Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és tök ügyes, mert 100-at tud már szopizni!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


[quote="kisscica80"]S írta:kisscica80zőlő
Azt az olajat hol vettétek???
Mazsi mennyivel született???
Tud már szopizni, vagy még mindig üvegből kell etetned??


Innen van http://www.panarom.hu/

én megkértem hogy küldjék ki utánvéttel, 2 nap alatt itt volt, a postaktg ugyan kicsit megdobta az árát de mindegy

Mazsi 3430-cal született és majdnem 400 grammot dobott le. most nem tudom mennyi, hétfőn lesz mérlegünk.

szopi még nem megy, azt mondta a tanácsadó hogy most ne is erőltessem, majd megnézi mit csinélünk rosszul. A pucér-összebújózást csinálgatom vele, de az inkább ilyen szoktatás-féle.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Klarka nagyon örülök hogy otthon vagytok!!!! :) Mostmár minden rendben lesz :)

Kép Kép
szõlõ
 
 

 
 

Csöppke hol lehet ilyen homeos előadásról tudni? Egy ismerősömet érdekli, én biztos nem tudok elmenni.

Emi 4220 Nimród is. Picit még le van maradva...

Nici édesek a csajsziaid.

Kép
téjé
 
 


Ja és tegnap sikeresen belázasodtam, úgyhogy megyek aludni (ha hagy a fiam).

Kép
téjé
 
 


sziasztok:)
boldog gyereknapot az összes csöppségnek!!!!!!!!

nekünk is van csigunk:)

Kép

csinálhatnánk egy babakocsi és hordozó tesztet, én venni készülök, mert amit kaptam az elég car.
várom a tapasztalatokat.

szép napot

Kép
marjan78
 
 


Mi 130-at és150 eket eszünk.

Kép
marjan78
 
 


És a 2-es Huggies pelus vált be:)

Kép
marjan78
 
 


SZőlő - Én is folyamatosan kenem magam az olajjal :D .. csak nekem most van egy sejtésem .. lehet hülyeség .. holnap felhívom a védőnőt, és megkérdezem, igazam lehet-e.
Szóval az én emésztésem alapjáraton marha gyors ... ezért voltam rengeteg kaja és nasi mellett 55 kg a 176 cm-hez .. :roll: :roll:
Terhesség alatt jöttek fel szépen a kilók, nem is ment le a szülés után .. viszont most elkezdett rohamosan fogyni az úszógumim. Pedig még többet eszem-iszom a tejci miatt, de szerintem visszaállt a szervezetem a gyors lebontáshoz. Olyan szinten, hogy anyum tegnap látott (hetente lát), és megkérdezte, hogy fogyózom ? :shock: :shock: mert olyan tempóban elindult le a zsír .. Pedig nem csinálok az égvilágon semmit a sétákon kívül. Eszem-iszom, pihenek ..
Szóval az a megérzésem, hogy az én szervezetem a gyors anyagcsere miatt már nem tud annyi tejet termelni .. de lehet nem igaz .. lehet fejlődési ugrásnál vagyunk tényleg. ..
Örülök, hogy nálatok ilyen szépen alakulnak a dolgok :)
Így tovább!!!

Köszi csajok a gyarapodásos, és evéses infokat :)
Alíz is 80-140 között eszik .. de inkább éjjel meg reggel eszik többet. Napközben a 80-100 a jellemző ..
3 napja volt 4060 gramm - ma lemérem, hogy változott-e.

Kép
szösszenet
 
 


sziazstok
kellemes gyereknapot minden kismanonak.
külön az én nagy fiamnak sok boldog 2.szülinapot:)
Vendég
 


kérdeznék
cseresznyét lehet enni szerintetek ? köszike elöre is
Vendég
 


Sziasztok csak gyors bekukk.Köszönjük a hiányolást és a gratulációkat.Velünk minden ok szép és nyugodt baba.Ha lesz időm visszaolvasok de most mennem kell.
Az én szerelmem:
Kép Kép
Vendég
 


Gitka,
tök jó, hogy benéztél. Nagyon szép a babád!! Szerintem rád hasonlít.

Lekri,
szerintem cseresznyét nyugodtan ehetsz. Én még epret is szoktam. Szerencsére nem ütött ki tőle Lili. Sok boldog szülinapot a "nagy" fiadnak!

Marjan,
babakocsiból nekünk Peg Perego van, hordozóból pedig Bébé confort. A babakocsi bevált, a hordozót viszont elég körülményes bekötni a kocsiba, úgyhogy azzal nem vagyok annyira elégedett, de a célnak végülis megfelel. Nagyon édi hajasbabád van neked is:)

Judit,
a lényeg, hogy már szépen gyarapodik Nimród is. Seperc alatt lehagyja Lilit majd meglátod :wink:
Jobbulást neked!

Kisscica,
Lili 47 cm-el született és most 55 cm. Már egy rakás rugit kinőtt. Pont ma raktam el a kinőtt rucijait.

Klarka,
Tök jó, hogy már ilyen szépen eszik Atika. Ő is seperc alatt össze fogja szedni magát otthon. Sajnálom, hogy gyógyszerekre szorul, remélem hamar elhagyhatja őket!

Szőlő,
Tök jó, hogy ilyen sokat tudsz fejni. Remélem, hogy Melinda hamarosan rászokik a cicire!

Szöszke,
ismerős az érzés. Én is állandóan azon agyalok, hogy nincs elég tejem. Ráadásul engem mások is csesztetnek. Ma is voltak anyósék. Pont etettem a Lilit. Miután befejeztük az etetést levittem. Lili persze egyből a szájába tette a kezét és már megint megkaptam, hogy szomjas és, hogy adjak neki teát... pedig csak álmos volt szegényke. El is aludt miután leléptek. Ennyit erről... Remélem a tejserkentő olaj megteszi hatását.

Kép
emi29
 
 


Emi
Te hogy bírod kezelni anyós ilyen megjegyzéseit???
Én spec. tegnap este kiborúltam páromnak, h elegem van anyósból, és iritál a nő. HA ő nem teszi helyre, akkor én fogom, de mondtam páromnak, h akkor abból ő is fog kapni jócskán, amiért nem szólt rá addig anyósra... :roll:

Marjan
Nekünk NoName kocsink van, a babaholmiolcsóban vettük, de eddig egész jól szuperál. Hordozó is van hozzá, azt is szeretjük, könnyű bekötni!

Lekri
Boldog szülinapot a kisfiadnak!! Cserkót szerintem is ehetsz!!

Gitka
NAgyon édes pufók babód van!!

Marjan
Dávidnak nagyon édi a mosolya, és az a haj!!

Szösz
Maszat is inkább éjjel és reggel eszik sokat, ugye nekem is alvástól van sok tejem. NAppal viszont nem nagyon tudok pihenni, de így is az utolsó etetésnél ált. 120 körül még tud enni!!

Szőlő
Köszi az infót az olajról, rámentem a honlapra, de nem találtam meg! :roll:
Keresőben viszont találtam 2500 ft-ért.

Klarka
Szegény Ati, akkor egy életre meg fogja utálni a sok gyógyszerbevételt! NAgyon ügyes baba, h ilyen sokat tud már enni!!

Judit
Mi a baj?? Remélem nem a melled gyulladt be!! Gyógyulj meg hamar!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Mamik
Nem tudom, h Ti hogy vagytok, de én egész nap olyan nyomi vagyok. ALdnék egyfolytában.
Maszat is reggeli óta alszik, felkelt ebédelni, de aközben is bealudt már!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Sziasztok!

Emi, gratulálok az átaludt éjszakához! Gondolom, ennyi hét után ez nagyon jól esett neked. és nagyon cuki a babád, ahogyan nézeget.

Már nálunk is kezdenek lenni éjjel 3-4 órás időszakok, mikor alszik. Komolyan, kész felüdülés! Tegnap pl. evett 8.30-kor, 00.30-kor, 3-kor és 6-kor. Remélem, folytatódik ez a tendencia. Már napközben is bírja többször 3 óráig evés nélkül.

Most viszont ebben a nagy melegben azt vettem észre, hogy sűrűbben kér (akár egy-másfél óránként is), és csak kevés ideig eszik (nem mérem, hogy mennyit). Valószínűleg csak szomjas.

1bambi, köszönjük a dícséretet! Valóban úgy néz ki, hogy Gertrúd behozta a lemaradását. Hosszban még talán nem (bár azóta nem volt mérve, csak a ruhákon látom), de súlyban teljesen.

Toncsi! Szerintem nagyszerű, ha most nem kell tápszerezned. Hátha marad ez így sokáig. Jó a hasonlatod az evéssel egyébként :lol: . Szerintem nem gond, ha néha óránként kér. Nálunk is van ilyen. Szív valamennyit, aztán még 10 percig csak cumizgat ott rajtam, aztán megnyugszik. A tejtermelésnek meg ez jót tesz.

Téjé, nagyon jó, hogy ti is jól haladtok a szopival. Csak így tovább!

Szössz, szerintem se izgulj a tej miatt. Eddig olyan ügyesek voltatok. Közben utánanéztem, és a szoptatásért.hu oktatóanyagán is ilyesmi info található. Most nem találom, na mindegy. Itt van, ezek közt az oktatóanyagok között valahol:
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato

És mi történt velem ma éjjel? Ugye most kezd babó beállni a több alvásra éjjel (hála Istennek végre! ), és ezt valahogy a mellemnek is követnie kell. Ma hajnalban arra ébredek -még csak 2 és fél óra telt el az előző szoptatás óta-, hogy teljesen elásztattam a lepedőt. Félig hason aludtam, és az egyik mellembeől csöpögött a tej. Ezen a szoptatásért.hu oldalon írták -ami ugyan kissé ironikusan hangzik-, hogy az anya szoptasson bármikor, ha éhes a baba, ha szomjas, vagy ha az anyuka úgy érzi, hogy csak úgy "szoptatni akar". Úgy gondoltam, inkább kiveszem a manót az ágyból és megszoptatom, minthogy most éjjel nekiálljak fejni. Nem tiltakozott. :D

Egyébként tegnap volt 4330 gramm. Továbbra sem tudom mennyiket eszik, csak naponta egyszer szoktam mérni azonos időpontban.
Vendég
 


köszönjük a köszöntést.
megyek megmosom a cserkót és megyünk eszünk.picurkám alszik:)
Vendég
 


Sziasztok, kicsit eltűntem. Anyuméknál voltunk Pilisben, ma meg Zoli szüleinél Zuglóban, kivittük a kicsit a kedvenc kerthelyiséges kocsmánkba. Olyan jó volt. Már a férjem is oda járt babakocsiban:)

annyit volt levegőn Marci, hogy alszik, mint a bunda 2 napja.

Klarka, szuper, hogy otthon vagytok. nem lehet túl kellemes ennyi gyógyszert szedni, de a lényeg, hogy végre együtt a család.

Marjan: nekünkkölcsönhordozónk van és utálom, mert le van törve a fogantyúja és nincs benne fejszűkítő. úgyhogy azonnal veszek másikat.

Gitka, jó hogy jöttél.

Téjé, jobbulást. remélem nincs nagy baj.


Mennyi helyes csiga. hol lehet ilyeneket beszerezni?

és az olajat? láttam a honlapot, de nem találtam meg mit is kéne venni.

Szössz remélem helyreáll a tejed. a gyors anyagcserédet azért irigylem:)

Kiscica, Maszat nagyon hasonlít rád. döbbenetes az a kép.

Lekri, boldog szülinapot a kisfiadnak.

Szőlő, mikor csinálod Mazsival a meztelenkedést? mert nekem sem megy minden pózban aszopi és ez lehet, hogy segítene, de az enyém fázik pl. ha fürcsire is vetkőztetem.

Emi, jól olvastam, hogy 110-et kihnyt Lili? és magától evett olya sokat és rögtön kijött belőle?
meglepődtem a számokon:(

mennem kell sír a fiam

lolka_zs
 
 


Toncsi: Én is valahogy igy állok tej ügyben! Csak én még a 130-at nem tudtam megütni!

Nici: Igen, apa kezében van, én pedig fürdetem! Ez minden este igy van, mert sajna apa sokat dolgozik, igy marad ez a közös progi nekik. Ilyenkor általában a pelenkázást és öltöztetést is apa csinálja.

Emi: Nagyon aranyos a kislányod! Főleg a fókuszálos nagyon jópofa!

Gitka: A te babód is nagyon szép!

Ma voltunk a Kenguru Gold-ba, mert zenélő forgót akartunk venni. Hát nem voltam elájulva a kinálattól!!! Már elég régóta akarok venni és egyszerűen sehol se kapok egy értelmes, szines forgót.
3 éve a keresztfiamnak tök jót tudtam venni. Most meg!! :evil:

Anyóséknál is voltunk! Reggel 10-kor indultunk el otthonról és délután fél 5-re értünk haza. Még Auchanba is tudtunk menni.
A kis Attit nem zavarja semmi. Végig durmolt mindent. Csak anyóséknál kellett megetetnem 1 óra körül. És éjszaka is egész jó volt.
Este 10-től hajnal 1-ig aludt, majd reggel fél 6-ig. :)

Na lelövöm magam!!

Edina


Kép
medina83
 
 


Csak egy gyors bekukkantás erejéig jöttem fel.

Rólunk: mi nagyon gyakran eszünk. Van úgy, hogy Bogi 1 órán át a cicin csüng, és kisebb megszakításokkal, de folyamatosan szopik. Ha csak 20-30 percig szopik, és utána elalszik, akkor 10-30 perc alvás után újra éhes. Volt úgy, hogy 10 perc szopi, 10 perc alvás, 10 perc szopi, stb. Ezt sokszor 2 órán át műveli, mire végre hosszabb időre (1-2 óra) elalszik. Éjjel viszont nyugisabb, akkor tartja a 3 órás evéseket, bár ma hajnalban 3-től 5-ig ment nála ez a szopis-alvós váltakozó időszak. Napközben így nem tudok pihenni, éjjel meg nehezen alszom el, így nagyon kialvatlan vagyok, mióta megszületett. De szerencsére szépen fejlődik, sokat szopik (80-90 grammokat mérek 1 óra szopira). Tejcsi van bőven, próbálkozom a fejéssel is, bár még csak 10 ml-t sikerült lefejnem eddig max.
Viszont ami aggaszt, az a kakilás, mert majdnem minden kakiláskor nagyon sír, húzza fel a lábát, sokszor 20 percig is eltart ez nála, mire végre lecsillapodik (persze a cici segít ebben). Tehát sokszor nem csak egyszerűen nyom és vörösödik, hanem sírásban tör ki, aztán megkönnyebbül persze, de pár perc múlva újabb kakilás, újabb sírás. Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Pár kép a pindurkámról:

Kép

Kép
Gondolkodó

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Szössz, most nézem, milyen hülyeséget írtam. Arra gondoltam, amit Csöppke írt, plusz a többi. A gyors anyagcserédért én is irigyellek. Én nem híztam sokat, de ez a két kiló ami maradt, nem akar lemenni.

Bolygó, sajnálom a kialvatlanságot. Ha ez megnyugtat, én is mostanában kezdek rendeződni ilyen szempontból. A leírásod a kakilásról ismerős annyi különbséggel, hogy ez nálunk csak 3 hetesen kezdődött. Hát, hasmasszázs, hassimogatás, illetve én most próbálkozom az édeskömény teával. most két napja jobb a helyzet, mintha sokkal könnyebben jönne neki, jókat "rotyogtat". Biztos gyógymódot nem tudok. Nagyon édesen alszik egyébként a picid!
Vendég
 


Sziasztok!

Annyira elvagyok havazva..ugyh még nincs időm se táblira se semmire..de igérem összeszedem magam..Máté kiszívja minden erőm.pedig végülis jó gyerkőc..
viszont éggető kérdésem lenne ugyh gyorsan pötyögöm is mig csöppem alszik..
Nálunk is hasonló gondok vannak mint Szőlőéknél..nem akarja a cicit..sőt enni sem akar..ugy kell ráerőltetni általában..
3160 g-mal jöttünk haza pénteken és ma 3620 gramm..az jóóóóóóó???
ja és mennyiket kéne ennie?? 30-40-50eket eszik..
és milyen gyarapodás a jó?
ja és nem tudom nekem sem jött be a aventos mellszívó..de ajánlom azoknak akik szenvednek a fejéssel a babynova mellszívóját..tescoban 3300 Ft..és egy csoda..komolyan..tegnap óta igy tudok fejni is mert Máté koma van hogy 4 órát alszik..igy néha le kell fejnem..főleg hogy néha cucliból kell etetni mikor rájön a ciciundor..

köszi a válaszaitokat előre is...
próbálom behozni magam..

Pumpi..irok amint lesz időm..csak most ennyire futotta..és kösz ia tegnapi tanácsaid..megnyugtattál :)
Vendég
 


Egy kép Trudiról apuval, ami a hétvégén készült: Kép
Vendég
 


Emi,
Gondolom nagyon rossz volt, mikor Lili akkorát hányt.
És nagyon szép formás Lili!
Nagyon jó, hogy Lili ekkorát aludt, majd amikor egyre több ilyen éjszaka lesz...
Dani nálunk ma reggel 6-ig aludt, a nyöszikre is alig ébredtem fel, szóval én is jó nagyot aludtam. (Bár mióta többet tudok aludni, most kezdem érezni, hogy az elmúlt hónapokban szarul és keveset aludtam. Úgy érzem, hogy semmenyi alvás nem elég...)

Súly,
Dani 2,8 kg-mal született, majd 2,62 kg-mal jöttünk el. Most 4,37 kg. Szerencsére a születési súlyát ő pár nap alatt visszanyerte, de sok mindenkit hallok, akiknek a babájuk jó pár hétig nem nyerték vissza. Aztán szépen beindulnak...

hossz,
53 cm-rel született, de amikor hazahoztuk, mi bizony kevesebbnek mértük. Most 58 cm, és az 56-os ruhákat kinőtte.

kiscica,
Maszat szépen fejlődik.gratula!
mosoly: rám a legkevesebb :cry: :cry: :cry: minden más tárgyra és apjára sok megy!!!hát, én csak az etetőgép vagyok :cry: :cry: :cry:
pelus: minden kajánál cserélem, éjszaka (hajnalban) már nem mindig. na meg amikor 2 kaja között hatalmasat kakil, mint most is...apja ölében ült, apja is, távirányító, kanapé is egy merő kaka lett. de ilyenkor annyira megszeppen, hogy csak néz a nagy szemeivel...olyan édi. azt csodálom, hogy nem fáj neki, mert egy lövésre jön ki ilyenkor a hatalmas adag kaka.

klarka,
olyan jó, hogy irod a híreket kis Atiról. Amúgy a sebe szépen begyógyult?

téjé,
Nimród szépen felzárkozott súlyban, nagyon örülök neki. Mérleget kidobtátok?

szöszke,
én örülnék egy kicsit jobb anyagcserének, mert nekem meg nagyon lelassult mióta megszültem. a terhesség alatt nagyon jó volt. bár akkor 10-ed annyi édességet sem ettem, mint most. ha nem ennék ennyi csokit, fagyit, tuti, hogy tök jól lefogytam volna már. bár most már régóta a terhesség előtti súlyomnál vagyok. de abból lehetne leadni...

lekri,
boldog szülinapot a nagyfiúnak :lol: :lol: :lol:
én korábban a meggyet kérdeztem, de senki sem reagált. levest csináltam belőle, nem lett semmi bajunk

babakocsi,
chicco enjoy trio-teljesen elégedett vagyok vele

mi ma lementünk siófokra. nagyon jó volt. már értem marsi anikóékat...tök jó a sétány babakocsival is.

na ordít, megyek...

Kép
1bambi
 
 


sziasztok!

ma még nem jutott időm visszaolvasni -gyereknapoztunk meg babavizit is volt megint :? - mindenesetre egy kérdésem lenne:
hülye mód kidobtam a vigantol dobozát és nem emlékszem, mennyit kell adnom???

Kép Kép
celesztina
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:00-kor.
Vendég
 


Bocs Bambi, de annyira nevettem a kakiláson. nálunk ennyire durva még nem volt. de megnéztem volna ebbena szituációban a férjem arcát:)

cseresznye: nem tudom, én ettem a hétvégén. nem lett semmi

nekem hízásra a heti 150 g-ot mondta a szocreál védőnőnk.

vigantolra 1 cseppet mondtak/nap

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

Szöszke, Szőlő, leírnátok a nevét annak az olajnak? Én is megpróbálnám hátha....
Ja és mennyi volt? Csak postán lehet megvenni?

Csöppke leírnád még 1x a homeós cuccnak a nevét?

Úgy veszem észre kevés a tejem, és szeretnék mindent megtenni az ügy érdekében.

Emiatt nagyon depis vagyok, iszonyat rossz a kedvem, még a gyerekekkel sincs kedvem foglalkozni. Apjukat is többször lehurrgotam ma, pedig nem szokásom :( Teljesen kivagyok :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Bambi: köszönöm, hogy írtál a bukásról. Lauval mázlink volt és nem fájt a hasa, nem bukott, így ezek most újak nekünk.

Szőlő: köszönöm a szpois tanácsadó-infot :)

Marjan: babakocsiból mik a szempontjaid? Nekünk fontos volt, hogy kicsire csukható legyen, így esernyőset vettünk, Top Rider Bc05 vagy mi, nagyon klassz, alapvetően sportos, de át lehet állítani mózesessé :) meg adtak hozzá esővédőt és lábzsákot meg pelustatyót is, így ezeket nem kellett külön beszerezni. Hordozóból még a régi kocsinkról megmaradt gracos van, de ezt csak autósülésként fogjuk használni amíg jó és nem növi ki. Elvileg hintázni is tud benne, de még annyra csöpp hogy eltűnik benne szinte, nem kényelmes még neki (a fejszűkítóvel együtt is). De van hozzá talp is, így könnyebb lesz a kocsiba való bekötése (ezt még nem próbáltuk, amikor Lau használta még nem volt autónk és most meg még nem autóztunk)

Medina: a Brendonban régebben volt aranyos körforgó és van a Fisher Price-nak is egy édije, a Kengurusok elég gázosak szerintem is, mi is sokat kerestünk normálisat, végül is használtan vettünk olyat mint ami Emiéknek is van, ezt ugyan még nem nézi tesó hisz kicsi hozzá, de Lau imádja :lol:

Bolygó: nálunk evés után kb 1-1,5 órával jön a menetrendszerű hasfájás, akkor felébred, nyöszörög, ha rosszabb sír, ilyenkor megpróbálunk kényelmes pózt találni neki, ami rendszerint ölben van valahogy és aztán így tud kakszizni és lesz jobb neki. Szóval végül is nálunk is nehéz és hosszú míg kijön a kaksi, bár sírni csak ritkábban szokott ilyenkor. Sokszor az ihleti meg, ha tiszta pelust kap :)

Lolka: köszönöm a vigantol infot :)

Kép Kép
celesztina
 
 


[quote="zsuzsófi"]C írta:zsuzsófisöppke leírnád még 1x a homeós cuccnak a nevét?


zsuzsófi,
Ricinus Communis a neve. CH5-ös higításban!

És ne szomorkodj, van ott tejcsi ;)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="lolka_zs"]
írta:
lolka_zsSzőlő, mikor csinálod Mazsival a meztelenkedést? mert nekem sem megy minden pózban aszopi és ez lehet, hogy segítene, de az enyém fázik pl. ha fürcsire is vetkőztetem.



ma délelőtt csináltam, de nekünk a galérián elég meleg van. Azért egy vékony takaróval betakartam magunkat.

Kép Kép
szõlõ
 
 


[quote="téjé"][ írta:téjéb]Csöppke hol lehet ilyen homeos előadásról tudni? Egy ismerősömet érdekli, én biztos nem tudok elmenni.


téjé, nem tudom:) Ez a homeos előadás itt helyben volt, ahol lakom, egy gyerekorvos tartotta aki épp ezt tanulja most. Szülés-terhesség-és gyermekgyógyászat témakörben beszélt ezekről a szerekről.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


[quote="lekri"]k írta:lekriöszönjük a köszöntést.
megyek megmosom a cserkót és megyünk eszünk.picurkám alszik:)


lekri,
nem fájt a manód hasa a cseresznyétől?
Alapesetben baromira puffaszt...főleg az a nagyon nagy szemű ropogós...
Ha nálatok nem okoztott gondot, mázlista vagy;) Én szinte csak vajaskenyéren élek, és mégis... :(
Boldog szülinapot a nagyfiadnak!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Többre nincs időm, babák gyönyörűek, milyen sokat változtak már :D

Jóéjt!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Zsu, nem, nem csak postán lehet venni, sőt elsősorban nem, csak én megkértem a csajt hogy adja fel mert nem tudok elmenni a boltba.

http://www.panarom.hu/

de a honlapon természetesen nincs fent, tejszaporító olaj a neve.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Először is mindenkinek nagyon köszönöm, hogy gondoltatok ránk! Csak átfutottam az utolsó két oldalt, azt nem mondom, hogy képben vagyok, de most sem időm, sem energiám nincs a részletes olvasásra.

Emma jobban van, szerde óta nem láttak nála görcsöket, és az eddigi leletek mind negatívak lettek. Már csak az anygcsere zavar-szűrések eredményét várjuk. Pénteken még nagyon el voltunk kenődve, mert a gyógyszertől, amit kapott szinte 3 napon keresztül aludt (elméletileg 24 óráig tart a hatása). Bármit csináltunk vele, semmi reakció, teljes volt nála a kábultság. Aztán a hétvége már teljesen más volt. Élénk lett, szépen eszik, figyel, nézelődik, persze alszik is, és sír (mi már ennek is nagyon örültünk.) Elég sokat eszik, 60-80 grammokat, amíg aludt, addig is benyomott 40-50-eket. (A kórházi cuclit benyomták a szájába, folyt belőle a tej (táp), ő szegény meg csak nyelte álmában. Tegnap már vittünk be neki normális cumisüveget, amivel egy kicsit dolgoznia is kell, nagyon ügyesen kiszívja abból is a tápot. Ma már mellre is tettem, igaz nem sok minden jött belőle, de jó erősen szívta a cicit. Itthon éjjelente 3 óránként fejek, nem sok eredménnyel, de annyira sajnálnám abbahagyni, így még az a kevéske tej sem lenne. (Pedig volt olyan, hogy sírva fejtem, és a könnyekből több összejött volna, mint a tejcsiből). Most már sokkal nyugodtabb vagyok, így hogy látom rajta, hogy jól van.
Hazajövetelről még nem tudok semmit, bizom benne, hogy nemsokára itthon lesz a mi kis Drágánk.

Ja, és péntek éjjel baromira elkezdtem vérezni, jól megijedtem, de csak a gátsebem ment szét. Azért szombaton a Sz. Imrében keztük a napot. Most már egész jó.

Akartam feltenni képet, de majd legközelebb, jó késő lett.

Vigyázzatok magatokra és a Babákra!!!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Hoztam egy képet, szerintem most jön ki a gyereken hogy kicsit sok hip-hopot hallgattam míg babát vártam, mert állandóan mutogat (bár itt épp rokkercsaj) :lol: Készen vagyunk tőle, imádjuk. Tegnap este pl apjának simán bemutatta a fakkoffot, de sajna le volt merülve a gép.

Kép

Kép Kép
szõlõ
 
 


Atizka, sajnálom ami történt, de remélem minden renden lesz és nem azt mondják majd a dokik a végén hogy fogalmuk sincs mi a baj. Örülök hogy jobban van.

Nagyon szorítok Emmáért!!!!

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Sopronból, nagyon klassz volt! Végre kipihentem magam, meg el tudtam menni, fodrászhoz, vásárolni... :D :D :D
Anyum meg Apum egész nap szórakoztatta Benit, csak szopira adták oda nekem! Anyu büfiztette, öltöztette, tisztába tette, Apum vitte sétálni, amikor fájt a hasa ringatta, és mindkét este a nagy kádba teli vízzel úszóleckéket is vett Beni... :-)

A hasfájással kapcsolatban most, hogy elmúltunk egy hónaposak, kidobtuk az Infacolt a francba, mert semmire nem volt jó, vettünk gripe watert meg cseresznyemagos zsákot, hát kiváncsi leszek... :roll:

Nici: annyira édesen alszik Barbi a képen... Beni fejecskéje végül is 37 centis volt! :shock: :shock: :shock: Kisebb csoda, hogy így is összejött a gátvédelem!

Kisscica: tényleg döbbenetes a hasonlóság Maszat és közted! Nálunk mindenki mást mond, hogy Beni kire hasonlít! Szerintem amúgy senkire! :D Mindenkinek azt mondom, hogy ő csak saját magára hasonlít! :D

Klarka: de örülök, hogy otthon vagytok már! Azért a 46 nap kórház, az nagyon durva! Gondolom nektek egy örökké valóságnak tűnt!

Csöppke: nagyon jók a képek a kis Lőrincről! Főleg az odabújos tetszik!

Szösszenet: remélem a tejcivel nem lesz gond!

Születési súly visszanyerése: asszem mi elég speckó eset vagyunk, mert kb. 5 nap alatt érte el Beni a születési súlyát! Azért nem tudom pontosan, mert mi csak egyszer mérjük egy héten, 3200 grammal született és 1 hetesen már 3490gramm volt! (1hónaposan meg 4550gramm!) Szóval nekünk lassan fogyókúráznunk kell, nem híznunk... :roll: :D

Medina: nagyon cukor Attila mindkét képen!

Emi: nagyon édes Lili is, főleg ahogy hami után alszik a válladon... Ja és gratula az átaludt éjszakához! Én is várok már ilyen éjszakát nagyon!

Marjan: a babakocsink titi márkájú, és meg vagyunk vele elégedve, bár azt nem tudjuk, vajon meddig fogja bírni! Hordozónk Graco, az meg abszolút szuper! Könnyű bekötni, nagyon biztonságos és Beni mindig elalszik benne a kocsiban!

Gitka: örülök, hogy jól vagytok, édesen alszik a babód...

Bolygó: kakiláskor Beni is sokszor nyöszörög meg sírdogál! Előfordul, hogy szopi közben kakil és még olyankor is felsír... Nagyon édes a gondolkodó Bogi!

Celesztina: Vigantol napi 1 csepp!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Szőlő: csúcsszuper ez a kép! :D :D :D

Atizka: szorítunk továbbra is, remélem hamarosan hazamehet Emma!

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Szőlő úgy nevettem a képen:)

Atizka drukkolok, hogy mihamarabb együtt lehessetek.

Bambi kiröhögtelek és tessék. fürdettema gyereket, utána kaja és akkorát rottyantott, hogy újra kellett fürdetni. igaz ehhez a remek newborn dm-es pelus is hozzájárult. nmem kaptam ma Libero newbornt:( ja és ugyanannyiba került:(

lolka_zs
 
 


Zorróné, mi is hazalátogattunk tegnap Anyuékhoz, nekem még az etetést se hagyták :lol: Viszont Mazzser annyira beleizzadt a hordozóba hogy hihetetlen... Szegény tiszta nyűgös volt mire leértünk pedig csak 1 óra az út...

Anyósék voltak ma itt, basszus én tiszta lelki beteg lettem mikor anyós babusgatta Mazsit.... Tiszta bagószagú lett a kis haja pedig kezet mosattunk vele (és baszki ezt is állandóan kikéri magának, mondván: jaj most fürödtünk.... hát ez hülye már bocs).

Kép Kép
szõlõ
 
 


Nálunk nem a kaksi a mumus egyelőre, hanem a pisi. Amint felemelem a lábát hogy megtöröljem a popsiját, azonnal pisil. De 10-ből 8-szor. Persze úgy hogy lehetőleg legalább a bodyja is pipis legyen a háta közepéig, vagy a rugi is. Ma csak 3x öltöztettem át. Akkkkkora franc ez a kiscsaj :D

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő, pedig ezt a pisi dolgot a fiúk szokták csinálni:)

Zorróné hogy érted azt, hogy a titi babakocsi meddig fogja bírni? nem jó a minősége?

nálunkMarci annyira aranyos, amikor kakik:) kis csodálkozó feje van, majd egy halvány mosoly:)

lolka_zs
 
 


Szőlő - Alíz is sokáig csinálta ezt a pisis dolgot :D de kinőtte (kemény 1,5 hónapos korára :lol:)
Nagy kakik nálunk nincsenek, mert napi 4-szer kakil .. részletekbe adagolja nekünk :D de legalább nem kell állandóan öltöztetni. Nálunk elvétve fordul elő, hogy pisis vagy kakis lesz a ruha .. eleinte naponta többször belefutottam ilyesmibe :D

Ti gyerkőcötök szeret öltözködni?
Mi egy nap kétszer öltözünk. Este fürdés után pizsibe, és reggel 10 körül rendes ruhába (ill. ha elmegyünk). Etetés előtt öltöztetem, mert akkor nem jön ki belőle a kaja .. viszont így éhes, és hisztis :D

Tej-kérdésre köszi a sok reakciót. Egyelőre az van, hogy 2 ciciből eszünk .. és így jól vagyunk ..
Megint lemértem .. 4110 gramm (csüt. volt 4060 .. tehát azért hízik) ...
Igyekszem nem aggódni .. végülis én magam is tápszeres baba voltam .. ahhoz képest jól nyomjuk :)

Bevallom, nem tudtam visszaolvasni .. mi is családnál voltunk :)
Holnap pótlom az olvasnivalót :D

Kép
szösszenet
 
 


Jó reggelt! :)

szőlő, állati ez a kép :) Dominóról nekünk is van ilyen.

Pisidolog: én minden pelenkázásnál várok pár percet mielőtt kiveszem alóla a pelust...mert általában ahogy levegő éri a kukacot, jön a spricc. :lol:

Öltöztetés: mi is kétszer öltözünk, fürdés után, ill. reggel, szerencsére nincs gond, nem reklamál. :D

atzika, jó hogy jelentkeztél, tőlem is mennek a drukkok, hogy pici Emma mihamarabb hazakerülhessen!

Képek :)

Kép

Kép

Kép

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Celesztina: Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz zenélő forgót találni. Megnézem majd az általad javasoltakat is, de előtte még van egy-két bababolt, ahol talán van.

Azta Csöppke: Jól lement a pocid!!! Aranyosak a képek!

Nekünk baromi szarul indul a nap! Több mint másfél óráig nyüglödött a picim, nem tudtam semmit csinálni mellette. Utána beraktam egy adag mosni valót, erre kicsapta a biztositékot valami. Kicserélni én nem tudom, csak apa, de ő meg estig dolgozik.
Igy nem megy se a mosógép, se a hütő, se villany. Még jó, hogy az éjszakai áram megy!

Elaludt végre a kis lurkó, úgyhogy megyek és rendbe szedem a házat!

Edina


Kép
medina83
 
 


Ja és Csöppke: Baromi jó az a rugi!! :lol: :lol: :lol:

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Ismét előkerültem. Múltkor próbáltam írni, de drága páromnak köszönhetően, a gép épp kikapcsolt, amíg én megnéztem, hogy miért van akkora balhé a kiságyban... (be volt állítva,hogyha letölt vmit, akkor kapcsoljon ki a gép automatikusan....) :x

Röviden annyit rólunk, hogy napközben tökéletesen elvagyunk. Gyuszkó baba eszik, pelust tölt, eszik, alszik... néha nézelődik órákon keresztül. Délutánra viszont apját megtiszteli azzal, hogy fent van folyamatosan, eszik, és csak enne mindig... meg amikor már ő sem bírja, akkor balhézik. Este 10-ig kitombolja magát, aztán elájul, és 1-2ig meg se moccan. Akkor kaja, és szunyál reggel 7-ig...

Tejci szerencsére van, bár esténként fürcsi előtt és után van, hogy félóránként szopi van, mert annyira éhes. Valaki írta, hogy sokáig szopizik a babája, és gyakran éhes, óránként kell etetni. Nálunk is hasonló a helyzet, de ez csak az esti órákra vonatkozik. Nappal 1 órás mutatvány a szopizás és a pelus csere, de addigra a törpi már teljesen ellazul, úgy tele van a pocak... :lol:

Nemsokára rakok fel képeket, de nagyon mocorog vki a kiságyban... asszem zabaidő van... :roll:

Mariann
Kép

Kép
fmarian
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?