Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi:
Én meg talán veled kezdtem ezt a hónapot.
Nekem 25 napos ciklusaim vannak, úgyhogy nekem még 1 hetem van hátra...vagyis inkább sok-sok hónap a következő piriig.
Bár, képzeljétek, anno nekem a szülés után 2 hónappal megjött. Már akkor sem hagyott békében a rohadék :evil:
cicma
 
 


Juhéjj!!!
Ez az első laptetőm! :D
cicma
 
 


Helló Lányok!Tul vagyok a hsg-n most jöttem haza!Hát mit ne mondjak nagyon szörnyű volt :cry:
De az a lényeg hogy tul vagyok!Volt egy pici elzárodás de a hsg segített!A doki előtte megvizsgált és van egy gyönyörü 15mm tüszőm a jobboldali petefészkemben ami rettentően fáj de ott van és tök jo!!!!A méhnyálkahártyát is megnézte az 5mm és azt mondta hogy ez tök jó!!!Annyira megkönnyebbültem!Remélem mostmár sikerül!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 

 
 

Jucus hajrááááá!!! Azért elmeséled, hogy milyen volt. Nem csak szimpla mensis fájdalom?

Hajrá lányok nektek is!!! Nekem jún. 4-én kéne nem megjönnie. Mostanság még gyúrunk rá rendesen!! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hát igen valami olyasmi csak sokkal jobban fájt rettentően görcsölt de azért mert kitágitotta a méhszájat ilyen fájások lesznek majd terhességkor is mondta a doki.De tul lehet élni.Nálam ráadásul egy csomot gyalogoltam katéterrel a lábam közt aztán kicsuszott akkor ujra tágitotta a méhszájat ugyhogy teljesen megkinzott!!!De mondom megéri nagyon megcsiáltatni azóta olyan nyugi vagyok!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Te jó ég! Minek kellett gyalogolni a katéterrel?? :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


És az is nagyon fájt, amikor átnyomta a kontrasztanyag a letapadást?

Kép
Kép
tabati
 
 


És gondolom ha görcsöl akkor még össze sem lehet gubózni, mert nekem mindig az szokott segíteni, ha lefekszem és összegubózom, plusz melegvizes palack (gondolom azt meg pláne nem lehetett.

Kép
Kép
tabati
 
 


sziasztok!

én is megjártam ma a nődokit!
kaptam beutalót én is átjárhatóságira. először meg akarta ő csinálni kb 2 hét múlva, de mikor mondtam neki, hogy jód érzékeny vagyok, akkor azt mondta, inkább átküld egy másik intézetbe mert ott tudnak valami másfajta kontrasztanyagot adni.
kaptam egy nevet és egy telefonszámot apáromnak is. neki is ugyanabba a kórházba kell mennie andrológiai vizsgálatra.
azt mondta a doki, hogy ha már rászántam magam akkor nézzék meg a páromat is.
amúgy most mecsinálta a rákszűrést is.
Vendég
 


Szilvi!

De jó!!! :D Akkor tényleg gyorsan haladnak a dolgaid! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Nem mondom azt hogy nem lehet tulélni de borzasztó annak akinek egy picit el van záródva de csak addig rossz nagyon amig a katétert helyezi fel!Ugyhogy hajráááá mindenkinek!!!!!!!!

Ez a katéter Kép

és ez a hsg igy lehet látni
Kép

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


hát igen. jobban érzem én is magam, hogy most már legalább látok magam előtt egy irányt, egy lehetőséget, ami segíthet előbbre jutni.

az előbb beszéltem a párommal, hogy kérjen időpontot, mert először az ő vizsgálatát kell megcsináltatni és annak az eredményével kell mennem majd nekem.
remélem sikerrel járt.
Vendég
 


jucus: és ez egy reggel bemegyek este kijövök vizsgálat??
Vendég
 


Sziasztok!

Látom felpezsdült az élet!

Jucus:
Teljesen megértelek, nekem a múlt hónapban volt HSG. Hála Istennek nem görcsöltem, de amíg a katétert felrakta, az nem volt egy leányálom! Viszont én is megnyugodtam, hogy most már nincs akadálya semminek, jöjjön, aminek jönnie kell!

Szilvi:
Járkálni azért kell a katéterrel, mert máshol teszik fel és máshol van a röntgen. (legalábbis nálam kemény egy emelet különbség volt a vizsgáló és a röntgen között...) Viszont, ha picit nagyobbakat lépsz, akkor valóban kicsúszhat a katéter és akkor kezdődik az elejéről. Nekem egy napig bent kellett maradnom, mert a doki azt mondta, hogy törvény van rá. Vagyis egészen pontosan a méhen belüli beavatkozás "nagyműtétnek" minősül, ezért min. egy napig megfigyelés alatt kell tartani a "beteget". Ezt persze nem mindenhol tartják be. Én sem örültem neki, de utólag belátom, hogy jó volt, mert legalább ki tudtam pihenni a megpróbáltatásokat.
Andrológiai vizsgálaton már volt a párom. Azt mondta, hogy kicsit kellemetlen, hogy egy vadidegen helyen kell kiskatonákat leadni egy műanyag pohárba, de azt mondta, hogy azért, hogy legyen bébink ő is mindent hajlandó megtenni és különben is én sokkal több kellemetlenséget állok ki addig, hát nem mondhatja, hogy nem megy el. Úgyhogy hajrá előre mindenki legyen babás a nyár végére!!! :D :D :D :D :D :D :D

Kép
anda81
 
 


anda: köszi a választ! :)

én és a párom is a pesti MÁV kórházba kaptunk beutalót. esetleg valakinek van ottani tapasztalata?
Vendég
 


Igen nekem is tegnap csinálták délben és ma reggel jöhettem haza!De megéri bentmaradni!

Anda: neked volt vérzésed mert nekem tegnap nagyon vérzett és ma már csak barnázás van csak azért izgulok mert a dokim azt mondta hogy a hétvégén kell próbálkozni és ha még meg van a barnázgatás ugy nem jo jah és attol is félek hogy esetleg fájni fog a sex.De remélem nem!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Na helló csajok!
Jucus: nagyon ügyi voltál, remélem most már jön a babuci!
Szilvi: nektek is hajrá, tényleg legalább már van valami cél.
Anda, Tabati, Syry: gólyát nektek.

Én voltam ma dokinál, végül is az Sztk-ba mentem, Vera ajánlotta, tök rendes volt. (Vera is meg a doki is. :D )
Szóval a lényeg: cisztát nem látott, levette a rákszűrést, azt mondta, nincs semmi látható baj, úgyhogy teherbe kell esnem. :)
Felírt ő is clostyt, de most nem tudom, hogy szerintetek el merjem kezdeni szedni megint, hogy a múltkor ciszta lett tőle? Na és ha két hónapig szedem és nem leszek terhes, akkor inszemináció. Ez annyira borzasztó, hogy idáig jutottam, de ugyanakkor örülök is neki, hogy végre legalább van valami terv, ami mentén haladunk, nemcsak visszajárogatok a nagy semmire.
kinga

Kép
németh
 
 


Kinga:Te most akkor laálltál a clostival,nem is tudtam?Meg cisztád is lett tőle?Levagyok maradva egy cseppet! :roll:
Inszemináció?Miért?

Kép

Kép
syl100
 
 


Jucus:
Igen én is vérezgettem tőle, de nem volt vészes, csak pár csepp volt, aztán abbamaradt!

Kinga:
Kitartás, hamarosan itt a gólya! :D

Kép
anda81
 
 


Anda: még mindig vérzek, annyira aggaszt a dolog ma kén próbálkozni meg holnap és nem tudom mit csináljak??!!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Jucus!
Ha nagyon vérzel, (értem itt azt, hogy pl. mintha meg lenne), akkor indulás vissza a kórházba!!!! :!: :!: :!:

Kép
anda81
 
 


Nah sikerült beszélnem a dokival és azt mondta ez a vérés természetes mert ugye kétszer kellett katétert felhelyezni.azt mondta nyugodtan lehet próbálkozni!Jahh de megnyugodtam már olyan ideges voltam emiatt!

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Jucus!
Remélem sikerült a próba! :oops: :lol: Viccet félre téve, nagyon örülök,hogy minden rendben van! :D

Kép
anda81
 
 


Köszi szépen aranyos vagy!Én is remélem hogy sikerült!!!! :lol:

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


húha lányok! én egyre jobban kezdek idegesedni ettől a vizsgálattól. sajna pénteken már nem érte el a rendelőt a párom, így majd hétfőn fogunk mindketten időpontot kérni.
Vendég
 


Szilvi ne idegeskedj nem szabad!!!!Csak lazán fogd fel!!!!Én is igy csináltam és sokkal könnyebb volt!!!! :wink:

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Szilvi!
Ne kezdj el idegeskedni! Mindkét vizsgálatot túl lehet élni! Kellemetlen lesz, sőt lehet, hogy fájni is fog, de mindent a cél érdekében, igaz?! Nyugi nem lesz semmi baj! :!: :!: :!:

Kép
anda81
 
 


ma sikerült beszélnem a kórházzal, azt mondták, hogy a következő ciklusom (ami elvileg jövő hétfőn vagy kedden fog megjönni) 7-8. napján menjek be, csinálnak egy ultrahangot, vizsgálatokat, stb és csak utána az átjárhatóságit.
Vendég
 


na a páromnak is megvan az andorológiai vizsgálat időpontja: 2008. június 3. 14.00 óra. jövő kedd. beírtam ide, nehogy elfelejtsük, vagy ha elhagyom a papírt. akkor legalább itt meglesz :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!


jelentem még élek......... 8)

Visszaolvasni nem nagyon tudok,csak már szégyenlem magam hogy ennyire eltűntem.
nem terveztem és nem is gondoltam hogy ennyire rosszul leszek! :cry:
Mindenkinek nagyon drukkolok és sokat gondolok Rátok!

Puszi Mindenkinek!

KépKép
lyndee
 
 


lyndee: kitartás! hamarosan biztos múlik a rosszullét!
Vendég
 


Sziasztok lányok!Esetleg valakit nem érdekel vadászgörény??
Mert 2 hónapja fialt a miénk és elszeretnénk adni!!Akit érdekelne az szóljon és küldök képet is! :)

Jucus

Kép
jucus1013
 
 
 


Sziasztok!
Drukk mindenkinek, Szilvi sok sikert neked, gondolok rád.

Kép
németh
 
 


Lyndee!

Hát tényleg nagyon eltűntél! :evil: Enyje- benyje!! :x A munkáddal mi lett végül?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Lyndee:
De jó, hogy hírt adtál magadról! Mi újság?

Szilvi:
Küldöm az extra drukkokat és pozitív energiákat feléd! :D :D

Kép
anda81
 
 


És az olvasói levél (előre szólok, hogy hosszú lesz) :

Gyermekbe beruházni


Engedjék meg, hogy négygyermekes családapaként felhívjam a figyelmet három, köztudatba átment tévhitre.

Először: a "skandináv léptékű" magyar családtámogatási rendszer nem ró terheket a költségvetésre. Egy szülő ugyanis a saját fogyasztása mellett a gyermek fogyasztásának a fedezetét is meg kell keresse. E többletjövedelem után fizetendő, valóban skandináv léptékű szja és áfa átlagos életszínvonala mellettmeghaladja a családtámogatási rendszer költségeit. A többségében egy-két gyerekes családok családi pótléka például a gyerek fogyasztásának az áfatartalmát sem fedezi.
Másodszor: az országos szintű bölcsődei-óvodai hálózat segítségével munkába állítani kívánt anyukák nem növelnék a munkaerő-kínálatot. Ez eddig még sehol nem jött be. Valamennyi mértékadó számítás szerint ugyanis egy óvodai férőhely összességében 0,35-0,4 munkaerőt, egy bölcsődei férőhely még ennél is többet köt le. Ezen nem lehet javítani, mert a pelenkázás nem gépesíthető racionálisan. Ráadásul az így keresővé váló anyukák munkaereje nem teljes értékű, hiszen amint az egyik gyerek beteg, kiesik. Vagyis a bölcsődei hálózat a második gyerektől kezdve már nem növeli, a harmadik gyerektől kezdve pedig netto csökkenti a munka-erő kínálatot.
Harmadszor: Az otthoni gyereknevelés nem erodálja jobban az édesanya munkaerejét, mint bármilyen más megoldás. A gyereknevelés évei után a szaktudás valóban pár hónap felfrissítést igényel. A kisgyermek mellett dolgozó édesanyáknak viszont az idegeit erodálja, hogy a gyereknevelés stressze mellett a munkahely-óvoda-háztartás háromszögében is őrlődniük kell. Nem is beszélve a gyermektelen szinglikről, akiket 40 éves kor felett a család hiánya és az életciklus partnerek utáni rohangálás készít ki.
A fenti három tévhitnek közös a gyökere: a GDP-orientált társadalom képtelen elfogadni, hogy a családi keretek között folyó munka is értékteremtés, mert nem számszerűsíthető. Ha egy édesanya pelenkázza, fürdeti a gyerekét, az improduktív, mert nincs benne a GDP-ben. De ha elszakítják a gyereket az édesanyjától, és fehér köpenyes alkalmazottak végzik ugyanezt, az már GDP, és nőtt a foglalkoztatottság.

Kép
Kép
tabati
 
 


jaj,lányok! de aranyosak vagytok! :)

köszi a drukkokat! mindenről be fogok számolni!!
Vendég
 


tabati: a párom és én nem riadunk vissza több gyermek vállalásától :)

én nagyon szívesen lennék több gyermekes anyuka :)
Vendég
 


Jaj, bocs lányok ezt a hosszú bigyót véletlen raktam fel, nem ide szántam, de szerintem nagyon jó.

Amúgy mi is négy gyereket szeretnénk, aztán meglátjuk mennyi jön össze, mert én már 29 leszek a nyáron. De amíg bírom, addig biztos jöhetnek a gyerekek és kettő az tuti kell, mert kell a testvér.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szóval mi már védekezni nem nagyon szeretnénk egy pár évtizedig. :lol: (persze meglátjuk milyen gyorsan jönnek, de az első sem kapkodja el :lol: )

Kép
Kép
tabati
 
 


hát mostanában egyre többet gondolok arra, hogy mi lehet az oka hogy egy év alatt nem jött össze a babó :(
kicsit rámtör néha a félsz, hogy mi fog kiderülni a vizsgálatokkal.
de legalább valamiféle bizonyosságot szerzünk.
Vendég
 


ja, a négy gyerek már elgondolkodtató, de 3at simán bevállalnánk :)
Vendég
 


Szilvi!

Szerintem egy év semolyan sok idő, én simán el tudom képzelni, hogy semmi gobd nincs, csak épp még nem volt szerencsétek.

Én is amikor az előbb írtam, hogy nem akarja elsietni a dolgot az első babánk, döbbentem rá, hogy még csak ez a 4. ciklus. Egyáltalán nem sok, pedig olyan soknak tűnik visszagondolva. Ha mostanság összejön, akkor biztos úgy fogok sztorizgatni később, hogy szinte elsőre sikerült. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Mi legalább két gyermeket szeretnénk! Én is úgy gondolom, hogy testvér kell, mert egykén nem bizti, hogy olyan jó felnőni. Én is nagyon várom már, hogy anya lehessek. Pont ma gondolkoztam el azon, hogy lassan az összes ismerősömnek már van babája, nekem meg még nincs :( :( Néha én is azt érzem, mint Szilvi,hogy valamiért nem akarja az Ég, hogy beköltözzön a pocaklaló! :? Aztán persze próbálok pozitívabban hozzáállni a dolgokhoz! Sikerülni fog! :D :D

Kép
anda81
 
 


Anda!

Érzel már valamit, hogy közeleg a nem várt mensi? Mert én megint azt érzem, amit szoktam félidő után, hogy sajna meg fog jönni... :( Úgy szeretném már ha valami mást éreznék. 2 ismerősöm is mondta, hogy ők rögtön tudták, hogy sikerült, mert rossz volt a közérzetük. TUdom, hogy mindenkinél másképp műkszik, de én is várok valamit, egy érzést, hogy teszt nélkül is biztos legyek benne, hogy itt bizony baba van. Egyik ismerősöm negatívat tesztelt, de mégis elment a dokihoz, hogy ő érzi, terhes. A doki sem látott semmit, meg meg is jött neki. Aztán a következő hónapban sikerült a baba. Persze amikor a születés után visszaszámoltak, hogy mikor lehetett a fogantatás, kiderült,hogy már akkor terhes volt, amikor ő is érezte. Csak még nagyon korai volt, és egy gyengét mensizett is.

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: én nagyon soknak érzem már ezt az egy évet :(
valahol azt olvastam, hogy minden nőnek, akinél minden rendben van, egy év alatt meg kell fogannia a babának.
ezért parázok kicsit :(

mensis érzésem nekem is van. pontosabban csak egy. majd leszakad a derekam. még az ülés is kényelmetlen sokáig.
Vendég
 


anda: megértelek. én is ugyanígy érzek.

sokszor, mikor hazafelé jövök a munkából, látok kisgyerekes anyukákat, akik vonszolják maguk után a gyereket, ordítanak vele, türelmetlenek. ilyenkor elgondolkodom, hogy miért van, hogy azon embereknek akik valószínűleg nem is akartak gyereket, vagy nem alkalmasak anyának, azoknak van babájuk, nekünk meg, akik annyira vágyunk rá, és biztosan jó anyukák is lennénk, miért nem ad az Ég? :( Pedig tudhatná, hogy nálunk jó helyen lennének.
Vendég
 


hahó lányok!

hova tűnt mindenki? csak nem elolvadtatok ebben a nagymelegben? az én irodámban legalább 30 fok van :?
Vendég
 


Én szerencsére itthon vagyok és itt egyáltalán nincs meleg, de majd este kimozdulok, addigra hátha lehűl egy kicsit az idő. Anyósomék temetésre mennek, nagy itthon a banzáj. Apósom még előtte kiment a földre, hazajön szutykosan, alig van idő már fürödni is, de még ennie is kell, mert cukros. Az egyik kutyánk meg sántít, nem tudni miért, a konyhai csap meg elromlott, anyósom ideges, hogy nem érnek oda, közben már hússzor (ezt így írják :?: :oops: ) megfürdött, mert folyik róla a víz (nem egy vékony alkat, meg idegeskedik), meg hússzor átöltözött, nyaklánc kell, nem kell, hosszabb, rövidebb (komolyan mintha esküvőre menne, Úrisen mi lesz itt a mi esküvőnkön!!! :shock: ) Én meg aszisztálok mindehhez, úgyhogy nem egyszerű a dolog! :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


amikor a mi templomi esküvőnk volt, akkor én is elég kész voltam a rokonságtól. az egészet mi szervezetük a férjemmel. most nem akarom magam előtérbe helyezni, de szinte mindent én szervezetem le, miután közösen kiváogattuk hogy mi hol és milyen legyen, mert a férjem este reggel 9től este 7ig dolgozik és ő nem igazán tudott elmenni intézni ügyeket. szóval eléggé lefáradtam a rohangálástól és intézkedéstől. de megérte :) egy hajón tartottuk a dunán és minden ki nagyon jól érezte magát :) és meglepő módon olcsóbban kijöttünk mint egy étteremben a szárazföldön és mindenkinek nagyobb élményt nyújtott az esküvő így a hajón :)
szóval csak kitartás :) lesz ez még rosszabb is :wink: :D de megéri :D
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: