Új privát üzeneted érkezett!

Teó-Könnyen lehet, hogy találkozunk majd, sőt, én örülnék is neki :D

Nekem kb 1 hónapja császároztak a Bajcsyban egy ismerősömet, és őt hazaküldték a 3. napon! Nem nagyon örült neki, de hát ez van! Arra viszont szmíthatunk, hogy amikor mi fogunk odajutni, akkor bizony szezonja lesz a szüléseknek, szóval minket sem fognak túl sokáig marasztalni...

Jó éjt Mindenkinek!

Kép
marcsi0503
 
 


A 4D-vel kapcsolatban; a nőveremet múlt héten 19. heti uh vizsgálaton a Mososnyi doktor (én hozzá járok gondozása, csak nekem jelenleg nem aktuális az ultrahang) végignézte a 2D-s vizsgálat után 4D-vel is is mindent meg is mutatott, igaz ő délután volt benn nála nem a délelőtti "futószalag" uh rendelésen. Én is nagyon várom már a következő ultrahangot.
bogo-andi
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is császárral szültem a Bajcsíba, és nekem is a 3. napon már mennem kellett, aminek én nagyon örültem, én otthon sokkal nyugodtabb tudtam lenni. Szerintem sokkal jobb a saját ágyadban felépülni. Én bent alig aludtam, ( első baba nagy az izgalom) a matrac sem volt kényelmes, pedig fizetős szobám volt. Szóval hiddjétek el nekem, otthon sokkal jobb, az elején egy hétig biztos otthon lesz a férjetek annyi idő szerintem elég is a regenerálódáshoz.:-) ha bármiben tudok tanácsot vagy csak infot adni kérdezzetek, és írok! Jó babavárást kívánok!
Puszi nektek!
Anna, Levi baba
Kép
boganna07
 
 

 
 

Mindegy ki csinálja a korházi UH egy ................... sajnos.
No mindegy ezt az utolsó hónapot már kibirom! A Brendonban a szoptatós melltartókból is vannak nagyon szép darabok! :))
Nem jutottam be NST-re túl sokan voltak. Holnap este bemegyünk amit nem is bánok mert így apuci is hallani fogja velem együtt először. ;)
Amin ki vagyok akadva, hogy amíg engem rúgdos a picur addig ha a párom teszi rá a kezét érezhetően és láthatóanodabújk a keze allá és nyugton marad! Már most nagy az összhang köztük!

Kép
stramb
 
 


Stramb-a melltartós infó talán nekem szólt... mindenképp meg fogom nézni!
Egyébként az én pici fiam is ezt csinálja, ha apa simogatja a hasam egyből visszavesz a tempóból, és tényleg olyan, mintha bújna a kezéhez!
Amit a kórházi uh-ról írtál sajnos igaz, akárhogy is szépítjük a dolgot! Múltkor láttam egy riportot, amiben az volt, a kórházak uh gépei közül az, amelyik a legjobb állapotúnak számít, azt is már 3-4 éve le kellett volna cserélni! Ezért bár nagyon bízunk az uh-ban, a kórházi gépekkel az elmondásuk szerint csak a fejlődési rendellenességek 20 %-át lehet kiszűrni, ami meglehetősen alacsonynak számít! Ezzel persze eszem ágában sincs megijeszteni senkit, de azért elég szomorú a helyzet!
Tudja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!

Kép
marcsi0503
 
 


Stramb-a melltartós infó talán nekem szólt... mindenképp meg fogom nézni!
Egyébként az én pici fiam is ezt csinálja, ha apa simogatja a hasam egyből visszavesz a tempóból, és tényleg olyan, mintha bújna a kezéhez!
Amit a kórházi uh-ról írtál sajnos igaz, akárhogy is szépítjük a dolgot! Múltkor láttam egy riportot, amiben az volt, a kórházak uh gépei közül az, amelyik a legjobb állapotúnak számít, azt is már 3-4 éve le kellett volna cserélni! Ezért bár nagyon bízunk az uh-ban, a kórházi gépekkel az elmondásuk szerint csak a fejlődési rendellenességek 20 %-át lehet kiszűrni, ami meglehetősen alacsonynak számít! Ezzel persze eszem ágában sincs megijeszteni senkit, de azért elég szomorú a helyzet!
Tudja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!

Kép
marcsi0503
 
 


Stramb-a melltartós infó talán nekem szólt... mindenképp meg fogom nézni!
Egyébként az én pici fiam is ezt csinálja, ha apa simogatja a hasam egyből visszavesz a tempóból, és tényleg olyan, mintha bújna a kezéhez!
Amit a kórházi uh-ról írtál sajnos igaz, akárhogy is szépítjük a dolgot! Múltkor láttam egy riportot, amiben az volt, a kórházak uh gépei közül az, amelyik a legjobb állapotúnak számít, azt is már 3-4 éve le kellett volna cserélni! Ezért bár nagyon bízunk az uh-ban, a kórházi gépekkel az elmondásuk szerint csak a fejlődési rendellenességek 20 %-át lehet kiszűrni, ami meglehetősen alacsonynak számít! Ezzel persze eszem ágában sincs megijeszteni senkit, de azért elég szomorú a helyzet!
Tudja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!

Kép
marcsi0503
 
 


Stramb-a melltartós infó talán nekem szólt... mindenképp meg fogom nézni!
Egyébként az én pici fiam is ezt csinálja, ha apa simogatja a hasam egyből visszavesz a tempóból, és tényleg olyan, mintha bújna a kezéhez!
Amit a kórházi uh-ról írtál sajnos igaz, akárhogy is szépítjük a dolgot! Múltkor láttam egy riportot, amiben az volt, a kórházak uh gépei közül az, amelyik a legjobb állapotúnak számít, azt is már 3-4 éve le kellett volna cserélni! Ezért bár nagyon bízunk az uh-ban, a kórházi gépekkel az elmondásuk szerint csak a fejlődési rendellenességek 20 %-át lehet kiszűrni, ami meglehetősen alacsonynak számít! Ezzel persze eszem ágában sincs megijeszteni senkit, de azért elég szomorú a helyzet!
Tudja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!

Kép
marcsi0503
 
 


Stramb-a melltartós infó talán nekem szólt... mindenképp meg fogom nézni!
Egyébként az én pici fiam is ezt csinálja, ha apa simogatja a hasam egyből visszavesz a tempóból, és tényleg olyan, mintha bújna a kezéhez!
Amit a kórházi uh-ról írtál sajnos igaz, akárhogy is szépítjük a dolgot! Múltkor láttam egy riportot, amiben az volt, a kórházak uh gépei közül az, amelyik a legjobb állapotúnak számít, azt is már 3-4 éve le kellett volna cserélni! Ezért bár nagyon bízunk az uh-ban, a kórházi gépekkel az elmondásuk szerint csak a fejlődési rendellenességek 20 %-át lehet kiszűrni, ami meglehetősen alacsonynak számít! Ezzel persze eszem ágában sincs megijeszteni senkit, de azért elég szomorú a helyzet!
Tudja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!

Kép
marcsi0503
 
 


Anyám, most látom hányszor küldtem el a tegnapi üzit! Nem tudom hogy sikerült, sorry... :oops:

Kép
marcsi0503
 
 


[quote="marcsi0503"]T írta:marcsi0503udja valaki, hogy a kórházban mikor indítanak újra szülésfelkészítő tanfolyamot? A honlapjukon még mindig a régi van fent!


Szerintem ez az aktuális: http://www.bajcsyszul.hu/elerh.htm
És azt írják, hogy bármikor lehet csatlakozni.
kisbogarka
 
 


Köszi szépen Kisbogárka!

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok!
Pár hete írogattam nektek, Sulyok doktor iránt érdeklődtem, de aztán úgy döntöttem mégsem lesz fogadott orvosom...
Én jún. 2-re vagyok kiírva, úgy látom egy picit korábban szülök, mint ti, majd beszámolok róla, ha érdekel valakit :)
Én is járok 3 hete minden héten NST-re. Ha nem tudnám, mi az a sok görbe, nagyon zavarna, hogy senki nem mond róla semmit. Ott ülünk 20 percet, aztán kapunk egy darab papírt, amit aláiratnak egy orvossal, aztán elköszönnek. Ez csak nekem fura, hogy egy szóra sem méltatják a kismamákat, hogy egyáltalán mi az, amit kézhez kapnak? Gondolom rendben van minden, ha nem lenne, akkor szólnának..Már nagyon izgulok a szülés miatt, remélem sokkal könnyebb lesz, mint az első 3 év.
Tegnap nevettem magamban, mikor a Bajcsyba menet láttam egy újdönsült babucit, akit apukája vitt ki a kórházból, anyukája meg egy hatalmas kerekes bőröndöt vonszolt maga után- hogy minek ekkora batyu..aztán megkérdeztem, hogy mi mindent kell bevinni, hazajöttem és átpakoltam a hatalmas kerekes bőröndömbe- épp, hogy belefértem...3 év alatt igencsak lerongyolódtak a kórházak..sajnos. Na akkor szurkolok mindenkinek, kitartás- én már alig döcögök :) sziasztok!
helga22
 
 


Helga-Kitartás, ezek szerint már nincs sok hátra! Sőt! Én még nem járok nst-re, de ha a kórházban csinálják Neked, akkor bizony nem lep meg, hogy nem mondanak hozzá semmit! Nekem eddig 2 genetikai uh-t csináltak ott, és ha nem kérdezgetem, hogy minden rendben van-e, mindene akkora-e amekkorának kell lennie, akkor biztos, hogy nem mondtak volna semmit! De ez így megy! NST-re is a Szécsényihez fogok menni a magánrendelőbe, ott biztos, hogy kicsit jobban tájékoztatnak majd, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján így gondolom!

Tegnap voltam a dokinál, sajna még mindig csak azt tudja pontosan, hogy július 26-tól nem lesz augusztus 10-ig, de hogy elötte, vagy utána megy-e még szabira, azt nem tudja! Minden esetre megnyugtatott, hogy biztos meglesz 22-e körül a bébi, ő megbeszéli vele, ne izguljak! :) Annak is örülök, hogy ha esetleg mégsem akarna kijönni addig, amíg ő itthon lesz, akkor ajánl egy kollégáját, mert nem híve a szülésindításnak ha nem muszály!

Szép napot Mindenkinek!

Kép
marcsi0503
 
 


Kis pupu!!!!

Mennyibe kerül a rácsos járóka? Ha privátban szeretnéd megírni, várom a válaszod a helga22@freemail.hu - ra!! köszi szépen!
helga22
 
 


Sziasztok! Nyitrai Dokit ajánlották nekem 9.hetes vok,van esetleg aki nála szült?Sok sikert Mindenkinek:)

moncsi
moncsi36
 
 


Sziasztok!
Helga22 megkérdezhetem, hogy mért nem a Sulyokot választottad? Én már nem váltok mert Jun15-20 körül szülök, de ................. hát igen mostanában úgy érzem nem is tudja néha hogy hol tartunk! A nagyság átka. De ezt kompenzáltam háll isten mert fogadtam egy szuper szülésznőt és azóta nyugodt vagyok hisz úgy is ő lesz mellettem meg a férjem a letöbbet.
Marcsi0503 igen a melltartó neked szólt, és nekem! Kb. 3 hete voltam a Brendonban a Váci útiban és nagyon szépeket mutattak nekem ha nem tudnám, hogy szoptatós akkor is bejönne! Vissza kell mennem még megvenni mert mondták hogy szülés előtt közvetlen 3 héttel érdemes csak megvenni mert addig változhat sokat a melled.
Kérdés lányok! Van aki próbálta ill. fogyasztja a málnalevél teát!? Használt? Én most fogom kipróbálni mert állítólag segíti majd a szülésnél a tágulást! Remélem nem tágít ki idő előtt! Van valakinek erről tapasztalata!???????????????

Kép
stramb
 
 


Marcsi, Stramb, köszi a bíztatást, kitartok, bár már nem bánnám, ha bármelyik nap kibújna Dorka baba :)

Stramb! Nyugodj meg, Sulyok doktor szerintem egy tündér, nagyon figyelmes és kedves én maximálisan meg voltam vele elégedve a 8hónap alatt, míg hozzá jártam az Egészségházba. Plusz jó, hogy még humora is van, de tény , hogy agyonhajszolt. Nem csoda, hiszen három praxisa van...és mindegyik olyan, hogy ebédelni, még inni sincs ideje...Biztos ő tudja, miért jó így neki.Ezt mi nem tudjuk kitalálni. Szóval én csak az anyagiak miatt nem tudom vállalni- kicsit elvből is ellenzem a hálapénzt. A szülészőkkel meg beszéltem személyesen- mind nagyon aranyosak voltak, és azt is elmondták, hogy akár felfogadom őket, akár nem, ugyanolyan figyelemben fognak részesíteni, mert ez a dolguk. Mondtam, hogy én is így gondolom és tökéletesen egyertértek velük. Ebben is maradtunk. Málnalevél teából is én is bevásároltam, jó is, hogy írtad, mert megfeledkeztem róla. 8 nappal a kiírt dátum előtt, azt hiszem ideje elkezdenem innom :) az első babámnál semmiféle könnyítőt, vagy gyogyszert nem ettem-ittam- így én is várom a tapasztalatokat!
sziasztok, jó 7végét mindenkinek!
helga22
 
 


Sziasztok!

Helga már csak 8 nap, hú de izgi :lol: :lol: gyors szülést neked és élményteli születést a gyermekednek :lol: :lol:

Málnalevéltea én ittam és fogalmam sincs, hogy hatott-e. Bár könnyű és gyors szülésem volt de majd 1 héttel túlhordtam a kislányom. Ártani biztos nem árt.

Marcsi Gratula a kisfiúhoz :lol:

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Helga22 én is 8 hónapja járok a Sulyokhoz. Szóval ismerem....
Málnalevél teáról meg azt mondták nekem, hogy szülés elött 3 héttel kell elkezdeni inni, na most mi az igaz!? Kezdjem ne kezdjem?

Kép
stramb
 
 


Sziasztok!

Én is a Bajcsy-ban fogok szülni augusztusban.
Jelenleg 29 hetes a pocaklakóm, aki valószínűleg császárral fog megszületni az előlefekvő méhlepény miatt.
A válsztott orvosomat Dr Knerczer Lászlónak hívják.
Érdeklődni szretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a doktor úrral kapcsolatban, illetve a császárról, hogy mire számíthatok utána, mikor kaphatom meg a babámat...stb.

Köszönöm,

Tündi
Vendég
 


Tündi-egy ismerősömet császározta dr. Knerczer, ő nagyon meg volt vele elégedve! Azt mondta, csak ajánlani tudja mindenkinek!
Ezt az irvis mondta, hogy az elöl fekvő lepény miatt fognak császározni? Mert nekem is elöl fekszik, sőt egy ideig a méhszájat is takarta, de az én orvosom (Szécsényi) azt mondta, hogy ez csak akkor probléma, ha a terhesség végéig nem mozdul el a méhlepény. De szerencsére már elment az útból, bőven, így már szóva se kerül a császár, legalábbis emiatt semmiképp!
Arról, hogy császár után mi lesz, nem tudok sokat mondani, azt tudom, hogy ha mindketten jól vagytok, akkor 3 nap után hazamehetsz! Ezt valaki szereti, valaki nem, minden esetre ez a szokás. Kitartást a hátrelévő időre!

Üdv: Marcsi

Kép
marcsi0503
 
 


Szia Marcsi!

Igen, a lepény miatt merült fel a császár. Sajnos, mióta tudunk a dolgoról, nem változott a helyzet (kb 12 hete), de a remény még nem veszett el. :)
holnap este kiderül, hogy is áll a dolog jelenleg.

Kitartást neked is!
Köszönöm válaszod!

Tündi
Vendég
 


Szia Tündi!

A méhszájat takaró lepény miatt egyenlőre felesleges aggódnod. Nálam is ez volt a helyzet, többször véreztem is miatta az elején. Most taposom az utolsó hetet, és ahogy a méhem növekedett, szépen felhúzódott. Sokat beszélgess a babáddal, és győzzétek meg egymást, hogy minden rendben lesz odabenn. Szerintem ez is segít. Sok sikert!

Móni.
buresz
 
 


Biztos úgy lesz, ahogy Móni mondja, szeirntem se aggódj emiatt. Nekem azt mondta a doktor úr, hogy nagyon ritka az az eset, amikor ott is marad a lepény, és tényleg akár az utolsó hónapban is változhat a helyzet, hiszen akkor nő a legnagyobbat a méhed. Drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen!

Szombaton voltunk meccsen, és rá kellett jönnöm, hogy nem ez volt az évszázad legnagyobb ötlete. Szegény kicsikém nem nagyon bírta a hangzavart, márpedig egy meccsen az előfordul, azt hittem kiugrik a hasamból. Teljesen fel lett szegénykém izgatva, fél 5-től este 10-ig meg sem állt. Most egy kicsit lelkiismeretfurdallásom van miatta, de remélem azért ez nem hagyott túl mély nyomokat benne!

Arra is rá kellett jönnöm, hogy nem tudom levágni már a jobb lábamról a körmömet. Egyszerűen nem érem el. így ma irány a pedikűrös! mi lesz még itt, te jó ég.... :lol:

Szép napot Mindenkinek!

Marcsi

Kép
marcsi0503
 
 


Azoktól kérdezném, akik a Medicardba járnak terhesgondozásra: ha NST-re is oda járok, akkor az is annyiba kerül minden alkalommal, mint a rendes vizsgálat? Az akkor még elég húzós lesz a végére.... :D

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok! köszi a bíztatást! Reggeltől estig meg sem állok, jövök-megyek, cipelek, de Dorka meg sem moccan. Úgy látszik pontosan be akarja tartani az időpontot és az utolsó napokban még belehúz egy kicsit a zsírtartalékok növesztésébe :D A kisfiam is nagyon dundi volt, mikor megszületett és az étvágya...alighogy megfürdették és mellémrakták, már rá is cuppant a cicire és még most 3 évesen sem engedné el, ha nem szoktattam volna 2 évesen le...nem is tudom mi lesz, ha látja a hugát szopizni- szerintem nagy balhé, hogy ő nem kaphat...
Marcsi, nekem a babám ugyanezt csinálta szegény, mikor elmentem vele moziba 7-8 hónaposan! Ki kellett jönnöm, mert majdnem kirúgta az oldalamat, úgy tiltakozott és utána órákig nem nyugodott meg. Igaz, olyan hangos volt, hogy engem is zavart...a körömvágát nekem 2 hónapja nem megy, apát kértem hetekig a műveletre, de nem tetszett, ahogy csinálta, (....férfiak... csipesszel...)így kitaláltam mindenféle pózokat, míg nagy nehezen levágom magamnak..de tény, hogy közben össze kell paszírozni szegény pocilakót. Ügyeskedjünk, sok sikert!
helga22
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztatást.

Doki bácsi nem látta jól, hogy fedi-e még a méhszájat, így a köv vizsgálaton majd többet tudok.
Az én babám sem szereti a hangos dolgokat, és már az sem mindegy neki, hogy hogyan fekszem az ágyon. :)

Olyan aranyosak ezek a vonalzók!
Már készítettem egyet én is, de még nem jöttem rá, hogyan kell ide feltölteni.


üdv,

Tündi
Vendég
 


Tündi-a vonalzódat így tudod felrakni: elvileg arról az oldalról, ahol csináltad, kaptál e-mailen egy linket. Ha bejelentkezel ide, és fönt a segédletek ablakot lenyitod, találsz egy olyat, hogy "profil", itt lépsz be a saját profilodba. Kicsit lejjebb tekersz, és találsz egy Aláírás feliratot, és mellette egy nagyobb ablakot. Ide kell beillesztened azt a liket, amit az e-mailben küldtek. A prfil oldal legalján pedig le kell okézni, hogy elmentse a változásokat. Utána pedig ha írsz valamelyik topicba, és itt a szövegmező alatt bejelölöd az "aláírás hozzáadását", majd utána az elküldre kattintasz, akkor elvileg sikerülni fog. Sok sikert hozzá! Remélem jól ítam mindent!

Marcsi

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok!
Ti mivel mossátok a pici ruháit!? Nekem a végdőnő azt tanácsolta, hogy kifejezetten börgyógyászatilag tesztelt mosógporral mossam majd a ruháit! Egyik mosóporon sem láttam olyat, hogy kifejezetten babáknak ajánlották volna!
Amiben még bizonytalan vagyok, hogy most ilyen meleg van félek hogy túlöltöztettem majd, vagy kihül!? Mennyi ruci kell rá a korházból haza!?
:shock:

Kép
stramb
 
 


Szia Stramb!

Lehet kapni Gabi márkájú mosóport és öblítőt is kifejezetten babáknak, Auchanban vagy bababoltban megtalálod. Valamint bio Aloe Vera tisztítószer is létezik, ezt a Forever LP forgalmazza.
Üdv. Móni.
buresz
 
 


Stramb, nyugi nem fogod túlöltöztetni. Mi amikor hazajöttünk,hosszú ujjú kombidresszt, rugit és sapit vettünk fel. Már akkor 20 fok volt kint. Igaz nagyobb takaróba pólyázták, mert a gyerekülésbe nem mertük berakni rögtön először. Azt mondják, hogy mindig eggyel több ruha legyen a babán, mint amit te felvennél. Harminc fokban pl. mi egy hosszú ujjú kombidresszt és ujjatlan rugit adunk rá. Vagy akár rövid ujjú dressz+rugi is megfelelő lehet. De ezt majd úgyis látod akkor.

Megértelek, én is aggódtam, hogy mit adjak majd rá. De mostmár ezzel nincs probléma.

Mi folyékony mosószert használunk és silan babás öblítőt. De majd ha mentek haza, kaptok csomagot, amiben van egy adag -azt hiszem - aloe-s persil mosópor. Az is jó, nekünk azzal sem volt gond, kipróbáltuk. De az a biztos, ha intenzív öblítéssel mosod a babarucikat...

Na most jó sok lettem... :oops: :)

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Sziasztok!

Járt valaki közületek a Bajcsy szülésfelkészítőjén? Ha igen, mik a tapasztalatok? És be kell jelentkezni, vagy csak odamegy az ember a megadott időpontban?

Lányok itt a finisben, sokat gondolok rátok, ügyesek lesztek és nemsokára anyukák! Kitartás!!!
Én még csak most kezdem vágni a cenitit...

Szép napot mindekinek!
kisbogarka
 
 


Na, meghoztátok a kedvemet a vonalzó készítéshez, úgyhogy ki is próbálom gyorsan. :-)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Asszem nagyon nem így kéne... Marcsi, mit rontottam el?

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


:D Sikerült!!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Örülök, hogy sikerült, pon t ma gondolkodtam azon, hogy milyen szerencsétlenül írtam le, hogy hogy kell, de ezek szerint azért érthető volt! Amikor én csináltam az enyémet, akkor én is vagy 3-szor feltöltöttem, mert azt hittem, hogy nem lett jó, és csak utána vettem észre, hogy fél oldal csak az én vonalzómmal van tele... :oops:

Kép
marcsi0503
 
 


Köszönöm szépen a tanácsokat lányok! :))
Ma voltam a dokinál bent, sajna annyira bedagadt a lábam ill. lábfejem pontosan a sok víztől hogy már ödéma.
A vérnyomásomat is magasnak itélték úgyhogy most írnom kell és ha nem javul akkor jövőhét kedden be kell már feküdnöm! :((( Nem szeretnék, csak ha tényleg muszálj. Vasárnap elmegyek a Bolgárkerékbe 4D UH-ra hogy minden tényelg rendbe legyen ott 1000000 jobb a gép.

Kép
stramb
 
 


Szia Marcsi, sziasztok (leendő) anyukák!

Köszönöm a segítséget a vonalzóhoz, remélem, sikerül.

Nálam is a napokban merült fel a kérdés, hogy mibe öltöztessem majd a picit.

Lehet, elkapkodtam, de egy pár hete vettünk neki 56-os kombidresszeket. Most pedig gondolkodom, hogy bele fog-e majd férni, mert olyan picinek tűnnek a ruhácskák.

Nektek ajánlottak valamit a vizesedésre? Néha olyanok a lábfejeim, mintha lufit fújtam volna fel.
Én a felpolcolással próbálkozom. Van esetleg más tippetek?
Szerintetek lehet vízhajtó teát inni, vagy az ebben az állapotban nem ajánlott?

Szép estét!

Tündi
Vendég
 


Szia Tündi!

Nekem azt ajánlották, hogy főzzek meg egy kiló krumplit sós vízben, és azt egyem egész nap, és csak ásványvizet igyak... Ki is próbáltam, bár én akkor krumplisalátát csináltam, de működik... Érdemes olyan napra időzíteni, amikor nem mész sehova, mert félóránként garantáltan wc-re fogsz rohangálni...

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 


Szia Tündi!

Szerencsére én enm vizesedek, így nem tudok erről nyilatkozni semmit. Estére kicsit bedagadnak a lábujjaim, de egyáltalán enm vészes, a doki szerint az is csak azért van, mert még dolgozom, és egész nap ülök.
De valahol olvastam, hogy a vízhajtó teát ilyenkor semmiképp nem ajánlják!

Valamit akartam Nektek mesélni, amit tegnap olvastam a Kismama júniusi számában, de ha agyonütnek, akkor sem emlékszem, hogy mi volt az. Ma átnézem megint az újságot, és még otthonról gyorsan elküldöm! Tiszta zizi vagyok!

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok!

Engem most az érdekelne, hogy az előző előadássorozatban volt-e valaki azon az előadáson, ami most hétfőn is lesz, az őssejtekről. A Bajcsy oldalán oda van írva, hogy Sejtbank, ez azt jelenti vajon, hogy a Sejtbanktól van ott valaki és tőle lehet kérdezni, mert az mondjuk akkor elég egyoldalú tájékoztatás lesz, pedig engem a valós tények jobban érdekelnének.

Kép
teó
 
 


Szia Teó! Én voltam márciusban ezen a sejtbankos előadássorozaton.A sejtbankból amelyikkel kapcsolatban áll a Bajcsy, jött valaki.Elmondta a lényegét,bemutatta az eszközt amivel leveszik,majd kérdéseket lehetett feltenni.A végén szórólapot adott magukról,egy kis plüs kulcstartóval ajándékba.
krikis
 
 


Kisbogárka!
Szüléselőkészítőre nem kell bejelntkezni, egyszerűen csak odamész hátra az étterembe és végighallgatod- nyugodtan ki is lehet hagyni párat, ha épp nem érsz rá. Nagyon hasznos, sokat tanultam belőle- pedig nem az első babámat szülöm. A legjobb az volt, amikor felvittek a szülőszobákat, vajúdót és kórtermeket megmutatni.

vizes láb: nekem kb 2 hete van bedagadva, egyre rosszabb, már a combomig nagyon vizes vagyok, de azt mondta a doki ne foglalkozzak vele. (szerencsére, ezek szerint nem ödémás, pedig nagyon csúnyán fel van dagadva)

Már csak 1 nap!!!!!!!!!! Elvileg...Tegnap megvizsgált Sulyok doki, nagyon aranyos és kedves volt, pedig most közöltem vele, hogy nem fogadom fel (mást sem). Azt hittem sokkal nagyobb a babám, mert 2 hete volt 3 kiló pont, most meg 3100 gr. ..ugyanazzal a géppel mérték..ilyenkor elvileg fél kilót kéne hízniuk 2 hét alatt, nem? Ez most kicsit nyugtalanít, de mindegy legalább könnyebb lesz megszülni. Tegnap még bevállaltam egy egész napos Vidámparkot (még a gyerek hullámvasútra is felültem Boti fiammal), nagy élvezet volt :) Dorka babám persze megint sunnyog , meg sem mozdult a nagy eseményre...mivel lehetne rávenni, hogy ma bújjon ki? Ötletek? :)
helga22
 
 


Krikis, köszi a gyors választ, akkor ezt lehet kihagyjuk ebben a kánikulában, mert akkor nyilván csak a jó oldaláról lesz szó,vagy minden kérdésről úgyis oda fog a sejtbankos eljutni, minket inkább egy olyan előadás érdekelne, ahol mondjuk semleges dokik mondják el pártatlan véleményüket, merthogy elég sok a bizonytalanság ebben az ügyben, ahogy mostanában olvasom.

Kép
teó
 
 


[quote="helga22"]K írta:helga22isbogárka!
Szüléselőkészítőre nem kell bejelntkezni, egyszerűen csak odamész hátra az étterembe és végighallgatod- nyugodtan ki is lehet hagyni párat, ha épp nem érsz rá. Nagyon hasznos, sokat tanultam belőle- pedig nem az első babámat szülöm. A legjobb az volt, amikor felvittek a szülőszobákat, vajúdót és kórtermeket megmutatni.


Köszi!!! Én Zsuzsa miatt mennék most mindenképp, mert valaki őt ajánlotta, így meg tudom hallgatni. :-)

Ügyesek legyetek!!! Marha nehéz lehet kivárni már, hogy kijöjjön már, de úgyis akkor jön, amikor ő akar, gondolj arra, hogy neki pont akkor lesz jó. :-) Drukkolok!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!
Októberben fogok szülni a Bajcsyban, a Mosonyi Péter a dokim. Mindenképp szeretnék szülésznőt fogadni. Tudnátok ajánlani egy kedves, "tyúkanyós" tapasztalt szülésznőt? Akinék lehet gátvédelemmel is szülni?
Tegnap voltam a szülésfelkészítőn, az együttszülés témában, maga az előadás nem rendített meg, sokkal érdekesebb volt utána a szülészet megtekintése. Egyébként ezt nemcsak a kiírt időpontban lehet megtenni, hanem bármelyik szülésfelkészítő tanfolyam végén (szerintem így érdemesebb is, mert nincs aza tömeg és jobban lehet kérdezni). Tegnap az programban kiírthoz képest a Tóthné Varga Ildikó szülésznő volt ott. Nagyon kedvesnek tűnt. Állítólag talán legközelebb lesz a Zsuzsa keresztnevű hölgy.
Szóval várnám a segítségeteket szülésznő-ügyben, és aki szült már a Mosonyinál annak a véleményére is kíváncsi lennék.
Köszi: Kryszt
kryszt
 
 


kryszt-egy ismerősömet császározta pár hónapja Mosonyi doktor, ő nagyon meg volt vele elégedve, de részleteket nem tudok a dologról. Van egy Magdi nevű szülésznő, akiről szinte csak jókat olvashatsz ezen a topikon, ha megnézed a korábbi írásokat, de mivel én elötte állok még a dolognak, ezért saját tapasztalatom nincs a dologban. Kitartást a nagy melegben neked is!

Én is mennék már egy ilyen előadásra, de még dolgozom (kissé sztahanov vagyok... :D ), és így nem igazán tudom mikor juthatnék el oda. Most néztem, hogy 16-án lesz filmvetítés a szülésről, de azt meg nem tudom, hogy akarom-e látni! Vagy végigbőgöm, és teljesen odáig leszek, meg vissza, vagy halálra rémülök, attól függ épp milyen hangulatban leszek! Szóval nem tudom mi legyen!

Hol vagytok lányok, teljesen eltüntetek?!?!

Kép
marcsi0503
 
 


kryszt-egy ismerősömet császározta pár hónapja Mosonyi doktor, ő nagyon meg volt vele elégedve, de részleteket nem tudok a dologról. Van egy Magdi nevű szülésznő, akiről szinte csak jókat olvashatsz ezen a topikon, ha megnézed a korábbi írásokat, de mivel én elötte állok még a dolognak, ezért saját tapasztalatom nincs a dologban. Kitartást a nagy melegben neked is!

Én is mennék már egy ilyen előadásra, de még dolgozom (kissé sztahanov vagyok... :D ), és így nem igazán tudom mikor juthatnék el oda. Most néztem, hogy 16-án lesz filmvetítés a szülésről, de azt meg nem tudom, hogy akarom-e látni! Vagy végigbőgöm, és teljesen odáig leszek, meg vissza, vagy halálra rémülök, attól függ épp milyen hangulatban leszek! Szóval nem tudom mi legyen!

Hol vagytok lányok, teljesen eltüntetek?!?!

Kép
marcsi0503
 
 


Sziasztok! Én is ott voltam tegnap, először kicsit bosszantott, hogy nem Zsuzsa van ott, mert miatta mentem, de Ildikó is nagyon szimpatikus volt! És hát véletlenek nincsenek, ezek szerint jó volt megtudni, hogy Ildikó is esélyes. :) Ha valaki tudja, hogy Zsuzsa mikor lesz tényleg, légyszi ossza meg velünk!!! Amikor a szülőszoba látogatós alkalom van, akkor lehet találkozni a többi szülésznővel is? Vagy ezt hogy szokták intézni, hogy lehet "választani"? Nyilván az orvos javasol valakit, akivel jól tud együttműködni, de azért mégiscsak a személyes benyomás az ami dönt, nem?

Helga remélem azért hallgat, mert kijött a babóka. :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?