Új privát üzeneted érkezett!

A fiúkat olyan gyorsan elvitték, hogy meg sem mutatták? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:A fiúkat olyan gyorsan elvitték, hogy meg sem mutatták? :shock:

de hülye vagyok......
simán...
őket persze, hogy láttam.
egyik K. kezében volt a másik a nővérnél.
Láttam mikor kivették őket meg amikor már póláyban voltak és engem kitoltak a műtőből.

kihagy az agyam :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni
feszülten figyeltem én is napközben és nagyon örülök h. minden rendben Veletek! Alapos kis előads lehetett.
Csak a dokim magánrendelésén néz meg uh.-n, még nem 4d. Ha nem látunk semmit, lehet bejelentkezek,1ébként csak a 25 hét körül terveztük. (ja a garázs az jó :lol: nálunk apa ma a mósókonyhát vonta be a körbe :lol: )
Viri
én férjem is ilyen óvatosan fogalmaz 1enlőre az apásszüléssel kapcs...én sem szeretném erőltetni..de bízom benne h. ott lesz!:wink:
Boni
végre kifújhatod majd magad!! :lol:
Nyuszi - Nők
úgy látszik ezek a figurák tényleg lekötik a lurkókat! :lol: küldött hugim képet róla
Kép

Kép
katica_75
 
 

 
 

Én meg jó felületesen olvasok :oops:

Nocsak, Kisfóka :P
Akkor már szuperjól haladsz a vasárnapi szülés felé! Várom a sms-t :D

Orsi :P
Sebaj :wink: Én úgy tudtam, csak terhesekre jellemző a memória zavar... de ezek szerint megmarad a szülés után is? :mrgreen:

Katica :P
Köszi! A magánrendelős UH nem hiszem, hogy akkora felbontású, hogy látnátok kukacot vagy nem kukacot... de persze előfordulhat... Drukkolok!

Viri :P
Ezt az apás-szülésest is átugrottam, úgy látom. Szerintem majd beviszi a lendület Apát. A vajúdásnál biztosan ott lesz Veled, aztán meg majd úgysem tudja elengedni a kezed :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Én úgy tudtam, csak terhesekre jellemző a memória zavar... de ezek szerint megmarad a szülés után is? :mrgreen:

Katica :P
Köszi! A magánrendelős UH nem hiszem, hogy akkora felbontású, hogy látnátok kukacot vagy nem kukacot... de persze előfordulhat... Drukkolok!

osztódik az iq-d :) :)

az én dokimnak egy tök régi UHja volt a magánrendelőben és azon is lehetett látni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kisfóka
jaj ne haragudj én is átugrottalak :oops: de drukkolok nagyon a vasárnapi apaszülinapiajándékhoz!!! :wink:
Fanni-Orsi
húúú én tök bizti voltam hogy látható már ilyenkor ha mutatja magát :roll: na minde1 is lényeg hogy minden rendben legyen vele. Orsi a kislányt is látták már 16. hét körül?

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Orsi a kislányt is látták már 16. hét körül?

igen.... beterpesztett a dokinak....
no comment

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Fanni
a Klinikán a vizsgálatkor nem nézte meg a doki lakmusz papírral, hogy nem-e magzatvíz??????????????? Mert megszokták?
(de lehet hogy írtad, csak én vagyok vak!)
memóriazavar: mikor már otthon (külön) a bébi-k talán még jellemzőbb a memóriazavar :lol:
nekem sem hozták fel az őrzőbe egyik lurkót sem :shock:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Orsi :lol:

Erika :P
Nem nézte meg lakmusz papírral. Megvizsgált és megszaglászta a kesztyűn maradtakat. Közölte, hogy a magzatvíznek jellegzetes szaga van. De már Anyukám rendelt nekem olyan magazatvíz kimutatós betétet a patikában, biztos ami biztos.

Orsi :P Katica :P
Pedig 16 hetesen a kislányt még nem szokták biztosra mondani! Nade hátha a Te kicsid is beterpeszt, Katica :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Pedig 16 hetesen a kislányt még nem szokták biztosra mondani!

nekem az uhs doki azt mondta, hogy ha látszik 100% ha nem, akkor meg nem találgat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica,
Én 15+3 voltam, amikor 1000% megmondták, hogy kislány lesz, :wink: Igazuk is volt, én is láttam amikor elmagyarázták, szóval lehet azt tutira látni, ha a baba is úgy akarja. Dóri is terpesztett az összes uh-on :oops: :lol:
Vendég
 


Jó regeglt

KAtica hol lehet ilyen tündéri faldiszeket venni?

Tud nekem valaki kelengyelistát küldeni? :oops: :lol: illetve ha avn más hasznos hogy miket kell beszereznem :wink:

amikor én voltam a klinikákon magzatvizszivárgásgyanum miatt nekem sem nézték laknuszpapirral..Uh és kézi ellenörzésd volt

Nekünk a 15.hétern egy elég rossz minőségü Uhn mondták elöször hogy fiú :wink:
Vendég
 


Orsi,Panda,Boni
Húú de jó akkor tényleg láthatjuk! :lol: Remélem nem szégyenlős a Szentem!! :shock: :lol: (nem tudom nektek voltak e előérzeteitek, de én fiút érzek..de ez nem igény, mert tényleg tök totál mind1) :lol:
Boni
kiderítem a honlapcímet! :wink:
Viri és aki még vizesedős (én is,nem terhesen is)
eszembe jutott h. 1 természetgyógyász ajánlott anno egy jó "diétát"-méregtelenítést, a szövetekben pangó víz kihajtására:
1-1,5 kg krumplit megfőzni, vagy héjjastól sütni lényeg h. mindenféle só,zsíradék nélkül !!! 25 dkg túróval, egész napra elosztani.Petrezselymet lehet rá rakni (zsíradék nélkül) mert az is vízhajtó.Én csináltam párszor -3 napig javasolt - és működött, éhezni soha nem éheztem inkább, csak egyhangú és kissé unalmas. Gondolom babásan sem árthat 1-2 napig.Most hogy van már újburgi finom is.

Kép
katica_75
 
 


katica ez tényleg nyami nyami :wink:
Vendég
 


Katica,

Nekünk is látták már az egyik babát 16 hetesen, hogy kislány. A másik babő takargatta még picit :lol: De aztán mindketten folyton terpesztenek :oops:

Érdekes ez a burgonyás diéta! Én úgy tudtam a burgony megköti a vizet, inkább a rizset ajánlják ilyen esetekben :shock:
Nekem is nagyon tetszenek a figurák. Kérünk címet!

Fanni,

Már többször akartam írni....Amit találtál bútordekoros oldalt, 8totalgyerek vagy valami hasonló)onnan rendeltünk csigás függesztéket! 2 hét alatt kiderült, miután nem kaptunk a rendelésről semmilyen visszaigazolást, hogy nem volt és nem is lesz, de még másfajta sem. Szóval valami kamucég lehet.
Az Astiban rendeltük meg végül, persze lényegesen drágábban. :?
Apás szüléssel kapcsolatban titkon én is ebben bízom
:lol:

Nők,

Hol vagy? Vizsgád?

Nyuszi,

de jó, hogy jelentkeztél! Jó, hogy sokat vagytok kint! Bár az utóbbi napok esőzése, nem volt ideális a sétához.

Orsi,

Pontosan rád gondoltam, mikor a tapsztalt ikresanyukákra céloztam :lol: Nem is tudtam, hogy akár minden éjszakára elviszik őket!

Lányok!

Kitaláltuk végre a csajszik nevét!!!!Éppen ideje volt!
A babó: Nelli B babó: Dorka
Szóval megpróbálom szerkeszteni a vonalzómat!
Ja és a fájdalmaim is enyhülnek, így, hogy tényleg pihenek egész nap. Csak napi egyszeri kiruccanást engedélyezek magamnak!Remélem hamarosan eltávolodnak a csontjaim és újra "fitt" leszek :lol:

Kép
viri8
 
 


Sziasztok!

Fanni, Katica!
Köszi Nektek, hát remélem tényleg kifele pakol a baba!

Boni!
Már csak 7-et kell aludnod?

Katica!
Nekem is 15 hetesen mondta először a doki, hogy kislányunk lesz! :D De nekem a férjem már elejétől mondta, hogy kislány lesz! :D

Lányok!
Az normális szerintetek, hogy Gréta nem olyan aktív már?Nem mozog már olyan sokat! Kicsit aggódom ez miatt! Életjelet azért ad magáról, de már az sem olyan erős, mint volt! Szerintetek? :roll:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Viri!
Nagyon szép neveket választottatok a lányoknak! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka,

Ugyan nem a tapasztalat mondatja velem, de én azt olvastam, hogy a szülés előtt a baba már nem olyan mozgékony. Rápihen a nagy napra! Ne aggódj, sztem teljesen normális!
De remélem írnak majd a tapasztaltabbak is :D

Kép
viri8
 
 


Röff!

Fókika! Azé' nem mozog annyit, mert már nem fér el odabenn! Tök normális.

Viri! Nekem is tetszenek a neveitek. :lol:

Kati! Szerintem tök mindegy, mit eszel, csak sózni tilos! (és persze alapból sós kajákat enni)

Kép
zölddisznó
 
 


Kisfóka!
A napi 10 mozgás legyen meg az a lényeg! :wink:

Fanni!
Örülök, hogy minden ok a magzatvízzel!!! :D
Nekem reggel 5:44-kor volt a császár, rögtön megmutatta a szülésznő, utána nem sokkal azután, hogy kitoltak a műtőből már hozták is megmutatni, és kicsit oda fektették mellém. Este már mehettem osztályra!

Viri!
Én a mesedekortól rendeltem a falra dekorációt, Zsombi imádja, sokat nézegeti! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Fanni :D
Nagy kő esett le a szívemről. Tegnap Lilu 20 percenként jött: "Anya, nézd meg az internetes Fannival mi van?" :D Olyan drága volt, ahogy aggódott, meg kérdezte, hogy mekkorák most a fiúk, és inkubátorba teszik-e őket még, stb... Megnyugodott, amikor mondtam, hogy nincs baj :D
Ezt a magzatvíz kimutató valamit állítólag már nem gyártják. Épp egy kismaminak ajánlottam a nyári topikon, és mondták, hogy ne ajánlgassam, mert már nincs :(
Mai vizsgálatra nagyon kíváncsi vagyok!
Már nem sok vizsgálatod lesz :wink:

Viri :D
Nelli és Dorka :D Szuper!!! Nagyon tetszik! A Nelli nekem eleve nagyon tetszik régóta, a Dorka meg csak részrehajlás végett, mivel én Dóra vagyok :oops: De most már anyakönyveznek Dorkát önállóan is, de a névnap, úgy tudom, akkor is február 6. És a név jelentése: Isten ajándéka :D
Ha megoldod, hogy akkor szülsz, amikor én - tudod, ua. a KH - akkor majd én segítek neked az első napokban/éjszakákon :wink: Persze csak, ha Csabi engedi :roll: Újszülött lilutól csak kb. az első 24 órám volt nyugodt, és utána... Maratoni szopi, és sok-sok ébrenlét... De akkor is boldog voltam a látványtól, hogy végre itt van, és nem tudtam betolni a csecsemőosztályra... Végül újszülött intenzívre került a sárgasága miatt :cry: Bőgtem, nem bírtam abbahagyni :cry: Azzl v :cry: ígasztaltak: nyugodjak meg, a másodiknál már könnyebben viselem, hogy besárgul, mert mindenképp be fog... Ez a tapasztalat. Kössz :?

Katica :D
Az anyai megérzések sokat jelentenek ám!!! Én Lilnál is Csabinál is éreztem, hogy "mik", és bejött :wink:

Mai menü: bazsalikomos spárgaleves, krumplistészta, kovászos uborka :D Már nagyon éhes vagyok...

Véda
Vendég
 


Véda,

Nem tudtam, hogy Dóra vagy :lol: Annyira tündér vagy! Nagyon remélem, hogy kb egy időben fogunk szülni! Minden segítségnek nagyon fogok sztem örülni, persze, Csabika az első! :lol:
Egyágyas szobát fogsz kérni? Én semmiképp, nem szeretek egyedül maradni.

Jaj, már megint isteni kaját készítettél!Nyamnyam Én almanapon vagyok :(

Kép
viri8
 
 


Donika,

köszi az infót!
Hol tart Zsombi a növésben? Tejcsi van még?

Kép
viri8
 
 


Viri gyönyörűek a nevek :lol:
Vendég
 


Paradicsomleves, újkrumlpifőzelék, sültoldalas. Milyen?

Viri! Csinálj így, hogy papapapapapapapapapapapapa...
Éljen az almanap!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi :D
Az se rossz :lol: Sült oldalas nyamiiiiiiiii! És másnap a zsírja friss, ropogós kennyérrel, paprikával, paradicsommal...Hmmmmm...

Viri :D
Mindegy, milyen szobába kerülök. az biztos, hogy nem kérem magam egyesbe. A kettes tökéletesen megfelel, főleg, ha te leszel a társam, meg Nelli és Dorka baba :lol:
Nagyon szépek, és nagyon tiszták a szobák. Láttad már őket? Annyire barátságos a hangulatuk :D Azért 72 óránál, remélem, nem kell tovább benn maradnunk. Liluért már most megszakad a szívem :cry:

Kisfóka :D
Előbb nem írtam, de a hétvégi kettős ünnephez megy ám tőlem is a drukk+++++++++++++++++++++++++++

Véda
Vendég
 


Viri
nekem is nagyon tetszenek a nevek!! :lol:
Ja hát igen szegény krumpliról ez a tévhit él :lol: pedig csak a rengeteg só teszi ezt vele.Anélkül hajtó.

Milyen jó lenne ha 1 szobába lennének azonal megismerhetnék a srácok 1mást!! Mi meg egyből 3 lurkóban gyönyörködhetnénk!! :lol:

Zöldi
nálunk is sültoldalas a mai menü petrezselymes krumpli kovi ubi társítással. :lol:

Kép
katica_75
 
 


Zöldi Én ezt csinyálom :wink: :lol: :lol:

ÉHES VAGYOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK! ZÖLDI 14 után megyek ebédelni :wink:
Vendég
 


Boni! Nem adóóóóóók!
Apa még sehol, asszem, mégegyszer megkóstolom. Még mindig émelygek, ha egyszerre normál adagot eszem. De ez este 6 után úgy elmúlik, hogy múltkor másfél kiló paradicsomsalátát nyomtam be 2 óra alatt. :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Irigy kutya :cry: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Lányok :P
Mai vizsgálaton is minden rendben volt. Gyerekek fent vannak, méhszáj teljesen zárt. Kenetet vett és úszást javasolt a gerincem miatt. Azt mondta, hogy fertőzés nem jut be, max. gomba, az meg a gyerekekre nem ártalmas, csak nekem kellemetlen...
A dokim szerint júliusban fogok csak szülni. Július 7. után (akkor töltöm a 38. hetet) aznap lesz a császár, amelyik napon akarom :lol:

Véda :P
Imádnivaló Lilu :D
Még inkubátorba kerülnének, de már elég nagyok ahhoz, hogy lényegében semmi baj sem érheti őket :D
Nyami, mi is spárgát ettünk tegnap előtt, főtt spárgát sajtszósszal, főtt petrezselymes újkrumplival, mellé apróra vágott sonka, s baconba göngyölt pulykamell. Apa készítette :D

Viri :P
Gratulálok, 2 nagyon szép név! S a vezetéknévvel együtt is jól hangzik!
Én azt hiszem, végül nem lesz dekoráció a bútorokon. Valahogy soknak érzem... de azért még nem bizti. Az Outletben is van bútordísz. Nem túl sokféle -legalábbis a honlapon-, de van és elég olcsó is.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Még inkubátorba kerülnének, de már elég nagyok ahhoz, hogy lényegében semmi baj sem érheti őket :D

a sotén szinte minden babát inkuba tesznek 4-6 órára.
könnyebb nekik az akklimatizálódás.
kissúlyuakat akár tovább is, hogy kisebb legyen a súlyvesztés, mert ígykevesebb hőt kell önállóan termelniük.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica :P
2 spec. 2 lányt éreztem :lol:
Azt hiszem, Boni is így járt :wink:

Coca :P
Eleinte én a paradicsomot is paradicsommal ettem volna! Nyami!
Már vagy 2 hónapja viszont a szagokra vagyok nagyon ráállva, igyekszem sokat menni a garázsba, mert a gumi és a benzinszagért vagyok oda, meg a festékért, de szinte a rajongásig. Simán ott tudnék aludni :lol:

Donika :P
Köszi! Hogy vagytok?

Kisfóka :P
Napi 2x szokták a végén már javasolni ellenőrzni a baba mozgását, reggel és este.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszi Orsi :D ezt nem tudtam.
De ha tényleg a 38. héten szülök, akkor egyrészt belenőnek a babák a kikészített ruciba :lol: másrészt szerintem már nem fognak odakerülni. A hasam csíkjainak nézegetését pedig a mai nappal abbahagytam. Ha még 6 hetem van, akkor úgyis zebra leszek. Sebaj, legalább majd szerencsét hozok a "sima" Kaális topik leendő babásainak :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Éljen Fanni! Én nem próbálkoznék már úszással, ha eddig nem jártál. A gomba sem hangzik jól!

Kép
zölddisznó
 
 


Apa nagyon megörült, hogy azért akkor mehetünk valahová együtt! Van a közelben egy nagyon jó kis hely, a hideg vízben kevéssé terjed bármi is... és én már évek óta nem kaptam semmilyen fertőzést vagy gombát még thermálban sem, pedig ott azért jócskán van! De azért majd még meglátom...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lányok,

Nem is gondoltam, de nagyon jó érzés, hogy nektek is tetszenek a nevek :P

Zöldi, Boni, Katica, Fanni!

Éhen veszek, ha olvasom a fórumot! :evil:
Na de próbálok másra koncentrálni és hozok még egy almát. :D

Orsi,

állítólag vizesedésre is létezik valamilyen homeos bogyó, amit lehet terhesség alatt szedni. Nem ismered?

Fanni,

de jó, hogy minden rendben van! Szuper csajszi vagy! Na mondtam én, hogy később fogsz szülni! :lol: Bár úgy is a fiúk döntiik el, és tudom,hogy te is korábban szeretted volna. A július olyan szép hónap!
Hol van a közeletekben az a tuti uszoda? Nekem is ajánlotta a szülésznő az úszást!
Keretezik a gobelijeimet :D

Katica,

na tessék, ennyi az előítéletekről burgonyaterén... :lol:

Kép
viri8
 
 


Fanni, örülök a jó híreknek!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


FAnni dejó!

Igen, én speciel kislányt éreztem...meg is lepődtem hogy kukija nőtt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de visza nem adom :wink:

de jó ezt most olvastam
holnap ide megünk

4D Ultrahang

4D, azaz négy dimenziós ultrahang vizsgálat bármikor végezhető a terhesség során, de a legjobb felvételek és képek a 26-30. héten készíthetők.

A vizsgálat előzetes telefon vagy internetes bejelentkezés után történik.

A vizsgálat ára 13000 Ft, mely tartalmazza a vizsgálat, a lelet, négy darab fénykép, a dvd és a dvd-felvétel, a képek internetre felhelyezésének árát. Az internetre helyezett képek mellé egy kódot kap, melynek segítségével a rokonok is bárhonnan el tudják érni a készített képeket. Amennyiben a magzat nem úgy helyezkedik el, hogy jó képek készülhessenek, a vizsgálatot megismételjük. Ez nem jelent többletköltséget. Bejelentkezés: 06-1-4764455, 06-30-9015469, www.mamakalauz.hu
Vendég
 


Viri :P
Almanapot legközelebb ezek szerint cserélhetnéd krumplira. Az sokkal elviselhetőbb, képzeld, olyat régebben még én is tartottam és kibírtam :lol:
A tuti uszi a Kőérberek színes-szagos (csúcsranda) lakóparknál van, Hozzád közelebb :wink: Nagyon jókat hallottunk róla! Állítólag az Hotel Érd (?) -talán ez a fantáziadús neve- is van, de a másikról több az infom.
Ha kész lesz a keretezés, feltétlen tedd fel a képeket!

Baba :P
Köszi, írtam a másikra választ!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a válaszokat, Gréta azóta aktivizálta magát valamennyire! :D

Fanni!
Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! Akkor még van egy pár heted a fiúkkal! :D

Boni!
Jó mozizást holnapra!

Rakok fel képet Gréta szobájáról, a kép nem teljes, már csak egy valaki hiányzik! :lol: A szoba másik felén a mi ágyunk van!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


A szoba: Kép

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :P
Nagyon kis otthonos, gratulálok!
A jobb oldali teki az én gobelin mércémen is rajta van 8) és a gyerekszobai asztali lámpánk is ilyen!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:másrészt szerintem már nem fognak odakerülni.

hova?

a sote ii-n a sima újszülött osztályon van 4 inku a frissen született babáknak. Nem a pic-re viszik őket!
Levi nálunk nem volt PICen, Máté is csak a fertőzése miatt, semmi más nem indokolta volna.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri :D
sajnos nem tudom, mi jó rá, megpróbálok utánanézni

Fanni :D
te nem tudod mekkora egy 2.5 kg-s baba :lol: :wink:
a 38. héten ikrek ált. 2500-2700 grammosak szoktak lenni, szóval szerintem..... :roll: :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


nagyon szépGréta kuckója :lol:
Vendég
 


kisfóka,

Nagyon tetszik a szoba!
Olyan hangulatos és a színek is oasszolnak! Igazán gyönyörű! Jó helye lesz a kis rétának!

Fanni,

jövő héten meg is próbálom az burginapot! Az usziról még nem hallottam, de a lakóparkról sem..... :shock:

Kép
viri8
 
 


Donika,

nagyon jó figurák vannak az oldalon! Köszike! Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy mivel rögzítettétek a falra. Ragasztani kell?

Viri

Kép
viri8
 
 


Viri!
Köszi, szépen gyarapszik Zsombi, holnap le is mérem! :D Tejcsi van bőven, már a fagyóba is kerül!
Szegénykém, szörnyű lehet, hogy 1 nap csak alma, én megvesznék az éhségtől! Így hiába eszek, állandóan éhes vagyok.

Fanni!
Jól vagyunk, köszi! :P Zsombinak már be nem áll a szája, állandóan tartja az előadást, sokszor reggel is nem arra ébredek, hogy sír, hanem, hogy gőgicsél, mondja a magáét. Aztán megszoptatom, oda rakom magunk közé (csak reggel), és az apjának tovább tartja a beszámolót! :lol: :D Csúcs, emádom!!!!! :P
Nagyon szurkolok, hogy a fiúk csak a 38. hét körül akarjanak kibújni!

Kisfóka!
Nagyon szép Gréta baba szobácskája! :)

Kép

Kép
donika
 
 


Viri!
Igen kétoldali ragasztócsíkkal lehet rögzíteni, 1 bő hét alatt meg is küldik, és mind nagyon szép! :D

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: