Új privát üzeneted érkezett!

Hajni! :D :D :D
De örülök hogy benéztem! :D :D :D
Az az igazság, hogy nemigen időzök a neten, sok a dolog és sokat vagyunk kint is...
Gratulálok! Boldog kismamaságot kivánok Neked!
A 2 kicsit szültem császárral, 10 hónapos volt Emese mikor Luku megfogant.
Az én sebem szépen viselkedett, nem fájt, nem csinált semmit, és a második császár is könnyen gyógyult, bár fájdalmasabb volt a mütét után, mint az elsőnél. Most is 1 heg van, kivágják az előző heget.
Császárra kell ujból számitani a kis korkülönbség miatt, ugye?
ne félj, csak az első nap nagyon nehéz... Ám addig van még kb 8 hónap... Növesztgesd szépen akisbabát, és az én tanácsom, amikor csak lehet, pihenj le, ha Olivér alszik, a háztartás megvár...
A kicsikéim egyre nagyobb figyelmet igényelnek, Luku is beindult ezerrel, ügyesedik és eszesedik nagyon, mindenben utánozza Emesét. Nem az hogy nehéz velük, hanem nagyon résen kell lenni, Emeséenek illik biztositani a nagylányos önállóságot, Lukunak meg hogy a Szélvész Kisasszony fel ne boritsa, lökje, meg ne huzza a haját, stb, mert az érdekek sokszor nem egyeznek... És Emese ujabban egyáltalán nem hajlandó délután aludni, ugyhogy sose vagyok gyerek nélkül... :shock: :roll: Még jó hogy abban megegyeznek, hogy este 1/2 9 - reggel 7-ig béke van :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Jók a székek, de ezek nem dönthetők, ugye?

van amelyik igen, van amelyik nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!!!!!!!!!

GRATULÁLOK!!!!!!!!

Ma mondták a csajok, hogy mi újság! kiteszem a lábam egy percre és mik történnek! Én még a léböjtödnél tartok! :shock:
Na azt hiszem ezekután nem alszom, nehogy lemaradjak valamiről!

puszi

katyerina
 
 

 
 

Pompi!
Igaz nap végén de annál nagyobb szeretettel kívánok sok boldog születésnapot a gyerekeknek. :)
Tegyél fel képet és mesélj hogy sikerült a szülinapi party. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi,
Nagyon boldog szülinapot kívánunk Olivérrel Norinának és Benedeknek – utólag is! Én is képet, képet! :D

Melcsi,
Tényleg, eszembe se jutott, hogy a kis korkülönbség császárt vonz… :o Bár talán nem is szeretnék mást… :roll: Örülök, hogy benéztél, gyere gyakrabban! :D

Katyerina,
Köszi! :lol:
20140901102739
 
 


hajni777 írta: Bár talán nem is szeretnék mást… :roll:

nálam meg az a legnagyobb visszatartó-erő.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Isten éltesse Bencsikét és Norinát!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pompi!
Boldog szülinapot Norinának és Bencsinek!
Kép

katyerina
 
 


Pompi :D
Boldog szülinapot a gyerkőcöknek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi! :)
Kép

Mi is boldog szülinapot kívánunk! :)

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Köszönjük szépen a köszöntéseket, arik vagytok!!! :D
Tegnap írtam név szerint, de elszállt, úgyhogy most csak összefoglalom, amire emlékszem, bocsánat.

ja, anikónak írtam, h
persze, eszünk már joghurtot-kefírt-sajtot. Ha hazajöttünk a nyaralásból, elkezdek már adni majd szép fokozatosan mindent: tojást, kenyeret, felvágottat. Már én is várom amúgy.

Szóval, a torta: végül gesztenyével kentem meg a tortát és meggyet raktam rá (már nem volt időm bioboltba menni).
A tortaalap:
20 ek. rizsliszt (jobb, mint a kukoricaliszt)
8 ek biomargarin
2 cs vaníliáscukor
fahéj
2 reszelt alma
víz

Feldíszítettem mindenféle gyertyával (Happy Birthday felirat, kisvonat, tűzijáték), úgyhogy nem nézett ki rosszul. Nem sokat ettek belőle a gyerekek, de Bencsinek ízlett, Norina meg édesen elpakolgatta a galacsingolyókat, amiket gyúrt belőle.
Rendeltem mellé persze 2 "profi" tortát is a felnőtteknek.

Hú, annyi mindent kaptak! Voltak ajándékok, amiket már oda sem adtam nekik, mondván ráér... úgy el voltak árasztva. Van már hintaló, két kismotor, tolhatós babytaxi, játék babakocsi. Bencsi legjobban egy zenélő mesekönyvnek örült.

Illusztráció: :wink:

Kép Kép Kép Kép

Most meg már a nyaralásra készülök fejben ezerrel!

Néhány kérdés:

orsi,
van ott bébiétel? az apartmanban mikrosütő és etetőszékek? lehet ott baby-úszógumit venni, ha nem jó, amit viszünk? előre is köszi! :)

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi: nagyon boldog első szülinapot a gyerkőcöknek! :)
Nagyon jók a képek és tortád is szép lett!

tiko
 
 


Pompi,

nagyon boldog szülinapot kívánok a gyerekeknek!

(bocsi csajok,nincs időm írni,tanulok ezerrel!)

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok

Pompomlány
Nagyon Nagyon Boldog Szülinapot a Gyerkőcöknek!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompi

nagyon jók a képek, biztosan szuper volt a szülinapi buli.
a torták is guszták.
zenélő mesekönyvet hol lehet kapni?

Kép
zsuzsi73
 
 


Pompi!
Én is kivánok boldog 1. Születésnapot a kisbabáidnak!
Nagyon jók a képek, és a torták nagyon guszták (de nekem a Tiéd tetszik legjobban, az a középső, ugye? Milyen nagyok már a kicsik!
Hajni!
Bizony, 2-2 és 1/2 év alatti különbségnél azt hiszem nem is lehet szülni máshogy!
Orsi!
Én már nem mernék hüvelyi szülésre vállalkozni, de a császárra bármikor hajlandó lennék!
Igyekszem gyakrabban jönni, csak olyan keveset vagyunk már idebent és laptopom nincs...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi,
Te így is, úgy is császárral szülsz legközelebb, nem? Úgy tudom a dokik ált. 1 császár után is szívesebben vágnak, de 2 után szinte mindegyik. Amúgy Te tudod, hogy mennyi császár lehet maximum? 3 v. 4.? (Csak mert apa vérszemet kapot... 8) :lol: )

Bandika,
így elsunnyogni a szülinapodat! :twisted: :D Utólag is nagyon sok szépet és jót! :D

Pompi,
nekem is nagyon tetszik a tortád, meg a bébikék is nagyon csinosak voltak! :D És hogy örülnek az ajándékoknak, nagyon arik! :D

Melcsi,
teszel fel új fotókat, olyan rég láttuk a gyerkőcöket!
20140901102739
 
 


pompomlány írta:orsi,
van ott bébiétel? az apartmanban mikrosütő és etetőszékek? lehet ott baby-úszógumit venni, ha nem jó, amit viszünk? előre is köszi! :)

főzött (tehát ott készített) bébiétel minden este van a vacsoránál, tejpép is
reggelinél tejpép van kint

apartmanban sosem voltam, nem tudom, mi van és mi nincs

úszógumit a kis boltban biztosan lehet venni - bár meglepne, ha nem lenne jó a tiétek. -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hajni777 írta:Orsi,
Te így is, úgy is császárral szülsz legközelebb, nem? Úgy tudom a dokik ált. 1 császár után is szívesebben vágnak, de 2 után szinte mindegyik. Amúgy Te tudod, hogy mennyi császár lehet maximum? 3 v. 4.? (Csak mert apa vérszemet kapot... 8) :lol: )

persze, 2 császár után automatikus császár a köv... de ez nekem nem motiváció :wink:
mostani technikával 4 császárt simán csinálnak már.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Jól néznek ki a torták. :)

Hajni, Melcsi!
Miért nem szülnétek hüvelyi úton? A féelelmtől a fájdalomtól vagy milyen visszatartó erő van bennetek.

Én Orsi féle csapatot erősítem ha ismét babás lennék ngyon drukkolnék a spontán szülésre ahogy ennél a terhességemnél is de a dolgok közbeszóltak és nem lehetett.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :P ,
nekem sose voltak averzióim a sima szüléssel kapcsolatban, úgy is indultunk neki. De amikor már az volt a tét, hogy oxigénhiányos lesz-e vagy császár, akkor nyilván császár. És legyünk őszinték, nekünk nem biztos, de a babának a császár a legbiztonságosabb, és nekem ez a legfontosabb. Nagyon nem örülnék, hogyha egyszer csak azt venném észre, hogy nem úgy fejlődik, ahogy kéne egy ilyen 'apró' malőr miatt.
Úgyhogy mindezek fényében áldom az eget a császár miatt. Azt meg csak mellékesen írom, hogy az összes szülésznő ismerősöm (van néhány... ) a császárra gyúr/t. Ők azért tudják mi fán terem...
20140901102739
 
 


Orsi!
Nagyon szuperek az ülések!
A fiuké már igen designos!!!
Brutál jok!

Pompi!
Tényleg jol néz ki nagyon a tortád!
Én tuti annak estem volna neki elsöre!
Hangos könyvetek van vagy büvös pad?
Hu már teljes erövel készülhetsz a nyaralásra!!
De jo lesz!!

Hajni!
Én még nem hagytam Ágostont apára este itthon!
Anyu és a bébiszittyo már altatta,nekik simán ment de apa nem biztos hogy venné az akadályt! :? 8)
Én is szedtem a magnéziumot kezdetektöl (én brutál keményedös voltam ugy hogy a középidötöl nagy dozisban)!
Szerintem ártani nem ártassz!!!

Bandika!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó,
milyen ügyi tortát 'sütöttél'...! :lol:

Zsuzsi,
azt hittem írtam, de úgy látom, csak akartam... Nagyon vagány a fiad a kis kockában! :D
20140901102739
 
 


Hajni, Anikó,
Köszi a köszöntést! Nem lehet itt semmit elsunnyogni. :lol: :lol:

Pompi,
Utólag is boldog szülinapot az egyéveseknek!!!! Nagyon jól sikerült a tortád ránézésre és biztos fini is volt, jó kis receptet hoztál össze! A képek is tutik!

Zsuzsi,
Aranyos az új avatarod!

Melcsi,
Én is szeretnék képet a gyerkőceidről, biztos ők is sokat nőttek!

Kép
bandika
 
 


Pompi
Nagyon sok boldogságot kívánok a gyermekeidnek! Nagyon helyesek, jó kis banzáj lehetett!

Hajni
apa vérszemet kapott :lol: :lol: :lol: tök jó!!!
Én háromnál több gyereket abszolút nem tudok elképzelni magamnak, de annyi nagyon klassz lenne

Nálunk sajna vége a másfél hét szuper, kiegyensúlyozott időszaknak. Szerintem nyomul újra a fogtéma, annyira szenved szegénykém, hogy őrület.... Éjszakák újra 4x kelősek, és nappal sem az a mosolygós tündér, aki volt az utóbbi napokban :(

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!
Kérdezni szeretnék.
Akinek volt esetleg magzatvíz szivárgása, mit tapasztalt pontosan?
Nem tudom, az van-e nálam, de zsinórban a 3. bugyimban van egy picike 3x5 cm-s vízszerű folt. Nem bőséges, nem nyúlós, csak vízszerű.
Tudtok segíteni, mi lehet ez?
Köszönöm szépen.
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Csajok! :D Köszi mindenkinek! Annyira aranyosak vagytok!!!!! :P

anikó, :D
megható, amit a tortámról írtál! :D köszi!
"Daloló mesekönyv" van ráírva, Fisher Price. 3 oldal, és mikor kinyitod, azokat énekli, amik azon az oldalon vannak. Mikor bekapcsolod: "Szia! Szia! Énekeljünk együtt! Ha-ha-ha!" :lol:

zsuzsi,
a Minimanóban vették anyósomék.

orsi,
köszi az infókat! Ti hova készültök a nyáron?

Na, sajna kicsit ünneprontó leszek a köv. sorokban. Megint panaszkodni akarok nektek anyósékról. :roll: Egyszer mikor jöttek hozzánk, felajánlották, és jól is jött ki, hogy sétáltatják addig a kicsiket, amíg mi készülünk. Aztán köv. vasárnap - szülinap után - is felajánlották, hogy jönnek sétáltatni, és majd kipróbáljuk a járgányokat, amiket kaptak szülinapra. Na ehhez képest én hiába terveztem úgy, hogy akkor hárman lemegyünk, eszük ágában sem volt vinni a kismotorokat (gondolom az fárasztó), és az ajtóban jó hangosan elbúcsúztak tőlem, világosan az értésemre adva, hogy én most lépjek le. Én elmentem vásárolni, aztán mikor jöttem haza, itt sétáltatták őket a kapunk előtt, de mondván, hogy hagyjuk még őket aludni, menjek csak nyugodtan a férjemmel kipakolni, és az anyós még "lökött" is egyet rajtam bátorítva, hogy takarodjak. Jó-jó, ezek csak kis mozzanatok, de annyira meg tudom őket utálni, ahogy még mindig azt akarják éreztetni, hogy ők a szülők, mi a gyerekek, és ők irányítanak. Menjenek a fenébe! :evil:
Már bocsánat, h itt vezetem le a feszkót...

KépKép
pompomlány
 
 


Hóóó..! Új Vonalzót kell csinálnom! :shock:

C.né 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziaszok :)

Pompi :)
Boldog szülinapot utólagosan is :) Kép
Anyós: nagy levegő 100-ig számol. Jobbat nem tudok... esteleg számolhatsz 1000-ig ha nagyon gáz a helyzet ;)

Emma :)
Én fogzáskor mindig azzal vígasztalom magam, hogy legalább haladunk a végcél felé. Balázsnak most aaz aló rágóg jönnek, de úgy tűnik, most nem nagyon szenved vele.

Bandika :)
Boldog szülinapot neked is Kép

Fanni :)
Ennyi idősen ikrekke lehet vizeletszivárgás is simán. Lehet gyógyszertárban kapni magzatvíz szivárgást figyelő betétet. Ha maszatvíz megy rá, akkor elszineződik.

Hajni :)
Én is szívesen szülnék hüvelyi úton. Nálunk a dokim nagyon sászár párti volt, aztán mivel síelni volt és egy másik dokival szültem, aki régi ismerősöm erősködtem, hogy hüvelyi. Persze úgy a 10. tolófájás után, amikor semmit nem haladtnk, már nem godnolkodtam, hogy inkább ne legyen császár. Húúú baszsus emlészem milyen megkönnyebbülés volt, mikor megkaptam a spinális érzéstelenítést :D Mondtam is, hogy akkor én most elalszom, ha nem baj :D Mondták, aludjak nyugodtam majd felkeltenek, ha kinn van Bali :D

Bali bárányhimlős lett :evil: Szegénykémen tegnap vettem észre két pöttyöt, de reggelre lett vagy 20 és látom az újabbakat is. Szerencsére egyelőre nem vakarózik, de pesrze még az aelején vagyunk nagyon. Hőemelkedése van, na meg most pl alszik. Nem is tudom mikor aludt utoljára délelött. De a legrosszabb (nekem), hogy legalább egy hét szobafogságra vagyunk ítélve

wish
 
 



Emma,
Hány foga van most Zalánnak?

Wish,
Én is majdnem elaludtam, alig bírtam nyitva tartani a szemem… :roll: Hol kaptátok el a bárányhimlőt? Legalább az oltáson nem kell gondolkodnod… :roll:

Fanni,
Sikerült beszélned az orvosoddal? Vettél betétet?

Pompi,
Én anyósékkal meg apósékkal (2 külön család – dupla öröm :mrgreen: ) max. 4-5x találkozom egy évben. De én még akkor is rájuk szólok, ha vmit nem úgy csinálnak, ahogy nekem tetszik. Mondjuk igyekszem udvariasan, de volt már, hogy nem úgy sikerült. Meg egyébként egy másodpercre se mozdulok el a gyerek mellől. (Max. egy pisilésnyi idő, amit nem vagyok vele. ) Egyáltalán nem érdekel, hogy utálnak-e! Még szerencse, hogy apa is partner ebben.
Amúgy anyuékra is néha tök erélyesen szólok, de mindig megsajnálom utána, tudom, hogy csak szeretik meg jót akarnak, de néha olyan bénák… :roll:
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Kismóki,
Klári baba hány kiló? Olivér nem mozdul a 11-ről… (már vagy 3-4 hónapja ), úgyhogy nem vagytok egyedül…


Kláribaba 3 hete, 10 hónaposan volt 8510g, előtte 9 hónaposan 8380g, 8 hónaposan 8130g. Szóval mi sem nagyon mozdulunk, de mi a 8,5 kg körül stagnálunk. :? Mondjuk, amennyit nyüzsög, nem is csodálom, mindent ledolgoz.

És Anikó kérésére pár kép.
Leskelődés:
Kép

Séta:
Kép

Játszótér:
Kép

Ja, és amint látjátok, megint aktuális egy hajvágás... :lol: :roll:

Kép Kép
kismokus
 
 


hajni,
köszi a vígasztalást! Túúúdom, hogy nekem is erélyesen kéne fellépnem, csak mindig meglepnek, mikor már jóban vagyunk, mert sokáig rendesek voltak, aztán egyszer csak nem. Én meg ilyenkor lyól meglepődöm, és nemtok hirtelen se köpni, se nyelni.

wish,
neked is köszi! szegény-szegény Balázs! és szobafogoly anyukája...! :cry:

kérdezni jöttem,
jól emlékszem, h sterilizálni csak egy éves korig kell a cumisüvegeket? meg ugye vizet forralni is csak egy éves korig...? és utána simán csapvizet adtatok? vagy ásványvizet? azt ihatnak már? nálunk elég kemény a víz...

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi,
Én babavizet adok Balunak, Janát vagy a narancssárga óbudait. Anyuméknál egyszer adtam már neki egy kis csapvizet is, de ott nagyon jó a víz.

Wish,
Szegény kis pöttyös Balázs! Hamar túl lesztek rajta!

Kismókus,
Nagyon jó képek! És milyen szép környéken laktok!

Hajni,
Rád tört a fáradtság? Mikor mész uh-ra?

Emma,
Reméljük a nyűgös időszak sem lesz hosszabb, mint a nyugis volt!

Kép
bandika
 
 


Pompi :)
Én általában Óbudai babavizet adok, de nem forralgatom és ha éppen az nincs akkor kap mást. Csapvizet is ivott már nem egyszer. Kb tíz hónapos kora óta ez a rendszer.

Hajni :)
Én is ezzel vígasztalom magamat, hogy legalább nem kell beoltani.
Fogalmam sincs honnan kaptuk el, senkit nem tudok, aki bárányhimlős lenne/lett volna a környezetünkben.
A lappangási idő 2-3 hét szóval akkor kapta el valakitől. Egyetlen dolog jut az eszembe, hogy 2 hete lenn voltam vele az orvosnál, mert nagyon taknyos volt és köhögött. Akkor jött egy apuka a kislányával, aki bárnyhimlős volt, de az elkülönítőbe mentek egyből nem is volt a kislánnyal egy légtérben Bali, csak az apukája jött át a váróba szólni, hogy majd menjen át az elkülönítőbe a doki, mert bhimlős a gyerek. A neten azt írják, hogy annyira fertőző, hogy elég ha egy légtérbe van valaki egy beteggel. Lehet hogy az apuka kilélegzett a váróba néhány vírust, vagy én nem tudom...

Közben beszéltem az orvossal és azt mondta tényleg simán elkaphatta ennyitől is :shock: :shock: :shock: . Végül is taknyos volt, szóval nem volt toppon az immunrendszere, de azért durva.

wish
 
 


Wish
sajnálom a bárányhimlőt... főleg a viszketős időszak lesz rossz, mert hogy magyarázod meg neki, hogy nem kellene? van vmi fehér lötty, azt hiszem unokahugomat azzal kenték, akkor nem viszketett annyira

Hajni
6 foga van, most a szemfog dudorodik nagyon

Kismókus
Tündérfalat ez a lányzó! nagyon tetszik nekem!

Kép
Kép
emma1976
 
 


pompomlány írta:kérdezni jöttem,
jól emlékszem, h sterilizálni csak egy éves korig kell a cumisüvegeket? meg ugye vizet forralni is csak egy éves korig...? és utána simán csapvizet adtatok? vagy ásványvizet? azt ihatnak már? nálunk elég kemény a víz...

én fél évet tudok mindkettőre, én sosem sterilizáltam.
ásványvizet iszik mindenki így a gyerekek is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish :P Hajni :P
Köszönöm nektek! Betétet nem kaptam, de voltam bent a kórházban és minden OK, nem szivárog!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni: örülök, hogy minden rendben! Jó hogy bementél, ez a legmegnyugtatóbb, hogy megnéztek titeket.

Wish: legalább túl lesztek rajta. Nagyon durva, hogy ennyire fertőző és ilyen könnyű elkapni....

tiko
 
 


Wish!
Jobbulást kívánok nektek. :)

Pompi!
Én is úgy járok el mint Hajni! Nekem ha nem tetszik valami már nem foglalkozok vele hogy kiről van szó meg megbántom-e rászólok és kész. És anyósra én is max pisilés erejéig hagyom a gyerekeket. Nem tetszik neki de nem is érdekel.
Sőt a héten kérdezte tőlem hogy megyünk-e nyáron hosszabb időre mert akkor egyeztessünk szabiilag mire én közöltem kereken nem megyünk megkérdezte és miért mire mondtam mert nem érzem ott jól magam :lol: :lol: :lol: :lol: erre ennyit mondott hát m i tudjuk. :)

Hajni!
Temészetesen egyetértek akár a baba akár a mama érdekei azt szólgálják hogy császá azonnal én sem gondolkodnék ahogy nem is gondolkodtam ezen akkor mikor baj volt velünk. De ha így el lehetne dönteni szeretnék hüvelyi úton szülni :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok

olyan jókat írtok itt anyósokról, hogy csak úgy nevetek :D :D

Wish

szegény Balázs. A bárányhimlővel mit kell amúgy csinlni? Csak kenegetni? Most jól rám iejsztettél, mert mi épp tegnap voltunk lent a parkban és egy kislány oda akart jönni, erre rászólt az anyukája, hogy ne jöjjön oda Olivérhez, mert lehet, hogy bárányhimlős.
kb. 2 méterre volt Olivértől a kislány kint a szabadban, remélem ennyi még nem fertőz.

Kismókus,

nagyon cuki Kláribaba.
nálunk tegnap volt az első hajvágás, erre azt mondja egy ismerősöm, hogy 1 éves korig tilos a babák haját vágni.
Ti hallottátok már ezt?

Itt most zsinórban jönnek az 1. szülinapok, remélem tesztek majd fel képet, mindenki, én meg lesem majd a torta ötleteket :D :D :D

Szerintetek, ha én sütöm Olivér szülinapjára a tortát, mi az, amit semmiképp ne rakjak bele? pl. a liszttől addigra én már nem zárkózok el, de mi a helyzet a tojással tejjel, margarinnal?
Meddig tilos?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:erre azt mondja egy ismerősöm, hogy 1 éves korig tilos a babák haját vágni.
Ti hallottátok már ezt?

Szerintetek, ha én sütöm Olivér szülinapjára a tortát, mi az, amit semmiképp ne rakjak bele? pl. a liszttől addigra én már nem zárkózok el, de mi a helyzet a tojással tejjel, margarinnal?
Meddig tilos?

mer miért tilos???
van 1-2 hajasbaba, akit ha nem vágnál, akkor a derekáig érne :) :)
én is levágtam már Lili haját hátul, olyan kis bénus volt.

margarin mehet: ha olyat veszel amiben nincs tej, abban _elvileg_ csak olaj van, én adtam 8 hótól
vaj tejszármazék, azt nem
tejet nem

tojást én adtam már.

amúgy meg nem fog annyit enni semmiből, hogy azon annyira izgulni kelljen (szerintem)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, most jövök rá, hogy én semmi tortán meg ajándékon nem gondolkoztam még....


hagyaganya.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kismóki,
Klári baba még mindig vigyorka! Hajvágás… :lol:

Pompi,
Már én is nagyon rég sterilizáltam, szerintem fölösleges onnantól kezdve, hogy mindent megnyal, megsimogat, feltöröl. A kezét mondjuk elég gyakran törlöm törlőkendővel. Mi is csak ásványvizet iszunk, Olivér is azt kap, de alacsony ásványianyag-tartalmút (babavizet ). Én nem forraltam sose.

Bandika,
UH jövő hét szerda reggel. Már csak 1 hét… :roll:

Wish,
Tényleg durva. :shock: Jobbulást!

Emma,
Szerintem a szemfog még később jön, talán vmelyik metszőfog bújhat, nem?

Fanni,
Tök jó, hogy minden ok! :D Bocs, hogy már megint reagálok erre, pedig talán a másikba írtad, de mindig kiakadok, ha azt mondják, hogy nem adják oda a gyereket, vagy akár látogatási időben lehet menni. :shock: :twisted: Talán a pic-en elfogadom, talán… De szerintem nekem mondhatnák, hogy ekkor vagy akkor menjek. Ha most tényleg minden ok lesz velünk és eljutok a szülésig, akkor szerintem másnap hazajövünk.

Zsebi,
Akkor a Te anyósodékat se irigylem, kemény vagy! :D

Nekem előjött a hányinger, de csak késő du. és este, mint Olivérnél. :D Még egy egész hét az UH-ig.... :roll:
20140901102739
 
 


Zsebi!
Én azért örülök a császárnak, mert Mátéval inditot szülésből 14 óra vajudás lett amiből 4 óra intenziv 2 perces fájásokkal és semmi tágulással telt, rémes fájdalmak közepette. Aztán meg egy pillanatra elhalkult a szivhangja, amitől akkor nagyon megijedtem, mostanra meg kiderült, a tudomány jelenlegi álláspontja, hogy ebből lehet a diszlexia (Neki van olyanja). Végigkinlódtunk ezzel 12 évet! A kicsiknek már itt előynyük van. Ami a másik, hogy amint Hajni is irta, a gyereknek ez a legbiztonságosabb megszületési módszer, a mama meg ugyis meggyógyul hamar.
Bandika!
Boldog szülinapot Neked!
Igyekszem képekkel előrukkolni kivánságotok szerint...
Kismokus!
Klárikád teljesen, nagyon Rád hasonlit, és nagyon édes!
Pompi!
Igaza van Wishnek, számolj, az a memóriát is erősiti! :lol:
Anikó!
Miért gondolod, hogy Apa nem tudna altatni? Én mostanában hetente hagyom itthon a két kicsit, mert az énekkarral Görögo-ba megyüönk versenyre és kértek hogy menjek. Tökéletesen eligazgatja a csipet-csapatot, kikészitek mindent és mire hazajövök, mindenki szuszog békében. Igaz, ha elmegyek, 6 napig nem lesz kikészitve, de addigra beletanul! Merg majd segit Máté meg a barátnője :wink:
Majd irok talán holnap v. holnapután étellel kapcsolatban, de most megyek alukálni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Megint fellendült a topik,de jóóóóó!

Pompi,Hajni,Zsebi,
én is simán rászólok anyósékra,ha nem tettszik valami.HA nyitnánk egy anyósszidó-dühöngő topikot,nekem minden napra lenne egy sztorim! :twisted:

Wish,
bárányhimlőt sajnálom!Vettél már rá folyadékot?Nem semmi,hogy ilyen könnyen el lehet kapni!Vigasztaljon,hogy egy életre letudtátok a dolgot,és most úgyis esik az eső,könnyebb lesz elviselni a szobafogságot!

Kismókus,
a Kislányod továbbra is gyönyörű!

Hajni,
egy kicsit felelőtlen dolognak tartom a tervedet,hogy szülés másnapján haza akartok menni,sztem Mo.-gon ezt nem is engedik meg!
Hányinger sz@r lehet,eből a szempontból nem irigyellek!

Melcsi,
neked milyen szuper férjed van,hogy 6 napra itthon mered hagyni a gyerekeket!Persze az enyém is sokat segít,(és jól is csinálja),de ha egész nap suliban vagyok,Anyu is itt van,az a biztos!

Pompi,
ÉN:1 évig sterilizáltam,azóta mosogatószerrel mosom el az üvegeket,és külön szivacsot használok ehhez.A vizet 1 évig forraltam,azóta csapvizet(nagyon jó minőségűt)kapnak,és mostanában sokszor adok nekik artézi vizet is.

Zsuzsi,
adsz már tojássárgáját és erjesztett tejtermékeket?ÉN 8-9 hósan már adtam ezeket,1 év után már tojásfehérjét és tejet is,margarin is mehet sztem.

Fanni,
örülök,hogy minden rendben van!

Andi
Kép
aanda
 
 


Fanni!
Örülök,hogy minden ok!!!
Én ugy emlékszem hogy a 22-ik és a 32-ik hét tájékán lett több egy "kicsit" a hüvelyváladék!A 22-ik hétnél nem kicsit sz@rtam be!
De az a legbiztosabb ha orvos mondja hogy minden ok!!

Melcsi!
Apával nincs semmi gond ilyen téren mert Marcikámmal gyönyörüen elvolt!Ágoston már más tészta!!
Marci jo alvo volt és nem evett éjjel!
Ágoston fel- felsir és még mindig eszik éjjszaka! :evil:
Igy én egész éjjelre nem hagytam még itthon csak altatást hagytam ki egyszer-egyszer!


Kismoki!
Hu de gyönyörü ez a lány!!!
Nagyon komoly a szero a játszotéren!!

Wish!
Sajnálom a bárányhimlöt!
Ágoston szülinapján is volt egy kisfiu aki 3 nap mulva himlös lett de mi hál'isten nem kaptuk el vagy is senki pedig 6 hetes baba is volt!
Azt mondta a doktornéni hogy csak akkor fertöz ha kint vannak a pöttyök,de akkor nagyon!
Az aloe fujos nagyon jo rá!!
Jobbulást a kisbetegnek!

Hajni!
Kaáliba mész ultrahangra?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pompi!
Ilyen kis könyvünk van nekünk is!
Hernyo(vagy mi) a teste a könyvnek!
Nagyon édes,már az összes dalt tudom kivülröl! :roll:
Te is hamar megtanulod....! :lol:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Andi,
Szerintem az otthonszülés a felelőtlenség, szülés után hazamenni egy olyan kórházból, ahol 4 napig rád se nyitják az ajtót, csak hogy belédvágjanak minden ok nélkül napi 3 oxitocint, szerintem annál sokkal jobban is el tudom tölteni az időmet. :twisted: Ráadásul attól félek a legjobban, hogy mi lesz Olivérrel nélkülem. :cry: Ezen jár az agyam egyfolytában. :(
A hányingernek meg kell mondjam, kicsit örülök, remélem tényleg minden rendben van odabent! :D

Anikó,
Igen, a Kaáliba megyünk. A saját dokim majd utána avatnám be. Bár biztos vérig lesz sértve, hogy nem hozzá mentünk először… :roll: Tök szerencséd van, hogy Ágoston így elvan az apjával. Olivér is, amíg játszani kell, de se etetni, se altatni nem sikerül neki. :(
20140901102739
 
 


aanda írta:sztem Mo.-gon ezt nem is engedik meg!

simán haza lehet menni, többeket tudok, akik megtették.
császár után én személy szerint nem mennék haza, de hüvelyi után simán. (persze csak elméletben ilyenben sosem lesz részem)

az otthonszülés megint más kérdés. Régen sarkos véleményem volt erről, azóta sokat árnyalódott a kép.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: