Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok. :)

Csak sokat sétálunk, meg dolgozunk a háznál.

Tünde
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok. Pocim nő, az idő szép. :) Sőt. Nagyon szép.
Szombaton lesz Barni ovistársának szülinapja amire kapott a Barni meghívót :) Első oviból érkező meghívója.
Jaj! Dobok egy képet, remélem nem baj:

Kép
Apácskával amilyen meleg kezd már lenni... :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


trundike!Barninak jó bulizást,csak be ne rúgjon... :lol:

Mi pedig ma ünnepeljük kisfiam névnapját ,elvisszük a Mc Donaldsba,meg az Auchanba ahol választhat magának amit szeretne,mondjuk már tudjuk hogy napszemüvegre vágyik. :lol:

Tegnap bejelentkeztem júni.2.-ára 4D re a Gólyafészekbe,már nagyon izgulunk.Aki volt már ott légyszi segítsen a családot beengedik,itt a férjemet és a két gyereket értem???

Mindenkinek szép napot kívánok!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 

 
 

Sarmon!

Hányra mentek? Mi is június 2-án megyünk oda 4D-re.
Persze hogy beengednek mindenkit.

Mindenkinek szép napsütéses napot.

Tünde
tucsinke
 
 


Na a kérdésem a következő:Én gyest kapok még szept.21-ig.Nem lehetne e megcsinálni azt hogy apuka megy papiron gyesre én meg szépen kiiratom magam táppénzre???A táppénz dupla annyi lenne mint a gyes,és az igen jól jönne,építkezünk is,meg a babának nekem mindent újra meg kell vennem,mert a kislányom után mindent eladtam.Ötletek?

Tüncsi!17:20 ra van időpontunk.Neked?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Tü!és te mennyi idős terhes leszel akkor?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


18:40-re. ÉN már majdnem 28 hetes leszek akkor.
tucsinke
 
 


Sziasztok!

4D-re mennyivel előbb kell bejelentkezni? Mennyire vannak helyek?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Én most jelentkeztem be tegnap,júni 2 .ára.Most még választhattam melyik nap szeretnék menni és hogy délelőtt vagy délután.Szerintem kb két héttel ha bejelentkezel akkor te határozhatod még meg h mikor akarsz menni.
Szerintetek 12 hetesen még korán megyek?????

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Sarmon!
Nekünk is van 12 hetes felvétel a babóról. Szerintem teljesen aranyos rajta és nagyon-nagyon ficánka volt. Mi azért mentünk el, mert biztosan akartuk tudni, hogy jó helyen van-e ( már volt méhen kivülim) és ilyenkor már egy csomó fejlődési rendellenességet is ki lehet szűrni. Megnéztem a leletet a következő adatok vannak rajta:
BPD: 2,03 cm
CRL: 5,92 cm
OFD: 2,43 cm
FL: 0,94 cm
Nekünk nagy élmény volt látni, hogy már ennyit mozog és mégsem érzek belőle semmit. Bár első baba 3 héttel később már éreztem a mocorgást.
bende
 
 


Szia Sarmon!

Nyugodtan menjél, csak még nem fogjátok tudni a baba nemét. ÉN azért megyek most, mert valószínű hogy csak egyszer megyünk.
A lányomnál 2x voltam, de ő nem nagyon mutatta meg magát. Ezért döntöttünk most az egynél.

Tünde
tucsinke
 
 


Hát most elbizonytalanodtam,menjek vagy ne.De ha a nemét nem is tudjuk meg,az is megnyugtat hogy megtudjuk minden szerve,végtagja meg van e.Úgyis ráérek még a kelengyével... :wink: Ááá,mostmár megyünk,majd legfeljebb 20 dik hét tájékán elmegyünk megint. :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Gólyanéni!!!!!
Rettentően eltűntél. Nyugtass meg minket egy bejelentkezéssel, hogy nincs semmi baj:)
bende
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek mégsem 2-án kell mennem 4D-re hanem 9-én mert közben az időpontot véletlenül másnak adták. Úgyhogy csúszott még egy hetet.

Kell valakinek vasat szednie? Nekem olyan hányingerem van tőle.

Tünde
tucsinke
 
 


Sziasztok!:)
Vagyok,minden rendben!:)
Mint mindig,mostanában is sok a dolgom,de a privikre igyekszem válaszolni!:)
Ne haragudjatok!
Mindenki vigyázzon magára!
Üdv.: Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok Lányok!
Én csak a 30. héten voltam 4D-n. Főleg azért, mert az orvosom az ultrahangon nagyon nézett valamit és amikor kérdeztem rendben van-e minden akkor csak hümmögöt, de igent nem mondott. Na erre mit csinál egy kismama, bepánikol és rohan valakit keresni aki megnyugtatja! A férjem mondta, ha már valakihez el akarok menni ultrahangra akkor menjünk ide. Ha ez nincs talán el sem megyek... Ekkorra már tudtuk a nemét is. De szülés után úgy gondoltam nagyon jól tettem, mert döbbenet volt meglátni élőben a pofiját, amit már láttam a 4D-n.
Hettuli
hettuli
 
 


ma megjött a vér és vizelet eredményem,vannak benne bibik,de én nem igazán értem,úgyhogy amíg doki nem látja,igyekszem nem pánikolni. :shock: Holnap egyébként is megyek a nővédelmibe a Swarcihoz beutalóért,rögvest meg is mutatom neki,csütörtökön meg a védőnőnek. :?
Ma vittem vissza a fiamat a dokihoz,rendbejött a bárányhimlő miatt.Mehet holnap az ovival kirándulni! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Gólyanéni: Rendben lezajlott az a "csendes" szülés? Még mindig nem térek magamhoz.

Na lányok, olvasgattam ki hogy van.

Sarmon: Örülök hogy kicsit faid rendbe jött. Milyen volt a névnapozás? :)

Tucsike: Én is 9-én megyek 4D-ra :) Bácskai dokihoz. Én direkt hozzá kértem magam. :)

Barni bulizott egy nagyot :) Jól érezte magát a szülinapon is meg a céges bulin is. :)
Bár a szülinapin volt némi bibi azért.

Én jól vagyok, pockó rendesen nő. Meg sajna más is...

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy mindenki jól van!

4D nagy élmény, barátnőm most volt, és szupi lett a felvétel.Én majd csak jún végefelé megyek.
Amúgy ma reggel voltam UH és az én drága picinyem olyan szépen hátat fordított nekünk! :) Nem mutatta meg magát. De minden rendben van, a doki megdícsért.
Jók legyetek és vigyázzatok magatokra! Hűvös van.
ZsuLa
zsula
 
 


Zsula: Ez édi. Remélem amikor majd 4D-re megyek nem lesz az "Azért sem, pihenni akarok!" pozicó.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


trundike:
Picinyem nem pihizett, csak épp hátat fordított. Mocorgott, integetett az apjának, de kétségek közt hagyott minket. :)
Bár hétvégén kislányt álmodtam. :roll:
Nálad is rendben minden?
ZsuLa
zsula
 
 


sziasztok!
Gólyanéni szokott még lenni? igazából -gondolom- ő tudna a kérdéseimre válaszolni, de ha valaki tud valamit mondani, nagyon megköszönöm.
a 36. hétben vagyok, a Manóm már a 30. héten befordult ahogy kell, sokat mozog, ma voltunk dokinál és jól van.
Schwarczingerhez járok, mert amikor a nyáron elvetéltem, ő volt éppen ügyeletes és nagyon korrektül viselkedett és teljesen normális volt. nemrégen, kb 2 éve költöztünk fehérvárra, ő volt az első nőgyógyász, akivel találkoztam.
sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak a fogadott orvost, vagy szülésznőt. Az első kérdésem az, hogy ilyenkor hogyan zajlik a szülés?
Amúgy a mai vizsgálat után kiderült, hogy a jóslófájásaim elég erősek és niytják a méhszájamat, ami 1110-es most, és a doki maximum 2 hetet jósolt. mire érdemes odafigyelnem? sokat pihenek, általában délután már csak pihenni van erőm. egyedül már el sem indulok sehova sem, mert nagoyn érzem, hogy közeledik az időm.
második kérdésem: a családom nő tagjainák többnyire könnyű és elég rövid volt a szülése, már az első babánál is, számíthatok e rá, hogy nálam is rendben lesz minden és elég hamar túlleszek a fájdalmas részeken?

szülőszobalátogatáson mondták a gátvédelmet. jó lenne, ha minél kisebb lenne a vágás, mert ha fáj valamim, akkor nagyon elviselhetetlen tudok lenni. harmadik kérdésem, hogy tudok e tenni valamit esetleg egy sikeres gátvédelemért, vagy minimális vágásért?
hány napig fáj nagyon intenzíven az a gátseb?

kérem válaszoljatok!

eléggé parázok!

ksözönettel: anyany
Vendég
 


anyany,a növédelmiben voltál ma a Schwarcinál?én is ott voltam ,lehet h. taliztunk!Én ezekre a kérdéseidre nem tartom magam illetékesnek hogy bármit is válaszoljak,Gólynéni biztos segit majd!!! :lol:
Én csak annyit mondok:kivánok neked gyors és viszonylag fájdalommentes szülést,és vidám babázást!!!pussz.
Trundi,a fiamnak jó volt a névnapozást,mi bicajt szerettünk volna neki venni,de ő beérte egy napszemüveggel,örülök hogy nem ilyen nagyravágyó a fiam... :wink:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Anyany!:)
Írtam az email címedre válaszokat,majd jelezz vissza légyszi,hogy megkaptad-e!
Köszönettel: Gólyanéni
szuleszno1
 
 


szia Gólyanéni!
nem kaptam meg az e-mailt. el tudnád küldeni még egyszer?
anyany@freemail.hu
köszönöm szépen!
Vendég
 


sarmon!
lehet, hogy tényleg találkoztunk:)
két és fél órát kelelt várni, mire bemehettünk. apuka is elkísért, meg is mutatta Swarci a bébit ultrahangon.
neked is minden jót kívánok!
anyany
Vendég
 


Tündi!

Lehet hogy még találkozunk ott? Hányra kell mennetek?

Tünde
tucsinke
 
 


Ez a gátvédelem kérdés engem is érdekelne. Az elsőnél sajna vágtak. :(
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Zsula: Igen rendben minden. Jövő héten megyek doktihoz, remélem ő is azt fogja mondani :) Én egyszer kislányt aztán kisfiút álmodtam magamnak. Puff neki, bár amikor Barnikát vártam akkor is kislányról álmodtam. Ti mit szeretnétek? (Tudom hogy fő az egészség, node azért az emberke reménykedik valamiben :) )

Tündi: 17-re megyek a 4D-re. Te?

Anyany: Szia! Biztos megnyugtatott Gólyanéni afelől, hogy nem kell ahhoz fogadott orvosodnak és szülésznődnek lenni hogy odafigyeljenek rád. Max ha teltház van akkor érezheted magad picikét elhanyagolva.
Én sem bírom a fájdalmat, kisfiam mégis viálgra jött pedig nekem nem volt olyan rövid a szülésem. Biztos benne van a agenetika is, meg homeopátiás gyógyszerek is vannak amik segítik a tágulást. Szerintem arről is írt Gólyanéni :)
Gátseb. Nekem volt gátmetszés. A varrás nemfájt és utána sem volt nagyon kellemetlen. Én rosszabbra számítottam. Ami jó, hogy felszívódó varratokat használnak, így kivenni azt nem kell. Nekem szakadt kívül belül, de tényleg nem vészes.

Mindemellett engem is érdekelne a gátvédelem, hogy mit lehet tenni.

Hű most aztán írtam :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!

Hát sajna nem találkozunk, mert 18:40-re megyek. Azt mondta nekem tegnap egy kismama, hogy már nem húsz perces, hanem csak 10 perces felvételt csinálnak.

Tünde
tucsinke
 
 


Tünde: Tényleg? És az kerül ennyibe? Az azért nem túl jó...

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Hát nekem tegnap ezt mondták. De azt is mondták hogy megéri.:)

Érdekel valakit a homeopátia?
Én szeretnék már a szülés előtt szedni valamit, meg a vajúdás alatt is.

Tünde
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Trundike, te hány hetes leszel mikor 4D-re mész? Ez már a következő kötelező ultrahang lesz? Vagy a 4D-s uh-t elfogadják egyáltalán, mint kötelező?

Hányadik héten érdemes 4D-re menni?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szosz: Én úgy tudom elfogadják kötelező UH-nak. Majd megkérdezem a védőnénit. 18 - 19 hét között leszek.
Engem is érdekelne ez a homeopátiás dolog... lehet hogy ez előző szülésem ezért ment nehezen?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szosz!

Azt mondják érdemes menni a 20. héten hogy minden oké a babóval, na meg a 28 és 34. hét között mert akkor meg már jót lehet mozizni. :))

ÉN a 29. héten megyek 4D-re.

Várom homeos tapasztalatokat, aki hallott mástól. Vagy esetleg Gólyanéni????

Tünde
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, csak be voltam havazva. Ez viszont e héttől megszűnik, ugyanis kiírt az orvos. Még nagyon nem akartam, de állandósultam a görcsök. Most sok-sok pihi, fekvés. :cry:

A gátvédelem és homeopátia téma engem is érdekelne. Igaz, végül jelentkeztem szülésfelkészítőre, ott is biztosan téma lesz, de minél több az infó, gondolom annál jobb.

Anyany, gyors, problémamentes szülést kívánok neked! Tök jó, hogy te már itt tartasz. Szeretnék már én is közelebb lenni a végéhez..

Tünde, mégsem találkozunk a dokinál. El lett az időpont egy héttel tolva. De talán majd egyszer összefutunk.

Én vszüleg a 4D-t kihagyom. Láttam már néhány ismerősnél, és kb. az első néhány perc kötött le igazán. Majd megismerem a kis lurkómat ha kibújik. Egyenlőre így gondolom.

Rönééé



Kép
röné
 
 


köszi Röné!
remélem jól sikerül majd! eléggé parázok, de főleg az a gond, hogy amíg párom dolgozik, pihenésre vagyok "ítélve" , úgyhogy jut idő a parázásra. :)

a 4D ultrahangot kihagytuk mi is, biztosan élmény lenne, meg majd jó emlék a picurnak, de valahogy feleslegesnek tartottuk.
Vendég
 


Trundike: igazából nem tudom minek örülnék jobban.. :) Egyszer ennek, másszor annak. De talán egy kislánynak. Párom kisfiút szeretne. Bár melyik pasi nem így áll hozzá először?! :P Nem venném tőle zokon, ha jövő hónapban megmutatná magát.

Rönéé: sajnálom, hogy görcsölsz! Sokat idegeskedtél az utóbbi időben? Csak nyugi és pihenj minél többet!

ZsuLa
zsula
 
 


Röné!

Sajnálom hogy holnap nem találkozunk.

Majd talán máskor.

Zsula!

Az nem olyan biztos, az én párom elsőnek mindenképp kislányt szeretett volna és az is lett. Most másodiknak fiút akar, és úgy néz ki hogy most meg az lesz. :))

Tünde
tucsinke
 
 


tucsinke
:P Ez aranyos! Kíváncsi vagyok nálunk bejön-e. Ő az első perctől fogva fiút emleget.. Igazából én is azt érzem, hogy kisfiú.. :) De hát biztosat még nem tudunk.
Szép napot mindenkinek!
ZsuLa
zsula
 
 


Sziasztok!

Röné: Vigyázz magadra! A görcsöket leszámítva azért minden rendben?

Zsula: Azt elhiszem, én sem venném zokon, de mivel nekem azért nem olyan vékony a hasfalam, lehet hogy még nem fogják tudni megmondani a baba nemét.
Mostanában sok a kisfiú ami számomra pech mert én nagyon kislányra álltam rá. Az első babuci kisfiú lett és gyönyörű, most szeretnék egy ugyanolyan gyönyörűt kislányba :)
Szurkoljatok! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


trundike
Hát hajrá!Remélem kislány lesz, ha ennyire azt szeretnétek! Azért az is szokott számítani. Állítólag. :) Bár a népi babonában nem igazán hiszek.
Nekem a hasfalammal nincs baj, csak a picúr szégyenlős.:)
Egyébként épp most kezd rugicálni..
Zsula
zsula
 
 


Sziasztok!:)
Látom jól vagytok!:) Röné, mostmár pihengess kicsit többet!
Próbálok a kért témákról írni Nektek, de csak majd privibe!Sorban küldöm majd mindenkinek!
További szép napot!:)
Üdv.:Gólyanéni:)
szuleszno1
 
 


Szia Gólyanéni!

Engem is érdekelne a homeopátiás szülés előkészítés, a gátvédelem, mit lehet előre tenni érte. És jó-e a terhestorna, segít-e?

Többieknek is üdv. Mindenki vigyázzon magára!

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Gólyanéni!
légyszives küldd el még egyszer azt az e-mailt, amit írtál, mert nem kaptam meg.
köszi
anyany@freemail.hu
Vendég
 


Szia Gólyanéni!

Szeretném megkérdezni mit tudsz Tar Zoltán doktor Úrról (velencén is rendel) ?
Nem voltam még nála, és nem igazán találtam róla semmit a neten.

Előre is köszönöm,

üdv.
clebs
clebs
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy csak így belevauzok. De úgy hallottam hogy sem az orvos sem a szülésznő nem ajánlhat homeopátiát, ez vmi új szabály vagy mifene.de gondolom erről többet tud mondani gólyanéni.
Bár ezt én nagy hülyeségnek tartom, mert nekem még ajánlhatták, és szedtem is és használt is. Másfél óra alatt megvolt a gyerkőcöm.
Én ezeket szedtem: a 36.héttől cimicifuga racemosa30 ch 1*5, caulophyllum thalitroides30 ch 1×5 ezeket a szülés alatt is lehet szedni segítik a tágulást.
Utána arnica montana15ch ez csillapítja a vérzést, meg fájdalom csillapító is 1×5 és urtica urens5ch 1×5 ez pedig segíti a tejtermelést.
Remélem tudtam segíteni.
Nekem beváltak, ezért nem értem hogy miért nem ajánlhatják. Kiakadtam mikor egyik ismi mesélte.
Húú jó sokat írtam :oops:
Vendég
 


Szia Clebs!:)
Örülök,hogy jöttél közénk!:)
Tar Zoltán Főorvos Úr már nyugdíjas,nem dolgozik a kórházban.Magánrendelése van Fehérváron,ez biztos,de arról nem tudok sajnos,hogy Velencén rendel-e!
Orosz András Főorvos Úr rendel magánban Gárdonyban,ha jól tudom, Ő dolgozik a kórházban is!
Bocs,hogy csak ennyit tudtam segíteni!
Üdv.: Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Szia Törp!:)
Köszönöm,hogy segítesz a lányoknak, nekem még nem volt időm rá!Úgy kell szedni mindent,ahogyan leírtad!:)
Az a tapasztalatom,hogy valóban sokat segít!A Te példád is ezt mutatja!:)
Sajnos hivatalosan tényleg nem lehet ajánlani,mert nincs az osztályon homeopata végzettségű szakember.:(
De ha a kismama olvas-, vagy hall róla más ismerőstől és szeretné használni,akkor saját felelősségére használhatja!Ez a lényege az újabb szabálynak!
Üdv.: Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


törp

Hol lehet hozzájutni ezekhez? Gyógynövénybolt, vagy hol? Kissé járatlan vagyok a homeopátia témában, de érdekelne.
Köszi!
ZsuLa
zsula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?