Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az ígért pocifotó:
[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1211902881.9016
.jpg[/img]


Viri!
Azért kell vérvételre mennem, mert ha véletlenül kérek szülésnél epidurális érzéstelenítést, ahhoz kell friss vérkép, sajnos! :?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Na mégegyszer:

Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Orsi :(

Viri :P
ctg=nst

Lányok :P
A babaszoba. Fog még változni, hiszen még a szoptatós relax fotelem sincs ott, sőt, egy ágy is lesz bent, meg még néhány apróság... pl. bútordísz sincs... de a lényeg azért már látszik.

Kép
Kép
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Kisfóka :P
Gyönyörűséges, lányos poci :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni, nagyon-nagyon tecc a babaszoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ügyesek vagytok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Röff! Nem volt jó a gépem...

Istenhegyin minden rendben találtatott! :lol: Köszi, hogy szurkoltatok!

Farkinca! Légy üdvözölve a Leidenesek táborában!

Boni! Egészségedre minden földi jót! Legközelebb szülés után lássunk kórházban!

Fanni! Te most mennyit szúrsz? És még mindig a hasadba?
Szépen alakul a babaszoba. Már most nagyon mutatós!

Kép
zölddisznó
 
 


Farkasok!
Mikor visszapörgettem a topikotmegörültem hogy itt látom a neveteket... de mikor el is olvastam megint összeszorult a szívem.
Ti már annyira nagyon rég vártok a csodára hogy remélem mostmáűr mindent kiszűrtek mindenre megadják a megfelelő kezelést és végre meglesz az a pocaklakó.
Nekem már kínai az amiről itt írtok de tényleg tiszta szívemből remélem hogy minden eltérés gyógyszerrel beállítható.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Baba :P Coca :P
Köszönöm!

Coca :P
0,4 ml-t szúrok. Már elvileg 0,6-ot kellene, de felmentést kaptam :lol: Végig 0,4 marad. Nagyjából a 10. héttől nem a hasamba szúrunk. Apa a popsimba és a karomba szúr, télen inkább a karomba, de most már kértem, hogy ne oda -amúgy ott fáj a legkevésbé-, mert nekem mindegyiknek a helye duzzadt és lila lesz... Úgyhogy ha ujjatlan van rajtam, úgy nézek ki, mint aki vernek otthon :lol: Szóval már popsi és ha én szúrom, akkor comb.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szisztok!
Boni
nagyon örülök h. újra itt vagy és h. minden rendben Veletek!!

Fanni
Nagyon szép a szoba, olyan harmónikus. :P

Kisfóka
olyan kis helyes pocakod van! Én is ilyen kényelmeset szeretnék! :lol:

Zöldi
Gratulálok a jó eredményhez!

www.ezalap.hu ----) gyermekszobadekor link, itt vannak azok a figurák amit multkor feltettem, bár sztem kicsit borsos az áruk. :roll:

Kép
katica_75
 
 


Az én hasam is nagyon durva, de nekem szerintem végig el fog férni a hájacskámban a hasimon! :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Fanni: Nagyon csini pocid van és a felsőd is szupi.

Szőcske: Gratulálok a 2 kis pocaklakóhoz.

Kisfóka:
Örülök hogy jól vagytok. Gréta akkor is nagy boldogság lesz ha nem apa szülinapjára érkezik. Te vagy a tábla legtetején és ez már a finis. Milyen érzés? Nagyon csini pocid van.

Véda:
Örülök hogy minden rendben volt az UH-n. Csabikának már szép súlya van.

Viri: Ennyi intézkedés után most már rád fér egy kis pihizés.

Boni:
Örfülök hogy ujra jól vagytok és hogy egyben vagytok! Pihi!!!!

Fanni:
Nagyon szép a babaszona. A fiuk biztos jól fogják érezni magukat benne

Coca:
Örüéök hogy minden rendben volt az Istenhegyin. Gratula a 12. héthez.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Kisfóka,

nagyon csini a pocid! Igazán nem értek hozzá, de a pocid állásából, nekem úgy tűnik gréte baba a héten még benn marad :lol:

Fanni,

nagyon tuti a fiúk szobája! A két kis ruciban jönnek haza a kórházból?

Zöldi,

gratula az eredményeidhez!

Kép
viri8
 
 


Nyuszi!

Hogy birjátok ezt az őrületes meleget?

( Ha ilyen idő lesz egész nyáron, kidobhatom a zsír új hosszú ujjú rugikat :? )

Kép
viri8
 
 


Katica :P Nyuszi :P
Köszönjük!

Coca :P
Én egy idő után nem mertem hasba szúrni, mert nem tudtam, hol vannak a gyerekek... Tudom, hogy elvileg nem szúrhatom meg őket, de én féltem...

Viri :P
Köszönjük!
Igen, lehetséges, hogy ebben jönnek haza, de van másik verzió is. Meglátjuk, milyen lesz az idő. Azért a hosszú ujjúak hűvösebb nyári estén biztosan jók lesznek :wink: Ha nálatok is kész a szobácska, teszel fel képet?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni

gyönyörű a babaszoba, elhiszem, hogy szeretsz itt ücsörögni.
a pocakod is hatalmas, de már csak szűk 5 hét :wink:

Farkasok

én is kívánom neked tiszta szívemből, hogy babás legyél minél előbb.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

FAnni gyönyörűséges a szoba :lol:

Fóka szép poci

mindenkinek ölelés fexem vissza
Vendég
 


Hihi! Nekem kb 10 cm-s tű kéne, hogy Bucinudlit elérjem a szúrással! :lol:

Boni! Szólj, ha kell házvezetőnő! Tényleg!

Köszi a gratukat!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Reggel lecsapolták a véremet, szerncsére elsőnek behívtak! :D Nem kell eredményért mennem, mert majd a doki megkapja hálózaton keresztül! :)

Fanni!
Köszi! :D
Nagyon szép a babszoba, nagyon tetszik! A fiüknak is tetszeni fog, tuti!

Zöldi!
Örülök, hogy minden rendben, már aggódtam!

Nyuszi!
Köszi! :D
Hát a tábla elején lenni nagyon jó dolog, már nagyon várom, hogy végre megszülessen Gréta!

Viri!
Pedig már lenntebb van a hasam, csak most olyan kis csúcsos lett!
A hosszú újju rugik még jól jöhetnek ám! :wink:

Boni!
Remélem azért megnyugodtál már! Ugye nem fogsz már dolgozni?

Katica!
Én sem bánom, hogy nincs nagy hasam, mert cipelni is könnyebb! A lényeg, hogy a baba szépen fejlődjön!

Lányok!
Tgyás ügyben tud valaki nekem segíteni? Ti mikortól veszitek/vettétek igénybe?
Érdemes előbb igénybe venni, mint ahogy megszületik a baba? Vagy mostmár várjam meg, hogy megszülessen? :roll:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


NEM DOLGOZOM! ITTHON FEXEM ÉS NADON KÉNYELMETLEN! :oops: :lol:
Vendég
 


Tgyás: én szülés elötti 4 hétre visszamenőleg igénylem majd, mert akkor még ebben az évben tudom talán igényleni a GYEdet és akkor a tavalyi év átlagát veszik figyelembe. ami nekem fontos lenne

na megrendeltem ebédet, visszafexem
Vendég
 


Köszi a drukkokat, igyekszem élni a lehetőségekkel és felzárkózni a csapathoz, hogy tényleg idetartozhassak.

Zsebikém,
köszi a külön drukkot elfogadom, mert már most lesz 5 éve szeptemberben hogy a zebrákat kergetjük de rohadt fürge állatok, lehet hogy álcáznom kellene magamat és antilopszerkóban kellene nyomulnom :lol:
Hétfőn mikor megtudam az eredményt kissé össze voltam zavarodva bár nagy volt az esély a pozitivitásra mivel anyai ágon mindenki agyvérzésben hunyt el vagy többször esett át rajta.
Remélem 3 hónap alatt szépen rendeződik az inzulinrezisztencia, a prolactin, a pajzsmirigy és akkor úgy bekapom a legyet, hogy csak jövő ilyenkor engedem szabadon.
Szóval azt hiszem örölük hogy végre valamire fényderült mert már a nemtudommiértnemtapadnakmeg válaszoktól tele a tököm. Bár most majd Dévaival vitatkozhatom hogy miért szedek meforalt, de majd ő is rájön hogy jó az nekem.
Gyerekek nőnek mint a gomba, követem az eseményeket.

pá Farkasok
farkasok
 
 


Fanni :D
Babaszoba gyönyörű!!! Pont ilyennek képzeltem :D

Orsi :D
Azért az összefüggés, mert akkor engednek haza, ha megáll a súlycsökkenése a babának, ill. elkezdi a gyarapodást. No és ehhez kellene a mielőbbi sok tejci... :wink: Ami meg is lesz!!! :D

Lányok :D
Voltam orvosnál. Minden rendben. Csabi szépen lent van, de még nem illeszkedett be teljesen a szülőcsatornába. Méhszáj zárt, megtartott, hosszú. Méhlepény is szép, szerinte is. Kaptam beutalót utolsó vérvételre, ill. jövő héttől megkezdődnek az NST-k is, amit maj a szülésznőm csinál. Irtó izgi ez az utolsó pár hét, és IMÁDOM!!! 8)

Most rohannom kell, mert Lilu a kertben pancsol, és mire kiszáll, megígértem neki a gyümölcsös fagyikelyhet. Nincs jó dolga? :roll: :lol:

Véda
Vendég
 


Viri:
Köszi egész jól bírjuk még. Igazábol csak az evésén veszem észre hogy meleg van mert azóta nem eszik 180-t csak reggel meg este általába , napközben meg olyan 120-140-et és egy kicsit több teát igényel. De ugyan olyan jó baba és az éjszakákat most is végigalussza. Hogy később mi lesz az majd kiderül. Most még oké. Nyáron is vannak hűvösebb napok nem kell kidobni a hosszúujjú rugikat. Rövid ujju badival jó.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Kisfóka :P
Neked mindenképp a tavalyit nézik, így Neked érdemes a szülés napjától kérni, hiszen akkor minél hosszabb ideig kapsz 70%-ot. (A táppénz is 70%.) A tgyás csak 168 nap, az még idén lejár Neked. De ha átcsúsznál jövőre, akkor is ugyanez alapján kapnád a bért, mert a táppénzes időszak nem számít bele az átlagbérbe, csak a munkában töltött.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zsuzsi :P Véda :P Boni :P Kisfóka :P Véda :P
Köszönjük szépen!

Véda :P
Meglesz az a 40 hét :D Örülök, hogy minden OK.

Cocám :P
No majd belenő a gyerek a pocidba, meglásd :wink:

Farkasok :?
Az agyvérzés nem utal Leidenre, a trombózis az, ami igen.
De a külön drukk nálam is megvan :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Bocsi most önző módon csak kérdeznék...nekem volt januárban fizuemelés és ha én novemberben szülök akkor mindenképp a tavalyi után kapom a tgyást? és ha az fél év akkor a gyest már a 2008-asból számolják majd? Vagy annak az alapja is a 2007-es bér? Én olyan hüle vagyok ezekhez, ha valaki szépen elmagyarázná gyengécske kedvéért nagyon megköszönném. :oops: :D

Kép
katica_75
 
 


Boni, Fanni!
Köszi a válaszokat! Csak egy kérdés még: Ha júniusban megszűnik a munkahelyem, mert megszűnik a cég, és a tgyáshoz kell munkáltatói igazolás, akkor is igénybe tudom még venni? Mert ha tavalyi évet nézik, akkor még meg volt a munkahelyem. ( Tudom, hogy egy cég megszűnése nem olyan egyszerű, de szeretném magam bebiztosítani, hogy ne legyen gond! A könyvelőnket hiába kérdezem, nem igazán ért hozzá! :? )
Köszi előre is!

Véda!
Gratulálok, hogy minden rendben van Csabival! :P

Farkasok!
Én is drukkolok Nektek nagyon! Ez már egy jó dolog, hogy kiderült a Leiden, csak kár, hogy ilyen sokára! :?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


kisfóka, katica az indexen szakbarbárnak irjatok, ő válaszol a kérdésre :wink:
Vendég
 


véda d. írta:Orsi :D
Azért az összefüggés, mert akkor engednek haza, ha megáll a súlycsökkenése a babának, ill. elkezdi a gyarapodást. No és ehhez kellene a mielőbbi sok tejci... :wink: Ami meg is lesz!!! :D

ez azért úgy ahogy írtad nem igaz, mert ha minden OK, simán hazamehetsz másnap :wink:
ill. súlytól függetlenül ált. 3. napon kiteszik a normál mamikat és 5.en a csaszisokat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica :?
A tgyás-t szerintem sajnos igen :(

Kisfóka :P
Ez extra nehéz kérdés, én is szakbarbárt javaslom az indexről. Sokat kérdeztem tőle én is anno.
A gond az, hogy a tgyást a munkahely számolja ki, így lényegében ő indítja. Ha június végén szűnik meg mondjuk, akkor még kutya kötelességük Neked ezt elintézni! Meg amúgy is!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi :D
Jó lenne, ha így működne. Én úgyis tudom, hogy ha a 2. napon még nem hízik, majd hízik később. De úgy tapasztaltam, hogy ez nem igazán az én döntésem. Persze, saját felelősségre hazamehetünk akármikor, de maguktól csak akkor engednek el, ha megáll a súlyvesztés, v. megindul a súlygyarapodás :? Aztán, ha nagyon el szeretnénk jönni, valószínű, hogy eljövünk saját felelősségre. Persze ehhez partner kell legyen a gyermekorvosunk is :roll:

Véda
Vendég
 


Lányok!

hazaértem a dokitól. Minden ok! Méhszáj zárt, babók szívhangja gyönyörű! Persze a doki kapásból megtalálta, nem mint a védőnő. Meghallgatott, hogy hogyan fekszenek sztem a csajok, így kapásból sikerült bemérni őket :lol: Sajnos a dokim éppen "szült", így a fia ugrott be vizsgálgatni! Nagyon jó fej volt és alapos, de most valahogy olyan kellemetlen volt a vizsgálat. Le is dobom magam,. Ne haragudjatok, nem olvasok vissza, holnap jelentkezem!

Viri

Kép
viri8
 
 



Sziasztok!

Egy kicsit átmerészkedek.
Elmentünk ma uh-ra (bár már bánom egy picit). Méhen belül van a Zsebi! (de szabálytalan a petezsák)


Bocs, Csajok, hogy nektek írom ezt, de a másik topickba nem merem.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanni!
Köszi mégegyszer! Megkeresem a szakbarbárt! Az a helyzet, hogy az én munkahelyem elég faramuci, de el fogom tudni intézni, csak azt kell megtudnom, hogy mikor!

Viri!
Örülök, hogy minden ok volt a dokinál és hogy a lányok is jól vannak! Nem akarlak elkeseríteni, de a vizsgálatok egyre rosszabbak lesznek, legalábbis nekem egyre rosszabbak! :roll:

Hanna!
Szia! Nem lehet, hogy korán mentetek és azért mondták, hogy szabálytalan a petezsák? Nyugi, nem lesz baj, minden rendben van a babával! :!: :!: :!: :!: :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


De gyagya vagyok! :oops:

Hanna!
Gratulálok, hogy méhen belül van, és tényleg nem lesz gond! Minden rendben van/ lesz! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hanna :!:
Ne aggódj, most hogy írod, eszembe jutott, hogy nekem is teljesen szabálytalanok voltak a petezsákok! Meg is ijedtem, mert KP a következőt mondta szó szerint -ugyanis rákérdeztem, nem szabálytalanok-e a petezsákjaim-, "szabálytalan petezsákok egy szabálytalan méhben". Nem is értettem, mert addig nem tudtam, hogy "szabálytalan" a méhem...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Köszi Csajok! Már megnyugodtam. Megbeszéltük a dokimmal is. A lényeg, bent van(nak). :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna :P
Örülök, ha megnyugodtál. Maradhatsz is a babaváróson :wink:

Kisfóka :P
Nálunk Apa fog intézkedni mindenben...

Jó éjt, Lányok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri :P
Látom, este bamba voltam, nem is láttam, hogy te is írtál.
UH nem volt? Tehát méretet nem mondtak? S akkor legközelebb június közepén, 36 hetesen ctg? :shock:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szép napot :D

Hanna :D
Maaaaaaaaaraaaaaaaaaaaaaaadj iiiiiiiiiiiiitt!!! :D :D :D
Igen, én is emlékszem KP Fannihoz intézett szavaira a szabálytalan petezsákról! Aztán milyen 2 kis helyes pasi van ezekben a petezsákokban - már nem sokáig :lol:
Vonalzót mikor csinálsz?

Viri :D
De jó, hogy minden rendben :D Nem is tudtam, hogy a Barna fia is orvos. ezek szerint nem csak a Bálint család a nőgyógyász dinasztia...
Megkaptam az időpontot az első NST-re! Jövő hét szerda! És a köv. héten is lesz,amikor te is mész majd. Lehet, hogy összefutunk!!! Jó lenne :D

Kisfóka :D
Grétike jól elvan odabent... Most már nem sürgetjük, igaz? Jöjjön, amikor akar!

Boni :D
Pihizel egész nap, ugye? Súlygyarapodásod alakulgat?

Véda
Vendég
 


Sziasztok!

Véda:
Én szombat reggel 6.15-kor szültem 3150gr volt Krisztián, Tejem kevés volt és már kedden reggel jöttünk haza és a 2980gr-volt.

Viri: Örülök hogy minden rendben , jó pihenést.

Hanna:

örülök hogy jelentkeztél. YSzerintem várd meg a következő UH-t biztos minden rendben lesz. Hány hetesen voltál UH-n? Gratula !!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Jó reggelt!

HANNA szia :lol: Nkeed is Zsebid avn? :lol: maradj most mán itt!

Véda súlygarapodás.. aha a nehezen felszedett kgim visszamentek a kiváló kórházi koszt hatásásra....

pihenek, fexe egész nap.. este lesétáltunk boltba meg vissza de ennyi mozgás lehet.. liftes ház.. :lol:
Vendég
 


Lányok :P
Gondoltam, ma bepakolok kórház-ügyileg. 8)
Erre kiderül, hogy még egy csomó mindent ki sem mostam :? Persze már megy a mosógép... de nem is olyan egyszerű ez a bepakolás. Ha mindent viszek, ami A KÓRHÁZI LISTÁn szerepel, akkor tartok tőle, hogy ez vagy egy óriási bőröndbe fér csak bele, vagy 2 bőröndbe. Nektek is? :shock: :oops:
Hja és valahogy olyan hülyén érzem magam a bepakolás közben. Úgy értem, szerintem én még csak nagyon soká, 5 hét múlva fogok szülni... Akkor nem korai ez? :oops:

Véda :P Viri :P
Ti már összepakoltatok? Kisfóka már biztosan :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Hanna!
Örülök, hogy megnyugodtál, a lényeg, hogy az is maradj! :D Mostmár én is emlékszem, hogy Fanninak a dokija is ezt mondta!

Fanni!
Igen, én már bepakoltam! 1 kisebb táska a szülőszobára, és egy nagyobb az osztályra!

Véda!
Hát, ugyse én döntöm el, hogy mikor jöjjön Gréta, ez rajta múlik! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


FAnni tudsz nekem átküldeni listát?
Vendég
 


jaj nem is meséltem, hogy a kórházban az egyik fiatal párnak a Krion nem fogadta el a levett őssejtet mnert kevés volt.. így vesztettek 30-40000 ft-ot és még az őssejt sincs meg.... és ez állítólag benne van a pakliban.. :roll:
Vendég
 


Boni :P
Küldök, csak adj egy privi e-mailt, akár priviben :D
Word-ben van csak meg, elmentve...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
Első szüléskor mi kb. úgy néztünk ki, mint a nászutasok, akik indulnak 2 hétre külföldre :lol: Volt 1 óriási utazótáskám, meg még egy + párom vállán a jó öreg - nagy - videokameránk :lol: A betegfelvétel közben végig kuncogtunk, olyan muris volt, ahogy kinéztünk :lol:
Most: 1 közepes méretű utazótáskával megyünk. Ebbe úgy pakoltam, hogy alul vannak az osztályos dolgok, és felül a szülőszobán szükségesek. Mindenből keveset viszek. Pl. csak 1 tekercs WC-papír, csak 10 db-os pzs, 1 nagy, 1 kicsi tötölköző, stb. Mindent tudunk pótolni másnap is, ha kell még, Apa úgyis jön majd minden nap. Babaruha nem kell (csak majd a hazajövős később), pelenkát is adnak, törlőkendőt is adnak, tehát neki nem kell vigyek semmit.
Mi az a sok, amit bepakoltál?

Nyuszi :D
Tehát Krisztiánnál nem kellett várni a súlygyarapodásra. Lefogyott 2980 grammra, és még nem kezdett el hízni, és mégis hazaengedtek? :roll: Mondjuk én régen szültem már, de akkor úgy volt, hogy Lilu hétfőn 3250-el született, lefogyott 2900-ra, és csak pénteken kezdett el gyarapodni :? Addig szó sem lehetett hazajövetelről, pláne hogy besárgult, és az újszülött intenzívre került :(
Azért jó lenne, ha most tényleg hazajöhetnénk 72 óra múlva :wink:

Boni :D
A szülés után karcsúbb leszel, mint voltál :D

Véda
Vendég
 


Véda :P
Nálunk kell pelust vinni! Már eleve az is sok, mert betettem egy újszülöttes Liberot és 20 korás pelust, 8 textil pelust, a Tenák is nagyok, wc papír 3 tekercs, 2 pizsi, 2 tréningalsó (melegebb és vékony), 2 póló egy pulcsi, 2 papucs, 1 nagy és 2 pici törölköző, köntös, kistányér, pohár, pögre, kés, kanál, villa, kiskanál, 2 cumisüveg, mellszívó, cumik és még egy csomó minden, ami nem foglal nagy helyet... de ezek igen...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: