Új privát üzeneted érkezett!

Gabcika, drukkolunk!!!

Klarka, ez fantasztikus!!!!! :D :D :D Jujjdejó!!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.09.07 20:03-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza, csak gyorsan bejelentkezem.
Azóta már biztosan megszült (majdnem) mindenki! Gratulálok!

Sajnos nincsenek jó híreim. Én itthon, Emma viszont az I.sz.Gyerekklinikán. Kedden este vitték át, mert izomgörcsöket láttak nála. (mind a 4 végtagja rándult időnként, amikor aludt.)

Most vizsgálják, még nem tudunk semmit, hogy mi lehet az oka, de ami eddig megjött eredmény, minden negatív. Gyógyszerezik, amitől nagyon aluszékony. Ettől függetlenül szépen eszik, tejem alig van, de nem adom fel, fejem rendesen, igaz kicsi sikerrel.
Nagyon bízunk benne, hogy semmi komoly, csak biztosra akarnak menni az orvosok.
Kérlek azzért benneteket, hogy gondoljatok ránk, (aki szokott imádkozni, az imádkozzon Emmáért is.)

Teszek fel egy képet a mi kis Drágánkról. Kép
atizka
 
 

 
 

Atizka! Kitartás, sok erőt kívánok neked ehhez a helyzethez. Próbáld a jó oldalát nézni, hogy hamar felismerték a bajt, és megpróbálják orvosolni. A tejet pedig fejjed le rendszeresen, mintha szoptatnál. Remélem mihamarabb azzal a hírrel jössz te is, hogy hazajöhettetek gyógyultan.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Klarka,
Végre!! Nagyon örülök, hogy véger hazamehet Atika!!!

Atizka,
nagyon sajnálom, hogy Emma kórházba került. Remélem, hogy minél hamarabb felépül és hazamehet ő is.

Gabcika,
Szorítok+++++

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsban, mert hulla vagyok!

Klarka
Nagyon Örülök Nektek!!! Kívánok sok boldogságot a kis családnak, és jó egészséget!!!!

Azizka
Kitartás Nektek!! Emma biztosan jó kezekben van, és tényleg jó, h ilyen hamar észrevették!!!

Gabcika
Egy kalappal!!! Ügyesek legyetek!!

Krittáékra is gondolok sokat!! Remélem minden rendben van náluk!!!

Rólunk
Maszat mégmindig nagyon jó baba!! Nincs tényleg semmi panaszunk rá. Ált. csak akkor sír, ha éhes, ha unatkozik, akkor a cumival simán le lehet nyugtatni. Éjjel már nem kelünk, csak hajnal 5 körül. Nagyon büszke vagyok rá!!!
Csak idióta anyósom ne lenne....
Utolsó, a poharamat végérvényesen betöltő beszólása:
két szemem az unokáján legyen...
és csimbóknak hívja
Annyira útálom azt a nőt, h elmondani nem tudom!!! És nem lehet elküldeni a pi...ba, mert az anyósom

Hát ennyi!
:cry: :cry:

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Bocsi, ezt a képet muszály megmutatnom!
Imádom, amikor így mosolyog!

Kép

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Kiscica, nagyon jóó ez a kép!!!

Atizka, drukkolunk nektek is, hogy minden rendben legyen!!!

Klarka, örülök, hogy végre haza tudtok menni, remélem, hogy többet a kórház környékére se kell mennetek!!

Kép
Kép
mango.
 
 


Lituka, gratulálok Mátéhoz, igazán szép kis pasi :)

Gabcikának mennek a drukkok!!!!!!!!!!!!! Remélem nem kell sokat szenvednie..

Kép
Kép
mango.
 
 


Klarka, ez szuper. n sírva fakadtam. azt hiszem nekem még dolgoznak a hormonjaim.


Atizka,nagyon drukkolok Emmának.

Kiscica ez nagyon jó kép. Szössz elsunyogta a mai fotókat. :D Remélem azért látjuk Alízt.

lolka_zs
 
 


Gabcika,
drukk!!!! Ügyes legyél!

Klarka,
Nagyon örülök, hogy végre hazaviheted Atit! :D

Atizka,
sajnálom, hogy Emma kórházban van! Remélem semmi komoly! Gondolok rátok!!! Drukk!!!!

Litukával beszéltem, holnap délelőtt mehetnek haza. Máté ma nagyon ügyesen szopizott. Olyan boldog volt a hangja.

Krittáékról is vanhírem. Litu beszélt vele. Fruzsi is javul, ha minden igaz hétfőn hazavihetik. Kritta szombatig lesz kórházban.

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Bocs hogy idepofátlankodom...
Egy pár emberkét ismerek,igaz Pumpi?! :wink:

Szal csak hozom a jó hírt...Remélem Gabci nem bánja...

Gabcika ma 20.20-kor megszült. :wink:
Alízka 3200gr,54 cm.

A rakparton mentőt kellett hozzá hívni a dugó maitt ,mert Gabcinak már tolófájásai voltak...

A picike már szopizott is.Mindketten jól vannak.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabcika,
Hatalmas gratula! Nagyon gyors voltál! Éljen az utolsó topikbaba!!! :D :D :D


Panny,
köszi a jó hírt!!!!

Kiscica,
kitartás anyósodhoz! Nagyon édesen mosolyog Maszat! És milyen ügyes, hogy reggel 5ig alszik!

Atizka,
nagyon aranyos Emma! Remélem minél hamarabb újra együtt lehettek!
+++++

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Gabcikának óriási gratula!!! Ez aztán a gyorsaság :) :D

Kiscica - Cukor a mosolygós kép :D

Atizka - Sajnálom nagyon. Drukkolok a kis Emmának!

Klarka - Nagyon örülök!!! Csak így tovább!!! :)

Lolka - Sajnálom, hogy a Pólus-járat nem volt eredményes :? :?
Mindjárt mutatok fotókat Alízról ;)

Kép
szösszenet
 
 


Nah .. látom én zárom a topicot :lol:

Képek Alízról :)

A rózsaszín majommal szemezve, elalvás előtt:
Kép

A rózsaszín cicához bújva alvás közben:
Kép

Felébredtem:
Kép

Cumis:
Kép

Kék-Szemű:
Kép

Finnyás:
Kép

Tud élni....
Kép

Részemről teljes a szerelem :D Imádom a Lányunk :D

Kép
szösszenet
 
 


Atizka: drukkolok, hogy minden rendben legyen!!

Krittáról nincs hír?

Köszönöm, hogy ennyien drukkoltatok, hálából egy tegnapelőtti kép:

Kép

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Klarka, mekkora szemei vannak Atinak. De édes.

Alíz is csodaszép.olyan aranyos, ahogy bújik a cicushoz. hol hagyta az egyik zokeszát?:)

Gabcika, de gyors voltál:) honann tudja valaki, hogy mentőt kell hívni? fáj és kész, nem? hú, látszik, hogy edával szültem. nekem a tolófájás nem fájt, csak feszített.

lolka_zs
 
 


Jó reggelt!

Atizka, nagyon drukkolunk Emmának, hogy mihamarabb hazakerülhessen! ++++++

kiscica, nagyon aranyos a mosolygó kismanód :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Hű, Gabcinak sok szeretettel gratulálunk! :) :) De végül vajon beértek a kórházba? :roll: :)

Szösszenet, nagyon csajos a kis Alíz :wink: Mekkora most?

Klarka, azok a hatalmas Ati szemek, jajj :wink: :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Jó Reggelt Mindenkinek!! :D

Maszat üzeni:
Köszöni a dícséreteket!
Aranyosak vagytok!

Gabcikának Gratulálunk!!!
Remélem azért beértek vele!!! Kiváncsi vagyok a részletekre!!

Furi, nincs több pocakos mamánk! Peddig nem is olyan régen, még azt beszélük, h kinek mekkora a pocija és a benntlakója! :roll:
Nekem még azért néha hiányzik a pocim!

Klarka
Mekkora szemek!! Ati nagyon érdeklődően tekinget!!

Szöszi
Alíz nagyon kis vagány. És az egyik képen tiszta apukája szerintem!!
Nekünk is van ilyen pólonk :wink: ! Csak lassan kez :wink: djük kinőni!
Jól látom, h a Ti vonalzótokon is rossz a dátum??!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


[color=orange]Hatalmas gratula Gabcikának. [/color]

Kisscica,
nagyon édesen vigyorog Maszat. Lilinek még egy mosolyát sem sikerült lencsevégre kapnom, pedig már 400 kép készült róla :(

Szöszke,
Alíz is nagyon cuki. Ugyanilyen gatyó ban most Lilin is :)

Klarka,
annyira jó így látni a fiadat! Hihetetlenül aranyos!!!

Krittával én tartom a kapcsolatot, de tegnap óta nem írt. Mindjárt küldök neki egy SMS-t. Remélem Fruzsi baba jól van.

Olyan büszke vagyok a lányomra és magamra, hogy el kell újságolnom. Tegnap nap közben magától elaludt a kiságyában sírás nélkül. Éjjel evés után szintén. Csak pár percig nyafogott. Ráadásul este kilenckor már aludt és csak 1/2 4-kor ébresztett. Utána pedig 8-ig durmolt. Úgyhogy most nagyon kipihent vagyok. Ráadásul úgy tűnik, hogy kezdi megkedvelni a pihenőszéket. Most már 1/2 - 1 órákat simán elüldögél benne. Na most megyek vasalni meg takarítani.

Kép
emi29
 
 


Szőlő: a szopis tanácsadót neten találtad? Mikor hazajöttünk a kórházból nálunk is volt gond, találtam egy oldalt, a www.lll.hu-t és ott telszámokat, fel is hívtam párat, de nem vették fel :( aztán bepánikoltam, ha gond van, nem tudok elérni -megkérdezni senki :(

Klarka: remek,hogy hazajöttök :)

Atizka: drukkolok Emmának, hogy hamar megoldódjon az az izomrángás és ő is hazamehessen mielőbb

Kiscica: sajnálom :( kitartás . Nagyon édes Maszat a mosoly-fotón :)

[b]Gabcikának nagy gratula és sok boldogságot Nekik!!!!! [/b]
(nem semmi izgalmas útjuk lehetett a krházba.... :shock:)

Bukás: Julinka most bukott először, de másfél órával szopi után Feküdt és ébredezett erre potty. Ez ennyi idővel evés után is okés?

Kép Kép
celesztina
 
 


Emi, nagyon várjuk Fruzsiról a híreket!!!

Nagyn ügyeske Lili az alvásban ;)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


bocsi,kimaradt: akartam kérdezni, mit csináltok most vasárnap, Gyereknapon? Lesz vmi külcsi vagy még nem? Csak kivi vagyok.

Plusz egy fotó: Lau lenyúlta tesó párnáját :D
Kép

Kép Kép
celesztina
 
 


celesztina, szopis tanácsadók közül az egyik legjobb a Rózsa Iboly, Őt hívtad? Általában el lehet érni, legalábbis nekem mindig sikerült.
(06-30-583-4877)
www.iboly.hu

Ill. aki még nagyon jó, a Schneiderné Diószegi Eszer,
Tel.: 30/9522-115

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


celesztina, de aranyosak...azok a pipaszár lábak :):)

Mi szeretnénk elmenni a helyi gyereknapra hétvégén... remélem az idő is kegyes lesz ;)

Ma meg megejtenénk az első sétát...ha sütne a nap...de hol süt, hol beborul. :evil: Majd meglátjuk.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Atizka a kis Emmáért nagyon szorítunk, biztos minden rendben lesz, ha eddig szinte minden vizsg. negatív lett!

[color=red]Gabcika, sokszor gratulálok a picurhoz, kívánok nektek nagyon jó egészséget, sok boldogságot, és rengeteg tejecskét! Kíváncsian várjuk majd a részleteket![/color]

Panny köszönjük, hogy megosztottad velünk ezt az örömhírt!

Klarka, nagyon örülök a kis Atinak,végre teljes az öröm!

Kiscica,
már a múltkor is akartam írni, hogy szerintem nagyon hasonlít rád Maszat! Ezen a képen is nagyon látlak benne.
Hát igen, anyósodhoz kitartás! :wink:

Örülök Krittáéknak is!

Rólunk:
Tegnap nagyon rossz esténk volt :cry: Még nálam is elszakadt a cérna, és a babával együtt zokogtam...
Este 6.30-tól 11.30-ig szenvedtünk. Állandóan sírt, és csak a mellemen nyugodott meg. Igen ám, de minden evés után nagyokat bukott, (illetve az már hányásnak is nevezhető) miközben újra nekiállt sírni, hogy még enne. Ez ment egyhuzamban, evés-hányás-sírás....pedig tudtam az eszemmel, hogy már nem adhatok neki, de nem tudjátok elképzelni hogy ordított, annyira, hogy még levegőt sem mindig vett. Addig fajult a dolog, hogy kihívtuk az ügyeletet.. Képzeljétek 2 órába telt, míg ideért a doki!!
Addigra már kicsit jobb lett a helyzet, már majdnem el is aludt.
Megvizsgálta, hál istennek minden rendben van, azt mondta, hogy az igény szerinti szoptatást (amit ajánlott a la leche liga, mert már korábban írásban én is kértem segítséget) felejtsem el, szigorúan 20 percig - és ne tovább - etessem, megf. időközönként. Ne igyak tejet és minden rendben lesz.
Hajnalban 1.5 órát sírt újból, mert szopi után egy órával már megint enni akart. Egyszerűen ilyenkor semmi sem hatja meg, annyira sír.
Megálltam, h ne adjak, de már kezdett rosszul lenni, így a 3. óra előtt 20 perccel feladtam, és megetettem..

Kép
tim27
 
 


Jó reggelt!

Csöppke! Neked még nem is gratuláltam! Megnéztem a blogodat. Nagyon édes a kis Lőrke. :)

Gabcikának is gratula!

Atizka! Drukkolok, hogy mihamarabb rendbejöjjön a bébikéd.

Nekünk Nóriról vannak mosolygós képek. Márkó nem nagyon mosolyog, csak néha álmában kaja után.

Kiscica! Írtad, hogy 5-ig alszik éjjel Maszat. Mikor adsz neki este utoljára enni? Én már annyira várom, hogy elhagyjuk az éjjel 1-es szopit, de sajna nem sok hajlandóságot mutatnak rá a gyerekeim.

Ti mit csináltok a bébivel mikor napközben nem akar aludni? Végülis ilyenkor még két szopi között elméletileg aludniuk kéne, nem?
Babyteve! Te írtad, hogy nem altatsz, mert nincs rá idő. Hát nekem sincs, de maguktól nem alszanak el. Mit csináljak?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok mamik!

Klarka: Nagyon örülök neki, hogy végre együtt lesztek! Ez tényleg nagyon jó hir! Sok boldogságot kivánok odahaza.

Nici: Köszi a tejjel kapcsolatos információt. Ezt nem tudtam, úgyhogy visszafogom magam.

Szőlő: Kivánom, hogy a szoptatással sikerrel járj.

Zsúzsofi: Végülis én se fertőtlenitettem, csak beraktam neki egy színes plüs labdát, ami csörög. Nagyon bejött neki!! Ütögeti, nézegeti. Már amennyit láthat belőle még… Gondolom…
Amúgy a szájpenész az milyen? Egy kicsit szürkés, fehéres váladék a szájpadláson? Mert egy kicsit olyan Attié is. Persze mindig mosogatom neki kamillateával, mert a védőnő szerint még ne nyúljunk gyógyszerhez a kora miatt.

Atizka: Nagyon sajnálom! Szoritok, hogy ne legyen semmi baj! És nagyon szép a kis Emma!
Egyébként ez a rángás sokáig tart? Vagy csak mintha megijedne?

Kiscica: Sajnálom, hogy ilyen az anyósod. Átérzem a helyzetedet, mert nekem ha már okoskodni akarnak gyerekneveléssel kapcsolatban, már attól is hülyét tudok kapni. Zabálni való Maszat mosolya!

Gabcika: Gratulálok a kislányodhoz! Sok tejcit és boldogságot kivánok!

Panny: Köszi, hogy tájékoztattál minket!

Szössz: Nagyon jók a képek! És a szövegek hozzá!


Ma 80 grammot evett a picim ciciből. Nem kellett pótolnom. Viszont fejni egy cseppet sem tudok. Létezik, hogy ennyire kiszivna. Vagy az a baj, hogy fél órával szopi után próbáltam fejni?

Edina


Kép
medina83
 
 


Kép

Kép

Kép
kamilla306
 
 


plüss a kiságyban: érdekes, amit írtok, nálunk még (?) nem jönnek be: bár Lau sem rajongott soha a plüssfigurákért :( most betettem párat Julinkához, de még nem igzaán érdeklik... talán rosszakat raktam be? Bár van színes meg fekete-fehér is (pingvin)

Csöppke: nagyon köszönöm a szopis-tanácsadós infot, már sokkal nyugodtabb vagyok, hogy ha kell, tudok kihez fordulni. Nem őket hívtam, a nevük nem ismerős. Meg persze remélem, hogy nem lesz szükségem felhívni őket, mert rendben megy majd továbbra is a szoptatás :) Gyereknap mi is helyi rendezvényre megyünk, mázlinkra a közeli művházban lesz ami 2 percre van :D

Kép Kép
celesztina
 
 


Celesztina: Jópofa az a kép! Tényleg ari az a kis vékony lábikó! :)

Gyereknap: Mi anyósékhoz megyünk, de lehet, hogy út közben beugrunk majd valahová.

Séta: Mi tegnap is voltunk, de olyan sok a motoros, hogy nem tud nyugodtan aludni a kis lurkó közben. Meg még mindig fáj a csipőm! Félő, hogy orvos lesz belőle, de hogy tudnék kivizsgálásokra bacival teli kórházba menni ilyen csöpp babával? :evil:

Tim27: Sajnálom a rossz éjszakát! Nálunk is majdnem ez volt a helyzet. Evett, bukott, sirt…
Csak nekem rövidebb ideig csinálta. Este 9-től éjfélig. Ha valaki tejet iszik, ennyire gázos??? :shock:
Mert én tegnap elég sokat ittam! Lehet, hogy ettől volt olyan rosszul?

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Muszály ezzel kezdenem:
Maszat reggelire ma 190 g-ot evett, aztán tízóraira megütöttük a kerek 200 g-os határt!
Csak kerekedett a szemem.

Kamilla
Tegnap 9 után lett egy kicsivel lerakva! Igazából 1/2 4.kor akart kelni, de kapott egy cumit, és elaludt 5ig. BAmbi írta ezt múltkor, kipróbáltam és bevállt. Ha tényleg éhes lenne, akkor kb. 1 percen belül landolna a cumi az ágy másik végében és sírna, h éhen akar halni.
Szóval ajánlom ezt Nektek is, nálunk bevállt!!

Tim
Köszi a Maszat dícséretet, TŐled is!!
Sajnálom, h ilyen rossz estétek volt!! És doki nem mondta, h miért sír ennyire??? Szegénykém jól elfáradhat benne! Kitartás Nektek!!

Medina
Nekem azt mondta védőnéni, h szopi közben is termelődik tejcsi, így nem tom, h miért nem tudtál fejni szopi után! :roll:
NEkem is mindig totál leszív Maszat!

ÁH MOST HÍVOTT ANYÓS, H ITT VAN A HÁZ ELŐTT!!!!
UTÁLOM!!!!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Gabcika, hatalmas gratula Nektek :) Kiváncsi vagyok én is majd, mi hogy történt, nem semmi izgalmak :)

Klarka, nagyon örülök, hogy hazamehettek, és remélem kórház közelébe sem kell mennetek már! Ügyes volt a kis Ati! További jó egészséget Nektek!

Zita, sajnálom, ahogy smsben is írtam, remélem majd írsz, ha tudtok már valamit!

Szössz, Alíz továbbra is tündéri, és nem is látszanak azok a patik :)

Kiscica, Maszat tényleg Te kicsiben, és fiúban :) Nagyon hasonlít Rád, tüneményes kissrác :)

Kamilla, aranyosak a picik :)

Celesztina, jól kidőltek a törpök, édesek :)

És ezt Sirkiciéről találtam, merthogy nem tudtunk róluk semmit, ha jól láttam!
[quote="sirkici"]2 írta:sirkici008.V.19-én reggel 7:30-kor végremegszületett Niki baba 3700 g 55 cm természetes úton. Mindketten jól vannak!
A boldog APA!
Kép Niki baba


Tényleg elfogytak a pocakok, immáron babás topik lettünk :):):)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Kritta babája a körülményekhez képest jól van, de inkubátorban tartják. Kritta viszont egyáltalán nincs jól. Szegényt nagyon megviselik a történtek. Úgy tűnik, hogy beindult a teje, mert fejeget, de tegnap valaki kiöntötte a lefejt teje egy részét is :(


Timi,
amit írtál azt akár én is írhattam volna. Néhány nappal ezelőtt nálunk is ugyanez volt a helyzet. Aztán eldönttem, hogy 2 óránál hamarabb nem adok cicit. (Hozzáteszem, hogy mivel szinte egész nap mellen volt, nem is termelődött elég tej.) Persze anyósoméktól mindig megkapom, hogy éheztetem a gyereket. Nekem sikerült leszoktatnom arról, hogy egész nap cicin legyen. Kiviszem sétálni, próbálom a cicit cumival pótolni, szükség esetén adok neki teát. Tudom, hogy nagyon nehéz, de kitartás!!! Nálunk már kezdenek beállni a dolgok. Nagyon szorítok, hogy nálatok is így legyen!!!

Celesztina,
ha jól emlékszem, nektek van ugyanolyan forgótok mint nekünk. (Piros, zöld kék plüss állatos). Lili imád alatta feküdni és nézegetni, ahogy az állatok forognak. Próbáltad már? Bár Julinka még elég kicsi, lehet, hogy még annyira nem értékeli ezeket a játékokat.
Édesek a csajok!

Medina,
Nem tudod valakire rábízni a babát addig? Tényleg nem szerencsés őt is magaddal vinned. Nálam is előfordul, hogy nem tudok egyáltalán fejni.

Kamilla,
Lili kb 4 hetes kora óta van, többször is fent marad két szopi között. Főleg délután. Ilyenkor próbálom valamivel lekötni. Tornáztatom, levetköztetem, simogatom, korzózok vele a lakásban, kiviszem a teraszra stb... Szerintem az ikrek is egyre többet lesznek már fent.
Nagyon arik az ikrek!!

Kép
emi29
 
 


Köszönöm lányok a bíztató szavakat a külön alvással kapcsolatban! Most megnyugodtam! Látom közülünk is sokan külön alszanak a babától. Még pár napig próbálom szokni, aztán lehet hogy külön szoba lesz a vége. Már a férjem is felébred a pici lányra, eddig pedig nem zavarta őt, csak engem. Most délelőtt figyeltem ahogy alszik! Tényleg sokat nyöszörög, mocorog, boxol...stb! Gondolom álmodik. Nem csoda, ha felébredünk rá. Mindig azt hittem most is, hogy felébredt! Rohantam a fürdőszobából ki, de persze a kisasszony aludt! :P

Tejcim kicsit több van, de ez édes kevés. Így tápszerezünk. De próbálkozom továbbra is persze! Úgy tűnik kezd beállni a 3 órás evésre. Ennek örülök nagyon! Kicsit tervezhető így már a nap. csak maradjon is így... Tegnap végre eljutottunk sétálni is!

Klarka! Nagyon örülök Nektek!!!!!!!!!!!
gabo001
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon van most időm írni, de azért Gabcikának gratulálok, Klarkáéknak nagyon örülök, hogy mehetnek haza, Atizka, értetek meg nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen Emmával!

Kisscica: kitatartás az anyósodhoz!

Mi pakolunk ezerrel éppen, mert visszük megint Benit a hétvégére nagyszülőzni Sopronba! Alig várom már, hogy ott legyünk, mert az utóbbi pár nap elég nyüglődés volt, túl sokat nem aludtam és ott legalább tudok puhenni,mert a szüleim meg a tesóim elszózakoztatják Benit...

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


sziasztok
elkeseredtem,ma voltunk mérésen Kristóffal és doki szerint alig hizott ez kevés:( 3540el születet, 3260al jöttünk haza most 3290.hétfön jöttünk haza.
pedig igény szerint szopik, utánna még 80akat letudok fejni. sárga igy aluszékonyabb. doki szerint 12 naposan el kellene érnie a szül.sulyát.igy nem fogjuk.
kinél mikor érte el?
Vendég
 


Gratulálok Sirkicinek és Gabcikának is!

Klarka, nagyon örülök, hogy végre minden rendben!

Atizka, szorítok nektek és imádkozom a kis Emmáért is!


Ébrenlét: Trudinak 1-2 hete úgy alakult, hogy késő délután és reggel többet van fent, ilyenkor esetleg egyáltalán nem is alsziik el két szoptatás között. Az a "baj", hogy neki a reggel 5-6-kor kezdődik, és úgy 8-9-ig tart. Napközben jó nagyokat alszik.

Ha valaki szoptatási tanácsadót keres, tudom ajánlani a Péterfy kórházban dr Kiss Eleonórát. Ő gyerekorvos és IBCLC tanácsadó. Én még a terhesség alatt hallgattam meg a kórházban tőle egy előadást a szoptatásról és nekem nagyon sokat segített, és szerintem nagyon szimpatikus, saját gyerek is van. Persze ő az igény szerinti szoptatás híve. Én úgy tudom, ha valaki ott a kórházban keresi őt meg, az nem kerül pénzbe... Itt van telefonszám és rendelési időpontok. http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak Mikor Trudit vittem vissza hozzá kontrollra, akkor is voltak, akik megbeszélt időpontban szoptatási tanácsadásra jöttek, babástól.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Először is Atizkáknak sok drukk...és minlden új babához is sok gratula!
Klarkáéknak is gratulálok hogy hazamehetnek..röviden ennyit jegyeztem meg...

Krittával beszéltem telefonon..kedden mehet haza a baba ő pedig szombaton..külön vannak sajna..de minden rendben csak strpococcus fertőzést kapott a kicsi meg koszos volt a vize és nem is tudom mit mondott még Kritta..szóval ezek miatt muszáj volt inkubátorba tenni..de nagy baj nincs..

Na rólunk: Máté első két napban nem kérte a cicit se ma hozzátáplásást igy kicsit megsárgult..ezért fényezték tegnap estétől máig..de a véreredménye jó volt szóval nem lett volna feltétlen rá szükség de mivel ma hazaakartunk ma jönni igy inkább szoliztunk..
igy is tegnap este lett 72 órás ma pedig már itthonvagyunk...
Már jól eszik..habár nehezen tudom cicire erőszakolni..de már növekszik a súlya tegnap óta 3 óránként felkel enni aztán alszik..eszik..alszik...40eket evett a kórházban..tejci van..
Nyugodt baba egyenlőre..ha fenn is van elnézegelődik..:)

a szüléstörténetem napokon belül megírom..de nincs semmi erőm most még mert megmondom őszintén annyira kiszívja az erőm :)
meg még fáradt is vagyok...

egyébként este 6kor kerültem a szülőszobába be..fél9kor megszületett...sima uton..fájdalomcsillapitás nélkül..2 perces 60 mp-s fájásokkal :) a dokim bejött mégis és azt mondta példaértékű volt az együttmüködésem és a magamon vett erő..és hogy büszke lehetek magamra... :D
nagyon nehéz volt..nekem egy életnek tünt..
de majd irom bővebben..

köszönöm a drukkokat és a gratulációkat...
majd jelentkezem...
puszi nektek
Vendég
 


Tim, sajnálom a rossz éjszakát. :( Nagyon meg tudnak ijeszteni bennünket ezek a manók...főleg a sok bukás. Nekem szerencsére Dominó sem volt bukós, eddig Lóci sem...majd meglátjuk.
Én egyelőre full igény szerint szoptatok, van hogy 1 óránként kér, van hogy 3-at is kibír :) De pici még, úgyhogy absz nem is figyelem a rendszert benne. Alakulni fog még sokat.

Kamilla, köszi :)
Édesek az ikrek!
Nálunkkét szopi közt nappal alvás van, vagy kézben nézelődés - de ez max negyed óra, és elalszik - éjszaka van ringatás, meg egyebek, mert akkor nyűgösebb.
De ma végre megjött a kendőm, így még egyszerűbb lesz :)

medina, a szájpenész fehér lepedék, amit a nem tudsz letörölni sehogy sem. Boraxos ecsetelőt szoktak rá adni, de elég makacs a dögje, nehéz elűzni. :evil:

celesztina, szerintem tök normális, hogy egy 10 napos gyerkőcöt még nem érdekelnek a plüssök :) Nekünk nincs is az ágyban ilyesmi.

sirkici Niki babája nagyon édes! Gratula Nekik!

lekri, mi 3850-nel születtünk, 4 naposan 3800-al jött haza Lőrinc, azóta már biztos elérte a súlyát, most 8 napos :) De ha van elég pisis-kakis pelus, és láthatóan nem éhes, elvan, akkor nem aggódnék a súly miatt ;)

zorróné, jó utazást:)

Krittáéknak továbbra is drukk, hogy hamar rendbejöjjenek! Biztos nehéz lehet lelkileg... :cry:

Na mentem, vár a vasalás, fiúk alszanak.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Emi: Rá tudnám bizni anyukámra! Ha egy hét múlva se múlik a fájdalom, akkor már kénytelen leszek elmenni dokihoz.
Valószinűleg azért van, mert kiskoromba csipőficamos voltam, igy a picit is nagyon meg fogják nézni.

Lekri: Mi tegnap értük el a születési súlyunkat! Szerintem az a 12 nap egy kicsit kevés! Ja, és az a lényeg, hogy kb. 6-szor egy nap legyen pisi. Akkor nincs gond!!!

Lituka: Nagyon ügyes vagy! Örülök, hogy van tejed és hogy jól vagytok! Próbálj meg pihenni sokat, de gondolom most még van segitséged.
Ja!!! Ott van anyukád, ügye?? Nekem is ő segitett sokat!

Csöppke: Köszi az infót! Valami olyasmi van neki, de még nem olyan vészes. Mosom rendszeresen kamilla teával, ami valamit segit is.

Zorróné: Én is jó utazást kivánok! Már én is mennék valahová szivesen!

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

Medina a fogászatra én törpivel mentem, mert muszáj volt. Nagyon fájt a fogam....
De az nem kórház, és csak fogfájósak voltak. Úgy kellene, hogyk isérjen el vki, aki sétál addig a babával, de ha tovább tart mint 3 óra, azért meg tudd etetni sztem. É nígy tennék leg...

Jah és igen medina, a szájpenész fehéres lepedék a szájpadláson és a szájüreg két oldalán. Itt oda kell figyelni, mert az íny mellett a sarokban szoktak behúzódni a piszkok, nagyon nehéz leszedni. Kamilla tea sajnos nem ér semmit a gombák ellen :( Glicerines ecsetelőt kell venni, és azzal kenegetni. Nekem kifejlesztett módszerem van erre, először síma vizes textilpelenkát tekerek az ujjamra, és azzal jó erősen kitörlöm a szájából, és csak utána ecsetelek... Mert ha csak fülpiszkálóval kenegetném sose múlna el...
Így meg msot is leszámoltam vele 3 nap alatt :)
Jah és onnan is tudhatod hogy szájpenész-e, mert elkaphatod te is, hogy fáj a mellbimbód, és ki van pirosodva. Ilyenkor magadnak is kell kenni...

Lekri, 2 hetes korukra szokták visszanyerni a súlyukat Általában!!! a gyerekek. Kata majdnem 3 hetes volt. Liza 1,5. Minket is hétfőn mértek, 3160 volt akkor, csütörtök este meg 3190 és azt mondták a kórházban (akkor vittük vissza ellenőrzésre) hogy szuper hogy egyáltalán elindult a súlyfejlődése már. SZóval ne aggódj, ha igény szerint szopik, akkor fog ő még 1,5 kilót is hízni egy hónap alatt :)

Na lelőttem magam...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


köszönöm mindenkinek a biztatást. pisis pelus mindig van és kaki is szinte minden pelusba. na kivi vagyok szerdán mit mérünk.ha akkor is hizott akár mennyit is akkor bizti nem fogok aggodni mert az a lényeg hogy nem fogy.legalább is szerintem:)
még 1x köszi mindenkinek.
Vendég
 


A súlygyarapodást én is úgy tudom, hogy 2-3 hetes korukra kell elérni a születési súlyt, de természetesen ez is eltérhet minden gyereknél, mint minden más!

Mi tegnap mérlegeltünk kereken 3150 grammal, amivel született, tehát 17 naposan értük el!
Tegnap volt a rekord kajamennyiség is, mint írtam, a 90 gramm, ez is tök változó minden gyereknél, hogy mennyiket eszik :)
Barbi is besárgult, kékfényezett, ezért evésileg Ő is kicsit lustibb volt a kelletténél az első 1 hétben (volt hogy 20 milit alig tudtam leerőszakolni neki), mostmár kezd elég jól beállni az azonos mennyiségekre, a súlyának megfelelően!

Lituka, jó hogy otthon :) Édes Máté baba, várjuk a szüléstörténeted majd, és képeket is :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Lekri én is úgy tudom, két hét a vízválasztó, de olvastam már 3 hetet is a súly visszanyerésére... Szóval, ne aggódj, működik az a kölök! :D

Kép
babyteve2
 
 


Klarka de jó, végre! :D

Kamilla leteszem őket, aztán alvás. Tominál is így volt, piciknél meg főleg. Ha lázadás van, akkor persze, borul a terv, de azért nem annyira sírósak. Éjszaka simán visszaalszanak, pedig ált. a ketteskét ébresztenm és átpelusozom, különben nem enne semmit, csak aludna tovább. Délelőtt nyugis, délután sírósabbak, de akkor i s csak eggyel tudok foglalkozni, a másik vár. :oops:

Kép
babyteve2
 
 


Zsúzsofi: Köszi, hogy irtál! Szerintem nem szájpenész akkor, hanem csak a tejci még, mert a mellbimbóm nem fáj és nem piros. De azért majd megnézetem a védőnővel!

Edina


Kép
medina83
 
 


Gabcika! Gratulálok neked a picurkához. Látod, szófogadó volt, nem hagyta magát túlhordatni.

Sirkici! Neked is gratulálok a picurkához.

Gyönyörű befejezés a két kislány, bár így is a fiúk javára dőlt el a mérleg.


Nekem is volt olyan nap, hogy a kín keservesen kifejt tejecskét összeszedték a csecsemősök a hűtőből, és automatikusan bevitték a többivel, pedig rá volt nagy betűvel írva a baba neve és hogy a koraszülött-intenzív osztályon vagyunk. Még a csecsemősök mondták, hogy írjam rá külön azt is, és akkor nem szedik össze. Hát nem így történt. Én is teljesen kiakadtam, hisz akkor még az a pár csepp is számít a kicsiknek a gyógyulásban. Fent az osztályon pedig mikor vittem legközelebb, akkor kiskanállal beadták neki. Olyan jó érzés volt.
Mi 3500g-mal születtünk, a 12. napon, mikor hazajöttünk akkor reggel voltunk 3520g. A zárójelentésünkre rá is van írva, hogy súlyos állapota ellenére hamar elkezdődött a súlygyarapodás és jó étvágya van. Tegnap este 3970g-ot mérlegeltünk, így remélem ma átlépjük a bűvös 4kg-os határt.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Ha nem baj, teszek fel képet, amit kb 2 perce csináltam :)
Megtudnám zabálni a kis törpikémet, annyira alszik, és olyan csöpp :)

Kép Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?