Új privát üzeneted érkezett!

Kisfóka,

Mikorra is szeretnéd Gréta érkezését?

Kép
viri8
 
 


Viri!
Vasárnapra szeretném! :lol: Férjemnek szülinapja lesz és olyan szupi lenne, ha teljesülne!Meg már nem is bánnám, eddig nem voltam nyügös, de már kezdek az lenni!Az éjszakák a legrosszabbak! Persze úgyis Gréta dönti el, hogy mikor szeretne érkezni! 8)

Örülök, hogy jobban vagy, pihenjél! Biztos, hogy a babák is nyomnak már!

Voltam fodrásznál és most olyan jól érzem magam! :lol:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Boni
helyes!! Ügyesen írtottál!
Viri
Örülök h. jobban vagy, nem lehet könnyű nektek dupla babával... :D Ti is apás szülésre készültök? Fanniék?
(hát ez történt...apa közben meggyőzött hogy bár már nincs mit védeni,de a saját megnyugatásunkra mégis beszereltetjük már most a risztót)
Pénteken AFP !! :lol: Plusz uh. kukinéző vagy nem néző! :shock: :lol:

Kép
katica_75
 
 

 
 

Katica :P
Hová mész UH-ra? Bizony Te is "egyre terhesebb vagy" :lol:
Nálunk Apás szülés lesz és tuti császár.
A riasztót hosszú távra tervezi az ember. Először én is röhögőgörcsöt kaptam, mikor Apa mondta, tegyünk a garázsba is riasztót. Nincsenek jó kocsijaink... de még lehetnek, nem igaz? :wink:

Viri :P
Gondoltam, hogy Nálad is valami olyasmi van, hogy félreértelmezed magad. De azért ez első terhességnél abszolut érthető... A következőnél már rutinosak leszünk :wink:
Azért nem árt a pihi 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri :P
+ köszi a jókívánságot.
Az ágyak merőlegesen vannak egymásra, a fejükkel "néznek majd egymás felé", de a rácsvédő miatt úgysem látnak át és nem is baj. Inkább aludjanak, ne egymást nézegessék :lol:
Nálam ha kicsit bátrabb leszek, a szintkülönbség miatt éjszaka az ágyukban lesznek, napközben pedig lent egy járókában. Ott viszont együtt lesznek, 1 járókában :D
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Reggelt! kicist cudar az idő... már csak 8at kell dolgoznom és jöhet a babára varó koncentrálás... pénteken megjön a szekrény...aztán szombaton megyünk egy kisebb beszerzőkörútra :lol:
Vendég
 


Sziasztok :P
Az lenne a kérdésem, hogy ha zárt a méhszáj, szivároghat-e a magzatvíz?
Tudom, hogy ilyenkor normális, hogy erősebb a folyás, csak olyan furán vizes a bugyim úgy 3x5 cm-s alapon. Ez a 2. bugyim, közben lecseréltem... Holnap megyek dokihoz, de azért érdekelne a tapasztaltak véleménye.
Köszönöm!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
én felhívnám a dokit!!!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :P
2-kor úgyis hívnom kell, hogy holnap hányra menjek, addig meg figyelem magam... Még ha az is, eddig sok nem szivárghatott el...
Ja és a pocim körmérőjét is figyelem, ha akár egy picit is csökken, akkor pakolok és megyek...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Röff! Fanni! Doki!

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++látom, mindenki ugyanazt mondja. Drukkolok. Puszi

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


FAnni drukkolok hogy ne a magzatvíz legyen, ++++++++++
Vendég
 


Fanni! Patikában van magzatvíz szivárgásra teszt. De pici is szivároghat, ha fent repedt a burok! Vigyázz magadra, hívd a dokit, mert a babáknak ha előbb születnek, kell tüdőérlelő, aminek viszont csak akkor van értelme, ha még 24 órát bent lehet őket tartani. Szóval kérdezd meg a dokit... és jelezz!

dkata
 
 


Sziasztok!

Már 3x kezdem ujra írni az egészet mert közbe mindig elment a net. Remélem most végére érek.

Kisfóka:
Köszi én is gyöntölöm állandóan. Gratula hogy min den rendben az NST-n

Fanni:
Köszi. Nekem is egyszer volt terhesség alatt cukorterhelés. A következő szülés után volt. Nekünk is porszivós orszívónk van de még nem kellett használni de szerintem nem teszi tönkre a porszívót. Hiszen rövid ideig és kis teljesítményen használod. Nekünk 30 napost kértek. Gratula a 30. héthez. Krisztián sem tud cumizni csak ha tartom neki. De nagyon ritkán kell neki, pl. csak a babakocsiba míg bealszik mikor sétálni megyünk. Utána kiköpi. Mi cumisüvegböl is nagyon nehezen tanultunk meg enni neki a szopi volt a minden. Szépséges a szobák de a babaszoba az király. Nagyon szépek lettek a képek.

Boniko:
Köszi. Gratula hogy kész a festés. Ügyesek vagytok. Szuper a szekrény. Szebbeket tessék álmodni.

Coca:
Még csak én foglaltam le. Hogy vagy? Jók a rucik már csak a baby kell bele. Ügyi vagy!!!

Viri:
Lányos anyukák-- Krisztián majd a kiscsajszikat elcsábítja!!!!!!!!!! Szuper hogy sikerült jó szülésznőt választanod. Szuper ez a vukkos kép. Nagyon tettszik. Csini pocid van.

Nők: Köszönöm szépen!

Véda:
Gratula a pancsis hétvégéhez. Nagyon édi a kis Lilu. Szia Lilu.

Katica75:
Nagyon szép a babaszoba
Nekem is figurák vannak felrakva a kiságyhoz és Krisztián nagyon imádja. Nagyon sajnálom hogy betörtek hozzátok. Nagyon vigyázz magadra!!!

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fanni :D
Magadnak otthon úgy tudod ellenőrizni, hogy lefekszel a hátadra, 2 kezed a pocidon oldalt, és kicsit megrázogatod a pocid, hogy "hullámozzon". Ettől ki kell follyon valamennyi magzatvíz, persze csak, ha meg van repedve a burok :wink:
Ettől függetlenül, én is azt mondom, hogy orvos, biztos, ami biztos! ÉS persze: +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Véda
Vendég
 


Kisfóka,

Kívánom, hogy vasárnap minden kívánsága teljesüljön a párodnak!

Katica,

Az én párom még nem nyilatkozott, hogy benn marad-e. Az biztos, hogy beszerezzük a műtős cuccot, aztán majd eldől..... Nem szeretném semmire rákényszeríteni semmire. De a szülésznő is csak biztatta a páromat, hogy maradjon majd benn nyugodtan, nagyon nagy élmény lesz :lol:

Fanni,

mindjárt 2 óra! Nagyon várom a híreket! remélem, ez is csak az első babákat várók félreértelmezése. Nagyon bízom benne, hogy nem a magzatvíz!
Én is úgy tervezem, hogy egy járókában lesznek napközben a nappaliban :P Nálunk párhuzamosan van a két kiságy, köztük a pelenkázó, ami még nem érkezett meg.
Ja, már akartam írni, hogy a légzésfigyelőt felesleges vinnem a kórházba, mert egy kocsiba rakják az ikreket. Úgy meg ugye nem sokat ér, ha két baba fekszik egy légzésfigyelőn.

Ma el kellett mennem laborba és a védőnőhöz! Mire hazaértem uaz a fájdalmat éreztem, mint hétvégén. Lehet, hogy már csak pihenni tudok az elkövetkező két hónapban? Nem baj, ezt is kibírom, csak azért eddig olyan jó volt néha csavarogni picit :oops:
A védőnőm újra előadta, hogy csak 1,5l vizet igyak. Hiába mondtam neki, hogy a dokim szerint, és szerintetek is, 3-4l naponta a minimum. Persze az egyik baba szívhangját se találta meg, pedig mutattam, hgy hol a gyerek. Szerinte olyan fent nem lehet, így ott nem is kereste :evil:

Kép
viri8
 
 


Véda,

hogy micsoda technikákat ismersz :shock: !Hihetetlen

Kép
viri8
 
 


Boni,

ideje már, hogy végre ne dolgozz! Le a kalappal, hogy ilyen jól bírtad edig is! Biztosan élvezni fogod a hátralévő időt otthon!

Kép
viri8
 
 


Fanni??Mit mondott a doki? Hívtalak.....nincs baj, ugye?????

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni,
???
Vendég
 


Fanni :?:
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Véda
Vendég
 


Fanni???
Vendég
 


FAnni azt üzeni, hogy elmúlt minden oké, aranyosak vagytok, hogy aggódtok!!!!Betétet még nem tudott venni, a dokit meg még nem tudta utolérni!
Vendég
 


Hunci, köszi az infót! Hála Istennek!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Drága, remélem minden rendben van és nincs semmi gond! Fiúk, tessék még egy kicsit bennt maradni! :evil:

Viri!
Köszi szépen, nagyon aranyos vagy!Át fogom a férjemnek adni az üzenetedet! :wink:
Pihenjél sokat!

Boni!
Ha a mai nap letellik, megint közelebb kerülsz az otthon léthez! :D

Nyuszi!
Úgy örülök, hogy minden rendben nálatok! :D

Csajok!
Nekem azt hiszem jósló fájásaim vannak! Tegnap este is volt 3-4 darab, nem gondoltam, hogy az lenne, de ma megint kezdte, ebből gondolom! Mensi szerű görcsök, amik pár másodpercig tartanak és keményedésekkel járnak, ilyenkor elég csúcsos a pocim! :roll:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fóka! Ez jóóóóóóó, nem?

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni,
egy kő gördült le a szívemről

Kisfóka,
ez kezd izgalmas lenni
Vendég
 


Kisfóka,
Ennyi idősen, már simán lehet :wink: Gyakorolni kell a méhednek a nagy napra :D
Vendég
 


Hunci,

kösszi az infót!

Fanni,

HU! De jó, hogy semmi gond nincs!

Kisfóka,

Éljenek a jóslófájások! Vasárnapig lehet edzeni :lol:

Kép
viri8
 
 


Köszi csajok! Mostmár legalább tudom, hogy mire kell figyelnem!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka,
Az igazi teljesen más lesz, szóval ne ezekre figyelj :D Ha valami mást érzel amit még soha, na arra kell majd figyelni :D
Vendég
 


FAnni örülök hogy nincs gond++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Vendég
 


fanni73 írta:Az lenne a kérdésem, hogy ha zárt a méhszáj, szivároghat-e a magzatvíz?
Tudom, hogy ilyenkor normális,

simán tud akkor is szivárogni.
de én inkább vizetelre tippelnék

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szedett valaki 3*2 Duphastont közületek? A "leszokás" menetéről érdeklődnék.

Kép
zölddisznó
 
 


Lányok :P
Köszönöm az aggódást, nagyon jól esett!
A helyzet az, hogy úgyis ott voltam a klinikán és pont a rendellenes szülésekről szólt az előadás. Erre mondják a magzatvíz szivárgást és hogy akkor egyből kórház, mert befertőződhet a magzat, a szívem is majd elállt, majd hívtam a dokim, mondta, hogy ezzel nem játszunk, menjek be a szülőszobára, odaszól az ügyeletesnek, hogy nézzen meg.
Szóval méhszáj zárt, UH-n minden OK, egyforma a magzatvíz mennyiség, burok nem feszült meg - állítólag ez mutatná, ha valamelyik babánál kevesebb lenne a magzatvíz.
Mondjuk az furi volt, hogy a doki mint kezdő kisiskolást "felvilágosított", hogy a magzatvíz nagyobb mennyiségű folyadék és nem hagyja abba folyást... nade kérdem, hogy és ha magzatvíz szivárgás? Erre azt mondta, hogy az nagyon ritka.... Na köszi, ezek után szépen visszacsúsztattam a zsebembe a pénzt, amit oda akartam adni :? Igaz, ezek után sarkon is fordult és otthagyott, nagyon esélyem sem lett volna...
Viszont legalább megnyugodtam 8)
Megyek, eszem valamit, mert éhen halok!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


((((((((((((((((Fanni))))))))))))))), azért a te dokid rendi volt. Örülök, hogy minden oké.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni ölelés
Vendég
 


zölddisznó írta:Szedett valaki 3*2 Duphastont közületek? A "leszokás" menetéről érdeklődnék.

szedett :D
én 3 naponta csökkentettem 1gyel a mennyiséget

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :P
Nálunk nem lehet ilyen betétet kapni, pedig már a nevét is tudom. Vi Sense ill. Al Sense. Egyik patikában sincs. Viszont a néni megígérte, hogy péntekre kideríti, honnan lehet rendelni. Addig meg remélem, nem lesz már baj. De nem árt, ha van itthon. Ráadásul tovább tudom majd adni a maradékot, ha valaki bizonytalan :D

NYuszi :P
Köszönöm!

Véda :P
Micsoda szakértő vagy :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Viri :P
Úgy tényleg nem sok értelme van, ha egy ágyban lesznek... de melletted lehetnek?
Csípem a védőnőket... Ne aggódj, 2 szívhangot még nekem sem hallott...
Köszi a sms-t!

Lafi :P
Köszi a tudósítást.

Kata :P
Neked is köszi az infot.

Baba, Pandus, Bella, Kisfóka, Boni
Köszi, aranyosak vagytok!

Coca :P
Ugyanúgy kell leszokni, mint a hüvelykúpról... fokozatosan...

Az előadáson azt is megtudtam, hogy miért nem lesz epidurális érzéstelenítésem :P Csak 2 kizáró ok van - véralvadási probléma és gerincprobléma :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fanni,

na kifogtad a legkedvesebb dokit! Nem baj, megnézett és megnyugodtál :lol: Amúgy miféle előadásokra járkálsz? Kell ez neked? :D
Persze mellettem lehetnek, bár a szülésznő is azt ajánlotta, hogy első éjszaka bízzam a csecsemősökre. Nekem is ez volt az elképzelésem, olvasva az ikresek tapasztalatait :D
Ha epidurális nem lehet, akkor altatni fognak?Nem vagyok otthon a témában, bocsi, ha butaásot kérdezek :oops:

Kép
viri8
 
 


viri8 írta:hogy első éjszaka bízzam a csecsemősökre.

én a fiúkat végig "leadtam". Jó volt aludni.
(bár fejni keltem egyszer éjjel)

Lili velem volt végig, de ő 1es baba.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Viri :P
Még 2 lehetőség van. Spinális és altatás. Látod, ezért járok a szülés előkészítőre :lol: De különben alapból parázós és maximalista vagyok -kemény párosítás :lol: - és minél többet tudok, hallok, kérdezek és olvasok, annál nyugisabb leszek... Már láttam a szülőszobát is pl. ahol lehet, hogy én nem is leszek :D de akkor is, barátkozom a kórházzal és az egész szüléssel. Nekem így könnyebb...

Ha altatnak, akkor én pl. alapból meg sem kaphatom a gyerekeket az 1. nap... Ezt is ma hallottam... De holnap Apa visz a dokimhoz és igyekszem minden bennragadt kérdésemet feltenni 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
mi az 1. nap???
mert ha csaszi napja, akkor aznap az őrzőben vagy, másnap kerülsz osztályra... na akkor már simán hozzák a gyerekeket ha bírod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
1. nap úgy értve, hogy 12-24 órát kell állapottól függően az őrzőben tölteni. Utána jön a gyerekágy, ott már 5x hozzák a babákat! Egyébként az őrzőbe is behozzák őket 2x, csak nem maradhatnak velem...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


tudom mi a rendszer :wink:
őrzőbe nekem egyiket se hozták :( fiúkat nem, mert cukorra voltak kötve, Lilit nem tudom miért nem.

Lili 2kor született, fiúk délben, és én másnap reggel kerültem le az osztályra. Fiúkat utána hozták - mert infúzión voltak -, Levit 3, Mátét 6 naposan kaptam meg szobára (fiúkkal EDA volt).
Lili meg reggeltől már velem volt folyamatosan (Lilivel altattak).

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi leszokási instukciókat!

Kép
zölddisznó
 
 


Tudom, hogy tudod :wink:
Nekem akkor lesz fontos, hogy tényleg hozzák őket, ha altatásban szülök. Mert akkor fogom őket először látni :shock: Ráadásul azt mondták, látogatás 5-6-ig... így addig még fotón sem láthatom őket... na jó, talán egy kis protekciót megpróbálunk majd bevetni, ha úgy alakul 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:T Ráadásul azt mondták, látogatás 5-6-ig... így addig még fotón sem láthatom őket...

igen, ezt megértem ebből a szempontból mindenképp.
Én mindenkit csak másnap láttam, de fényképen K. megmutata mindet :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: