Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzska én mint nem sokára házasodó egyén, teljesen jól vagyok! Nyugodt vagyok, bár este az elalvás nem ment könnyen, nagyon pörgött az agyam, még fél egykor Attilának adtam az instrukciókat az ágyból, mert Ő még játszott! De képzeld reggel én is már hatkor felébredtem, szerintem az esőre és alig tudtam visszaaludni, utána bezzeg alig tudtam felkelni :x Ma dolgozom utoljára "életem legszebb napja" előtt! Holnaptól egy hétig nem leszek, nem tudom betudok e jelentkezni, igyekszem azért!

Kép
szilzi
 
 


Laptetővel még boldogabb a házasság?? :D Ez is biztos egy jel, hogy milyen jól döntöttem! :D Vagy épp az ellenkezője? :shock:

Kép
szilzi
 
 


Cupp lányok...:)

Most anyáéknál vagyok.
Felszaladtam megreggelizni, meg pihizni egyet.
Nemsokára menek a tescoba.

Ma elintéztem a munkahelyemen a névváltozást és az erste bankban.
Az apeh-nál az utcán állt a sok vége, rájöttem hogy ma van az adóbevallás határideje.Holnap menek inkább vissza, akkor nem lesz ekkora tömeg már.
Tb csak holnap, egyedül kedden nincs ügyfélfogadás...:(

Kép

Kép[/
tancsu
 
 

 
 

Zsuzska

Tb-ben csak egy adatváltizós lapot kell állitólag kitölteni és leadni a régi tb kártyát.
Apehban is állitólag csak ugyanennyi a dolog, de ha túl vagyok rajta akkor pontosan elmondom még...:)

Flóra

Ugye te kérdezted a folyást?
Nekem most több van, sürü, fehér de nem nyúlós, nem szagos, stb.....
Inkább akkor , amikor kicsit erőltetem magam, akkor olyan bepisilős jelleggel van, mehetek is öltözködni utánna...:P

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Na most ennyi, remélem holnap is feljutok és tudok irni egy keveset...:)

Cupp addig is...

Sziasztok

Kép

Kép[/
tancsu
 
 


Sziasztok Csajszik,

Jól esett, hogy ilyen szíves fogadtatásban részesültem. :D

Nem ígérem, hogy sűrűn benézek, de próbálkozom...

A "felbukkanásom" örömére megosztok veletek egy állítólag hatásos teakeveréket. Ha bővebben utána akartok olvasni, ezen az oldalon megtaláljátok:
http://www.wellnesscafe.hu/szakertok_4. ... 943c67b6e0


palástfű, ánizs, cickafarkfű, orbáncfű, citromfű 1-1 arányban.
A menstruáció utolsó napján kell elkezdeni 14 napon keresztül kell fogyasztani, majd szünet és így tovább. Három hónapos kúra javasolt.
Forrázattal kell elkészíteni. 2.5 dl vízhez 1 teáskanálnyi teafüvet kell adni. Napi fél liter ajánlott.

Emellett a jódaqua szintén jótékony hatású, illetve a méhpempő fogyasztása.


Én elkezdtem (mondjuk eddig nem sikerült túl rendszeresen), de azért sikeres próbálkozást kívánok mindenkinek!!!

Üdv,

Kép
betthee
 
 


Sziasztok lányok!
Betthee,köszönjük a teakeveréket.
Én most a ciklus második felében palástfüvet iszom,az első felében cickafark volt.

Kép
flóra 11
 
 


Nekem egészen felpuffadt a hasam. Nem levegőtől, de puffadt. Még a nadrág is szűk lett rám. De nincs olyan érzésem sem, hogy megjön. Most legalábbis nincs. A cicim nem fáj, csak a derekam. Piri még nincs. Ez a mai helyzetjelentés.

Kép
flóra 11
 
 


Betthee, elvárjuk, hogy amikor csak tudsz gyere! :D Köszi a tea receptet!

Flóra, akkor még bármi is lehet :wink: Kedved újra csúcsformában? :)

Kép
szilzi
 
 


Hát vagyok, Szilzi. Ki kellene mennem üzletbe gyümölcsért, de nincs kedvem.

Kép
flóra 11
 
 


Igazán nincs mit, egy próbát mindenképp megér, és persze bízni kell....

Kép
betthee
 
 


és már vonalzóm is van :D

Kép
betthee
 
 


Nagyon aranyos a vonalzód Betthee! :D

Kép
szilzi
 
 


Itt vagy még Flóra?

Kép
szilzi
 
 


Itt vagyok, Szilzi.

Kép
flóra 11
 
 


betthee, milyen szép a vonalzód! Látom,nemsokára Te is tesztelhetsz.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Hááát én nem tesztelhetek :)
Egyenlőre még védekeznünk kell, majd csak a következő menstr. után állhatunk neki :) , de már alig várom!!!

Kép
betthee
 
 


Betthee, milyen szép a vonalzód! Látom,nemsokára Te is tesztelhetsz.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Hát ezt nem tudom,miért küldte el mégegyszer, bocs,nem én voltam. :oops:

Kép
flóra 11
 
 


Szia Betthee! De örülök, hogy itt vagy és beszélhetek veled!
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Sziasztok! Olyan jól sikerült az ebédem, hogy el is nyomot az álom!

Szia Betthee! Mi még nem ismerjük egymást,ha visszaolvastál, akkor tudsz mindent!

Kép
muzsuzska
 
 


Piri még sehol! Flóra ez szórakozik velünk!!!!!!!! Kép

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Zsuzsi!

Én most vagyok álmos!
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Igen, Zsuzsi. Habár Te jobban állsz, neked már késik.Nekem csak ma van a 28. nap

Kép
flóra 11
 
 


A hormonos mensi után ki tudja mi a valódi ídő? Én nem!
Olyan fújtós meleg van, hogy szakad a víz rólam!
Hol látom Tancsu pocak fotóját?

Kép
muzsuzska
 
 


Hol van a kútfúrónk???????Benó?????????????

Kép
muzsuzska
 
 


Megjött a villanyvégszámlánk, az első közös! 16ezret kell ráfizetni! Végül is többre számitottunk!

Kép
muzsuzska
 
 


Tancsu fotó: nlcafe.hu ott a fórum, és ott 2008-ban babucit.

Kép
flóra 11
 
 


A kútfúró szerintem ma ünnepel a lányaival.de lehet, hogy tévedek.

Kép
flóra 11
 
 


most kezd a hasam fájni,meg a cicim is. Most úgy érzem,hogy rögtön megjön.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Én már 3x éreztem ezt! De mindig elmulott! Megnéztem a teakeveréket amit Betthee írt.Meg kéne próbálnom.

Kép
muzsuzska
 
 


"Láthassátok gyerekeitek gyerekeit.
Kerüljön el baj, szerencsétlenség.
Szálljon rátok az áldás.
Ettől a naptól kezdve
ne ismerjetek mást, csak a boldogságot!"

Ír áldás Szilzinek

KépKép
benó
 
 


"A szerelem ettől fogva megtanít
türelemre és megbocsátásra,
bizalomra és tisztességre,
önzetlenségre és hűségre,
bátorságra és osztozásra.
Ezekből a szálakból szövődik
a házasság."

KépKép
benó
 
 


"Fölöttetek csillagok,
alattatok kövek.
Szeretetetek legyen állandó, mint a csillagok,
és olyan szilárd, mint a kövek...
Legyetek türelmesek egymáshoz,
mert viharok is jönnek majd....
Ne fukarkodjatok a gyengédséggel és melegséggel.
Sokszor szeretkezzetek,
életeteket hassa át az érzékiség.
Ne féljetek...."

Pogány rituálé Szilzinek (ez olyan ősi!!!!!!)

KépKép
benó
 
 


"Két magányos ember köszönti, megérinti, megvédi egymást. Ez a szeretet."

KépKép
benó
 
 


Kútfúró jelentkezik, nem ünnepel, készül a szakmai vizsgákra és az érettségire mint jegyző. Körmöl, gúvasztja a szemét, irkál, okoskodik. Majd jön.

KépKép
benó
 
 


Flóra én úgy fogytam le hogy nem sanyargattam magam. Mivel mindig kellett főznőm, szenvedés lett volna nem enni belőle.

Reggel ittam egy kávét és ettem narancsot, 10 kor szintén! Délután ettem amit főztem, persze kevesebbet! Este meg ha kopogott a szemem ettem narancsot. Egy mellékhatása volt , a narancs miatt többször mentem a mellékhelységbe! 10kg lement! És nem igazán éheztem. Főztem káposztalevest, volt olyan nap hogy csak azt eszegettem. Mindent beleraktam, egy zöldség vitaminbomba volt. A káposztafélék is segítenek a fogyásakor. Én nem tudok éhezni!!!!!!!!!
Én nem tudok betartani holmi fogyi receptett!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Szia Benó!!!!!!!!!!!! Vigyázz a szép szemeidre!!!!!!!

Kép
muzsuzska
 
 


Éhezni én sem tudokés a fogyi receptek sose váltak be. Most kb ezt csinálom,amit írtál. Vagyis délelőtt a munkában tea,kávé,alma vagy más gyümi, esetleg joghurt.Délután leves, vagy főzelék,vagy amit főztemés utána már csak gyümi, vagy joghurt.

Kép
flóra 11
 
 


Szióka Benóka! Dolgozgatsz? Én tegnap éjfélig dolgozgattam,de legalább észrevette a helyettesnő,hogy felraktam egy rakás új képet és megdícsért.
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Innen állandóan eltűnnek az emberek!
Kép

Kép
flóra 11
 
 


Vagyok!!!!!!!! Csak megnéztem Gergőt! Hatalmas!

Kép
muzsuzska
 
 


Megyek teregetni, aztán jövök!

Kép
muzsuzska
 
 


Bocsánat, én mostanában tényleg eltűnök, mert most az érettségik végéig sok dolgom lesz, nem lustizhatok (csak ha az elsősökkel vagyok, míg ők szenvednek, én olvasok, írok :lol: ).
Mindenkinek kívánom, amiket a Szilzinek is, pl. az ír áldást, az csudaszép és kívánom, hogy mindenkire szálljon!
Most szemüge nélkül írok, mert most csinálja a bácsi, nagyon karcos volt, az egyik szememmel már alig láttam, tovább rontotta volna a szememet. Sötétedős üvege lesz, de ugyanolyan formájú, mint volt. Persze, nektek tök mindegy, eddig se láttatok, kivéve Zsuzsit.

Betti, nagyon örülök, hogy jelentkeztél, jól hangzik az a teakeverék!

Lányok, nagyon drukkolok, hogy összejöjjön az a két csík!

Írtam már nektek tegnap, hogy találtunk 6 méteren vizet? Ez még nem igazi víz, azt mondta a Gy., de már majdnem.

KépKép
benó
 
 


Zsuzsi, gratula az akváriumhoz és nagyon jónak tűnik a fogyi recepted is! Nem tudom, mit akarsz, ez igazi fogyókúra.

Ma beszéltem egy lánnyal, aki holnap megy a 2. beültetésre. Drukkoljunk neki is, jó?

Viszont valamit majdnem elfelejtettem. Mindjárt jövök.

KépKép
benó
 
 


Még egy dolgot elfelejtettünk: az Évi ma van vérvételen.

KépKép
benó
 
 


A 25. hét

A második trimeszter végéhez közeledve egyre látványosabb lehet a súlygyarapodás. Sajnos a nők közel egyharmada már a teherbeesés előtt súlyproblémákkal küszködik, de vannak, akikkel a várandósság alatt szalad el a ló. Most, hogy a legtöbb kismama remekül érzi magát, és az étvágya is kiváló, nem nehéz felszedni pár plusz kilót akkor sem, ha valaki nem eszik kontrollálatlanul. A szervezet többek közt azzal biztosítja a magzat minél gazdaságosabb táplálását, hogy az elfogyasztott étel több időt tölt el a belekben, ezáltal több tápanyag szívódik föl belőle. Na és persze több zsír raktározódik el! A kismama életmódja is jelentős változáson megy keresztül. Míg eddig egy kiadósabb vacsora vagy pár szelet csokoládé után megengedhetted magadnak, hogy keményebb edzéssel és kevesebb kalória bevitelével vezekelj a bűnbeesést követő pár napban, ezt most a babával, akinek nap mint nap egyenletes táplálásra van szüksége az egészséges fejlődés érdekében, már nem teheted meg. Éppen ezért nagyon fontos, hogy odafigyelj arra, hogy mit eszel, és hogy ne felejtsd el: a 30. hétig a súlygyarapodás egészséges mértéke 8-11 kg.

KépKép
benó
 
 


Gergő a 25. héten már közel 700 grammot nyom. Az orrnyílások elkezdenek kinyílni, a magzati tüdőben kifejlődtek az erek, és a baba légzőmozgásokat végez. A gerinc szerkezete - 33 csigolya, 150 ízület és mintegy 1000 szalag - erőteljes fejlődésnek indul. A csontok egyre erősebbek, és a kézügyesség is fejlődik: kis ujjait már ökölbe tudja hajlítani. A bőr kezdi elveszíteni átlátszóságát, de még mindig olyan gyűrött, mint egy kölyökkutya bundája.

KépKép
benó
 
 


A székrekedés legjobb ellenszere a magas rosttartalmú ételek fogyasztása - természetesen rengeteg folyadékkal. A kedvelt gyümölcs, amely egyesíti a két elvárást, és ezen felül igen alacsony kalóriatartalmú, a görögdinnye, de nem mindenki lehet olyan szerencsés, hogy terhességének második felébe beleesik a nyár utolsó két hónapja. Már 3 darab szárított fügében is 10 gramm rost található, de ugyanennyi mennyiség van egy csésze főtt babban, két csésze mazsolában, három csésze barna rizsben vagy három csésze pattogatott kukoricában. Jótékony hatással bír a korpa is: magában fogyasztva nem túl izgalmas, de hozzá lehet keverni egy kanállal a reggeli joghurthoz.

KépKép
benó
 
 


Közben olvasok és takarítok!

Kép
muzsuzska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?