Új privát üzeneted érkezett!

Pannoncoloros 20 dkg-os (tégely, elég nagy) szalvétaragasztót, amit 1:3 arányban lehet higítani vízzel. 800 Ft-ért tudok.
Két csíkosoknak GRATULA!!
Üdv
Zsomimama
zsomimama
 
 


Zsomimama,
nem dobnal meg egy telefonszammal, vagy emailcimmel. Engem tobbminden erdekelne, orulnek, ha tudnal segiteni.

Ma sem tortent semmi, alakulKép

-Afonya
Névtelen
 


Zsomimama,
bocsi, hisz megvan a cimedKép Mindjart irok mailt, a "rendelessel".
-Afonya
Névtelen
 

 
 

Zsomimama,
ezek pontosan mik?
2. Lakkok-ragasztók( egyben)
- tükörlakk
6. Domborragasztók
9. Modellpaszták(rusztikus alap)

-Afonya
afonya
 
 


Lányok,
Nektek befizetés után mennyivel jött meg a KH-s katalógus? Így 3 hét után joggal vagyok ideges?
Még a mail-emre sem válaszoltak Kép

Ildikó,
sokáig nekem sem volt gondom a gipszes eszközök mosogatóban való elmosásával Kép Aztán egyszercsak eldugult. Ezt még ki tudtam dugítani. A következőhöz már Apika kellett. Na azóta inkább hagyom rászáradni Kép

Zsomimama,
tényleg nagyon szuperek az áraid, csak a távolság... tartok tőle, a postaköltségen meg elveszne a haszon. Bár, ha jössz Kisbérre is, az nincs is túl messze tőlünk... Megdobnál egy levélkével a ,,menetrendedről"? Kép
Aranyszín festék mennyi lenne?

Jamina
jamina
 
 


Így kell 2 csíkos tesztet készíteni: Kép

(Bocsánat, de ezt nem bííírtam kihagyni KépKépKép)
J.
Használati útmutató
 


JaminaKép
Eloszor franciazasnak lattam, a fejtamla miattKép

Na, akkor az erintetteknek a mintadarab, lehet utanozni:
ket csikosKép

-Afonya
Névtelen
 


Szolgálati közlemény:
Kata, Timi, Jamina, Anyapoc, Áfonya, pikk-pakkok mentek.

Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Panni

De,megjött,tegnap,csak megint későn vettem ki a postátKépKép!Köszike!

Áfonya

Nem ér ilyeneket mutogatni ááááám!!!!Egyébként mit vágsz fel a 4 hónapoddal?Én legalább 6 hónapig voltam rosszul,ha nem tovább!Én nyertem..???KépKépEz melyik teszt?

Csí

Köszi,váromKép!

Jamina

Jó,látod,el is felejtettem,hogy duplán vannak meg rajta a levelekKép!De azért vadkacsást küldök picike borítákban,hogy tudjál továbbdolgozniKép!Már csak azért is!

Ildikó

Én mindig ilyen lakkot használok!KépKicsit vigyázni kell vele,mert ha nem jól higítod,akkor meglátszik fehéren,sőt,fel is jöhet.Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok,
tegnap vettem egeres szalvétát, már vki korábban tett fel a képtárba, ha érdekel írjatok.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!
Most szívem szerint azt kérdezném, hogy milyen ragasztóval ragasztod az egereketKép
Csi
csii
 
 


Egre-foldre kerestem ma az Ikeas gyertyatartomat, dekoralas celjabol. Hhhh... Megtalaltam a mosogatoban, Apa elhasznalta unicumos poharnak a tegnapi unnepleskorKép

-Afonya

ui: Ujonnan erkezoknek is koszi a drukkotKép. Anyapoc, Gabriel a neve.
afonya
 
 


Csi, Csi! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Anyapoc!
Küldtem szalvétákat, megkaptad?
Remélem, van olyan, ami Neked nincs, és használható.
Ildianyu
ildianyu
 
 


Kedves Jamina,
KreativHobby a befizetés után nekem 1 héten belül elküldte a katalógust. Sőt, véletlenül a postafiókomba rakták a postán, én meg még nem jártam ott, s megreklamáltam mert azt hittem nem ért ide... Erre küldtek még 1-et ingyen. Hivd fel őket!
06-1-451-0547
A szalvétacseréket anyagilag hogyan intézitek?
Köszönöm mindenkinek aki gipszelés terén megválaszolta kérdéseimet. Még egy kérdés van: mégis, milyen bödönöket használtok ilyesmire?
Nimaat
nimaat
 
 


Sziasztok!

Túl a matek vizsgán Kép és két heti szalvétamentes időszakon újra itt vagyok.

A habverőről könnyen lejön a gipsz, ha használat után azonnal elöblíted.
Nekem nem szokott megmaradni gipsz, mert a képhez 50dkg-ot ír bár én 40-et teszek bele. Először kimértem majd bejelöltem ja, és mindig ugyanabban keverem (egy nagy fagyis edénykében). Egyszer előfordult, hogy beleszáradt de mivel "puha" az edény ezért "lepergett" róla.

Nagy gratula a "kétcsíkosnak"!!!

Valamelyik hétvégén láttam az ötletházban (RTL-klub) egy arany színű papírt, melyet rádörgöltek egy szép kis dobozkára és a végeredmény olyan szép antikolt aranyos lett. Nekem is kellene ilyen, nem tudjátok mi a neve? Tekercsben volt, úgy nézett ki mint az alufólia csak aranyban.

Anyapoc, nem kell a szafaris???
Kata
kovkata
 
 


Sziasztok Kép
Bár mama még nem vagyok, de készülök Kép viszont a szalvétatechnikát, és mindenféle kreatív dolgot nagyon szeretek.
Lenne is azonnal egy kérdésem: A repesztő lakkal nekem nem szép nagy repedések lesznek a felületen, hanem sok apró. Tudna valaki segíteni, hogy mit csinálok rosszul?
előre is köszi: Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

A kinsy-ben a lakkok ragasztók is egyben. Nem kell higítani, és nem hagy nyomot. mindenre fog, cserépre, gipszre, műanyagra, papírra st.
Az arany festék, 80 ml, és 416 Ft.
Ezzel sem kell semmit csinálni, se hígítani, se semmi. Lakkozbi se muszáj.

Repesztőlakk tipp.
Ha alapszín Ok, rá megy a lakk, erre kb. 1-2 óra múlva lehet rátenni a következő színt. Lakkot csak egyszer, eegyírányba szoktam húzni, nehogy a friss repedésekbe is belemenjen.
Zsomimama
zsomimama
 
 


Tipp.

KONTÚR PAPÍRBOLTOK: szalvétatechnika készlet ( ez elég jó, 5 szí, + lakk van benne + szalvéták, szépek+ szivacs, ezzel szzoktam é is festeni ecset helyett. 2700 Ft.
Hetente 1 aalkalommal minidg pesten vagyok, ha valkinek keell valami szívesen segítek. Most szombaton meegyeek Kisbérre, ha valami kell tudom vinni. Játszóház a Kisbéri iskolában, reggel 9.-kor.
Zsomimama
zsomimama
 
 


Sziasztok!

Áfonya!
Itt is hatalmas gratula így halkan.Kép Ha biztos lesz a dolog majd hangoskodok. Bár szerintem ez már az.Kép
Szuper a sütis képed! Dodó azonnal enni akart belőle.Kép
Az én szűzies képem kerete azóta már más. Majd teszek fel képet, hogy miért.Kép

Nimaat!
Holnap felrakom a rézdrót akasztóról a képet!
Gipszet én úgy keverek, hogy kimérem mennyi víz kell a formába, picit kiöntök a vízből aztán mehet bele a gipsz. Ritka amikor marad meg felhasználatlan gipsz. Szinte mindig elfogy amit keverek, de ha mégis marad, hagyom az edényben megszáradni és szárazon kinyomkodom kiütögetem belőle.
Az edény műa., festő ismerőstől kaptam. Mércés, tök sima a belseje, tehát nem tapad rá megkötés után, elég kicsit megnyomkodni. Van ugyanilyenem kisebb, abban a gipszet mérem ki. Anno kimértem, hogy egy képhez mennyi víz és gipsz kell, úgyhogy most már előre kimérem és csak keverni kell. Ja, keverni pedig villával szoktam. Odanyomkodom az edény oldalához és tökéletesen elkeveri. Frissen lemosva pedig minden lejön róla.

Csi!
Kösziiiiiiiiiiii!!!!!! Figyelem holnap a postásbácsit!Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jamina
Megkaptam a csomagot, köszönöm szépen! Nagyon szép szalvétákat küldtél!!! Kép

Ma vettem az OBI-ban 3 féle szalvétát ha gondoljátok felrakom majd és ha kell valakinek szívesen adok én is! Bár gondolom nagyon sok féle van már nektek, de hátha ilyen nincs.

No már csak a hobby boltba kell elmennem cuccért amire ragaszthatok és akkor elkezdem én is! Kép
Apa azt mondta olyanok vagyunk mint régen a gyerekek, cserélgetjük itt a szalvétákat. Tiszta kiábrándító, hogy nem látja értelmét ennek.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti,
örülök, hogy örülsz Kép

Nimaat,
anyagilag úgy oldjuk meg a cserét, hogy nem anyagiaskodunk Kép, aki tud, az küld. Aztán majd jön a csere. Így működik ez...
KH: hát jó, felhívom őket, bár a mail-emre is válaszolhattak volna Kép

Nem alkottam mostanában, csak 2 csetreszt. Válság?
Lehet...

Álmoska
jamina
 
 


Anyapoc!
Szeretnék küldeni mail-t SZ kéréssel, de visszajön a levél hibaüzenettel. Él még a profilodban lévő freemail-es cím?
Dobj meg légyszí egy mail-lel.
Köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Ma hagyjon mindenki békén Kép

Se Csi csomagja, se KH-s katalógus... de azok az elvetemültek még a telefont sem veszik fel -pontosabban állandóan foglalt Kép

J.
jamina
 
 


Jamina!
Akkor engem is!Kép
Alig vártam a postást, de nem jött Csi csomagja.Kép

Forti!
Én szeretném látni a képeket a szalvétákról hiszen nekem még nincs sokféle.

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,
hozzam megerkezett a csomag, latatlanba is koszi. Még nem bontottam ki, megvarom, mig a gyerek elalszik. NehezKép

-Afonya
Névtelen
 


Jamina!
Légyszi' Küldd át nekem Forti címét, és KovKatáét is, ha megvan!KösziKép

Lányok!
Igaz, ez nem szalvétatechnika, de a színek szépsége, és a felhasznált anyagok miatt talán érdemes megnézni őket.
Tudjátok, hogy régóta mániám a poliakrilátKép Most sem ússzátok meg!Kép
Tehát:
Vettem Pannoncoloréknál nagyon olcsó temperát, százvalamennyiért. Mivel ilyen összeg mellett az ember nem sajnálja annyira kinyitni a pénztárcáját, rögtön többet is. Ehhez kevertem egy kis poliakrilátot, ami miatt akrillá lesz a tempera, azaz vízállóvá válik. Itt a színminta:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44034.jpg
A csillagok:
1.) gyöngyházlakk
2.) ezüst gyöngyház+sötétkék
3.) ezüst gyöngyház+sima ezüst
4.) bronz gyöngyház
5.) ezüst gyöngyház
Nagyon fényesek a "gyöngyház" miatt, sajna a fotón nem látszanak, talán itt egy kicsit jobban:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44036.jpg
Én azt gondolom, hogy a temperából nagyon olcsón ki lehet keverni szép színeket a sz.technikához is...

Anyapoc!
Végül kipróbáltam egy anyagon, hogy hogyan köt meg a poliakrilát, és ma reggelre tökolyan anyagot találtam, mint a viaszosvászonKép Most csak azt kéne megkérdezni Szüleidtől, hogy önmagában tartós-e így ez a kence, vagy kell-e bele valami tartósítószer, vagy egyéb adalék... Ha ez így jó, akkor elvileg tökéletesen lehetne használni textilre...TalánKép

Csi
csii
 
 


Ez hihetetlen, de komolyan. Ha jól sejtem, Áfonya lakik a legmesszebb tőlem...
Csi
csii
 
 


Csi,
mar megint kezded?! Mondom, hogy nagyvaros.Kép
Csudaszepek a csillagjaid, en eloszor a karacsonyisban neztem es filoztam, honnan vannak ilyen szineid. Ez a gyongyhaz, ez most festek avagy lakk? Es minden, ami nem lakk, az tempera? Es ilyen neven kaphato muveszellatokban pl? Es ezzel a poliakrilattal vizallo lett, tenyleg?

Lanyok,
ha karacsonyig nem jovok, akkor Csi az oka. A csomagban annyi csodaszep szalveta jott /ez volt a folosleg?!/ meg gipsz meg gomb, meg wcpapirKép
Tobbit majd maganban.

-Afonya

ui: Ja, es Csi egy csomagolomuvesz... megneztem a cuccokat es nekem csak egy ketszer akkora dobozba sikerult visszaraknom oketKépKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Ildianyu

De,tegnap este megjött a csomagKép!Köszi!Az sose baj,ha olyan van benne,ami már megvan,mert akkor merészebben dolgozom veleKép!Köszi!

Phaedra

De él a címem,csak hirtelen megtelt a postafiókom és azért dobott mindent vissza!Majd írok,ha addig nem jársz erre!Kép

Csí

Csomag lehet,hogy megérkezett,de még nem néztem postaládátKép!
Jól hangzik,de a technikátmajd akkor részletesen kérem!Az sem baj,ha nem lesz tartós,mert akkor olyan dolgokat próbálnék,ami nem kerül mosásba.Este jön anyu bébiszitternek,akkor érdeklődöm a dologról!Mármint a tartósításról!
Nekem is tetszenek a csillagok.Gipsz az alap?Lehet,hogy nem figyeltem és írtad...

KovKata

Milyen szafari????Rövid az eszem..KépKépKépMatekvizsga hogy sikerült?Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Na. Azon a számon, amit Nimaat írt, csak a foglalt jelzéssel lehet beszélni.
Ellenben találtam egy másik számot: 218-0818; itt egy roppant készséges hölgy biztosított róla, hogy már tegnap vagy tegnapelőtt feladták...

Csi,
mailt mingggyá küldöm.

Mai kreatív: lekváros rolád. Szép nem lett, de finom annál inkább Kép
Jamina
jamina
 
 


Kaptam ma is egy csomit, csak nem tudom kitől. De nagyon szépen köszönöm, nagyon szép szalvéták vannak benne!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Jamina,
de majd hogy meg fogsz lepődni néhány nap múlva! Kép
(Na azér' annyira nem, csak egy kicsit Kép, inkább én lepődtem meg, amikor a postáskisasszony mosolyogva bemondta az árat Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
mondtam már, hogy oda vagyok Érted? Kép
J.
jamina
 
 


Annak, akit illet:
Kiskegyed mér nem veszi fel sem a mobilt, sem a stabilt?!
Nahát! Kép
J.
jamina
 
 


Ildiko kepei:

nyuszis
kakasos

Kapott egy kis aranyos csillogast a dobozom, plusz egy talcatKép
tuning

Es csinaltam még egy zsirafos kepet is, a "papirral_visszaszedjuk_a_festeket" modszerrel, de Apa leszolta, szerinte ugy nez ki, mintha elrontottam volnaKép

-Afonya
Névtelen
 


Anyapoc!
Elküldtem újra a mail-t.

Áfonya!
Azért felrakhatnád a zsiráfos képről a fotót. Majd mi, a szakértők lezsűrizzük Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Áfonya!
Én is szeretném látni azt a képet. Csak mert én még nem mertem kipróbálni. Ja és pontosan hogy is csináljátok a papírral visszaszedést? Zsuzsánál láttam és marha jól nézett ki.

Nimaat!
Itt vannak neked a képek az akasztóról.
rézdrót elkészítve
rézdrót a helyén

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Anyapoc!
Hát az a 20Ft-os szafaris szalvéta amit kb. egy hónapja kértél de a címedet még mindig nem írtad meg.
A matekról annyit, hogy sikerült Kép

Aranypapírról senki semmit?

Ez a poliakrilát = plextol vagy hasonló?
Kata
kovkata
 
 


Forti!

Remélem,hogy az én szállítmányomat kaptad meg!Ha nem írtam rá feladót akkor ezer bocsánat,ha pedig volt csak nem tudtál beazonosítani akkor P.Judit a fedőnevem.

Képzeljétek el,hogy sikerült végre gipszkeretet öntenem! A maradékot pedig a tápszeres doboz tetejébe öntöttem és így lett egy pici kerek képkeret.Szerintem jó lett.Tudom,hogy ez a profiknak semmiség de én már nagyon utáltam magam a bénaságomért!

Ui.:Ma láttam ,hogy a kínai boltban nagyon egyszerű szalvétás képeket 890 pénzért adnak!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Szaisztok,
Lányok ígértem vmelyikőtöknek Micimackós és szívecskés szalvétát, de akkor annyira zekkent volt az életünk, vhova elkevertem a címet. Lécci írjon még egy mélt, és elnézést kérek a hanyagságomért. Nem mostanában volt.

ágci

Kép
Ágci
 
 


Áfonya!
Én is amondó vagyok, hogy tedd fel zsűrizésre a zsiráfos képet Kép! Itt majd megszakértjük. A doboz meg a tálca hullajó.

Ildikó!
Ezek nagyon jók lettek! A kakasosnak te festetted az alját és a tetejét is?

Én mostanában csak 1 db képet csináltam, de azt jó sokáig. A gipszkeret szélét (mármint a "keret" részt, az egészet) körbespárgáztam.
Hát, mit mondjak, nem volt hosszú idő, cirka 3 óra Kép. De ennyi időm nincs egy nap, így 4 napig foglalatoskodtam vele, aztán az 5. napon tettem rá a szalvétát. Tök jó lett, egy akvarell-szerű kancsós-almás csendélet. Igazán rusztikus hatása van (mondhatnánk azt is, hogy parasztos, de azt ne mondjuk Kép). Kár, hogy nem láthatjátok, ugye nincs technika KépKépKépKépKép.

Kata!
Én is ilyen akasztókat csinálok Kép.


Panda

panda
Halásztelek
 
 


Áfonya!
Jó-jó, nagyváros, de innen akkor is a legtávolabbi!
Bár, ha azt veszem, hogy Németországból a csomagomat nyolc /8!/ hét alatt kaptam meg egy barátnőmtől...
Gyöngyházlakk-ez a szín neve. Ami a csillagokon van, az mind tempera+plextol. Gondolom, hogy plextol néven kapható a művészellátókban is, a Pannoncolor festékgyár ezen a néven forgalmazza. Van egyébként nagyon sok gyönyörű fémes festék már akrilban is, de iszonyatos az ára, főleg, ha az ember ilyen sok színt szeretneKép És teljesen vízálló lett a festék, és a szalag is, amit lekentem vele. Száradás után így néz ki: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44146.jpg , de lehet, hogy ezen http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/44147.jpg jobban látszik. Teljesen olyan, mint az impregnált anyagokKép Kiskegyed mivel csillogtatja a dobozát?

KovKata!
Nekem olyan aranypapírom van, amivel gyertyára lehet írkálni. Úgy működik, mint az indigó, ahova írok, ott áttapad a gyertyára a szín. Kicsi, drága, és hót feleslegesKép

Anyapoc!
A tartósítás azért érdekel, mert a Pannonc. vegyésze azt mondta, hogy a plextollal bekevert festék egy idő után megpenészedhet, íy csak annyit célszerű bekeverni, amennyit elhasználunk. Most, hogy megszáradt a gipszcsillag, és a textilfecni is, tökéletesnek hatnak, gondolom, csak a ki-nem-száradt plextol okozhat galibát. Máskülönben nem festenének vele a festők sem... Szerintem.
Ezt a textildarabot meg mindjárt bedobom a mosógépbe. Szerintem nagyon ragaszkodó, de majd kiderül.

Sziasztok
Csi
csii
 
 


Kata007,
nagyon köszi rézdrót bemutatót!!!!


Jamina sajnálom h. telcsiszám nem müködött neked. Én két hete intéztem, akkor még jó volt. De örülök h. sikerült beszélned vkivel végül.
Ird meg ha megkaptad!
Nimaat
nimaat
 
 


Sziasztok!

Jamina!
Nekem is nagyon későn küldték meg a KH katalógust, pedig e-mailt is írtam, aztán megjött, de kettőt is kaptam!
De ha már egyszer rendelsz belőle, később autómatikusan megkapod a legújabb számot. /Nálam legalábbis így volt./

Áfonya!
Teszt:Kép Akkor ezek szerint mindenkinek ilyen halványra sikerül? Én előszőr nem akartam elhinni hogy terhes vagyok...

Anyapoc!
Akkor vigyázni fogok a bútorlakkal, bár még eddig nem hígítottam. Gondoltam, olyan sok van, minek vizezni…

Forti!
Ezek a férjek….
Sok sikert az első munkádhoz, és mutasd meg ám!

KovKata!
A Kreatív H. katalógusában van olyan aranyfólia amit keresel. 15*50 cm, 399 forint.

Csí!
A csillagok nagyon szépek lettek! Olyan jó karácsonyi hangulatom lett tőlük…

Áfonya!
Köszi hogy felraktad a képeimet. A dobozodról úgy leenném a sütit.Kép

Panda!
Igen, én festettem, próbáltam olyat csinálni, mint a szalvétán. Igaz, a szalvéta nem lett tökéletes, kicsit rácos, de a lányomnak nagyon tetszik. Kuku-nak hívja.
A te rusztikusodat is szivesen megnézném!

Kata007!
Nagyon ötletes az akasztódKép

Mindenkinek jó hétvégét, szalvétázást!
Ildikó
ildikó
 
 


ok, csi tanácsára átjöttem ide, ez volt az eredeti kérdésem:
én nem szalvétázom, ezért sokat nem is tudok róla, de lenne pár kérdésem, hátha tudtok válaszolni:
- milyen felület lesz a végeredmény??- mosható??
- lehet-e abszolút átlátszó felületet csinálni? (én képek tetejére szeretném)
- nyomtatott kép v. fénykép festékanyagát oldja-e a ragasztó, vagy használható rá??

Én most egy tükröt csinálok, vagyis a keretét, karira anyunak. Így a keretben képek és rajzolt minták lesznek, de kellene valami ötlet, amivel lezárom és egyneműsítem az egészet. Először üveglapra gondoltam, de az egyrészt túl nehéz, másrészt nem olyan szép, mert üvegből csak csíkokat tudok vágatni, keretet nem Aztán jött a szalvétatechnika, mint ötlet, hátha bejön.

csi
nem textil, hanem tükör, amire raknám. Ebbl lenne a kerete. Rá képek, rajzok és a tetejére még egy réteg szalvéta. Azt mondod, a legfelső réteg tökéletesen átlátszó - gondolom ez fehér szalvétára igaz, nem? Ez lehet sima bármilyen fehér szalvéta, v. csak ez a puha többrétegű??
H szalvétaragasztót használok, akkor kell a tetejére még lakk is, vagy ha lakkozom, nem kell ragasztó vagy hogy is van ez??

Rit

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ma sem kaptam meg Csi szalvétáit.Kép
Pedig van 3 gipszképem amire már egyszerűen nem tudtam mit tenni ami passzol is a lakáshoz. Azt hittem majd ma tuti találok a Csiében. Hétfőig nem szalvétázok úgy döntöttem.Kép

Ildikó!
Nekem marhára tetszik a kakasos képed.Kép
Az az ég és fű átmenet még a kereten is, hát nagyon klasszul kiemeli.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Rit!
Igaza van Csinek, a szalvéta tényleg átlátszó lesz és nem csak a fehér. Én úgy tudom, hogy csak a puha 3 rétegű az igazán szép, abból is persze csak a legfelső festett réteg kell.
Nézd meg pl. az én RÓZSÁS BÉBISÜVEGJEIMET! Szerintem elég átlátszó. Ha világosabb mintát teszel rá, akkor még átlátszóbb.
A szalvétához használatos ragasztólakk elég vízálló. Nekem a leges-leges-legelsőKép munkám az volt, hogy Katicabogarat ragasztottam 3 fűszertartómra. A ragasztás után átkentem mégegyszer és nagyon jól tart. Mostam már a dobozt, de meg sem látszik a Katicán.
Viszont ha fújsz rá egy réteg lakkot, akkor tuti tartósabb. Én egy fél éve vettem lakksprayt valami 600 Ft körül.
Ha a képet vagy a nyomtatott papírt mégis feloldja, akkor először azt is fújd be lakkal, majd száradás után szalvétázz rá csak. Ez csak ötlet.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csi,
Te tényleg egy csomagoló-művész vagy Kép
Ééééééééééés... megjött a KH-s kat. is!

Most jó nekem.
JaminA
jamina
 
 


Rit!
Összekutyultad, amit mondtamKép
Én magára a szalvétatechnikára mondtam, hogy az eredmény vízálló, kivéve, ha textilre készül, és gépben mosná az ember...
Ha egy keretre (esetedben tükörkeret)rajzolsz szépeket, akkor arra NEM kell szalvéta. A sz.technika lényege, hogy a szalvéta motívumjával díszítünk tárgyakat. Ha neked van valami rajzolt-festett kereted, akkor arra lezárásnak NEM szalvéta kell, hanem simán lakk. Ha a rajzokra szalvétát tennél, akkor nem látszana át a rajzodKép. Kata esetében valóban áttetsző a szalvéta+üveg, de neked nem ez kell. Csak lakk.

Jamina, Drága!
Nem préselte le a Magyar Posta?

Kata!
Milyen szalvéták mennének a lakásotokhoz? Én azokból küldtem, amikből itthon csomagban van...Nem nagy szám.

Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?