amikor még nagy pocakkal üldögéltél Sebivel az uh-s folyosón... :)
Ez a hét eddig tökéletesen alakul... szinte órára pontosan szopizunk, alszunk, kezdem remélni, hogy beáll Bazsi belső órája... szerinted van rá esély?

Kép
Kép
meli30
 
 


Meli
CSilla meglepő gyorsan leszokott az éjszakai kelésekről (azt a rövid időszakot nem számítva, amikor már nem volt elég tejem, de még nem ette meg rendesen a tápit). Aztán a napirendünk is viszonylag "hamar" kialakult, amikor kezdett kinyílni neki a világ, és kicsit ébren lehetett tovább is tartani. Azóta CSilla alszik egy nagyot délelőtt és egy nagyot délután Sebivel. Régebben még utána aludt egy picikét fürcsi előtt, de aztán azt elhagytuk, mert nem volt rá igénye (konkrétan ordított, mint akit nyúznak, mikor altattam, és 20 perc után fel is ébredt).
Azóta kerek a világ! :)
Probléma: nem alszik a babakocsiban 1/2 óránál többet. :( Úgyhogy a délelőtti alvása után tudunk csak menni a játszótérre, de ezt már sokáig nem tudjuk csinálni, mert 11kor már dögmeleg van.
Ma megpróbáltam már a kocsiban elaltatni, hátha fáradtan nagyot szunyál, de csak 1/2 óra lett megint, pedig még nem is volt nyüzsi a játszótéren. :(
Na mindegy, majdcsak kialakul.
Ja, és nekem is hihetetlen, hogy már ilyen nagy csaj?! Mondjuk nagyon örülök neki, amikor itt az utcán hallom a pici csecsemők sírását eszembejut , hogy jaj de jó, hogy ezen már túl vagyunk! :D

Na és az én kedvenc ágyban-lustálkodós képem:
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Dóri!

Kik voltak a szülésznők, akiket megtaláltál iwiwen is?
Jöhet priviben is...

Köszi: Panna

panna1
 
 


Szülésznőket nekem is! :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen az infókat mindenkinek cumisüvegazonosítás és fertőtlenítés ügyben!

Ibm, nem semmi a te lábad sem!b :?

Nekem tegnap tetőzött a dolog, viszont nekem nem a bokám dagad, hanem a vádlim, térdem, combom. Tegnap gyakorlatilag eltűnt a térdem, ráfolyt/rácsúszott a combom. :shock:

Mel, nem tudom mi van a dokiddal, de ha betelefonálsz biztos a váltótársához küldenek! Pont 2 hete találkoztam a terhesgondozóban egy lánnyal, aki nála készült szülni és akkor volt 38 hetes és ő biztosan nem tudott róla, hogy nem lesz.

Anine, én sajnos nem tudm felsorolni neked, de a múltkor betelefonáltam a kórház központi számára (hogy van-e PIC vagy sem ) és egy nagyon közlékeny bácsival beszéltem, ő biztos megmondja neked, hogy ki jött vissza és ki nem!

Meli, köszi a segítséget, asszem beszerzek egy ilyen fetőtlenítő folyadékot, remélem szükségem lesz rá! :wink:

Cas, gyönyörűek a gyerekek! :lol:

Panna, Juca, minnyá előbányászom a szülésznőket!
dóri797
 
 


Nekem mindegyik szimpatikus:

Tódor Éva
Wéber Zsófi
Takács Beata

Akit még itt ajánlottak, de nincs az iwiwen: Sámsonné Tóth Katalin.

Őket egyébként még V_Andi írta április végén!
dóri797
 
 


Köszi Dóri, megnézem!

panna1
 
 


Köszi Dóri!

Nos ide nem tenném fel, de a fogamzás/spontán vetélés, missed ab topikban találtok rólam fotót. Erős idegzetűeknek ajánlom! :twisted: Csak ha összefutnánk, akkor ismerjük már meg egymást!

tjuca
 
 


Cas!
Édesek a gyerkőcök nagyon!

Kép
Kép
meli30
 
 


Lányok!

Megkeresnélek benneteket az iwiw-en, ha tudnám a neveteket.... ha nem bánnátok, küldjétek már el priviben... köszi! :wink:

Kép
Kép
meli30
 
 


Meglepi,
Nórikáról egy pár sort, lécci! :wink:

Kép
Kép
meli30
 
 


sziasztok.:)

először is, gyerekek nagyon aranyosak!:)

csilla elképesztő mekkora már, bazsimanón pedig látszik, milyen kis éhező baba, meli adsz neki enni??? :P tesók is aranyosak.:)

nálunk minden ok, éjjelek szuperek, általában egyszer ébred babóka, amúgy végigalussza az éjjelt, a nappalok kezdenek kaotikussá válni, hétfőtől tervezek valamiféle napirendet kialakítani, meglátjuk sikerül-e. jó lenne a délutáni alvást valahogy szinkronizálni a kisfiaméval, mert nekem is szükségem lenne alvásra. délutáni alvásidő nálam szent. eddig legalábbis az volt.:)

igény szerint szoptatok, de elárulom, nem önszántamból.:) ez a kis manó olyan, ha nem az történik amit akar akkor ordít, de nagyon, ahhoz képest, hogy lány, jó nagy hangja van.:) igény szerinti szopi pedig úgy néz ki, hogy általában 2,5-4,5 óránként eszik, ahogy neki jól esik.:) ő az első akinek sikerül dróton rángatnia.:)
napközben legikább rajtunk szeret heverészni a kis büdös.:)

kis gömbölyű, formás csaj.:)

na felébredt, majd még próbálok írni.
meglepi-baby
 
 


dóri, azt hiszem te kérdezted, a kórházban hogyan jutsz tápszerhez vagy cukrosvízhez.
ki van készítve a cukrostea vagy mi az, abból tölt mindenki aki akar, tápot is készítenek, azt azt hiszem kérni kell a csecsemősnővértől. cumisüvegek vannak, de lehet vinni sajátot is.

de szerintem (és hangsúlyozom, szerintem, más lehet másképp gondolja) 1-2-3 napig bőven elég az előtej egy babának, maximum ha nagyon fél valaki a kiszáradástól a nagy melegben egy kis víz is elég, tápszer nem hiszem, hogy annyira fontos lenne. aztán úgyis beindul az embernek a teje. ha meg nem, akkor még mindig ráér tápszerezni.

én addig is mellre tettem 2 óránként míg nem volt tejem, előtejet tudott enni addig is. és a mellretétel segíti is a tejbeindulást.


meli, iwiw-en nem vagyok fenn.
meglepi-baby
 
 


Meglepi, köszi! Pont amiatt kérdeztem, mert nem szeretném ha indokolatlanul tápival tömnék. Nagy félek, hogy nem lesz tejem és nem szeretném, ha egy jó nagy lyukú cumisüveggel+ tápszerrel rásegítenének erre.
Sajnos sok rosszat hallok...

Ugyanakkor persze kell a s egítség, ha mégsem indulna be a tejem!
dóri797
 
 


Dóri!

Ne félj attól, hogy nem lesz tejed, mert biztosan lesz. Azért merek erről írni, mert nekünk az első 3 hét horror volt, 40 gramm volt azt hiszem a maximum, fejésre semmi nem jött szinte, kisfiam 1 hónaposan nem érte el a születési súlyát (3600-zal született).

A Margitban a csecsemősök inkább rontottak a helyzeten (maga ebből a mellből sosem fog tudni szoptatni! használjon bimbóvédőt), na evvel elment három hét, aztán La Leche Liga, tanácsadó, egy hét múlva (bimbóvédő nélkül) 140 gramm, Bence 2 hónaposan 5 kiló felett volt. Tápszert végig nem kapott, csak a kórházban (besárgult). Szóval ha gond van érdemes szaksegítséget kérni, de az biztosan nem szakértő, aki bimbóvédőt emleget (abból egyrészt nehezen jön, másrészt nem éri inger a mellet), vagy kiegészítő tápszert javasolt rögtön.

Nekem a következőket mondta:
a babának napközben legalább 2,5 óránként mellen kell lennie, éjszaka max. 3 óránként, a mellretétel akár 20 perc is lehet!!! egy szopás legalább 20-20 perc, mindig mindkét mellről, és tilos a szoptatás előtt-után mérni, viszont napi egyszer, ugyan abban az időben kell, meztelenül. A napi gyarapodás 2-4 deka, heti minimum 12-18 deka. Ha ez nincs meg, akkor kerül szóba a tápszer (mert ugye a másik véglet az éhanhalasztás...). Fejni lehet utána, de nem szükséges. És nagyon kényelmesen kell elhelyezkedni mindkettőtöknek szoptatás közben.

Csak azért írom le, mert nekünk kínszenvedés volt az eleje, majdnem feladtam, de végül 14 gyönyörű szopis hónap van mögöttünk.

A.
v_andi
 
 


Hááááát, ezek után mit is mondhatnék? :roll:
Nekem pont az ellenkezője jött be, mint amit Andi írt. :oops:

Bazsikám olyannyira erősen szívta a cicimet, hogy az első 2 nap vére-sebes lett, kénytelen voltam bimbóvédővel szoptatni (a mai napig ezzel kajál), és 20 perc alatt szájába dől 120-160 gramm, akatt 200 gramm is :lol:
4330 grammal született, most egyhónaposan 5 kilós a drágám... :lol:
Szóval nekünk bejött a bimbóvédő használata, megjegyzem, Rékával is ugyan ez volt a helyzet.
Én váltott mellből szoptatok, nem is merek belegondolni, hogy mi lenne, ha mindkét ciciből enne a fiam..... egy kaja alkalmából magába ránta röpke 3 decit? :shock:
Ja, és Réka szinte rögtön "átaludta" az éjszakákat (5-6-7 óra egyben) és mindenki azt javasolta: fel ne merjem rángatni az éjszaka kellős közepén, hogy egyen(ugyanis attól paráztam, hogy nem fog gyarapodni :roll: ), hanem örüljek, hogy ilyen jó alvó... és valóban, soha nem volt gondunk az éjszakákkal, kivéve, ha beteg volt vagy fogzott :wink:
Bazsi is este 8-9 között vacsizik és hajnali 4 körül ébred..... és nem éhezik! :wink: :lol: :wink:

Ezzel csak azt szeretném hangsúlyozni, hogy nem vagyunk se mi, sem a babáink egyformák, a szoptatásra egyszerűen nem lehet felállítani egy általános sémát,
persze ez csak az én véleményem, és senkit sem szeretnék ezzel megbántani... csak a tapasztalatomat próbállom megosztani veletek :oops: Kép Kép

Kép
Kép
meli30
 
 


bocsika, most látom csak: akatt :arrow: :arrow: akadt :lol:

Kép
Kép
meli30
 
 


Cas,
a délelőtti babakocsis alvás nekünk is baromira ritkán jön össze.... nem tudom mi lehet a baj....talán a meleg? :roll:

Kép
Kép
meli30
 
 


Lányok, akik még nem szültek! Szerintem a gyakori szoptatás mellett mindenképpen fejjetek a kórházban is, mert ettől még hamarabb beindul.
Én Avent mikrós sterilizálót vittem be a kórházba. Tényleg, mikró van még? :D
Ne ijesztgessetek Pálffyval! Szerdán mennék hozzá, de mindig szokott telefonálni, ha valami közbejön neki. :o

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


Meli, Andi, köszönöm a segítséget!
Szerintem nem ellentmondásos amit írtatok! Pont azt mutatja, hogy tök más volt a problémátok szoptatás alatt, ezért más volt rá a megoldás!

Andi, miért mondták a csecsemősök, hogy ebből a mellből nem fogsz tudni szoptatni??? :o

Meli, ezek talpak! :lol: :lol: :lol:

Parapet, a mikróról nem tudok semmit. Tegnap a terhesgondiban mondta egy anyuka, hogy a dokid most jött ki a kórházból, nem tudom, hogy holnap rendel-e! Sárvári dr látja el ilyenkor a betegeit, úgy tudom.
dóri797
 
 


Annak ellenére, hogy a kiskönyvembe x hete írtak uh-nál, inkább a kiírt dátum szerint nézem önmagam, úgyhogy visszaminősítem a vonalzóm két héttel.
Még jó, hogy első doki szerint, mostani dokim szerint és a védőnőm szerint is másik héten vagyok :?
dóri797
 
 


Meli
Édes kis elcsúszott-szájjal-szunyáló manócska!!! :D
Délelőtti alvás: a zajos játszótéren meg tudom érteni, hogy nem tud aludni a kiscsaj. Frászt kap a kismotorok csörömpölésétől... :(

Szoptatás
Én is megkaptam első gyereknél a Margitban, hogy azonnal bimbóvédőt, mert ilyen mellekkel nem fogok tudni szoptatni (totál lapos, a tejbelövelléstől vastagon ödémás mellbimbók, szegény fiam tényleg nem tudott ráharapni, pedig volt ereje). Úgyhogy szépen szótfogadtam, vettem bimbóvédőt kétfélét is! Eredmény: könnyebb ráharapás, rossz szopási technika, irtózatos sebek a mellbimbómon, rettentő hosszú idő, mire sikerült leszokni a bimbóvédőről és megtanulni helyesen szopizni, amitől végre a sebek is elmúltak (közben netről megtanulni, hogyan lehet a lapos bimbót kiugrasztani, hogy legyen mire ráharapni a kölöknek).
Most CSillánál ugyanolyanok voltak a mellbimbóim, a dél-pestiben megmutatta az egyik csecsemős, hogy hogyan tudom "lehúzni" az ödémát, kiugrasztani a bimbót, és egy másik, hogy hogyan tudom ügyesen becsempészni a gyerkőcnek elég mélyre a szájába, hogy lehetőség szerint ne rágcsáljon ki.
Eredmény: sokkal kisebb sebek sokkal rövidebb ideig, viszont lényegesen elégedettebb baba, aki könnyebben tudott jóllakni a helyes szopizásnak köszönhetően.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


csajok!
Van mikró a teakonyhában, és hűtő a nővérpult mellett.

Cas,
nekem végül is senki nem mondta, hogy használjak bimbóvédőt, csak mint rutintalan kezdő kismama, vettem, és vittem is magammal a kórházba, hátha kell. És mivel teljesen kisebesedett a bimbóm, és marhára fájt, annak ellenére, hogy krémeztem szopik között. Szóval előkaptam a védőt, és onnantól kezdve szépen szopizott Réka, és soha nem volt sebes. :roll:

Különben kezdem kapisgálni a problémát Balu kapitánynál...
amíg tolom a kocsiban szunyókál, de amint megállunk a játszin homokozni és egyebek, pár perc múlva ordít :P úgy hogy Rékának mondtam, hogy délelőtt motorozás+séta van, délután meg homokozás a játszótéren.
kiváncsi leszek, bejön-e.... :wink:

Kép
Kép
meli30
 
 


Meli
Ez is biztos alkat dolga, van, akinek bejön a bimbóvédő, van, akinek nem. :)
Sebi utál gyalogolni, én nem győzöm tolni őket fellépővel, így nálunk reménytelen a sétálgatás. Motorozni nem engedem tavaly ősz óta, kétszer állt fejre vele az utcán száguldozva, egyszer "csak" lepattant az egyik metszőfogának a csücske, másodszor viszont konkrétan kitört a másik felső metszőfoga tövestől. :( Úgyhogy csak a játszón van motorozás, szigorúan sima terepen.
Nemrég kapott bringát sisakkal, támasztókerékkel, de még nem nagyon érdekli... :( Fogvédőt ahhoz se adtak?! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Csajok!

Én tudtam szoptatni azzal nem volt gond, csak nem volt evidens, hogy úgy lesz tejem, ha a gyereket mellre teszem. Ezt senki sem említette. :twisted: Túléltük, utána ment minden, mint a karikacsapás. DE 1 hónapos korban jött a cicipara. Csak az egyik mellemből volt hajlandó enni a csaj, és ha nem úgy alakult, akkor órákig hergelte magát. Oké lll tanácsadó, 3 oldalas internetes anamnézis. A dolog ahogy jött el is múlt. De ki jött rá? Nem tanácsadó, nem védőnő, hanem gyógytornász. Ugyanis volt egy hangyányi ferde fejtartás, és valszeg kényelmetlen volt abból az irányból enni neki. Ez viszont nagyon korán rendeződött magától, csak a nőci kérdezte, hogy nem volt ilyen gondunk??? Na ennyit arról, hogy egy külső ember, függetlenül attól, hogy leterhelt, vagy ez a szakmája, nem biztos, hogy mindig rájön a tutira. A csecsemősöket azért nem mentem fel, mert három napig egy sem kérdezte meg, hogy egyáltalán mellre tettem-e a gyerekemet. Nekik evidens volt, hogy egy első gyerekes anya kész szoptatási profi. :wink:

Megint csak azt mondom, a legtöbbet tapasznyalt szobatársaktól tanul/les el az ember. :lol: Nekem is egy háromgyerkős anya mondta el a szopi lényegét, utána ment is minden, mint annak a rendje. (Sosem fejtem, sosem gyulladtam, és nem tudok fekve szoptatni csak ülve, de azt mindenhol). Ja és ahány gyerek, annyi piócatechnika! :lol:

tjuca
 
 


Juca
Érdekes, hogy kinek melyik póz jön be. Én meg ülve nem tudtam szoptatni, annak mindig rettentő sebek lett a vége. :( Azért a vége felé beletanultunk abba is... :)
Fekve viszont akár félálomban is (sőt konkrétan el is aludtam néha) ment a szopi! :lol:
Ilyen egyik-cici-nem-kell balhé nekem is volt mindkét gyerekemmel?! És ami a vicc, hogy Sebi a jobb mellemmel bajlódott kezdettől, Csilla meg a balt nem szerette?! :lol:
A kis válogatósak?! :lol:
Amúgy nagyon-nagyon jó volna minden gyerekágyas osztályra napi legalább 4 órában egy szopis tanácsadó! Persze erre sincs pénz... :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Remélem nem fárasztunk senkit evvel a szopitémával!

Szóval nekem azért mondták a csecsemősök, hogy nem tudok majd szoptatni, mert az amúgy is méretes mellem kemény lett és számomra is hihetetlen volt, hogy ez a kis gyerek hogyan fogja tudni bekapni a furcsává vált bimbókat (ödéma, vastagon). Ráadásul, mint később kiderült le volt nőve a nyelve. Ezt a lll tanácsadó vette észre, mint ahogy azt is ő mondta, hogy az első gyereknél általában laposnak tűnik a bimbó, de pl. az enyém normális. Erre azt javasolta, hogy kézi fejővel szívjam meg szoptatás előtt, hogy kiemelkedjen, de annyira fájt, hogy inkább a Margitos gépit választottam, ott legalább nem magamat kellett kínozni, megtette a gép. Nem cél, hogy tej is jöjjön, azt hagyjuk meg a babának, utána már nehéz odaadni.

Egy mellről, két mellről, hány óránként: a tanácsok kifejezetten arra vonatkoztak, mikor a gyerek nem eszik eleget és látszólag nincsen elég tej.

Bimbóvédő, cumi és társai: elrontHATja a szopási technikát és akinek amúgy is vannak gondjai ne kockáztasson. Pl. a kisfiam miután belejött a szopásba soha többet nem tudott cumisüvegből enni. Szopni próbálta és nem működött. Szóval nem hiszek ebben a fejjünk, majd a nagyi/apa odaadja üvegből, stb.

A szopi szerintem egy szövetség, amiben egymást segítjük a gyerekkel, maximálisan. Valahogy megérzik, hogy mindent megteszünk, mert pl. nekem az összes mellgyulladás-kezdeményemet Bence kúrálta ki, szopott a kis édes álmából ébresztve, ha kőkemény mellekre ébredtem, hónaljtartásban, fél éjszakán keresztül, ha így hozta a szükség.

Szoptatási tanácsadót a Margitba! Én már Sztanyiknak felvetettem a múltkor, mikor elpanaszoltam neki a 6 hetes kontrollon a Margitos szoptatási bénázást (elég dühös volt) de most is fogok szólni, ti is nyúzzátok az orvosokat! Biztos vannak alapítványok, pályázatok, amivel lehetne finanszírozni. Nagyon kellene, mert az egy csecsemős aztán tényleg nem fog tudni senkinek segíteni.

A.
v_andi
 
 


sziasztok.:)

hát lányok, asszem elég szerencsés vagyok szoptatás terén, legalábbis abból a szempontból, hogy mellgyulladás, sebesedés engem eddig mindig elkerült.
nekem inkább mennyiségi gondjaim szoktak lenni, szaporítani kell, mindenféle praktikákat be szoktam vetni, hogy elég legyen a tej. szerencsére kisebbik fiamnál sikerrel jártam, 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, semmi mást.
most viszont nem biztos, hogy ennyire elszánt leszek, nem fogok a tej érdekében 8-10 kilót magamra kapni, szóval most elsődleges cél a kizárólagos anyatejességhez a 4 hónap, aztán ha tovább is összejön az csak jó.:) de nem görcsösen.


11 éve mikor a nagyfiam született volt a margitban egy idősebb nő, tán védőnő, mindenkihez odament és megkérdezte hogy megy a szoptatás, segített is ha kellett.
jó lenne most is valaki.

na ha én ideülök a kis büdös felébred...
meglepi-baby
 
 


Vandi!

Én nem zaklatom ilyenekkel Sz. dokit, elég neki a hogyanjutokbeakórházbabefordul-eagyerökugyenemleszmeginttoxémiámés nemakkorindulaszülésmikorőacsaláddalnyaralni parám.

Viszont első gyerekes anyáknak melegen javaslom egy lll tanácsadó telszámának elraktározását. :wink:

Csaj sem cumizott, nem tudott másból innya, csak cickóból, később pohárból (most sem tud pl. csőrös pohárból inni). Viszont én a szövetséget néha nagyon szívesen felmondtam volna egy-egy estére, de sebaj vittem magammal a gyerkőt a kocsmába, (na jó kávézóba). Bizony fél év után sztem mindenkinek receptre kellene írni egy-egy kimenős estét!!! 8)

Meglepy!

Ja én is szerencsés vagyok, mert mikor rájöttem, hogy ja kellene szoptatni, onnan rém ügyesek voltunk. :twisted: Hú de nagyképűen hangzott. :lol: És mivel ülve klafán mindenhol ment, így csaj elmondhatja, hogy majd az összes sekrestyében kajált, evett metróállomáson, parkban stb. Így tök mobilok voltunk, és annyira szerettem, mert nem igényelt semmilyen előkészületet a kajolás.

tjuca
 
 


Nekem nagyon jó olvasni a szopis történeteiteket, rengeteget lehet belőle tanulni! :D

Most vettem egy könyvet, Szoptatás a címe (Kismama ) és elég jónak tűnik!

Na jó, bevallom őszintén, hogy klasszul eltereli a szopi téma a figyelmem a szülésről, mert hogy finoman fejezzem ki magam, baromira be vagyok szarva. :shock: :shock: :shock:

Hétfőn voltam szülésfelkészítőn, nagyon aranyos volt a szülésznő, pedig brutálisan túl vannak terhelve. :?
dóri797
 
 


igaz ami igaz, kellene egy szakember, aki végiglátogatja a kismamákat, hogy megy a szopi :roll:

Az első szülésem után otthon röhögve olvastam át a zárójelentést, amire az volt írva: "jó szopókészséggel hazaengedjük..." na de kérdem én, honnan vették ezt az infót, mert hát akkor tőlem sem kérdezte meg a kutya se, hogy tud-e szopizni a lányom, és van-e egyáltalán tejem?? :shock:

Oké, most Bazsinál elég egyértelmű volt a dolog, amikor rohangáltam a lefejt tejjel a hűtőhöz... :lol:

És tudom, hogy a legnagyobb para -még így 2gyerekes anyának is- a szoptatás és tejkérdés! :wink: :wink: :wink:

És már én is lazább vagyok, úgy mint meglepi, nem keseredek el, ha elmegy a tejci, a tápos babák is felnőnek minden gond nélkül, csak macerásabb a kivitelezés, mert hát a cici mindig kéznél van, és SZINTE akárhol ki lehet dobni :wink: :lol: :wink:

Szóval tapasztalatlan elsőgyermekes anyukák, bátran nyúzzátok a csecsemősnővéreket, mert segítenek!

Kép
Kép
meli30
 
 


Sziasztok!
Hát Pálffy tényleg nagyon beteg, mert egész júniusban betegácsiban lesz. :twisted:

Viszont Sárvári nagyon rendes volt, úgyhogy egy kicsit megnyugodtam. De kinél fogok szülni?
Még jó, hogy választottam szülésznőt, mert igazából ez a lényeg. :lol:

Dóri, az a könyv nagyon szuper!

Kép
Kép
Kép
parapet
 
 


Sziasztok!

Két éve ősszel a védőnő nagyon profi szoptatási tanácsokat adott, és végigjárt, kérdezett, segített, visszajött egyszer-kétszer-háromszor, iszonyat türelmesen, kedvesen. Teljesen reménytelen eseteket is rendbehozott. Mariann volt a neve, ha jól emlékszem. Akkor jött vissza dolgozni két gyerek után, ha még ott van, szerintem őt keressétek szopis ügyekben! A csecsemősök is segítenek, csak őket nehezebb megkérni, kevesebb az idejük az egyéni problémákra.

J.
joha
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?