Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Voltam ma védőnőnél! Minden ok és hallgattunk szívhangot! Megkérdezte, hogy érzem-e már a magzat mozgást én mondtam, hogy nem bizti, hogy az! Aztán mivel könnyen talált szép szívhangot azt mondta, hogy már amit éreztem az ő volt! :lol:
Szóval tök jóóóóó! :lol:

Koncerthez - Én tegnap voltam musical délutánon, zárt hely, hangos! Volt 1-2 szám, amire bokszolt szerintem, csak nem tudom, hogy azért mert tetszett neki, vagy mert nem! Majd otthon is kipróbálom a számokat, hogy hogyan reagál rá, vagy csak a zajra reagált! :roll: Szerintem is lehet menni még nyugodtan! :wink:

Peva - Feledékenység - Egyértelműen jelentkeznek a terhességi hülyeség jelei! Anyukám valamelyik nap mondta, hogy szokjam a dolgot, mert 60 évesen is ez lesz! :lol:

Marek! További erőteljes jobbulást még! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok!

Most először jelentkezem a mh-ről. Ma nagyon kevés az ügyfél, úgyhogy van időm mindenre, szép nyugiban kajáltam, elvagyok a helyemen meg minden, így kibírható a munka. Amúgy én is néha úgy érzem, feledékeny vagyok, bár inkább hebrencsnek mondanám magam, kapkodom össze-vissza.
A kismamagatyó nagyon jól szuperál, ma már az van rajtam és iszonyat kényelmes, ég és föld, hogy milyen volt múlt héten a szoros kordbársony nacimban itt ülni órákat!

Nekem tegnap is volt babakirugós érzésem, már akkor is éreztem, amikor nem volt ott a kezem, sőt, párom is érezte már, úgyhogy megnyugodtam, de holnap megyek a 18. heti UH-ra, akkor leszek igazán nyugodt, az AFP eredménye is meglesz.

Hát most ennyit, további szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok!

máig bírtam, és nem tovább. A mangóban láttam 2 hete egy gatyót, amibe egyszerűen beleszerettem.A színe a fazonja, mindene. 8 ezer volt, ezért nem vettem meg. Egészen máig, úgy gondoltam meg kell ajándékoznom magam valamivel a vizsgaidőszak végén. És milyen szerencsém van (ez a mammutban volt) a Manuart-ban kiárúsítás van kismamafelsőkből és ezer ft volt egy db. Na, abból is becuppant pár darab:-)
ma még megyek vásárolni, estére beszerzek valami fagyit, és akkor teljes lesz a boldogságom...
Az én babám már totál rugdos, bukfencezik, nagyon élénk. Kis cuki.még van pár hét a 4d ig, nem is tudom hogy fogom én azt kibírni...

üdv
emmalena
 
 

 
 

Sziasztok!

Sensi - Jó újra hallani rólad/rólatok! NEm tudom, hogy mennyore korai vagy sem, mi is meglepődtünk rajta, de apa dokumnetálta. :lol:

Peva - Abszolót szita az én agyam is! Mi a múlt héten poénkodtunk ezen a suliban, hogy ahogy nő a hasam, úgy csökken az agykapacitásom. :lol:

Holnap megyünk apával a dokihoz afp eredményért és uh-ra. REmélem megint minden rendben lesz és talán meg is mutatja, mi van a lába között. Drukkoljatok légyszi!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok Lányok!

alig van időm netezni mostanában!most is csak egy nagyon gyors hozzászólásra van időm!

Először is köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat a koncerttel kapcsolatban!
Marek,milyen koncerter mentél volna az a38-ra?mert én pont oda mennék most vasárnap metalchampre! :lol:
Azt hiszem Sensinek igaza van!meg kell szoknia,ez lesz kint is... :D és így nem utolsó sorban: jó,h újra jelentkeztél!:D van egy fiatal mamis topic...láttad már?:D

Peva,köszi aranyos vagy!!!:D

Bettyna,drukk!!!+++++++++++++++++!!!

én ma tudtam meg az afp-t! jó lett!:D 5hét múlva kell menni újra tanácsadásra!
Vendég
 


sz.bettyna-DRULLOKOK!!!!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok

Voltam ma a védőnőnél, de nem tudta megnézni a pindur szívműködését, mert nem volt éppen hozzávaló zseléjük Crying or Very sad

Annyira féltem már, hogy elrohantam Tatára 4D ultrahangra.
Felvetettem a felvételt dvd-lemezre.
Pinduri jól van, a méhlepényem a : mellső falon.
Annyit mocorgott, hogy nem sikerült képet csinálnunk az arcáról és ráadásul a popsiját a méhfalhoz nyomta, így a nemét sem tudta megállapítani a doki.
Annyit azért megjegyzett : ,,mintha lenne ott valami a lába között, de ez még nem teljesen biztos"- mondta.
Így marad továbbra is rejtély, hogy kisfiu lessz vagy kislány.

Kb 6-8 hét múlva megyek megint, remélem akkor már nem dugja el a popóját előlünk Laughing

Ugyhogy most megvagyok nyugodva, hogy minden rendben van a pindurral. Laughing

Ti hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Csak egy nagyon gyors életjel... Nálunk ezerrel folyik a munka, csinálják a tetőteret a gyerekeknek. Dóri szokja a bölcsit, én meg a Dóri nélküliséget. A szurikat már kezdem megszokni, bár a hasam kék zöld foltos mindig.
Baba jól van, ma voltunk a 20. hetes uh-n. 100 % hogy kislány... Így most bajba vagyunk a nevekkel. A szívuh is negatív lett.
Bocs, hogy csak ilyen ritkán jövök, de hol van net hol nincs. Amikor van, akkor meg gyorsan a céges dolgokat intézem...

Kép

Kép
perdo
 
 


Perdo - gratulálok a kislányhoz és a kitartásodhoz a szurik miatt, biztos nem lehet könnyű, de gondolom beleszoktál már amennyire ebbe bele lehet szokni :?

Ancsa - kár, hogy nem mutatta meg magát a baba, de a lényeg, hogy megnyugodtál, hogy minden oké, nem?

Bettina - én is holnap megyek az UH-ra és az AFP-t is megtudom és remélem azt is, hogy fiú e vagy lány, úgyhogy szoríts(atok) nekem is, én is viszont!!!

Emmalena - milyen gatyót vettél a Mango-ban? Ott nincs kismama, ilyen laza, lógósabb??

Én majd turiba megyek szerdán, arra gondoltam, hogy gumis derekú szoknyákat simán turkálóban megveszek, mert az csípőszoknya és elfér a has benne, azaz felette, a kismamaszoknyák brutálisan drágák! :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok

igen ildi, megnyugodtam :lol: kérdés meddig tart ki, amíg el nem kezdek valamin parázni megint :lol:
De most annyira élvezem, mert csak betolom a dvd-t és hallgatom a pindur szívverését :lol:

DRUKKOLOK AZ UH-HOZ!!!
Nyugi, minden rendben lessz :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az ember elérzékenyülve nézi a kis homályos foltot, majd a növekedését és fejlődését az ultrahang vizsgálatokon. "Az az én gyermekem" - gondolja és nagy fantáziával látja már az arcát, ujjacskáit a fekete-fehér kavalkádban. Azután kézhez is kapja a leletét, amin 2-3 betűs rejtjelezett információhalom mögé bújik el a lényeg. Ezeket bogoztam ki és gyűjtöttem össze nektek, hátha másnak is hasznára válik Smile


LMP: utolsó menstruáció időpontja
GA (LMP): LMP szerint számolt hetek száma
EDD (LMP): LMP szerinti szülési időpont
EFW Hadlock: a bébi becsült súlya

Average US GA: az ultrahangos mérések szerint a hetek száma átlagolva
EDD (Average US GA): a mérések által meghatározott szülési időpont

CRL: ülőmagasság
BPD: fej átmérője keresztben
OFD: fej átmérője hosszában
HC: fej kerülete
APD: a gerinctől a hasfalig mért távolság
TAD: mellkas átmérője
AC: haskörfogat
FL: combcsont hossza
APAD: has hosszirányú átmérője
APTD: has keresztirányú átmérője

FL: combcsont
TIB: sípcsont
FIB: szárkapocscsont
HUM: felkarcsont
RAD: alkarcsont

YS: szikhólyag

Sok sikert a dekódoláshoz Smile
[/b]

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Tök jó Ancsa!

De még mennyire, hogy hasznos, köszi...
elő is veszem a leleteket :D
emmalena
 
 


szívesen minden kismamának

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 



Sziasztok!

AZ afp-re a beutalót kinek kell adnia?
Képzeljétek, a nőgyógyászom azt mondta, a védőnő adja, a védőnő azt mondta, a nőgyógyászom adja, a háziorvosom meg azt mondta, hogy a védőnő adja. :evil:
Úgyhogy most nincs beutalóm, pedig ezen a héten el kell intéznem sürgősen...

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!

Én a dokimtól kaptam.
emmalena
 
 


nekem is a terhestanácsadáson az orvos adta

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hali!
Nekem is a doki adta.
Marcsi

macianyu
 
 


...a szüliszdokit értem doki alatt :-)

macianyu
 
 


Nehéz dolog akkor kapkodni, amikor már nagyon össze kellene csomagolni... Az alábbi listát a neten találtam, szépen összeszedi mire van szükség abban a kritikus időpontban, amikor eljön a kórházba vonulás ideje.



Mamának
# Iratok
# Személy igazolvány
# TB kártya,
# Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!),
# Amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat
# Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)
# Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)
# Borítékok
# Ruhaneműk
# 2 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt
# Köntös
# Zokni
# Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
# Melltartó (lehetőleg nem szivacsos és nem merevítős)
szoptatós melltartó
# Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies)
# Bugyik (nagy, sötét színű), Tena bugyi (gyógyszertár)
# Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható, vagy van az Anitának is ilyen bugyija. Segít megtartani a szöveteket, amíg a helyére vissza nem rendeződnek a szervek. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!)
# Tisztálkodó szerek
# Tusfürdő
# Intim mosakodó gél
# Fésű
# Fogkrém, fogkefe
# Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló, körömvágó, csipesz, …)
# Hajszárító
# Hajcsat, hajgumi
# Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra
# Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)
# Több (!) csomag nagyon-nagyon puha WC papír (pl rózsazsín tollpelyhecskés ZEWA soft vagy nedvesített Kamill)
# Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
# WC ülőkére helyezhető papírülőke
# (Domestos) törlőkendők
# Papírzsebkendő
# Mellszívó
# Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő

Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak
# Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
# Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
# „Szoptatós” tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)
# Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
# Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
# Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)

Kényelmi eszközök
# 2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
# Ásványvíz a vajúdáshoz
# Csoki, szőlőcukor
# Ülőpárna / szoptatós párna
# Kispárna
# Olvasnivaló
# Walkman, kazetták, elemek, elemtöltő
# Fényképezőgép
# Óra
# Mobil + töltő / telefonkártya
# Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó
# Íróeszköz, papír

Papának
# Harapnivaló, innivaló
# Fényképezőgép
# Papucs

Babának
kórházfüggő, van, ahol mindent adnak)
# Pelenka
# Pospsitörlő,
# 5 db textil pelus,
# Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
# Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
# Esetleg cumi
# Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Pl. Nuk újszülöttes. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)


Remélem hasznotokra válik :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa - Nem semmi ez az info bázis! Köszönjük szépen!

Szöszke - Én is a dokitól kaptam!

Megvolt az uh! Az uh-s doki közölte, hogy sajnos nagyon nehezen viozsgálható, mert mellső fali a lepény. De végül azért szépen elmondogatta, hogy mit kéne látnunk. Méretei (fej 47 mm, mellkas 42 mm comb 28 mm), szervei rendben. Ami a nemét illeti... "hááát, mintha lenne ott valami, de azért még nem fessék kékre a lakást!" Szóval nem sokkal vagyunk beljebb, mint eddig. De sebaj, a lényeg, hogy jól van! Afp is rendben: MoM 1,12. Nem tudom mit jelent, de azt értem, hogy a két határérték között van, közelebb az alsó határhoz.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Köszi lányok az afp-s reagálást.
A dokim Nyíregyházán azért nem adott beutalót, mert akkor valószínűleg ott kellett volna vérvételre elmennem, pedig most Pesten vagyok huzamosabb ideig. Úgyhogy a rokonomat sikerült elérnem a SOTE I-en, és holnap reggel 7:15-kor már megyek is egy kis szúrásra. Kicsit bonyolultnak érzem ezt az egész hercehurcát, ah kötelező, akkor minek a beutaló? Nem elég a terheskönyv?

Bármi lesz, megtartjuk a babát, úgyhogy különösképpen nem érdekelnek a vizsgálatok eredményei.

Kép
szöszke
 
 


Ancsa!Nem semmi vagy.De végre nem csak én vagyok ilyen elöre láto nekem a férjem ki van akadva,hogy már a babszobán gondolkodom meg ilyenek :oops:

Lányok!Ha már kórházi motyo.Én Zsófinál annyi de annyi mindent vittem mint ha beköltöznék a kórházba a 3/4-ét nem is használtam.Tényleg csak a legszükségesebbeket kell be pakolni :lol: De ezzel még ráérünk.

Bettyna!Pár hét és kiderül ki van a pociban.A lényeg,hogy minden ok.

Szöszke!Itt kecskeméten úgy van,hogy a kórházba a védönöél kell kérni de a vérvételt csak azón a napon adják ki mikor mész az uh meg kiadják elöre 9hónapra.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


nagyon szívesen minden kismamának :lol:

Van a szülésről egy leírás, aminek én anno nagyon nagy hasznát vettem a vajúdásnál illetve a szülésnél.
Érdemes elolvasni mindenkinek.
Megkeresem nektek és bemásolom, remélem ez nektek is ugyanolyan hasznos lessz majd, mint nekem volt anno.
Merem állítani, hogy ennek a leírásnak a segítségével tudtam megszülni mindkét gyermekemet 5 perc alatt, illetve 2 és 3 nyomásra kinnt is voltak pedig a babócák 55-58 cm-esek, és 3,95 illetve 4,25 dkg-al születtek meg
:lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok,

bocsi, h olyan sokaig nem irtam..el voltam...szombaton eskuvo, vasarnap 3 felvonasban majdnem egesz nap aludtam..es foztem
Tegnap meg takaritas..a munkahelyen bolondulas..most volt idom atolvasni, de nagyon sokat irtatok..igyhat bocs ha nem szolok most senkihez speci..de az en agyam is lelassult..de erre mar egy jo ideje rajottunk a ferjemmel :lol:
ket hete vadaszok valami jo nyari naci..es vsak igergetnek..meg semmi sehol..

ES mindenkinek gratulalok az uj eredmenyekhez!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Nagyon röstellem, hogy így eltűntem, de borzalmas időszakon mentem át.


Nagyon kimerítő a munkám mostanában, és teljesen ki is készültem tőle. Olyan depis lettem, hogy ki is kellett vegyek egy hét szabadságot, és mindezek fejében, annyi munkám van még mindig, hogy a szabim alatt is dolgozhattam otthon. Most kezdem magam jobban érezni, de nem tudom meddig tudom még tartani magam. Az már biztos, hogy mégsem fogok végig dolgozni, kb. 2 hónap múlva elmegyek táppénzre. Nem akarom, hogy ártson ez a sok stressz a babámnak.

Táblázat: Nincs időm visszaolvasni, sokszor a gép elé sem tudok leülni. Ezért az automatikus frissítésen kívül eső információkat kérlek, küldjétek el privi üzenetben nekem. (A hetek növelését automatikusan tudom, de, h fiú, lány, vizsgálat, stb, azt nem annyira. Új tagok adatait is priviben várom, ok?) Így kicsit könnyebb lesz nekem. Persze, ha valaki szeretné, ráér, stb. szívesen átadom a táblát :D

A rég elmaradt tábla:
Kép

És a linkje a nagyobb verziónak: http://picasaweb.google.com/NyugtonMalac/Forumra/photo#5202424619444220434

Kicsit később írok megint, remélem, mindenki jól van, és szépen gömbölyödik!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Csak benéztem, hogy mi van erre, de már kapcsolom is ki a gépet, mert itt rohadt nagy vihar készülőődik... :shock: :shock: És nekem persze gyalog kell menni órára kb. egy óra múlva. Asszem vihetek váltásruhát. :roll:
Már éjszaka is vihar volt, és hajnali háromkor felébredtem, utána nem tudtam aludni. Nagyon hasznosan töltöttem az időt...olvastam, kávéztam, tornáztam, aztán hattól hétig még aludtam egy kicsit. Most baromi álmos vagyok, de mindjárt jön a tanítvány, úgyhogy nem tudok lefeküdni...
Ja, és ma vettem a piacon egy csomó szamócát, és majdnem mindet megettem... :roll: Éljen a hasmenés! Végülis nem baj, úgyis lesz nálam váltás ruha... :lol: :lol: :lol:

Most megyek. Este még benézek, ha nem viszi el a házat a vihar. :arrow:

marek
 
 


Csajok, tudom, hogy olvasni kéne, és akkor tudnám a választ, de a 18. heti UH-ra mindenki 18 héten ment/ megy? Csak mert én ma töltöm be a 19. hetet, és ma megyek a dokihoz beutalóért (ha ad), és akkor leghamarabb a 20 hét végén jutok el. Bár nem érdekel nagyon, de fura. Ha az ember nem biztosítja be magát magán orvosokkal, vizsgálatokkal, akkor kb. leszarják. Én most ezt érzem.

A területi nőgyógyászok (2en vannak, mindkettőnél jártam már) még egyszer nem vizsgáltak meg! Az első látogatásnál volt egy hüvelyi UH, és kész. Az első terhességemnél levették a cytologiát, meg minden alkalommal kotorásztak, stb. Most bemegyek, hogy vagyok, milyen eredménye van a xy-nak (UH, EKG, stb.) Kapok következő beutalót, és kész.

Fura.

Ja, többen írjátok a feledékenységet, nekem is van már. És ez egyre rosszabb lesz :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nyugtonmalac - De jó, hogy itt vagy!!! Már komlyan kezdtem aggódni, mi lehet veled!!!! HAgyd a munkát! Nem lehet az egészségeteknél fontosabb!!!
Én ma voltam uh-n. A kórházban úgy van kiírva, hogy 18-20. heti genetikai uh. Szóval nem hiszem, hogy baj ha később mész!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Köszi :) Azért fura, hogy 18. hetinek hívják...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok,
nagyon lemaradtam, el sem bírok olvasni most mindent.

Két Ancsa van és én vagyok az egyik, úgyhogy Anikó leszek mostantól.

Én a H&M-ben (Bp, Vörösmarti tér) vettem magamnak egy tök jó gatyát, 7000 Ft volt. Ha jól láttam vannak vékonyak is, fehér vászonból.

MA voltam AFP vérvételen, remélem ok, genetikai UH-ra hamarosan megyek, mozgást még azt hiszem nem érzek.

Minenkinek ajánlom ezt a könyvet!!!! :
http://www.babanet.hu/lelkikoldokismerteto.htm

Anikó

Kép
ancsa123
 
 


Sziasztok!

Ancsa-Anikó :lol: A H&M-ben van kismamaruha? Mert mintha láttam volna olyan márkát, hogy H&M Mama.

Nyugtonmalac - addig dolgozz, amíg bírod! Ne foglalkozz vele, hogy ki mit szól, csak hogy neked hogy kényelmes. Én is azt mondom most, hogy júli végéig meló, ha bírom aug. végéig, ha nem, júni végéig, majd az élet hozza!
A 18. heti UH szerintem lehet a 20. héten is, gondolom a lényeg, hogy a 18. hetet betöltsd.

Ancsa2727 - köszi a sok infót, jöhet a szülésről is, én is 5 perc alatt szeretnék szülni :lol:

Dalma - gratula az esküvőhöz, ha van kép, várjuk! :lol:

Bettina - gratula a jó eredményekhez, én is nemsokára indulok, fél 7-re kell mennem, remélem látjuk majd, hogy fiú lesz vagy lány!
Most indulok is, majd írok!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


nusildi éppen keresem, de ígérem bemásolom nektek!-hamarosan.

bettina-gartulálok a jó eredményekhez!
Én is holnap megyek a papírért, aztán meg AFP vizsgálatra.
Drukkoljatok majd nekem is :lol: köszi

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Ancsa - Megy a drukk!

Ildi - Talán a ti babytek nem lesz ennyire szégyenlős. Szorítok nagyon! ÉS várjuk a híreket!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Az alábbi sorokat Mr. Spock írta, aki egy amerikában tevékenykedő nőgyógyász és az index fórumán nyújt segítséget mindenféle nőgyógyászati kérdésben. Nekem Brekka ajánlotta, hogy még a szülés előtt feltétlenül olvassam el, többször is. Meg is tettem, és azt kell mondjam, Mr. Spock szavai a kellő időben visszhangoztak a fejemben, így jócskán hozzájárult ahhoz, hogy az első szülésemnél tudtam mit kell tennem. Minden kismamának ajánlom, mint kötelező olvasmányt. :)


"
A szülés fáj. Nagyon fáj, nincs mese. Akárki, akármit mond, a szülés egy rendkívül kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy át kell menni rajta, tehát a kérdés az az, hogy miképpen lehet minimalizálni a fájdalom hatásat rajtad. Mert erről van szó, a pszichológiai tényező ami meghatározza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fájdalom átélését. Kevés ember (meg kevés orvos is) tudja, hogy a morfium például nem állítja meg magát a fájdalmat, hanem a fájdalom tudatosodását kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sporteseményeken sportolók néha repedt végtaggal végigjátszák a meccset, mert a tudatuk annyira másra koncentrál, hogy nem tudatosodik bennük egy megrepedt láb vagy kar által oközött, amúgy rendkívül jelentős fájdalom. És amikor a meccsnek vége van, a fájdalom hirtelen elkezdődik. Tehát a tudaton múlik minden. Az, hogy te akarod ezt a gyereket, és örülsz neki, az mar egy fel gyozelem. Hosszú évek tapasztalata szerint, akik örülnek a gyereknek, jóbban viselik az egészet . A másik felére pedig ezek az egyszerűnek látszó, de egyáltalán nem könnyen betartható szabályok vonatkoznak:

Ne VáRD a következő fájdalamat (méhösszehúzódást). Amikor az egyik elmegy, azonnal irányítsd a tudatodat valahova máshova. A "hovát" neked kell eldönteni. Talán pároddal beszélgess valami MÁSRÓL, ha van TV a szobában, nyugodtan nézd, ha nincs vigyél magaddal rádiót, magnót, CD-t, akármilyen zenét, amit esetleg élvezel. Ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben!
Teljesen engedd el magad fájdalmak között. Lazítsd el az összes izmodat, tudatosan. Az ellenkezője sok energiát használ, és a végére amikor nyomni kell, nem lesz, ami többszörösére hosszabíthatja meg a nyomó fázist.

Nyögés, sírás, ordítás, akármilyen variációja ezeknek - úgyan egy természetes reakció, de attól nem fog semmi kevésbé fájni. Viszont növeli a fájdalom tudatosodasat, és szintén nagyon használja az energiát. Egyszerűen utasítsd magadnak vissza, hogy hangokat adjál ki. Helyette csak lélegezzél lassan és mélyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze (:-))

Számí ts arra, hogy sokáig fog tartani az egész. Nem lehet tudni meddig tart, és sokszor látom, hogy az elején meg mennek a dolgok, de amikor hosszabb ideig tart mint amire az anya számított (valami okból) a kontroll összeomlott.

10cm méhnyaktágulásig minden automatikusan történik. De onnan neked kell kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy több órát, és ha hiszed, ha nem, rajtad múlik a zöme. És az a legfájdalmasabb rész. Tehát ezt kell leginkább a fejedbe verni. És itt kell leginkább leküzdeni a fájdalomtól valo félelmet. Igen, fáj, igy is úgyis, de ha gyorsan tudod csinálni, hamarabb vége van. Hogyan kell nyomni? A következő hasonlatot szavalom a betegeimnek, jó eredménnyel (ezt): mintha egy borzasztó székrekedésed lenne. Nem vicc. Nem körülbelül úgy, hanem PONTOSAN úgy. Ha széklet jön, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jól csinálod. Nagyon fontos ODA LE koncentrálni a nyomás erejét. A természetes reakció az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kigúvadnak cimű műsor), de sajnos az nem jó. Koncentrálni kell tudatosan a nyomást ODA LE. És minden méhösszehúzódást maximálisan ki kell használni. Mivel nagyon fáj, a természetes reakció egyszer nyomni, aztán elsumákolni a hátramaradó időt. Ne engedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jön a fájdalom, vegyel egy mély lelegzetet, tartsd benn az összes levegőt, és nyomj, OTT LENN, mintha székrekedésed lenne. A fájdalom néha visszatart attól hogy IGAZÁN nyomjál. Ezt se engedd meg magadnak. Minél jobban nyomsz, annal hamarabb történik. Ha elfogy a levegő, gyorsan fújd ki, és ha a méhusszehúzódás meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettőt, a harmadikat tartsd benn, és nyomjál mint egy gőzmozdony. És egészen addig csináld ezt amig tart a méhusszehúzódás. De ha elment, azonnal engedd el magad, minden izmodat, és PIHENJ. Nyomás közben akármilyen hangot kiadni TILOS. Nem, nem azért mert akárkit is zavar, nem erről van szó. A dolog mechanikájáról van szó. Ha hangokat adsz ki, a tudőben lévő levegő
nyomása leesik, és minden jóindulatod ellenere nem tudsz igazán nyomni, de meg úgyanúgy fáj, úgyanúgy használod az energiadat. Tehát meg egy kis nyögést se engedj meg magadnak.

Ha képes vagy mindezt betűről betűre betartani, sokkal hamarabb átjuthatsz a nyomáson mint az átlag. Én néha látok "természetes nyomókat", akik minden átlagot felülmúlva, mint egy présgep tudnak nyomni, és meg az első gyereküket is percek alatt képesek kinyomni. Ne számíts percekre, ahhoz kell az a természetes valami, nem is tudom mi, ami nagyon ritka, de az bizonyítja hogy lehetséges. És amikor már úgy érzed, hogy "innen már lehetetlen, ezt nem tudom tovább csinálni", akkor méginkább csináld tovább. És ne vitatkozz senkivel, csak csináld. Kivéve persze akkor, ha az orvos vagy a növér azt mondja, hogy ne nyomj, ami több okból lehetseges, leginkább ha a baba szívhangja leesik, néhány perces pihenő gyakran segíthet.

Gátmetszés: abszolut bízd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg feleslegesen fogja csinálni. Miért? Mert a felesleges gátmetszés neked úgyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig könnyebbé teszi a baba megszületését. Gyakran tényleg nem kell, de a kétely abba az irányba kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megpróbál neked jót tenni és azert nem vág, esetleg kritikus perceket veszít, aminek a baba ihatja meg a levét. Tehát ne próbáld az orvost ezen irányba befolyásolni.

Epiduralis:a csabitás majdnem ellenállhatatlannak tűnik. De sajnos nagyon sok olyan esetet láttam, ahol addig minden rendben ment, és utána nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasítsd vissza, de várd meg amíg az orvos ajanlja. És ha amúgyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a lehetőségét, hogy esetleg anélkül. Kérdezd meg az orvost, hogy használnak-e epidurális narkotikumot. Az úgyan nem kapcsolja ki teljesen a fájdalmat, de nem befolyásolja a szülést. Ha használnak, örömmel fogja "csak azt" adni.

Oxygen maszk: nagyon zavarónak tűnhet, de tartsd az arcodon minden körülmények között.

Csaszar: ha kell akkor kell és kész. Ha a baba bajba kerül, nincs vita, meg kell csinálni. De ha úgy érzed, hogy az orvos vacillál, duplázd meg energiádat, és mond meg neki hogy várjon még egy kicsit. Mikor fordulhat ilyesmi elő? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szülés, főleg a nyomás fázisban. A baba úgyan jól van, de valami miatt lassan jön kifelé. Gondolj arra amit mondtam (székrekedés, gőzmozdony) és próbáld meg egy ideig. Lehet hogy erre egyáltalán nem kerül sor, de ha igen, jusson ez eszedbe. Mégegyszer: ha az orvos egyértelműen mondja, csak fogadd el. Ez csak arra vonatkozik, ha ő esetleg belefáradt (van ilyen) és te magad
érzel kételyt a hangjában. Akkor csak őszintén kerdezd meg:"Ez elkerülhetetlen doktor úr, vagy még probálkozhatok egy kicsit?" Meg fogja mondani.

Fogós szülés: sok orvos mar egyáltalán nem használja USA-ban, többnyire a perek miatt. Inkább császároznak. De az igazság az, hogy a fogó teljesen ártalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, és rendkivűli módon előnyös a babára nézve. Ma már feltételezni lehet, hogy aki egyáltalán hozzányúl a fogóhoz, az tudja hogy hogyan kell használni. Tehát ne ijedj meg ha meglátod. Borzasztó szerszámnak tűnik, de zseniálisan lett kitalálva. Én meg egyetlen babát, soha sem károsítottam a fogóval (ugyan ritkán használom csak, de ha kell akkor szószerint életmentő lehet).

Na és ha most megijedve ülsz a computer előtt, akkor majdnem elértem a célom. Akkor még egyszer, még kétszer, még háromszor olvasd ezt el, minden betűjet verd a fejedbe, és garantálom, hogy jobban fog menni mint ezek nélkül.
"

Mr. Spock (Gábor)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, szuper aranyos vagy, köszi. :)
Nyugtonmalac: én 19hét 2 naposan mentem és ez is jó volt, de én is azt olvastam, hogy 18-20 hét között szokták.
Mindenkinek szép estét, pisilés-mentes szép álmokat.
M.

macianyu
 
 


Sziasztok!

Peva!
Én feledékenyebb lettem...eddig is az voltam, de mostmár mégjobban. :? Meg is látszik, hogy használom a telefonom emlékeztető funkcióját, meg nagy cetlikre írkálok, h mit nem szabad elfelejtenem.

Emmalena!
Hát igen, tudni kell élni! :) Most amúgyis mindent megéremlünk, nem igaz? Később már úgyis más lesz a legfontosabb. :)

Sz.Bettyna!
Örülök, hogy jók lettek az eredmények! De sajnálom, hogy nem sokat láttatok.

Inez!
Uhh, ti metálosok vagytok? Akkor tényleg időben szoktatsd a babyt! :) A reggae az egy kicsit más azért, amit majd tőlünk kap. :) Örülök, hogy jók az eredményeid!

Ancsa!
Neked is örülök, hogy minden ok! Azért kár, hogy nem sikerült elkapni rendesen a babyt, de gondolom így is nagy élmény volt. Én már beszélgetek vele, h jún.6-ra kapja össze magát, mert én akkor megyek otthon 4D-re. Itt Londonban sajnos nem tehetem meg, hogy hetente elrohangálok, hogy ha esetleg nem sikerült olyan jól. :(

Perdo!
Dejó, dejó, hogy kislány lesz a baby! Vagy ti épp nem ezt szerettétek volna? Én nagyon-nagyon... :) De a lánynevekkel nálunk is sokkal nagyobb a baj...a fiú egyszerű, Ben vagy Márk. Az előbbi verzión belül is vannak még eldöntendő dolgok...Bence Benedek vagy Benjamin angolul. Remélem azért nem lesz szükség rájuk...lányból viszont sokkal több van. Talán Anna, Zara, Mia a legesélyesebbek.

Nusildi!
Na mit láttatok ma? :)
H&M Mama létezik, nekem van egy farmerem, és ma pont az volt rajtam. :) Persze otthon nemtom van-e...de kéne, hogy legyen. Van még 2 farmerem a GAP-ből és egy 3/4es farmer a Next-ből. De annyira, de annyira nehéz találni. :(

Na megyek én is tusolni, aludni, mert mára off vagyok. Írtam mind3 topikomba most egyszerre, asszem ilyet nem csinálok többet. :P

Vigyázzatok magatokra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


macianyu-nagyon szívesen!

sensimilla-tényleg sajnálom, hogy nem sikerüllt rendesen elkapni a picurt, de bízom benne, majd a 18 hetes uh-án már megmutatja magát :lol:

vgyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Na mesélek :lol: Az AFP-m jó lett, bár nem értem az adatokat, leírom, hátha ti tudtok segíteni, a doki annyit mondott, hogy rendben van, a vérképem is. Ez van a leleten: AFP 62,1 NG/ML
wAFP 59,3 ng/ml, MOM 1,6
Aztán UH-ot néztünk, méretek rendben, viszont most lementünk 17 hét 4 napra, és átcsúsztam október 21-ről október 24-re. Nem hiszem, hogy átállítgatom a vonalzómat, mert úgy látszik, ez mindig változik majd pár napot, ahogy nő a bébi.
Amúgy kis budha volt, törökülésben ült végig, nem láttuk sajna, hogy fiú vagy lány, de csajok, amiket csinált :lol: Kétszer kitátotta a száját, gondolom kortyolt a magzatvízből, láttuk a lábát, a doki jó fej volt, kimerevítette többször a képet, láttuk a kezét, ujjait, egyszer nagyon közel jött az arcával és úgy rögzítettük, ezt a képet meg is kaptuk, mert nagyon parás és vicces, mert úgy néz ki, mint egy alien a 8. utas a halálból :lol: Olyan, mint egy UFO vagy nemtom, mondta a doki, hogy na ezzel majd lehet riogatni a családot :lol: De tényleg kemény egy kép! Poén nagyon!!!
Szóval ez volt, jó volt, de majd csak 4!!! hét múlva kell visszamenni és az még nagyon sok idő, lehet, hogy júniusban elmegyünk még előtte egy 4D-re, bár úgy terveztem, hogy a 24. hét után megyünk, de szerintem nem bírom majd kivárni :lol:

Ancsa - köszi az infót, le is mentem magamnak, remélhetőleg hasznos lesz!

Sensi - megnéztem majd itt nálunk a H&M-et, hátha van valami, bár ma elmegyek turiba, kell szoknya, mert nem tudom, ti hogy vagytok vele, de elkezdtem izzadni :? Sosem voltam izzadós, de pl. hétfőn olyan melegem volt a mh-en, hogy még a bugyim oldala is vizes volt (bocsi), szóval kell a szoknya lassan, viszont a kismamaszoknyák iszonyatosan drágák, turiban kapok 1 e ft-ért jó kis gumis derekúakat.

Ja, ugye a 18. heti genetikai UH-ról beszéltünk, biztos nem gáz, ha előbb vagy később kerül sor rá, hiszen nekem tegnap megcsinálta a doki, lemért mindent és ugye tegnap voltam 17 hetes 4 napos, szóval ne aggódjon senki az időpontok miatt!

Egyelőre ennyit, ma szabin vagyok, összeszedem magam és megindulok a turiba, remélem sikerrel járok, majd megírom,
szép napot mindenkinek!!!!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jo napot...emleem nektek jobb...én nagyon szarul vagyok...mintgyart mesélem

Ildi bocsi, ha összezavartalak, nem a mi esküvőnk volt :wink: a mienket mult héten ünnepeltük a második évfordulóját..vendégként kellett menni.
Gratulálok a jó eredményekhez.
Ancsa: egyszer én is megkaptam ezt a netten..és azóta nincsenek rémálmaim (azelőtt mielőtt végigolvastam volna va 5 ször, nagyon féltem a szüléstől, ahogy megtudtam h baba jön csak az járt az eszembe most mi lesz...)
Szerintem is nagyon jó...kivülről meg kell tanuljuk :lol:

MOst az én bajom..Ki irta h lett valami a veséjével??
ma reggel illetve már az éjjel fájdogált..nagyon fáj a derekam, a jobb felemen..idegszal becsipődés..vagy a vesém nyilalik..MI A CSUDA..alig tudok ülni, járni, néha belenyilalik a lábamba..most a meloból irok..és lassan telik az idő
Ma délután megyek egy orvoshoz..hátha rájön..csak mulna már el...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok,

Orulok, hogy mindenki nagyjabol jol van...

Adri, juj vese......nekem volt vesegyulladasom, ugy gorcsoltem, mnt aki halni keszul, ugyhogy reszvetem...orulok, hogy mar jobban vagy!

Sensie, szia! En uszom. OK maganklubban, ahol tiszta nagyon a viz, de sok helyen van vizi ante-natel oktatas, azokat nezd meg, ott biztos kevesebb a fertozes eselye... Homeos bogyok itt is vannak, menj be egy bio boltban, Londonban bizti dogivel vannak, vagy a neten is korulnezhetsz.

Perdo, gratula a kislanyhoz!!! :wink:

Nalunk kukisok lapulnak az erszenyben :lol: tegnap mutattak meg magukat, ugyhogy Nyugtonmalac, ha olvasol, be lehet minket kekezni!

Bocsi, hogy nem reagalok mindenkinek, nagyon le vagyok maradva.... Ja, Marek, nagyon csini vagy am, te lany! Meghogy kover.....;) es a poci is nagyon helyes!

dragonfly
 
 


Sziasztok, most jöttem a dokitól, és be van csipődve egy idegszál, talán ő nyomja..., felirt valami kenőcsöt és kuppot...a patikában elolvastuk..és tiltott terheseknek.
igyhát megoldás tűrni a fájdalmat

megyek is mert megőrülők..egy helyben

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Bicebóca: nem biztos, hogy amiért ráírják, attól valóban tilos terheseknek. Sajnos a gyógyszergyártó cégek sok esetben olyanra is ráírák, ami voltaképpen nem az. A nőgyógyidat kérdezd meg, ő szakorvosként biztos tudja, jó -e.
M
(én a nátha elleni gyógyszerekkel jártam így)

macianyu
 
 


Sziasztok!

huu, ma egész nap vizsgáztam, szóval nem tudtalek titeket olvsani, de szerintem erőm sincs visszaolvasni.A lényeg, hogy minden vizsgám megvan, el sem hiszem, juni 21-én jöhet az államvizsga. A baba a vizsga alatt végig rugdalózott, tuti érezte a stresszt. de sajna most mennem kell vacsit főzni, mert a nagyobbik baba kezd reklamálni:-)

üdv mindenkinek, remélem mindenkivel csupa jó dolgok történnek, és minden ok:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!

Ildi - Gratula az eredményeidhez! Örülök,hogy a babátok produkálta magát, nem úgy mint a miénk.

Dragonfly - Végre hallunk felőletek! Kezdtem aggódni, picit! Gartula a fütyisekhez!

Dalma - Remélem jobban vagy egy kicsit!

Emmalena - Gratulálok a vizsgáidhoz!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok! :lol:

Csak gyors helyzetjelentés! :lol:
18 hetes Uh rendben, mindene okés és Fiúúúúúúúúúúúú! Így Máté lesz! :lol:

Elfáradtam nagyon, sokat kellett várni a dokira, mert műtétje volt! :? De megérte!

Tegnap este pedig produkálta magát, csinált egy tök jó puklit a hasamon, így apjuk is láthatta és 1 látványos rúgással is kívülről láthatóvá tette magát!

Most ennyire futotta csak! Bocsika! :oops:
Drukkjaim és jókívánságaim mindenkinek mennek! :wink:

Kép
bettike
Eger
 
 


betti-Gratula :lol:

Én ma voltam a doktornéninél, szerencsére nem nylt tovább a méhszájam :lol: remélem így is marad még jó sokáig

Vigyázzatok magatokra :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Úgy látszik ez az október nagyon fiús hónap lesz :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nusildi!
Sajnálom, hogy nem mutatta meg magát a baby! Na majd legközelebb. :) Nem rakod fel ezt az Ufo fotot? Vicces lehet! :D

Biceboca!
Jajj, nem irigyellek! Nekem is hasonló volt a fájdalom, 24 órán keresztül egyhúzóban, nagyon durva. AZóta csak ritkán egy kics halvány hullám, ami a derekamnál fáj tulajdonképpen, de nekem is belenyilal a lábamba is néha. Nem tudom mi lehet ez, mert nekem nem idegbecsípődés, tuti.

Dragonfly!
Gratulálok a kissrácokhoz! Komolyan mondom annyi az őszi fiú, hogy nekem kijárhatna egy kiscsaj, ugye? Ezt a novemberiekhez is beírtam,mert ott is az egyik ikres anyukának, Eszternek most derült ki, hogy 2 kukisa lesz. :)
Majd utána nézek az úszásnak, meg a vizi tornának, mert nagyon el vagyok keseredve a kinézetem miatt, valamit muszáj kezdenek magammal. Nagyon gázosan nézek ki. Ismeretlen nem mondaná meg, hogy terhes vagyok, viszont az alaphoz képest rengeteget nőtt a hasam, csak olyan hülyén alakulok, hogy úgy nézek ki, mint aki tök sokat hízott. Híztam is főleg a fenekemre, és combomra...ezzel szeretnék vmt csinálni, mert borzalmas!!! És depizek. :(

Bettike!
Neked is gratula a kissráchoz! Na mostmár komolyan mondom, hogy nekem lány jár! :D

Ancsa!
Örülök, hogy minden ok!

Kata!
Na ugye-ugye?Mostmár elkezdhetnének jönni a lányok is! :)

Na mára ennyi voltam, nagyon elfáradtam! Vigyázzatok magatokra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Gratula a jó eredményekhez mindenkinek! És persze a fiúkhoz! Na meg a sikeres vizsgákhoz!

Ma megint baromira elfáradtam. Vezettem kétszer 1 órát, megtartottam 10 órát, aztán még megvártam a férjem a barátnőmnél, mert 9-ig fallabdázott... Most meg teljesen kivagyok!

Holnap szerencsére alig lesz órám, cserébe délelőtt elmegyek tornázni, ha lesz lelkierőm felkelni.... Nem terhestorna, de azért megpróbálom, aztán ha nem megy, akkor a felénél kijövök... Én is azt érzem, hogy elbálnásodtam, pedig igazán nem zabálok. Az ilyen durva napokon alig van időm enni. Ebéd után este nyolcig csak gyümölcs meg bioköles a menü. Mondjuk utána szépen bevacsorázok a csajokkal... :oops:

Asszem most megyek, mert kicsit hosszúra sikeredett a nap. Holnap jövök!
Jóccaka!!! :arrow:

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?